Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.09.2020 10:32:04   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
Sedem cigánstiev poslankyne Cigánikovej o potratovej tabletke
https://www.hlavnespravy.sk/sedem-ciganstiev-poslankyne-ciganikovej-o-potratovej-tabletke/2299920

Pred pár dňami poslankyňa za SAS Jana Cigániková vystúpila v relácii, kde agresívne útočila na kolegyňu z KÚ Annu Záborskú pre jej snahy pomôcť tehotným ženám, aby tie nemuseli kvôli nejakým ťažkostiam obetovať život svojho dieťaťa. Cigániková túto pomoc nepochopiteľne vidí ako útok na práva žien a naopak, pretláča potratovú tabletku, aby si ženy potrat absolvovali ešte ľahšie a to rovno doma. Centrum pre politickú reformu zanalyzovalo jej zavádzania a snahy, ktorými v skutočnosti vedie ona sama vojnu proti ženám

Sedem ciganstiev o potratovej tabletke

Fakt 1.: Potratová tabletka znamená radikálne zlacnenie potratu
Toto zamlčiava. Už 20 rokov cena umelého potratu ostáva 300 Eur, pričom je 3-krát lacnejší ako pôrod. Poslankyňa Cigániková chce jeho cenu znížiť práve zavedením potratovej tabletky. Nelegálna tabletka sa predávala za 60 Eur, legálna by bola ešte lacnejšia, cenovo porovnateľná s antikoncepciou. Tabletka zvyšuje anonymitu, náklady na zaobstaranie potratu sa znížia, bude sa brať priam ako forma antikoncepcie. Summa summarum počet potratov sa zvýši. Taká je realita napr. vo Veľkej Británii, kde bola potratová tabletka zavedená v 90-tych rokoch. Dokonca antikoncepcia je tam zdarma a počet potratov stúpa.

Fakt 2.: Zlacnenie potratov povedie k nárastu potratov
Po zavedení potratovej tabletky sa vraj vo všetkých krajinách znížila miera potratov, okrem Islandu – tvrdí Jana Cigániková. Okrem toho, že je to nelogické, je to aj nepravdivé tvrdenie. Stačí pozrieť len na dve anglicky hovoriace krajiny, kde to neplatí. Viď graf z Veľkej Británie. Na trend nárastu upozorňuje aj New York Times, hoci USA vykazuje v oficiálnych štatistikách pokles potratov. Keď už liberálne média vidia tieto nepresnosti, lebo napr. v ľudnatej Kalifornii kliniky nehlásia počet potratov, ani sa neeviduje predaj tabletky cez internet, tak štatistika je viac-menej účelová.

Fakt 3.: Nielen nelegálne potratové tabletky chýbajú v štatistikách
Pripomeňme si tiež jednu z posledných káuz nebohého J. Kuciaka, vďaka ktorému si predajkyňa nelegálnych potratových tabletiek odsedí 6 rokov vo väzení. Tá niekoľko rokov predávala ženám i mužom v SR tento tovar dovezený z Cypru a zo Španielska. V akej štatistike asi boli započítané tie hromadne nakúpené potratové tabletky pre slovenský či poľský trh? Vykazujú všetky krajiny predaj potratových tabletiek do štatistiky potratov? Napr. susedné Rakúsko nikde neeviduje vôbec žiadnu štatistiku potratov.

Fakt 4.: Dostupnejšie potraty vedú k väčšej nezodpovednosti (morálny hazard)
Ľudia by boli ešte menej zodpovední ako teraz – nemusia riešiť pri sexe možnosť počatia, lebo ak aj „tabletka deň po“ nezaberie, môžu ešte zhltnúť alebo dať žene zhltnúť lacnú potratovú tabletku. Nežijeme v stredoveku – dnes predsa máme kopec možnosti, ak pár nechce počať dieťa, aby predchádzal počatiu. Niektoré metódy sú dokonca zdarma. Informácie o metódach ako zabrániť počatiu sú ľahko dostupné. Ak niekto nechce mať deti a chce si užívať sex, môže podstúpiť sterilizáciu alebo vasektómiu. Vždy je to menšia škoda ako zabíjať nenarodené deti. Samozrejme nie je dôvod, aby štát také preplácal.

Fakt 5.: Potrat „len“ na predpis bude nátlakom na gynekológov a farmaceutov
Samotní „odborníci“ na potraty ich čoraz viac odmietajú robiť. Už deväť zdravotníckych zariadení v SR prestalo vykonávať umelé potraty! Reakciou na to je snaha potratových ideológov zaviesť potratovú tabletku. To povedie k nátlaku na gynekológov, aby ju „len“ predpísali, farmaceuti „len“ predali, veď samotný potrat vykoná žena. Sama ho však bez ich súčinnosti nemôže vykonať. Zdravotníci sú čoraz viac stigmatizovaní z potratovej praxe, najmä keď sa dnes otvárajú oči mnohým, lebo veda i vizuálne technológie ukazujú ľudskosť počatého dieťaťa v maternici.

Fakt 6.: V 7. týždni po počatí má ľudský plod sformovanú tvár, prsty na rukách a nohách
Nežijeme v stredoveku, keď nebolo jasné, kedy život začína. Cigániková bojuje aj proti tomu, aby bola žene ukázaná realita potratu – obrázky či ultrazvuk dieťaťa, ktoré má byť potratom utýrané na smrť. Spoznanie násilia v tele ženy by ju vraj mohlo traumatizovať – až tak, že by sa nedajbože rozhodla pre donosenie dieťaťa. Pani poslankyňa nebojuje ani proti traumatizujúcim zásahom počas pôrodov, ani za možnosť bezpečného pôrodu doma, ako je štandard na Západe. Ide jej len o potraty doma! ŠÚKL ich schválil do 9. týždňa tehotenstva, no pre rozpor s platnou legislatívou neboli zavedené. Taká legislatívna zmena nie je v koaličnej zmluve.

Fakt 7.: Chemický potrat je nebezpečnejší ako chirurgický potrat
Kým pri chirurgickom potrate žena nič necíti, chemický potrat je riadne bolestivý a prežíva ho pri plnom vedomí. Len málokto hlási nežiaduce účinky, no žena riskuje otrasné brušné bolesti, infekciu, vykrvácanie a otravu krvi. Veľká štúdia z Fínska ukázala 4-násobne vyššie riziko komplikácii z tabletky ako pri chirurgickom potrate. Aj porovnateľne veľká štúdia z Kalifornie uvádza, že riziko je stále väčšie ako u chirurgického potratu. Tá tvrdí, že komplikácií je menej u zdravších a bohatších, kým chudobnejšie majú viac komplikácií.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19888037/

Poslať 22.09.2020 11:29:43   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Sedem cigánstiev poslankyne Cigánikovej o potratovej tabletke
https://www.hlavnespravy.sk/sedem-ciganstiev-poslankyne-ciganikovej-o-potratovej-tabletke/2299920

Pred pár dňami poslankyňa za SAS Jana Cigániková vystúpila v relácii, kde agresívne útočila na kolegyňu z KÚ Annu Záborskú pre jej snahy pomôcť tehotným ženám, aby tie nemuseli kvôli nejakým ťažkostiam obetovať život svojho dieťaťa. Cigániková túto pomoc nepochopiteľne vidí ako útok na práva žien a naopak, pretláča potratovú tabletku, aby si ženy potrat absolvovali ešte ľahšie a to rovno doma. Centrum pre politickú reformu zanalyzovalo jej zavádzania a snahy, ktorými v skutočnosti vedie ona sama vojnu proti ženám

Sedem ciganstiev o potratovej tabletke

Fakt 1.: Potratová tabletka znamená radikálne zlacnenie potratu
Toto zamlčiava. Už 20 rokov cena umelého potratu ostáva 300 Eur, pričom je 3-krát lacnejší ako pôrod. Poslankyňa Cigániková chce jeho cenu znížiť práve zavedením potratovej tabletky. Nelegálna tabletka sa predávala za 60 Eur, legálna by bola ešte lacnejšia, cenovo porovnateľná s antikoncepciou. Tabletka zvyšuje anonymitu, náklady na zaobstaranie potratu sa znížia, bude sa brať priam ako forma antikoncepcie. Summa summarum počet potratov sa zvýši. Taká je realita napr. vo Veľkej Británii, kde bola potratová tabletka zavedená v 90-tych rokoch. Dokonca antikoncepcia je tam zdarma a počet potratov stúpa.

Fakt 2.: Zlacnenie potratov povedie k nárastu potratov
Po zavedení potratovej tabletky sa vraj vo všetkých krajinách znížila miera potratov, okrem Islandu – tvrdí Jana Cigániková. Okrem toho, že je to nelogické, je to aj nepravdivé tvrdenie. Stačí pozrieť len na dve anglicky hovoriace krajiny, kde to neplatí. Viď graf z Veľkej Británie. Na trend nárastu upozorňuje aj New York Times, hoci USA vykazuje v oficiálnych štatistikách pokles potratov. Keď už liberálne média vidia tieto nepresnosti, lebo napr. v ľudnatej Kalifornii kliniky nehlásia počet potratov, ani sa neeviduje predaj tabletky cez internet, tak štatistika je viac-menej účelová.

Fakt 3.: Nielen nelegálne potratové tabletky chýbajú v štatistikách
Pripomeňme si tiež jednu z posledných káuz nebohého J. Kuciaka, vďaka ktorému si predajkyňa nelegálnych potratových tabletiek odsedí 6 rokov vo väzení. Tá niekoľko rokov predávala ženám i mužom v SR tento tovar dovezený z Cypru a zo Španielska. V akej štatistike asi boli započítané tie hromadne nakúpené potratové tabletky pre slovenský či poľský trh? Vykazujú všetky krajiny predaj potratových tabletiek do štatistiky potratov? Napr. susedné Rakúsko nikde neeviduje vôbec žiadnu štatistiku potratov.

Fakt 4.: Dostupnejšie potraty vedú k väčšej nezodpovednosti (morálny hazard)
Ľudia by boli ešte menej zodpovední ako teraz – nemusia riešiť pri sexe možnosť počatia, lebo ak aj „tabletka deň po“ nezaberie, môžu ešte zhltnúť alebo dať žene zhltnúť lacnú potratovú tabletku. Nežijeme v stredoveku – dnes predsa máme kopec možnosti, ak pár nechce počať dieťa, aby predchádzal počatiu. Niektoré metódy sú dokonca zdarma. Informácie o metódach ako zabrániť počatiu sú ľahko dostupné. Ak niekto nechce mať deti a chce si užívať sex, môže podstúpiť sterilizáciu alebo vasektómiu. Vždy je to menšia škoda ako zabíjať nenarodené deti. Samozrejme nie je dôvod, aby štát také preplácal.

Fakt 5.: Potrat „len“ na predpis bude nátlakom na gynekológov a farmaceutov
Samotní „odborníci“ na potraty ich čoraz viac odmietajú robiť. Už deväť zdravotníckych zariadení v SR prestalo vykonávať umelé potraty! Reakciou na to je snaha potratových ideológov zaviesť potratovú tabletku. To povedie k nátlaku na gynekológov, aby ju „len“ predpísali, farmaceuti „len“ predali, veď samotný potrat vykoná žena. Sama ho však bez ich súčinnosti nemôže vykonať. Zdravotníci sú čoraz viac stigmatizovaní z potratovej praxe, najmä keď sa dnes otvárajú oči mnohým, lebo veda i vizuálne technológie ukazujú ľudskosť počatého dieťaťa v maternici.

Fakt 6.: V 7. týždni po počatí má ľudský plod sformovanú tvár, prsty na rukách a nohách
Nežijeme v stredoveku, keď nebolo jasné, kedy život začína. Cigániková bojuje aj proti tomu, aby bola žene ukázaná realita potratu – obrázky či ultrazvuk dieťaťa, ktoré má byť potratom utýrané na smrť. Spoznanie násilia v tele ženy by ju vraj mohlo traumatizovať – až tak, že by sa nedajbože rozhodla pre donosenie dieťaťa. Pani poslankyňa nebojuje ani proti traumatizujúcim zásahom počas pôrodov, ani za možnosť bezpečného pôrodu doma, ako je štandard na Západe. Ide jej len o potraty doma! ŠÚKL ich schválil do 9. týždňa tehotenstva, no pre rozpor s platnou legislatívou neboli zavedené. Taká legislatívna zmena nie je v koaličnej zmluve.

Fakt 7.: Chemický potrat je nebezpečnejší ako chirurgický potrat
Kým pri chirurgickom potrate žena nič necíti, chemický potrat je riadne bolestivý a prežíva ho pri plnom vedomí. Len málokto hlási nežiaduce účinky, no žena riskuje otrasné brušné bolesti, infekciu, vykrvácanie a otravu krvi. Veľká štúdia z Fínska ukázala 4-násobne vyššie riziko komplikácii z tabletky ako pri chirurgickom potrate. Aj porovnateľne veľká štúdia z Kalifornie uvádza, že riziko je stále väčšie ako u chirurgického potratu. Tá tvrdí, že komplikácií je menej u zdravších a bohatších, kým chudobnejšie majú viac komplikácií.

Tomu sa hovori aj krive obvinovanie.
Pretoze Ciganikova HOVORI PRAVDU a tento pamflet ZAVADZA.
Ano, zlacnie to.
Ale podstatne je, ze to bude SETRNEJSIE voci zene.
A to slepi zastancovia "prav dietata" jednoducho nevedia prehltnut - oni chcu, aby zena TRPELA, ked "sexovala a nechce dieta" !
To je morbidny postoj ...

Poslať 22.09.2020 12:47:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Pretoze Ciganikova HOVORI PRAVDU a tento pamflet ZAVADZA. Ano, zlacnie to.
pozri si nasledovnu lekarsku studiu
co bude setrnejsie voci zene podla uvedenej lekarskej studie?

Poslať 22.09.2020 13:11:03   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pretoze Ciganikova HOVORI PRAVDU a tento pamflet ZAVADZA. Ano, zlacnie to.
pozri si nasledovnu lekarsku studiu
co bude setrnejsie voci zene podla uvedenej lekarskej studie?
Takze oni ODPORUCAJU skor vyskrab ako tabletku a Ty im za to tlieskas ... :D
Dobre som Ta pochopil ? ;)

BTW:
Je to JEDNA strasne STARA studia !!! (2009 Oct)
A spomenul si ju iba preto, ze "fuj tabletka" -> "lacny abort" -> "katastrofa".
Tie ostatne (novsie) studie, ktore hovoria opak, Ti akosi usli ...
Podstatne je AKA tabletka, KYM predpisana a AKO sledovana.
Lebo urcite su aj take tabletky, ktore zenu spolahlivo zabiju ...

Poslať 22.09.2020 13:21:56   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
Ja dufam, ze cely ten cirkus dopadne takto:
https://domov.sme.sk/c/22493690/ciganikovej-novela-rata-s-interrupcnou-tabletkou-ma-podporu-aj-z-olano.html?ref=trz
Zaborsku, Vasecku, Skripeka, Kuffu a spol. asi klepne ... :lol:

Poslať 22.09.2020 13:43:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
nejaky link?

Poslať 22.09.2020 13:48:38   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nejaky link?
Najdi si. :D
Za tych 11 ROKOV je ich dost - a o uplne inych tabletkach, ako boli v roku 2009 ...

Poslať 22.09.2020 13:54:29   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
legionar píše:
https://domov.sme.sk/c/22493690/ciganikovej-novela-rata-s-interrupcnou-tabletkou-ma-podporu-aj-z-olano.html?ref=trz
Však ten pozmeňovák má aj svetlé časti, ktoré nečudo, že podporujú aj daní poslanci.

Poslať 22.09.2020 15:26:49   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
legionar píše:
Však ten pozmeňovák má aj svetlé časti, ktoré nečudo, že podporujú aj daní poslanci.
Samozrejme, MOZNOST v zakone je vzdy radovo lepsia nez ZAKAZ.

Poslať 22.09.2020 22:45:50   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Za tych 11 ROKOV je ich dost - a o uplne inych tabletkach, ako boli v roku 2009 ...
aj ozajstne lekarske studie?

Poslať 24.09.2020 8:20:44   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 76 príspevkov
Michal, včera som čítal jeden dokument a ten sa odvoláva na Didaché, 5. kapitola. Takže už v 1. storoči riešili tento problém, priamo ho pomenovali a nie je to výmysel čisto novodobej Cirkvi, ktorá do niečoho hundre, aby si dokazovala niečo. v tom čase boli kresťania prenasledovaní.

Poslať 24.09.2020 8:31:45   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
Michal, včera som čítal jeden dokument a ten sa odvoláva na Didaché, 5. kapitola. Takže už v 1. storoči riešili tento problém, priamo ho pomenovali a nie je to výmysel čisto novodobej Cirkvi, ktorá do niečoho hundre, aby si dokazovala niečo. v tom čase boli kresťania prenasledovaní.
To len ukazuje, ze aj vtedy uz po svete behali Zaborske, Kuffovia, Vaseckovia, Skripekovia, Mikloskovia a podobne typy.
Nic noveho pod Slnkom ... :D

Navyse, neverim ani slovo nejakemu "dokumentu", kde autor pise:
"Lebo o tomto Pán povedal: „Na každom mieste a v každom čase mi (treba) prinášať čistú obetu, lebo som veľký kráľ, hovorí Pán, a obdivuhodné je moje meno medzi národmi.“

Vo svetle evanjelii je takmer na 100% iste, ze toto Jezis NIKDY nepovedal.
Takze rozpor ...

Poslať 24.09.2020 8:43:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
aj ozajstne lekarske studie?
Prosim Ta, nebud ako dieta.
Poznas postup registracie hociakeho lieku ?
To si sadne 12 hundrosov za stol a do obeda odskrtaju registracie, len aby stihli este teplu polievku ?
Myslis si, ze v Europe hociaky koncern dostane registraciu BEZ dlhorocnych studii a klinickych testov ?
Myslis si, ze tych 80% pouzivania tabletky oproti 20% chirurgie v niektorych "zapadnych" krajinach je NACIERNO ?
Zrutilo sa im zdravotnictvo ?
Nastala populacna apokalypsa - uzivaju to ako cukriky ?

Existuje kopa studii, ktore DOKAZUJU, ze marihuana dokaze pomahat, ak len nie rovno liecit.
VERIS IM ?
Alebo tieto studie nie su pre Teba smerodajne, ale tamta JEDNA (stara) uz ano !

Poslať 24.09.2020 14:16:56   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Vo svetle evanjelii je takmer na 100% iste, ze toto Jezis NIKDY nepovedal.
skor by som povedal ze je to parafraza z Malachiasa (mozno plus uvaha z Genezis o Melchizedechovi)
https://svatepismo.sk/listovat.php?kniha=44&kapitola=1
Mal 1:11 Lebo od východu slnka až po západ je veľké moje meno medzi národmi a na každom mieste budú
obetovať, budú prinášať môjmu menu čistú obetu, lebo je veľké moje meno medzi národmi, hovorí Pán
zástupov.

Oznacenie Pan sa vztahuje aj na Jezisa ale aj na Hospodina v SZ (rovnake grecke slovo Kyrios v preklade) a kedze ide o parafrazu SZ tak je tym mysleny Hospodin co vidno aj z formulacie a kontextu (Jezis svojou obetou naplnil tieto slova zo SZ a naplname ich sv omsou obzvlast v nedelu)

ozaj preco ta to tak zaujalo prave tento citat? ved na nom nie je nic zvlastne!
"Lebo o tomto Pán povedal: „Na každom mieste a v každom čase mi (treba) prinášať čistú obetu, lebo som veľký kráľ, hovorí Pán, a obdivuhodné je moje meno medzi národmi.“ Didache 14 kap

Didache je jeden z hlavnych krestanskych dokumentov prelomu 1 a druheho storocia spolocne s listami sv Ignaca z Antiochie
(vieme to tak ze sa naslo velke mnozstvo utrzkov papirusov Didache z tychto cias)

Poslať 24.09.2020 14:20:10   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Existuje kopa studii, ktore DOKAZUJU, ze marihuana dokaze pomahat, ak len nie rovno liecit.
VERIS IM ?
v zasade nemam s tym problem

[ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia