Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 840 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.06.2022 7:07:15   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
Vlkodlak píše:
Na vašom mieste by som tu neobhajoval zlo, ale ďakoval Vaším matkám, že nezmýšľali tak ako vy.
Pomerne nezmyselná reakcia.
Rovnako tak môžem povedať - na tvojom mieste by som ďakoval tvojim rodičom, že sa milovali práve v ten deň, keď si bol počatý.
Lebo keby namiesto toho išli do kina a milovali sa inokedy, už by došlo k splynutiu inej spermie s vajíčkom a už by si tu nebol ty, ale niekto úplne iný (zas ale možno by ten iný človek objavil liek na rakovinu, tak kvôli tomu, že si tu ty umierajú tisíce a tisíce ľudí, ktorí by inak žili...).
Argumentovať spôsobom "ak by tvoji rodičia šli na potrat, tak tu nie si" - je to síce pravda, ale rovnako tak je pravda to, čo som napísal ja...

PS: Odkiaľ vieš, že naše matky "nerozmýšľali tak ako my"?
Ak je nejaká žena proti zákazu potratov a je za to, aby žena, ktorá sa pre potrat rozhodne mala k dispozícii bezpečnú možnosť na jeho realizáciu, tak to podľa teba znamená, že tá žena automaticky pôjde na potrat ak otehotnie?
Ak by to bola pravda, tak by situácia s potratmi bola behom jednej generácie vyriešená - pro choise by deti nemali a nová generácia by sa narodila len v pro life rodinách.

PS2: pre zachovanie určitej úrovne diskusie by som si dovolil navrhnúť matku oponenta v diskusii nespomínať (viem, spomenul som ju aj ja, ale len ako reakciu na predošlé spomenutie...)

Poslať 13.06.2022 8:32:47   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21617 príspevkov
Citácia:
Myslíš, že ak si gynekológ otvorí súkromnú prax, že ho niekto donúti robiť potraty?
Ako je potom možné, že existujú katolícke gynekológie, ktoré potraty nevykonávajú?
to je situacia u nas, ale na zapade uz existuju snahy PRINUTIT ich aby robili potraty na poziadanie aj oni .....
preto hovorim ze sa nezastavia pred nicim .... v snahe zvysovat pocty potratov

Poslať 13.06.2022 8:59:36   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23598 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Myslíš, že ak si gynekológ otvorí súkromnú prax, že ho niekto donúti robiť potraty?
Ako je potom možné, že existujú katolícke gynekológie, ktoré potraty nevykonávajú?
to je situacia u nas, ale na zapade uz existuju snahy PRINUTIT ich aby robili potraty na poziadanie aj oni .....
preto hovorim ze sa nezastavia pred nicim .... v snahe zvysovat pocty potratov
1. Odkial to Ty mozes vediet ? (z mailu ?) :roll: :lol: :lol: :lol:
2. Ja si myslim, ze "na Zapade" (napr. v niektorych statoch USA), sa to dnes ubera skor opacnym smerom - potraty sa PLOSNE ZAKAZUJU (=PRINUCUJU sa pod trestom NEROBIT).

Poslať 13.06.2022 10:09:27   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
zakazovat zlo je dobra vec, nemyslis si?
rovnako zakazujeme vrazdy kradez spreneveru a dalsie veci
zial nemas pravdu ze by sa potraty na zapade zakazovali, opak je pravdou .....

Poslať 13.06.2022 10:35:11   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23598 príspevkov
misojogi píše:
zakazovat zlo je dobra vec, nemyslis si?
rovnako zakazujeme vrazdy kradez spreneveru a dalsie veci
Dalsie "logicke perlicky" ?
misojogi píše:
zial nemas pravdu ze by sa potraty na zapade zakazovali, opak je pravdou .....
Dokaz !

Poslať 22.06.2022 22:23:20   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23598 príspevkov
https://www.sme.sk/minuta/22944892/americanka-sa-boji-o-zivot-lebo-malta-jej-odmieta-povolit-interrupciu

Takze sa schyluje k dalsej nezmyselnej tragedii ?
Nepochopim, ze LEKARI maju tam taku velku pravomoc (=nepustit ju z nemocnice).
To tam akoze nefunguje "reverz" ?

A ak ta zena zomrie a jej muz postriela tych lekarov, ktori jej s kludom hovoria, ze dieta "zrejme zomrie", kto bude VINNY ?

Poslať 24.06.2022 17:31:16   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 5135 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/fg7rGRM/najvyssi-sud-usa-ukoncil-ustavne-pravo-na-interrupciu/?_ga=2.66221678.1973243555.1655831845-1915295976.1649264842

Uvidíme, ako dopad to bude mať v Spojených štátoch a v Európe.

Poslať 24.06.2022 17:36:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
pozeram ze sloboda zvitazila
https://www.postoj.sk/108858/dnes-treba-vediet
Citácia:
Zrušenie rozsudku Roe verzus Wade Najvyšší súd USA ukončil ústavné právo na potrat, zvrátil 50-ročný precedens

Poslať 24.06.2022 18:26:31   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23598 príspevkov
misojogi píše:
pozeram ze sloboda zvitazila
https://www.postoj.sk/108858/dnes-treba-vediet
Citácia:
Zrušenie rozsudku Roe verzus Wade Najvyšší súd USA ukončil ústavné právo na potrat, zvrátil 50-ročný precedens
Sloboda ?
Mas totalne domiesane pojmy ...

Ale je zaujimave, ze Ta "vytaca EU", ked sa jej nepaci hlboka orba.
Tu zasahuju priamo do zivotov zien, ale to sa Ti uz paci ... :evil:

Poslať 25.06.2022 17:43:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 987 príspevkov
Ten rozsudok z USA je zaujímavý.
Som zvedavý na našich prisluhovačov na čele s 86tou najvplyvnejšou ženou na svete ako sa k tomu postavia.

Poslať 25.06.2022 18:40:51   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
https://dennikstandard.sk/220731/co-znamena-zrusenie-rozsudku-roe-v-wade-otazky-a-odpovede/
Citácia:
Sú teraz potraty v USA nelegálne?

Nie. Najvyšší súd svojím rozhodnutím nezakázal ani nekriminalizoval vykonávanie potratov v USA. Jediné, čo súd spravil, je, že ponechal jednotlivým štátom právo rozhodnúť o tom, ako bude potraty regulovať. To znamená, že v štátoch ako New York bude aj po tomto rozhodnutí naďalej možné podstúpiť potrat až do narodenia dieťaťa. Na druhej strane, štáty ako Mississippi budú môcť ponechať v platnosti svoje obmedzenia potratov. Pripomeňme však, že aj po týchto úpravách budú USA patriť k najliberálnejším krajinám na svete, keďže vo väčšine štátov bude aj naďalej možné podstúpiť potrat až do 22. týždňa tehotenstva, čo je okrem USA legálne len v Číne a Severnej Kórei. V extrémne liberálnych štátoch, ako New York, Oregon, New Jersey, Washington či Delaware, to bude naďalej možné až do narodenia dieťaťa.
a kvoli tomu to vyskakuju ako besni, co tiez vselico naznacuje :evil:

Poslať 25.06.2022 18:41:24   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
Citácia:
Budú v štátoch, ktoré zakážu potraty, zatýkané ženy, ktoré podstúpia potrat?

Nie. Žiaden zo štátov, ktoré schválili takúto legislatívu, nekriminalizuje ženy, ktoré chcú podstúpiť potrat. Portál Pillar v súvislosti s touto otázkou uvádza, že posledný prípad, kedy bola žena stíhaná za uskutočnenie potratu, sa odohral v roku 1922 v štáte Indiana.

Stúpenci interrupcií v USA. Foto: TASR/AP

Hrozí americkým ženám, že zomrú, lebo im lekári odmietnu vykonať potrat?

Nie. Aj v štátoch, ktoré zakážu potraty, bude stále možné podstúpiť ukončenie tehotenstva v prípade ohrozenia života matky. V takýchto prípadoch dokonca nemožno hovoriť o potrate, pretože úmyslom lekára v takomto prípade nie je usmrtiť dieťa, ako je to v prípade klasického potratu, ale zachrániť život matky, pričom smrť dieťaťa je len neželaným vedľajším účinkom.
Citácia:
Koľko detí umrelo v dôsledku potratu od zavedenia Roe vs. Wade až doteraz?

Počet obetí sa odhaduje na viac ako 60 miliónov mŕtvych. K tomuto číslu je však potrebné pripočítať aj utrpenie množstva žien, ktoré trpeli a trpia posttraumatickými poruchami, ktoré u nich vyvolal potrat. Obeťou potratov je aj množstvo lekárov a ďalších zdravotníckych pracovníkov, ktorým bolo pre ich odmietanie znemožnené študovať medicínu či zabezpečiť si lepšiu kariéru.

Poslať 25.06.2022 18:47:37   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23598 príspevkov
misojogi píše:
https://dennikstandard.sk/220731/co-znamena-zrusenie-rozsudku-roe-v-wade-otazky-a-odpovede/
Citácia:
Sú teraz potraty v USA nelegálne?

Nie. Najvyšší súd svojím rozhodnutím nezakázal ani nekriminalizoval vykonávanie potratov v USA. Jediné, čo súd spravil, je, že ponechal jednotlivým štátom právo rozhodnúť o tom, ako bude potraty regulovať. To znamená, že v štátoch ako New York bude aj po tomto rozhodnutí naďalej možné podstúpiť potrat až do narodenia dieťaťa. Na druhej strane, štáty ako Mississippi budú môcť ponechať v platnosti svoje obmedzenia potratov. Pripomeňme však, že aj po týchto úpravách budú USA patriť k najliberálnejším krajinám na svete, keďže vo väčšine štátov bude aj naďalej možné podstúpiť potrat až do 22. týždňa tehotenstva, čo je okrem USA legálne len v Číne a Severnej Kórei. V extrémne liberálnych štátoch, ako New York, Oregon, New Jersey, Washington či Delaware, to bude naďalej možné až do narodenia dieťaťa.
a kvoli tomu to vyskakuju ako besni, co tiez vselico naznacuje :evil:
Besni su akurat ti, co taketo nieco dokazali uzakonit ! :evil: :evil: :evil:
27 statov USA uz uvazuje o tom, ze potraty zakaze.
A KTO ich to "smie" zakazat ?
POLITICI !!!
A tomuto misojogi hovori "vitazstvo slobody" ... :roll:

Zeny v Amerike hlasmi SIESTICH LUDI prisli o svoje najzakladnejsie pravo - o pravo na svoje telo a svoj ZIVOT.
Crta sa jedine "ucinne riesenie" - podla vzoru Lysistraty. :lol: :lol: :lol:

P.S. A bude to mat este aj ine neprijemne dosledky ...

Poslať 25.06.2022 18:57:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
Citácia:
POLITICI !!!
demokraticky zvoleni politici
===============================
Citácia:
Zeny v Amerike hlasmi SIESTICH LUDI prisli o svoje najzakladnejsie pravo - o pravo na svoje telo a svoj ZIVOT.
vies ze toto iste hovorili prolife cca 70 rokov ale v opacnom garde? kvoli 6 ludom bolo zavrazdenych 60 milionov nenarodenych deti, ale to ti samozrejme nevadilo ......
nasiel som
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lysistrata
zeby staroveka verzia na temu make love no war ?

Poslať 25.06.2022 18:59:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23598 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
POLITICI !!!
demokraticky zvoleni politici
Ved to je na tom to najzverskejsie !
Co ma "demokracia" a "demokraticky zvoleni politici" s OSOBNOU SLOBODOU a PRAVAMI jednotlivca ?
Jedine to, ze ich dokaze POSLIAPAT ! :evil:
misojogi píše:
===============================
Citácia:
vies ze toto iste hovorili prolife cca 70 rokov ale v opacnom garde? kvoli 6 ludom bolo zavrazdenych 60 milionov nenarodenych deti, ale to ti samozrejme nevadilo ......
Vies co si mozes s tym cislom ? ;)

[ Príspevkov: 840 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť