Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 3798 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 254  Ďalší
Autor Správa
Poslať 23.09.2022 7:35:57   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 22927 príspevkov
kto ma iny nazor je proste dezolat
Markiza prerazila dalsie dno - ach jaj tolko spiny v mediach ze az ....
https://www.postoj.sk/114775/protestujucich-nazvali-dezolatmi-boris-kollar-oznacil-markizu-za-medialne-bahno
Citácia:
Redakcia Televíznych novín na Markíze označila protestujúcich pred Prezidentským palácom za „dezolátov“. Spravila tak v nosnom titulku reportáže, v ktorej naživo informoval o udalosti redaktor Adel Ghannam. Titulok znel „Dezoláti v uliciach“.
.
Citácia:
Predseda parlamentu Boris Kollár v súvislosti s incidentom hovorí o „prerazení absolútneho dna“. Šéf Sme rodina upozornil, že ak niečo podobné urobí televízia, ktorá „neustále moralizuje a ktorá sa tvári ako morálny maják spoločnosti, tak týmto sa zaradila k absolútnemu mediálnemu bahnu“.

„Chcem upozorniť vysielateľa, že môže podnikať na základe vôle ľudu, ktorá cez svojich zástupcov v parlamente a cez nich volenú Radu pre vysielanie a retransmisiu získala licenciu a teraz tých občanov nazvala dezolátmi... tak nech si uvedomí, že vysiela aj vďaka týmto, pre nich dezolátov,“ napísal Kollár.
rozumny hlas
Citácia:
„Ak budeme tie Ficove námestia plné chudobných a nahnevaných ľudí volať dezolátmi, necháme ich spadnúť úplne mimo našu spoločnosť. Vylúčime ich. A oni sa ukryjú pod prvé roztiahnuté krídla, ktoré ich uchýlia – pod krídla mafie a fašistov,“ napísala Nicholsonová na sociálnej sieti.

„My si potom môžeme o obrode spoločnosti, o veľkých výzvach budúcnosti, akými je aj záchrana planéty, rozprávať sami medzi sebou v bratislavských kaviarňach. Zo všetkých možných ciest je toto tá najmenej správna. A ak mi teraz budete písať: A čo vy? Aj vy ste ich predsa v minulosti… Tak vám poviem, že som sa mýlila. Všetci sme sa mýlili,“ dodala bývalá členka strany SaS.
len nadavajte ludom s inym nazorom do dežo-látov a Fico v dalsich volbach bude mat 50%
:evil: :evil: :evil: :evil:

Poslať 23.09.2022 9:26:18   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
Katolícki biskupi Flámska predstavili obrady posväcujúce homosexuálne zväzky

https://www.postoj.sk/114691/katolicki-biskupi-flamska-predstavuju-obrady-posvaecujuce-homosexualne-zvaezky

Týmto krokom idú flámski biskupi priamo proti Vatikánu. Ten totiž v marci 2021 vydal vysvetľujúci dokument schválený samotným pápežom Františkom, v ktorom uvádza, že Katolícka cirkev nemá právomoc liturgicky požehnávať homosexuálne zväzky.

Katolícki biskupi Flámska v utorok predstavili obrady, ktoré môžu byť použité na požehnanie homosexuálnych párov. Medzi ich návrhmi je aj liturgia, ktorá oslavuje homosexuálne zväzky, informuje Catholic News Agency.

Týmto krokom idú flámski biskupi priamo proti Vatikánu. Ten totiž v marci 2021 vydal vysvetľujúci dokument schválený samotným pápežom Františkom, v ktorom uvádza, že Katolícka cirkev nemá právomoc liturgicky požehnávať homosexuálne zväzky.

V dokumente, ktorý sa volá „Byť pastoračne blízko k homosexuálnym osobám – za vítajúcu cirkev, ktorá nevylučuje nikoho“, biskupi navrhujú formu liturgie požehnávajúcu páry osôb rovnakého pohlavia, vrátane čítania z Biblie a časti, v ktorých si môžu páry „pred Bohom vyjadriť, ako sú si navzájom oddaní“.

Každá diecéza vo Flámsku takisto vymenuje osobu, ktorá bude dozerať na situáciu homosexuálnych osôb a ich rodín.

Poslať 25.09.2022 8:00:00   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
demokracia u nas upada - Dag Danis o tom pise
https://standard.sk/251199/ako-media-zabijaju-slobodnu-spolocnost/
Takisto som pochopil, že tu už nejde len o politický aktivizmus v médiách, ale o niečo oveľa vážnejšie. Išlo o mediálne vyhlásenie vojny tej časti spoločnosti, ktorá kritizovala plošné opatrenia a ktorá bola pripravená protestovať.

Bolo to tak pri protestoch. Bolo to tak pri vynucovaní plošného očkovania. Bolo to tak pri manévroch s testovaním a potupnými „priepustkami na slobodu“.

Autority prenasledovali vedcov a lekárov, ktorí kritizovali predpísanú líniu. A médiá im v tom s nemalou dávkou fanatizmu asistovali. Išli po krku lekárom, ktorí kritizovali neprimeranosť opatrení. Išli po krku právnikom, ktorí upozorňovali na prelamovanie ústavných práv občanov. Išli po krku každému, kto vybočil z línie režimu.

Viacerí vedci a lekári sa mi v súkromných rozhovoroch priznali, že aj oni majú výhrady k plošnému očkovaniu proti covidu (dnes už prekonanému), k plošným lockdownom, k porušovaniu práv pacientov, k zamlčiavaniu nežiadúcich účinkov nových vakcín… Keď som sa ich opýtal, prečo sa neozvú verejne a nahlas, odpoveď bola vždy rovnaká. Nie sú predsa blázni, aby sa potom nechali prefackávať od 25-ročných redaktortiek Aktualít alebo od dozorcov v Denníku N.

Sloboda pod tlakom

Výsledok: pre besnú mediálnu politiku v službe autorít sa darilo eradikovať nie vírus, ale slobodu slova. Mnohí lekári a vedci sa báli ozvať s kritikou. Tí, ktorí sa nebáli, skončili na čiernych zoznamoch. Medzi „dezolátmi“ a s návrhmi na postihy. V médiách sa presadili ploché kampaňové heslá aktivistov typu Peter Sabaka či Richard Kollár. Navodzoval sa dojem (pokrivený dojem), že hlas vedy sú iba oni.

Keď v januári 2022 Američania náhle ohlásili koniec plošných opatrení a koniec plošného očkovania, dúfal som, že médiá sa aspoň čiastočne vymania z dvorných služieb. A spoločnosť, ktorá si aj vďaka odporu a masívnym protestom v Spojených štátoch a západnej Európe ubránila časť slobody, sa vráti do normálu.

Bol to omyl.

Citácia:
Divoký obrat

Médiá za posledné roky rezignovali na svoje pôvodné poslanie a zdegenerovali (česť výnimkám).
Keď som v roku 1997 začínal ako novinár, médiá som vnímal ako silu, ktorá má kritizovať moc (vojenskú, politickú, finančnú). A ako silu, ktorá má stáť na strane slobodnej západnej spoločnosti.
Médiá sa v tom čase považovali za obhajcov občianskej spoločnosti a slobody slova. Každý (áno, každý, aj zločinec) mal mať právo prehovoriť. A povedať svoj názor na spor. Strany, združenia, únie, kritické protirežimové hlasy z ktorejkoľvek skupiny spoločnosti boli rešpektované a mali vo verejnom priestore svoje miesto.
Otvorená spoločnosť, pluralita názorov, sloboda slova a ochota diskutovať sa ctili ako posvätná hodnota.
Keď sa pozriem na úlohy médií dnes, vnímam niečo, čo som nikdy vnímať nechcel – službu režimu, službu predpísanej línii, postihovanie iných názorov, dokonca aj tých, ktoré sa snažia hájiť národný či európsky záujem. Vnímam vojnu médií s domácou spoločnosťou (alebo jej veľkou časťou).

Inkvizičná politika médií má dnes za následok koniec slobodnej, otvorenej občianskej spoločnosti v jej tradičnej podobe. Ľudia z rôznych profesií, stavov, spoločenských skupín – tí ľudia, ktorí v roku 1989 vítali príchod slobody – dnes majú obavy verejne vystupovať, prezentovať kritické názory, protestovať. Chcú sa vyhnúť mediálnej šikane a radšej mlčia alebo hovoria potichu.

Aby som to zhrnul: v 90. rokoch boli médiá spoľahlivými ochrancami slobodnej občianskej spoločnosti. Teda spoločnosti, ktorá bola typická pre západné krajiny. Dnes kritické, polemické a protestné hlasy, ktoré sú nutnou podmienkou slobody (západnej slobody), zúrivo potláčajú. A vyžadujú názorovú spartakiádu ako v komunistickej Číne.

Lámem si hlavu, prečo sa vlastne tomuto typu režimových médií hovorí „liberálne“, „proeurópske“ a „prozápadné“. Nie sú nič z toho, na čo sa hrajú. Ani omylom.

Poslať 27.09.2022 14:39:26   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
https://www.postoj.sk/114996/na-konferencii-staromestskeho-zboru-o-homosexualite-sa-posmievali-biskupom
Citácia:
Podľa Hardoša to boli cirkevní predstavitelia, ktorí okolo rokov 2012 a 2013 zadefinovali pojem „gender“ ako akýsi všeobecný nepriateľský pojem, ktorý je zodpovedný za hrozbu voči kresťanstvu, normálnosti, rodine a podobne. Hardoš ďalej konštatoval, že to, čo naratív o gender ideológii robí konšpiračným, je to, že podľa tohto naratívu chcú zlé a zvrátené elity nastoliť nový poriadok a tým zničiť Západ, kresťanstvo i rodinu.

Hardošov príspevok sa niesol v rovine jeho pozorovaní, názorov a subjektívnych interpretácií. Takmer žiadne zo svojich tvrdení v prednáške nepodložil žiadnymi argumentmi či dôkazmi. Formát konferencie neumožňoval klásť rečníkom otázky, priestor na diskusiu totiž nebol vyhradený.

Poslať 28.09.2022 15:27:49   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4261 príspevkov
misojogi píše:
kto ma iny nazor je proste dezolat
Markiza prerazila dalsie dno - ach jaj tolko spiny v mediach ze az ....
https://www.postoj.sk/114775/protestujucich-nazvali-dezolatmi-boris-kollar-oznacil-markizu-za-medialne-bahno
Citácia:
Redakcia Televíznych novín na Markíze označila protestujúcich pred Prezidentským palácom za „dezolátov“. Spravila tak v nosnom titulku reportáže, v ktorej naživo informoval o udalosti redaktor Adel Ghannam. Titulok znel „Dezoláti v uliciach“.
.
Citácia:
Predseda parlamentu Boris Kollár v súvislosti s incidentom hovorí o „prerazení absolútneho dna“. Šéf Sme rodina upozornil, že ak niečo podobné urobí televízia, ktorá „neustále moralizuje a ktorá sa tvári ako morálny maják spoločnosti, tak týmto sa zaradila k absolútnemu mediálnemu bahnu“.

„Chcem upozorniť vysielateľa, že môže podnikať na základe vôle ľudu, ktorá cez svojich zástupcov v parlamente a cez nich volenú Radu pre vysielanie a retransmisiu získala licenciu a teraz tých občanov nazvala dezolátmi... tak nech si uvedomí, že vysiela aj vďaka týmto, pre nich dezolátov,“ napísal Kollár.
rozumny hlas
Citácia:
„Ak budeme tie Ficove námestia plné chudobných a nahnevaných ľudí volať dezolátmi, necháme ich spadnúť úplne mimo našu spoločnosť. Vylúčime ich. A oni sa ukryjú pod prvé roztiahnuté krídla, ktoré ich uchýlia – pod krídla mafie a fašistov,“ napísala Nicholsonová na sociálnej sieti.

„My si potom môžeme o obrode spoločnosti, o veľkých výzvach budúcnosti, akými je aj záchrana planéty, rozprávať sami medzi sebou v bratislavských kaviarňach. Zo všetkých možných ciest je toto tá najmenej správna. A ak mi teraz budete písať: A čo vy? Aj vy ste ich predsa v minulosti… Tak vám poviem, že som sa mýlila. Všetci sme sa mýlili,“ dodala bývalá členka strany SaS.
len nadavajte ludom s inym nazorom do dežo-látov a Fico v dalsich volbach bude mat 50%
:evil: :evil: :evil: :evil:
Máš len dve možnosti :(vychádzajúc z rôznych diskusii) môžeš byť alebo dezolát alebo slniečkár - inej cesty niet. Tak si vyber :D

Poslať 28.09.2022 20:03:32   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
môžeš byť alebo dezolát alebo slniečkár - inej cesty niet. Tak si vyber
toto sa nazyva logicky klam zvany len dve cesty pricom ich existuje ovela viacej ;) :D :lol:

Poslať 28.09.2022 21:04:22   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 24640 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
môžeš byť alebo dezolát alebo slniečkár - inej cesty niet. Tak si vyber
toto sa nazyva logicky klam zvany len dve cesty pricom ich existuje ovela viacej ;) :D :lol:
Este mozes byt dezolatny slnieckar ... :)

Poslať 29.09.2022 2:53:34   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
Este mozes byt dezolatny slnieckar ... :)
po latinsky Solus desolatus

Poslať 29.09.2022 9:27:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
Citácia:
Toto je mentálne nastavenie politrukov z červených denníčkov:

„Médiá sú v informačnej vojne zbraň a našich nepriateľov k nim nesmieme pripúšťať… Vo vojne sa bojuje, snažíme sa nepriateľa poraziť, v žiadnom prípade mu zadarmo nedávame do rúk naše zbrane. V informačnej vojne sú zbraňou médiá. Tak ako by sme v normálnej vojne nedali naše zbrane protivníkovi, rovnako je hlúpe púšťať do médií našich nepriateľov.Konštantín Čikovský, Denník N
https://dennikn.sk/59926/je-vojna-ludia-ako-carnogursky-nie-su-na-nasej-strane/
..

Poslať 30.09.2022 18:45:20   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
https://casopisargument.cz/?p=45697
Citácia:
Nikdo nevytváří a nešíří dezinformace jen pro to, aby šířil dezinformace. Cílem šíření dezinformací je manipulace veřejným míněním. Pokud tedy někdo šíří dezinformaci, pak ji šíří za tím účelem, aby manipuloval. Dezinformace je prostředek, nikoliv účel.

Dezinformace pak většinou nevytvářejí média, ale mocenské instituce jako např. vlády nebo korporace, kterým z nich plyne prospěch. Našli bychom dezinformace, které záměrně vytvořila a rozšířila americká vláda, např. tvrzení, že Irák má zbraně hromadného ničení, což ospravedlnilo intervenci proti Iráku v roce 2003, nebo propagandistická lež z roku 1990 o tom, jak iráčtí vojáci v kuvajtské nemocnici vyhazovali novorozence z inkubátorů. Obě dezinformace převzala prakticky všechna mainstreamová média v západních zemích jako holý fakt. Dělá to z těchto médií média dezinformační?

Pokud nevědomé šíření dezinformace není projevem dezinformačního média, pak naprostá většina tzv. dezinformačních webů ve skutečnosti žádnými dezinformačními weby nejsou. To vyplývá mimo jiné i z výroční zprávy BIS za rok 2017, kde se píše: „Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé.“

To, že pojmy jako dezinformace, hoax, konspirační teorie slouží k umlčování nepohodlných názorů lze doložit mnoha příklady. Uveďme alespoň jeden z poslední doby:

Eurounijní propaganda nedávno zareagovala na výzkum, podle něhož si Slováci myslí, že Slovensko by mělo být mostem mezi západem a východem. Zastoupení Evropské komise na Slovensku zveřejnilo plakát, na němž de facto označuje politické preference poloviny Slováků za hoax: „Až 51 % obyvateľov si myslí, že Slovensko by malo byť mostom medzi západom a východom. Nevymýšlajme. Slovensko patrí na západ, žiaden stred neexistuje. Postavme se proti hoaxom, ktoré tvrdia opak, a vytvorme pre naše deti lepšie Slovensko.“ Jelikož hoax znamená původně poplašnou zprávu, nedává tato větná konstrukce příliš smysl, leda bychom si to vyložili tak, že Zastoupení Evropské komise bylo názory Slováků poplašeno.

Dodejme, že i u faktických tvrzení dochází při údajném k odhalování dezinformací k řadě omylů, manipulací, někdy i záměrně lživých tvrzení. Například v letech 2015–2018 bylo tvrzení o existenci tzv. no-go zón považováno v médiích obecně za dezinformaci. Dnes seriózní liberální politici i novináři přiznávají, že to, jak je pojem no-go zóny chápán, se stalo v jistých západoevropských zemích realitou – tj., že existují lokality, v nichž je problém prosadit fungování státního práva a jejichž obyvatelé opakovaně napadají policejní pořádkové jednotky vstupující do těchto lokalit.

Poslať 05.10.2022 13:50:58   Re: Gender ideológia

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8591 príspevkov
hlavne ze hoax a dezinformacie.... :lol:

pisu tam ze na slovensku bol zverejneny plagat... kamo ved ja zijem na slovensku! v zivote som taky plagat nevidel, teraz som si ho musel vygooglit - a nenasiel som nic len jedn post na socialnych sietach. wow. ''bol zverejneny plagat''... takych postov ti narobim tri kyble za hodinu.

je mile ked v texte o dezinformaciach pouziju dezinformaciu :lol:

Poslať 05.10.2022 18:58:35   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
alnoth
netusim ze na ktory z mojich prispevkov reagujes

Poslať 06.10.2022 6:15:57   Re: Gender ideológia

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 1778 príspevkov
misojogi píše:
alnoth
netusim ze na ktory z mojich prispevkov reagujes
Predsa na ten tvoj predošlý, o tom, že "Zastoupení Evropské komise na Slovensku zveřejnilo plakát...".
To je predsa úplne zrejmé.

Poslať 06.10.2022 8:08:00   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 22927 príspevkov
konecne som tam nasiel uvedeny text ktory som predtym nevidel a zvyraznil ho
dakujem Jerry
----
Alnoth
netusim kde ten plagat zverejnili ale uvedeny web je seriozne medium
v kazdom pripade ide o myslienku ze slovo hoax sa pouziva aj na opozicny nazor bez ohladu na jeho pravdivost ci nepravdivost
novinarska praca preraza stale hlbsie a hlbsie dno - az ma z toho napina ....

Poslať 06.10.2022 8:39:03   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 24640 príspevkov
misojogi píše:
novinarska praca preraza stale hlbsie a hlbsie dno - az ma z toho napina ....
Michal, nas tu napina z Tvojich uletenych prispevkov ... :lol:

[ Príspevkov: 3798 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 254  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť