Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1943 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 130  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.08.2020 23:17:00   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Naopak, súčasní biskupi reagujú na túto tému ešte razantnejšie ako predošlí, čoho následkom sú aj pomerne agresívne reakcie Ondreja Prostredníka a Michala Havrana ml.
Absurdné je aj tvrdenie Michala Havrana ml., že biskupi sa nemajú čo vyjadrovať k sexuálnemu životu dvoch dospelých ľudí. Je to podľa neho dokonca neslušnosť. To je neudržateľné ešte aj z hľadiska ospevovanej švédskej cirkvi, kde je snáď aspoň manželská nevera či promiskuita ešte stále mimo normu.
Kresťanská teológia sa k „sexuálnemu životu dvoch dospelých ľudí“ vyjadruje už 2000 rokov. Ale ak sa ECAV Michalovi Havranovi či Ondrejovi Prostredníkovi nevidí, nerozumiem, prečo túto tmársku, spiatočnícku a inkvizítorskú organizáciu neopustia a nezaložia si vlastnú cirkev, kde by im nikto nekládol polená pod nohy a mohli by spolu s ostatnými progresívnymi luteránmi nerušene budovať cirkev podľa svojich predstáv.
Bolo by to tak férovejšie a pokojnejšie pre obe strany, než neustále bojovať proti vedeniu a zvyšku cirkvi. Myslím ale, že viem, prečo to tak nechcú urobiť. Takto majú možnosť vplyvu na veriacich, ktorí ešte nezdieľajú ich teológiu. Oddelením sa od ECAV by sa o tento vplyv a možnosti šíriť svoju teológiu pripravili a odstrihli by sa aj od štátnych príspevkov, pretože by už neboli registrovanou cirkvou. Stali by sa marginálnou komunitou niekoľkých progresívnych veriacich s len veľmi obmedzeným vplyvom. Navyše by prišli o značnú časť mediálnej pozornosti vytváranú neustálymi konfliktmi s vedením cirkvi.
https://www.postoj.sk/59635/temne-vizie-papeza-progresivcov
Citácia:
Vyzerá to totiž tak, že ich cieľom nie je pokojná pastoračná činnosť (hoc aj v rozpore s učením cirkvi) a diskusia vo vnútri cirkvi (žiaľ, aj vrátane A. Polckovej), pretože to by ich verejné vystupovanie vyzeralo inak. Bola by tam snaha po výhradne slušnej a kultivovanej internej diskusii, a nie útočné a osočujúce propagandistické mediálne výstupy.
Zdá sa, že ich skutočným cieľom je pretvorenie ECAV na ich obraz, teda na liberálnu luteránsku denomináciu podľa švédskeho vzoru. Snaží sa o to malá skupinka progresívnych duchovných a teológov, čomu sa hovorí pokus o ideologickú kolonizáciu (Obianuju Ekeocha).

Poslať 31.08.2020 12:43:02   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Hnutie v Nemecku PROTI genderizmu a ideologii neomarxizmu
https://www.youtube.com/watch?v=cNYP0NDumI8&feature=youtu.be

Poslať 31.08.2020 13:09:19   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 20017 príspevkov
Citácia:
Kresťanská teológia sa k „sexuálnemu životu dvoch dospelých ľudí“ vyjadruje už 2000 rokov.
To ma akoze znamenat, ze na to ma PRAVO ? :o

Poslať 31.08.2020 13:51:30   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
„sexuálnemu životu dvoch dospelých ľudí“
moralni ucitelia vsetkych cias aj rozne dalsie nabozenstva (ptrakticky vsetky velke nabozenstva) sa VZDY vyjadrovali aj k tejto otazke
Jedine ze davali rozne odpovede co je a co nie je spravne
Podla mna Havranova "argumentacia" je populizmus bez hlbsieho vyznamu ....

Poslať 31.08.2020 14:19:06   Re: Gender ideológia

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6284 príspevkov
misojogi, to je už je tá nová "liberálna" demokracia v praxi akú predvádza Havran, nemáš sa čo vyjadrovať ani nemáš mať právo to robiť verejne pokiaľ to nie je v súlade s jedinou správnou ideológiou, ani biskupi nato nemajú právo, máš právo držať hubu a iba si to myslieť :D

Poslať 31.08.2020 14:40:00   Re: Gender ideológia

napísal 20017 príspevkov
nikto píše:
misojogi, to je už je tá nová "liberálna" demokracia v praxi akú predvádza Havran, nemáš sa čo vyjadrovať ani nemáš mať právo to robiť verejne pokiaľ to nie je v súlade s jedinou správnou ideológiou, ani biskupi nato nemajú právo, máš právo držať hubu a iba si to myslieť :D
Presne tak.
Bolo povedane "k sexualnemu zivotu dvoch dospelych ludi".
Uplne obecne.
Co to ma spolocneho s nejakou novou liberalnou demokraciou ? :roll:
Biskupi sa mozu vyjadrovat k sexualnemu zivotu svojich oveciek - pokial im to tie ovecky dovolia.
Ale vyjadrovat sa v tejto otazke k inym ludom, co o to nestoja, naozaj pravo nemaju !
Lebo take "vyjadrovanie", pokial je verejne a konkretne na niekoho mierene, sa rovna urazke.
V raznejsej spolocnosti by mozno prisli aj k urazu ... :D

Poslať 31.08.2020 14:52:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Ale vyjadrovat sa v tejto otazke k inym ludom, co o to nestoja, naozaj pravo nemaju !
Lebo take "vyjadrovanie", pokial je verejne a konkretne na niekoho mierene, sa rovna urazke.
V raznejsej spolocnosti by mozno prisli aj k urazu ... :D
prist o hlavu je celkom slusny uraz :-D
pozri si Novy zakon:
Aj Jan Krstitel sa vyjadroval k sexu dvoch dospelch ludi a ako dopadol
Citácia:
Mk 6,14-29
14 Počul o ňom aj kráľ Herodes, veď jeho meno sa už stalo známym. Hovorili: „Ján Krstiteľ vstal z mŕtvych, a preto v ňom pôsobí zázračná moc.“
15 Iní hovorili: „To je Eliáš.“ A iní zasa vraveli: „Je to prorok, ako jeden z prorokov.“
16 Keď to Herodes počul, povedal: „To vstal z mŕtvych Ján, ktorého som dal sťať.“
17 Herodes dal totiž Jána chytiť a v putách vrhnúť do väzenia pre Herodiadu, manželku svojho brata Filipa, lebo si ju vzal za ženu.
18 A Ján Herodesovi hovoril: „Nesmieš žiť s manželkou svojho brata!“
19 Herodias mu strojila úklady a chcela ho zabiť, ale nemohla,
20 lebo Herodes sa Jána bál. Vedel, že je to muž spravodlivý a svätý, preto ho chránil. Keď ho počúval, býval vo veľkých rozpakoch, a predsa ho rád počúval.
21 Vhodný deň nadišiel, keď Herodes na svoje narodeniny usporiadal hostinu pre svojich veľmožov, vysokých dôstojníkov a popredných mužov Galiley.
22 Keď potom vošla dcéra tejto Herodiady a tancovala, zapáčila sa Herodesovi i spolustolujúcim. Kráľ povedal dievčine: „Žiadaj si odo mňa, čo chceš, a dám ti.“
23 A veľmi jej prisahal: „Dám ti všetko, čo si len zažiadaš, hoc aj polovicu svojho kráľovstva.“
24 Ona vyšla a vravela svojej matke: „Čo si mám žiadať?“ A tá jej povedala: „Hlavu Jána Krstiteľa.“
25 Hneď utekala dnu ku kráľovi a žiadala: „Chcem, aby si mi hneď dal na mise hlavu Jána Krstiteľa.“
26 Kráľ sa zarmútil, ale pre prísahu a kvôli spolustolujúcim ju nechcel sklamať.
27 Hneď poslal kata a rozkázal priniesť jeho hlavu. Ten odišiel, vo väzení ho sťal,
28 priniesol na mise jeho hlavu, odovzdal ju dievčaťu a dievča ju dalo svojej matke.
29 Keď sa to dopočuli jeho učeníci, prišli, vzali jeho telo a uložili ho do hrobu.

Poslať 31.08.2020 14:56:12   Re: Gender ideológia

napísal 6284 príspevkov
Zatiaľ takýto úraz ešte možno nehrozí, najprv prebieha fáza odpratania do "rezervácií", kde sa bude môcť rozprávať, čo si myslíš, som zvedavý dokedy to ostane slobodné v "rezerváciách" a kedy to vlastne bude zakázané aj tam :D

Poslať 31.08.2020 15:02:37   Re: Gender ideológia

napísal 20017 príspevkov
Michal, poznam - preto som to aj tak napisal. :D

Poslať 31.08.2020 15:06:59   Re: Gender ideológia

napísal 20017 príspevkov
nikto píše:
Zatiaľ takýto úraz ešte možno nehrozí, najprv prebieha fáza odpratania do "rezervácií", kde sa bude môcť rozprávať, čo si myslíš, som zvedavý dokedy to ostane slobodné v "rezerváciách" a kedy to vlastne bude zakázané aj tam :D
Stale neroroznavas OBSAH a ani FORMU tych reci.
Je rozdiel, ked niekto obecne hovori "toto by sa (podla mna) nemalo robit (a ja sa tym osobne aj riadim)" od kategorickeho "JA Ti hovorim, ze toto TY nesmies robit".
Naozaj "necitis" ten rozdiel ?

Poslať 31.08.2020 15:15:34   Re: Gender ideológia

napísal 6284 príspevkov
legionar píše:
nikto píše:
Stale neroroznavas OBSAH a ani FORMU tych reci.
Je rozdiel, ked niekto obecne hovori "toto by sa (podla mna) nemalo robit (a ja sa tym osobne aj riadim)" od kategorickeho "JA Ti hovorim, ze toto TY nesmies robit".
Naozaj "necitis" ten rozdiel ?
Pre Havrana a spol. je to úplne jedno ako to budeš formulovať pokiaľ to je v rozpore so správnym názorom. Generálny biskup ECAV Elko bol ako med v rozhovore s Hanzelovou a zaváži to? Vždy budú tí zlí, nech aj pokľakiačky budú rozprávať že praktizovanie homosexuality nie je v súlade Bibliou. Počkať však to riešili v rámci ECAV. Beriem späť o tej fáze, už ani svojim ovečkám nie je dovolené hovoriť, čo sa "liberálom" nepáči.

Poslať 31.08.2020 15:26:27   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
este nieco o sexe
Dvanásť mýtov o sexe, ktorým veria aj katolíci
https://www.slovoplus.sk/dvanast-mytov-o-sexe-ktorym-veria-aj-katolici?cookie-state-change=1598880223623
alebo toto
https://www.lpp.sk/poradna/odpovede-z-oblasti-sexualnej-etiky/596-oralny-sex
https://www.lpp.sk/poradna/odpovede-z-oblasti-sexualnej-etiky/912-aky-je-pristup-katolickej-cirkvi-k-masturbacii-deti
https://www.lpp.sk/poradna/odpovede-z-oblasti-sexualnej-etiky/776-z-internetovej-posty-na-zaklade-coho-vyhlasila-cirkev-ze-pouzivanie-antikoncepcie-je-hriech
a celkove
https://www.lpp.sk/poradna/odpovede-z-oblasti-sexualnej-etiky

Poslať 31.08.2020 19:40:51   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Paní poslankyně,

na svém blogu na Aktuálně píšete: „Proč pořád nejsme fér? Chci rovné podmínky pro všechny páry v téhle zemi“ a dodáváte …„Jsem ráda, že jsme napříč stranou zajedno, že lidi nemají mít život těžší zbytečně. On to totiž pořád není žádný med, nemít většinovou orientaci. A ty byrokratické potíže zmíněné výše jsou to nejmenší, co můžeme snadno změnit.“

Chtěl bych vás přesvědčit, že váš postoj (a také názor napříč vaší stranou) vychází z mylné interpretace institutu manželství stejně jako formalit a bonusů s tím institutem spojených.Nechci se uchylovat k omleté citaci §655 zákona 89/2012 Sb. Manželství je trvalý svazek muže a ženy vzniklý způsobem, který stanoví tento zákon…Chci poukázat na smysl onoho ustanovení, na důvod proč vůbec ten zákon existuje.

Svatba a manželství je smlouvou mezi párem a státem, že pár vytvoří optimální prostředí pro výchovu dětí, které z toho manželství vzniknou. Stát se tou smlouvou zavazuje, že manželům vhodnou formou ulehčí ekonomickou stránku vzniklého údělu.

Poukazování na to, že nesezdaných párů a dětí narozených mimo manželství je velké množství (údajně téměř 40 %) a jaké výchovné problémy z toho plynou, je naopak ukazatelem jak je rodinné prostředí cenné a že tedy instituty společného jmění, výživného od faktického rodiče, vdovecký důchod a další, nejsou bonusem manželství, ale zaslouženým počinkem, protože po ryze ekonomické stránce jsou děti vždy prodělečným faktorem. O tom snad není třeba ani diskutovat.

Jestliže chcete rovné podmínky pro všechny páry – tedy i páry komunity LGBT – žádáte pro členy této komunity privilegium, nezasloužený bonus. Píšete, že … není žádný med, nemít většinovou orientaci. A ty byrokratické potíže zmíněné výše jsou to nejmenší, co můžeme snadno změnit… Souhlasím s vámi, že strhávat nežádoucí pozornost svou odlišnou orientací je nepříjemné a obtěžující, ale není to důvodem k ekonomické pomoci státu. Zvláště, když nejde o službu státu, ale o uspokojení svých osobních preferencí. A zahrnout oprávněné nároky rodiny do sousloví byrokratické potíže – to bych snad od lingvistky ani nečekal.

Leopold Kyslinger
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/08/26/otevreny-dopis-olze-richterove-a-take-ostatnim-clenum-piratske-strany/#more-965620

Poslať 01.09.2020 12:18:30   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
https://denniks.sk/15669/nazor-ze-sa-neda-zmenit-pohlavie-nie-je-hodny-respektu-a-demokratickej-spolocnosti-rozhodol-britsky-sud/
napisala na internete svoj nazor a zamestnavatel ju vyhodil z prace
https://www.telegraph.co.uk/news/2019/12/18/test-case-rules-against-tax-expert-sacked-transgender-tweet/

Poslať 01.09.2020 15:01:00   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Príroda nerobí nič zbytočne a z tohto dôvodu je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomuto času, aby sa aktivovali a štruktúrovali prepojenia nevyhnutné na prežitie, ale predovšetkým na život podľa ľudskej špecifickosti. A to záleží takmer výlučne na vzťahoch, v ktorých sme ponorení.
V porovnaní s inými zvieratami predĺžená „krehkosť“ dieťaťa a adolescenta vytvára jedinečný „systém starostlivosti“, aj preto je vedou definovaný „na tri okruhy“, lebo rozvíja tri typy vzťahov.
Po prvé, stabilné puto dvojice rodičov, ktorí poskytli dve polovice genetickej výbavy svojmu potomkovi (v prípade zvierat je starostlivosť takmer výhradne výsadou matky).
Po druhé, úloha starých mám (starých otcov ako dôsledok), jediných samíc, ktoré žijú dlho, aj keď prestanú byť plodné, aby mohli byť „plodné“ vo výchove svojich vnúčat.
A po tretie, takzvané alloparentálne vzťahy, to je starostlivosť, ktorú deťom poskytuje okruh príbuzných alebo ľudí z vonku ‒ mimo rodiny so vzdelávacími úlohami.

Antropológovia nám potvrdzujú, že kombinácia týchto vzťahov je výsledkom jedinečného spôsobu, ktorým človek chráni svoj pomalý, ale mimoriadny rast. Vo svetle tohto Alison Gopnik, nadaná priekopníčka detského a adolescentného vývinu, tvrdí, že rodičovstvo nie je práca. Niežeby si to nevyžadovalo úsilie, ale preto, že výchova neznamená „vytváranie“ predmetov. Totiž, zámerom rodičov (a všetkých pedagógov) nie je vymodelovať konkrétny typ dieťaťa. To by redukovalo výchovu na súbor výkonov, ktoré je dobré si osvojiť, a tým pádom by vytváralo úzkosť ako u tých, ktorí vychovávajú, tak aj u tých, ktorí sú vychovávaní.
Naopak, rodičia sú povolaní k tomu, aby sa starali o vzťahy medzi sebou a okolo dieťaťa.
https://www.postoj.sk/60485/najkrystalickejsia-lekcia-vztahov-aj-tych-medzi-ucitelmi-a-studentami
Citácia:
Môžeme naozaj uspieť, len ak budeme s deťmi tráviť veľa času jednoduchým hraním sa. Pretože hra, ktorá nemá vedľajšie ciele, je samotnou liečbou vzťahu a najlepšou posilňovňou pre poddajný mozog otvorený bádaniu.
Dbať o spoločné obedy a večere je omnoho viac než vydávať tisíce rozkazov, pretože ten čas, ktorý ľudia venujú jedlu, nie je len časom venovaným nasýteniu sa, ale časom, keď môžeme byť spolu, zatiaľ čo sa sýtime. Pre tento účel sme vyrobili stoly a stoličky.
S vďačnosťou si pamätám na to, keď ma moja mamka čakala do neskorého popoludnia, aby ma po škole nenechala obedovať samého. To, že tínedžeri musia tráviť nekonečné hodiny v škole, nezaručuje, že budú s vášňou pristupovať k štúdiu. Tú možno dosiahnuť len premenou konkrétnej hodiny na priestor hlbokých vzťahov so študovaným predmetom a prostredníctvom neho so sebou samými a s ostatnými.

[ Príspevkov: 1943 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 130  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť