Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1677 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 112  Ďalší
Autor Správa
Poslať 16.05.2020 22:41:35   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19620 príspevkov
teta píše:
Citácia:
. teta píše:
Poznámku o Kuffovi si nevšímaj, nie každému vyhovuje priamy štýl ohlasovania pravdy Cirkvi.
Uz som povedal, ze AK je toto naozaj "pravda Cirkvi", tak potom ta Cirkev splna atribut "hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv" podla Trestneho zakona, ktory si citovala v snahe odradit ma od verejneho konstatovania pravdy o RKC.
Dokazat sa to da lahucko - prostou CITACIOU navrhov zakonov poslancov, ktori sa pri tom na tu Cirkev a jej ucenie nemaju hanbu odovolavat.
Rucim Ti za to, ze Jezis (ak vobec existuje :) ) by ich za toto pokaral slovami: "Odstup Satan!".
K tomu si prišiel ako? Z Vašečkovho návrhu?
Cirkev hovorí náuku Krista.
To zdaleka a davno nie.
Podloz, prosim, snahu niektorych sucsnych krestanov o pretlacenie PRIKAZOV A ZAKAZOV DO SVETSKYCH ZAKONOV Jezisovym ucenim.

Poslať 16.05.2020 23:03:22   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4302 príspevkov
Citácia:
. Podloz, prosim, snahu niektorych sucsnych krestanov o pretlacenie PRIKAZOV A ZAKAZOV DO SVETSKYCH ZAKONOV Jezisovym ucenim.
Nerozumiem zadaniu. Ty si tu najskôr tvrdil niečo, tak dôkazné bremeno je najskôr na Tvojej strane. Neviem, o čo o konkrétne Ti ide.

Ak len všeobecne, že prečo kresťania dávajú svoje učenie aj do svetských zákonov, je tu príkaz Krista nasledovníkom: Choďte a učte všetky národy a naučte ich zachovávať všetko, čo som Vám prikázal.

"V jeho svetle budú kráčať národy a králi zeme doň prinesú svoju slávu."

Národy fungujú v statnych utvaroch a aby ako celok zachovali Kristovo učenie, tak si ho po jeho prijatí kodifikuju ako spoločenskú normu.

V židovskej tradícii je tento text:

Na konci dní bude upevnený vrch Pánovho domu na temene hôr a vyčnievať bude nad pahorky; i budú sa naň hrnúť všetky národy.
Prídu mnohé kmene a povedia: "Hor sa, vystúpme na vrch Pánov, do domu Jakubovho Boha, nech nás poučí o svojich cestách a budeme kráčať jeho chodníkmi.....Lebo všetky národy putujú, každý v mene svojho boha, my však putujeme v mene Pána, nášho Boha, na večné veky.

Poslať 17.05.2020 0:26:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4302 príspevkov
Citácia:
.Ale tým, že sa z pohľadu ideológie dostali do vlády dosť protichodné tábory, jediná šanca, ako by mohli vydržať celé 4 roky je NEOTVÁRAŤ "kultúrne témy" a zachovať v tejto veci status quo. Žiadne sprísňovanie potratového zákona, žiadne zneprístupňovanie antikoncepcie a na druhej strane žiadne nové práva pre LGBT a žiadna legalizácia ľahkých drog.
Proste udržať status quo , neotvárať témy, na ktorých hrozí rozpad tejto vlády a riešiť veci, na ktoré dostali VAČŠINOVÝ mandát (riešenie korupcie, očista súdnictva a polície a pod.).
Status QUO je aj v bazilike Božieho hrobu...zvlášť zábavný je príbeh jedného odloženého rebríka, ktorý sa od vyhlásenia status QUO nesmie odniesť. Dosť nepraktické.

Poslať 17.05.2020 5:37:19   Re: Gender ideológia

napísal 19620 príspevkov
teta píše:
Citácia:
. Podloz, prosim, snahu niektorych sucsnych krestanov o pretlacenie PRIKAZOV A ZAKAZOV DO SVETSKYCH ZAKONOV Jezisovym ucenim.
Nerozumiem zadaniu. Ty si tu najskôr tvrdil niečo, tak dôkazné bremeno je najskôr na Tvojej strane. Neviem, o čo o konkrétne Ti ide.

Ak len všeobecne, že prečo kresťania dávajú svoje učenie aj do svetských zákonov, je tu príkaz Krista nasledovníkom: Choďte a učte všetky národy a naučte ich zachovávať všetko, čo som Vám prikázal.

"V jeho svetle budú kráčať národy a králi zeme doň prinesú svoju slávu."

Národy fungujú v statnych utvaroch a aby ako celok zachovali Kristovo učenie, tak si ho po jeho prijatí kodifikuju ako spoločenskú normu.

V židovskej tradícii je tento text:

Na konci dní bude upevnený vrch Pánovho domu na temene hôr a vyčnievať bude nad pahorky; i budú sa naň hrnúť všetky národy.
Prídu mnohé kmene a povedia: "Hor sa, vystúpme na vrch Pánov, do domu Jakubovho Boha, nech nás poučí o svojich cestách a budeme kráčať jeho chodníkmi.....Lebo všetky národy putujú, každý v mene svojho boha, my však putujeme v mene Pána, nášho Boha, na večné veky.
Ucit neznamena NUTIT.

Moje kralovstvo nie je z tohoto sveta.
Dajte cisarovi, co je cisarove a Bohu, co je Bozie.

Jezis sa vzdy obracal na JEDNOTLIVCA a jeho vieru, jeho zivot.
NIKDY nikomu neprikazal, aby NUTIL inych k viere v Neho !
(Ak vas neprijmu, chodte dalej ...)

Presne z tohoto vidiet, ako daleko je uz "ucenie RKC" od "ucenia Jezisa Krista".

Poslať 17.05.2020 8:57:33   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14764 príspevkov
nejako mi unika co ti vlastne vadi .....
keby si bol dosledny tak by ti vadilo aj pretavenie nezabijes alebo nepokradnes do trestneho zakonnika a dalsich prikazani

Poslať 17.05.2020 9:14:36   Re: Gender ideológia

napísal 19620 príspevkov
misojogi píše:
keby si bol dosledny tak by ti vadilo aj pretavenie nezabijes alebo nepokradnes do trestneho zakonnika a dalsich prikazani
Michal, mne sa zase zda, ze Tebe toho unika ovela viac. :D
Hovorim o tom, ze vztah cloveka s Jezisom moze byt iba cisto OSOBNY a zavadzanie nabozenskych zakazov a prikazov (ktore On nikdy pre vsetkych nevyhlasil!) DO ZAKONOV, je uz vyhradne vecou pokriveneho postoja RKC a tzv. "krestanskych aktivistov" (=pomylenych fanatikov).
Dufam, ze Jezis ich za to aj patricne "odmeni".
Co ale Jeho chybou naozaj je, je fakt, ze to nerobi uz teraz, aby kazdemu vsetko bolo jasne a nevznikali ziadne pochybnosti, dohady a hlavne ludske VYKLADY Jeho ucenia.
Otazka je, kto zase za to "odmeni" Jeho ... :lol:

Poslať 17.05.2020 9:44:53   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14764 príspevkov
Citácia:
vztah cloveka s Jezisom moze byt iba cisto OSOBNY a zavadzanie nabozenskych zakazov a prikazov (ktore On nikdy pre vsetkych nevyhlasil!) DO ZAKONOV, je uz vyhradne vecou pokriveneho postoja RKC
tvoj nazor je mylny, praveze je prirodzene ze krestanske zasady sa pretavia aj do zakonov. naopak co hlasas a sice ze krestanstvo je vec ciste sukromna a nesmie sa prejavovat na verejnosti bolo heslo militantneho ateizmu 19 storocia
ich cielom bolo znicit tzv politicky katolicizmus.
Ked si pozries ciele, co chcu krestania tak nejde o nic strasne
potratove zakony ako v Polsku, sobota a nedela ako za komunistov (v sobotu na obed obchody koncia) a vsetko ostatne tak ako je - cize ziaden udajny stredovek sa nekona (to je len nalepka na vyvolanie negativnych emocii)
.
ten kto tu chce robit rošambo a menit veci (zavadzat tresty za politicku korektnost, tresty za nazor atd atd atd) su rozni genderisti a neomarxisti z EU a Bruselu, ti ti ako nevadia? tie ich nezmysly? neustale manipulacie, masirovanie verejnej mienky atd?

Poslať 17.05.2020 10:19:44   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 699 príspevkov
misojogi píše:
Čiže aj napríklad Chammurapiho zákonník (prípadne zákony z čias prvých čínskych dynastií), ktorý obsahoval zákaz krádeží a vrážd a tresty za tieto zločiny, bol vlastne pretavením kresťanských prikázaní? :o

----------------------------------

misojogi píše:
ten kto tu chce robit rošambo a menit veci (zavadzat tresty za politicku korektnost, tresty za nazor atd atd atd) su rozni genderisti a neomarxisti z EU a Bruselu, ti ti ako nevadia? tie ich nezmysly? neustale manipulacie, masirovanie verejnej mienky atd?
Pôvodne mi títo ľudia neboli veľmi sympatickí, ale po tom, čo ste začali vy kresťania v posledných dňoch a týždňoch vyvádzať po tom, ako ste sa trošku dostali k moci, tak sú pre mňa títo ľudia jedinou nádejou na zastavenie tej vašej plíživej totality. A verím že ich podpora v spoločnosti bude výrazne rásť. Nechcem si ani predstaviť, čo by sa tu dialo, ak by ste sa dostali k moci úplne.
V tejto hraničnej situácii pre mňa začínajú byť progresívci jediná nádej na zachovanie zdravého rozumu.

Poslať 17.05.2020 10:24:22   Re: Gender ideológia

napísal 19620 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
1.ten kto tu chce robit rošambo a menit veci (zavadzat tresty za politicku korektnost, tresty za nazor atd atd atd) su rozni genderisti a neomarxisti z EU a Bruselu, ti ti ako nevadia? tie ich nezmysly? neustale manipulacie, masirovanie verejnej mienky atd?

2. vztah cloveka s Jezisom moze byt iba cisto OSOBNY a zavadzanie nabozenskych zakazov a prikazov (ktore On nikdy pre vsetkych nevyhlasil!) DO ZAKONOV, je uz vyhradne vecou pokriveneho postoja RKC
tvoj nazor je mylny, praveze je prirodzene ze krestanske zasady sa pretavia aj do zakonov.
1. "Nebudte ako oni" (Mt 23...) (Citaj to POZORNE !)
Asi vies, kto to povedal, ze ? ;)

2. O prejavovani sa na verejnosti Jezis EXPLICITNE HOVORIL ! (Mt 6, 1-34) (To si precitaj radsej trikrat !)

Prejavovat krestanstvo na verejnosti sa u nas moze (ved mate kostoly, pute, procesie, TV ...), ale NESMIE SA PRETAVOVAT DO ZAKONOV PRE VSETKYCH !
Howgh.

Poslať 17.05.2020 11:06:24   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14764 príspevkov
Citácia:
po tom, čo ste začali vy kresťania v posledných dňoch a týždňoch vyvádzať po tom, ako ste sa trošku dostali k moci,
hovoris o konkretnych skutkoch?alebo o medialnom pohlade(ktory vec nafukuje a manipuluje)
pokial viem debata bola o dvoch temach ktore su v spolocnosti (a dokonca aj v NRSR) uz dost dlho a sice potraty a volna nedela
neviem preto co nazyvas vyvadzanie, proste len debata z predoslych volebnych obdobi pokracuje
vidis v niecom rozdiel oproti minulosti?

Poslať 17.05.2020 11:09:52   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 14764 príspevkov
Citácia:
Čiže aj napríklad Chammurapiho zákonník (prípadne zákony z čias prvých čínskych dynastií), ktorý obsahoval zákaz krádeží a vrážd a tresty za tieto zločiny, bol vlastne pretavením kresťanských prikázaní? :o
toto je na dlhsiu debatu o prirodzenom zakone (vseobecne zasady kazdej ludskej spolocnosti), asi by to chcelo samostatnu temu

Citácia:
Pôvodne mi títo ľudia neboli veľmi sympatickí, ale po tom, čo ste začali vy kresťania v posledných dňoch a týždňoch vyvádzať po tom, ako ste sa trošku dostali k moci, tak sú pre mňa títo ľudia jedinou nádejou na zastavenie tej vašej plíživej totality. A verím že ich podpora v spoločnosti bude výrazne rásť. Nechcem si ani predstaviť, čo by sa tu dialo, ak by ste sa dostali k moci úplne.
V tejto hraničnej situácii pre mňa začínajú byť progresívci jediná nádej na zachovanie zdravého rozumu.
priznavam sa ze ma tieto Tvoje slova dost znervoznuju a zneistuju
Zatial ich vsak vnimam ako nezodpovedajuce realnej situacii (ale vyjadrujuce tvoj pohlad na vec)
ak je tento nazor rozsireny tak to je velmi zle (a je to uspech progresivcov)
pritom si vsak stale myslim ze je to neopodstatnena kritika (ktorej skutocnym dovodom je nieco uplne ine ako sa deklaruje)
pamatam si totiz z minulosti podobne kriticke reci o krestanoch
1 jednak to bolo tvrdenie z cias VPN ked sa chceli dostat do parlamentu a potlacit KDH (v prvych slobodnych volbach) tak zacali byvali komunisti sirit reci o ciernej totalite
2 potom to bolo tvrdenie Ruskovej strany SOP ked opat mal reci o ciernej totalite a nadvlade Vatikanu a dalsie nezmysly (a az teraz sa ukazalo co to bolo za cloveka)
3 potom to bolo hystercenie v case referenda
4 naposledy na tom neuspesne budoval svoju kampan Miskov a strana SKOK v minulych volbach
- ale vzdy to boli ociernovania ktore zial boli uspesne lebo boli silne medialne masirovane

teraz mi zatial unika nejake racionalne jadro medialnej namietky a obvinenia, kedze ziadna plaziva totalita sa nekona ani neplanuje konat, ide stale len o poziadavky o ktorych sa diskutuje uz dlhsie

Poslať 17.05.2020 11:40:27   Re: Gender ideológia

napísal 19620 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
toto je na dlhsiu debatu o prirodzenom zakone (vseobecne zasady kazdej ludskej spolocnosti), asi by to chcelo samostatnu temu
Uz som Ti x-krat dokazal, ze ziaden "prirodzeny zakon" neexistuje !
Keby existoval, tak sa napr. kanibali citia "previnilo" ... :lol:

Poslať 17.05.2020 11:45:09   Re: Gender ideológia

napísal 699 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
po tom, čo ste začali vy kresťania v posledných dňoch a týždňoch vyvádzať po tom, ako ste sa trošku dostali k moci,
hovoris o konkretnych skutkoch?alebo o medialnom pohlade(ktory vec nafukuje a manipuluje)
pokial viem debata bola o dvoch temach ktore su v spolocnosti (a dokonca aj v NRSR) uz dost dlho a sice potraty a volna nedela
neviem preto co nazyvas vyvadzanie, proste len debata z predoslych volebnych obdobi pokracuje
vidis v niecom rozdiel oproti minulosti?
V minulosti to bola len debata, teraz sú to už ( a to skutočne uplynulo len pár týždňov, odkedy ste prebrali moc) konkrétne skutky, zmeny zákonov a vyhlášok. A to všetko v atmosfére, kedy to spoločnosť momentálne vníma len okrajovo (lebo korona), tým pádom vám to prechádza bez väčšieho odporu.
Žiaľ, jediní, ktorí sa tomuto jednoznačne postavili sú progresívci. Tak verím, že ich podpora v spoločnosti bude rásť. Aj keď sa nestotožňujem so všetkými ich cieľmi (hlavne s niektorými "naivnými" cieľmi), momentálne pre mňa predstavujú zásadnú nádej na zmenu v budúcnosti.

Poslať 17.05.2020 11:58:39   Re: Gender ideológia

napísal 19620 príspevkov
jerry píše:
Žiaľ, jediní, ktorí sa tomuto jednoznačne postavili sú progresívci. Tak verím, že ich podpora v spoločnosti bude rásť. Aj keď sa nestotožňujem so všetkými ich cieľmi (hlavne s niektorými "naivnými" cieľmi), momentálne pre mňa predstavujú zásadnú nádej na zmenu v budúcnosti.
A ked sa ti dostanu k takej moci, aku ma momentalne Matovic, tak krestania budu este s nostalgiou spominat na tych "fuj" liberalov ... :lol:

Poslať 17.05.2020 12:05:59   Re: Gender ideológia

napísal 699 príspevkov
legionar píše:
A ked sa ti dostanu k takej moci, aku ma momentalne Matovic, tak krestania budu este s nostalgiou spominat na tych "fuj" liberalov ... :lol:
Ale vidíš nejakú inú možnosť, ako zastaviť tú súčasnú totalitu, čo sa nám tu vyprofilovala? :)
Ja nie som zástanca radikálnych riešení, ale niekedy sa inak nedá. Diskutovať sa dá s niekým, kto diskutovať chce a toleruje aj názory iných. Pričom je zjavné, že záujem o diskusiu z ich strany skončil, ako sa dostali k moci.

Je paradoxné, že OĽANO ľudia volili zväčša pre ich protikorupčný program a očistu súdnictva. A väčšina ani netušila že volia bigotov, pri ktorých aj KDH vyzerá ako spolok liberálov...

[ Príspevkov: 1677 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 112  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť