Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 84  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.06.2016 7:35:22   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
l1ve_D píše:
legionar píše:
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Ešte dnes (asi do polnoci, ale radšej skôr) možno podpísať hromadnú pripomienku.
http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-aliancie-za-rodinu-k/
Aj mne to jedna znama preposlala ... :roll:
Uz som (im vsetkym) aj odpovedal ... :lol:
Môžeš dešifrovať?
Odpovedal som "vsetkym" kratko.
Spytal som sa pana Chromika, co je ho do majetkovych pomerov druhych ludi ... :D
Ide o prežitie základu fungovania celej ľudskej spoločnosti. Narúšajú ju všetci čo rozbíjajú prirodzenú, normálnu rodinu otec, matka, dieťa (sám som z neúplnej rodiny a viem ako to je zlé z vlastnej skúsenosti a nie ešte aby deti vychovávali dvaja muži alebo dve ženy či prípadne nejaká mega rodina viac žien a mužov či podobné nezmysli). Takže je do toho každého človeka čo chce zachovať ľudstvo veľa. Má homosexuál práva ako každý muž? Má. Má každá lezba práva ako každá žena? Má. Ale prečo by mali mať právo vychovávať deti keď ich za a) sami nesplodia za b) narúša to takto prirodzené formovanie mužnosti či ženskosti daného dieťaťa.
Stary znamy problem - ludstvo, to som JA + moje spolocenstvo !
Dobre vies, ze aj v minulosti, aj teraz v pohode ziju spolocenstva, kde neplati "nas vzorec".

Ale ani o to tu nejde !
Uprava majetkovych pomerov tychto ludi, ktori sa nejako rozhodli, nijako nerozbija Tvoj vzorec - mas moznost zit podla svojho rozhodnutia.
Tak preco tu moznost beries niekomu inemu ?
Preco si vobec myslis, ze na to mas PRAVO ?!!

Moj syn sa po narodeni Elisky nastastie neozenil (na MOJU radu!).
Keby to bol vtedy urobil, bola by Eliska uz davno stratena.
Jeden nas znamy NA NATLAK SVOJICH KRESTANSKYCH RODICOV to urobil - ozenil sa s navlas podobnou sebeckou a nezodpovednou furiou (poznal som obe, viem porovnat).
Dnes je uz rozvedeny a JEHO SYN je fuc ! Este nan aj musi platit, ale vidiet ho uz takmer nemoze.
To je vysledok "chovania sa podla vzorca a nie podla rozumu" ...

Poslať 03.06.2016 7:46:50   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
rozumne mali zvážiť, s kým chcú byť...
rozumne mali zvážiť ako chcú s niekým byť...
trocha rozdiel ;)

Poslať 03.06.2016 9:01:17   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 18698 príspevkov
Vespa píše:
rozumne mali zvážiť, s kým chcú byť...
rozumne mali zvážiť ako chcú s niekým byť...
trocha rozdiel ;)
Podla KOHO pravidiel ? :roll:

Vedla si napisal:
Vespa píše:
navyše verím v slobodný trh - a ten predpokladá aj slobodu jednotlivca.
Tak veris, alebo neveris ?
Ci iba slobodu jednotlivca podla Teba ? ;)

Poslať 03.06.2016 14:48:33   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12565 príspevkov
Citácia:
Ci iba slobodu jednotlivca podla Teba ?
mozu si robit co chcu ale manzelstvo je nieco uplne ine a ma svoje pravidla
je nezmyslom ze do toho chcu nasilu napasovat homosexualne vztahy

Poslať 03.06.2016 18:03:21   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 18698 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ci iba slobodu jednotlivca podla Teba ?
mozu si robit co chcu ale manzelstvo je nieco uplne ine a ma svoje pravidla
je nezmyslom ze do toho chcu nasilu napasovat homosexualne vztahy
Jedna sa predovsetkym o majetkove a pravne vztahy.
Kludne sa to moze volat manmanstvo, alebo zenzenstvo, alebo jednoducho RP ... :)
Dalsi problem je napriklad s tym, ked zena ma vlastne biologicke dieta a chce uzavriet plnohodnotne RP s inou zenou, lebo chlapi ju sklamali.
To jej budeme odporucat, aby dieta najprv odovzdala na urade ? :roll:
Alebo aby az do smrti drzala hubu a krok ? :roll:

Poslať 03.06.2016 18:36:24   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
legionar píše:
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Ešte dnes (asi do polnoci, ale radšej skôr) možno podpísať hromadnú pripomienku.
http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-aliancie-za-rodinu-k/
Aj mne to jedna znama preposlala ... :roll:
Uz som (im vsetkym) aj odpovedal ... :lol:
Môžeš dešifrovať?
Odpovedal som "vsetkym" kratko.
Spytal som sa pana Chromika, co je ho do majetkovych pomerov druhych ludi ... :D
Ide o prežitie základu fungovania celej ľudskej spoločnosti. Narúšajú ju všetci čo rozbíjajú prirodzenú, normálnu rodinu otec, matka, dieťa (sám som z neúplnej rodiny a viem ako to je zlé z vlastnej skúsenosti a nie ešte aby deti vychovávali dvaja muži alebo dve ženy či prípadne nejaká mega rodina viac žien a mužov či podobné nezmysli). Takže je do toho každého človeka čo chce zachovať ľudstvo veľa. Má homosexuál práva ako každý muž? Má. Má každá lezba práva ako každá žena? Má. Ale prečo by mali mať právo vychovávať deti keď ich za a) sami nesplodia za b) narúša to takto prirodzené formovanie mužnosti či ženskosti daného dieťaťa.
Stary znamy problem - ludstvo, to som JA + moje spolocenstvo !
Dobre vies, ze aj v minulosti, aj teraz v pohode ziju spolocenstva, kde neplati "nas vzorec".

Ale ani o to tu nejde !
Uprava majetkovych pomerov tychto ludi, ktori sa nejako rozhodli, nijako nerozbija Tvoj vzorec - mas moznost zit podla svojho rozhodnutia.
Tak preco tu moznost beries niekomu inemu ?
Preco si vobec myslis, ze na to mas PRAVO ?!!

Moj syn sa po narodeni Elisky nastastie neozenil (na MOJU radu!).
Keby to bol vtedy urobil, bola by Eliska uz davno stratena.
Jeden nas znamy NA NATLAK SVOJICH KRESTANSKYCH RODICOV to urobil - ozenil sa s navlas podobnou sebeckou a nezodpovednou furiou (poznal som obe, viem porovnat).
Dnes je uz rozvedeny a JEHO SYN je fuc ! Este nan aj musi platit, ale vidiet ho uz takmer nemoze.
To je vysledok "chovania sa podla vzorca a nie podla rozumu" ...
Takže preto, že tvoj syn si našiel s prepáčením kravu majú byť potrestané aj iné deti? Pozri aj ja som trpel moju priateľku s ktorou som sa dal za 3,5 roka dokopy cca 10x vieš ako to dopadlo? (Plánoval som s ňou zásnuby aj svadbu a deti) Poslal som ju kade ľahšie preto, že sa ku mne správala ako krava! Ak si žena neváži svojho muža na začiatku vzťahu nebude nikdy a takú vyhodiť zo života. Toto by mali učiť muži synov. Ja som to bohužial tak nemal otca som nikdy nepoznal. Prečo by som mal schvalovať vytváranie degenerovaných zväzkov? HM? Vždy to začína majetkovými pomermi a postupne si tu budeme legalizovať každú somarinu lebo sloboda (v podaní liberálov) znamená legalizovať každú blbosť lebo niekto jednoducho chce. Už tu máme legalizované sebevraždy v niektorých krajinách, legalizované drogy ako marihuana, cigarety, alkohol, legalizované závislosti ako hranie automatov, legalizované nepriame otroctvo, ktoré nazývame pracovný vzťah pričom každý vie ako firmy vykorisťujú, legalizované vraždy budúcich detí a ešte legalizovanú genocídu prostredníctvo importu ľudí z afriky a pod. Len lejte olej do ohňa ale keď Vám prskne do tváre potom neplačte. Dieťa má právo mať normálnu fungujúcu rodinu. Kto sú títo ľudia aby rozhodovali o tom či dieťa bude mať dve mamy alebo dvoch otcov? Kto im dal to právo? Aby ich vychovávali v psychicky narušenom prostredí hm? Už čakám kedy sa začne lobovať za to aby aj pedofili mohli mať deti... TO už chýba ako posledná vec do týchto razených nezmyslov. Možno by si sa mal zamyslieť nad tým čo hájiš.

Poslať 03.06.2016 19:17:23   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

napísal 18698 príspevkov
l1ve_D píše:
Takže preto, že tvoj syn si našiel s prepáčením kravu majú byť potrestané aj iné deti? Pozri aj ja som trpel moju priateľku s ktorou som sa dal za 3,5 roka dokopy cca 10x vieš ako to dopadlo? (Plánoval som s ňou zásnuby aj svadbu a deti) Poslal som ju kade ľahšie preto, že sa ku mne správala ako krava! Ak si žena neváži svojho muža na začiatku vzťahu nebude nikdy a takú vyhodiť zo života. Toto by mali učiť muži synov. Ja som to bohužial tak nemal otca som nikdy nepoznal. Prečo by som mal schvalovať vytváranie degenerovaných zväzkov? HM? Vždy to začína majetkovými pomermi a postupne si tu budeme legalizovať každú somarinu lebo sloboda (v podaní liberálov) znamená legalizovať každú blbosť lebo niekto jednoducho chce. Už tu máme legalizované sebevraždy v niektorých krajinách, legalizované drogy ako marihuana, cigarety, alkohol, legalizované závislosti ako hranie automatov, legalizované nepriame otroctvo, ktoré nazývame pracovný vzťah pričom každý vie ako firmy vykorisťujú, legalizované vraždy budúcich detí a ešte legalizovanú genocídu prostredníctvo importu ľudí z afriky a pod. Len lejte olej do ohňa ale keď Vám prskne do tváre potom neplačte. Dieťa má právo mať normálnu fungujúcu rodinu. Kto sú títo ľudia aby rozhodovali o tom či dieťa bude mať dve mamy alebo dvoch otcov? Kto im dal to právo? Aby ich vychovávali v psychicky narušenom prostredí hm? Už čakám kedy sa začne lobovať za to aby aj pedofili mohli mať deti... TO už chýba ako posledná vec do týchto razených nezmyslov. Možno by si sa mal zamyslieť nad tým čo hájiš.
Takze TY vies, co je v KAZDOM pripade najlepsie a chces o tom aj ROZHODNUT ?
Ide tu o zivoty inych ludi !
Ano, aj o deti inych ludi ?
Alebo chces, aby zakon mohol akokolvek rozhodovat o Tvojom dietati ?
Navrhujes ovela nebezpecnejsiu vec, ako ja ...

Poslať 04.06.2016 10:08:59   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Dobré vystihnuté, že v slovanskom jazyku zväzky nepasujú do názvu manželstvo.
Proste to nejde, ako ani nešiel 10 dňový pracovný týždeň za komúny vo Francúzku.
Ale asi nemajú tak výstižné jazyky na západe, u nás je nedeľa od toho, že sa nedelá.
V ich jazyku je slnečný deň a pod., tak im to za pokus stojí, ale tiež zistia, že to nejde.
Ako sa pýtaš, že ako to vieme. Ide o prirodzenú, rozumom chápateľnú vec, plus potvrdenú
nadprirodzeným darom viery a zjavením pravdy (vo všetkých náboženstvách).

Ako hovorí Vespa - ridendo verum.

Poslať 04.06.2016 16:30:53   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 03.06.2016 21:09:34
napísal 137 príspevkov
ahojte, som tu nova a citala som si tu zbezne viacero tem. Na tuto by som chcela reagovat.

Bez ohladu na to, co si o tychto veciach myslim ja, je mi vzdy smutno ked citam, ze knaz/i
zneuzivali male deti, ale KBS sa k tomu odmietla vyjadrovat, pripadne do vysetrovania zasahuje
biskup. Castokrat maju knazi deti so zenami. Matka vsak nemoze ist na potrat, lebo bojujeme za zivot
a tak je na vsetko sama.
Rozpravate tu o "genocide", ale vsimla som si, ze viaceri z Vas tu (podla jednej temy) dali hlas fasistickej
strane, ktorej clenovia chodia do parlamentu so zbranami, neuznavaju holokaust a vravia, ze "o Hitlerovi
nas ucili len same lzi". To sa nehanbite ani trosku?
Hovorite o tom, ake by to bolo strasne, kebyze si mozu homosexuali adoptovat deti - lebo ide o "psychicky
narusene prostredie". Co myslite, preco asi sa tie deti dostali do detskych domovov? Preco skor sa nestarame
o to, aby heterosexualne rodiny boli funkcne, nerozvadzali sa a nevzdavali sa svojich deti?
Inde som videla, ze nadavate na cele LGBTIA*. Smiem vediet co napriklad mate proti asexualom a takym ludom
ako su hermafroditi a musia to nejako v zivote riesit?

Mam taky pocit, ze su ludia, ktori sa "spravne" narodili, nastudovali si spravnu moralku a snazia sa do tych svojich
principov vopchat vsetkych, sudit ludi podla toho a pod. Ale nech uz mate akykolvek postoj a akekolvek silne presvedcenie,
ze ta vasa moralka je ta spravna, preco nenapodobnite Krista, ktory nevahal chodit aj medzi hriesnikov, prijimal ich
a bol aj s Mariou Magdalenou - nechal si od nej nohy naolejovat, co moralny ludia tej doby nevedeli rozchodit?

Poslať 04.06.2016 18:49:13   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
Takze TY vies, co je v KAZDOM pripade najlepsie a chces o tom aj ROZHODNUT ?
Ide tu o zivoty inych ludi !
Ano, aj o deti inych ludi ?
Alebo chces, aby zakon mohol akokolvek rozhodovat o Tvojom dietati ?
Navrhujes ovela nebezpecnejsiu vec, ako ja ...
Berme do úvahy tieto dve možnosti: možnosť A) Otec + Mama možnosť B) Otec + Otec alebo Mama + Mama. Ja vravím a nie len ja ale aj historické skúsenosti milionov detí o tom, že mama + otec je najlepší variant. Variant B ničí psychiku detí. AK teda ti nevadí takýto zväzok. Skús mi popísať v čom je aspoň rovnocenný takýto rodičovský vzťah? Lebo lepší nie je určite. Btw písal som ti to z pozície dieťaťa čo nikdy otca nezažilo poriadne mal som 2 roky keď zomrel. Viem aké problémy to obnáša ( lebo som ich osobne na sebe prežil) keď chýba jeden z rodičov a to v RP bude chýbať proti strana vždy.

Poslať 04.06.2016 21:34:22   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Katty píše:
ahojte, som tu nova a citala som si tu zbezne viacero tem. Na tuto by som chcela reagovat.
ahoj, vitaj, len by som poradil, aby si tak negeneralizovala, keď akoby si všetkých ostatných mimo seba hádzala do jedného vreca... radšej povedz len "niektorí" (tretia osoba) než také všeobecné "VY" (druhá osoba), lebo nemôžeš tu predsa všetkých pisateľov hádzať do jedného vreca - ostatne si tiež už jedna z tých, čo sem píšu, takže už aj z toho vidíš, že nemôžeš hádzať všetkých do jedného vreca. Toľko na úvod : )
Katty píše:
Bez ohladu na to, co si o tychto veciach myslim ja, je mi vzdy smutno ked citam, ze knaz/i zneuzivali male deti, ale KBS sa k tomu odmietla vyjadrovat, pripadne do vysetrovania zasahuje biskup. Castokrat maju knazi deti so zenami. Matka vsak nemoze ist na potrat, lebo bojujeme za zivot a tak je na vsetko sama.
no ak má s niekym nemanželské dieťa, tak by sa oň mal nejako postarať, veď to už aj civilné zákony predpisujú všeobecne občanom s nemanželskými deťmi, takže to by ani on nemohol len tak obísť - aspoň teda podľa zákonov, nehovoriac o tom, že cirkevné zákony porušil už tým, že také dieťa má, t.j. také niečo ani Cirkev neschvaľuje. Podobne ako nejaké zneužívania. Také nešťastné prípady sú jednoznačne porušením aj cirkevných aj civilných zákonov. A šetria sa také prípady aj políciou. Neviem čo k tomu ešte dodať...
Katty píše:
Rozpravate tu o "genocide", ale vsimla som si, ze viaceri z Vas tu (podla jednej temy) dali hlas fasistickej strane, ktorej clenovia chodia do parlamentu so zbranami, neuznavaju holokaust a vravia, ze "o Hitlerovi nas ucili len same lzi". To sa nehanbite ani trosku?
ja som im hlas nedal, ale čo sa zbraní týka, tak tá bola v prípade dotyčného legálna a aj niektorí poslanci iných strán vraj majú zbraň. A čo sa Hitlera týka, tak som nepočul, že by niekto z nich schvaľoval Hitlerove zločiny. A keď aj hovoria o niečom ohľadom Hitlera v dobrom, tak - aspoň čo som videl - nie o jeho zločinoch, ale len o takých veciach, že vraj Nemecko vtedy ponúkalo svojim občanom bezúročné pôžičky a podobne, a v takých veciach spomínali, že sa im páčilo Nemecko. Čo samo o sebe nie je ešte nič zlé, čo by sme im museli vytýkať... pokiaľ by nezačali sami navrhovať alebo schvaľovať genocídu - ale to by oni nenavrhli ani keby chceli, keďže genocída je zakázaná už aj medzinárodnými konvenciami, takže to by nemohlo prejsť ani keby chceli... ale také ani nenavrhujú, ani neschvaľujú...
Katty píše:
Hovorite o tom, ake by to bolo strasne, kebyze si mozu homosexuali adoptovat deti - lebo ide o "psychicky narusene prostredie". Co myslite, preco asi sa tie deti dostali do detskych domovov? Preco skor sa nestarame o to, aby heterosexualne rodiny boli funkcne, nerozvadzali sa a nevzdavali sa svojich deti?
no moja reč, ja to vravím tiež, že sa treba starať hlavne o to, aby heterosexuálne rodiny boli funkčné - myslím, že v tomto tu je konsenzus.
Katty píše:
Inde som videla, ze nadavate na cele LGBTIA*. Smiem vediet co napriklad mate proti asexualom a takym ludom ako su hermafroditi a musia to nejako v zivote riesit?
Nemyslím, že by mal niekto niečo proti asexuálom a pod... ale iná otázka je, či sa niečo pokladá za normál, alebo za poruchu, anomáliu, odchýľku od normálu, atď... ak je napr. niekto chorý, tak ja ho neodsudzujem za to, že je chorý, skôr to chce súcit k takým ľuďom. Ale na druhej strane to neznamená, že teraz treba zmeniť definície základných pojmov, aby sme už niečo nevnímali ako poruchu, ale aby sme to vykresľovali ako niečo normálne a viedli k tomu deti už od škôlky - čo by ich mohlo domýliť, že by už potom ani sami nevedeli, čo vlastne sú... ako to možno pozorovať u nezanedbateľného percenta dnešných mladých...
Katty píše:
Mam taky pocit, ze su ludia, ktori sa "spravne" narodili, nastudovali si spravnu moralku a snazia sa do tych svojich principov vopchat vsetkych, sudit ludi podla toho a pod. Ale nech uz mate akykolvek postoj a akekolvek silne presvedcenie, ze ta vasa moralka je ta spravna, preco nenapodobnite Krista, ktory nevahal chodit aj medzi hriesnikov, prijimal ich a bol aj s Mariou Magdalenou - nechal si od nej nohy naolejovat, co moralny ludia tej doby nevedeli rozchodit?
každý tu nielenže chodí medzi hriešnikov, ale aj sám je jedným z nich...

Poslať 04.06.2016 22:20:46   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Katty píše:

Bez ohladu na to, co si o tychto veciach myslim ja, je mi vzdy smutno ked citam, ze knaz/i
zneuzivali male deti, ale KBS sa k tomu odmietla vyjadrovat, pripadne do vysetrovania zasahuje
biskup. Castokrat maju knazi deti so zenami. Matka vsak nemoze ist na potrat, lebo bojujeme za zivot
a tak je na vsetko sama.
Rozpravate tu o "genocide", ale vsimla som si, ze viaceri z Vas tu (podla jednej temy) dali hlas fasistickej
strane, ktorej clenovia chodia do parlamentu so zbranami, neuznavaju holokaust a vravia, ze "o Hitlerovi
nas ucili len same lzi". To sa nehanbite ani trosku?

Hovorite o tom, ake by to bolo strasne, kebyze si mozu homosexuali adoptovat deti - lebo ide o "psychicky
narusene prostredie". Co myslite, preco asi sa tie deti dostali do detskych domovov? Preco skor sa nestarame
o to, aby heterosexualne rodiny boli funkcne, nerozvadzali sa a nevzdavali sa svojich deti?
Inde som videla, ze nadavate na cele LGBTIA*. Smiem vediet co napriklad mate proti asexualom a takym ludom

Mam taky pocit, ze su ludia, ktori sa "spravne" narodili, nastudovali si spravnu moralku a snazia sa do tych svojich
principov vopchat vsetkych, sudit ludi podla toho a pod. Ale nech uz mate akykolvek postoj a akekolvek silne presvedcenie,
ze ta vasa moralka je ta spravna, preco nenapodobnite Krista,
ktory nevahal chodit aj medzi hriesnikov, prijimal ich
a bol aj s Mariou Magdalenou - nechal si od nej nohy naolejovat, co moralny ludia tej doby nevedeli rozchodit?
Takže ahoj Katty. Pekne po poriadku. Ja som dal hlas Kotlebovi. Vieš prečo? Pretože mňa cigáni obťažovali v škole (šikana, krádeže mojich osobných vecí) a v pracovnom živote. A aj chápem pána Oskara Dobrovodského. Viď tu: https://www.youtube.com/watch?v=8AUxwxHjmvk Nik iný to riešiť nechce. Prečo sú cigáni pred zákonom chránení viac ako ostatní občania SR? Napr.: http://www.topky.sk/cl/100313/1397921/Kormuthova-z-RTVS-dostala-exemplarny-trest-za-rasisticky-status- Nik nerieši, že ju okrádali každý rieši jej slová!!! Prečo ja keď chcem dom si musím kúpiť pozemok, platiť dane, stavebné povolenie atď a oni prídu na cudzom postavia nič neplatia a keď niečo zapália dostanú nové zadarmo? U nás v meste to tak je podpálili svoje byty a dostali nové byty.
http://www.cas.sk/clanok/356748/poziar-v-topolcanoch-romovia-prisli-o-strechu-nad-hlavou/
https://www.youtube.com/watch?v=mAkTHkz6OIA
Tu je niečo o bytoch pre nich: http://topolcany.dnes24.sk/na-ulici-pod-kalvariou-vyrastu-nove-socialne-byty-dokoncene-maju-byt-v-roku-2014-159645
Je to síce starý článok a sú už postavené novší článok sa mi teraz nepodarilo nájsť.
Btw zaujal ma aj Kotlebov program: http://www.naseslovensko.net/wp-content/uploads/2016/02/nase-slovensko-februar-2016.pdf Mimo toho tú istú rétoriku čo má Kotleba mal aj Fico ten ti nevadí? Pričom ho volila viac krát 1/3 obyvateľstva SR. Mal rovnakú rétoriku ako Kotleba viď tu: https://www.youtube.com/watch?v=l6A_82-p3tM&feature=youtu.be Čo sa týka Kotlebu nuže čoho takého strašného sa on ako osoba dopustil? Ak niekoho chceš kritizovať buď vecná sám som zvedavý či nájdeš na neho niečo zlé. Rád sa nechám poučiť a ak nájdeš niečo vážne aj prehodnotím svoj hlas a budúce voľby ho nedostane. Keď sme pri tých adopciách (väčšina detí v detskom domove sú cigánske lebo cigáni sú v tomto nezodpovední narobia deti v čom ich podporuje štát a potom sa o ne nestarajú) budeš prekvapená ale moja teta má za muža cigáňa a adoptovali si malé dievčatko cigánske lebo spolu sa im nepodarilo otehotnieť. Takže niečo viem aj o takýchto veciach z prvej ruky. A viem, že o moju adoptovanú sesternicu je dobre postarané. Teta s ujom normálne pracujú a sesternica aj keď má niekedy divné maniere je prispôsobená normálnemu žitiu a áno aj na nej je vidieť ako je dobre, že má aj mamu aj otca! To, že je niekto asexuál, hermafrodit, gej, lezba atď mi je úprimne šúma fuk. Pre mňa za mňa nech je aj drevosexuál. Ale prečo by na základe jeho deviácie mal dostať deti? Lebo taký človek chce? Mňa zaujímajú dané deti a nie rozmary chorých dospelých jedincov čo ich budú učiť, že ich choroba je normálna. A áno starám sa do toho aby boli funkčné heterosexuálne rodiny lebo sám som heterosexuál a chcem si vytvoriť takú rodinu (preto nepijem, nefajčím a snažím sa vyhýbať veciam čo sú zlé aj keď nie vždy sa mi to darí). Ale ja si deti splodím sám a svoje. Prečo nenapodobím Krista? Lebo nie som kresťan tak jeho príbeh je síce fascinujúci ale nie je pre mňa centrálny. Medzi hriešnikmi podľa RKC som stále. Som medzi ľuďmi čo aj pijú aj drogujú aj inak poznačenými jedincami v mojom veku čo im sem priniesol liberalizmus... Prečo tie úvodzovky pri správnom narodení? Takže ak sa niekto narodí bez ruky tak on začne bez rukú kampaň a mňa začne označovať preto, že mám obe ruky za akože normálneho? Prečo by sa mala sexuálna deviácia označovať za normálnu? To my prosím Ťa vysvetli. Ak sama patríš k niektorej zo skupiny tých ľudí nemám nič proti tvojim sexuálnym preferenciám s ktorými si sa narodila ale prečo chceš po mne aby som to označoval za normálne? Keď to normálne nie je lebo to ani nesplňuje definíciu slova norma. A prečo by sa normálne bežné reprodukčné správanie malo označovať ako "normálne"?

Poslať 04.06.2016 22:49:40   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12565 príspevkov
zasa genderisti vycinaju, zasa sa musime stavat na odpor, som zhnuseny ... a je za tym karierista Lajcak ktory chce flek v OSN
fuj :-(

Citácia:
Predstavme si, že v jednej bratislavskej bytovke žijú dva homosexuálne páry. Daan a Lars sa na Slovensko prisťahovali z Holandska, kde aj pred pár rokmi uzatvorili „manželstvo“. Roman a Karol sú pôvodom zo Slovenska a žiadny sobáš ani registrované partnerstvo neuzavreli, lebo takéto vymoženosti na Slovensku nemáme. Daan s Larsom sa môžu oprieť o právo EÚ a požiadať náš súd, aby riešil ich vec súvisiacu s ich „manželským“ majetkovým režimom. Náš súd to síce nemusí spraviť, ale majú to šťastie, že práve natrafili na sudkyňu, ktorej to príde ako zaujímavá výzva, a na počudovanie svojich starších kolegov sa do veci pustí. Veď rozhodovať takúto vec, navyše podľa holandského práva, to sa každý deň nevidí. Roman a Karol sa na žiadne nariadenie EÚ odvolať nemôžu, a náš súd bude ich prípadnú vec riešiť výhradne podľa nášho práva, ktoré žiadne osobitné majetkové režimy pre homosexuálne páry neuznáva.

A tu prichádzajú na scénu súdy. Povedia (resp. teoreticky môžu povedať) že hoci sú tieto dva páry v očiach slovenského právneho poriadku v rovnakej alebo porovnateľnej situácii (keďže ani jeden pár v zmysle slovenského práva nežije v štátom uznanom zväzku), slovenský právny poriadok predsa len nerieši ich situáciu rovnako (tzv. „reverse discrimination“).

Aby Slovenská republika zamedzila zakázanému diskriminačnému zaobchádzaniu so svojimi vlastnými občanmi, bude musieť výhody plynúce z práva EÚ priznať aj homosexuálnym párom bez cezhraničného prvku, t.j. bude musieť upraviť svoju legislatívu aj v oblasti svojej výlučnej právomoci (tzv. „split over effect“).
cely clanok
https://blog.postoj.sk/14334/ked-slovakov-zastupuje-v-eu-orban

Poslať 04.06.2016 23:35:46   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12565 príspevkov
Ahoj Katty
ja som sice Kotlebu nevolil ale kedze tema ma zaujima tak ti nieco k nej napisem aj ja

Citácia:
clenovia chodia do parlamentu so zbranami
sorry toto je medialne skreslenie
do parlamentu chodia so zbranou poslanci viacerych stran (aj SMER aj HZDS aj SNS) a nikomu to nevadilo
lebo poslanci nesmu byt prehliadani - normalne by mali zbrane odovzdat na vratnici a zasa si ich vydzvihnut
Jedine pan Krupa poctivo dodrzal zakon a zbran odovzdal na vratnici (ako kazu predpisy) a teraz z neho robia pomaly vraha ?
a ti ktori si zbrane nosili az do rokovacj miestnosti su ako podla teba OK ?
sory ale to je zavadzanie zo strany medií

Citácia:
neuznavaju holokaust a vravia, ze "o Hitlerovi nas ucili len same lzi"
to su niektori kandidati extremisti na Kotlebovej kandidatke ktori sa do parlamentu nedostali (Magat a Misun) aj napriklad Mazurek mal vraj par reci .... ale hadam mu to niekto vysvetli ... este je mlady
problem vidim ale v tom ze niektori povazovali za potrebne neustale slovakov ponizovat kvoli minulosti a potom sa cuduju ze to preslo do opacneho extremu
namiesto toho aby sme sa s minulostou objektivne a vecne vyrovnali tak ideem z extremu do extremu
ked si pozrie co pisu media v sucasnosti o slovensko state tak je to same zavadzanie a samozrejme logicky dosledok je ze kyvadlo preslo na opacnu stranu
Napriklad za Slovenskeho statu nikto neglorifikoval (nikomu by to ani nenapadlo) Hitlera (okrem povinnych reci v style so ZSSR na vecne casy a nikdy inak ktore proste vladni cinitelia viest museli ak sme chceli prezit) ked vtedy par pobludencov chcelo zalozit nacisticku stranu po vzore Nemecka tak nikto neprisiel a museli to zabalit, proste nebol zaujem
Ale ked oficialne media povinne klamu a zavadzaju tak nech sa nedivia tomu ze ludia prechadzaju do opacneho extremu

Citácia:
dali hlas fasistickej strane
opat medialna propaganda (oznacit niekoho za fasistu je nieco co prislucha sudu a nema pravo to robit sudca Lync - cize media ad hoc podla toho ako sa vyspia ved uz aj mafian ma viac pravnej ochrany ked o om napisu ako o "udajnom mafianovi") - LSNS prijalo na kandidatku cca 9 roznych dalsich proslovenskych stran a sama sa oficialne od fasizmu viackrat distancovala(najdes na YTB) a neviem ci vies ale Kotleba sa dost v poslednej dobe zmenil k lepsiemu takze si myslim ze by raz z toho mohla byt aj celkom normalna strana
Je fakt ze tam maju par uletencov ale ti sa do parlamentu nedostali, navyse ide o stranu ktora je v poriadku podla statnych organov SR
a este taku otazku: komunisti STBaci na kandidatkach ti ako nevadia ? Komunizmus mal na triku ovela viac mrtvych ako nacizmus, ale medialne su uplne OK zatialco pri tzv fasizme sa hysterci ...

mimochodom vies ze je rozdiel medzi fasizmom a nacizmom ? a vies ze komunisticka propaganda za poslednych 70 rokov oznacovala za fasisticku KAZDU diktaturu kde nemali prislusneho diktatora pod kontrolou komunisti ?
ja osobne nepodporujem ani jednu totalitu ale stve ma ten nerovnaky meter v style zlodej krici chytte zlodeja
======================================================

Citácia:
je mi vzdy smutno ked citam, ze knaz/i zneuzivali male deti, ale KBS sa k tomu odmietla vyjadrovat, pripadne do vysetrovania zasahuje
biskup.
mozes uviest konkretne linky?
pretoze sa tu o tych veciach bavime a zatial som nenasiel pripad ked by KBS zasahovala do vysetrovania preto by som poprosil zdroj Tvojho tvrdenia
bol tu pripad ked knaz sexualne obtazoval 10-12 rocne dievca (s jej suhlasom) a robil to SMSkami a recami pripadne objimanim - pisala o tom aj Nicholsonova na blogu a dostal za to 3 roky
a bol tu asi pred pol rokom pripad ked ucitelka sa natvrdo vyspala so svojim ziakom (a nie raz) v rovnakom veku a dostala sice tiez basu ale potom, kedze sa musi starat o male deti tak ju zasa hned pustili tak obisla uplne na sucho
to len aby sme sa bavili o rovnakom metri ...

o dalsich pripadoch neviem ale myslis si ze by Novy Cas mlcal ked moze dosiahnut rekord v predaji ?
ak vies o niecom nie je problem, nahod sem link a podebatujeme a pozrieme na to ...

==============================================================

Citácia:
proti nim nic, nie je na to dovod
ale vadi mi neomarxisticka propaganda(z Bruselu) ktorou sa snazia dirigovat ostatnym zivot v mene tzv nediskriminacie
mimochodom jeden z najvacsich odporcov tejto ideologickej kliky je prave zakladatel INAKOST-i Peter Kralik - ktory je gay
precitaj si nejake blogy od neho

Citácia:
preco nenapodobnite Krista, ktory nevahal chodit aj medzi hriesnikov, prijimal ich a bol aj s Mariou Magdalenou
ako vies ze to nerobime ?
mam za kamaratov aj gejov lesbicky a nema s tym ziaden problem, proste na niktore veci mam troska ine nazory ale to nebrani tomu aby sme sa priatelili
mam za priatelov aj ateistov aj laviciarov (dokonca marxistu) aj praviciarov

Citácia:
principov vopchat vsetkych, sudit ludi podla toho a pod.
je to sice mozne ale ja takychto ludi vela nepoznam, mozno sa pohybujem v inych kruhoch ako ty .... to sa stava :-)

Citácia:
Preco skor sa nestarame o to, aby heterosexualne rodiny boli funkcne, nerozvadzali sa a nevzdavali sa svojich deti?
to sa prave mnohi staraju
Cela Aliancia za rodinu boli prave takito aktivisti ktori uz roky robia presne toto o com hovoris a co navrhujes
ale Pietruchova v mene neomarxistickej ideologie im hadzala polena pod nohy a prave naopak snazila sa im branit v cinnosti az do legislativnej oblasti
jedina mozna obrana bola vypisanie referenda a presne to urobili ... Bola to zufala obrana v hodine 12 - cele referendum ...

Citácia:
Hovorite o tom, ake by to bolo strasne, kebyze si mozu homosexuali adoptovat deti - lebo ide o "psychicky narusene prostredie". Co myslite, preco asi sa tie deti dostali do detskych domovov?
pekny argumnt ale o to tu vobec nejde ....
ide o to ze v konecnom dosledku budu homosexualom PREDNOSTNE pridelovane deti z detskych domovov ako sa to v Anglicku uz teraz deje
prednostne myslim ze homosexuali budu pred heterosexualnym parom
dokonca jeden sudca bol vyluceny zo sudcovskej komory(v Anglicku) za to ze vyjadril pravny nazor ze heteropar ma mat prednost pred homoparom ....
-------------------------------------------------------------
a mala poznamka
prosim Ta necitaj len DennikN, skodi to nadhladu cloveka nad vecami .... :-)

Poslať 04.06.2016 23:49:36   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 03.06.2016 21:09:34
napísal 137 príspevkov
Didymos:
1) dik za privitanie a nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, dokonca ani krestanov nie, ani ludi v LGBT, lebo ludia
su vsade rozni a viem to aj podla seba :)
2) jasne
3) jeden vravel na FB, ze o Hitlerovi nas ucia len same klamstva a tiez tam nejak spomenul aj genocidu Zidov a presetruju
to teraz. Uvidime ako to skonci. Mne skratka staci, ked sa pozriem na ich aktualnu cinnost :)
4) tak, tak.. pravda je :)
5) neviem, ci sa da nieco ako asexualita nazvat chorobou, alebo niecim nenormalnym. Podla mna je to kazdeho osobna vec
6) a ja tiez....

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 84  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť