Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1943 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.09.2020 14:08:10   Re: Gender ideológia

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6284 príspevkov
Snažím sa ťa pochopiť, lebo je to duševne choré a nenormálne sa 14 rokov hádať a byť neustále v opozícii s vyše 19000 príspevkami. Snažím sa pochopiť, čo z toho máš, čo ťa k tomu vedie. Normálni ľudia trávia čas v diskusii s ľuďmi s ktorými si rozumejú a majú podobné názory. Už prechod na internet je znakom niečoho, že nie je v ideálnom stave, nieto sa hádať a tak dlho. To je prosto šialenosť. Tak chcem vedieť prečo. Je to kvôli tvojej žene, že je katolíčka, tak toto je tvoje prirodzené prostredie ako máš doma? Radšej si ventiluješ svoj nesúhlas s jej myslením tu, lebo sa bojíš, že by sa ti rozpadlo manželstvo ak by si ju so všetkým konfrontoval? Chcem len pochopiť motiváciu.

Poslať 09.09.2020 15:21:53   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Takze pre teba ma clovek "cenu" iba vtedy, ked bud patri k vam, alebo ho "mozete konvertovat" ?
obavam sa ze konverzia nefunguje, pretoze mozes vsetko pochopit a spravne pochopit (k tomu si zatial nedospel) ale nemusis sa s tym stotoznit
preto sa podla mna hovori ze viera to je dar
ty mozes uznavat krestanstvo ako dobre, ale nemusis byt s nim stotozneny (to uz je dielo bozej milosti, ale aby si ju vobec mohol prijat tak asi by si mal odburat zbytocne zabrany ktore nie su odpostatnene = odburat predsudky)

Poslať 09.09.2020 15:23:02   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Normálni ľudia trávia čas v diskusii s ľuďmi s ktorými si rozumejú a majú podobné názory.
asi nechce byt v bubline ludi ktori mu budu pritakavat
toto celkom chapem, je to ovela zaujimavejsie trenovat si mozgove bunky diskusiou s opozicnymi nazormi

Poslať 09.09.2020 16:00:14   Re: Gender ideológia

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 75 príspevkov
misojogi píše:
[
ty mozes uznavat krestanstvo ako dobre, ale nemusis byt s nim stotozneny (to uz je dielo bozej milosti, ale aby si ju vobec mohol prijat tak asi by si mal odburat zbytocne zabrany ktore nie su odpostatnene = odburat predsudky)
ešte ani stotožnenie s učením cirkvi u človeka nevytvára vzťah s trojjediným Bohom.

Poslať 09.09.2020 16:40:59   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Jordan Peterson
Biblické príbehy (10) - Abrahám - otec národovhttps://www.youtube.com/watch?v=VYX0L7APgg8
predosle diely su tu
https://www.youtube.com/results?search_query=Biblick%C3%A9+pr%C3%ADbehy+igor+jurecka

Poslať 09.09.2020 16:46:38   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 20017 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Normálni ľudia trávia čas v diskusii s ľuďmi s ktorými si rozumejú a majú podobné názory.
toto celkom chapem, je to ovela zaujimavejsie trenovat si mozgove bunky diskusiou s opozicnymi nazormi
Hej.
Staci si spocitat tu pritomne diskusne prispevky, ktore "diskutuju opozicne" s diskusnymi prispevkami, ktore si "pritakavaju".
Dost vyrazny nepomer - ale o tom to predsa je.
Ale nie je to hlavny dovod. :D
Na internete som odkedy sa to u nas vobec dalo.
S pocitacmi robim od skoly.
A mam kopec krestansky zalozenych priatelov (s ktorymi tiez osobne diskutujem).
Vyhodou tohoto fora je, ze si tu ludia az tak moc nenadavaju, ako na inych forach. :D
A problem "osvety" v spojitosti s problemom "RKC v spolocnosti" vidim ako velmi naliehavy.
(Staci sa pozriet do parlamentu na Kuffu, Zaborsku, Vasecku, Skripeka, predtym J.Mikloska, Kvasnicku, vo vlade napr. Krajciho atd.)
Nie som predsa ovca, ktora by sa dala strihat a nic proti tomu neurobila.
A z diskusii v spolocnosti je jasne, ze nie som v tom vobec sam !
Ludia uz toho maju plne zuby.
Hned, ako sa krestania co i len na kusok priblizia k MOCI, zacnu si hust iba "tu svoju".
Riesi sa obmedzovanie osobnej slobody a skutocne problemy nikoho netankuju.
Hlavne, ze niektori maju dobry pocit z "cisteho svedomia", ze konaju "podla svojej viery".
Co ale nie je pravda, pretoze presne to im ich viera zakazuje.
(Jasne - oni maju "svoj vyklad Pisma", takze su spokojni, niektori az 'bohorovni')

Poslať 09.09.2020 16:54:57   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Nie som predsa ovca, ktora by sa dala strihat a nic proti tomu neurobila.
A z diskusii v spolocnosti je jasne, ze nie som v tom vobec sam !
Ludia uz toho maju plne zuby.
Hned, ako sa krestania co i len na kusok priblizia k MOCI, zacnu si hust iba "tu svoju".
aj ked chcem tak to mam problem pochopit pretoze to vidi presne naopak - cize krestanov ako obete
dokazem si predstavit ze to vidis inak, ale ja to vidim ako som povedal
rozmyslam ci to moze byt medialnou masazou novin alebo naozaj nieco nevnimam

Poslať 09.09.2020 17:24:15   Re: Gender ideológia

napísal 6284 príspevkov
K hlbšiemu porozumeniu sa asi nedostanem, ale čo už, nedá sa to nasilu. Misojogi, ale aký to má zmysel, aký to má zmysel, tisíce príspevkov si húsť to svoje a nepohnúť sa ani o centimeter, nič s tým nedokázať, len vyplytvaný čas? A len preto, aby sa ich myšlienky nedostali do spoločnosti a legislatívy? Propagantistický boj vo voľnom čase pre zábavu, nemám zato nič, žiadne peniaze, žiaden zisk, ani emočný - to tu tiež poprel tak prečo? Všetko to preto len pre jeho myšlienky a ideológiu a 14 rokov 19 000 príspevkov. Prosím pekne to je čistý fanatizmus. Ničím proti nemu neuspejete, nič proti fanatizmu nepomôže, fanatizmus zničí všetko.

Poslať 09.09.2020 18:05:14   Re: Gender ideológia

napísal 20017 príspevkov
nikto píše:
A len preto, aby sa ich myšlienky nedostali do spoločnosti a legislatívy?
Ak su to myslienky namierene proti slobode jednotlivca, tak to stoji za namahu.
nikto píše:
Propagantistický boj vo voľnom čase pre zábavu, nemám zato nič, žiadne peniaze, žiaden zisk, ani emočný - to tu tiež poprel tak prečo?
Propagandisticky ? :o
Ja som poprel, ze z toho nieco mam ? :roll:
A co tak napriklad zakaz nedelneho predaja ? Z toho nic nemam, ked proti tomu bojujem ?
Nehovoriac o tom, ze mam dceru, aj vnucku !
nikto píše:
Všetko to preto len pre jeho myšlienky a ideológiu a 14 rokov 19 000 príspevkov. Prosím pekne to je čistý fanatizmus. Ničím proti nemu neuspejete, nič proti fanatizmu nepomôže, fanatizmus zničí všetko.
Nie, mily nikto, fanatizmus sa prejavuje "na ten druhej strane" ... :D

Poslať 09.09.2020 18:22:09   Re: Gender ideológia

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 75 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mňa baví diskutovat s anti-rkc ľuďmi. pomáhajú mi uvedomiť si biblickost cirkvi(protestanti) a učenie Rkc všeobecne(ateisti). čiže nazoroví oponenti ma skôr posúvajú smerom k Bohu a k loajalnosti k Božej Cirkvi.

Poslať 09.09.2020 18:44:56   Re: Gender ideológia

napísal 6284 príspevkov
legionar píše:

A co tak napriklad zakaz nedelneho predaja ? Z toho nic nemam, ked proti tomu bojujem ?
To si vážne reálne prakticky myslíš, že vypisovaním na areopagu, ktorý číta 5 ľudí a aj to 5 ľudí, ktorí s tebou nesúhlasia zmení nejak zákaz nedeľného predaja na Slovensku? Vážne?
legionar píše:
Až sa nám tu niekto prizná, že je 14 rokov na nejakom ateistickom diskusnom fóre, kde bezvýsledne sa háda, tak budeš mať pravdu že fanatizmus je AJ na druhej strane. Čiastočne je už v tom, že sa s tebou niekto háda a vie že to nikam nevedie. Mňa osobne to neskutočne vyčerpáva, nemám z toho nič, nemám potrebu rozširovať svoje presvedčenie a videnie sveta bezvýsledným hádaním, preto ťa asi dám na ignorovanie, neviem ako to funguje tu na stránke aspoň to skúsim. Nie pretože by si bol agresívnejší, všetci vieme že sú ďaleko horší diskutujúci inde na fórach, kde sa nadáva, tam by som musel dať na ignorovanie asi všetkých v prvý deň :D ale pretože ma to vyčerpáva osobne a nikam to nevedie, tak mi to nemaj prosím za zlé ak ti neodpíšem, alebo nebudem reagovať, chcem len šetriť čas a energiu :)

Poslať 09.09.2020 18:56:16   Re: Gender ideológia

napísal 20017 príspevkov
nikto píše:
legionar píše:

To si vážne reálne prakticky myslíš, že vypisovaním na areopagu, ktorý číta 5 ľudí a aj to 5 ľudí, ktorí s tebou nesúhlasia zmení nejak zákaz nedeľného predaja na Slovensku? Vážne?
legionar píše:
Až sa nám tu niekto prizná, že je 14 rokov na nejakom ateistickom diskusnom fóre, kde bezvýsledne sa háda, tak budeš mať pravdu že fanatizmus je AJ na druhej strane. Čiastočne je už v tom, že sa s tebou niekto háda a vie že to nikam nevedie. Mňa osobne to neskutočne vyčerpáva, nemám z toho nič, nemám potrebu rozširovať svoje presvedčenie a videnie sveta bezvýsledným hádaním, preto ťa asi dám na ignorovanie, neviem ako to funguje tu na stránke aspoň to skúsim. Nie pretože by si bol agresívnejší, všetci vieme že sú ďaleko horší diskutujúci inde na fórach, kde sa nadáva, tam by som musel dať na ignorovanie asi všetkých v prvý deň :D ale pretože ma to vyčerpáva osobne a nikam to nevedie, tak mi to nemaj prosím za zlé ak ti neodpíšem, alebo nebudem reagovať, chcem len šetriť čas a energiu :)
V poriadku, mily nikto.
Kazdy ma pravo reagovat na to, na co reagovat chce.
Ja to snad nejako prezijem, ze som na Tvojom ignore-liste ...

BTW: S tym "fanatizmom na druhej strane" som konkretne mal na mysli legislativne snahy katolikov na Slovensku plus dlhorocne "paktovanie" ich vedenia (KBS) s vladnou mocou systemom nieco-za-nieco.

Poslať 10.09.2020 16:16:40   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
temnota marxizmu
Citácia:
Marx bol presvedčený, že náboženstvo je droga (ópium ľudstva), ktorú využívajú bohatí na to, aby si uchovali svoju neúmerne vyššiu moc. Zo spätného pohľadu však, samozrejme, vidíme, že komunizmus díluje svoju vlastnú drogu: idealizovaný globálny svet, v ktorom zrušíme všetky rozdiely medzi ľuďmi a zmizne nerovnosť. Kengor vidí počiatky nášho flirtovania s marxizmom v propagácii sexuálnej slobody, „ktorá nás sužuje až do dnešného dňa.“

Písmo nás učí, že po zmŕtvychvstaní zostala Luciferovi iba moc obviňovať a jeho jedinou zbraňou je rétorika. Preto satan aj marxisti lovia tých najzraniteľnejších: tých, ktorí sú si najmenej istí svojou identitou. Satan prichádza ako „anjel svetla“ (2 Kor 11, 1), no spolu so svojimi učeníkmi, marxistickými skupinami, ako napríklad Antifa a zakladatelia organizácie Black Lives Matter, prináša iba temnotu.

Paul Kengor nám ukazuje svetlo.
https://www.postoj.sk/60773/diabol-a-karl-marx-knizna-recenzia
Citácia:
Nová kniha od profesora Kengora, The Devil and Karl Marx: Communism’s Long March of Death, Deception, and Infiltration (Diabol a Karl Marx. Komunistický dlhý pochod smrti, podvodov a infiltrácie) predstavuje dôkladnú demontáž diabolského charakteru Karla Marxa (1818 – 1883). Ako píše Michael Knowles v predslove knihy, „Kengor vie, ako iba málokto z dnešných spisovateľov, že pojmy ako kolektivizmus a individualizmus nám v diskusii pomôžu len čiastočne... V konečnom dôsledku ide o duchovný boj dobra proti zlu“.

Naozaj, Kengorova kniha je celá o súboji moderných diabolských síl socializmu a komunizmu – hlavných marxistických systémov – proti večnej božskej sile viery.

Poslať 13.09.2020 18:16:26   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/nova-pravidla-nemate-homosexualy-zeny-ci-mensiny-zapomente-na-oscara-40335761#
Citácia:
Nová pravidla: Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara
9. 9. 2020, 9:37Stanislav Dvořák, Novinky
Od roku 2024 zavedla oscarová akademie nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci.
Vyhlášení nominací na filmové ceny Oscar
Vyhlášení nominací na filmové ceny Oscar Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Film musí splnit nejméně dva ze čtyř standardů, aby se mohl ucházet o Oscara za nejlepší film. První standard se soustředí na zastoupení na plátně a náměty. Film musí plnit nejméně jedno ze tří kritérií.

První kritérium – film musí mít nejméně jednoho herce v hlavní roli nebo významné vedlejší roli, jenž pochází z menšin (Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané – indiáni –, osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů).

V celém hereckém souboru musí tvořit nejméně 30 % herců v menších rolích ženy, lidé z etnických menšin, LGBTQ+ komunita nebo lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a úplně neslyšící.

Režisér Roman Polanski nezíská zpět členství v americké filmové akademii
Amerika
Režisér Roman Polanski nezíská zpět členství v americké filmové akademii
Další kritérium se týká příběhu, který se musí točit kolem žen, etnických menšin, LGBTQ+ komunity nebo lidí s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšících a neslyšících.

Další standard požaduje, aby studio platilo stážisty, kteří pocházejí z následujících skupin: ženy, etnické menšiny, LGBTQ+ komunita, lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící.

Velká studia mají povinnost zavést v podstatném rozsahu trvalé stáže a praxe pro členy znevýhodněných menšin ve většině oborů – produkce, postprodukce, hudba, vizuální efekty, marketing, distribuce, PR.

Poslední standard požaduje, aby filmová společnost zaměstnávala několik manažerů z menšin v marketingovém a PR týmu.

Poslať 13.09.2020 20:46:41   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/havel-vs-klaus-rodina-neni-teletnik/r~i:article:112037/
Citácia:
Exprezident Václav Havel veřejně ocenil, že poslanci přehlasovali veto jeho nástupce Václava Klause a přijali zákon o registrovaném partnerství.
"Byť velmi těsně, jsem velmi rád, že zákon parlamentem posléze prošel," řekl Havel agentuře ČTK.
Rodina jako materiál?
"Co mě na celé debatě kolem toho tématu nejvíc zaujalo, byla naprosto absurdní ideologie páně Kalouskovy strany a prezidenta republiky, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl bývalý prezident.
Citácia:
Podle Klause naopak zákon neliberalizuje, nýbrž rozšiřuje státní regulace mezilidských vztahů. Šéf lidovců Miroslav Kalousek pak zase "nevidí důvod, proč ze soužití homosexuálů, které společnost plně toleruje, vytvářet instituci".

Šéf lidovců je přesvědčen, že rodina požívá speciálních výhod z jediného důvodu - kvůli ochraně dětí.

"Na tom není nic spirituálního, nic duchovního. To je opravdu materiální, družstevní pojetí rodiny. A to mě na celé diskusi nejvíc rozčilovalo," ohradil se proti tomu Havel.

Zákon, který se poprvé dostal do sněmovny již v roce 1998, vytrvale odmítá deset z třinácti církví sdružených v Ekumenické radě. Když zákon koncem loňského roku prošel Poslaneckou sněmovnou, žádaly církve o jeho odmítnutí Senát a prezidenta. Senátoři je nevyslyšeli, prezident Klaus ano.
Homosexualita vs. Politika

Současný prezident poté, co ho sněmovna přehlasovala, prohlásil: výsledek nepovažuji za porážku svou, ale "za porážku všech nás, kteří věříme, že rodina je v naší společnosti základní, jedinečná a bezkonkurenční, a kteří věříme v práva univerzální, nikoli skupinová, a v práva zajišťující svobody, nikoli nároky".
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Zákon odmítli všichni lidovci. "Svět se nezboří, ale bude jen o něco bláznivější," komentoval schválení zákona předseda KDU-ČSL Kalousek.

[ Príspevkov: 1943 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť