Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.11.2006 1:38:38   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23188 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pánovi legionárovi som dlžný aspoň jednu pasáž zo sv.Písma, aj keď ich je viac:
Matúš 11:20
Citácia:
20Potom začal robiť výčitky mestám, v ktorých urobil najviac zázrakov, pretože sa nekajali: 21"Beda ti, Korozain! Beda ti, Betsaida! Lebo keby sa v Týre a Sidone boli stali zázraky, ktoré sa stali u vás, dávno by boli robili pokánie v kajúcom rúchu a popole. 22Preto vám hovorím: Týru a Sidonu bude v deň súdu ľahšie ako vám. 23A ty, Kafarnaum, vari sa budeš vyvyšovať až do neba? Do pekla zostúpiš! Lebo keby sa boli v Sodome diali zázraky, ktoré sa diali v tebe, bola by zostala po tento deň. 24Preto vám hovorím: Krajine Sodomčanov bude v deň súdu ľahšie ako tebe."

Moze byt :-)
Pokial dobre citam, HOVORI TO JEZIS !
Ani Vy, ani CIRKEV !
A tie mesta sa budu zodpovedat JEMU, nie Vam ani Cirkvi !
Tak cim nas tu este akoze chcete strasit ?

Ostatne - Jezis JE LASKA, obetoval za nas (vraj) aj svoj zivot !
A nas uci, ze NEMAME OCAKAVAT, ked nieco davame :-)
A zrazu bude metat hromy-blesky na ludi, lebo 'videli jeho zazraky a neobratili sa' ???
NONSENSE !
Skor uznam, ze ti chudaci, co ho pocuvali, mu ABSOLUTNE NEROZUMELI !

Ja osobne tieto a im podobne pasaze povazujem za totalne nekonzistentne ak len nie rovno VYMYSLENE.

Poslať 17.11.2006 7:16:30   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Po Vašom poslednom príspevku vidím , že odmietate sv.Písmo, to som nevedel. Prepáčte mi, že som Vás "otravoval" sv.Písmom, lebo myslel som , že sa radíte medzi kresťanov. Mýliť sa je ľudské.

Poslať 17.11.2006 19:10:26   

napísal 23188 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Po Vašom poslednom príspevku vidím , že odmietate sv.Písmo, to som nevedel. Prepáčte mi, že som Vás "otravoval" sv.Písmom, lebo myslel som , že sa radíte medzi kresťanov. Mýliť sa je ľudské.

No - po precitani Vasich prispevkov som dospel k zaveru, ze Vy odmietate komplet celu RKC a JEJ ucenie (reprezentovane papezom a kuriou), takze sme na tom podobne :-)

Ja sa predovsetkym radim medzi LUDI. To mi, dufam, bude 'odpustene' ...

K otazke Pisma: Aj vyznacni teologovia z roznych epoch tvrdia, ze Pismo ako celok NEMA rovnaku VAHU. A OD NICH je to uz hodne riskantne tvrdenie, ze ? Urcite riskantnejsie, ako odo mna.

Takze, ak vyhlasim, ze urcite pasaze Pisma nepovazujem za KONZISTENTNE s 'hlavnou myslienkou', nerobim nic ineho, iba sa STOTOZNUJEM s vyrokmi studovanych teologov :-)
Az na jedinu malu drobnost - ti teologovia tento FAKT jednoducho vzdy 'kopnu pod postel' a tvaria sa, ako by neexistoval :-)

To je cely problem ...

Poslať 17.11.2006 19:18:06   

napísal 13206 príspevkov
Nikdy ste si neprečítali moje www stránky, ale ja som nikdy neodmietol RKC, to tzv.postokoncilová modernistická cirkev opdmietla doktrínu a sviatosti RKC, ako boli v minulosti definované.
Nečítate pozorne, na Vašu škodu.

Poslať 17.11.2006 19:39:52   

napísal 23188 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Nikdy ste si neprečítali moje www stránky, ale ja som nikdy neodmietol RKC, to tzv.postokoncilová modernistická cirkev opdmietla doktrínu a sviatosti RKC, ako boli v minulosti definované.
Nečítate pozorne, na Vašu škodu.

Pan biskup !
Ja VYCHADZAM z dogmy, ze PAPEZA a CIRKEV VEDIE PRIAMO DUCH SVATY :-)
Takze, ak 'tzv. postkoncilova modernisticka cirkev' ODMIETLA doktrinu o sviatosti RKC, tak to UROBIL SAM DUCH SVATY !

VY chcete polemizovat s Duchom Svatym ??? :-)

P.S. Vase stranky som si precital. Bolo mi z nich zle ...

Poslať 17.11.2006 21:37:17   

napísal 13206 príspevkov
Mrzí ma to.

od 14.09.2006 13:24:27
napísal 410 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pápež nemôže zmeniť slová Kristove alebo miesto vína zaviesť pri omši coca-colu.
Kto kde a kedy zaviedol namiesto vína pri omši coca-colu?

Poslať 18.11.2006 1:02:52   Máš to dosť pomýlené.

od 14.09.2006 13:24:27
napísal 410 príspevkov
Oliver Oravec píše:
To, že od tejto Cirkvi odpadli alebo sa oddelili určití katolíci a títo potom vytvorili nejakú sektu, to nemožno nazvať rozdelením Cirkvi. Oni jednoducho odpadli od Kristovej Cirkvi.
To hovoríš o sebe? Lebo ako čítam Tvoje eseje, tak sa zdá, že patríš do nejakej sekty, ktorá odpadla od Kristovej Cirkvi. Prečo svoju sektu nazývaš katolíckou cirkvou, kým Rímsko - katolícku Cirkev nazývaš Novou Cirkvou?

Pripomínaš mi hrdinu z jedného románu: Don Quichote od Miguela Cervantesa.

Poslať 20.11.2006 10:21:56   Re: Areopág nového veku

napísal 23188 príspevkov
Peter Santavy píše:
Priatelia, toto diskusné fórum je k dispozícii všetkým Vám, ktorí chcete vyjadriť svoj názor k téme článku Areopág nového veku.

V suvislosti s Tvojou viziou by som Ti chcel nieco navrhnut.

Este ked som chodil do kostola (:)), mi STRASNE vadilo, ze nikde a nikdy nebola pripustna DISKUSIA, NAMIETKY !
Tieto stranky maju sancu to zmenit.

Mnohi z Vas (najma p.Sivak a p.Oravec) casto dost skodoradostne zdoraznuju, ze ich oponenti vobec nepoznaju Pismo, nerozumeju mu - ze su 'nevzdelaci'. Ale NIC PRETO NEROBIA, aby to zmenili ! Lebo uviest iba link, alebo uryvok ABSOLUTNE NESTACI.

Co takto vysvetlovat Pismo a PRIJAT diskusiu o nom ? Taky Poro, Sciro alebo aj ja Vam urcite budeme klast velmi neprijemne otazky. Ale vzhladom na to, ze VERITE, nemusite sa toho predsa BAT ! Ci hej ?

A v tej diskusii sa nakoniec vykrystalizuju postoje a nazory. Zistime, o co vlastne kazdemu IDE. A zistime aj, ze vacsina z nas nechce nikomu z nosa odhryznut ...

Chcelo by to nejakeho fundovaneho knaza (len nie p.Oravca! :)), ktory by si pripravil nieco ako 'kazen', uviedol ju tu ako temu a bol pripraveny na diskusiu. Myslim, ze aj jemu by to hodne pomohlo v jeho dalsej cinosti, lebo obstat tu urcite znamena obstat aj v kostole :)

Porozmyslaj o tom ...

P.S. To je to "rozhodenie sieti v hlbinach", ktore spominal JPII :)
Na plytcine (=v kostole) sa lahko lovi, ked Ti rybky samy do siete skacu !

Poslať 20.11.2006 11:52:44   Re: Areopág nového veku

od 09.10.2001 2:00:00
napísal 121 príspevkov
legionar píše:
Este ked som chodil do kostola (:)), mi STRASNE vadilo, ze nikde a nikdy nebola pripustna DISKUSIA, NAMIETKY !

Ak myslis kazne, ide o principialne rozdielne veci - homilia a diskusia/workshop/stretko.
Tym vsak nehovorim, ze to druhe nie je potrebne.

legionar píše:
Mnohi z Vas (najma p.Sivak a p.Oravec) casto dost skodoradostne zdoraznuju, ze ich oponenti vobec nepoznaju Pismo, nerozumeju mu - ze su 'nevzdelaci'. Ale NIC PRETO NEROBIA, aby to zmenili ! Lebo uviest iba link, alebo uryvok ABSOLUTNE NESTACI.

Co takto vysvetlovat Pismo a PRIJAT diskusiu o nom ? Taky Poro, Sciro alebo aj ja Vam urcite budeme klast velmi neprijemne otazky. Ale vzhladom na to, ze VERITE, nemusite sa toho predsa BAT ! Ci hej ?

Nie, ja viem, komu som uveril a nebojim sa. Sam som zatazeny na biblikum a takmer vsetky moje kazne su biblicke (osobitne rozoberam Stary zakon a prve citania z Noveho zakona).

legionar píše:
A v tej diskusii sa nakoniec vykrystalizuju postoje a nazory. Zistime, o co vlastne kazdemu IDE. A zistime aj, ze vacsina z nas nechce nikomu z nosa odhryznut ...

Chcelo by to nejakeho fundovaneho knaza (len nie p.Oravca! :)), ktory by si pripravil nieco ako 'kazen', uviedol ju tu ako temu a bol pripraveny na diskusiu. Myslim, ze aj jemu by to hodne pomohlo v jeho dalsej cinosti, lebo obstat tu urcite znamena obstat aj v kostole :)

Poznam viacerych knazov, ktori su perfektni, co sa tyka biblickej teologie, poznania biblickej grectiny, aramejciny a hebrejciny. Takmer vsetci su vsak velmi zatazeni vo farnostiach, ktore spravuju + ich znalosti su vyuzite aj v prednasani na fakulte, v KBD a podobne. Aj napriek uvedenemu budem i nadalej skusat zabezpecit vstupy, resp. odpovede biblistu na otazky ohladom Biblie.

Tymto aj tak trosku znovu odpovedam na viacero dotazov ohladom mojich vstupov (okrem tych administrativnych) na Areopag - jednoducho absolutne nestiham. Mrzi ma to, ale v sucasnosti s tym vela nenarobim.

Pozehnany den vsetkym...

Poslať 20.11.2006 12:09:45   Re: Areopág nového veku

napísal 23188 príspevkov
Peter Santavy píše:
Ak myslis kazne, ide o principialne rozdielne veci - homilia a diskusia/workshop/stretko.
Tym vsak nehovorim, ze to druhe nie je potrebne.

To je to, co sa mi nepacilo !
Podla mna evanjelia by VOBEC nemali byt sirene ako KAZNE !
Krestania sice hovoria, ze Jezis 'kazal', ale ked si to pozorne precitame, zistime, ze vacsinou NESLO o kazanie, ako ho chape dnesny klerus.
Skor slo o tie workshopy :)
A v tom bola prave JEHO sila ! V tom, ze dokazal u ludi prebudit cit, ze ich dokazal priviest k tomu, aby zacali premyslat aj inak, ako boli dovtedy zvyknuti. ("Nech ten prvy hodi kamenom, kto je bez viny." - Keby bol povedal: "Je nespravne kamenovat a spravne odpustat, lebo Boh si to tak zela", asi by to nebolo malo TAKY ucinok).

Preto som aj slovo kazen dal do apostrofov ...

Poslať 20.11.2006 14:33:35   

od 17.12.2004 9:13:53
napísal 3903 príspevkov
Workshop na omsi ? No, znie to celkom romanticky. Ale ked si predstavim workshopovat 1000 ludi na kope, moze to skoncit vselijako. ;)

Poslať 20.11.2006 15:09:50   

napísal 23188 príspevkov
historix píše:
Workshop na omsi ? No, znie to celkom romanticky. Ale ked si predstavim workshopovat 1000 ludi na kope, moze to skoncit vselijako. ;)

Kolko ich bolo vtedy, ked mali malo chleba a ryb ? ;-)

Poslať 20.11.2006 15:24:16   

od 17.12.2004 9:13:53
napísal 3903 príspevkov
No to pochybujem, ze to bol vtedy workshop. ;)

Poslať 20.11.2006 18:00:32   

od 08.04.2005 21:50:15
napísal 2871 príspevkov
Workshop je predsa v preklade dielna. Preco to nevolate dielna?

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre