Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 112  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.06.2020 13:12:03   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1853 príspevkov
Citácia:
Michal, prvi krestania boli, podla dostupnych zdrojov, uplne ini, ako ti dnesni.
Uz len ked si precitas Evanjelia alebo potom aj Skutky Apostolov, ktore opisuju prvotnu Cirkev, zistis,ze mnohi aj Jezisovi najblizsi mali do idealu velmi daleko.

Poslať 05.06.2020 13:17:46   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19612 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Michal, prvi krestania boli, podla dostupnych zdrojov, uplne ini, ako ti dnesni.
Uz len ked si precitas Evanjelia alebo potom aj Skutky Apostolov, ktore opisuju prvotnu Cirkev, zistis,ze mnohi aj Jezisovi najblizsi mali do idealu velmi daleko.
Ja som mal na mysli skor tych prvych krestanov v Rime, ktori zili svoju vieru, nikomu ju nenanucovali a boli za to prenasledovani.
Radsej zomreli, ako by ju mali zradit, alebo ju niekomu nanutit.
Dnesni krestania volia radsej to nanucovanie ostatnym, ABY sa oni citili "komfortnejsie" ...

Poslať 05.06.2020 13:42:51   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1853 príspevkov
Citácia:
Ja som mal na mysli skor tych prvych krestanov v Rime
Krestania zili v celom vtedy znamom svete, nielen v Rime
Citácia:
ktori zili svoju vieru, nikomu ju nenanucovali a boli za to prenasledovani.
Hovoris nezmysly. Keby to bola pravda, , tak by krestanstvo nebolo najrozsierenejsim nabozenstvom alebo jedno z najrzsirenejsich. Krestanstvo sa sirilo, a to misionarskou cinnostou po celom vtedy znamom svete a ludia, tak aj dnes, konvertovali na krestanov. Krestania boli prenasledovani aj kvoli tejto cinnosti a nielen preto,ako hovoris, zili svojou vierou.

Citácia:
Radsej zomreli, ako by ju mali zradit
Co je dalsi nezmyslel. Zoznam krestanov, ktori aj vtedy zlyhali nejakym sposobom (aj zradili) je velmi dlhy. A nie len tym,ze udavali, ale aj tym ze sirili uz aj vtedy bludy. Vznikali sekty ako boli ariani, nestoriani a podobne.

Citácia:
Dnesni krestania volia radsej to nanucovanie ostatnym, ABY sa oni citili "komfortnejsie" ...
Co opat nie je pravda

Poslať 05.06.2020 14:43:07   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Ja som mal na mysli skor tych prvych krestanov v Rime
Krestania zili v celom vtedy znamom svete, nielen v Rime
To akoze vyvratilo moj vyrok ? :roll:
tomix píše:
Citácia:
ktori zili svoju vieru, nikomu ju nenanucovali a boli za to prenasledovani.
Hovoris nezmysly. Keby to bola pravda, , tak by krestanstvo nebolo najrozsierenejsim nabozenstvom alebo jedno z najrzsirenejsich. Krestanstvo sa sirilo, a to misionarskou cinnostou po celom vtedy znamom svete a ludia, tak aj dnes, konvertovali na krestanov. Krestania boli prenasledovani aj kvoli tejto cinnosti a nielen preto,ako hovoris, zili svojou vierou.
No, mne sa zda, ze nezmysel si prave vyslovil Ty. Pretoze PREDPOKLADAS, ze krestanstvo sa rozsirilo PRETO, ze existovala misionarska cinnost. Co je evidentne pochybne vysvetlenie, pretoze krestanstvo sa sirilo kvoli OBSAHU, MYSLIENKE - a tou bola LASKA KU KAZDEMU a teda presne to "zitie svojej viery", ktore som ja spomenul. Keby toto nebolo pre ludi "chytlave", tak mozes misionarcit, kolko len chces - stretnes sa akurat s ODPOROM.
V obdivnej vete "Pozrite, ako sa miluju!" je ovela viac sily, ako v akomkovek "kazani" a "misionarceni" !
tomix píše:
Citácia:
Radsej zomreli, ako by ju mali zradit
Co je dalsi nezmyslel. Zoznam krestanov, ktori aj vtedy zlyhali nejakym sposobom (aj zradili) je velmi dlhy. A nie len tym,ze udavali, ale aj tym ze sirili uz aj vtedy bludy. Vznikali sekty ako boli ariani, nestoriani a podobne.
To zase akoze malo popriet moje tvrdenie ? :o
Nezacni sa, prosim Ta, podobat na misojogiho, co nelogicky vytiahne nieco uplne odveci a zacne o tom akoze "diskutovat".
Ano, MOHLI taki existovat.
A co ? Neguje to snad moje tvrdenie, ze niektori zomierali kvoli viere a ini ludia prave toto na nich obdivovali a PRETO POCUVALI, co hovoria ?
tomix píše:
Citácia:
Co opat nie je pravda
Dokaz, ze to nie je pravda. :D
Ja to dokazat viem velmi jednoducho - vsetky tie navrhy zakonov to totiz dokazuju !
Najma pozadovanie "vyhrady vo svedomi" je v tom dokaze priam nepriestrelne.
Lebo vychadza z krestanskej nauky a odvolava sa jedine na Magisterium RKC.
A to iba preto, ABY sa krestania v tomto state citili komfortnejsie ... :lol:

Poslať 05.06.2020 15:07:48   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1853 príspevkov
Citácia:
To akoze vyvratilo moj vyrok ? :roll:
Nie, doplnilo ho.

Citácia:
No, mne sa zda, ze nezmysel si prave vyslovil Ty. Pretoze PREDPOKLADAS, ze krestanstvo sa rozsirilo PRETO, ze existovala misionarska cinnost. Co je evidentne pochybne vysvetlenie, pretoze krestanstvo sa sirilo kvoli OBSAHU, MYSLIENKE - a tou bola LASKA KU KAZDEMU a teda presne to "zitie svojej viery", ktore som ja spomenul. Keby toto nebolo pre ludi "chytlave", tak mozes misionarcit, kolko len chces - stretnes sa akurat s ODPOROM.
V obdivnej vete "Pozrite, ako sa miluju!" je ovela viac sily, ako v akomkovek "kazani" a "misionarceni" !
To sa samozrejme nevylucuje to co som povedal.Misionarska a kazatelska cinnosti je dolezita, tak ako aj samotny skutok. mat vo farnosti dobreho kazatela je dar.

Citácia:
stretnes sa akurat s ODPOROM
S tvojim urcite ano.

Citácia:
A co ? Neguje to snad moje tvrdenie, ze niektori zomierali kvoli viere a ini ludia prave toto na nich obdivovali a PRETO POCUVALI, co hovoria ?
dovod nebola negacia, ale doplnenie. PReco mas pocit,ze ked niekto s tebou diskutuje musi za kazdu cenu negovat to co povies? Skus sa trochu zamyslet aj nad sebou a nevycitaj mi nieco co nerobim

Poslať 05.06.2020 15:30:50   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
tomix píše:
PReco mas pocit,ze ked niekto s tebou diskutuje musi za kazdu cenu negovat to co povies? Skus sa trochu zamyslet aj nad sebou a nevycitaj mi nieco co nerobim
Zeby preto, ze to tak vyznieva ? :D
Nepovedal si: Suhlasim, ale plati aj toto, aj tamto ...
Na moje A si iba sucho uviedol B.
Tak co si o tom ma clovek mysliet ? :roll:

Poslať 05.06.2020 22:00:46   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14745 príspevkov
Citácia:
co sa tyka potratov tak to rozhodne neplati
minimalne krestania to chapu ako zachranu deti pred vrazdenim cize nejde o ziaden ich komfort (!)

Poslať 05.06.2020 23:14:36   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
co sa tyka potratov tak to rozhodne neplati
minimalne krestania to chapu ako zachranu deti pred vrazdenim cize nejde o ziaden ich komfort (!)
Ale ide.
Tu vedla si sam spominal, ake problemy mas so svojou psychikou kvoli nedelnemu predaju... :)

Poslať 06.06.2020 8:55:41   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
ake problemy mas so svojou psychikou kvoli nedelnemu predaju...
napisal som psychologicky a nie psychicky :-D
Teba netrapia vrazdene nenarodene deti ? nemas kvoli tomu bezosne prebdene noci?

Poslať 06.06.2020 9:22:10   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ake problemy mas so svojou psychikou kvoli nedelnemu predaju...
napisal som psychologicky a nie psychicky :-D
Teba netrapia vrazdene nenarodene deti ? nemas kvoli tomu bezosne prebdene noci?
Predstav si, ze absolutne nie. :D

Poslať 06.06.2020 9:32:43   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
tak to je strasne, priam desive
mam dalsi dovod prebudzat sa vydeseny zo sladkeho sna uprostred noci .... :D :lol:

Poslať 06.06.2020 9:47:16   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tak to je strasne, priam desive
mam dalsi dovod prebudzat sa vydeseny zo sladkeho sna uprostred noci .... :D :lol:
Pridam Ti dalsi:
Cim dalej, tym castejsie mas sancu stretnut ludi, ktori maju VIAC AKO JEDNU DNA !
Ak si to plne uvedomis, moze Ta to uplne zlozit ... :lol:

Poslať 06.06.2020 14:44:04   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
Cim dalej, tym castejsie mas sancu stretnut ludi, ktori maju VIAC AKO JEDNU DNA !
a dovod preco je to castejsie? degeneracia genofondu?

Poslať 06.06.2020 15:04:56   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
a dovod preco je to castejsie? degeneracia genofondu?
:o :roll: :lol:

Poslať 06.06.2020 15:15:28   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
tak co mas na mysli tou zmiesanou DNA? transplantacie?

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 112  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť