Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 84  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.01.2016 23:03:13   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Pozeral som dokumentárny film kde boli lezby a gejovia. Všímal som si hlavne ako sa správali deti a boli imho psych narušené na prvý pohlad.
islo o film ktori natocili stupenci LGBT?
potom by tvoj argument bol mimoriadne dorazny
vies este najst link?

Poslať 04.01.2016 20:00:06   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pozeral som dokumentárny film kde boli lezby a gejovia. Všímal som si hlavne ako sa správali deti a boli imho psych narušené na prvý pohlad.
islo o film ktori natocili stupenci LGBT?
potom by tvoj argument bol mimoriadne dorazny
vies este najst link?
Bol to film čo mal ukázať ako sú ako všetci ostatní. Neviem to dohľadať. To mi ukazovala ona a bohužial neviem názov... Aj expriateľka psychologička keď to pozrela najprv ich obhajovala ale potom mi dala za pravdu, že sa nesprávali normálne. Argumentovala iba tým, že je to lepšie ako detské domovy. Podľa mňa ani detské domovy ani LGBT páry nie sú žiadna výhra. Ani jedno by nemalo existovať.

Poslať 05.01.2016 1:44:55   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
Bol to film čo mal ukázať ze LGBT sú rovnaki ako všetci ostatní.
o to je to potom zaujimavejsie
Citácia:
Aj expriateľka psychologička keď to pozrela najprv ich obhajovala ale potom mi dala za pravdu, že sa nesprávali normálne.
je to dost mozne a asi to udrie do oci aj inym - casom ....

Citácia:
odľa mňa ani detské domovy ani LGBT páry nie sú žiadna výhra. Ani jedno by nemalo existovať.
bolo by lepsie keby detske domovy nemuseli byt

Poslať 31.01.2016 4:50:30   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
l1ve_D píše:
Bol to film čo mal ukázať ako sú ako všetci ostatní. Neviem to dohľadať. To mi ukazovala ona a bohužial neviem názov... Aj expriateľka psychologička keď to pozrela najprv ich obhajovala ale potom mi dala za pravdu, že sa nesprávali normálne.
možno išlo o deti, ktoré boli problémové už aj tak: také majú väčšiu šancu, že skončia v detských domovoch, keďže v detských domovoch nekončia len siroty - to sú skôr zriedkavé prípady, keď by malé dieťa stratilo naraz oboch rodičov: častejšie sú prípady, kedy sociálne problémoví rodičia opúšťajú svoje deti, a takí rodičia sú často asociáli požívajúci alkohol, drogy a pod., a také látky v tehotenstve poškodzujú plod: a tiež možno už aj tí rodičia boli takí problémoví kvôli genetickým predispozíciám, ktoré k tomu mali, a tie gény sa potom zasa prenášajú. A tak je v detských domovoch zvýšené percento problémových detí - a tak keď to boli adoptované deti, tak možno išlo o takéto, a vtedy by na vine nemuseli byť tí pestúni: niektorí pestúni si dokonca cielene vyberajú, že sa chcú starať o také mentálne postihnuté deti - je to spôsob, ako si možno privyrobiť, že sa budeš starať o také deti a štát ti za to bude platiť. Ale tak, samozrejme, mohol tam byť aj problém zo strany tých pestúnov: a celkovo, vyrastať v rodine dvoch otcov: to by takému dieťaťu mohol chýbať ten materský prístup a naopak.
l1ve_D píše:
Argumentovala iba tým, že je to lepšie ako detské domovy. Podľa mňa ani detské domovy ani LGBT páry nie sú žiadna výhra. Ani jedno by nemalo existovať.
adopcie (vrátane LGBT) sa zvyknú obhajovať klišé frázou, že milujúca rodina je lepšia než detský domov: ale prečo by deti v detskom domove nemohol mať tiež niekto rád? Problém nielen adopcií, ale aj klasických rodín je v tom, že nikdy nebudú všetci rodičia takí profesionáli ako keby si vybral tých najlepších rodičov a tí by sa starali o väčší počet detí - a to by bol taký kvázi detský domov. A vari deti viac-početných rodín sú nešťastnejšie kvôli tomu, že ich je viac? Nemyslím, že by museli byť: skôr by tam bola možnosť rozvíjať pozitíva, ktoré so sebou kolektív prináša - narozdiel od rodín, kde je dieťa samo: ja bych bol skôr za komunitný spôsob života, viď tu viewtopic.php?t=6043 - tam by žilo veľa detí i rodín pokope a mohli by si navzájom pomáhať a aj sa dopĺňať - aj s inými rodinami. Ak nejaký rodič má väčší talent na hru s deťmi, tak by sa mohol v tej komunite venovať deťom aj ostatným, nielen svojim biologickým. Prečo nie? Určite by to nebolo horšie od adopcie, keďže ani tam nejde o rodiča biologického. Výhoda komunity je ale v tom, že sa tam môže ukázať kto to s deťmi vie lepšie - zatiaľ čo pri adopciách ide často skôr len o biznis, resp. záujem tých adoptívnych rodičov, ktorí proste len chcú mať niekoho, o koho by sa starali, koho by "vlastnili", a kto by sa potom staral o nich na staré kolená, atď. - a teda také skôr svoje vlastné záujmy niektorí sledujú a nie že by len chceli pomôcť opusteným deťom: vieme predsa, že existujú mafije, ktoré kradnú deti ich biologickým rodičom a predávajú ich na adopcie. - Aj z toho vidíme, že adopcie sú často primárne prianím tých adoptívnych rodičov než niečím, čo by muselo byť automaticky lepšie aj pre tie deti... - Preto aj keby sa detské domovy natoľko sprofesionalizovali, že by boli lepšie než adopcie - napr. ak by boli prevádzkované ako jedna veľká rodina - tak aj tak by sa to nepáčilo tým, ktorí by si dnes tak veľmi chceli adoptovať dieťa aj za cenu toho, že by neboli lepšími rodičmi než tamtakí... - lebo sledujú aj vlastné ciele a nie len dobro tých detí... a ich vlastným cieľom je, že si chcú niekoho "privlastniť" - aj keby to nebolo lepšou alternatívou pre to dieťa: samozrejme oni by zväčša chceli dobre aj pre to dieťa - v tom im nemôžem krivdiť - ale tiež tým zväčša sledujú AJ vlastné záujmy - a v tom sú zaujatí z tohto dôvodu, že sú v tom aj ich osobné záujmy...

Keby im ale prestalo ísť o vlastné záujmy a išlo by im len a len o dobro tých detí, tak si myslím, že by uznali, že aj pre tie deti by bolo najlepšie, keby žili v komunite rodín a nie v jednej malej uzavretej izolovanej rodine, kde tí rodičia bývajú často všelijakí - naškodu tých detí. A v LGBT sú deti určite ochudobnené o poznanie toho chýbajúceho princípu, napr. matky v prípade adopcie dvoma mužmi, alebo otca v prípade adopcie dvoma ženami - ale ochudobnené môžu byť aj v ne-LGBT rodinách, ak sú tam tí rodičia nie zrovna najvzornejší - alebo tiež aj tam môže nejaký rodič chýbať, či už v prípade slobodných matiek, rozvedených alebo vdov či vdovcov či pod. - Komunita by tak najskôr mohla pomáhať korigovať všetky takéto typy problémov, lebo tam by si rodičia navzájom pomáhali v starostlivosti o deti, a tak by dieťa mohlo vidieť a zažívať pozitívne príklady a prístupy aj tých najlepších rodičov, ktorí by tiež mohli byť inšpiráciou pre ostatných, atď., tzv. "exempla trahunt" - ako to nazývali starí rimania...

Poslať 31.01.2016 6:32:42   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
ano

Poslať 26.02.2016 20:26:41   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Taliani majú schválené homozväzky - podklad pre adopcie detí takýmito pármi v zmysle judikatúry EÚ.
Pripájam list A.Chromíka:

Milí priatelia,

mám pre Vás smutnú správu taliansky senát včera odhlasoval registrované partnerstvá, na poslednú chvíľu z nich vyhodil adopcie. Bohužiaľ podľa informácií od našich priateľov už dnes súdy v Taliansku deti zverujú aj párom rovnakého pohlavia. 173 senátorov bolo za zákon a 71 senátorov bolo proti registrovaným partnerstvám.

Nepomohlo ani nedávne zhromaždenie dvoch miliónov Talianov za rodinu v Ríme. Vláda a parlament neustúpili zo svojich plánov. Ostáva im veľmi málo možností, ale budú bojovať. Aj Taliani majú rovnako ako my nefunkčné referendum, ktoré vyžaduje 50 % účasť a preto je ich situácia veľmi vážna. Naši priatelia z Talianska očakávajú, že ak by robili referendum, médiá a politici spravia všetko preto, aby ľudia ostali doma.

Aliancia za rodinu návrhom na zrušenie kvóra v referende chcela začať aspoň diskusiu o nefunkčnom inštitúte priamej demokracie v našej Ústave. V diskusii sa môžu názory vyjasniť a prijať kompromis. Na zrušenie kvóra však máme jasné logické dôvody.

1. V krajinách kde nie je kvórum majú vyššiu účasť, lebo vedia, že na ich rozhodnutí záleží.

2. Kvórum predloženia skoro 10 % podpisov voličov nežiadame vypustiť, toto kvórum zabezpečuje, aby nedošlo k zneužívaniu.

3. Niektorí namietajú, či rátame aj so situáciou, že budeme v menšine a čo potom s referendom? Áno môže sa to stať. Ak budeme v menšine vtedy existuje tisíc jednoduchších spôsobov, ktoré vláda a parlament použije na presadenie svojich zákonov ako referendum. Toho sme praktickými svedkami v celej Európe.

4. A čo Írsko? Pred zlým výsledkom írskeho referenda o manželstve osôb rovnakého pohlavia, tu boli (nie ľudom, ale parlamentom) prijaté zákony o registrovanom partnerstve, veľké škandály v cirkvi a 10 rokov tlačenia peňazí do zmeny názorov americkými organizáciami. Nemyslíte si, že írsky parlament bránil Ústavu o manželstve muža a ženy. Z celého írskeho parlamentu sa proti manželstvám osôb rovnakého pohlavia postavili dvaja! Len títo dvaja z celého parlamentu nakoniec zastupovali názory 38 % ľudí v írskom referende, ktorí povedali nie homomanžestvám. Po strate názorovej väčšiny nemožno dúfať v pomoc parlamentu, vlády alebo súdov v našich veciach. T

Preto sa zrušenia kvóra v referende nebojíme. Nič tým nestratíme a v čase, keď budeme mať názorovú väčšinu nemusíme ostať ako bezmocné ovce a môžeme vyjadriť svoj názor. Môžeme preventívne iniciovať referendum ak by sme cítili, že v téme treba rozhodnúť skôr. Ak by vláda alebo parlament prijala zlé zákony môžeme ich zastaviť v úspešnom referende ako Slovinci. Pripravujme sa na budúcnosť a začneme aspoň diskutovať o sfunkčnení referenda.

S úctou,

Anton Chromík
Predseda Aliancie za rodinu

Poslať 28.05.2016 12:58:53   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
salamova metoda funguje krok za krokom

https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2016/531

LP/2016/531 Riadne predbežné stanovisko Slovenskej republiky ...... vo veciach majetkových dôsledkov registrovaných partnerstiev
uz zasa zacinaju, nedaju si povedat .... !!!!!!

Poslať 29.05.2016 13:43:07   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 3907 príspevkov
Že ďakujeme za informáciu. Chcelo by to dobre zanalyzovať, nielen vetou, že materiál nemá vplyv na nič. Keď nemá vplyv, tak načo ho prijímať. Keby sme tie nariadká EÚ neprijali, stalo by sa niečo závratné?

IV. DÔSLEDKY NA ROZPOČET SR

Vplyv na rozpočet SR nie je známy. Očakávať možno mierne zvýšenú záťaž súdov spojenú s nutnosťou interpretácie nového nástroja v cezhraničnom styku. Vo vzťahu k súdom budú nutné školenia, príp. iné vzdelávacie aktivity.

V. INÉ DÔSLEDKY – napr. SOCIÁLNE, ENVIRONMENTÁLNE, VPLYV NA PODNIKATEĽSKÉ PROSTREDIE

Nad rámec uvedený v predbežnom stanovisku sa nepredpokladajú negatívne sociálne alebo enviromentálne dôsledky ani negatívny vplyv na podnikateľské prostredie.

9. Vplyvy navrhovaného materiálu
Vplyvy na rozpočet verejnej správy
z toho rozpočtovo zabezpečené vplyvy  Pozitívne  Žiadne  Negatívne
 Áno  Nie  Čiastočne
Vplyvy na podnikateľské prostredie
z toho vplyvy na MSP  Pozitívne  Žiadne  Negatívne
 Pozitívne  Žiadne  Negatívne
Sociálne vplyvy  Pozitívne  Žiadne  Negatívne
Vplyvy na životné prostredie  Pozitívne  Žiadne  Negatívne
Vplyvy na informatizáciu  Pozitívne  Žiadne  Negatívne
Vplyvy na služby pre občana z toho
vplyvy služieb verejnej správy na občana
vplyvy na procesy služieb vo verejnej
správe
 Pozitívne
 Žiadne
 Negatívne
 Pozitívne  Žiadne  Negatívne

Poslať 01.06.2016 16:00:38   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 3907 príspevkov
Ešte dnes (asi do polnoci, ale radšej skôr) možno podpísať hromadnú pripomienku.
http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-aliancie-za-rodinu-k/

Poslať 01.06.2016 17:50:29   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18803 príspevkov
teta píše:
Ešte dnes (asi do polnoci, ale radšej skôr) možno podpísať hromadnú pripomienku.
Aj mne to jedna znama preposlala ... :roll:
Uz som (im vsetkym) aj odpovedal ... :lol:

Poslať 01.06.2016 18:09:42   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 3907 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Môžeš dešifrovať?

Poslať 01.06.2016 19:04:06   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18803 príspevkov
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Môžeš dešifrovať?
Odpovedal som "vsetkym" kratko.
Spytal som sa pana Chromika, co je ho do majetkovych pomerov druhych ludi ... :D

Poslať 01.06.2016 19:41:28   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 3907 príspevkov
Majetkové pomery sú nadstavba v lufte, ku ktorej bude potrebné dostaviť základy, prízemie a prvé poschodie.
T. j. najskôr úplný prielom právneho poriadku SR v oblasti rodinného práva cez rozhodovanie súdov a potom ostatné.

Poslať 01.06.2016 20:27:03   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

napísal 12912 príspevkov
Citácia:
A vari deti viac-početných rodín sú nešťastnejšie kvôli tomu, že ich je viac? Nemyslím, že by museli byť: skôr by tam bola možnosť rozvíjať pozitíva, ktoré so sebou kolektív prináša - narozdiel od rodín, kde je dieťa samo:
suhlas na zaklade vlastnej skusenosti a skusenosti mnohych znamych

Poslať 02.06.2016 18:07:18   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
legionar píše:
teta píše:
Môžeš dešifrovať?
Odpovedal som "vsetkym" kratko.
Spytal som sa pana Chromika, co je ho do majetkovych pomerov druhych ludi ... :D
Ide o prežitie základu fungovania celej ľudskej spoločnosti. Narúšajú ju všetci čo rozbíjajú prirodzenú, normálnu rodinu otec, matka, dieťa (sám som z neúplnej rodiny a viem ako to je zlé z vlastnej skúsenosti a nie ešte aby deti vychovávali dvaja muži alebo dve ženy či prípadne nejaká mega rodina viac žien a mužov či podobné nezmysli). Takže je do toho každého človeka čo chce zachovať ľudstvo veľa. Má homosexuál práva ako každý muž? Má. Má každá lezba práva ako každá žena? Má. Ale prečo by mali mať právo vychovávať deti keď ich za a) sami nesplodia za b) narúša to takto prirodzené formovanie mužnosti či ženskosti daného dieťaťa.

[ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 84  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť