Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 842 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 57  Ďalší
Autor Správa
Poslať 12.05.2022 9:57:34   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21637 príspevkov
Citácia:
súd bol presvedčený, že šlo o umelý potrat.
aj to bolo nejako dokazane? alebo plati prezumpcia viny ze dokazne bremeno je na zene aby dokazala ze to bolo spontanne? (aspon tak som uvedeny clanok pochopil)
dalsia vec su trestne sadzby ... to si sa ma nespytal ci s tym suhlasim ..... ;)

Poslať 12.05.2022 10:29:27   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 5138 príspevkov
Citácia:
. Takze preto ZIADAL od Abrahama zapalnu obetu jeho syna ... :lol:
Žiadal obetu srdca, ale nežiadal ju dokonať. Abrahám bol prototyp viery P.Marie, keď bol obetovaný jej syn a Syn Boha. Všetko, čo bolo zakódované u Abrahama, bolo realizované u Márii, ktorá je prototypom Cirkvi a jej členov. Totiž dať Boha nad všetko aj to najmilšie stvorenie, ale to je asi už dosť vzdialené dnešnej dobe.

Poslať 12.05.2022 16:40:03   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1396 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
súd bol presvedčený, že šlo o umelý potrat.
aj to bolo nejako dokazane? alebo plati prezumpcia viny ze dokazne bremeno je na zene aby dokazala ze to bolo spontanne? (aspon tak som uvedeny clanok pochopil)
Zjavne si článok nepochopil...
misojogi píše:
dalsia vec su trestne sadzby ... to si sa ma nespytal ci s tym suhlasim ..... ;)
Prečo by som sa ťa mal pýtať? Veď si sa pri tom poľskom zákone jasne vyjadril, že súhlasíš aby tresty za potrat boli ako za vraždu. V Salvadore sú tresty za vraždu 25-30 rokov, tak toľko aj dostala.
Či ty súhlasíš s tým, aby umelý potrat bol posudzovaný rovnako ako vražda len v krajinách, kde je trest za vraždu 15 rokov a menej? A v krajinách kde je trest za vraždu viac ako 15 rokov už s tým nesúhlasíš?

Poslať 13.05.2022 8:31:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23621 príspevkov
https://svet.sme.sk/c/22908532/ukrajina-vojna-utecenky-polsko-interrupcie.html

Toto je ten Michalov "dobry zakon" ...

Poslať 16.05.2022 8:49:58   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21637 príspevkov
myslis si ze mala ist radsej do ruska?

Poslať 16.05.2022 10:37:47   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23621 príspevkov
misojogi píše:
myslis si ze mala ist radsej do ruska?
Logika ?

Poslať 22.05.2022 10:33:40   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 5138 príspevkov
Jer 7
Citácia:
.31 A vybudovali výšiny, Tofet, ktorý je v údolí Ben Hinom, aby tam v ohni upálili svojich synov a svoje dcéry, čo som im ja neprikázal, ani na myseľ mi to neprišlo.

32 Preto hľa, prídu dni, hovorí Pán, že sa nebude viac hovoriť Tofet a údolie Ben Hinom, ale Údolie vraždenia. A pre nedostatok miesta budú pochovávať v Tofete.

33 Vtedy budú mŕtvoly tohto ľudu pokrmom nebeského vtáctva a poľnej zveriny, nebude, kto by odoháňal. A odstránim z miest Júdu a z ulíc Jeruzalema hlas plesania a hlas radosti, hlas ženícha a hlas nevesty, áno, pustatinou bude krajina."
Niečo mi to pripomína. Presný opak tohoto :

Citácia:
. 2 Prídu mnohé národy a povedia: "Hor' sa, vystúpme na vrch Pánov, do domu Jakubovho Boha, nech nás poučí o svojich cestách a budeme kráčať jeho chodníkmi." Lebo zo Siona vyjde náuka a Pánovo slovo z Jeruzalema,

3 Rozsudzovať bude medzi početnými kmeňmi a naďaleko naprávať mocné národy, takže si z mečov ukujú radlá, zo svojich kopijí viničné nože. Národ proti národu nezdvihne meč a nebudú sa viac priúčať boju.

4 Každý bude sedieť pod svojím viničom a nerušene pod svojím figovníkom, lebo prehovorili ústa Pána zástupov.
Mich 4

Poslať 22.05.2022 10:39:36   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23621 príspevkov
teta píše:
Citácia:
. Takze preto ZIADAL od Abrahama zapalnu obetu jeho syna ... :lol:
Žiadal obetu srdca, ale nežiadal ju dokonať. Abrahám bol prototyp viery P.Marie, keď bol obetovaný jej syn a Syn Boha. Všetko, čo bolo zakódované u Abrahama, bolo realizované u Márii, ktorá je prototypom Cirkvi a jej členov. Totiž dať Boha nad všetko aj to najmilšie stvorenie, ale to je asi už dosť vzdialené dnešnej dobe.
Obetu mozes iba sama zo svojej vole DAVAT.

"Ziadat obetu" len z pleziru je zverstvo ...

Poslať 22.05.2022 12:26:05   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 5138 príspevkov
https://zena.sme.sk/c/22857387/na-ukrajine-sa-rodia-tisicky-deti-nahradnym-matkam-ich-rodicia-zo-zahranicia-sa-k-nim-nedostanu.html

Ešte dodám, čím sa Ukrajina líši od ostatných. Majú uzákonené a vo veľkom fičí náhradné materstvo, teda koľko embryí ide do odpadového koša vie sám dobrý Pán Boh. Neviem, nakoľko sme lepší.

Poslať 22.05.2022 13:52:54   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 5138 príspevkov
Citácia:
."Ziadat obetu" len z pleziru je zverstvo ...
Opakovanie mantry. Boh mal veľké plány, čo sa týka Abraháma a potom celého Izraela. Ty
(Legi) asi čakáš od svojich vnukov, že všetko pochopia sami a urobia dobrovoľne asi...

Poslať 22.05.2022 18:01:05   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23621 príspevkov
teta píše:
Citácia:
."Ziadat obetu" len z pleziru je zverstvo ...
Opakovanie mantry. Boh mal veľké plány, čo sa týka Abraháma a potom celého Izraela. Ty
(Legi) asi čakáš od svojich vnukov, že všetko pochopia sami a urobia dobrovoľne asi...
V kazdom pripade nechcem od nich OBETU ako prejav "vdacnosti", alebo dokonca "oddanosti".

Poslať 22.05.2022 19:46:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 5138 príspevkov
Našťastie :-) veď ani nie si ich Stvoriteľ a Boh. Nemôžeš od nich žiadať takú oddanosť...

Poslať 22.05.2022 21:44:52   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23621 príspevkov
teta píše:
Našťastie :-) veď ani nie si ich Stvoriteľ a Boh. Nemôžeš od nich žiadať takú oddanosť...
V tom prave tkvie ten strasny omyl krestanstva a prave preto neverim, ze je to tak.
Ak Boh odo mna VYZADUJE absolutnu oddanost, tak nie je mojim Otcom a ja nie som jeho milovanym synom.
Mozem byt nanajvys jeho bezvyznamnym otrokom.
Ale v tom pripade zarucene nemilovanym a nemilujucim ...

Na to neexistuje 'odpoved', ze "je to Boh a nemozem chapat Jeho umysly" !
Ak naozaj nemozem - tak naco mi je taky Otec ?

Poslať 22.05.2022 23:06:47   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 21637 príspevkov
Citácia:
Ak Boh odo mna VYZADUJE absolutnu oddanost, tak nie je mojim Otcom a ja nie som jeho milovanym synom.
stale rovnaka metodicka chyba - chapes Boh ako cloveka
mozno podvedome neviem ale urcite mas hlboko mylnu predstavu Boha
skus ho chapat abstraktnejsie mozno to pomoze

Poslať 23.05.2022 7:27:46   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 23621 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
stale rovnaka metodicka chyba - chapes Boh ako cloveka
mozno podvedome neviem ale urcite mas hlboko mylnu predstavu Boha
skus ho chapat abstraktnejsie mozno to pomoze
Michal, ako Ty mozes vediet, co je "mylna predstava o Bohu".
Znamenalo by to, ze Ty ju mas "nemylnu", teda "pravdivu".
Kde mas o tom fotku ? :lol:

Abstraktne chapanie je chapanie podstaty.
Co je podstata ? Vztah otca a syna.
Chapem to naozaj dobre ...

[ Príspevkov: 842 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 57  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť