Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 112  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.06.2020 15:49:26   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
tak co mas na mysli tou zmiesanou DNA? transplantacie?
Aj transplantacie. Ved sme tu uz o tom hovorili.
Ja som tvrdil ze "vlastnikom" tela je jeho mozog.
Ak by to nebola pravda, dostanes sa do velkych rozporov.

Ale 3 druhy DNA ma aj zivo legalne narodene dieta.
https://eduworld.sk/cd/zanet-kollarova/2640/na-svete-je-prve-dieta-ktore-ma-3-biologickych-rodicov
A nie je to "degeneracia genofondu" - skor naopak !

No a do tretice:
Citácia:
Dospelý človek vo veku medzi 20 a 30 rokov, vysoký 1,7 metra a vážiaci približne 70 kilogramov tvorí asi 30 biliónov ľudských buniek rôznych typov. Oproti tomu v črevách má asi 39 biliónov rôznych druhov baktérií. Nejde iba o jeden druh baktérií, črevnú mikroflóru máme zloženú z vyše 400 rôznych druhov. Pomer buniek ľudského tkaniva a baktérií sa teda blíži k pomeru 1:1. U každého jedinca je však odlišný.
Keby sme v tele "dali hlasovat podla DNA", clovek by to vobec nemusel "vyhrat" ... :lol: :lol: :lol:

Poslať 06.06.2020 16:06:16   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14745 príspevkov
Citácia:
prve-dieta-ktore-ma-3-biologickych-rodicov
podla mna je to brutalne a strasne

Poslať 06.06.2020 16:07:14   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
Keby sme v tele "dali hlasovat podla DNA", clovek by to vobec nemusel "vyhrat" ...
sorry ale toto je pseudoargument, da sa predsa jasne rozlisit co je telo cloveka a co su bakterie

Poslať 06.06.2020 16:17:47   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Keby sme v tele "dali hlasovat podla DNA", clovek by to vobec nemusel "vyhrat" ...
sorry ale toto je pseudoargument, da sa predsa jasne rozlisit co je telo cloveka a co su bakterie
A co su vari bakterie nejake becka ? :lol:
Je to DNA ? Je.
Tento "pseudoargument", ako tomu hovoris, nepouzijem az vtedy, ked sa prestanete OHANAT tym, ze "plod uz ma jedinecnu DNA" a PRETO ma VACSIE PRAVA, ako organizmus (=matka), v ktorom sa este len vyvija.

Poslať 06.06.2020 16:40:35   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
plod je samostatny organizmus a teda novy clovek
bakteria nema uroven cloveka

Poslať 06.06.2020 16:41:27   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
"plod uz ma jedinecnu DNA" a PRETO ma VACSIE PRAVA, ako organizmus (=matka), v ktorom sa este len vyvija.
staci ze bude mat rovnake prava, uplne staci pravo na zivot

Poslať 06.06.2020 17:14:14   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
"plod uz ma jedinecnu DNA" a PRETO ma VACSIE PRAVA, ako organizmus (=matka), v ktorom sa este len vyvija.
staci ze bude mat rovnake prava, uplne staci pravo na zivot
Tak to bude tazke, ked je sucastou matky a vobec nie je samostatny, ako sa snazis podsuvat.
Dokonca nie je este ani "clovekom". (Ak zacnes zase nieco omielat o "jedinecnosti DNA", mrkni vyssie :) )

Poslať 12.06.2020 17:13:45   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4300 príspevkov
Fyziologické rozdiely medzi mužmi a ženami tu:

https://slovenskypacient.sk/velke-rozdiely-medzi-muzmi-a-zenami-tieto-organy-mame-ine/?utm_source=sendinblue&utm_campaign=Novinky_8_6_2020&utm_medium=email

Poslať 13.06.2020 17:31:26   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
Dokonca nie je este ani "clovekom".
to pre Teba nie je clovekom ale pre inych ano(a zasa mam chut spomenut si na MUDR Mengeleho :lol: )

Poslať 13.06.2020 18:57:25   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Dokonca nie je este ani "clovekom".
to pre Teba nie je clovekom ale pre inych ano(a zasa mam chut spomenut si na MUDR Mengeleho :lol: )
465. "kolecko" ? :roll:
Pre Teba zase "muz, co sa citi ako zena" nie je zena, ale muz ... :lol:
Co s tym chces robit ? :lol: :lol: :lol:

Poslať 14.06.2020 0:19:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
Pre Teba zase "muz, co sa citi ako zena" nie je zena, ale muz ... :lol:
Co s tym chces robit ? :lol: :lol: :lol:
pre mna je to CHORY muz a nech si robi co chce .... nech sa pokojne preoperuje na zenu, mne to nevadi .... problem nastane ked si to rozmysli a bude chciet preoperovat naspat a prislusne organy uz bude mat odoperovane v kosi ..... :lol: :D :oops:
ved si precitaj clanok ake je to cele chore co sa deje:
(chlapi vam musi *** vam nacisto musi ****)
https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/554395-vzbura-americkych-skolaciek-uz-ich-nebavi-prehravat-s-transgender-superkami/
.
ale ked niekto (nejaky muz) vyhlasuje ze je zena a neda sa preoperovat tak podla mna je to len oportunista ktory chce byt zaujimavy ...
normalny clovek to nepotrebuje mat napisane na cele ....
.
co mi ale vadi tak to je kultura ktora neustale nanucuje nejake LGBTI a podobne vsetkym dookola, celej spolocnosti
poznal som trandaka ktora to nemal ako potrebu ale zil si svoj zaujimavy zivot - Tereza Spencerova - redaktor CTV(a inych agentur) pre veci Blizkeho vychodu

Poslať 14.06.2020 0:50:18   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
spomenut si na MUDR Mengeleho :lol: )
465. "kolecko" ? :roll:
ja viem, ze sa opakujem, ale niekedy sa clovek nezdrzi ked pocuva tie hlasky ako niekto este nie je clovekom a zasluzi si fyzicku likvidaciu a ako to niekto dokaze obhajovat ....

Poslať 14.06.2020 10:56:42   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4300 príspevkov
Citácia:
.ale ked niekto (nejaky muz) vyhlasuje ze je zena a neda sa preoperovat tak podla mna je to len oportunista ktory chce byt zaujimavy ...
normalny clovek to nepotrebuje mat napisane na cele ....
Chvála Bohu, že má toľko rozumu a nedá sa preoperovať. Ale takí transgender ľudia sú a vyrovnávajú sa s tým celý život. Možno hovoriť o vplyve zlého. Sú to aj zlým sužovaní ľudia, možno aj viac ako sužovaní...neviem ale či všetci.

Poslať 14.06.2020 15:26:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
genderisti v OSN zasa utocia
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/06/07/kdy-vystoupime-z-osn/
Citácia:
část článku z Lidovek s názvem
„Neříkejte manželka a přítelkyně.“ OSN požaduje genderově neutrální vyjadřování

Organizace spojených národů v nedávné době zveřejnila na svém twitterovém účtu příspěvek, kterým propaguje užívání genderově neutrálních označení v angličtině oproti těm genderově zabarvených, jakou jsou třeba přítel/přítelkyně nebo manžel/manželka. OSN se také nelíbí názvy povolání obsahující slovo „man“, jako například fireman (hasič) nebo businessman.

„Na tom, co říkáte, záleží. Pomozte vytvořil více rovnoprávný svět tím, že budete užívat genderově neutrální jazyk, když si nejste jistí pohlavím jiné osoby nebo když mluvíte o skupině,“ píše se v příspěvku OSN.

Následuje tabulka s vhodnými ekvivalenty k genderově zabarveným slovům. Například slovo „lidstvo“, které v angličtině zní „mankind“, má být podle OSN nahrazováno výrazem „humankind“ se stejným významem. Slovu „mankind“ je vyčítáno, že se skládá ze slov „man“ (muž) a „kind“ (druh), čímž vyvolává v některých lidech dojem, že je jím míněno veškeré lidstvo bez žen.

Používat se nemá ani „přítel/přítelkyně“ (boyfriend/girlfriend), ale místo toho neutrální „partner“. Podobně OSN doporučuje nahradit výrazy pro manžele a manželku (husband/wife) označením „spouse“ (choť).

OSN vadí také slova označující některá povolání. Například hasiči, policisté, podnikatelé nebo předsedové (firemen, policemen, businessmen, chairmen) mají být podle OSN přejmenováni (firefighters, police officers, representatives, chairs).

Citácia:
Většina slov, která se OSN nelíbí, obsahuje slovo „man“ nebo jiný výraz odkazující na mužské pohlaví. Některé z náhrad však přinášejí své vlastní problémy. Například slovo „landlord“ (nájemce, pan domácí) má být nahrazováno slovem „owner“, které však znamená také „majitel“ a evokuje otroctví.
Tohle je, bez debat, čirý výron šílenství!
To OSN nemá jiné problémy, kterými by se zabývala? To doopravdy tohle téma hýbe 7,35 miliardami obyvatel zeměkoule, mají ho za existenčně důležité, že tím OSN hodlá ztrácet čas?
Naprosto to nechápu. Ovšem stejně tak mne zaráží, že zde nejsou žádné ultimativní požadavky politikářů a politických krysařů všeho druhu, na opuštění OSN. Ta přece tlačí, dnes bych řekl – ještě daleko více než EU na prosazování všech těch nesmyslných, umělých a falešných agend, jenž jsou ve fatálním konfliktu s e zdravým rozumem!!!! Nikde nic a nikde nikdo!
A přece platí, že EU je pro nás ekonomicky životně důležitá. OSN zcela vůbec!
Proč si Okamura a podobní netroufnou požadovat vystoupení z OSN? Stejně jako jejich myšlenkoví souputníci mezi normálním obyvatelstvem… To by mne doopravdy velmi zajímalo!!!! Jak to, že mají za terč EU, kde máme právo veta a nechává je klidným OSN, kde jsme naprostá nicka – jeden z víc enež dvou set členských států a o nějakém právu veta si nemůžeme nechat ani zdát?
Takže – kdy vystoupíme z OSN? Hospodářsky nás to naprosto nepoškodí?
Dodatek:
V poslední době se mi velmi často stává, že dříve než článek vyjde, musím ho zdodatkovat, protože narazím na cosi podstatného, co se bezprostředně týká předmětné materie. Nejinak je tomu i v tomto případě.
Výše jste si mohli přečíst, že ačkoli EU vyrábí opravdu spousty nesmyslů a hrabe se do věcí, do kterých jí v podstatě nic není, největší průšvihy a úlety jsme si způsobili my sami. Vlastní neschopností, hloupostí, naivitou nebo naopak atrofovaným škrholovskoklausovskozemanovavským fanfaronstvím. A trapným přízemním politikařením, s kterm Brusel, ani nikdo jiný, nemá a neměl co společného. Jen my sami.
A bohužel totéž platí i pro to superkorektní politcké genderování OSN.
Ono to sotva vyšlo a už … no už se iniciativně našel v Čechách někdo, kdo jedná podle hesla DOHNAT a PŘEDEHNAT, i kdyby kobyla chcípnout měla! Vlastně co kobyla – obyčejný rozum. Ten zkolaboval zcel a určitě.

Poslať 14.06.2020 15:27:52   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
Nevěřícně civím na čerstvý titulek
Šimůnková vydala slovník pro novináře, je třeba se vyvarovat slov jako vozíčkář, slepý či hluchý
Nová příručka je určena novinářům a obsahuje překlady jednoslovných názvů osob v alternativním zdravotním stavu do doporučených výrazů. Vychází i ze sociálního modelu postižení podle Úmluvy OSN, který „postižení nevnímá jako záležitost konkrétního člověka, ale vidí hlavní příčinu vzniku postižení ve společnosti samé“. Je třeba se vyvarovat jednoslovných, urážlivých, zavádějících slov jako je „znaková čeština“, mentálně retardovaný, slepý či hluchý a vyloučit výraz „zdravotní“.

Ty, kteří trpí nedostatkem času nebo trpělivosti nesmím ochudit o myšlenkové perly z té nové pokladnice moudrosti z klábosnice paní viceombudsmanky. Pár jich ocituji:

Citácia:
„Používejte slovo ,člověk´ nebo ,lidé´ na prvním místě. Pokud používáte spojení ,postižený člověk´, dáváte tím důraz na jeho postižení, vhodnější je termín ,člověk s postižením´,“ uvádí se v návodu.
V komunikaci s předmětnými osobami nebo o předmětných osobách je rovněž doporučeno vyloučit slovo „zdravotní“: „Nepoužívejte spojení ,člověk se zdravotním postižením´, ale pouze ,člověk s postižením´ Slovo ,zdravotní´ je spojené s medicínským modelem postižení, který vnímá člověka zejména prostřednictvím jeho zdravotního stavu,“
vysvětluje Šimůnková a její spolupracovníci.

Další zásadou komunikace zejména novinářů o předmětných osobách je vyloučení jednoslovných termínů a nahrazení těchto slov víceslovným popisem situace:
Citácia:
„Nepoužívejte jednoslovné termíny. Pokud uvádíte jednoslovné termíny, jako ,vozíčkář´ nebo ,neslyšící´, charakterizujete člověka jen prostřednictvím jeho postižení. Vhodnější je užít slovo člověk´ na prvním místě, například ,člověk, který se pohybuje na vozíku´ nebo ,člověk, který je neslyšící´,“

„Některé, dříve běžně užívané termíny jsou již považovány za zastaralé nebo zavádějící, například ,čtení ze rtů´ nebo ,znaková čeština´,“ stojí ve zprávě k dílu. Z přiložené tabulky pak vyplývá, že nevhodný výraz je i termín „znaková řeč“. Jak se tedy lze vyjádřit správně? Správný termín je podle příručky „znakový jazyk“.

Nepřípustné jsou urážlivá pojmenování jako mentální retardace nebo již zmíněné označení hluchého pouhým hluchým nebo slepého pouhým slepým.

Podle příručky je správný název mentálně retardovaného „člověk s mentálním postižením“, hluchého „člověk, který je neslyšící“ nebo „člověk se sluchovým postižením“. Slabomyslný je pak „člověk s psychosociálním postižením“.
To jsou starosti, co????

Právě slyším zprávy v Českého rozhlasu, které říkají , že průměty koronavirové krize povedou k velkému zhoršení ekonomické situace řady rodin. Dnes jich má být asi 750 000 v exekuci. Asociace poskytovatelů nebankovních půjček odhaduje, že díky korankrizi jich do konce roku přibude v lepším případě o horní desítky tisíc v tom špatném až půl milionu. Zhoršuje se prý dramaticky i situace samoživitelů, respektive zejména matek samoživitelek. Prý 40% z nich si kvůli výpadku příjmů v březnu a dubnu muselo vzít další půjčku.

A superúřednice, která má v popisu práce hájit elementární práva občanů této země a hájit jejich zájmy pokládá za nejdůležitější z moci úřední řešit, zda je více korektní termín ,čtení ze rtů´ nebo ,znaková čeština´, či „znakový jazyk“!!!!!

Něčemu takovému se normální rozum zdráhá uvěřit. Že tímhle si někdo může vydělávat na chleba a že je naopak někdo ochoten tohle platit a trpět!

Má smysl se vymezovat proti Bruselu, potažmo proti OSN, když nám tohle bují doma a všichni papaláši, počínajíc prezidentem, přes premiera, všechny ministry, poslance a senátory dělají, že jako nic, že je to o.k.?

Zameťme si nejdříve před vlastním prahem!

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 112  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť