Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 412 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.10.2006 7:49:37   

od 25.08.2006 9:34:15
napísal 1383 príspevkov
Serafin píše:
Ty vnimas bezmocnost voci zakonom prirody ? Cim sa ty utesujes ? Pripadne ako sa s tou bezmocnostou vyrovnavas ?

Ja tie rozpravky (boha ani ostatne) nepouzivam a s bezmocnostou sa nevyrovnam, lebo ju nepocitujem, kedze viem co je nevyhnutne a NEPOVAZUJEM TO ZA ZLE (pre mna ani nikoho ineho).

Priklad:

Nepotrebujem sa utesovat, ze budem zit v dalekej buducnosti, kedze som nezil ani v dalekej minulosti. ;) Stav ako sa budem citit 100 rokov po smrti, je rovnaky ako som sa citil 100 pred nou, ziadny. ;)

Smrt je rovnaka ako narodenie. (Prirodzena smrt teda, ak niekto zomrie zbytocne je to skoda, ale uz je dnes menej takych pripadov.)

Je to velmi lednoduche, len clovek musi pripustit, ze nie je stredom vesmiru. Musi sa vzdat svojho antropo(ego-)centrizmu a strachu. ;)

Poslať 02.10.2006 8:11:32   

od 25.09.2006 11:45:00
napísal 837 príspevkov
scirocco píše:
s bezmocnostou sa nevyrovnam, lebo ju nepocitujem

povodne tam bolo bezmocnost voci prirodnym zakonom... Nepocitujes ju a zrejme vacsina ludi ich vacsinou nepocituje - iba obcas, napr. ak sa vyskytnu nejake povodne alebo ine katastrofy a aj tu sa da neskor cosi napravit.

Teda bezmocnost voci prirodnym zakonom nie je nejakym vseobecnym dovodom pre vieru. Nie sme az tak uplne bezmocni...

scirocco píše:
Je to velmi lednoduche, len clovek musi pripustit, ze nie je stredom vesmiru. Musi sa vzdat svojho antropo(ego-)centrizmu a strachu. ;)

Ja osobne si myslim, ze existencia ma nejaky zmysel. No to neznamena, ze preto davam cloveka do stredu vesmiru. V strede je skor Boh. A clovek hra nejaku rolu v tom vsetkom, podla mna sa tu neobjavil nahodou. Ale to je zalezitost isteho uhla pohladu...

Poslať 02.10.2006 9:06:49   

napísal 1383 príspevkov
Serafin píše:
Teda bezmocnost voci prirodnym zakonom nie je nejakym vseobecnym dovodom pre vieru. Nie sme az tak uplne bezmocni...

Proti definitivnej a neodvratnej smrti bezmocni sme a vzdy aj budeme.

Serafin píše:
Ja osobne si myslim, ze existencia ma nejaky zmysel. No to neznamena, ze preto davam cloveka do stredu vesmiru. V strede je skor Boh. A clovek hra nejaku rolu v tom vsetkom, podla mna sa tu neobjavil nahodou. Ale to je zalezitost isteho uhla pohladu...

Takych "nazorov" moze byt "milion". Ktoremu z nich dame prednost a preco ? ;)

V strede vesmiru maju veriaci "boha" lebo vedia, ze sa o seba sami nedokazu "postarat" (aspon nie " v tom, ze sa "vyhnu smrti"), tak si dosadili "do stredu" boha, aby sa postral o nich on.

Poslať 02.10.2006 9:10:26   

od 25.09.2006 11:45:00
napísal 837 príspevkov
scirocco píše:
V strede vesmiru maju veriaci "boha" lebo vedia, ze sa o seba sami nedokazu "postarat" (aspon nie " v tom, ze sa "vyhnu smrti"), tak si dosadili "do stredu" boha, aby sa postral o nich on.

Teoreticky nas Boh mohol stvorit len docasne. Da sa o tejto ale aj o inych moznostiach "rozumne" uvazovat.

Poslať 03.10.2006 8:35:58   

od 12.07.2006 13:32:01
napísal 10 príspevkov
Zaujímavá diskusia od môjho posledného príspevku.Sirocco čoho sa bojíš?Toho že smrť nie je koniec a ty sa budeš musieť vysporiadať so svojimi chybami/veď nie si dokonalý však?!/ :cry:
Nezdá s ti,že by to bolo mrhanie materialom,keby tu človek žil len tých predpísaných 70-120 rokov,páchal blbosti,vegetoval alebo robil občas správne veci a potom koniec! Veď by to bolo bez úžitku a proti prírode?Telo sa premení na prach , ale čo energia ktorá nás poháňa?
No a tie rozprávky,veď ľuďom nemožno všetko povedať po lopate,nie každý pochopí.Veď stačí jedno slovo /napr.u teba je to Boh / a už nepočúva, len odporuje.
V tom máš pravdu,Boh je len pocit,ale :
NEMUSÍŠ VERIŤ V BOHA,STAČÍ KEĎ ON VERÍ V TEBA
Preklad :môžeš byť ateista,ale keď vieš milovať,tešiť sa z krásnych vecí,dokážeš myslieť aj na iných a si schopný uznať že môžeme žiť popri sebe aj keď máme rôzne názory tak aj Ty si na správnej ceste. :P SHA

Poslať 03.10.2006 10:11:53   Najmä pre PORO

napísal 10 príspevkov
:oops: Takže žiadne citovanie textov kým sa to nenaučím
odpoveď na tvoje otázky:môžem dokázať kde sa moje fyzické telo narodilo a kadial sa potulovalo v tomto našom čase.Ale ako ti dokážem kde a kadiaľ sa potulovala moja duša? To čo píšem VIEM a potvrdili mi to mýty,ale dokázať?! Veď ja ani nikoho nechcem presvedčiť a dostať na svoju stranu,ja len chcem aby sa ľudia okolo mnňa zamysleli a nie len prežívali.
Mužské myslenie je práve také,že na všetko potrebuje podklady potvrdenia potvrdení . :roll:
Naproti tomu ženské myslenie je založené na intuícii a citoch.No ale preto sme iní,lebo sme dve časti duše.Žena prijíma intuíciu inšpiráciu z UNIVERSA a muž ich premieňa na činy.SHA

Poslať 03.10.2006 20:42:52   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
Naproti tomu ženské myslenie je založené na intuícii a citoch.

Bábulienka, nó, netlač nám také kalerábky - inak sa ťa musím spýtať: To čo si povedala -intuitívne cítiš, alebo si to myslíš? Alebo nebodaj cítiš, že si to myslíš? Je to tak, že to čo si povedala si myslíš - preto to, že nejaké myslenie je "založené" na "intuícii a citoch" je dosť ošúchané klišé, ktoré len zastiera fakt, že žena nerozmýšla spravidla natolko logicky - tak ako muž, ale "nejak inak". :wink:

Poslať 03.10.2006 21:31:03   

napísal 2957 príspevkov
Ja tie rozpravky (boha ani ostatne) nepouzivam a s bezmocnostou sa nevyrovnam, lebo ju nepocitujem, kedze viem co je nevyhnutne a NEPOVAZUJEM TO ZA ZLE (pre mna ani nikoho ineho).

Priklad:

Nepotrebujem sa utesovat, ze budem zit v dalekej buducnosti, kedze som nezil ani v dalekej minulosti. ;) Stav ako sa budem citit 100 rokov po smrti, je rovnaky ako som sa citil 100 pred nou, ziadny. ;)

TIETO VECI UŽ BOLI DOMYSLENÉ HLAVNE M.HEIDEGGEROM A J.P.SARTROM-
ALE TOTO "DOMYSLENIE" NÁS NEMOŽE USPOKOJIŤ, LEBO KEBY SI MAL ŽIŤ SATROVSKÚ "KONTEMPLÁCIU VLASTNEJ NEZMYSELNOSTI", TAK JE S TEBA BUĎ NIHILISTA, NEŠŤASTNíK, ŠIALENEC, ALEBO OBESENEC.
ZA VŠETKY POJMY TÝCHTO FILOZOFOV NA ILUSTRÁCIU SPOMENIEM DVA
HEIDEGGEROVE, KTORÉ SA MÓC PODOBAJÚ TOMU ČO SI NAČRTOL - "VRHNUTOSŤ" (DO SVETA)- UNHEIMLICHKEIT A BYTIE K SMRTI (SEIN - ZUM - TODE) - POZOR ALE, HEIDEGGER HOVORÍ AJ O TOM ŽE TEN ČLOVEK, KTORÝ NEPRIJAL SMRŤ AKO ÚPLNU SÚČASŤ SVOJHO BYTIA, KTORÁ SA PREJAVUJE ÚZKOSŤOU Z TOHO, ŽE NEVYHNUTNE SPEJEME K SVOJMU ZÁNIKU A PRIJAL JU LEN AKO NEJAKÚ "RUBRIKU V NOVINÁCH" AKO INTERPRETUJE H., L.LENCZ - TEN NIE JE AUTENTICKÝM ČLOVEKOM! :-?

Poslať 04.10.2006 16:45:29   odpoveď pre Hansa

napísal 10 príspevkov
To "ošúchané klišé o intuícii" ako to ty nazývaš je tu od rána vekov.Nikto nemôže za to,že ty nemáš pocity,lebo ako píšeš ich nepotrebuješ.Keď nepotrebuješ tak nepotrebuješ,veď ťa nikto nenúti počúvať srdce.Počúvaj len rozum a basta.Ale prečo si myslíš,že to čo ty necítiš alebo nemáš ,to necíti a ani nemá nikto iní?!Nepotrebuješ rozprávky,no bóže,ani ja ich nečítam pred s paním ,ale učím sa z nich .
Fakt si ma pobavil s tou "babulienkou"/ale odpúšťam ti ,asi to ináč nevieš/ , tá tvoja blahosklonosť ma trochu dožrala - ale to asi musíš ešte dospieť.
No ,tú dlhú slovnú hračku ,alebo čo to bolo na konci ,to si napísal preto ,aby si ľudí vyviedol z miery?Odpísala som si ju , ďik,nech si už s ňou chcel naznačiť čokoľvek.
Noa tým ženským myslením som chcela napísať len toľko,že už by bolo načase,aby sme si uvedomili,že len spoluprácou dvoch polarít môžeme nastoliť rovnováhu na Zemi.Kým budeme súťažiť kto je lepší ,múdrejší a inteligentnejší nemáme nádej. SHA :P

Poslať 04.10.2006 16:56:07   Re: odpoveď pre Hansa

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
SHA píše:
už by bolo načase,aby sme si uvedomili,že len spoluprácou dvoch polarít môžeme nastoliť rovnováhu na Zemi.Kým budeme súťažiť kto je lepší ,múdrejší a inteligentnejší nemáme nádej. SHA :P

:D Áno želajme si všetci svetový mier, keď to budeme veľmi chcieť, tak sa to stane. :D

Poslať 04.10.2006 17:38:10   

napísal 1383 príspevkov
HANS píše:

Ak dovolis, ja si budem svoje nazory interpretovat sam. ;)

Poslať 04.10.2006 20:43:08   Re: odpoveď pre Hansa

napísal 2957 príspevkov
SHA píše:
To "ošúchané klišé o intuícii" ako to ty nazývaš je tu od rána vekov.-TU JE CITOVANÝ HANS Nikto nemôže za to,že ty nemáš pocity,lebo ako píšeš ich nepotrebuješ.Keď nepotrebuješ tak nepotrebuješ,veď ťa nikto nenúti počúvať srdce.Počúvaj len rozum a basta.Ale prečo si myslíš,že to čo ty necítiš alebo nemáš ,to necíti a ani nemá nikto iní?!Nepotrebuješ rozprávky,no bóže,ani ja ich nečítam pred s paním ,ale učím sa z nich .- TU UŽ JE ZRAZU INTERPRETOVANÝ SCIROCCO :)
Fakt si ma pobavil s tou "babulienkou"/ale odpúšťam ti ,asi to ináč nevieš/ , tá tvoja blahosklonosť ma trochu dožrala - ale to asi musíš ešte dospieť.
No ,tú dlhú slovnú hračku ,alebo čo to bolo na konci ,to si napísal preto ,aby si ľudí vyviedol z miery?Odpísala som si ju , ďik,nech si už s ňou chcel naznačiť čokoľvek.
Noa tým ženským myslením som chcela napísať len toľko,že už by bolo načase,aby sme si uvedomili,že len spoluprácou dvoch polarít môžeme nastoliť rovnováhu na Zemi.Kým budeme súťažiť kto je lepší ,múdrejší a inteligentnejší nemáme nádej. SHA :P

NECHCEM ŤA TERAZ FAKT ŽIADNOU ĎALŠOU „BLAHOSKLONNOSŤOU“ DOŽRAŤ, PROVOKOVAŤ, ANI NIČ PODOBNÉ – BERIEM ŤA AKO ČLOVEKA, MÁM K TEBE ÚCTU, VÁŽIM SI ŤA AJ AKO „POLARITU“, KEĎ CHCEŠ...
ALE PROSÍM, PROSÍM A EŠTE RAZ ŤA PROSÍM – NEROB MI TO, LEBO TAKÁTO ZNôŠKA NEZMYSLOV, KTORÉ SI DOKÁZALA VTESNAŤ NA TAKÝ MALÝ PRIESTOR, NEMÁ A DÚFAM, ŽE UŽ ANI NEBUDE MAŤ OBDOBY NA TOMTO DISKUSNOM FÓRE.
PREČO TO MUSÍM TAKTO KONŠTATOVAŤ?
NEBUDEM SA ZDRŽOVAŤ SUBTÍLNOSŤAMI – AKO, KTO JE ZRELŠÍ (HLAVNE KEĎ BY SO MAL O TOM HOVORIŤ S NIEKYM, KTORÉHO TAKÉTO A PODOBNÉ VECI „DOŽIERAJÚ“ A „VYVÁDZAJÚ Z MIERY“) :wink:
ALE TO, ŽE SA TI PODARILO ZMIEŠAŤ DVOCH ĽUDÍ DOHROMADY, KONKRÉTNE SCIROCCA A MŇA (A ZÁROVEŇ DVE ÚPLNE NESÚVISIACE TÉMY) – TAK TO SI FAKT ZASLÚŽI NEJAKÝ METÁL.
NA ZÁVER TEJTO SMIEŠNO-SMUTNEJ EPIZÓDKY VARI LEN DODÁM, ŽE ČO SA TÝKA MOJICH OTÁZOK (HANSOVÝCH!) 8) , NEODPOVEDALA SI ANI NA JEDNU.
A ČEREŠNIČKOU NA TORTE UŽ JE VARI LEN TÁ AKÁSI „DLHÁ SLOVNÁ HRAČKA KTORÚ SI TAM NAŠLA.

(fakt, ľudia čo keď to mal byť už ten pokus o spájanie polarít - "ideologicky" by to možno ušlo, len malá chybička se vloudila- chcela si spojiť dvoch mužov) :D

Poslať 05.10.2006 7:42:57   

napísal 10 príspevkov
:wink: Milý Hans vidím,že aj naďalej si blahosklonný a to je poslené moje reagovanie na teba.Nepomýlila som si sirocca s tebou len tak mimochodom.Lenže ty chceš dokázať že ty máš pravdu a nik iní a to je zle.Na čo si sa pýtal som odpovedala,ale asi si nedával pozor škoda. :lol: SHA

Poslať 05.10.2006 11:00:11   

od 08.04.2005 21:50:15
napísal 2871 príspevkov
HANS píše:
ALE TOTO "DOMYSLENIE" NÁS NEMOŽE USPOKOJIŤ, LEBO KEBY SI MAL ŽIŤ SATROVSKÚ "KONTEMPLÁCIU VLASTNEJ NEZMYSELNOSTI", TAK JE S TEBA BUĎ NIHILISTA, NEŠŤASTNíK, ŠIALENEC, ALEBO OBESENEC.

Nie je pravda. Moze byt aj stastnym clovekom. Naviac preco by sa mal obesit a nesnazit vyuzit dalsie okamihy svojho bytia? :wink:

Poslať 05.10.2006 11:01:24   Re: odpoveď pre Hansa

od 08.04.2005 21:50:15
napísal 2871 príspevkov
nikto píše:
SHA píše:
už by bolo načase,aby sme si uvedomili,že len spoluprácou dvoch polarít môžeme nastoliť rovnováhu na Zemi.Kým budeme súťažiť kto je lepší ,múdrejší a inteligentnejší nemáme nádej. SHA :P

:D Áno želajme si všetci svetový mier, keď to budeme veľmi chcieť, tak sa to stane. :D

Porko pacifista si velmi zela svetovy mier, zial je mnoho ludi co ho stale kazi resp. neda mu sancu (svetovemu mieru). :(
K tomu sutazeniu - sutazit mozeme a nemusi to viest k vojne - vid. sutazenie o vedecku prestiz, sutazenie o prestiz v oblasti sportu, umenia... :wink:

[ Príspevkov: 412 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre