Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 194 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Neviem sa bavit o existencii / neexistencii niecoho, co oponent nedokaze definovat.
asi este nad tym musim porozmyslat
jedne vec je ked nieco chapes intuitivne, ale druha vec ked to mas precizne zadefinovat
musim porozmyslat nad konkretnymi prikladmi ...

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Neviem sa bavit o existencii / neexistencii niecoho, co oponent nedokaze definovat.
asi este nad tym musim porozmyslat
jedne vec je ked nieco chapes intuitivne, ale druha vec ked to mas precizne zadefinovat
musim porozmyslat nad konkretnymi prikladmi ...
Nemyslím si. Ak človek niečo dôverne pozná vie to aj zadefinovať. Ako povedal Albert Einstein: „Ak to nevieš vysvetliť jednoducho, potom tomu dostatočne nerozumieš.“
Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/albert-einstein/

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
potom tomu dostatočne nerozumieš.
pripustam ze si musim viac nastudovat o tejto teme ....

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
potom tomu dostatočne nerozumieš.
pripustam ze si musim viac nastudovat o tejto teme ....
Bez ohľadu na to kto z nás má pravdu máš moju hlbokú úctu za to, že si pripustil, že tomu nemusíš dostatočne rozumieť. Vážim si takej pokory v uvažovaní. :palec:

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
chápeš to čisto mechanisticky na úrovni ateizmu a osvietenstva z konca 19.stor.
Z velkosti mozgu a biologických funkcii nedokážeš určiť rozdiel medzi človekom a žvieraťom. Rozdiely sú práve v duševnej a duchovnej činnsti. Opica nikdy nedkáže abstrakne myslieť, predvídať dôsledky svojich činov ani napísať program pre počítač, či skomponovať operu.
To nedokazu ani primitivni obyvatelia dzungle. Nie su to snad LUDIA ?
Pojdem este dalej, aby sme nechodili az do dzungle: Nedokaze to ani 99.99% ciganov! Zvysok si dopln sam ... ;) :D
Ako potom obstoji ta Tvoja 'definicia' cloveka ?
Tak to si úplne vedľa. Aj ludia z pralesa aj cigáni o vedia. Takže?

Obrázok užívateľa

napísal 3883 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misojogi píše:
Citácia:
Ako vravím človek je zviera a bodka nič viac ani menej tam nie je. Je taký istý živočích ako všetky ostatné zvieratá.
ostatne zivocichy nie su schopne ani takejto myslienky ako si napisal tuna na fore
ja hovorim ze clovek ze je AJ zivocich ale nielen ...
A čo je ešte človek okrem živočícha prosím Ťa?

Tu je krásne graficky znázornené ako sme iba zvieratá ako všetky ostatné:

Obrázok
Z velkosti mozgu a biologických funkcii nedokážeš určiť rozdiel medzi človekom a žvieraťom. Rozdiely sú práve v duševnej a duchovnej činnsti. Opica nikdy nedkáže abstrakne myslieť, predvídať dôsledky svojich činov ani napísať program pre počítač, či skomponovať operu.

Ak sa ty považuješ za totožného s opicami je to tvoja vec, ale ja som Boží syn
Okej Boží syn. Gratulujem ti k tvojmu vyjadreniu úplne nepodloženej a nepodstatnej veci. Môžeš si to napísať nad dvere do vchodu tvojho bývania aby si mal radosť. Ja zatiaľ ostanem pri faktoch. Lebo vyhlásenie typu ty si Boží syn to je neuraz sa ale najemnejšie povedané na úrovni mentálne chorého človeka. Príde mi to ako keď v blázinci niekto vraví, že on je Napoleon. Neviem ti na toto odpovedať jemnejšie lebo je to úplný nezmysel.
výborne. Ked napádaš diskutujúceho to znamená že nemáš arguent.
Čo som uviedol nebolo celkom od veci pretože obrázok podsúval náznak že niet rozdielu medzi človekom a opicou. Ten rozdiel je obrovský. To že som Boží syn odpovedá na jednu základnú otázku a to prečo, aký zmysel má existencia človeka. Ak je produktom slepej náhody tak jeho existencia je náhodná, bez hlbšieho významu a teda celé ludstvo je nezmyslom.

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 218 príspevkov
Napadla ma otazka. Ako by mali zvierata na sebe pocitit ten fakt, ze som bozie dieta?

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Lebo vyhlásenie typu ty si Boží syn to je neuraz sa ale najemnejšie povedané na úrovni mentálne chorého človeka. Príde mi to ako keď v blázinci niekto vraví, že on je Napoleon.
naozaj to tak vyzera zvonka, ale je to nieco ine
bozi syn bozie dieta je nie identita v zmysle napoleonskeho bludu, ale je to hodnost, nieco ako drzitel cestneho titulu
Tak ako niekto dostane titul napriklad zlata medaila v biatlone alebo hrdina ZSSR apod
tak krestan dostava titul Bozie dieta, ktory samozrejme aj nieco znamena pre jeho identitu
napriklad Boh sa o neho viac stara, alebo on sa ma spravat v sulade s tymto titulom atd
Ano krestania veria aj to ze sa nieco zmeni v ich dusi (titul bozieho dietata sa ziskava totiz krstom) ale zmeni sa to v rovine duchovnej

Za seba mozem povedat ze mam z tohoto titulu radost a som na neho hrdy, cize keby bol nejaky PRIDE BD (pochod hrdosti bozieho dietata, kludne by som na neho siel) :palec:

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
obrázok podsúval náznak že niet rozdielu medzi človekom a opicou.
z hladiska biologhie naozaj rozdiel nie je
pointa je v tom ze biologia nevystihuje celu ludsku identitu

Obrázok užívateľa

napísal 3883 príspevkov
Speedy píše:
Napadla ma otazka. Ako by mali zvierata na sebe pocitit ten fakt, ze som bozie dieta?
ted si uhodil hlavičkou o hřebíček! to je to že zvieratá nie sú božie deti a preto si to nemôžu uvedomiť a už vôbec nie pocítiť.

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 218 príspevkov
misionar3 píše:
Speedy píše:
ted si uhodil hlavičkou o hřebíček! to je to že zvieratá nie sú božie deti a preto si to nemôžu uvedomiť a už vôbec nie pocítiť.
dobra somarina. Niekto si mysli, ze je dieta boha a ze ostatne zvierata to aj tak nechapu a tak sa moze dalej veselo k celej prirode spravat ako arogantne hovado. Vsak co? Zvierata nie su zive bytosti. A ak to chce niekto v parlamente odhlasovat, tak "bozie deti" sa musia proti tomu ozvat. Ziadny clovek nema pravo sa spravat k prirode a k ostatnym zivym tvorom, ci uz ludom, zvieratam arogantne. Ak su potom toto bozie deti a ak je takyto boh, ze stvoril zvierata a dovoli ich mucit a zle sa k nim spravat a k celej prirode, tak ja s takym nechcem mat nic.

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misojogi píše:
Citácia:
Ako vravím človek je zviera a bodka nič viac ani menej tam nie je. Je taký istý živočích ako všetky ostatné zvieratá.
ostatne zivocichy nie su schopne ani takejto myslienky ako si napisal tuna na fore
ja hovorim ze clovek ze je AJ zivocich ale nielen ...
A čo je ešte človek okrem živočícha prosím Ťa?

Tu je krásne graficky znázornené ako sme iba zvieratá ako všetky ostatné:

Obrázok

Ak sa ty považuješ za totožného s opicami je to tvoja vec, ale ja som Boží syn
Okej Boží syn. Gratulujem ti k tvojmu vyjadreniu úplne nepodloženej a nepodstatnej veci. Môžeš si to napísať nad dvere do vchodu tvojho bývania aby si mal radosť. Ja zatiaľ ostanem pri faktoch. Lebo vyhlásenie typu ty si Boží syn to je neuraz sa ale najemnejšie povedané na úrovni mentálne chorého človeka. Príde mi to ako keď v blázinci niekto vraví, že on je Napoleon. Neviem ti na toto odpovedať jemnejšie lebo je to úplný nezmysel.
výborne. Ked napádaš diskutujúceho to znamená že nemáš arguent.
Čo som uviedol nebolo celkom od veci pretože obrázok podsúval náznak že niet rozdielu medzi človekom a opicou. Ten rozdiel je obrovský. To že som Boží syn odpovedá na jednu základnú otázku a to prečo, aký zmysel má existencia človeka. Ak je produktom slepej náhody tak jeho existencia je náhodná, bez hlbšieho významu a teda celé ludstvo je nezmyslom.
To nebol argument a nenapádal som Ťa si dospelý a myslím si, že vieš rozoznať či to bol útok, keby som na teba chcel útočiť, ponižovať Ťa alebo zhadzovať vedz, že by som ti to nepísal tak jemne nič jemnejšie ma nenapadlo môj úmysel bolo ti ukázať ako je tvrdenie som Boží syn nezmysel a na to, že si ty Boží syn sa fakt nič normálne napísať nedá. A existencia Boha vôbec ničomu nedáva zmysel. To je len Vaše prianie. Ak tu je Boh tak v čom je rozdiel? Aký ti dáva zmysel? Že ak sa budeš správať tak ako on chce tak za odmenu Ťa pošle do neba pričom x ľudí nechá večne trpieť? Toto je ten úžasný zmysel? Že niekoho len preto, že Boha nechce, nepozná a nikdy nevidel tak dostane "spravodlivé" večné guantanámo? Ak považuješ za ten úžasný zmysel diktátora môžeš si to vyskúšať na svete v rôznych štátoch prakticky. Ja toto teda za zmysel života nepovažujem.

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Ja toto teda za zmysel života nepovažujem.
ides na to zo zleho konca :-D

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Legi a LiveD
chcete toto?
https://www.hlavnespravy.sk/sme-proti-vsetkym-formam-diskriminacie-druhov-diskriminacie-zvierat-belgicka-strana-dieranimal-chce-zrovnopravnit-zvierata-s-ludmi/1317942
Citácia:
“Sme proti všetkým formám diskriminácie druhov, diskriminácie zvierat.” Belgická strana DierAnimal chce zrovnoprávniť zvieratá s ľuďmi
Brusel 19. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:Anja Hazekamp Twitter)
Belgicko má od pondelka ako 19. krajina na svete politickú stranu, ktorej cieľom je ochraňovať práva zvierat a ktorá stavia zvieratá na úroveň ľudí. Strana má názov DierAnimal, uviedli viaceré belgické médiá.
Citácia:
politický program, ktorý je zameraný výlučne na obranu práv zvierat. Nový politický subjekt sa definuje ako “protidruhový”.

“Sme proti všetkým formám diskriminácie druhov, diskriminácie zvierat. Pre nás sú zvieratá na rovnakej úrovni ako ľudia,” uviedla pre médiá zakladateľka a predsedníčka strany Constance Adonis Villalonová. Upozornila, že zvieratá sú neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti a preto “politizácia problematiky živočíchov je viac než nutnosťou, je to etický vývoj”.

Denník La Libre Belgique v tejto súvislosti pripomenul, že DierAnimal je súčasťou rozširujúceho sa globálneho hnutia a v poradí ide už o 19. “animalistickú stranu” na našej planéte. Belgicko pritom nie je prvou krajinou EÚ, ktorá sa chce tejto otázke venovať politicky. V Holandsku a Portugalsku majú podobne orientované strany dokonca zástupcov v parlamente.

Strana upozornila, že jej prvoradým cieľom budú zmeny v občianskom zákonníku s cieľom zmeniť právne postavenie zvierat v Belgicku. Členovia DierAnimal si dokonca vedia predstaviť aj vytvorenie ministerstva na ochranu dobrých životných podmienok zvierat a chcú bojovať za ukončenie priemyselného a intenzívneho poľnohospodárstva, čo znamená návrat k menším farmám.

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Legi a LiveD
chcete toto?
https://www.hlavnespravy.sk/sme-proti-vsetkym-formam-diskriminacie-druhov-diskriminacie-zvierat-belgicka-strana-dieranimal-chce-zrovnopravnit-zvierata-s-ludmi/1317942
Citácia:
“Sme proti všetkým formám diskriminácie druhov, diskriminácie zvierat.” Belgická strana DierAnimal chce zrovnoprávniť zvieratá s ľuďmi
Brusel 19. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:Anja Hazekamp Twitter)
Belgicko má od pondelka ako 19. krajina na svete politickú stranu, ktorej cieľom je ochraňovať práva zvierat a ktorá stavia zvieratá na úroveň ľudí. Strana má názov DierAnimal, uviedli viaceré belgické médiá.
Citácia:
politický program, ktorý je zameraný výlučne na obranu práv zvierat. Nový politický subjekt sa definuje ako “protidruhový”.

“Sme proti všetkým formám diskriminácie druhov, diskriminácie zvierat. Pre nás sú zvieratá na rovnakej úrovni ako ľudia,” uviedla pre médiá zakladateľka a predsedníčka strany Constance Adonis Villalonová. Upozornila, že zvieratá sú neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti a preto “politizácia problematiky živočíchov je viac než nutnosťou, je to etický vývoj”.

Denník La Libre Belgique v tejto súvislosti pripomenul, že DierAnimal je súčasťou rozširujúceho sa globálneho hnutia a v poradí ide už o 19. “animalistickú stranu” na našej planéte. Belgicko pritom nie je prvou krajinou EÚ, ktorá sa chce tejto otázke venovať politicky. V Holandsku a Portugalsku majú podobne orientované strany dokonca zástupcov v parlamente.

Strana upozornila, že jej prvoradým cieľom budú zmeny v občianskom zákonníku s cieľom zmeniť právne postavenie zvierat v Belgicku. Členovia DierAnimal si dokonca vedia predstaviť aj vytvorenie ministerstva na ochranu dobrých životných podmienok zvierat a chcú bojovať za ukončenie priemyselného a intenzívneho poľnohospodárstva, čo znamená návrat k menším farmám.
Tak to sú blbci. Zvieratá nepotrebujú naše práva, zákony a podobné nezmysli. Stačí vymedziť na svete miesta kde človek v prírode nemá čo robiť a príroda si sama poradí. Ono je to ťažko keď niektoré prirodzené veci považuje liberalizmus za diskrimináciu. To, že aj človek zviera je fakt. Ale prečo by človek a zvieratá mali byť dané na jednu úroveň keď ani zvieratá v prírode nie sú vzájomne na jednej úrovni? Dajú sa rôznymi spôsobmi porovnávať. Uvediem príklad pre lepšie pochopenie ale na človeku. To je akoby sme si povedali, že deti, pubertiaci aj dospelý aj starci sú všetci ľudia z toho teda logicky vyplýva keďže sú všetci ľudia zrušme vodičák od 18 aby sme nediskriminovali deti a s pubertiakov a zrušme aj obmedzenie do 65 rokov lebo diskriminujeme starcov... Chápeš kam tým mierim? To je podobná blbosť to so zvieratami. To, že sme síce všetci zvieratá neznamená, že disponujeme rovnakými schopnosťami. Každé zviera má svoje prednosti ale je tam hierarchia.

[ Príspevkov: 194 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť