Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší
Autor Správa
Poslať 21.09.2020 16:31:47   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
mám nielen pravo ale aj povinnosť upozorniť cudzieho človeka na hriech
Hej ?
Ale to "pravo" si si pridelil iba Ty sam.
(Ako keby som ja vyhlasil, ze "ja mam pravo potlacat nabozenstva vsetkymi moznymi prostriedkami", teda kludne aj novymi zakonmi.)
A keby si to pravo UPOZORNIT cisto teoreticky aj mal - medzi upozornenim a ZAKONNYM ZAKAZOM je priepastny rozdiel.
Takze ziadne take pravo NEMAS.

Poslať 21.09.2020 16:40:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 76 príspevkov
zodpovedam sa Bohu, nie tebe ani štátu.

Poslať 21.09.2020 16:48:22   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
To si si ale tiez "pridelil" iba Ty sam. :D
Ak verejne hlasas, ze mas pravo buzerovat ludi podla svojich predstav, nediv sa, ze budes oznaceny za fasistu.
A tiez Ta nesmie udivit, ze bude s Tebou podla toho aj zaobchadzane ...

Takze sa prestanme klamat - Ty nesiris ziadnu lasku, ani radostnu zvest.
Ty siris medzi ludmi ZLO.

Poslať 21.09.2020 18:01:42   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
Zdá sa, že som sa dostala do tejto debaty a ani neviem ako.

Nie je jednoduché vyjadrovať sa v mene žien ako celku. Nežijem v manželstve.

Myslím, keď je človek mladší neuvedomuje si tak dôsledky svojich unahlených a neuváženych činov. Ľahšie sa zaľúbi, vhupne do vzťahu, možno urobí chybu, najmä ak nemal kresťanskú výchovu v rodine.

Neskôr vekom viac chápe viac dôsledky a aj to, že dieťatko je úžasné. Preto by som apelovala prave na krásu dieťatka, ktoré príde na svet, viac motivovala, ako hrozila, podporovala milým slovom, keďže nevieme, kto čo prežíva. Ak je to nutné, je potrebné jasné ukázať čo je to potrat, jeho dôsledky. Myslí, že rozumní rodičia vedia svoje deti usmerniť. Ale aj štát by mal vedieť pomôcť v tomto. Aby sa nik nenačahoval či už k legalnemu alebo nelegálnemu potratu.

Až keď vidí mamička to nádherné stvorenie narodené, v nádherným úsmevom, nevinným pohľadom, myslím pochopí.

Možno výchova detí v kontakte s bábätkami, by im pomohla uvedomiť si, že o čo ide a že v detskom veku ešte na to nemajú, aby sa o ne postarali. Teda edukáciu k rodičovstvo.

Teším sa, že sa ide aj cestou finančnej podpory mamičiek čakateliek, že pocítia aj túto oficiálnu podporu od štátu. Nepoznám pravdupovediac legislatívny návrh pani Záborskej, ale cítim, že odviedla dobrú prácu. Príležitostné sa s ním chcem oboznámiť.

Poslať 21.09.2020 18:27:28   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Až keď vidí mamička to nádherné stvorenie narodené, v nádherným úsmevom, nevinným pohľadom, myslím pochopí.
Nechcem tu davat fotky, ako nejaka Tutkova, alebo Chromik, ale aj sama si mozes najst nieco napriklad na temu anencefalus.
Odhadujem, ze takych 90% mamiciek a 99.99% oteckov by to "nerozchodilo" ...

Poslať 21.09.2020 18:30:40   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 76 príspevkov
legionar píše:
aldot píše:
Ak verejne hlasas, ze mas pravo buzerovat ludi podla svojich predstav, nediv sa, ze budes oznaceny za fasistu.
skôr by som sa divil, keby sa tak nedialo. nie si ani prvý a posledný.

a čo sa týka lásky, kresťanská láska funguje na úplne inom princípe ako tá ľudská. A nie vždy tá Božia láska je príjemná aj pre mňa.

máš deti, že?

Poslať 21.09.2020 18:38:07   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
legionar píše:
aldot píše:
skôr by som sa divil, keby sa tak nedialo. nie si ani prvý a posledný.
Ak sa tym citis "napadnuty", tak by si sa mal najprv rychlo nad sebou zamysliet.
Nie ze ja nie som prvy, ani posledny - to vobec nie je o mne, ale o Tebe.
Co do Vesmiru "vysielas", to sa Ti "vrati" ...

aldot píše:
a čo sa týka lásky, kresťanská láska funguje na úplne inom princípe ako tá ľudská. A nie vždy tá Božia láska je príjemná aj pre mňa.
O tom ma nemusis poucovat.
Po tych par desiatkach Tvojich prispevkov mam celkom urcity pocit, ze "krestania vypadaju inak" ...
aldot píše:
máš deti, že?
Mam 3 deti a 2 vnucata. :)
S Eliskou sme prave luskali piatacku matiku, lebo ta jej, nanestastie, moc "nevonia" ...

Poslať 21.09.2020 18:42:45   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 76 príspevkov
teta píše:
Myslím, keď je človek mladší neuvedomuje si tak dôsledky svojich unahlených a neuváženych činov. Ľahšie sa zaľúbi, vhupne do vzťahu, možno urobí chybu, najmä ak nemal kresťanskú výchovu v rodine.
veľa žien vidí v danom momente len premarnenu príležitosť ísť za kariérou/školou, z počutia vidia iba starosti s dieťaťom. je to prirodzené, ženou prejdú tieto obavy aj keď žije v manželstve. čítal som veľa svedectiev o tom, že ženy chceli ísť na potrat no rozmysleli si to a boli šťastné že potrat nevyšiel.
a takisto som čítal svedectvá o tom, že ženy po potrate mali neskôr problém mať deti a boli nešťastne že ich mať nemožu či mali výčitky svedomia z potratu. Ale to nikto ženám dopredu nepovie.

myslím si že keby ľudia nebrali sex ako možnosť užívať si život tak by sme ani potrat nemuseli riešiť. človek chce aj kariéru aj sex aj slobodu ale zabúdajú všetci že sloboda je v prvom rade o zodpovednosti a nie o anarchii "robiť si čo chcem"

Poslať 21.09.2020 18:45:29   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 76 príspevkov
legi takže predpokladám že svoje deti nenutiš chodiť do školy a aj doma si môžu dovoliť čo chcú neobmedzuješ ich slobodu

Poslať 21.09.2020 18:52:01   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
legi takže predpokladám že svoje deti nenutiš chodiť do školy a aj doma si môžu dovoliť čo chcú neobmedzuješ ich slobodu
Zase obracias svoje jasnovidecke sklony nespravnym smerom ?
Chcelo by to zrkadlo (na pripomenutie, kam sa mas predovsetkym pozerat, ked chces "riesit zavazne ludske problemy") ... :D

Inak - ta poznamka naozaj nesie v sebe znaky insitnosti ...

Poslať 21.09.2020 18:53:31   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
Realita je taká, že mladí sa dnes skôr dostanú k mimomanželskemu sexu, ako ich rodičia a starí rodičia. Ako im pomôcť, aby situáciu neželaného tehotenstva zvládli, aj spolu so školou... skúsenosť, keď spolužiačka otehotnela a sa vydala, tak ju VRAJ brali na škole ako študentku druhej kategórie, myslim ju aj časom vyhodili. Mentalita spoločnosti je ešte dosť farizejskã. Dovolí mladých zvádzať k predčasným postelľvym vzťahom (viď filmy), ale keď prídu dôsledky, tak vtedy príde na rad oficiálny puritanizmus, že nevîdané, neslýchané. Nie vždy, ale aj toto by azda bolo fajn dať do správnej miery. Myslim, že sme ďaleko od dobre usporiadanej spoločnosti a je čo zlepšovať aj legislatívne aj reálne. Po komunizme ostalo veľa moralneho spustnutia a degradácie pre nasledujúce generácie.

Poslať 21.09.2020 19:12:25   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Realita je taká, že mladí sa dnes skôr dostanú k mimomanželskemu sexu, ako ich rodičia a starí rodičia. Ako im pomôcť, aby situáciu neželaného tehotenstva zvládli, aj spolu so školou... skúsenosť, keď spolužiačka otehotnela a sa vydala, tak ju VRAJ brali na škole ako študentku druhej kategórie, myslim ju aj časom vyhodili. Mentalita spoločnosti je ešte dosť farizejskã. Dovolí mladých zvádzať k predčasným postelľvym vzťahom (viď filmy), ale keď prídu dôsledky, tak vtedy príde na rad oficiálny puritanizmus, že nevîdané, neslýchané. Nie vždy, ale aj toto by azda bolo fajn dať do správnej miery. Myslim, že sme ďaleko od dobre usporiadanej spoločnosti a je čo zlepšovať aj legislatívne aj reálne. Po komunizme ostalo veľa moralneho spustnutia a degradácie pre nasledujúce generácie.
Az na tu poslednu vetu :palec:
Nemyslim si totiz, ze farizejstvo je "vynalez komunizmu", je to "vynalez" ovela starsieho data ... :D
Ako im pomoct, aby to zvladli aj so skolou ?
Napriklad aj v tej skole (nizsieho stupna) - vzdelavanim, osvetou !

Poslať 21.09.2020 20:13:36   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-frantisek-potrat-interrupce-najemny-vrah-postizeni.A190530_092335_zahranicni_remy
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-potrat-zakon-dostupnost-zeny-prava.A190211_120952_zahranicni_dtt
Citácia:
Papež František se minulý týden opět postavil proti interrupcím. „O žádné lidské bytosti nikdy nelze tvrdit, že její život nestojí za to, aby byl žit, ať už z důvodu věku, zdravotního stavu či kvality jejího života,“ upozornila hlava římskokatolické církve.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lgbt-stejnopohlavni-pary-potraty-alabama-severni-irsko-demonstrace.A190518_175631_zahranicni_fort
Citácia:
Severní Irsko má zákony jako z minulého století. Odpovědí jsou demonstrace
20. května 2019 16:33
Ačkoli je Severní Irsko součástí Spojeného království, platí pro tamější obyvatele jiné zákony. Za potrat jim hrozí tvrdší tresty než v kritizované Alabamě a to nejen lékařům, ale i ženám. Navíc se zde, na rozdíl od Velké Británie, nemohou brát stejnopohlavní páry. Na jejich podporu lidé v sobotu v Belfastu demonstrovali.
Lidé v Severním Irsku protestují proti zkostnatělým zákonům o potratech a stejnopohlavním manželstvím | (0:49) | video: AP
V sobotu odpoledne pochodovalo Belfastem okolo deseti tisíc lidí. Dožadovali se povolení manželství pro páry stejného pohlaví, stejně tak, jako je to ve zbytku Spojeného království.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/severni-irsko-snatek-homosexualove-potrat-britanie-parlament-schvalil-zakon.A190710_070553_zahranicni_pmk

Poslať 21.09.2020 20:23:02   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6373 príspevkov
Toľko diskusií o interupciách, ale nejak mi pripadá, že o tom najpodstatnejšom nie sú nejaké spory s druhou stranou. Nemala by byť diskusia a spor hlavne o tom, kedy začína človek, odkedy má ľudské práva a prečo práve vtedy.

Poslať 21.09.2020 20:43:50   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 76 príspevkov
nikto píše:
Toľko diskusií o interupciách, ale nejak mi pripadá, že o tom najpodstatnejšom nie sú nejaké spory s druhou stranou. Nemala by byť diskusia a spor hlavne o tom, kedy začína človek, odkedy má ľudské práva a prečo práve vtedy.
od počatia.

[ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť