Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 765 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.12.2017 2:20:55   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-Bohuslava-Sobotky-a-jinych-kteri-to-mysli-dobre-Prcat-patriarchat-Kluci-kteri-nemaji-koule-Sere-nas-stat-Prsa-Buzkove-To-vse-vcera-na-CT-514209

Citácia:
publicista Václav Vlk, často vystupující na Neviditelném psu. Namítal, že muži byli tisíce let vychováváni v tom, že mají rozhodovat a nést odpovědnost. A to se podle něj musí na kvalitě rozhodování projevit.

A pokračoval: „Já si tu dnes vzpomínám, jako bych byl v roce 1960 na schůzi svazáků. Tihle dva (ukázal na zastánce feminismu) jsou jako ti svazáci, kteří se domnívají, že marxismus je to nejdůležitější, že je to ta základní odpověď na všechny naše otázky, a tak oni mají na to všechno genderismus,“ uzavřel.

„Vy mě asi neznáte. Já nejsem svazačka, já jsem novinářka, jmenuji se Sylvie Lauder a patřím do týdeníku Respekt,“ představila se jedna ze jmenovaných. Pak utnula poznámky, že jako svazačka vypadá, a podívala se do papíru a začala číst: „Jak si vysvětlujete, že otázky feminismu dnes prosazují OSN, Evropská unie, evropské vlády, světové vlády včetně afrických. V této zemi naše vláda, kraje, obce, úřad ombudsmana. Z mezinárodních organizací Světové ekonomické fórum, Světová banka. Hlásí se k nim ekonomické elity typu Billa Gatese, jako feministu sám sebe označoval americký prezident Barack Obama…“ Když se od výčtu feministů stále nedostávala k otázce, kterou chtěla položit, začal v sále stoupat hluk. Václav Vlk poznamenal, že je to ideologická masáž, politolog Alexander Tomský Sylvii Lauder přes stůl vzkázal, že tohle všechno lidé znají a jestli by nebylo něco nového.

„Já jsem novinářka, já kladu otázky,“ překřičela Sylvie Lauder hluk. Petr Hampl jí oponoval, že je aktivistka, na což Lauder zarputile zopakovala, že je novinářka. Hampl opáčil, že novinář se má zajímat o skutečnosti.

Poslať 02.12.2017 9:52:02   Re: Gender ideológia

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 170 príspevkov
misojogi píše:
preco HAK je vyrazne horsi ako ostatne? (lebo nie je to len zdravotny problem ale aj ideovy problem)
No veď to tvrdím aj ja - síce uvádzaš v argumentoch proti len zdravotné dôvody, ale jedná sa len o zástupné dôvody. V skutočnosti je to pre vás problém ideologický; rovnako by ste hľadali argumenty proti, aj keby nešlo o HAK ale o zdravotne nezávadný kondóm. Zdravotný problém je pre vás (z pohľadu vašej ideológie) nepodstatný.

misojogi píše:
Podla mna preto lebo narusa chapanie sexu v spolocnosti - ma ideologicke pozadie - podla mna je za tym marxizmus -
...
RKC vsetky druhy ATK chape ako chybne a dovod je pomerne jasny - ATK odnima sexu jeho zakladny primarny vlastny ucel - rozmnozovanie
...
Pri sexe to vidno velmi jasne - ak chyba zameranie na ucel ostava uz len zameranie na slast, ktora sa stava primarnou a teda jedinym ucelom sexu - sex sa stava bezucelnym a samoucelnym. Clovek sa stava bezcielnym.
[/quote] Toto ma fakt vytáča - žiaden marxizmus za tým nie je, od staroveku človek hľadal cesty, ako mať sex a nemusieť riešiť neželané tehotenstvo. O čom je to vaše sledovanie plodných a neplodných dní? Presne o tom istom - vyhnúť sa neželanému tehotenstvu. Akurát že tento spôsob máte odobrený zhora.
Stále ma znova a znova fascinuje tá vaša posadnutosť sexom a filozofovanie a riešenie sexu, rozmnožovania, masturbácie a neviem čoho. Toto je povolené a toto už nie, takáto ochrana pred neželaným tehotenstvom je OK a takáto už nie, rozmnožovanie je v poriadku a sex pre potešenie už nie... A najväčší odborníci sú v radoch farárov a biskupov, ktorí by to mali poznať fakt len z oblasti teórie (že to určite viacerí poznajú aj z praktickej stránky je druhá vec...)
Človek by si povedal, že ak je to tak, potom na kresťanskom Slovensku musí byť pôrodnosť pomaly na úrovni Afriky.
Akurát že ak sa poobzerám po svojom okolí, je to trochu inak - ľudia používajú HAK, kondómy, majú sex pre potešenie... ale zároveň aj majú deti, vychovávajú ich... a ak aj niektorí sa prezentujú ako praktizujúci kresťania, chodia do kostola - tých detí nemajú viac, resp. nemajú žiadne. A iní (ateisti, napríklad) majú deti, normálne ich vychovávajú... a určite aj majú sex s nejakou ochranou a vôbec nemám pocit, že by ich život bol bezcieľny.

Citácia:
Pri sexe to vidno velmi jasne - ak chyba zameranie na ucel ostava uz len zameranie na slast, ktora sa stava primarnou a teda jedinym ucelom sexu - sex sa stava bezucelnym a samoucelnym. Clovek sa stava bezcielnym.
Toto je veľmi čudná úvaha. Aby sa človek nestal bezcieľnym, musí mať sex zameraný na účel rozmnožovania?

Čiže: ak má človek sex zameraný len na potešenie, stáva sa bezcieľnym.
A čo človek, ktorý z akýchkoľvek dôvodov ten sex nemá vôbec? Tiež je bezcieľnym?
Ak nie - tak prečo? V čom sa odlišuje jeden od druhého?

Poslať 02.12.2017 11:42:44   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
síce uvádzaš v argumentoch proti len zdravotné dôvody, ale jedná sa len o zástupné dôvody.
Zdravotný problém je pre vás (z pohľadu vašej ideológie) nepodstatný.
nie je to tak, beriem do uvahy aj zdravotne aj ideove dovody
preto napriklad odmietam aj alkohol aj fajcenie a dalsie ..

Citácia:
od staroveku človek hľadal cesty, ako mať sex a nemusieť riešiť neželané tehotenstvo. O čom je to vaše sledovanie plodných a neplodných dní? Presne o tom istom - vyhnúť sa neželanému tehotenstvu. Akurát že tento spôsob máte odobrený zhora.
Bilingsova metoda a pod? az na to ze tam nedochadza k priamemu odeleniu plodnosti od sexu (len k nepriamemu)
Citácia:
Stále ma znova a znova fascinuje tá vaša posadnutosť sexom a filozofovanie a riešenie sexu, rozmnožovania, masturbácie a neviem čoho. Toto je povolené a toto už nie, takáto ochrana pred neželaným tehotenstvom je OK a takáto už nie, rozmnožovanie je v poriadku a sex pre potešenie už nie...
:-D v :lol: :D ;)
to by ale bolo na samostatnu diskusiu ,....

Citácia:
určite aj majú sex s nejakou ochranou a vôbec nemám pocit, že by ich život bol bezcieľny.
Aby sa človek nestal bezcieľnym, musí mať sex zameraný na účel rozmnožovania?
ak má človek sex zameraný len na potešenie, stáva sa bezcieľnym.
toto je nieco co sa da pochopit skor po precitani kniziek V Frankla
mrzi ma ze som to nedokazal lepsie vyjadrit
ide skor o to ci nas zivot smeruje k nejakemu zmyslu alebo k samoucelnej slasti
nie je to binarny system nula a jedna pripadne cierne a biele....

----------------------------
edit
Citácia:
V skutočnosti je to pre vás problém ideologický; rovnako by ste hľadali argumenty proti, aj keby nešlo o HAK ale o zdravotne nezávadný kondóm.
nuz v pripade kondomu platia len psychologicke argumenty proti
zdravotne riziko je samozrejme v poriadku, zdravotne skodlivy nie je

Citácia:
Aby sa človek nestal bezcieľnym, musí mať sex zameraný na účel rozmnožovania?
ak má človek sex zameraný len na potešenie, stáva sa bezcieľnym.
A čo človek, ktorý z akýchkoľvek dôvodov ten sex nemá vôbec? Tiež je bezcieľnym?
ak clovek nema sex tak je to OK
problem skor je ze sex sa moze stat ako keby drogou (to je vlastne ten extrem samoucelnosti)

Poslať 02.12.2017 13:03:19   Re: Gender ideológia

napísal 170 príspevkov
misojogi píše:
Bilingsova metoda a pod? az na to ze tam nedochadza k priamemu odeleniu plodnosti od sexu (len k nepriamemu)
To sú kecy... aj v prípade Billingsovej metódy aj v prípade kondómu to dvojica použije s cieľom, aby partnerka neotehotnela.
Nejaké kecy o priamom alebo nepriamom oddelení nič nemenia na dôvode, prečo dvojica tú ktorú metódu použila.

V podstate - máte nejaké metódy ako zabrániť neželanému tehotenstvu, ktoré máte "zhora" povolené používať, a pokiaľ dvojica používa inú metódu - HAK, kondóm... , cítite sa byť morálne nad nimi... Lebo vy plodnosť predsa neoddeľujete "priamo" ale "nepriamo"...
V podstate ste niečo podobné ako gender neomarxisti, akurát z druhého brehu.

PS: Len mi prosím ťa nezačni teraz vysvetľovať rozdiely medzi "priamym" a "nepriamym" oddelením plodnosti; vôbec ma to nezaujíma.

Poslať 02.12.2017 14:14:19   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
vies aka je najlepsia ATK?
pohar vody
pred alebo po?
namiesto
:lol:
alebo iny
Citácia:
vies aka je najlepsia ATK?
neondzit
:lol:
-------------------------------------
Citácia:
cítite sa byť morálne nad nimi...
ziadnu ATK nepouzivam (okrem uz spominaneho pohara vody) :-D
a necitim sa byt nad nikym nadradeny, fakt nie ....
len to mozno neviem dobre vysvetlit (hoci som sa snazil)
a mozno tiez nevidim uplne vsetky suvislosti ...
----------------------------------------
Citácia:
máte nejaké metódy ako zabrániť neželanému tehotenstvu, ktoré máte "zhora" povolené používať
to ano, volaju sa pohar vody a neondzit :lol: :lol: :lol:

Citácia:
aj v prípade Billingsovej metódy aj v prípade kondómu to dvojica použije s cieľom, aby partnerka neotehotnela.
nepopieram ze to co hovoris ma svoju logiku, aj ja som si kedysi daval presnu tuto istu otazku
ak ta to potesi tak americki katolici odmietaju aj Bilingsovu metodu ... z presne rovnakeho dovodu ako si povedal teraz ty ;) :oops:
--------------------------------------------
Citácia:
rozdiely medzi "priamym" a "nepriamym" oddelením plodnosti
asi to z mojej strany nebol prilis stastny vyraz
---------------------------------------------

Citácia:
vôbec ma to nezaujíma
mozno by ta mohol zaujimat zidovsky nazor na vec
vid kniha zidovskeho rabina Boteuach "Koser sex"
Kód:
https://uloz.to/hledej?q=Koser+sex

minimalne sa pobavis :-D je dost vtipne napisana
.
.
.
.
.

Poslať 02.12.2017 14:18:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Stále ma znova a znova fascinuje tá vaša posadnutosť sexom a filozofovanie a riešenie sexu, rozmnožovania, masturbácie a neviem čoho. Toto je povolené a toto už nie,
Freude Freude,
vzdy na Tebe dojde

:-D :lol: :oops: :D ;) :) ;)

nuz podla Freude je sexualita klucova zlozka osobnosti
takze asi je pochopitelne ze clovek sa nou tak zaobera
uz stari zidia(pred 3 000 rokmi) v tejto oblasti mali kopec pravidiel
-
--------------------
-
myslim si ze krestania chapu sex nielen ako biologicku zalezitost ale ako nieco co zasahuje celeho cloveka (vratane celej psychiky)
preto tomu venuju taku pozornost

Poslať 02.12.2017 15:34:02   Re: Gender ideológia

napísal 170 príspevkov
misojogi píše:
takze asi je pochopitelne ze clovek sa nou tak zaobera
Iste, ale ja mám pocit že normálny človek rieši sex ako niečo pekné, príjemné, so svojou partnerkou ktorú ľúbi (v ideálnom prípade :) ) a nemá potrebu riešiť niektoré témy s celou komunitou... choď napr. na stránku kredo.sk a prečítaj si, čo všetko dokážu miestni katolíci riešiť či to je alebo nie je v súlade s kresťanstvom. Fakt budeš mať pocit, že si sa ocitol v spoločnosti úchylov.
Detto, ako farári a biskupi a podobne riešia sex a veci s tým súvisiace... tu mi napadá to známe príslovie o svini a kukurici.
Sexualitu človeka, správanie sa v spálni riešia podrobne na jednej strane rôzne neomarxistické genderové bojůvky a na druhej strane práve ortodoxní ideológovia, či už kresťanskí, alebo moslimskí alebo iných náboženstiev.
Normálny človek kašle na jedných aj na druhých extrémistov a užíva si sex ako niečo pekné, čo patrí k láske. Ak z akýchkoľvek dôvodov dieťa nechce alebo ak má s partnerkou už napr. pár detí a nechce ich viac, použije nejakú formu ochrany. A najviac sa proti tomu budú ozývať práve predstavitelia RKC, ktorých počet detí (oficiálne) je nula celá nula.
Citácia:
ak ta to potesi tak americki katolici odmietaju aj Bilingsovu metodu
Nepoteší, skôr mi je smutno z toho, ako dokáže ideológia stanovovať pravidlá, zákazy a predpisy aj v takej intímnej ľudskej sfére.

Poslať 02.12.2017 15:42:07   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1360 príspevkov
Jery píše:
Normálny človek kašle na jedných aj na druhých extrémistov a užíva si sex ako niečo pekné, čo patrí k láske. Ak z akýchkoľvek dôvodov dieťa nechce alebo ak má s partnerkou už napr. pár detí a nechce ich viac, použije nejakú formu ochrany.
Vytesať do kameňa ako návod pre budúce generácie. Toto presne stačí.

Poslať 03.12.2017 0:52:49   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
skôr mi je smutno z toho, ako dokáže ideológia stanovovať pravidlá, zákazy a predpisy aj v takej intímnej ľudskej sfére.
tie pravidla chapem tak ze maju svoj hlboky zmysel ale zjavne sa mi to nepodarilo zrozumitelne ukazat :-(

Poslať 03.12.2017 8:54:04   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18005 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
skôr mi je smutno z toho, ako dokáže ideológia stanovovať pravidlá, zákazy a predpisy aj v takej intímnej ľudskej sfére.
tie pravidla chapem tak ze maju svoj hlboky zmysel ale zjavne sa mi to nepodarilo zrozumitelne ukazat :-(
To je tym, ze neuznavate ziaden vyvoj.
Tie pravidla boli mozno uzitocne v primitivnych spolocnostiach pred 2000 rokmi, ale dnes uz proste nefunguju.

Poslať 03.12.2017 14:02:01   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
ako povedal CSLewis, slovo pokrok je od slovesa pokazit sa
:-D

za seba mozem povedat ze moze byt aj pozitivny vyvoj a pokrok ale vyrastanie v socializme a zivot v nom mi slovo pokrok znechutil na cely zivot ....

Poslať 03.12.2017 14:33:19   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Robert Mihaly je s Alenkou Elis a 11 ďalšími.
29 november, 3:28 · Bratislava ·
Včera sme si prevzali cenu MOST za projekt roka 2017. A to s touto ďakovnou rečou:
Dnes sa veľa hovorí o hrozbe extrémizmu a nutnosti proti nemu bojovať. Veľmi si preto užívame tento dnešný paradox. Kým polícia nás, ktorí stojíme na tomto pódiu, monitoruje a označuje za extrémistov, pod záštitou inej štátnej inštitúcie – Ministerstva školstva – dnes dostávame ocenenie za naše aktivity. Musíte sami uznať, aké je to smiešne.
Policajné orgány nás označujú za extrémistov napriek tomu, že nikto z nás nikdy nepropagoval militarizmus, na rozdiel povedzme od časopisu .týždeň, a napriek tomu, že naše hodnoty i ciele sú radikálne demokratické. Mnohí z nás sú vegáni, takže neubližujú ani zvieratám. Odmietame nadradenosť človeka nad človekom. Vystupujeme aktívne proti všetkým formám autoritárstva – fašizmu, stalinizmu aj neoliberálnej nadvláde uprednostňujúcej zisk nad ľudským životom. Našimi zbraňami je medzinárodná solidarita a politická imaginácia, ktorá nám všetkým ponúka predstavu sveta, v ktorom ľudská sloboda nie je obmedzená štátnymi hranicami, roztvárajúcimi sa nožnicami ekonomickej nerovnosti, sebectvom, maximalizáciou profitu a ďalšími chorobami súčasného globálneho kapitalizmu.
Ak sa dnes v spoločnosti hovorí o vzostupe fašizmu, myslia sa tým prevažne predstavitelia jednej konkrétnej politickej strany prezentujúcej sa rovnoramenným krížom Hlinkovej gardy. Treba však čoraz hlasnejšie upozorňovať na to, že rovnakým, ak nie ešte väčším nebezpečenstvom je rétorická fašizácia celého politického mainstreamu, ktorý sa svojim symbolickým vyhradením voči extrémizmu automaticky usídlil v pozícii dobrých demokratov. Musíme preto verejne vystupovať nie len proti hnedému moru menom Ľudová strana Naše Slovensko, ale aj vždy vtedy, keď predstavitelia a predstaviteľky politického mainstreamu hovoria o nebezpečenstve vytvárania ucelených moslimských komunít, keď navrhujú, aby si rómska menšina dávky v hmotnej núdzi najskôr zaslúžila, alebo keď cirkevní predstavitelia kážu v kostoloch o nebezpečenstve istanbulského dohovoru o násilí na ženách.
Martin Luther King raz povedal: „Ježiš Kristus s bol extrémistom lásky, prorok Ámos bol extrémistom spravodlivosti. Nejde teda o to, či sme extrémisti, ale o to, akí sme extrémisti. Sme extrémisti nenávisti alebo lásky?“ Pojem extrémizmus je totiž často iba obranou politického stredu, ktorý ním označuje čokoľvek čo nie je v súlade s prevládajúcou ideológiou resp. statusom quo a to bez podstatného rozlišovania kontextu. Hádže do rovnakého vreca potenciálneho nebezpečenstva násilia neofašistické ako aj antifašistické hnutia. Rovnakým pojmom sú zároveň označovaní samovražední atentátnici z Daeš-u, ekologickí aktivisti bojujúci proti uholným elektrárňam, squatteri opravujúci schátrané budovy , neonacisti útočiaci na študentov pred nitrianskym barom Mariachi, ako aj ľudia blokujúci pochody neofašistov.
Extrémistami boli v minulosti označované feministky bojujúce za zrovnoprávnenie žien, Martin Luther King spolu Rosou Parks a ďalšími členmi a členkami hnutia bojujúcimi za občianske slobody či partizáni bojujúci v Slovenskom národnom povstaní proti fašistickému útlaku. Prestaňme tento pojem používať a nazývajme veci pravými menami - fašisti sú fašisti, teroristi z Daešu sú teroristami z Daešu a náboženskí fundamentalisti sú naboženskými fundamentalistami.
Ďakujeme za toto ocenenie a veríme, že namiesto fráz o angažovanosti, odmietaní extrémizmu a radikalizácie a o potrebe posilňovania demokracie sa konečne začne diskutovať aj o tom, čo angažovanosť a demokracia v skutočnosti znamená. Pre niekoho to môže byť vhodenie hlasu do volebnej urny raz za štyri roky, pre niekoho iného to môže byť priama akcia, ako obsadenie uholnej bane či premena opustených budov na kultúrne priestory.
Dovoľte nám na záver citovať českého filozofa Erazima Koháka: "Nestačí byť pre či byť proti. Je potrebné myslieť filozoficky a pýtať sa najskôr čo všetko slová ako globalizácia a demokracia označujú. Potom sa však len ťažko vyhneme záveru, že úsilie o plnohodnotnú demokraciu je zápasom kultúrnej globalizácie proti ekonomickému imperializmu."
Sme iniciatíva Povstanie pokračuje a nadväzujeme na odkaz Slovenského národného povstania. A to, čo je na nás radikálne, je naša radikálna ľudskosť.
https://www.facebook.com/robo.mihaly/posts/10213914907763615

Poslať 03.12.2017 15:08:48   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18005 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ako povedal CSLewis, slovo pokrok je od slovesa pokazit sa
:-D
za seba mozem povedat ze moze byt aj pozitivny vyvoj a pokrok ale vyrastanie v socializme a zivot v nom mi slovo pokrok znechutil na cely zivot ....
Socializmus s tym nema absolutne nic spolocneho.

Poslať 03.12.2017 15:20:18   Re: Gender ideológia

napísal 170 príspevkov
misojogi píše:
Ale predpokladam, ze na svietenie nepouzivas petrolejku, na internet sa nepripajas cez dial-up, zapal slepeho creva neliecis bylinkami a do susedneho mesta nejdes na rebrinaku... len slovo "pokrok" ta znechucuje... :)

Poslať 03.12.2017 21:19:37   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
len slovo "pokrok" ta znechucuje... :)
v podstate si to vystihol
asi ide o to ked sa slovo pokrok pouziva ako nastroj politickeho natlaku
to mi asi vadi

[ Príspevkov: 765 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia