Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 84  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.03.2014 12:42:09   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
live_D píše:
Túto tému vzdávam lebo som pochopil, že protiargumenty neberiete ani najmenej do úvahy. Uvedomil som si, že Vám stačí biblia, nepodložené pocitové vyjadrenia a vyberiete si vždy všetko čo je proti ľuďom s inou sexuálnou orientáciou. Ešte stále tu nik neukázal prečo by dve lezby nemohli mať deti dokonca vlastne biologické a pritom mať RP. Ale tak už sa nečudujem ničomu moderátori napomínajú bez vecných argumentov. A oponenti sa síce tvária, že argumenty sú k veci, seriózne a dostačujúce ale ani raz som ich tu nevidel. Preto sa už často ani nesnažím vynakladať námahu na poriadne argumentovanie nemá to zmysel. A tu ani nik nestojí o nájdenie pravdy ale len o tvárenie sa, že vnímate aj ostatných pričom nikdy nieste otvorení novým poznatkom pokiaľ nabúravajú Vašu vieru, dogmy a iné ničím nepodložené pseudofakty.
argumentov je dosť - to že sa tebe nezdajú správne nie je problém nás...

Poslať 04.03.2014 12:44:03   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
Vespa píše:
live_D píše:
Túto tému vzdávam lebo som pochopil, že protiargumenty neberiete ani najmenej do úvahy. Uvedomil som si, že Vám stačí biblia, nepodložené pocitové vyjadrenia a vyberiete si vždy všetko čo je proti ľuďom s inou sexuálnou orientáciou. Ešte stále tu nik neukázal prečo by dve lezby nemohli mať deti dokonca vlastne biologické a pritom mať RP. Ale tak už sa nečudujem ničomu moderátori napomínajú bez vecných argumentov. A oponenti sa síce tvária, že argumenty sú k veci, seriózne a dostačujúce ale ani raz som ich tu nevidel. Preto sa už často ani nesnažím vynakladať námahu na poriadne argumentovanie nemá to zmysel. A tu ani nik nestojí o nájdenie pravdy ale len o tvárenie sa, že vnímate aj ostatných pričom nikdy nieste otvorení novým poznatkom pokiaľ nabúravajú Vašu vieru, dogmy a iné ničím nepodložené pseudofakty.
argumentov je dosť - to že sa tebe nezdajú správne nie je problém nás...
Zasa úhybný manéver. Ak chceš diskutovať budem rád ak sa vecne vyjadríš k tomuto citujem seba: " Ešte stále tu nik neukázal prečo by dve lezby nemohli mať deti dokonca vlastne biologické a pritom mať RP."

Poslať 04.03.2014 14:09:21   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
pretože RP je degradácia rodiny ako výnímočne užitočnej veci.

Poslať 04.03.2014 15:24:53   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
Vespa píše:
Takže ak dve dospelé ženy sa dajú umelo oplodniť bez ohľadu na to či sú hetero/homo. Tak je to degradácia rodiny? Ak by boli hetero vadilo by ti keby si dve dospelé ženy dajú IVF? Predpokladám, že nie. Teda by to boli slobodné mamičky čo použili IVF. Ale ak by už boli pritom ešte homo tak zrazu ich pravdepodobne označíte za degradovanie rodiny. :roll: Vedel som, že sa vyhneš odpovedi. Ja nevidím žiadne degradovanie pretože účel, ktorý tu tak často spomínate dve ženy s IVF naplnia splodia deti. To, že budú tie deti vychovávať spolu a že budú mať svoju formu sexu nijak neublíži deťom ani nemôže. Veď aj slobodné mamičky často vychovávajú spolu deti. A pochybujem, že svojim deťom hovoria o svojom sexuálnom živote rovnako ako by homo/lezbické ženy nehovorili deťom čo je medzi nimi ako dospelými osobami.

Poslať 04.03.2014 17:37:52   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
Vespa píše:
Co je obycajna prazdna fraza ...
Nieco konkretnejsieho nemas ? :D

Poslať 04.03.2014 19:39:28   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
Citácia:
Ak by boli hetero vadilo by ti keby si dve dospelé ženy dajú IVF?
co je to IVF ? prosim vysvetlovat skratky

Citácia:
ked dobry ziak dostane 1 a zly dostane 5 je to v poriadku nie ?
ale ked aj ten co sa naucil a aj ten co sa nenaucil dostane rovnako 1 tak je to devalvacia znamky 1 ako takej
nemysli si?

tu to mas velmi pekne vysvetlene ako dopadne zrovnopravnenie homo a hetero manzelstva
Citácia:
Profesor ekonomiky na jednej z univerzit vyhlasil, ze nikdy nenechal prepadnut zo skusok ani jedneho studenta, ale nedavno nechal prepadnut celu triedu. Tato trieda trvala na tom, ze Obamova socialna teoria by fungovala a ze nikto by tak nebol ani chudobny ani bohaty, ale vsetci rovní.

A tak profesor povedal: "Oukej, urobime si teda pokus v triede ohladne Obamovho planu. Vsetky znamky z testov sa budu priemerovavat a kazdy dostane rovnaku znamku ako ktorykolvek iny student, a tak nikto neprepadne ani nikto nebude mat A. (nahradzame tak dolare znamkami - aby to bolo vsetky realnejsie a lahsie pochopitelne).

Po prvom teste boli znamky spriemerovane a kazdy dostal B (2ku).
Studenti, ktori studovali tvrdo, boli nahnevani a studenti, ktori sa pripravovali malo, boli velmi stastni.

Ked prisiel druhy test, studenti, ktori sa predtym pripravovali malo, sa teraz pripravili este slabsie a ti, ktori sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, ze sa tiez chcu len zviest a tak studovali len malo. Priemerna znamka druheho testu bola 4ka (D). Nikto nebol stastny.

Ked sa privalil treti test, priemer bolo F (5ka). Ako testy pokracovali, znamky sa vobec nelepsili kvoli hastereniu, obvinovaniu sa a nadavaniu si, co viedlo k zlym pocitom a nikto uz nestudoval pre zisk niekoho ineho.

Na ich velke prekvapenie, vsetci PREPADLI a profesor dodal, ze socializmus by jednoznacne tiez zlyhal, pretoze ak je odmena velka, usilie uspiet je velke, ale ked vlada vezme vsetky odmeny, nikto sa nepokusi ani nebude chciet uspiet.

Neda sa to jednoduchsie vysvetlit.

Poslať 04.03.2014 19:47:16   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
live_D píše:
Ak by boli hetero vadilo by ti keby si dve dospelé ženy dajú IVF?
co je to IVF ? prosim vysvetlovat skratky
Celkom ma prekvapilo, že to nevieš. Viem, že si omnoho vzdelanejší ako ja. Ale tak stane sa nie každý pozná všetky pojmy a ja sa niekedy neuvedomím a používam anglické. IVF = In Vitro Fertilization = Umelé oplodnenie. Zdroj: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/007279.htm

Poslať 04.03.2014 19:50:10   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12580 príspevkov
dakujem za vysvetlenie
(nikto nepozna vsetky skratky)
inak mozno nevies ale RKC odmieta umele oplodnenie

co sa tyka deti pre homopary je tu vyborna debata kde zaznievaju vecne argumenty pre i proti
zalezi na Tebe co si vyberies ...
http://www.masarykovydebaty.cz/debaty/homosexualni-pary-maji-mit-legalni-narok-na-adopci-deti
je tam aj spomenuty problem ktory maju dve zeny lesby ked vychovavaju spolu dieta
pripadne slobodne mamicky atd ....

Citácia:
Ale ak by už boli pritom ešte homo tak zrazu ich pravdepodobne označíte za degradovanie rodiny.
nemam vyhrady exkluzivne proti homo ale celkove, teda aj voci IVF

Citácia:
Ja nevidím žiadne degradovanie pretože účel, ktorý tu tak často spomínate dve ženy s IVF naplnia splodia deti.
asi to nebolo jasne vysvetlene
nejde len o ucel = mat deti
ale rodina ako celok je nieco co je zohrate a vymyslene urcitym spospobom
a cim viac to narusis tym viac to uskodi detom aj celej spolocnosti

nielen homopary narusaju rodinu ale aj mnohe dalsie faktory ako rozvody zla ekonomicka situacia, nezrelost ludi ...
ale aj predmanzelsky sex, alebo spoluzitie nadivoko (bez manzelstva)
agenda LGBT je len ta posledna kvapka a dost jasne viditelna
ale vsetky faktory posobia spolu a vsetky povazujem za neziaduce ....

Citácia:
Veď aj slobodné mamičky často vychovávajú spolu deti.
urcite lepsie ako potrat, ale urcite horsie ako normalne mazelstvo a rodina

ide tu aj o fakt ze medzi homo sa vyskytlo percentualne daleko viac negativnych javov ako v beznej populacii (pedofilia, tyranie a dalsie)
Didy a Frederick sem dokonca svojho casu davali nejake linky z prislusnych vyskumov
ale nie je politicka korektne o tom hovorit

Citácia:
nehovorili deťom čo je medzi nimi ako dospelými osobami.
deti vycitia daleko viac ako si myslis

Poslať 04.03.2014 19:55:57   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
dakujem za vysvetlenie
(nikto nepozna vsetky skratky)
Viem, že nie len som si myslel, že táto je taká známejšia. Viem, že sa pohybuješ v kruhoch vzdelancov a aj sám si veľmi vzdelaný čo si vážim. Preto ma to trošku prekvapilo. Nemyslel som to nijak negatívne veď sa ani nedá poznať každú sú ich tisíce.
misojogi píše:
inak mozno nevies ale RKC odmieta umele oplodnenie
Mám v tom už niekedy zmätok lebo čím viac katolíkov spoznávam tým viac vidím, že sa na ničom nezhodnú. Počul som od katolíka, že IVF RKC schvaľuje. Ale tak ďakujem za poopravenie. ;)

Poslať 04.03.2014 20:08:44   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12580 príspevkov
Citácia:
čím viac katolíkov spoznávam tým viac vidím, že sa na ničom nezhodnú.
rozhodujuce je oficialne stanovisko cize napr encyklika sv Otca
(urcite sem niekto hodi aj konkretny link tusim Humanum vitae)

Poslať 04.03.2014 22:35:29   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3896 príspevkov
Umele oplodnenie je v istých prípadoch kóšer. Ak zlyhali všetky dostupné možnosti, tak jedna metoda je prípustná.

Poslať 04.03.2014 23:12:49   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12580 príspevkov
Citácia:
Ak zlyhali všetky dostupné možnosti, tak jedna metoda je prípustná.
ale len medzi manzelmi
musel by som pozriet ale externy darca spermii nie je pripustny

Poslať 05.03.2014 2:03:11   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12580 príspevkov
zaujimavy rozhovor
autorka sice obhajuje homoagendu, ale da sa z toho dozvediet rozne fakty ohladom situacie vo francuzku a urobit si svoj vlastny nazor aj na zaklade inych informacii
http://nezavisli.blogspot.sk/2014/03/mame-trojitu-identitu-biologicku.html

klasicky dobre postrehy Martinickeho
http://www.postoy.sk/content/o-prave-chranit-tradicnu-rodinu-zivotny-styl

Poslať 05.03.2014 8:42:46   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
Nieco konkretnejsieho nemas ? :D
to je všeobecné označenie obrovskej množiny komplexných problémov - a áno, aj konkrétnych.

Poslať 05.03.2014 22:20:04   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3896 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ak zlyhali všetky dostupné možnosti, tak jedna metoda je prípustná.
ale len medzi manzelmi
musel by som pozriet ale externy darca spermii nie je pripustny
samozrejme medzi manželmi...

Črtá sa aj príručka na riešenie gender problémov vo vašom okolí...
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140303030

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 84  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť