Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 573 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší
Autor Správa
Poslať 12.11.2021 21:44:05   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4933 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Medzi hlasovaním je rozdiel len dve minúty. Ten jeden hlas rozdiel nemám tendenciu veriť že je náhoda.
Bolo to viac hlasov, co "migrovali", nie iba jeden.
Veď vieme, ale podstatný je výsledok. Médiá už skôr pred hlasovaním písali, že zákon neprejde, mali spočítané hlasy v rámci strán.

Poslať 13.11.2021 11:46:04   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 4933 príspevkov
jery1 píše:
Aby sa cítil ako konzervatívny otec dvanástich detí, ktoré má s desiatimi rôznymi ženami (čísla píšem len tak z hlavy, nemusia byť úplne presné...), to je fakt možné len na Slovensku.
Konzervatívny duchom a liberálny telom. Možno nemôže povedať, prečo hlasoval ako hlasoval.

Poslať 14.11.2021 19:26:53   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 571 príspevkov
lenže rátajú sa skutky, nie to čo povedal.

aj žene môžem hovoriť, že ju ľúbim(konzervatívny duchom) a pritom fackať každý deň(liberálny telom). a teraz čomu bude veriť žena? slovam či fackám?

Poslať 15.11.2021 0:00:21   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Možno nemôže povedať, prečo hlasoval ako hlasoval.
nieco na neho maju?

Poslať 15.11.2021 0:15:51   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 925 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nieco na neho maju?
Kto "oni"? Soros a Čaputová? :)
Nerozumiem tej vašej logike - ak niekto hlasoval proti, tak preto, lebo "niečo na neho majú", "nemôže povedať prečo tak hlasoval"...
A čo ak je to naopak - možno by za potraty hlasovalo oveľa menej poslancov, ako hlasovalo v skutočnosti, ale niektorí museli hlasovať za lebo "niečo na nich majú" a "nemôžu povedať prečo hlasovali tak ako hlasovali".
Blbosť, však? :) Ale úplne rovnaká ako tie vaše konšpirácie, ako "niekto na niekoho má niečo" a tak ho donútil hlasovať proti potratom.

Poslať 15.11.2021 8:47:52   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Nerozumiem tej vašej logike - ak niekto hlasoval proti, tak preto, lebo "niečo na neho majú", "nemôže povedať prečo tak hlasoval"...
tam nejde o hlasovanie ako take ale o zmenu o 180 stupnov behom par minut
ako by si si to vysvetlil ty?
ja nehovorim ze moje vysvetlenie sedi ale nenasiel som zatial lepsie ....

Poslať 15.11.2021 8:57:56   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ja som svoje podozrenie uz naznacil - Boris uz prepocitava nasledujuce tahy (ako v sachu).

Poslať 15.11.2021 9:19:25   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 925 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Hlasovanie v druhom čítaní bolo aj o posune do tretieho čítania, tak zrejme niektorí poslanci chceli posunúť návrh do tretieho čítania, ale s finálnym znením nesúhlasili; zrejme očakávali, že po druhom čítaní sa do zákona pozmeňovákmi dostanú aj nejaké ich pripomienky (alebo pripomienky s ktorými súhlasili).
Tretie čítanie nasledovalo hneď po druhom, návrh zákona bol bez zmeny oproti stavu pred 2. čítaním, tak ho nepodporili.

Prípadne mám pre teba druhé vysvetlenie - Čaputová a Soros zaplatili tých potrebných 7 poslancov (počas tých dvoch minút medzi 2. a 3. čítaním zistili presne koľko hlasov potrebujú a potom ich rýchlo obehli a zaplatili) a tak zákon kvôli zradným progresívcom a liberálom neprešiel.
Ako by si to vysvetlil ty?

Alebo tretie vysvetlenie - kismet.

Poslať 15.11.2021 10:07:19   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22575 príspevkov
Esteze maju vypnute telefony.
Lebo by bolo pocut, ako im medzi hlasovaniami cinkaju spravy z banky ... :lol:

Poslať 15.11.2021 17:30:32   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 4933 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nieco na neho maju?
Misojogi vie čítať medzi riadkami.

Ad jerry:
Keď hlasujú o posune do tretieho čítania už vedia aké pozmeňujúce návrhy prešli. Z odstupom minúty si to mohli lepšie uvedomiť...je to logické vysvetlenie. Ale počul niekto že čo im na zákone vadilo? Musím pozrieť debatu v plene.

Ã, teraz som si všimla, že bolo porovnanie medzi dvoma hlasovaniami, ktoré nemá moc výpovednú hodnotu.

Tu je rozprava, 10.11. hneď ráno, ale nevidím vystúpiť nikoho navyše. Debata prakticky nebola. https://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=104

Poslať 15.11.2021 17:34:38   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 925 príspevkov
Proste mne sa nezdá, že by tí zlí liberáli mali nejaké nadprirodzené schopnosti, že behom minúty by dokázali po druhom čítaní zanalyzovať koľko hlasov potrebujú od tých, čo hlasovali práve za, následne obehnúť daný počet poslancov a presvedčiť ich aby hlasovali tak, ako chcú oni (a všetko behom minúty), to je celé. Tak len hľadám nejaké logickejšie vysvetlenia.

Ak by medzi hlasovaniami bol deň alebo dva, tak dobre, dalo by sa o takomto scenári uvažovať, ale tie 2 minúty mi prídu na to všetko trochu krátky čas.

Poslať 15.11.2021 17:57:31   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 4933 príspevkov
jery1 píše:
Proste mne sa nezdá, že by tí zlí liberáli mali nejaké nadprirodzené schopnosti, že behom minúty by dokázali po druhom čítaní zanalyzovať koľko hlasov potrebujú od tých, čo hlasovali práve za, následne obehnúť daný počet poslancov a presvedčiť ich aby hlasovali tak, ako chcú oni (a všetko behom minúty), to je celé. Tak len hľadám nejaké logickejšie vysvetlenia.

Ak by medzi hlasovaniami bol deň alebo dva, tak dobre, dalo by sa o takomto scenári uvažovať, ale tie 2 minúty mi prídu na to všetko trochu krátky čas.
Nie Jerry. To predtým hlasovanie bolo o tom, že poďme hneď hlasovať. To sa robí bežne. Že sa nečaká dva dni, ale si odhlasujú, že sa ide hlasovať hneď. Bolo to o tých pozmeňovákoch možn, za ktorými išlo hlasovanie o návrhu ako celku.
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/vyhladavanie_vysledok&ZakZborID=13&CisObdobia=8&Text=&CPT=665&CisSchodze=&DatumOd=&DatumDo=&FullText=False

Lenže čo konkrétne vadilo pánu Kollárovi na zákone neviem, lebo mám v pamäti, že on bol pro-life. Pozmeňovák jeho poslanca pritom prešiel: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=46865

Ešte dodám, že aj hlasovanie o pozemňovákoch je možné, že sa vedelo vopred ako dopadne. Ospravedlňujem sa že som sa nechala oblbnúť pri prvých analýzach hlasovaní a porovnávaní hlasovaní, ktoré spolu porovnávať nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Spoľahla som sa nekriticky na úsudok iného prispievateľa.

Inak stačilo, aby sa jeden poslanec, ktorý nehlasoval, neprezentoval ako prítomný a bolo by to prešlo. Konkrétne nehlasoval pán Hattas, zo SAS, ktorý zároveň primátorom Nitry. A bol tam vlastne, keď sedí na dvoch stoličkách :-)?

Poslať 25.11.2021 9:09:13   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
https://spravy.rtvs.sk/2021/11/vlada-sa-ospravedlnila-zenam-ktore-podstupili-nezakonnu-sterilizaciu/
Citácia:
Na archívnej snímke uprostred verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová so ženami, ktoré boli nezákonne strerilizované Rozáliou Červenákovou (vpravo) a Zlaticou Kalejovou (vľavo) počas tlačovej konferencie k problematike nezákonných sterilizácií rómskych žien na Slovensku.
Foto: TASR
Vláda SR odsudzuje porušovanie ľudských práv a ospravedlňuje sa ženám, ktoré sa stali obeťami nezákonných sterilizácií. Oficiálne ospravedlnenie vlády za sterilizácie žien v rozpore s právom odsúhlasil kabinet na stredajšom (24. 11.) rokovaní.

Zámerom komuniké je vyjadriť ľútosť zo strany vlády nad situáciou, v ktorej sa ocitli ženy v súvislosti so sterilizáciami v rozpore s právom.

Kabinet v dôvodovej správe pripomenul, že obeťami sa stali najmä rómske ženy v období rokov 1966 až 1989 v súvislosti s niektorými štátnymi politikami, snažiacimi sa ovplyvňovať početnosť rómskej populácie aj prostredníctvom sterilizácií.

Upozornil, že i v nasledujúcom období (1990 až 2004) sa mnohé ženy predovšetkým z rómskej komunity podrobili sterilizácii bez dostatočného porozumenia dôsledkom zákroku, prípadne pod tlakom zdravotníckeho personálu pri začínajúcich pôrodných bolestiach a bez dostatočného časového priestoru na premyslenie.

„Podobné manipulatívne postupy sú neprípustné a porušujú ľudské práva a slobody a demokratické princípy, k dodržiavaniu ktorých sa SR zaviazala,“ deklaruje kabinet.

Poslať 10.12.2021 14:52:26   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
pribeh zo zivota
https://www.hlavnespravy.sk/verejne-priznanie-zilkovej-potrat-bol-pre-mna-rozvodom-s-bohom-potratom-sa-dietata-nezbavite/2786102
Citácia:
Herečka Veronika Žilková sa však po otehotnení so slávnym režisérom rozhodla, že si dieťa nenechá a podstúpila potrat.

„Potrat bol pre mňa rozvodom s Bohom,“ priznala.

„Rozvod s Bohom“
Polročné stretávanie herečky a režiséra sa začalo na karlovarskom filmovom festivale, po tom čo Žilkovú podviedol manžel s jej najlepšou kamarátkou. Vzťah však nemal šťastné pokračovanie. Po otehotnení sa Žilková rozhodla, že podstúpi potrat.

Svoje rozhodnutie vysvetlila: „Dosť dievčat si v podobnej situácii zničí život. Vedia, že otec toho dieťaťa nie je partner na celý život a on to tiež takto neberie. A ja som vedela, že Menzel má viac dievčat. Naviac som bola strašne spálená životom.“ Ďalším tehotenstvom tiež nechcela riskovať, že stratí prácu. V tom čase už mala dcéru Agátu.

Jej rozhodnutie z mladosti jej však prinieslo traumu na celý život. „Potrat bol pre mňa rozvod s Bohom. Od tej doby sem už nikdy nemala ten pokojný pocit, že sa o mňa Boh stará a že som dobré dievča. Stala som sa vyvrheľom v hodnotách, ktoré som si sama určila,“ uzavrela Žilková.

Reakcia Menzela
Známy režisér však o rozhodnutí Žilkovej nevedel. Priznala sa mu až po rokoch pi nakrúcaní seriálu Hospoda.

„Zobral si ma do šatne a začal mi rozprávať o jednom veľkom rodinnom probléme. A prišiel až k tomu, že vlastne nikdy nebude mať pokračovateľa rodu. A ja som mu na to povedala: Vidíš… A my sme spolu čakali dieťa a ja som ti nikdy nedala na výber, či by si ho chcel alebo nie,” priznala sa mu herečka.

Žilková tiež priblížila, že Menzelovi nejaký doktor kedysi dal papier o neplodnosti, keď na neho nejaká žena chcela hodiť otcovstvo.

menzel, režisér, žilková
Na snímke český režisér a herec Jiří Menzel
Podľa jej slov jeho reakcia bola: „K***a, prečo si mi to nepovedala? Veď všetko mohlo byť inak. Samozrejme by som si ťa zobral.”

„Vysvetľovala som mu, že som chcela byť hrdá, nechcela som na neho tlačiť, aby si nemyslel, že ho cez dieťa uháňam. A tým to skončilo. Keď sme sa potom stretli, vždy ma objal a držal aspoň o desať sekúnd dlhšie, než je spoločensky bežné,” dodala Žilková.

Potratom sa ženy dieťaťa nezbavia
Po svojom verejnom priznaní o potrate sa Žilková stala aj tvárou kampane Hnutia pre život.
V krátkom videu vysvetľuje ženám, že potratom sa nechceného dieťaťa nezbavia. „Navždy vám po ňom zostane spomienka a výčitka,“ vysvetlila otvorene Žilková.

Poslať 09.01.2022 0:30:12   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
presne vystihnute
https://dennikn.sk/blog/2672479/preco-som-ako-matka-za-interrupcie/
Citácia:
Dôležitý je však aj spôsob, akým sa o interrupciách hovorí a preto ma mrzí, ako sa (aj keď často nechtiac) naďalej z interrupcii robí niečo zlé, neželané, nebezpečné. Práve vďaka vetám typu „Aj ja si želám, aby ich bolo čo najmenej…“ tieto archaické predstavy a z nich vyplývajúca spoločenská stigma naďalej prežívajú. Výsledkom sú pocity úzkosti, strachu alebo dokonca hanby u osôb, ktoré interrupciu zvažujú alebo ju podstúpili. Z výskumov v zahraničí pritom vyplýva, že najčastejším pocitom po interrupcii je úľava.
proste uz neplati ze interupcie by mali byt zriedkave, proste salamova metoda na co najviac interupcii
Citácia:
Nedostatočný prístup k bezpečnej interrupcii je porušením základných ľudských práv. Nejedná sa o žiadnu „hodnotovú otázku”. Haloooo ľudské práva!!! Interrupcie sú výkonom základnej zdravotnej starostlivosti. A ich odopieranie je diskriminácia a tiež rodovo-podmienené násilie.
cista sorosovka :evil:
Citácia:
Uvedomme si, že nepotrebujeme „bojovať proti potratom“: potrebujeme znížiť počet neželaných otehotnení. A to sa robí tak, že zabezpečíme pre naše decká a mladých ľudí kvalitnú sexuálnu a vzťahovú výchovu na všetkých stupňoch škôl a že antikoncepcia v rôznych formách bude dostupná pre všetky osoby bez rozdielov.
otrasne !!!! logika kriva na obe nohy
Citácia:
Je povinnosťou štátu zaručiť im prístup k interrupciám – súčasti zdravotnej starostlivosti, tak ako aj k prevencii pred neželanými tehotenstvami.
takze povinnost ????? :evil: :evil: :evil: :evil:
odkryla karty o co tu naozaj ide :evil: :evil: :evil:

[ Príspevkov: 573 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť