Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 112  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.06.2020 15:46:00   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1853 príspevkov
Citácia:
A to este nespominam zahady a moznosti, ktore by plynuli v objaveni a vyuziti "subpriestoru" (pokial je naozaj 6 rozmerov kompaktifikovanych a najde sa moznost nimi manipulovat, tak to uz presahuje akukolvek fantaziu)
To je to o com som hovoril :) . Nic si neprajem viac z tych vsetkych sci-fi veci ako dostatok energie na ohnutie casopriestoru ci pohananie cohokolvek, replikacne stroje predmety beznej spotreby alebo a to mozno hlavne jedla, priemyselne replikatori, subpriestora komunikacia na velmi velke vzdialenosti alebo ako teraz Americania skumaju prenos energie pomocou mikrovln to su vsetko veci, ktore si prajem. Len neviem ci ten warp ako taky nezostane ako sci-fi.

ja praveze som opatrny a hoci sa nechavam rad unasat fantaziou, niektore veci (asi) zostanu fantaziou. Ale takou milou :)

Poslať 04.06.2020 15:53:49   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19612 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
A to este nespominam zahady a moznosti, ktore by plynuli v objaveni a vyuziti "subpriestoru" (pokial je naozaj 6 rozmerov kompaktifikovanych a najde sa moznost nimi manipulovat, tak to uz presahuje akukolvek fantaziu)
To je to o com som hovoril :) . Nic si neprajem viac z tych vsetkych sci-fi veci ako dostatok energie na ohnutie casopriestoru ci pohananie cohokolvek, replikacne stroje predmety beznej spotreby alebo a to mozno hlavne jedla, priemyselne replikatori, subpriestora komunikacia na velmi velke vzdialenosti alebo ako teraz Americania skumaju prenos energie pomocou mikrovln to su vsetko veci, ktore si prajem. Len neviem ci ten warp ako taky nezostane ako sci-fi.

ja praveze som opatrny a hoci sa nechavam rad unasat fantaziou, niektore veci (asi) zostanu fantaziou. Ale takou milou :)
Na zaciatok by aspon mohol niekto vymysliet vreckovy ZPM ... :lol: (Zero Point Modul)

Poslať 04.06.2020 15:57:22   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1853 príspevkov
Citácia:
Na zaciatok by aspon mohol niekto vymysliet vreckovy ZPM ... :lol: (Zero Point Modul)
Suhlas. Star Gate / Star Gate Atlantis bol /stale je oblubeny serial :)

Poslať 04.06.2020 16:18:21   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14745 príspevkov
Citácia:
A ako sa dá inak zneužiť, ako identifikácia z občianskeho s kontaktným čipom?
ak by naozaj bol len na kratku vzdialenost par centimetrov, tak je to jedno, to s Tebou suhlasim
ale vadi mi ak by vsade boli namontovane citacky RFID obcianskeho (dosah niekolko metrov) a tie by automaticky monitorovali kazdy moj krok, vstup do obchodu, vstup do MHD, vstup na urad ci idem na WC atd atd atd atd atd atd
a neskusaj sa to obhajovat tym, ze na Slovensku by to dopadlo ako vacsina IT projektov (preinvestovane velke peniaze s nulovym vysledkom) :lol:

Poslať 04.06.2020 16:38:15   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
ad 5G siete celkom fajn clanok (nevylucujem ze sa najde nejaka zadrapka, alebo vycitka voci mne ale autor je kvalitny a zvycajne mava dobre postrehy)
https://pctuning.tyden.cz/hardware/site-a-internet/59951-rychlejsi-mobilni-site-vs-internet-kde-se-bere-5g-silenstvi

EDIT
autor je kriticky voci RKC s cim nesuhlasim

Poslať 04.06.2020 17:41:14   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 694 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A ako sa dá inak zneužiť, ako identifikácia z občianskeho s kontaktným čipom?
ak by naozaj bol len na kratku vzdialenost par centimetrov, tak je to jedno, to s Tebou suhlasim
ale vadi mi ak by vsade boli namontovane citacky RFID obcianskeho (dosah niekolko metrov) a tie by automaticky monitorovali kazdy moj krok, vstup do obchodu, vstup do MHD, vstup na urad ci idem na WC atd atd atd atd atd atd
a neskusaj sa to obhajovat tym, ze na Slovensku by to dopadlo ako vacsina IT projektov (preinvestovane velke peniaze s nulovym vysledkom) :lol:
A čo by mal "niekto" (štát?, "židia"?, "slobodomurári"?) z informácie, kto je teraz na katastrálnom úrade a koľkokrát si išiel tam na WC? :o

Poslať 04.06.2020 18:09:46   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1853 príspevkov
Citácia:
Ako si myslis,zeby prebiehal proces s Kocnerom keby nebolo tychto dat?

Poslať 04.06.2020 22:28:11   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
z informácie, kto je teraz na katastrálnom úrade a koľkokrát si išiel tam na WC?
pozri si film o Snowdenovi ako aj bezvyznamne informacie je mozne vyuzit pre bezpecnostne zlozky

Poslať 04.06.2020 22:45:44   Re: Gender ideológia

napísal 694 príspevkov
Snowden mal občiansky preukaz s bezkontaktným čipom a ten bol zneužitý?

Bezpečnostné zložky dlhodobo využívajú pri svojej práci všetky informácie (aj zdanlivo nepodstatné) pri vyšetrovaní. To platilo aj v časoch papierových kartoték a bude to platiť aj v dobe bezkontaktných technológií.

Poslať 05.06.2020 8:39:09   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
využívajú pri svojej práci všetky informácie (aj zdanlivo nepodstatné) pri vyšetrovaní.
a na co im davat nadbytok informacii? to je prave moment ktoreho sa obavam, ze to moze byt zneuzite (podobne ako v minulosti boli zneuzite papierove a ine informacie)

Poslať 05.06.2020 8:59:18   Re: Gender ideológia

napísal 694 príspevkov
Tak nič nezjednodušujme, neelektronizujme, ponechajme všetko v papierovej podobe. Lebo digitálne dáta, elektronický prenos a veci okolo sú potencionálne zneužiteľné.
Neviem čo iné na to napísať.
Aj keď sa menili zápisky z papyrusových zápiskov na zápisky na papieri, tiež tam bolo väčšie riziko zneužitia, keďže papier je skladnejší, a jednoduchšie sa prenesie než zvitok papyrusu... Možno ideál by boli dáta vytesané do kamenných dosiek a uložené v trezore, tam by riziko krádeže takých dát bolo minimalizované.

Poslať 05.06.2020 12:13:35   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
clanok o postupnej sekularizacii spolocnosti
https://blog.postoj.sk/55578/bieda-liberalnej-neviery
Citácia:
Svätý Tomáš Akvinský vysvetľoval, že cnosť sa nachádza medzi dvoma krajnosťami. Žiť cnostne a úprimne hľadať pravdu je náročné a neraz zdĺhavé. Naopak, žiť extrém je ľahké a pohodlné. Extrémy nemajú početných nositeľov, no sú hlučné, násilné a vtieravé. Žiaľ, veľa katolíkov sa dnes nechalo vtiahnuť do zradných područí extrémov. S ideológmi extrémov je ťažké rozumne diskutovať. Extrémy, o ktorých píšem (tradicionalizmus a modernizmus) sa síce na jednej strane tvária, že sú nositelia autentickej viery, pod príjemným pozlátkom sa často skrýva iracionálne a ideologické jadro. U kresťana je dovolený jediný extrémizmus a to extrémizmus Ježišovej lásky.
V každom prípade extrémne liberálna, progresívna či modernistická interpretácia viery (ďalej modernizmus) priamo kontrastuje s učením Katolíckej Cirkvi. Podkopáva jej náuku, ničí hodnotovú orientáciu a kriví mravy. Navonok sa síce tvári ako nositeľ pokroku a tolerancie, predstavuje sa ako ochranca práv a slobôd, no v skutočnosti je táto interpretácia vnútorne vyprázdená a zafarbená skôr ideologicky ako kresťansky.
Citácia:
Nositelia modernizmu sú skutoční vlci v rúchu ovčom. Ich poslucháčov môže miasť to, že modernisti veľmi často používajú tie isté pojmy ako ich používa bežný kresťan (Boh, Cirkev, Biblia), ale v úplne inom význame. Na strane druhej, niektorí modernistickí ideológovia o osobnom Bohu často ani nehovoria a ich viera je zmesou rôznych progresivistických ideí.
Aby som však nehovoril príliš vágne, otec Marián Kuffa mal jedno veľmi dobré prirovnanie dnešnej doby k hmle, kde veriaci človek musí opatrne kráčať s baterkou. Baterka predstavuje svetlo Kristovho evanjelia. Na základe tohto prirovnania sa pokúsim zahĺbiť do zradnej hmly modernizmu a poukázať na aspoň niektoré mylné tézy.
Modernizmus sa vo svojej podstate opiera o relativistické chápanie pravdy. Podľa relativizmu je objektívna pravda iluzórna a snaha o ňu je vopred odsúdená na neúspech. Obhajovať objektívnu pravdu alebo morálku je chápané ako prejav neznášanlivosti a netolerancie. Keďže pravda objektívne neexistuje, nastupuje mienka, že všetko (teda aj v náboženskej oblasti) je len výrazom osobnej preferencie.
Rezignácia na objektívnu pravdu vedie modernistickú ideológiu k antidogmatizmu. Dogmy údajne patria do stredoveku. Dogma je údajne nepriateľom slobodného a racionálneho uvažovania. Viera nie je nič viac než subjektívny pocit či názor. Aj to vedie modernistov k mylnému presvedčeniu, že náboženstvo ani cirkev nemajú čo hovoriť do politiky.

Poslať 05.06.2020 12:38:51   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Svätý Tomáš Akvinský vysvetľoval, že cnosť sa nachádza medzi dvoma krajnosťami. Žiť cnostne a úprimne hľadať pravdu je náročné a neraz zdĺhavé. Naopak, žiť extrém je ľahké a pohodlné. Extrémy nemajú početných nositeľov, no sú hlučné, násilné a vtieravé. Žiaľ, veľa katolíkov sa dnes nechalo vtiahnuť do zradných područí extrémov. S ideológmi extrémov je ťažké rozumne diskutovať.
Uplne perfektne popisane, ako sa krestanstvo postupom casu zvrhlo na extremizmus. ;) :lol:

Poslať 05.06.2020 12:53:06   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14745 príspevkov
Citácia:
postupom casu zvrhlo na extremizmus.
postupom casu???
podla mna vzdy boli aj taki ludi aj taki ....

Poslať 05.06.2020 13:00:01   Re: Gender ideológia

napísal 19612 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
postupom casu zvrhlo na extremizmus.
postupom casu???
podla mna vzdy boli aj taki ludi aj taki ....
Michal, prvi krestania boli, podla dostupnych zdrojov, uplne ini, ako ti dnesni.
Takze ano - postupom casu (a MOCI, samozrejme).
Ten rozdiel je tak ocividny, ze ho mozu nevidiet iba ti dnesni "extremisti" ... :D

[ Príspevkov: 1668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 112  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť