Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 717 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.09.2017 15:01:07   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
by som odporučil linkovať priamo na zdrojový článok:
uz sa stalo - opravene

http://oral.sk/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu-aneb-co-se-chysta-za-nasimi-zady/

Poslať 07.09.2017 21:25:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Ahoj, Honzo, viem, že píšeš tie blogy, tak tí posielam z dovolenky v Nemecku foto propagačného letáku Slovenský týždňa z LIDL. Pozri sa, ako nám tam zmrvili štátny znak, keď zrušili kríž a nechali tam nejakú palicu. Keď som sa rozčúlil, tak mi povedali, že je to podľa etického kódexu korektnosti a náboženské a politické neutrality. Keď mali Ruský týždeň, tak zo Spasskej veže Kremľa vymazali hviezdu, čo je na špici.

Tak o tom bordeli niečo napíš. Tvoj Fero

Zdroj: http://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621668
slowakische woche

Poslať 07.09.2017 21:29:35   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Aktivisté v hábitech a s křížem „žehnali zboží“ v prodejnách Lidl

Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/muz-talar-zehnal-zbozi-supermarket-olomouc-straznici-mestska-policie-1zb-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170904_100532_olomouc-zpravy_stk

Citácia:
„Vedoucí prodejny, která situaci oznámila, strážníkům sdělila, že po prodejně chodí muž s talárem a křížem. Svým zevnějškem budí strach, obtěžuje zákazníky oslovováním a ‚křížkuje‘ zboží,“ popsal mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Mužem, který žádné zboží nepoškodil a situaci tak vyřešil jeho odchod z prodejny, byl aktivista Martin Zapletal, který v minulosti vešel ve známost vystrčením holého zadku na projíždějící americký vojenský konvoj.

Za to dostal podmíněný trest za výtržnictví, později ale soud čin překvalifikoval na přestupek (psali jsme zde) a nakonec přestupková komise vyškovské radnice rozhodla, že se muž ničím neprovinil a nebude tedy potrestán.

Poslať 09.09.2017 19:41:40   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
https://blog.postoj.sk/26341/omyly-jakuba-pavlusa
https://blog.postoj.sk/26690/odpoved-citatelke-ellen

Citácia:
V rámci sexuálnej revolúcie 20. st. prestala byť vnímaná nevera ako závažný problém. Partneri by si mali dať skôr slobodu, nelipnúť na sebe, veď lipnutie na partnerovej vernosti je len prejavom malomeštiactva, vlastníckych pudov. Voľná láska znamená oslobodenie človeka. Všetko v moderných ideológiách smeruje k oslobodeniu človeka. Napr. aj od záväzkov. Na neveru sa dá pozerať aj zhovievavo: je to niečo normálne, veď mnohí to robia, človek je aj tak polygamný, monogamia je proti prírode, treba si dať navzájom slobodu, taká malá nevera môže vzťahu vlastne napomôcť, je to akási vzťahová psychohygiena. Ak však chápete manželstvo ako záväzok, ktorý človek prijíma aj pred Bohom, potom nevera nie je zradou len voči človeku, ale aj voči Bohu. Veľmi záleží na tom, v akom ideovom kontexte o nevere uvažujete a existujú aj také formy liberálneho myslenia, ktoré neveru zľahčujú. Liberáli chápu morálne normy len ako výsledok ľudskej dohody, konvencie. Možno si ešte spomínate na spor medzi I. Radičovou a biskupom Balážom v tejto veci.
Citácia:
To, že ľudia z LGBTI komunity usilujú o manželstvá je len liberálny mýtus. Väčšina ľudí z tejto komunity o to nemá záujem. Potvrdzujú to štatistiky z krajín, kde sú legalizované homomanželstvá alebo registrované partnerstvá. Boj za homomanželstvá je čisto politická a ideologická záležitosť. Ide práve o to, zrelativizovať rodinu a manželstvo a takto podkopať ich hodnotu, ktorú v očiach väčšiny ľudí ešte majú. Médiá hrajú na naše city, ako veľmi títo ľudia trpia, ako sú diskriminovaní, ale v skutočnosti ide o niečo iné.

Problém diskriminácie LGBTI ľudí je umelo zveličený problém rôznymi inštitúciami (hlavne mimovládkami), ktoré si z toho urobili živobytie. V skutočnosti tu nejde o týchto konkrétnych ľudí, im ide o presadenie určitej ideológie, o peniaze, o moc. Podobne ako boľševikom nešlo o robotníkov, ale o moc, ani týmto bojovníkom nejde o blaho konkrétnych ľudí. Tak ako komunisti dokázali namotať na svoje ciele, ako boj za lepší svet, mnoho naivných ľudí, tak dnešní bojovníci za práva LGBTI predávajú, tento v podstate ideologický boj proti kresťanstvu, racionalite a prirodzenosti, verejnosti ako ušľachtilý boj za ľudské práva utláčanej menšiny. Hrajú na city ľudí a v mnohých prípadoch im to aj vychádza.

Existujú napr. aj zoofilní ľudia, a nemyslím si, že keby sme akceptovali manželstvo medzi človekom a zvieraťom, že by to prispelo k zvýšeniu hodnoty manželstva v spoločnosti. Naopak, bola by to nesmierna degradácia, zosmiešnenie tejto inštitúcie. A týkalo by sa to nielen tých, ktorí by uzatvorili takéto manželstvá, ale zraňovalo by to city všetkých normálnych ľudí žijúcich v manželstve. Teda dostupnosť manželstva pre čím širší okruh ľudí neznamená potvrdenie jeho dôležitosti, môže znamenať skôr jeho dehonestáciu, zosmiešnenie, dekonštrukciu, relativizáciu... Necítili by ste sa vy ako manželka a matka zranená, dotknutá a zahanbená, keby ste žili so svojím manželom v rovnakom zväzku ako váš sused, ktorý by žil s ovcou? Veď všetci manželia sveta, hlavne tí ktorí žijú v monogamii kresťanského typu, tvoria jeden klub. Je to jedno bratstvo. Ak príliš znížite kritériá pre členstvo v klube, potom klesne aj úroveň jeho členov a klub bude smerovať k zániku. Už o členstvo v ňom nebude nikto stáť. Ja nepovažujem to, že sa dnes LGBTI aktivisti dožadujú manželstva za prejav toho, že sa manželstvo ako inštitúcia teší úcte, ale naopak za prejav toho, že jeho vážnosť poklesla.

Poslať 09.09.2017 19:57:24   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
http://libinst.cz/kaceni-soch/

http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/325874-americka-valka-o-pomniky

Citácia:
V sázce není jen jedna socha konfederačního generála, nejzdatnějšího velitele války Severu proti Jihu, ale všechny jeho sochy a vůbec všechny konfederační symboly ve Spojených státech. Najdete je, jak jinak, na americkém Jihu.

Rozsah „války o pomníky“ poodkrývá statistika organizace Southern Poverty Law Center, která tyto symboly před dvěma lety mapovala a dospěla k číslovce 1503. Tato cifra zahrnuje:

718 pomníků a soch jižanských politiků a generálů, z toho téměř 300 v Georgii, Virginii a Severní Karolíně,
109 veřejných škol pojmenovaných po Robertu Leem, Jeffersonu Davisovi nebo jiných konfederačních ikonách,
80 okrsků a obcí nesoucích jména konfederačních vůdců,
9 svátků Konfederace v šesti státech,
10 vojenských základen pojmenovaných po velitelích konfederačních vojsk.

(Výčet ale neobsahuje pomníky padlým vojákům konfederační armády.)

Zdroj: http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/325874-americka-valka-o-pomniky

Poslať 10.09.2017 12:03:11   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
z diskusie SME pod clankom Baloghovej
Citácia:
Slovenské paradoxy ...
Človek, ktorý neverí v Boha si píše za každým článkom teológ.
Profesor evan. teológie, chce vyučovať evanjelickú teológiu, hoci popiera jej základné princípy (sola skriptura ).
Ten, ktorý považuje vieru za stredovekú poveru, má "úprimnú" starosť o naplnenie kostolov.
Tí, ktorí do kostola vôbec nechodia, sa vyhrážajú, že do neho prestanú chodiť.
Ateisti poučujú veriacich o správnej viere.
Po diskusii vehementne volajú tí, ktorí poctivo mažú príspevky nesúhlasiace s oficiálnym názorom redakcie ...

V tom sa už ani divá sviňa nevyzná ... :-)
https://www.sme.sk/diskusie/3203123/9/Konzervovanie-stredoveku-vyprazdnuje-kostoly.html#

neviem ci plakat alebo smiat sa
nad touto hysterickou maskaradou co nam tu SME predvadza. musel som ale slzu zatlacit pri citatni o dojemnej starosti pani sefredaktorky o plnost krestanskych kostolov. nemam najmensie pochyby o tom, ze neomarxistom, ktori su hojne zastupeni aj v redakcii SME, ide o uplne vykynozenie takeho nesvaru ako iracionalna viera v nejaku rozpravkovu bytost. o to viac je tato neomarxisticka spanila jazda SME zabavna. a zaroven smutna lebo zasnem na tym ako ludia tvariaci sa ako arbitri mudrosti a pravdy, taraju jednu hlupost za druhou.
nuz ale k veci: prostrednik, okrem toho ze hlasa neuveritelne nezmysly, sa zasadnym sposobom odklana od krestanskeho ucenia. a je uplne jedno, ze sa tu skryva za akusi pseudokulturu "zaväznosti". co tito pomylenci len nevymyslia, ze kultura "zaväznosti". taka duchoprazdna spostost. je len dobre, ze ECAV ma tolko zdraveho rozumu, ze tento nezmysel zastavila. pan prostrednik si moze svoje nezmysly hlasat dalej ale urcite nie pod hlavickou ECAV a na pode jej teologickej fakulty.

tuto je prikjlad jeho pomylenej zvratenej logiky: "Ak by však malo cirkvám na niečom záležať, tak je to práve podpora každého, kto chce žiť v usporiadanom a vernom vzťahu."

ale toto predsa nie je pravda. to sa totizto tyka iba vztahu muza a zeny, nie kazdeho, to je nejaka zvratenost podporovat KAZDEHO. dalsi nezmysel je tato sprostost: "V čase, keď sa už nikto na nikoho nevie spoľahnúť, by to mali byť práve cirkvi, ktoré podporia volanie LGBTI komunity po spoločenskom uznaní ich záväzných, verných a dlhodobých partnerstiev." neviem, kde pan teolog prisiel na to ako sa uradne overuju "zaväzne, verne a dlhodobe partnerstva". to len pre poriadok aby sme to teda overili a to manzelstvo im "uznali".

pan teolog hlasa BLUDY a aj keby nebol teolog tak jeho nazory sice nepostradaju emocie ale logika a rozum im chyba.

este k pani redaktorke balogovej a jej falosnej starosti o plnost kostolov: moja sklusenost z velkej britanie je taka, ze ked cirkev prikroci k "uvolnovaniu" svojho ucenia, svojvolnemu vykladu NZ v snahe "otvarat zhrdzavene zamky", tak vtedy ZARUCENE vyprazdni kostoly. ako sa to stalo anglikanskej cirkvi, ktora boha takmer z kostolov vyhnala a vyhnala aj ludi. naopak, v katolickych kostoloch to ZIJE, su tam mladi, stari, rodiny s detmi, je tam ruch a zivo. ved uznajte, co je to za nezmysel ked anglikansky knaz alebo biskup pozehnava civilnemu manzelstvu dvoch rozvedenych, ktori podla reguli anglikanov nemozu ako predtym cirkevne zosobaseni uzatvorit druhy cirkevny sobas. svoje vlastne pravidla ohyba tak, ze formalne zostali dodrzane ale prakticky ich porusi. takato cirkev urcite respekt a autoritu nevzbudzuje, naopak, ludia ju maju za predajnu devku.
takze pani redaktorka, vasa starost je falosn, neuprimna a pokrytecka. nechajte si svoje kazania do kruzku mladych neomarxistov a hejterov. tam budete za kralovnu.

Citácia:
budete aj vy verejne diskutovat, ak prepustite nejakeho zamestnanca?

ink, nic vam nebrani dat prostredniku akreditaciu ucit na vasej skole a za vase peniaze vasu ideologiu.

a teda, vas selektivny pristup k tomu o com sa ma diskutovat a com nie, to je nieco tak neuveritelne komicke, ze by som sa smal az do vianoc, ak by to zaroven nebola taka tragedia.
dobre prispevky
https://www.sme.sk/diskusie/3203123/4/Konzervovanie-stredoveku-vyprazdnuje-kostoly.html

Poslať 15.09.2017 20:42:18   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Ministerstvo spravodlivosti USA sa zastalo pekára, ktorý odmietol upiecť tortu na “svadbu“ homosexuálneho páru

Citácia:
Ministerstvo spravodlivosti USA poslalo Najvyššiemu súdu list so stanoviskom v prospech kresťanského pekára Jacka Phillipsa z Lakewoodu (Colorado). Phillipsa odsúdili, lebo odmietol upiecť tortu na „svadbu“ homosexuálneho páru.

V rozpore so správami Phillips v princípe neodmietal dodávať výrobky homosexuálom. Ponúkol im iné produkty z pekárne. Odsúdili ho, pretože nedokázal zlúčiť so svedomím výrobu špeciálnej torty na „svadbu“ homosexuálov. Phillips bol po odsúdení nútený obmedziť obchodnú činnosť. Nemôže už piecť špeciálne torty na želanie zákazníkov. Jeho pekárstvo preto muselo dať výpoveď šiestim z desiatich zamestnancov.

„Ministerstvo spravodlivosti považuje rozsudok za porušenie prvého dodatku ústavy, ktorý zaručuje právo na slobodu náboženstva a názoru. Nútením Phillipsa pôsobiť na ceremónii, ktorá odporuje jeho náboženskému presvedčeniu, sa porušili jeho ľudské práva. Svadby majú v náboženskej aj vo svetskej oblasti veľký význam,“ napísal Jeffrey B. Wall, jeden z autorov stanoviska.

Ministerstvo pripomína rozsudok v kauze „Obergefell vs. Hodges“, ktorým najvyšší súd v r. 2015 legalizoval tzv. „homosexuálne manželstvo“. Dokonca aj v tomto rozsudku sudcovia uznávajú, že mnohí „homosexuálne manželstvo“ z dobrých náboženských, či filozofických dôvodov odmietajú.

Ministerstvo, ktoré má v procese postavenie „amicus curiae“, teda „priateľa súdu“, pripomína tiež zvláštnu iróniu rozsudku: V júli 2012, keď Phillips odmietol pripraviť tortu, nebolo v štáte Colorado nijaké „homosexuálne manželstvo“, ani registrované partnerstvo. Súd štátu chcel teda Phillipsa prinútiť spolupôsobiť na zväzku, ktorý štát neuznával.

„Amicus curiae“ je v Európe neznáma pozícia v právnom spore. Dovoľuje na spore nezúčastneným osobám aj právnickým osobám, či záujmovým skupinám, alebo vládnym orgánom za istých predpokladov zaujať stanovisko k otázkam konfliktu „listom priateľa“.
http://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-spravodlivosti-usa-sa-zastalo-pekara-ktory-odmietol-upiect-tortu-na-svadbu-homosexualneho-paru/1136494

Poslať 16.09.2017 11:26:54   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
misojogi píše:
Ministerstvo spravodlivosti USA sa zastalo pekára, ktorý odmietol upiecť tortu na “svadbu“ homosexuálneho páru

Citácia:
Ministerstvo spravodlivosti USA poslalo Najvyššiemu súdu list so stanoviskom v prospech kresťanského pekára Jacka Phillipsa z Lakewoodu (Colorado). Phillipsa odsúdili, lebo odmietol upiecť tortu na „svadbu“ homosexuálneho páru.

V rozpore so správami Phillips v princípe neodmietal dodávať výrobky homosexuálom. Ponúkol im iné produkty z pekárne. Odsúdili ho, pretože nedokázal zlúčiť so svedomím výrobu špeciálnej torty na „svadbu“ homosexuálov. Phillips bol po odsúdení nútený obmedziť obchodnú činnosť. Nemôže už piecť špeciálne torty na želanie zákazníkov. Jeho pekárstvo preto muselo dať výpoveď šiestim z desiatich zamestnancov.

„Ministerstvo spravodlivosti považuje rozsudok za porušenie prvého dodatku ústavy, ktorý zaručuje právo na slobodu náboženstva a názoru. Nútením Phillipsa pôsobiť na ceremónii, ktorá odporuje jeho náboženskému presvedčeniu, sa porušili jeho ľudské práva. Svadby majú v náboženskej aj vo svetskej oblasti veľký význam,“ napísal Jeffrey B. Wall, jeden z autorov stanoviska.

Ministerstvo pripomína rozsudok v kauze „Obergefell vs. Hodges“, ktorým najvyšší súd v r. 2015 legalizoval tzv. „homosexuálne manželstvo“. Dokonca aj v tomto rozsudku sudcovia uznávajú, že mnohí „homosexuálne manželstvo“ z dobrých náboženských, či filozofických dôvodov odmietajú.

Ministerstvo, ktoré má v procese postavenie „amicus curiae“, teda „priateľa súdu“, pripomína tiež zvláštnu iróniu rozsudku: V júli 2012, keď Phillips odmietol pripraviť tortu, nebolo v štáte Colorado nijaké „homosexuálne manželstvo“, ani registrované partnerstvo. Súd štátu chcel teda Phillipsa prinútiť spolupôsobiť na zväzku, ktorý štát neuznával.

„Amicus curiae“ je v Európe neznáma pozícia v právnom spore. Dovoľuje na spore nezúčastneným osobám aj právnickým osobám, či záujmovým skupinám, alebo vládnym orgánom za istých predpokladov zaujať stanovisko k otázkam konfliktu „listom priateľa“.
http://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-spravodlivosti-usa-sa-zastalo-pekara-ktory-odmietol-upiect-tortu-na-svadbu-homosexualneho-paru/1136494
Az na to, ze toto sa vobec netyka klauzuly o prave na "slobodu nabozenstva a nazoru", ale skor zakona o podnikani a obchode !
Ten kuchar moze predsa slobodne chodit do kostola a vyznavat, ze je krestan - ustava nebola nijako porusena.
Akurat, ked sa jeho vyznanie vo verejnom zivote "zrazi" s inym vyznanim, nemoze mat automaticky "vacsie prava".
Ti homosexuali mali tiez SVOJ NAZOR (=ze si chcu kupit svadobnu tortu).
Ako to, ze ministertvo (=statny organ oficialne sekularneho statu), podporuje jeden 'nazor' proti druhemu 'nazoru' a este si dovoli zastitovat sa dodatkom k ustave, ktory s tym vobec nesuvisi ?
Takyto vyklad prava mi veru nejde do hlavy.

Poslať 16.09.2017 13:16:30   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1321 príspevkov
Nezaujíma ma ani ten krestaň a ani tí homosexuáli ale toto mi nedá. Napr. som podnikateľ a som povinný každému predať? Prečo? A ak som podnikateľ čo niečo vyrába som povinný vždy vyrobiť to čo niekto chce? A prečo?

Poslať 16.09.2017 13:39:10   Re: Gender ideológia

napísal 17983 príspevkov
l1ve_D píše:
Nezaujíma ma ani ten krestaň a ani tí homosexuáli ale toto mi nedá. Napr. som podnikateľ a som povinný každému predať? Prečo? A ak som podnikateľ čo niečo vyrába som povinný vždy vyrobiť to čo niekto chce? A prečo?
Lebo si sa k tomu sam zaviazal (=mas to zapisane v obchodnom registri) ... :lol:
Inak povedane: Mas tam "vyroba cukrarenskych vyrobkov".
Ak predavas torty, potom musis hocikomu, kto si objedna a zaplati.

Poslať 16.09.2017 15:19:42   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
Lebo si sa k tomu sam zaviazal (=mas to zapisane v obchodnom registri) ... :lol:
Inak povedane: Mas tam "vyroba cukrarenskych vyrobkov".
Ak predavas torty, potom musis hocikomu, kto si objedna a zaplati.
Lebo? To je podľa mňa nezmysel, že musím. Prečo by mne mal štát prikazovať komu musím predať? Veď je kapitalizmus keď nepredám, ja mám menší zisk a niekto iný zarobí. Veď nik nebráni tomu človeku si ísť inam kúpiť. Áno v obchodnom registri mám čo vyrábam ale nie, že musím predať každému kto si zmyslí. Nechápem prečo by mal byť niekto povinný niekomu predať niečo.
Vysvetlím ti to inak. Predaj je niečo sa deje na základe zmluvy. Zmluvné strany sa na niečom dohodnú a prebehne obchod. Ak jedna strana nedodrží dohodu/zmluvu obchod tým padol. V tomto prípade je zmluva bločik. Kde máš napísané za akú sumu si si bol ochotný niečo kúpiť a za akých podmienok ti to bol predajca ochotný predať. Ale NIKDE a NIKDY som nepočul o záväzku, že som povinný predať každému čo chce kúpiť. Toto ani nikde v zákonoch nie je pokiaľ viem. Ak je budem rád ak mi to cituješ. Jednoducho ak ja ako výrobca odmietnem niečo vyrobiť kupujúci ma smolu. Buď odmietnem lebo sa mi nechce, nemám čas na takú zákazku, nemám materiály ani nebudem mať a pod. Nik ma neprinúti vyrobiť niečo len preto, že si zákazník zmyslí.

Poslať 16.09.2017 15:35:12   Re: Gender ideológia

napísal 17983 príspevkov
Nie.
Zazmluvneny mas predaj, nie moznost selekcie komu.
To by bola jasna diskriminacia a zdroj sporov v spolocnosti na zaklade rasy, nabozenstva, orientacie a pod. A na to zakon mame.
Nejde o to, ci zakaznik ma inu moznost, ale o to, ze Ty neplnis zmluvu so statom, ktoru si podpisal a na zaklade ktorej vobec mas moznost predavat.
Zmluvou nie je ziaden blocek, ale Tvoj zivnostensky list !

Poslať 16.09.2017 15:54:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
legionar píše:
Nie.
Zazmluvneny mas predaj, nie moznost selekcie komu.

To by bola jasna diskriminacia a zdroj sporov v spolocnosti na zaklade rasy, nabozenstva, orientacie a pod. A na to zakon mame.
Nejde o to, ci zakaznik ma inu moznost, ale o to, ze Ty neplnis zmluvu so statom, ktoru si podpisal a na zaklade ktorej vobec mas moznost predavat.
Zmluvou nie je ziaden blocek, ale Tvoj zivnostensky list !
Okej a keď by mu povedal, že také nevyrába? To je výrobca povinný vyrábať všetko čo si zákazník zmyslí? Už som našiel aj zákony toho týkajúce sa. Zákon č. 455/1991 Zb. §5a. Hovorí o tom čo vravíš. Ale nevidím tam nikde vymedzené, že musím vyrobiť všetko čo chce zákazník. Len, že ho nesmiem diskriminovať na základe rasy, náboženstva atď. Keď jednoducho niečo nevyrábam a pošlem ho inam na také sa nešpecializujem prečo by som mal byť nútený vyrábať niečo iné? Rozvíjam toto preto hypoteticky lebo ma to zaujíma aj z pohľadu zákazníka ale aj výrobcu, podnikateľa atď ako to je u nás.

Poslať 16.09.2017 15:55:31   Re: Gender ideológia

od 28.06.2014 20:30:22
napísal 284 príspevkov
Toto je zaujímavá otázka aj keď mimo tému. Tiež som toho názoru, že predajca nie je povinný niekomu niečo predať. Obchod je potvrdenie súhlasného stanoviska oboch strán. Mali by teda súhlasiť obe strany. Bude to však trochu komplikovanejšie, lebo ak je nejaká prezentácia verejnou ponukou, tak tam by som už povinnosť predať videl ako možnú.

Poslať 16.09.2017 16:00:19   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
Ešte by som chápal povinnosť predať hotové vystavené aj keď i tu by som videl problémy. Ale povinnosť vyrobiť niečo len preto, že niekto niečo chce? Tak prídem ja do jeho cukrárne a poviem, že chcem 3 metrový čokoládový penis a aby bol čo najviac autentický presne takúto tortu chcem. On je povinný to vyrobiť? :roll:

[ Príspevkov: 717 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť