Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84
Autor Správa
Poslať 07.07.2016 8:49:19   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18803 príspevkov
Vespa píše:
zo dňa na deň sa to nedeje.
nemyslím, že jeden deň zrazu chlap povie som ženská len preto, že zostarol a začne si kvôli tomu kupovať sukne ;)
možno aj preto, že s týmito vecami prichádzajú skôr mladší...
zmena osobnosti a zmena pohlavia sú trocha rozdielne veci.
takže fantázia, ktorú si potvrdzujú nejakou "vedou"
Vespa, v Tvojom veku uz by si uz mohol tusit, ze to nie je "zrazu". Ked nemas problem, je Ti vsetko jasne. Ale ked to nie je jasne, tak sa "hladas" aj zopar rokov. A pritom sa ten problem snazis tajit a plavat s prudom, lebo sam nie si si isty. Az sa toho "jedneho dna" nieco zlomi - a hla, okoliti ludia krutia hlavami a odfrkavaju si, "zo dna na den" sa to predsa "nemoze stat" ...

Poslať 07.07.2016 18:07:26   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
1) k hľadaniu seba pomáha terapia a nie to, že všetci sa teraz musia prispôsobiť nejakým "nenájdeným"
2) homosexualita je vrodená, pohlavie je výber - to je tvrdenie "bojovníkov" - ak si niekto nevie vybrať a vytrvať pri tom, tak má problém on a nie ostatní.
3) archeológ nájde kostru a je schopný určiť pohlavie, lekár je schopný určiť pohlavie (exaktnou vedou*) - takže ak má niekto problém, môže sa spýtať. Ak si myslí, že je iný, tak sa prečo má prispôsobiť každý dookola?
4) Ak niekto tvrdí, že si niečo myslí a snaží sa to dokazovať kadejakými štúdiami a vyhľadáva výsledky, ktoré mu do toho pasujú - a nazve to vedou - tak kľudne - takých už bolo...
_________
* práve na to som zvedavý - ak niekto chce, aby som vedecky dokazoval Boha, tak ja mám také isté právo chcieť vedecky dokázať 76 pohlaví

(a kukám, že niekto nevie tolerovať nesúhlas...
možno preto, že ho nevie stráviť.
možno by pomohlo namiesto kvákania hejtov viac logického myslenia)

Poslať 07.07.2016 19:03:49   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18803 príspevkov
Vespa píše:
1) k hľadaniu seba pomáha terapia a nie to, že všetci sa teraz musia prispôsobiť nejakým "nenájdeným"
Myslis elektrosoky a studene sprchy ? :lol:
Vespa píše:
... ak si niekto nevie vybrať a vytrvať pri tom, tak má problém on a nie ostatní.
On ma problem iba preto, ze okolo existuje hromada tych, ktori mu to neustale tvrdia !
Asi by som mal zacat presviedcat ateistov, aby kazdemu veriacemu denno-denne otlkali o hlavu, aky je "iny" (="nenormalny").
(Uz len fakt, ze niektori doslova jedia BohoCLOVEKA je predsa morbidny. Co je oproti tomu zmena pohlavia ? Uplna prkotina. :D )
Uvidime, ako sa budu po case citit, ked sa pomer poctu ateistov vs. veriacich zmeni na 96:4 ...

P.S. Dufam, ze dokazes "tolerovat nesuhlas" ... ;) :D

Poslať 07.07.2016 20:38:33   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
konečne - aha, aké je to jednoduché povedať.
pretože presne to, čo počúvam, že aké je kresťanstvo výmysel a aké je to divné zrazu otočím na iných a už to neznie tak dobre ;)
"to nie je normálne, to je čudné, to je vymyslené"
a kto nesúhlasí so správnym pokrokom, tak zatiaľ len odstaviť z médií a zo slušnej spoločnosti (exkomunikácia) - a vieš ako to pokračovalo...
sranda, koľko sa v mene "správnych vecí" narobilo zla...

Je celkom zaujímavé, že WC nebol problém, lebo ak sa tučný chlap zavrel na wc v kabínke, nik nemusel predpokladať, že je to ženská, rovnako keď nejaká ženská v roláku a sukni sa zavrie v kabínke, či to náhodou nie je chlap - ale zrazu z toho spravili politiku... podobne, ako by nik(skoro) nepočul o nejakých feministkách, dokiaľ sa nezačali zaoberať kozmickými letmi - teda konkrétne tričkom nejakého týpka
AHA, ale to je v mene ideológie, ktorá sa mi páči...
a toto je problém, na ktorý chcem poukázať.
Elzu z Ľadového královstva chceli petíciou spraviť lesbicky orientovanú, samozrejme že vznikla opačná petícia (reakcia) a zrazu sa kadekto (po správne selektovanej mediálnej masáži) čuduje, že čo kresťanom zas vadí...
PS: som natoľko tolerantný, že dovolím hocijakému netolerantnému nazvať ma netolerantným :D

Poslať 07.07.2016 23:12:44   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Uz len fakt, ze niektori doslova jedia BohoCLOVEKA je predsa morbidny.
suhlas - uz aj apostoli boli velmi pohorseni a mnohi od Jezisa odisli prec a nikdy viac sa nevratili

Poslať 13.07.2016 11:07:23   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
K téme: http://www.poslednykriziak.sk/buzeranti-proti-homosexualom-bojkot-dolce-gabbana/766/

Poslať 17.07.2016 17:51:46   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
http://zpravy.aktualne.cz/hromada-jsme-normalni-ale-jini/r~i:article:188504/
30. 6. 2006
Citácia:
Adopce jsme NIKDY nenavrhovali a neprosazovali. To je debata o zákoně o rodině a jeho případné novelizaci v budoucnosti.
...
Pane Hromado. Prosím Vás nemluvte za mě ! Jsem lesba ale s adopcema dětí nesouhlasím. Děti mají vyrůstat v úplné rodině nebo raději v domově. S posměchem by se těžko vyrovnávali. Tohle do zákona nechce velká část homosexuálů.
Jiří Hromada: Opravdu Vám nerozumím. Vždyť zákon jasně adopce nepovoluje. Za celých deset let, jsme nikdy adopce nenavrhovali. Takže v čem je problém?
to len tak, ak niekto neverí v salámovú metódu...
a pre istotu aj k "šikmej ploche"
http://www.cagle.com/steve-breen/2015/06/slippery-slope

Poslať 02.08.2016 16:00:06   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
V mediálnom priestore, ktoré tieto dve akcie dostali sa dá veľmi jasne vidieť hodnotová orientácia toho ktorého média, ale aj dobre prezentovať to, čomu sa hovorí mediálna manipulácia...

Samozrejme ma podráždil fakt, koľko mediálneho priestoru si na SME zaslúžil dúhový pochod v uliciach Bratislavy a ako skromne boli okomentované Svetové dni mládeže zo svätým Otcom v Krakove.

Aj keď do Krakova prišlo štvornásobne viac mladých ľudí zo Slovenska ako na dúhový pochod do Bratislavy, redakcia SME mu venovala aspoň štvornásobne viac priestoru. Jasný príklad toho, ako urobiť z „komára somára“...

Do Krakova prišlo viac ako milión mladých ľudí z celého sveta. Na záverečnej sv. omši bolo 2,5 milióna ľudí! Išlo o svetovú megaakciu! To si vyslúžilo od redakcie veľmi skromnú pozornosť. Zato rozličných článkov a komentárov o dúhovom pochode bolo hneď niekoľko...

Nechápem, prečo cítime potrebu, ba priam povinnosť na tieto pochody stále v neprimeranej miere poukazovať dokonca im nepriamo robiť reklamu...

Stále koldokola sa tu rozpráva o právach homosexuálov. Odkiaľ sú však tie práva a na čom stoja ak nie na piesku? Na tom, že sa nejaká skupina morálne pochybných ľudí dohodne na nejakých právach a snaží sa o tom presvedčiť celý svet?
http://peterkuchar.blog.sme.sk/c/429796/svetove-dni-mladeze-v-krakove-vs-duhovy-pochod-v-bratislave-a-medializacia-tychto-akcii.html?ref=tit

Poslať 02.08.2016 16:19:59   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/429767/inakost-a-rybicky-polemika.html?ref=tit

VTIP z diskusie
Ide chlap k doktorovi, aby si nechal urobiť HIV testy,
vyplní dotazník a odovzdá krv. Po čase si príde pre výsledky a pýta sa:
Tak pán doktor, ako to dopadlo?
No mám pre vás zlú správu, testy sú pozitívne.

Chlap je v šoku a chce vedieť, či fakt neexistuje nejaká metóda, ako by sa mohol
vyliečiť. Doktor naňho: ... a vy tu píšete, že ste homosexuál ?!
No, to som.
.....hm, tak to sa dalo čakať. Ale mám pre vás pomoc.Vezmite 2 litre mlieka,
necháte ho 2 dni na slnku a potom ho vypijete dohromady s 3 skazenými vajciami,
pol kilom plesnivej kapusty a celé to potom zapijete ešte litrom kefíru. Tak to
budete robiť 20 dní a s najväčšou pravdepodobnosťou sa zachránite !!
!
Chlapík poďakuje a nadšene uteká domov urobiť si prvú liečivú dávku. Po jeho odchode sa
sestra obráti na doktora:
Prečo ste mu nepovedali, že testy sú negatívne ?
Aby vedel, načo sa používa riť, buzerant jeden !!!

Poslať 08.08.2016 1:04:37   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Sme presvedčení, že aj kresťanské cirkvi na Slovensku by mali vyjadriť podporu gejom a lesbám, ktorí chcú žiť svoju vieru v trvalom a zodpovednom zväzku lásky a obetavosti po celý život.
http://starokatolici.eu/index.php/sk/2016/07/29/pride2016/

Citácia:
V sobotu som bol na dúhovom pride, pretože ako kresťan som presvedčený, že LGBTI komunita si musí prejsť svojím zápasom v našej krajine. Zdá sa, že toto presvedčenie zdieľa aj komunita Starokatolíkov v Bratislave ale aj komunita Gay-Christians Slovakia, ktorej jednotlivci sa zúčastnili prideu.
https://dennikn.sk/blog/preco-by-krestan-nemal-chybat-na-duhovom-pride/?ref=top-cl
http://www.crzp.sk/crzpopacxe?fn=docviewCRZP#
-----------------
co dodat? :-(

Poslať 20.08.2016 3:32:01   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
http://domov.sme.sk/c/20246234/homosexualne-manzelstva-nie-su-moralny-problem.html
http://komentare.sme.sk/c/20245342/pripad-pavlus.html
http://domov.sme.sk/c/20247218/kaplan-nazor-evanjelikov-na-manzelstva-gejov-nezmeni.html

tak evanjelicky farar ma rozpoltenu osobnost cize ine hlasa a ine si mysli
podla mna je to pokrytecke a je len spravne ze sa s nim vedenie ECAV rozlucilo

Citácia:
A na spolužitie osôb rovnakého pohlavia máte z morálneho pohľadu aký názor?

„Ak dvaja ľudia chcú spolu žiť, tak ich zväzok by mal mať nejakú právnu úpravu.“
Citácia:
Od nedele ste nezamestnaný. Prečo vám evanjelická cirkev a. v. nepredĺžila zmluvu?

„Pretože som sa v súkromnom rozhovore so zborom biskupov vyjadril, že manželstvo považujem za zväzok dvoch dospelých, svojprávnych osôb, ktoré doň vstupujú na základe slobodného rozhodnutia a vzájomného sľubu vernosti a lásky. Netrvám na tom, aby mali rozdielne pohlavie.“

Znamená to, že nemáte problém s manželstvom osôb rovnakého pohlavia?

„Pokiaľ ide o štátnu legislatívu, tak s tým problém nemám. Nemám problém ani s tým, ak si to cirkev nejako upraví. Ale cirkev má právo na to, aby mala svoje stanovisko.

Žiadne spolužitie samo osebe sa nedá posúdiť ako problémové alebo bezproblémové len preto, že spolu žijú dvaja ľudia buď rôzneho, alebo rovnakého pohlavia. Záleží na tom, ako to spolužitie funguje. Na to neexistuje jednotný meter. Pán Boh bude každého posudzovať zvlášť.“

Vyjadrili ste sa takto niekedy aj verejne, napríklad v kázni či na hodine náboženstva?

„V kázni ani na vyučovaní náboženstva či biblických hodinách nie. Ale medzi kolegami bolo známe, že som liberálnejší. Vždy som to však bral tak, že to treba vydiskutovať medzi farármi, kňazmi, ktorí sa teológiou zaoberajú podrobnejšie. Nikdy som to neoznačoval za učenie cirkvi. Vždy som dal jasne najavo, že je to môj súkromný názor.“
finta C:
redefinuje sa pojem manzelstvo a zrazu je vsetko dovolene, aj homosexualom

Poslať 28.08.2017 9:46:55   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
... kauzy cirkvi? ... a možno si vyjadrila o čo ide, kauzy umelo vyrábate a nafukujete aby ste zabránili katolíkom hovoriť pravdu!

Vyťahujete obvinenia ( obvinenia!!! ) 50 rokov staré, keď údajní vinníci už ani nežijú a teda sa ani nemôžu brániť. nafukujete to vo všetkých médiách ako by sa to týkalo všetkých a všade.

Skutoční zločinci sú práve v prehnitých médiách a podobných spolkoch. Ak však niekto poukáže na ich zločiny sú schopní ho zlikvidovať politicky, ekonomicky ale aj fyzicky. Napríklad:
Citácia:
Čo nevieš, to sa doučíš, nikdy nie je neskoro.
Profesor Philip Jenkins z Penn State (ktorý nie je katolíkom) napísal na túto tému zrejme najobjektívnejšiu knihu a svoje argumenty sumarizuje v tomto úžasnom článku. Vo svetle jeho práce si pripomeňme základné fakty a zásady:

Problémom nie je kňazský celibát - zosobášení muži sú oveľa náchylnejší k zneužívaniu detí než slobodní muži

Väčšina prípadov zneužívania detí sa odohráva v rámci domácností.

Vo všetkých náboženských skupinách sa vyskytujú pedofilné škandály a Katolíci (ktorí sú najväčšou náboženskou skupinou) sa štatisticky nachádzajú na dne zoznamu.

Zneužívanie detí je prítomné vo všetkých spoločenských oblastiach: školy, mládežnícke organizácie, športy a pod.

Zo štatistického pohľadu vrámci všetkých profesií je práve kresťanské duchovenstvo najmenej náchylné k uchýleniu sa k pedofílii. Doktori, farmári a učitelia - toto sú profesie, ktorých príslušníci sú najviac náchylní k zneužívaniu detí - nie duchovenstvo.

Vrámci previnilcov zo strany duchovenstva sú práve katolícki kňazi najmenej náchylní k takémuto skutku.

Katolícke prípady pedofílie so oveľa viac medializované z dôvodu protikatolíckych predsudkov a taktiež z toho dôvodu, že Katolícka cirkev je väčšia a tak atraktívnejšia ako potenciálny cieľ žaloby.

Pedofília a eufebofília sú dva rozdielne problémy. Pedofília je sexuálnou príťažlivosťou k deťom predpubertálneho veku. Eufebofília je sexuálnou príťažlivosťou k tínedžerom. Väčšina prípadov označených ako "pedofília" sú v skutočnosti "eufebofíliou".

Väčšina z prípadov eufebofílie sú vo svojej podstate homosexuálneho charakteru, avšak politická korektnosť odmieta aby bol tento problém spájaný s homosexualitou.

Počet katolíckych kňazov vinných z prečinu pedofílie je veľmi malý.

To, čo dnes nazývame "ututlávanie", bolo často vykonávané v inom kultúrnom kontexte kedy problém nebol dostatočne chápaný a kompetentné organizácie s potešením poskytovali pre verejnosť takéto škandály. Činili tak z v tej dobe dobrých dôvodov: ochrana obetí a ich rodín, príležitosť pre rehabilitáciu páchateľov a vyhnutie sa ďalším škandálom. Je nespravodlivé súdiť 30 rokov staré prípady s pomocou súčasných noriem.

Keď hrozí súdne konanie tak ľudia okamžite cítia peniaze. Musíme si byť vedomí možných falošných obvinení.

Obvinení musia mať nárok na spravodlivé konanie. Cirkev by mala trvať na nezvratnom dôkaze o zneužití a v záujme spravodlivosti zaistiť, že nevinní nebudú stíhaní.

V prípade uznania viny musí byť vinník potrestaný a nie chránený.

Je potrebné rozlišovať medzi druhmi zneužívania. Niektoré prečiny sú horšie ako iné. Verbálne zneužívanie alebo telesné tresty v čase, keď to bolo prijateľné, hoci poľutovaniahodné, nie je to isté ako sexuálne zneužívanie alebo extrémne fyzické zneužívanie.

Sexuálne zneužitie dospelého alebo sexuálne skúseného staršieho teenagera je nesprávne, poškodzujúce a malo by byť potrestané, no nie je to to isté ako prípad sexuálneho zneužitia mladého a nevinného dieťaťa.

Taktiež by mal byť zvážený počet prečinov. Jeden omyl nie je rovnakej závažnosti ako opakované a pretrvávajúce prečiny.

"V žiadnom prípade sa nesnažím byť ústretový k pedofilom a tým, ktorí ich chránia, avšak pravda a spravodlivosť si vyžadujú objektívne zhodnotenie faktov."
http://www.hlavnespravy.sk/ziolkovsky-krestan-sa-nemoze-zastavat-legalizacie-zvazkov-osob-rovnakeho-pohlavia-je-v-rozpore-s-nasou-vierou/1116750
Anton Ziolkovský
14 hod. ·

Na nedávnom Dúhovom pride v Bratislave vystúpil Ondrej Prostredník. Neskôr vo svojom FB statuse ako teológ, vyučujúci na Evanjelickej fakulte v Bratislave napísal, že hriechom je obmedzovanie práv LGBTI osôb a že je našou kresťanskou povinnosťou zastať sa ich požiadavky na legalizáciu ich spolužitia. Skôr, kým predostriem svoje argumenty, chcem pripomenúť, že evanjelickí biskupi a z môjho pozorovania aj väčšina evanjelikov je verná tak evanjeliu, ako aj prirodzenému zákonu. Evanjelickej cirkvi a.v. treba byť za tento postoj vďačný.

Rovnako chcem podoktnúť, že o tejto téme je potrebné hovoriť citlivo, lebo sa dotýkame konkrétnych ľudských osudov. Spovedníci to dobre vedia. Citlivosť tejto témy nám však nemôže brániť usilovať sa o pravdivý pohľad. Celú tému zúžim na katolícke stanovisko.

Homosexuálne cítiaci ľudia boli a sú medzi nami. Väčšina z nich žije normálny život, nikoho nepohoršujú. Homosexuálna orientácia nie je hriechom. Sú ľudia, ktorí ju vnímajú u seba od detstva. Ľudská sexualita je silná, ale sme si vedomí, že je potrebné ju regulovať z mravných dôvodov. Cirkev vo svojich dejinách nikdy nepovažovala za mravne dovolené homosexuálne úkony. Práve naopak, považovala ich za mravne nezriadené (KKC 2357). Aj dnes nájdeme len niekoľko protestantských cirkví, ktoré "požehnávajú" páry rovnakého pohlavia v kostole. U katolíkov, pravoslávnych, ale aj u mnohých protestantských cirkví toto nejestvuje. Toto vedomie nebolo len vecou zhora nariadenej náuky, ale presvedčením Božieho ľudu. Ono vlastne jestvuje doteraz.

Homosexuálne úkony sú považované za ťažký hriech. Je to logické aj preto, lebo kresťania považovali za mravne dovolený sexuálny vzťah iba v manželstve.

Cirkev však nehovorí o sexualite negatívne, považuje ju za Boží dar. A spolu s ňou zdôrazňuje povolanie k čistote (to nie je žiadne odsúdenie k asexualite). Každý má žiť svoju sexualitu primerane svojmu stavu. Dokonca ani v manželstve nie je dovolené všetko. Neveru a cudzoložstvo nikto predsa nebude schvaľovať. Slobodní ľudia sa nemajú dopúšťať smilstva, kňazi a zasvätené osoby majú žiť v celibáte a čistote.

Osoba s homosexuálnou orientáciou patrí do kategórie slobodných a je povolaná k čistote. Sú aj takí, ktorí sa o to usilujú, prijímajú seba samých, ale usilujú sa žiť v súlade s Božím zákonom. Áno, žiť v čistote je namáhavé a vyžaduje si obetu. Pre katolíka je to však jediná čestná cesta, na ktorej nebude mať výčitky svedomia. Bolo by však chybou, keby sme požiadavku žiť cnostne pre osoby s homosexuálnou orientáciou dramatizovali alebo popisovali ako neprimerane ťažké bremeno. Vari pre ostatných je cesta k cnostiam ľahšia? Vari je jednoduché pre slobodného muža, ktorý sa chce raz oženiť, žiť čisto až do sobáša? Je jednoduché žiť v celibáte pre kňaza? Určite nie, všetko si žiada obetu a sebazapieranie. Či máme to chápať tak, že v mene falošného milosrdenstva vytvoríme výnimku? Všetci sa majú usilovať žiť čisto, ale osoby s homosexuálnou orientáciou nemusia?

Katolík v takejto životnej situácii môže ako všetci ostatní katolíci vstúpiť v najbližšom kostole do spovednice, vyznať sa zo svojich hriechov a poprosiť o pomoc. Nikto ho nevyhodí, ani zo spovednice, ani z kostola. Dokonca v Bratislave a v Košiciach sú spoločenstvá, ktoré sa takýmto ľuďom osobitne venujú.

Inými slovami, podľa katolíckej morálky homosexuálna orientácia nie je hriechom, skutky určite áno. Všetci sme povolaní k mravnému životu, bez výnimky, aj k čistote primerane svojmu životnému stavu.

Práva LGBTI osôb nikto v tejto krajine neobmedzuje. Ak niekto tvrdí opak, tak jednoducho klame. Kresťan sa určite nemôže zastávať legalizácie zväzkov osôb rovnakého pohlavia (ani registrovaných partnerstiev), lebo je to v rozpore s našou vierou. A ak je niečo našou kresťanskou povinnosťou, tak je to prijímať každého človeka s úctou a láskou a pomáhať mu niesť svoje životné kríže, byť mu oporou, aby získal večný život.

Poslať 02.10.2017 10:27:37   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Ben Shapiro zanechal pro-potratového študenta Berkeley bez slov, keď odpovedal na otázku “Prečo presne má plod v prvom trimestri morálnu hodnotu?”
Berkley 1. októbra 2017 (HSP/lifesitenews.com/Foto:screenshot YouTube)

Konzervatívny politický komentátor a známy obhajca života Ben Shapiro, bravúrne zareagoval na otázku pro-potratového študenta univerzity v Berkeley počas série otázok a odpovedí. Študent sa Shapira opýtal: „Prečo presne si myslíte, že má plod v prvom trimestri morálnu hodnotu?“

Shapiro odpovedal: „Plod v prvom trimestri má morálnu hodnotu, pretože či ho považujete za potenciálny ľudský život alebo plnohodnotný ľudský život, má stále väčšiu hodnotu, ako iba zhluk buniek. Keď sa ponechá svojim prirodzeným procesom, vyrastie z neho dieťa.“

Shapiro uviedol, že naozajstná otázka je, „kde stanovíte určujúci bod“ medzi plodom, ktorý nie je ľudskou bytosťou a plodom, ktorý už je ľudskou bytosťou.

„Problémom je, že ak určíte akúkoľvek hranicu inú než počatie dieťaťa, bude to falošná hranica, ktorá môže byť tiež aplikovaná na dospelého človeka,“ doplnil.

„Takže, buď má ľudský život inherentnú hodnotu, alebo nemá.“

Keď sa následne Shapiro študenta opýtal, či má život dospelého človeka „inherentnú hodnotu“, študent odpovedal, že „schopnosť vnímať“ je to, čo dáva životu morálnu hodnotu a nie fakt „samotného bytia človeka.“

Shapiro následne študentov argument rozložil ma márne kúsky.

„Takže, keď spíte, môžem vás dobodať?“ spýtal sa Shapiro študenta.

„Stále ešte môžem vnímať, aj keď spím,“ odpovedal neisto študent.

„OK, keď ste v kóme, z ktorej sa môžete ešte prebrať, môžem vás dobodať?“ pokračoval Shapiro.

Študent odpovedal „nie,“ a dodal, že človek v kóme tiež má „potenciálnu schopnosť vnímať.“

Shapiro tento argument veľmi trefne využil.

„Súhlasím, že je to potenciálne vnímanie. A viete, kto ešte má potenciálne vnímanie? Plod!“

Študenta ešte na videu slabo začuť, ako odpovedá „áno…“ ešte predtým, ako začal dav tlieskať a pískať ako uznanie Shapirovi.

Chris Pandolfo okomentoval tento argumentačný súboj pre Conservative Review: „Je jasné, prečo bola Berkeley taká neochotná hostiť Shapira v kampuse. Vždy, keď otvorí ústa, argumenty liberálov sú zničené.“

Preložila Viktória Dandarová

Video si môžete pozrieť tu.
http://www.hlavnespravy.sk/ben-shapiro-zanechal-pro-potratoveho-studenta-berkeley-bez-slov-ked-odpovedal-na-otazku-preco-presne-ma-plod-v-prvom-trimestri-moralnu-hodnotu/1154542

Poslať 31.07.2018 15:31:15   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Škandál okolo kardinála McCarricka je len špičkou “homosexuálnej mafie”
https://www.hlavnespravy.sk/skandal-okolo-kardinala-mccarricka-je-len-spickou-homosexualnej-mafie/1478136

Krakov 31. júla 2018 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Páter Dariusz Oko, známy poľský kňaz, ktorý vo Varšave prednáša na Univerzite sv. Jána Pavla II., v interview pre „LifeSiteNews“ vyslovil tézu, že škandál zneužívania okolo kardinála McCarricka „je iba špičkou ľadovca“.
Na snímke 88-ročný kardinál Theodore Edgar McCarrick, ktorý rezignoval z funkcie kardinála pre sexuálny škandál

Páter Oko tvrdí, že „40-50 percent amerických biskupov by mohlo mať homosexuálne tendencie a prinajmenšom polovica z nich by mohla byť zapletená do škandálov zneužívania“. To je podľa kňaza výsledok toho, že v rôznych diecézach, kláštoroch a kňazských seminároch vládne „homosexuálna mafia“ a dokonca odmieta vysviacky heterosexuálnych mužov, ak sa tomu nepodriadia. „Sú preto potrebné činorodé akcie biskupských konferencií a mnohých svätých ľudí, aby sa tu urobila zmena,“ dodal páter.

Na otázku, čo môžu v tejto situácii robiť laici, páter vyhlásil, že najdôležitejšie je, aby sa veriaci modlili, posväcovali sa a spolupracovali s dobrými ľuďmi, ktorí takéto zneužívania netolerujú a aby sme chránili kňazov a laikov, ktorých táto „homosexuálna mafia“ ohrozuje. Kňaz povzbudil všetkých, aby aj hlasno protestovali a zapojili médiá a povedal: „Napriek tomu, je Cirkev to najlepšie čo máme. Je tu je Ježiš a Mária, ale nanešťastie aj mnoho ľudských hriechov.“

Poľský kňaz tiež pripomenul, že predovšetkým Benedikt XVI. spoznal tento problém Cirkvi a niektorých biskupov s homosexuálnymi sklonmi dal odstrániť. Pre Benedikta bol podľa pátra boj proti tejto „mafii“ jednou z hlavných priorít. Preto vydal aj inštrukciu, ktorá jasne stanovuje, že kňazi s homosexuálnymi sklonmi sa nesmú vysvätiť.

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť