Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 84  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.07.2014 12:31:16   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12565 príspevkov
genialny clanok o pozadi homosexualnej lobby
konecne niekto otvorene povedal ze cisar je nahy

http://branik.blog.sme.sk/c/360905/komunikacna-katastrofa-v-informovani-o-mensinach.html

Poslať 26.08.2014 18:31:56   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 25.08.2014 18:16:24
napísal 8 príspevkov
Citácia:
http://www.sme.sk/c/7352161/tyzden-stiahol-kontroverzne-video-s-kuffom-o-homosexualoch.html
Otec Marián Kuffa odvážně bez falešné politické korektnosti promluvil o hříchu homosexuálů a o hříšné propagaci tohoto hříchu. A došlo k cenzuře.

Video se nyní nachází na youtube.
Kód:
https://www.youtube.com/watch?v=JaQ2ddcDfIE

Poslať 26.08.2014 18:38:34   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
apostol píše:
Citácia:
http://www.sme.sk/c/7352161/tyzden-stiahol-kontroverzne-video-s-kuffom-o-homosexualoch.html
Otec Marián Kuffa odvážně bez falešné politické korektnosti promluvil o hříchu homosexuálů a o hříšné propagaci tohoto hříchu. A došlo k cenzuře.

Video se nyní nachází na youtube.
Kód:
https://www.youtube.com/watch?v=JaQ2ddcDfIE
Skor si myslim, ze stiahnutim doslo k pokusu o ochranu jeho doterajsieho dobreho mena.
Pretoze tymto sliapol o hooodne vedla !

Poslať 26.08.2014 18:47:24   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 8 príspevkov
@legionar:
Dle učení Církve jsou přeci homosexuální úkony zvráceností:

Kód:
http://katechizmus.sk
- §2357:
Citácia:
Tradícia, opierajúc sa o Sväté písmo, ktoré predstavuje homosexuálne vzťahy ako veľmi závažnú zvrátenosť, vždy hlásala, „že homosexuálne úkony sú svojou vnútornou povahou nezriadené.
A propagace tohoto hříchu je také velmi špatná.
Citácia:
Izaiáš 5:20 Beda tým, čo vravia zlému dobré a dobrému zlé, robia svetlo tmou a tmu svetlom, robia horké sladkým a sladké horkým!
Z toho tudíž plyne, že vyjádření Otce Kuffy jsou zcela v pořádku a v souladu s učením Církve.

Poslať 26.08.2014 19:30:56   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 03.04.2014 0:44:52
napísal 654 príspevkov
apostol píše:
Izaiáš 5:20 Beda tým, čo vravia zlému dobré a dobrému zlé, robia svetlo tmou a tmu svetlom, robia horké sladkým a sladké horkým!
Z toho tudíž plyne, že vyjádření Otce Kuffy jsou zcela v pořádku a v souladu s učením Církve.
Prave z toho plynie, ze Kuffa sa pomylil, lebo treba odlisit homosexuala ako cloveka a homosexualne praktiky.

Update: pozrel som video (doteraz som mal info len z clankov) a on to aj rozlisuje ("primarni" a "sekundarni").

Poslať 26.08.2014 20:11:13   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 8 príspevkov
O těch, co páchají tyto hříchy jasně mluvil i svatý apoštol Pavel:

Citácia:
Rimanom 1:27: A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali hanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie.
Kdyby bylo vyjádření Otce Kuffy mylné, muselo by být pak mylné i vyjádření svatého apoštola Pavla.
A že navíc Otec Kuffa rozlišuje mezi homosexuální orientací a konáním homosexuálních hříchů je z videa naprosto zřejmé.

Citácia:
„ze všech těchto neřestí, které totiž náležejí k nečistotě, nejhorší je, která se děje proti přírodě“ sv. Augustin
Citácia:
„neřesti proti přírodě jsou také proti Bohu, jak bylo řečeno. A tím jsou těžší než hříchy svatokrádeže“ sv. Tomáš Akvinský
A z kategorie hříchů proti přírodě je dle sv. Tomáše Akvinského nejhorší konání zoofilie a druhý nejhorší hřích homosexuální, který se tradičně nazývá hřích sodomský.

Citácia:
Jud 1:7 Tak aj Sodoma a Gomora a susedné mestá, ktoré takisto smilnili a chodili za iným telom, stali sa výstrahou a znášajú trest večného ohňa.

Poslať 26.08.2014 20:17:15   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Update: pozrel som video (doteraz som mal info len z clankov) a on to aj rozlisuje ("primarni" a "sekundarni").
to je práve tá chyba v takýchto prípadoch, "mať info len z článkov", keď vieme, ako SME prakticky vždy prekrúca: hoci, teraz ešte aj Hríb nehorázne prekrúca, čo je zarážajúcejšie (keďže SME sa aspoň netvária ako katolíci a Kuffovi obdivovatelia), aj keď, vzhľadom na to, ako sa Hríb už dlhodobejšie správa, ma to už až tak neprekvapuje, žiaľ...

a toto, čo priznávaš, len svedčí o Hríbovej neserióznosti, žiaľ ... že ide písať hanlivý článok o nejakom videu, ktoré však ľuďom neukážu, neukážu im pravdu, ale len svoju vlastnú prekrútenú verziu toho videa, len pár viet úplne vytrhnutých z kontextu a prekrútených ...

napr.: Hríb: "srdce mi zovrelo ešte raz: keď Marián Kuffa s istou úľavou konštatuje, že obyčajní homosexuáli vyhynú sami ... My na Slovensku teda chceme, aby títo ľudia vyhynuli?" - treba to vôbec komentovať? Veď v kontexte toho videa je v celku jasné, ako to myslel. Kuffa sám vraví, že má u seba aj homosexuálov a má ich rád, atď... a dosť jasne povedal, čo konkrétne mu vadí, ale to Hríb samozrejme nespomenul, len prekrúcať ...

a ešte mi chce niekto povedať, že to odstránili, aby nešpinili Kuffovo meno? :o ... veď oni sami ho špinia a ešte k tomu tamtako primitívne: je paradoxné, že Hríb tam 2x označuje Kuffove slová za primitívne: nie je to však skôr Hríb, kto sa tým článkom zachoval primitívne, keď píše značne manipulatívny a jednostranne hanlivý článok o videu, ktoré však už čitateľovi neukážu? :o

Čo sú to za novinárov? Lepšie by urobili, keby uviedli radšej to Kuffovo video bez komentára: nech si čitateľ urobí svoj záver... no oni čitateľovi len podsunú SVOJ záver, zatiaľ čo originál mu nedajú... to nie sú novinári, ale manipulátori !!!

Poslať 26.08.2014 20:24:19   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 18698 príspevkov
Vyjadrenie "Otca" Kuffu (este aj s velkym "O"? Kohoze to vobec smie krestan nazyvat Otcom ???), ako aj ucenie Cirkvi je, zda sa, mnohym uplne ukradnute (vratane mna).
Takze ide predovsetkym o hladisko LUDSKE, obcianske !
A to vravi jasne - prestrelil naozaj hrubo.
Nie som homosexual, ale keby mna niekto oznacil za "horsieho od vraha", tak ho minimalne zazalujem za nactiutrhanie.
A myslim, ze prudsie povahy by to riesili aj "raznejsie".
A je mi jedno, ci "myslel" primarnych, sekundarnych alebo neviemakych.
Pokial nerobia druhym zle, tak mozu byt aj zeleno-modri ...

Poslať 26.08.2014 20:30:29   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
legionar píše:
Nie som homosexual, ale keby mna niekto oznacil za "horsieho od vraha" ...
A je mi jedno, ci "myslel" primarnych, sekundarnych alebo neviemakych.
Pokial nerobia druhym zle, tak mozu byt aj zeleno-modri ...
vidím, že si ani ty to video nevidel***, alebo nepochopil, alebo ani nechcel pochopiť, alebo neviem, kde je problém: nepoviem, keby to bolo nejaké ťažko pochopiteľné, ale veď toto aj každý priemerne inteligentný človek pochopí, že čo tým Kuffa myslel, keď si pozorne to video vypočuje ...

*** čo by aj korešpondovalo s tvojimi slovami, že jeho vyjadrenie ti je ukradnuté ... no potom nač' komentovať to, čo ti je ukradnuté?

Poslať 26.08.2014 21:04:32   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 8 príspevkov
legionar píše:
Vyjadrenie "Otca" Kuffu (este aj s velkym "O"? Kohoze to vobec smie krestan nazyvat Otcom ???),...
Otec je titul pro kněze, napsáním u něj velkého písmena „O“ nikdo nemyslí, že by byl Bůh a tudíž se tak psát může.
Apoštol Pavel byl také Otec.
Citácia:
Gal 4:19 Deti moje, znovu vás v bolestiach rodím, kým vo vás nebude stvárnený Kristus.
Papeži se pak říká u Vás na Slovensku Svätý Otec a je to v pořádku. Také se tím nemyslí, že je Bůh.

Citácia:
http://sk.radiovaticana.va/news/2014/08/26/sv%C3%A4t%C3%BD_otec_na_twitteri:_bo%C5%BEia_l%C3%A1ska_je_nekone%C4%8Dn%C3%A1/slo-821753
Ale k tématu: Je opravdu vhodné rozlišovat přeci mezi homosexuální orientací a homosexuálním hříchem.
Otec Marián Kuffa to rozlišuje a přeci řekl o těch, kteří trpí touto anomálií (tj homosexuální orientací) a nechtějí hřešit, že jsou to často skromní a dobří lidé.

A neodsoudil jednotlivého člověka, ale obecně hovořil přeci o tom, že ti, co páchají tyto ohavné hříchy a propagují je a vydávají je za dobro, tak že konají velmi zle. Tito převrací přeci hodnoty a to, co je ohavností, označují jako dobré a naopak odsouzení hříchu napadají. Marián Kuffa takové jednání, které převrací, správně označuje jako ďábelské.

Poslať 26.08.2014 21:14:17   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
k tomu titulovaniu-je zauzivane pouzivat bud "otec", alebo "pater" s malym zaciatocnym pismenom, alebo skratkou, napr. v tomto pripade o. Kuffa.

K legiho poznamke-bude tam vyznamovy rozdiel v povodnom jazyku, ktory ale nepochopis, kedze Ucenie Cirkvi ti je ukradnute. Dolezite je, ze si si hned nasiel miesto, kde si mozes kopnut. Fakt je mi to luto, ze sa nevies ovladat uz po tolkych rokoch. :-(

Poslať 26.08.2014 22:07:04   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 18698 príspevkov
frederix píše:
k tomu titulovaniu-je zauzivane pouzivat bud "otec", alebo "pater" s malym zaciatocnym pismenom, alebo skratkou, napr. v tomto pripade o. Kuffa.

K legiho poznamke-bude tam vyznamovy rozdiel v povodnom jazyku, ktory ale nepochopis, kedze Ucenie Cirkvi ti je ukradnute. Dolezite je, ze si si hned nasiel miesto, kde si mozes kopnut. Fakt je mi to luto, ze sa nevies ovladat uz po tolkych rokoch. :-(
Ale "otec" Kuffa si nekopol, ze ?
A zda sa, ze vy s tym tiez nemate problem, co ho tu obhajujete.
Ja som presne pochopil, ako to myslel - a prave preto vravim, ze jeho vyjadrenie bolo zle.
A to dokonca ani nie zle ako reakcia na nejake vonkajsie realne zlo, ale zle samo o sebe, vo svojej podstate.
Ak niekto zrovna na jednu uroven cloveka, co robi zle inym, s clovekom, co inym zle nerobi, je to moralny relativizmus, ktory tak kritizujete.
Keby som to dotiahol do konca, je kludne mozne, ze za "horsich od vrahov" niekto moze oznacit krestanov.
Na zaklade svojho "ucenia" ...

Poslať 26.08.2014 22:22:03   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 8 príspevkov
@frederix: Díky za upřesnění. Pro zajímavost u nás v Čechách se psalo dřív u papeže Svatý Otec jako nyní u vás na Slovensku, ale nyní se píše Svatý otec s malým „o“, takových výrazů je více, např. Církev se píše u nás často s malým „c“. Jsou v průběhu času u psaní velikosti písmen různé změny, které si myslím nejsou podstatné.

@legionar: Věříte, že je homosexuální obcování hříšné? Nebo máte jinou víru, která takové jednání schvaluje?

Poslať 26.08.2014 22:42:58   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 8 príspevkov
Je realitou, že bylo ve světě vynaloženo zlými silami velké úsilí, aby se homosexuální hřích nepovažoval za hřích, za čímž jistě můžeme vidět působení ďábla. A velmi mnoho lidí tomuto bludu podlehlo. A posléze začalo ve světě zavádění registrovaných partnerství a manželství homosexuálů a zesiluje pronásledování těch, kteří v tom hájí tradiční pravdu.

Často je to ale i tak, že mnozí i vědí, že je to špatné, ale bojí se to říci.
Peklo útočí na Církev, ale nepřemůže ji. A Církev tudíž nikdy homosexuální obcování neschválí.

Nevím, jako víru má pan Hríb. Pokud by měl již bludnou a nepovažoval takové jednání za hřích, byla by jeho reakce pochopitelná. Leč samozřejmě objektivně špatná.

Poslať 26.08.2014 22:58:02   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
apostol píše:
@frederix: Díky za upřesnění. Pro zajímavost u nás v Čechách se psalo dřív u papeže Svatý Otec jako nyní u vás na Slovensku, ale nyní se píše Svatý otec s malým „o“, takových výrazů je více, např. Církev se píše u nás často s malým „c“. Jsou v průběhu času u psaní velikosti písmen různé změny, které si myslím nejsou podstatné.
Cirkev sa pise malym c, pokial ide o mnozne cislo-mnohe cirkvi, niektore cirkvi a pod.
Uz ked je specifikovana-Katolicka Cirkev, tam je zauzivane velke pismeno, ide o nazov institucie.
Ja niekedy pouzivam len male pismenka aj pri krstnych menach, takto na fore sa to znesie. :-D
Citácia:
@legionar: Věříte, že je homosexuální obcování hříšné? Nebo máte jinou víru, která takové jednání schvaluje?
Na vysvetlenie-legi je nieco ako ateista, takze jemu nemozes argumentovat Ucenim Cirkvi, ani nicim podobnym.
Ale inak to nie je zly clovek, v inych otazkach si celkom rozumieme. :-)

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 84  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť