Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 568 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.10.2021 13:05:15   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19555 príspevkov
ten graf moze mat aj ine interpretacie

Poslať 20.10.2021 13:34:12   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Nikto nikoho na potrat ísť nenúti.
poznam take pripady ked to tak bolo ...
A ja poznám prípady, kedy kňazi zneužívali deti.
Použijúc tvoju logiku teda môžem tvrdiť že kňazi sú pedofili zneužívajúci malé deti.
Súhlasíš s tým, však?

misojogi píše:
Samozrejme, keďže to nabúrava tvoju predstavu sveta, v ktorom mediálna lobby núti chodiť ženy na potrat, tak to samozrejme musí mať aj iné interpretácie. :D Predpokladám, že tvoja interpretácia je vyššia miera religiozity po roku 1989 :D Síce ti to nebude veľmi sedieť s nárastom predpisovania antikoncepcie po roku 1989 a so znižovaním veku začiatku sexuálneho života, ale také detaily riešiť nebudeš.

Poslať 20.10.2021 13:51:52   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Nikto nikoho
legi povedal ze take pripady neexistuju, na co som mu odpovedal ze nejake by sa nasli ...
netvrdim ze vsetky
cast ale su socialne pripady ktore by bolo lepsie riesit socialnou vypomocou a nie potratom ....
co povies na to?
a ostali by len pripady ked sa to neda nijako inak riesit
--------------
Citácia:
narazal som na Tvoje vysvetlenie ze skoro vsetci v nemocicni na covid v UK su zaockovani ludia
ty si mi vtedy vsvetlil ze je to dane preockovanostou populacie co som od Teba zobral
myslim si ze podobne zlozitejsie vysvetlenie moze byt aj tu ....

Poslať 20.10.2021 14:01:20   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Nikto nikoho
legi povedal ze take pripady neexistuju, na co som mu odpovedal ze nejake by sa nasli ...
netvrdim ze vsetky
Ale ty si nepovedal, že "sú prípady, kedy (niekto, neviem kto) nútil ísť ženu na potrat"
Ty si povedal: "nútiť ich na potrat ako to chce mediálna lobby".

Úplne rovnako teda ja môžem tvrdiť "katolícki farári zneužívajú deti".

misojogi píše:
Citácia:
narazal som na Tvoje vysvetlenie ze skoro vsetci v nemocicni na covid v UK su zaockovani ludia
ty si mi vtedy vsvetlil ze je to dane preockovanostou populacie co som od Teba zobral
myslim si ze podobne zlozitejsie vysvetlenie moze byt aj tu ....
Ak klesá počet potratov, môže to mať rôzne vysvetlenia, napr.:
- rast religiozity (nesedí so zároveň existujúcim rastom prdpisovania ATK a klesajúcim vekom začiatku sexuálneho života)
- pokles žien v plodnom veku (nesedí to tiež; v období 70tych a 80tych rokov nebol žiaden pokles pôrodnosti)
- posun začiatku sexuálneho života na neskorší vek (nesedí, bolo to práve naopak)
- väčšie používanie rôznych foriem antikoncepcie (toto jediné sedí, aj vzhľadom na dáta o predpisovaní hormonálnej ATK, aj vo väzbe na znižovanie veku začiatku sexuálneho života)

Očakávam nejaké tvoje iné REÁLNE vysvetlenie.

Poslať 20.10.2021 14:29:05   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22447 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Nikto nikoho
O com to hovoris ? :o
Co som povedal ??? :roll:

Poslať 20.10.2021 21:19:03   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Ale ty si nepovedal, že "sú prípady, kedy (niekto, neviem kto) nútil ísť ženu na potrat"
aha, takze to vyznelo prilis zovseobecnene
na jednej strane ano su pripady a je ich viacej (nie je to ojedinely pripad) ked zena je tlacena priamo alebo nepriamo do potratu
ale samozrejme nemusia to byt vsetky pripady
Citácia:
Ak klesá počet potratov, môže to mať rôzne vysvetlenia, napr.:
Očakávam nejaké tvoje iné REÁLNE vysvetlenie.
OK musim aj ja porozmyslat, mam nejake predstavy ale musim ich trocha vybrusit uvazovanim

Poslať 20.10.2021 22:09:46   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Psychologicky pohlad na diskusiu o potratoch
Citácia:
Emocionálne nabitý boj

Spomenutá identifikácia je jedným z tzv. ego - obranných mechanizmov (EOM). Tie ako prvé popísala psychoanalýza.

Ďalšími významným EOM je vytesnenie: Tie aspekty reality, ktoré sú mi nepríjemné a neviem na ne reagovať, vytlačím mimo svoje vedomie. Človek to nerobí vedome. V tomto ohľade je napríklad úvaha: nakoľko by vôbec o narodenie stáli nechcené deti racionálne relevantná. Jej vytesnením sa neumožní racionálna a vecná konfrontácia s touto otázkou a teda ani jej zodpovedanie.

Popretie sa podobá vytesneniu. Príkladom môže byť odmietnutie celej tejto témy ako pseudo-problému.

Pri premietaní (projekcii) človek vidí v oponentovi vlastnosti, ktoré sám má, ale nevie o nich. Typickým príkladom je obviňovanie odporcov UUT z fanatizmu alebo dogmatizmu. V tomto prípade nezriedka prednášajú tieto obvinenia ľudia, ktorí nie sú o svojom názore ochotní diskutovať, ale nepripúšťajú ani zmenu témy, čo je celkom vhodná definícia fanatizmu.

Iným príkladom môže byť kritika brutality potratárov zo strany tých, ktorí sami schvaľujú násilie na zariadeniach, kde sa UUT vykonáva.

Racionalizácia nastupuje v tomto kontexte skôr u tých, čo si uvedomujú celú vec ko morálny problém, ale v prospech väčšieho dobra hľadajú racionálne argumenty prečo sú vlastne UUT prípustné.
https://blog.postoj.sk/90532/neviditelne-stranky-boja-za-najmensich

Poslať 21.10.2021 7:46:32   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
legi povedal ze take pripady neexistuju, na co som mu odpovedal ze nejake by sa nasli ....
Priznám sa, že to tvrdenie Legionara neviem nejak v diskusii nájsť.Doteraz som bol v tom, že ten tvoj hysterický výkrik "mediálna lobby ich núti chodiť na potrat" si vydal len tak sám od seba.
Vedel by si mi prosím skopírovať to Legionarove tvrdenie na ktoré si reagoval? Ďakujem vopred.

misojogi píše:
Citácia:
aha, takze to vyznelo prilis zovseobecnene
na jednej strane ano su pripady a je ich viacej (nie je to ojedinely pripad) ked zena je tlacena priamo alebo nepriamo do potratu
ale samozrejme nemusia to byt vsetky pripady
Toto tvoje tvrdenie vyznieva tak, ako keby drvivá väčšina potratov boli práve prípady, kedy je žena do potratu tlačená "mediálnou lobby". Máš prosím nejaké percentá? nemyslím aký máš ty pocit, alebo či ty poznáš ženy ktoré boli do potratu tlačené (keďže, ako iste vieš, sú tu prípady, kedy katolícki farári zneužívajú deti), ale či máš nejaké exaktné dáta, alebo je to celé len o tvojich pocitoch a predstavách.

Poslať 21.10.2021 9:00:32   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 22447 príspevkov
"Medialna lobby" moze "tlacit do potratu" akurat tak nesvojpravne zeny, inak nikoho. :lol:
(a tie by naozaj radsej deti mat nemali, kedze dieta potrebuje matku a nie nesvojpravnu bytost)

Tlacit do potratu moze muz, rodina, zamestnavatel - to si viem predstavit.
Ale na to uz zakony mame !
A pomoc v tychto pripadoch aj tak nespociva v stazeni potratu, ale v niecom uplne inom !!!

Poslať 21.10.2021 10:01:40   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Máš prosím nejaké percentá? nemyslím aký máš ty pocit, alebo či ty poznáš ženy ktoré boli do potratu tlačené
poznam osobne nejake zeny dokonca z mojich blizkych, a poradna Alexis spomina ze takych zien ktore pridu za nimi s tymto problemom je vacsina (clanok na Postoji)
z toho usudzujem ze to nie je zanedbatelne percento a v kazdom pripade si myslim ze tymto zenam treba pomoct
---
Citácia:
A pomoc v tychto pripadoch aj tak nespociva v sťaženi potratu, ale v niecom uplne inom !!!
a v com? v ulahceni pristupu k potratu?

Poslať 21.10.2021 10:02:08   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Priznám sa, že to tvrdenie Legionara neviem nejak v diskusii nájsť.
pohladam

Poslať 21.10.2021 10:10:32   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 22447 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Priznám sa, že to tvrdenie Legionara neviem nejak v diskusii nájsť.
pohladam
Samozrejme, ze nie. Pretoze nic takeho som ja nepovedal ... ;)

Poslať 21.10.2021 10:15:52   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A pomoc v tychto pripadoch aj tak nespociva v sťaženi potratu, ale v niecom uplne inom !!!
Máš nejaké informácie, že sa podáva novela nejakého zákona, ktorá má pre ženy uľahčiť prístup k potratom?
Lebo ja viem len o Záborskej novele. A tú si asi na mysli nemal.

misojogi píše:
Citácia:
Máš prosím nejaké percentá? nemyslím aký máš ty pocit, alebo či ty poznáš ženy ktoré boli do potratu tlačené
poznam osobne nejake zeny dokonca z mojich blizkych, a poradna Alexis spomina ze takych zien ktore pridu za nimi s tymto problemom je vacsina (clanok na Postoji)
z toho usudzujem ze to nie je zanedbatelne percento a v kazdom pripade si myslim ze tymto zenam treba pomoct
Čiže zase je to len o tvojich pocitoch. Myslel som si.

Poslať 21.10.2021 10:23:41   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 22447 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Presne v tom !

Ak chces naozaj pomoct zenam, musis im dat SLOBODU - ekonomicku, psychologicku aj pravnu.
Darmo fanatici tlacia na "zachranu nevinnych deti", ked POTOM ich to absolutne prestane zaujimat !

Ako zena uzivi dieta, kde bude byvat, kam ho da do skolky, ako sa ubrani predsudkom okolia, rodiny, ako sa ubrani partnerovi atd. atd.
Je toho strasne moc, kde MOZES zenam realne pomoct.
Zakaz interupcii do toho ale rozhodne nepatri !

Poslať 21.10.2021 11:07:36   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Máš nejaké informácie, že sa podáva novela nejakého zákona, ktorá má pre ženy uľahčiť prístup k potratom?
toto by si mal smerovat na Legi, ja som sa pytal na jeho slova ze ako to vlastne myslel a ziadal vysvetlenie ...
ale mozno to myslel inak
Citácia:
Čiže zase je to len o tvojich pocitoch. Myslel som si.
prepac ale nemozes konkretnych realnych ludi anulovat na puhe pocity
povedal som poznam niektore zeny osobne a poradna Alexis ma kopec klientiek
nech by to bolo len 10 percent zien nutenych do potratu aj to je neprimerane

Ked mi konkretna zena povie co sa jej stalo tak to asi nebude moj pocit, LEN moj pocit ale jej osobna skusenost a velmi neprijemna
analogicky keby mi nejaka zena povedala ze je zneuzivana tak to nebude len moj pocit ale aj jej pocit a dokonca trestny cin konkretneho cloveka ktory sa toho dopustil
==================
Citácia:
Presne v tom !
takze vidim ze som Legiho pochopil spravne
potrat je pre neho riesenie, namiesto hladania ineho riesenia
-------------------------------
Citácia:
Je toho strasne moc, kde MOZES zenam realne pomoct.
suhlasim a tvoje tvrdenie ze potom to tych ludi prestane zaujimat nie je pravdive. Realne sa pomaha aj potom
Odkial si dosiel na tu myslienku? zeby citanie SME a DennikaN ?

[ Príspevkov: 568 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť