Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 3919 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 262  Ďalší
Autor Správa
Poslať 28.11.2022 17:19:42   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 23330 príspevkov
toto krasne vystihli o co tu vlastne ide :potlesk: :srdiecko: :objatie:
Citácia:
. V posledních dnech jsem zažil přímo manifestaci rodiny. Zažil jsem hlas tam zespodu společnosti, který velmi silně řval: „Moje děti vám nedám.“

A pak mi to celé došlo.

Už víte, proč nám třicet let zpochybňovali všechny hodnoty? Proč dávali takový důraz na LGBTXYZ+, proč mluvili o různých polyamoriích, proč zpochybňovali párovou rodinu, proč zdůrazňovali kariéru před mateřstvím? Už víte, proč dávali přednost rozvodům před snahou o urovnání sporů? Proč systematicky zpochybňovali všechno, na čem společnost stála? Už víte, proč jim vlastně vyhovovalo, že chlapi jsou jen rozsévači semene a proč říkali ženským, ať jdou co nejdřív do práce? Ať co nejrychleji zapomenou na to, že jsou mámy… Už víte, proč jim nevadilo, že se rodiče po rozvodu hádají o dítě, které mezitím dospěje? Proč se soudy o dítě vlečou úplně nejdéle? Už víte proč potřebují co nejvíc deprivovaných dětí z neúplných rodin? Protože to bude ten nejlepší materiál pro válku.

Protože když není rodina, nejsou ani tátové a synové. Když není rodina, nejsou milující manželé a milující manželky. Je jen masa jednotlivců, co mají svoje jednotlivecká práva. A tyhle jednotlivce pak bude snadné nahnat na frontu, protože za nimi nebude nikdo, kdo by je nedal. Když není milující manželka, není ani milující manžel. Když není milující máma, nejsou ani milované děti. Oni prostě potřebují zničit nejsilnější ze všech lidských pudů, daleko silnější než ten sexuální a dokonce silnější než pud sebezáchovy. Oni potřebují zničit pud mateřský. Naše ministryně obrany je nejlepším důkazem, že u některých se to už podařilo.

Milující máma je největší nepřítel každého impéria, protože je silnější než deset Hitlerů dohromady. Milující máma je jediná věc, která je silnější, než strach o život. Milující máma se kvůli svému dítěti pustí do boje klidně s celým světem a má šanci zvítězit.

Jsem rád, že jsem v posledních dvou dnech mohl zažít, že tu máme milující mámy. Jsem rád, že jsem mohl zažít milující otce, že jsem mohl vidět skutečnou lidskou obavu o své nejbližší a poprvé od začátku války na Ukrajině, jsem viděl i závan skutečného vzdoru. Vzdor člověka proti velkým zájmům. Vzdor matky proti válečnickým choutkám, vzdor rodiny proti všem těm šmejdům, co se jí snaží rozložit, aby se jim snáze hnali mladí kluci na jatka. Poprvé jsem viděl vzdor, který je silnější než obavy o sebe sama, protože po Řehkově projevu začalo jít o naše děti. Poprvé začalo jít o víc, než jen o statky.

Já mám tři syny. Tomu nejstaršímu je třináct. Nedržel jsem je v náručí, abych je obětoval za evropské hodnoty. Nebděl jsem nad nimi v noci, abych je dal za rozšíření NATO na východ. Neposílal jsem je do školy, aby pak jednou měli krásnou náhrobní desku na vojenském hřbitově.
Mám také dvě dcery. Té nejstarší je patnáct. Nevychovával jsem jí proto, aby jednou s malým děckem oplakávala manžela.

Vy tam na vládě!
Když jde o moje děti, tak mě nemáte jak zastrašit. Je mi jedno, že kvůli svým dětem budu muset do vězení, je mi jedno, že pro svoje děti budu muset umřít já. To nejhezčí v životě jsem už zažil a pamatuju si, jak mi spaly v náručí, jak se naučily chodit, řekly svoje první slovo, jak přinesly ze školy první jedničku i první pětku. Prožíval jsem jejich nemoci, nezdary i jejich chvilky štěstí. Můžete si tam na ministerstvu podepisovat jakákoliv lejstra, můžete lézt do zadnice kterékoliv velmoci, můžete používat právnické kličky i obraty, můžete na mě poštvat vaše mééédia, můžete si vyhlašovat válečné i nouzové stavy, ale já vám své děti pro válku prostě nedám.

A nepřejte si potkat mojí ženu, ta vám oči vyškrábe. Její láska je ještě desetkrát silnější, než moje.
preto sa snazia rozdupat a znicit vsetky rodinne hodnoty :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Poslať 28.11.2022 18:07:32   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 25056 príspevkov
misojogi píše:
preto sa snazia rozdupat a znicit vsetky rodinne hodnoty :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ake srdcervuce. A tiez zavadzajuce.

Karel Capek: Matka ...

Poslať 29.11.2022 8:52:30   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
hmm ale my nie sme Ukrajina, to sa ludia stale pletu
a nebyt stvacov spoza mora tak dokonca ani Ukrajina nema problemy
to su tie plany v planoch inych planov (vid Duna)

Poslať 29.11.2022 9:30:47   Re: Gender ideológia

napísal 25056 príspevkov
misojogi píše:
hmm ale my nie sme Ukrajina, to sa ludia stale pletu
a nebyt stvacov spoza mora tak dokonca ani Ukrajina nema problemy
to su tie plany v planoch inych planov (vid Duna)
Naozaj ?
Este stale si nepochopil, ze tu nejde ani o nas, ani o Ukrajinu, ale o RUSKO ?!
A to je stale to iste ...
Rusko vzdy chcelo byt "velke" a "silne".
A Putin sa rozhodol, ze to chce dosiahnut - aj za cenu vojny a nicenia.

Rusko NIKDY nedokazalo byt velke svojimi schopnostami, tak sa snazi aspon byt "velke" svojou zlobou a agresivitou.
Mas to potvrdene aj "z najvyssich miest". :lol:
Myslis si, ze tie upenlive ziadosti Panny Marie o zasvatenie Ruska Jej srdcu boli len Jej rozmarom ? :evil:
(Fatima)

Poslať 29.11.2022 15:32:17   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
Citácia:
Este stale si nepochopil, ze tu nejde ani o nas, ani o Ukrajinu, ale o RUSKO ?!
A to je stale to iste ...
Rusko vzdy chcelo byt "velke" a "silne".
A Putin sa rozhodol, ze to chce dosiahnut - aj za cenu vojny a nicenia.
no a presne toto ja vidim uplne ale uplne inak .....
Citácia:
Myslis si, ze tie upenlive ziadosti Panny Marie o zasvatenie Ruska Jej srdcu boli len Jej rozmarom ? :evil:
(Fatima)
ved sa modlim ako zeravy ;) :roll: :srdiecko:

Poslať 29.11.2022 17:19:21   Re: Gender ideológia

napísal 25056 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
(Fatima)
ved sa modlim ako zeravy ;) :roll: :srdiecko:
Za co sa Ty vlastne KONKRETNE modlis ?

Poslať 30.11.2022 10:58:09   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
za obratenie Ruska predsa, presne ako vo Fatime
--------------------------------------------------------
https://svetkrestanstva.postoj.sk/119413/kto-vo-vatikane-najviac-podrazdil-nemeckych-biskupov-a-aka-bola-ich-reakcia
.
http://klimes.mysteria.cz/clanky/teologie/graduali.htm
.
https://svetkrestanstva.postoj.sk/119334/humanae-vitae-svetlo-pre-dilemy-katolickeho-manzelstva

Poslať 30.11.2022 13:21:02   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
logicka argumentacia
https://standard.sk/284510/cim-viac-tym-lepsie-v-amerike-vzniklo-pravo-na-polyamoriu/
Citácia:
„Tieto rozhodnutia však otvárajú dvere úvahám o iných vzťahových konštruktoch; a možno nastal čas brať ich do úvahy“.

Zdôvodnenie je jednoduché: prečo by mal byť zákonom uznaný len vzťah dvoch osôb (bipersonálny) a nie tri-tetra-penta personálny? Kto hovorí, že láska je založená len na dvoch? Uznanie homosexuálnych párov – to je zdôvodnenie sudkyne, ktorá, treba dodať, uviedla tieto čísla – jasne ukázalo, že sexuálna orientácia nemôže byť diskrimináciou na rozlíšenie toho, čo je legitímne od toho, čo nie je. Ale ak potom sexuálna orientácia nepredstavuje problém z hľadiska právnej legitimity, prečo by to malo byť číslo? Ak love is love, je to tiež a možno predovšetkým, ak sú milenci viac ako dvaja. Toto vyjadrenie nespôsobuje vrásky, pretože predpoklad je chybný, pretože láska, ktorá nevzniká z pokrvných alebo priateľských zväzkov, môže byť iba výlučná, lebo by nevyjadrovala úplne darovanie sa pre toho druhého.

Povedali sme, že je to prvýkrát v histórii, čo sa sudca vyjadril v prospech polyamorického vzťahu. Nie je to však prvýkrát, čo vzťah medzi viac ako dvoma ľuďmi dostal formálny súhlas od orgánu verejnej moci. Vo februári minulého roka médiá informovali o tom, ako kalifornský sudca uznal ani nie tak polyamorický vzťah, ako skôr vzťah viacerých rodičov, teda, že otcom dvoch detí sú traja muži súčasne. Druh nepriameho uznania polyamorie. Okrem toho, pred niekoľkými rokmi mestská rada v meste Somerville, tiež v USA, kvalifikovala polyamorous relationships ako legitímnu formu domáceho partnerstva: „entita zložená z ľudí“ a nie „entita zložená z dvoch ľudí“, čítame vo výnose mestskej rady. Rozhodnutie mestského úradu bolo prijaté, pretože v tom čase, v situácii úplnej núdze v súvislosti s ochorením COVID-19, sa niektorí ľudia sťažovali, že nemôžu navštíviť svojich partnerov v nemocniciach, pretože prístup je povolený len rodinným príslušníkom a spolubývajúcim.

Polyamoria je v konečnom dôsledku jedným z nespočetných prejavov kultúrneho pluralizmu – skôr pomnožnosti! – a tekutého myslenia, ktoré však, keď chce získať vplyv, nezavrhne formálne znenie zákona, ktorý ho vycibrí a definuje.
pokracuje rozpad rodiny aj zauzivaneho zivotneho stylu a spolocnosti ako takej :evil: :evil: :evil:

Poslať 30.11.2022 15:05:16   Re: Gender ideológia

napísal 25056 príspevkov
misojogi píše:
za obratenie Ruska predsa, presne ako vo Fatime
Tomu neverim ! :lol:
Pretoze Ty Rusko predsa OBRANUJES.
Nedokazes akceptovat ani ocividne fakty o jeho zlobe a neludskom rezime (kvoli ktoremu predsa Panna Maria chcela, aby sme ho Jej zasvatili - Ona sama predsa jasne povedala, ze ak to neurobime, ZLO PRIDE Z RUSKA)

Takze - ak sa naozaj modlis sa "obratenie" Ruska, mal by si si uvedomit, ze tym jasne hovoris, ze Rusko NEJDE SPRAVNYM SMEROM. Preco inak by sa malo "obracat" ? :D

Poslať 30.11.2022 16:06:41   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
co ti na to odpoviem? ze ide o prechodny jav ? ze prechody medzi roznymi energetickymi stavmi sa deju roznym sposobom napriklad aj tunelovanim apod ... ;)

Poslať 30.11.2022 16:14:25   Re: Gender ideológia

napísal 25056 príspevkov
misojogi píše:
co ti na to odpoviem? ze ide o prechodny jav ? ze prechody medzi roznymi energetickymi stavmi sa deju roznym sposobom napriklad aj tunelovanim apod ... ;)
:o

... a rana su tu tiche ... :roll:

Poslať 30.11.2022 17:03:44   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
:loool:

Poslať 30.11.2022 17:09:58   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 1223 príspevkov
legionar píše:
... a rana su tu tiche ... :roll:
Odporúčam aj pôvodnú verziu z 1972 https://www.csfd.cz/film/105768-a-jitra-jsou-zde-ticha/prehled/
Možno sa mi páči aj viac ako remake.

Poslať 03.12.2022 10:06:57   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
zaujimavy clanok, neviem kam ho dat tak ho dam sem, kedze aspon nejaky suvis tu vidim

https://kechlibar.net/2022/11/20/litost-po-nakupu-skolni-verze/

https://kechlibar.net/2022/11/23/talent-ta-zlata-muska/

Poslať 03.12.2022 10:12:32   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 23330 príspevkov
jedno svinstvo genderistov v Anglicku sa podarilo zastavit, aspon nieco ...
https://kechlibar.net/2022/12/01/docasne-vitezstvi-vecne-bdelosti-britska-edice/

[ Príspevkov: 3919 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 262  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť