Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 2145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 139, 140, 141, 142, 143
Autor Správa
Poslať 22.12.2020 16:45:39   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Často stačí chytiť dieťa za ruku, dôrazným hlasom osloviť
Ked nestaci, tak remen alebo varecha to isti, hovorili sme tomu aj Makarenkove metody ;-D
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.12.2020 20:13:59   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/finska-politicka-celi-stvrtemu-vysetrovaniu-pre-svoje-nabozenske-presvedcenie/2388578
Citácia:
V jeseni sa Räsänenová vyjadrila pre spravodajský portál National Catholic Register: “Je to už tretíkrát, čo ma vyšetrujú pre podozrenie z poburovania proti minoritnej skupine. Napriek tomu, že prešetrovanie a svedecké výpovede s tým súvisiace mi zaberajú vela času, neustúpim.”

Čoho sa týkajú obvinenia, ktoré si vyslúžili štyri prebiehajúce vyšetrovania zo spáchania trestného činu? „Vyšetrujú, či je v súlade so zákonom verejne vyznať a vyjadriť vieru uvedenú v Biblii, ktorá sa týka vzťahu človeka a Boha,“ uviedla Räsänenová. “Budem obhajovať svoje právo vyjadriť verejne svoju vieru, aby nikomu ďalšiemu nebolo upreté právo slobody vierovyznania a slobody prejavu. Držím sa presvedčenia, že moje vyjadrenia sú v súlade so zákonom a nemali by byť cenzurované. Nevzdám sa svojej viery. Nezastrašia ma a nezaženú do kúta, aby som svoju vieru ukrývala.

Vyjadrenia političky, za ktoré si vyslúžila trestné oznámenia, zazneli vo fínskej televízii počas šou YlePuhe dňa 20. decembra 2019. Témou relácie bolo: „Čo by si Ježiš myslel o homosexuáloch?“ Räsänenová rozoberala biblické učenie o vtelení, stvorení, hriechu, poslednom súde a spáse. Vysvetľuje: “Zdôrazňovala som, že všetci, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, sú si pred Bohom rovní, sú cenní, avšak tiež hriešni a všetci potrebujú Ježišove spásonosné účinkovanie, aby získali večný život. Považujem za nepochopiteľné, že niektorí ľudia považovali tento program v ktorejkoľvek jeho časti za hanlivý.”
Citácia:
Čo sa týka vyšetrovaní, politička uviedla: „Ich podstatou je, či je legálne verejne vyznať a vyučovať biblické pohľady na vzťah človeka a Boha. Z pohľadu slobody vierovyznania a slobody prejavu, tieto prešetrovania predstavujú precedensy. Obhajujem svoje právo na vyznanie viery, aby ostatní ľudia neboli o tieto práva ukrátení. Sloboda náboženstva súvisí s presvedčením na hlbšej úrovni, než len mať určitý názor.“

Päivi Räsänenovu podporuje aj kresťanská advokátska organizácia ADF International, ktorá má za cieľ obhajovať základné slobody a presadzovať neoddeliteľnú dôstojnosť všetkých ľudí. Paul Coleman, výkonný riaditeľ ADV International a autor knihy Censored: How European Hate Speech Laws Are Threating Freedom of Speech (Cenzúrované: Ako zákony o nenávistnej reči v Európe ohrozujú slobodu prejavu) uviedol: „V slobodnej spoločnosti by mal mať každý povolené zdieľať svoje presvedčenie bez strachu z cenzúry. To predstavuje základ každej slobodnej a demokratickej spoločnosti. Kriminalizovanie slobody prejavu, ktoré sa teraz označujú ako zákony proti ´nenávistnej reči´ zabraňujú dôležitým verejným diskusiám a predstavujú smrteľnú hrozbu pre demokraciu.“

„Ešte pred týmto prípadom nebolo Fínsko považované za nebezpečné pre náboženskú slobodu či slobodu prejavu. Avšak, na slobodu prejavu sa v Európe a iných západných krajinách intenzívne útočí a prípad pani Päivi Räsänenovej ukazuje, ako rýchlo vie krajina zneužiť svoj trestný zákon proti občanom pre ich presvedčenie, čo sa v zdravej demokracii stávať nemá,” dodáva Coleman.

Berúc do úvahy širší pohľad v rámci Európy, spresňuje: “Tieto druhy trestných stíhaní vytvárajú kultúru strachu a cenzúry a postupne sa stávajú v rámci celej Európy bežnými.
Hore
 Profil  
 
Poslať 31.12.2020 23:00:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
obmedzenie slobody slova, nikdy nevieme ked sa to raz rozbehne ze kedy sa to zastavi
https://zive.aktuality.sk/clanok/150377/facebook-sa-konecne-zmohol-na-zasah-zrusil-konspiracny-zem-a-vek/?
Citácia:
Bojovníci proti hoaxom a dezinformáciám dostali od Facebooku neskorý vianočný darček. Sociálna sieť totiž v stredu trvalo zablokovala dva profily konšpiračného časopisu Zem a Vek, informoval Denník N. Jedna väčšia a druhá menšia stránka mali v súčte približne 45-tisíc fanúšikov.
Citácia:
Ziadna dobra sprava. Cenzura je vzdy cenzurou, ked sa do toho pletie politika, je zle.
A je jedno, ci zrusis tych, co pisu bludy alebo tych, co pisu pravdu. Lebo pravda a klamstvo je dost casto relativna zalezitost. To by potom mohli zrusit aj tych, co veria na numerologiu, pisu horoskopy alebo veria v boha.
https://zive.aktuality.sk/clanok/150293/facebook-musi-niektorym-politikom-zavriet-usta-inak-to-nejde-kotleba-je-prikladom/
Citácia:
Šéf Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba sa s príchodom pandémie koronavírusu naladil na vlnu bizarných konšpirácií všetkého druhu.

Najvýraznejšie to pociťujeme od jeho júlového návratu na Facebook, kde sa objavil po niekoľkoročnej odmlke, keď prišiel o svoj pôvodný účet. Nakoľko už predtým v televíznych vystúpeniach začal šíriť bludy o „znaku šelmy“ a čipovaní, na sieti len pokračoval v nastolenom trende.

Ide často o také nezmysly, že predstavujú nebezpečenstvo pre zdravie tých, ktorí im uveria. Práve preto FB Kotlebovi dovedna zmazal už dve videá s bludmi a včera ho zmazal do tretice – kvôli nepodloženým klamstvám o vakcíne.

To všetko napriek tomu, že Facebook za bežných okolností politikom dopraje takmer úplnú slobodu slova. Máme byť preto spokojní?

Nie.
Citácia:
Sieť musí mať účinné mechanizmy a páky na to, aby takýto nebezpečný obsah efektívne zvládala moderovať. Súčasný systém, kedy najvážnejšie prípady musia napríklad „oficiálne“ nahlasovať novinári, lebo hlásenia používateľmi na FB sú ignorované, nefunguje. A zbavovanie sa zodpovednosti tvrdením, že „nechceme byť policajtom a rozhodovať, čo je a nie je pravda“, už naozaj nie je na mieste.

Je to nezávideniahodná situácia – nielen pre Facebook, ale pre všetky sociálne siete. No vytvorili ju sami, preto aj musia znášať následky.
ideme smerom k cinskym metodam: nepohodlnych eliminovat
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.01.2021 1:33:09   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Pamatuju se, jaký despekt jsem cítil k německému školství a vůbec výchově, když jsme dětičky vyvezli do stověžaté matičky Prahy. Autobus je vysadil vedle Pražského hradu a pak odjel na parkoviště u Hlavního nádraží. Mým úkolem bylo projít s dětmi Hradem (Jen projít. Ty ignoranty nějaká katedrála nezajímala), pak sejít dolů Nerudovkou k Mikuláši, pak na Karlův most, pak kolem Prašné brány, vyjít Václavák, zahnout u ocasu doleva, projít přes Šervůd a na hlaváku je nakvartýrovat do autobusu. Dětičky si měly cestou nakoupit. Fór byl v tom, že to bylo nemožné. Oni to prostě nebyli schopni po vlastních nohách ujít. Už Karlův most pro ně byl příliš. Ze zhruba hodinové procházky byl nakonec šestihodinový výšlap a několikrát jsem vážně uvažoval, že je nějak naložím hromadně do metra a dojedeme to.

Smál jsem se tomu. Německé děti byly změkčilé, hloupoučké, minimálně dva roky pozadu se vzděláním oproti našim školákům. Měly naprosto uhozené a zoufale povrchní názory nepoužitelné pro život, sex je zajímal také nejméně o da roky dřív než naše děti. Kluci byli ubrečené měkkoty a holky zase urážlivé fifleny.

Uplynulo dvacet let… a máme to tady. Většina našich děcek je přesně takových, čemu jsem se smál.

Tehdy jsem si nedovedl představit, že by něco tak ubohého a nemožného došlo i do našich škol. Myslel jsem, že jde o kulturní rozdíl, že češi jsou prostě jiní – tvrdší, přímější, ošlehanější životem. Ale ve skutečnosti šlo jen o rozdíl jedné generace. Kultura v tom nehrála roli. Hladce jsme to převzali se vším všudy. Tak hladce, až mě to děsí.

Stejně tak se díváme na videa z USA, kde nám ukazují černochy v ghetech. Posloucháme komentátory, kteří mluví o tom, že tam mají vysokou rozvodovost, muži plodí děti, ale nestarají se o ně, nechodí do práce, všude je kriminalita, drogy, mizerné školy. Někteří komentátoři jsou pravicově nesmlouvaví a jednoznačně říkají, že si za to ty černý huby můžou samy. Že nemají žádnou odpovědnost, že každý je svého štěstí strůjcem. Jiní zase levicově mluví o mizerných šancích, o rasismu, o tom, že je třeba černým bratrům pomoci. Díváme se na to a přikláníme se k jednomu nebo druhému názoru, ale všichni vidíme, že to gheto je opravdu problém. Že tam opravdu těžko může fungovat nějaká škola, že drogy zničí i to, co alespoň trochu fungovalo, že to tam nemá žádné demokratické a svobodné řešení. Svoboda u nich znamená si sami a dobrovolně zničit život
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/ted-jsme-my
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.01.2021 12:15:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4576 príspevkov
https://www.facebook.com/1437121429870192/posts/2773911562857832/
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.01.2021 16:44:42   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.noviny.sk/slovensko/579231-otrasny-cin-v-obci-malinovo-v-miestnom-potoku-nasli-styri-m-tve-zvierata-mohli-byt-tyrane
tak zviera je cennejsie ako clovek?
nehovorim ze mozno naozaj niekto zvierata tyral ale podla vsetkeho ich len usmrtil.
na dialniciach a cestach zahynie rocne kopec zvierat a nikto to neriesi, zda sa mi to prehnana reakcie a hlavne pseudosenzacia JOJky (sposob ze ako o tom pise) ak nejde o ozajstne tyranie zvierat.
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.01.2021 17:00:47   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Absurdistan? Americký kongresman zakončil modlitbu slovami amen a awoman
https://dennikstandard.sk/18082/absurdistan-americky-kongresman-zakoncil-modlitbu-slovami-amen-a-awoman/
---
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.01.2021 9:14:59   Re: Gender ideológia
 

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 262 príspevkov
amen neznamená "muži," lebo nie je anglického pôvodu. to že je tam anglické "men"(muži, ľudia), je len vonkajšia zvuková podoba, čo feminizmus si zase musel rypnúť.

samotné "a men" je nelogizmus, v angličtine znamená "a" jednotné číslo a "men" množné. niečo ako "jeden muži"
_________________
Sláva Isuzu Christu!
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.01.2021 10:44:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ved prave je to uplne na hlavu ale co sudruzenkovia neomarxizmu neurobia v mene svojej ideologie
-----------------------
a dalsi pripad - mister Bean
https://www.lidovky.cz/kultura/stredoveka-luza-hleda-koho-by-upalila-herec-rowan-atkinson-ostre-zkritizoval-kulturu-ruseni.A210107_141545_ln_kultura_jto
Hore
 Profil  
 
Poslať 14.01.2021 10:22:23   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Informacie pochadzaju z otvoreneho listu prezidentovi z roku 2017.
--------------------------------------

Pán prezident, prekážky sú odstránené

Vážený pán prezident,
dovoľte, aby sme týmto otvoreným listom zareagovali na Vašu výzvu k diskusii a hľadaniu konkrétnych opatrení pre páry rovnakého pohlavia.

V prvom rade chceme zdôrazniť, že "bariéry", ktoré uvádzate vo svojom Facebookovom statuse t.j., že

1. “partneri nemôžu pristupovať k informáciám o zdravotnom stave,

2. čelia prekážkam spojeným s bývaním,

3. dedením”,

sú v súčasnosti bez prekážok a okamžite riešiteľné v rámci zákonov Slovenskej republiky, a to pre všetkých jej občanov rovnako.

Je rozumné predpokladať, že pre osoby, ktoré si chcú spomínané záležitosti usporiadať, je dôležité poznať aktuálne zákonné možnosti v duchu zásady, ktorá platila už v rímskom práve: „vigilantibus iura scripta sunt" - „právo patrí bdelým", t.j. tým ktorí dbajú o ochranu a výkon svojich práv.
Preto pre všetkých, ktorí čelia uvedeným problémom, uvádzame prehľad možností, ktoré náš právny systém ponúka bez rozdielu všetkým občanom:

1. Sprístupňovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie

Lekár má povinnosť mlčanlivosti o zdravotnom stave pacienta. Ani manžel alebo manželka pacienta nemajú automaticky právo nahliadnutia do zdravotnej dokumentácie, pokiaľ na to pacient nedá súhlas.
Pacient má však právo zbaviť lekára mlčanlivosti a požiadať ho, aby o jeho zdravotnom stave informoval presne špecifikovanú osobu (§ 25 ods. 1 písm. c) zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.)
Právne preto nič nebráni tomu, aby pacient požiadal lekára, aby informoval o jeho zdravotnom stave určitú osobu (napr. partnera).

2. Prekážky spojené s bývaním

Ak sa jedná o kúpu nehnuteľnosti, partneri môžu nadobudnúť nehnuteľnosť do podielového spoluvlastníctva.
V takom prípade je potrebné uzatvoriť kúpnu zmluvu, ktorá musí obsahovať náležitosti uvedené v Zákone o vlastníctve bytov a nebytových priestorov s tým, že obaja partneri budú uvedení na strane kupujúcich a uvedú svoje spoluvlastnícke podiely na nadobúdanom byte.

3. Dedenie zo závetu alebo zo zákona

Právny poriadok Slovenskej republiky pozná štatút dedenia zo závetu, tento inštitút môže využiť každý občan a odkázať svoj majetok určenej osobe. Dedenie zo závetu má dokonca prednosť pre dedením zo zákona (§ 473-479 Občianskeho zákonníka).
Je však možné aj dedenie zo zákona. Pri občanoch, ktorí tvoria spoločnú domácnosť podľa § 115 Občianskeho zákonníka aspoň 1 rok pred smrťou jedného z nich a nemajú dedičov podľa prvej dedičskej skupiny (manžel, deti), v druhej dedičskej skupine podľa §474 ods. 1 Občianskeho zákonníka dedia “tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roka pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z tohto dôvodu starali o spoločnú domácnosť, alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.“).
....
-------------------------------------------------

Dalej prikladam uryvky zo zakona:

Zákon č. 576/2004 Z. z.
Zákon o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Sprístupňovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie
(1) Osoba je oprávnená udeliť súhlas na prístup k údajom zo svojej elektronickej zdravotnej knižky v rozsahu a spôsobom ustanovenom osobitným predpisom.31b) Údaje zo zdravotnej dokumentácie podľa § 20 ods. 2 a 3 sa sprístupňujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby

a) tejto osobe alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu,

b) manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu; ak takáto osoba nie je, osobe plnoletej,16) ktorá s ňou žila v čase smrti v domácnosti,32) blízkej osobe33) alebo ich zákonnému zástupcovi,

vysvetlivka 33 z Obcianskeho zakonika:
§ 116
Blízkou osobou je príbuzný v priamom rade, súrodenec a manžel; iné osoby v pomere rodinnom alebo obdobnom sa pokladajú za osoby sebe navzájom blízke, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu.
Hore
 Profil  
 
Poslať 15.01.2021 10:59:44   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.postoj.sk/69732/koalicia-pripomina-lod-blaznov
Citácia:
Pred týždňom, po obsadení Kapitolu prívržencami Trumpa, sme varovali, že tento incident môže viesť k pritvrdeniu cenzúry v réžii silných big-tech spoločností a ich politického krídla – progresívnej ľavice.

Stalo sa to rýchlejšie a vo väčšom rozsahu, než sme čakali. Facebook, Instagram a Twitter zablokovali Trumpa. Vraj pre obavy z podnecovania nepokojov. Trumpov tím avizoval, že si nájde novú platformu. Okamžite potom IT divízia Amazonu (s podporou Googlu a Applu) odstrihla od cloudov a serverov konzervatívnu sociálnu sieť Parler. Vypli ju. Vraj pre radikálny obsah.

Tieto praktiky môžeme bez akéhokoľvek preháňania označiť ako nebezpečnú cenzúru. Nie štátnu. Súkromnú cenzúru, o ktorej rozhoduje finančná aristokracia – vlastníci sietí a dát. Tí dnes stoja vysoko nad bezmocnou politikou či nad úradmi. Sú dokonca silnejší než americký prezident.

A budú ešte silnejší. Pretože ich figúrky z radov demokratov vyhrali prezidentské voľby a ovládli obe komory Kongresu.

Samozrejme, stále platí, že nenávistný či agresívny obsah, ktorý sa šíri cez sociálne siete, treba obmedzovať. No musí sa to diať cez zákony, právo a štátnu reguláciu, ktorú budú rešpektovať vlastníci sociálnych sietí a médií. Je neprijateľné, aby o bytí či nebytí používateľov či ich sociálnych sietí (Parler) rozhodovala úzka skupina oligarchov. Lebo tam už nejde len o boj proti nevhodnému obsahu, ale o cenzúru a obmedzovanie slobody slova.

Rozhodnutia IT gigantov už vyrušili aj takých umiernených lídrov ako Angela Merkelová. Aj ju znepokojilo, že partia súkromných firiem s obrovskou mocou môže rozhodovať, kto bude online. A kto pôjde do vyhnanstva.

Politika vlastníkov sietí odkrýva dve vážne hrozby.

Prvá: cenzúra, ktorú svojvoľne predvádzajú, nemusí ohrozovať len extrémistov a radikálov. A ani ich neohrozuje, aspoň nie tých progresívnych, ktorí podporovali protesty a výtržnosti Black Lives Matter (vedúce k podpaľovaniu policajných áut a k útokom na úrady).

Ich cenzúra môže skôr či neskôr likvidovať akýkoľvek konzervatívny názor. A časom aj akýkoľvek normálny názor, ktorý nekopíruje módne predpisy… Woke kultúra (kultúra „uvedomelých“) už napríklad viedla k prepusteniu vedkyne, ktorá hlásala, že pohlavie je biologická danosť, nie katalógová voľba. Teda: prišla o prácu, lebo konštatovala fakt, vedeckú pravdu, ktorá však bola v rozpore s novou progresívnou vierou.

Druhá hrozba: finančná sila a moc vlastníkov sietí dosiahla bezprecedentnú úroveň. Ešte nikdy v dejinách ľudstva neboli kapitál – a moc – tak tvrdo koncentrované v rukách úzkej skupiny ľudí. A nielen to. Ich nástroje umožňujú takmer absolutistickú kontrolu nad spoločnosťou. Monopoly, resp. oligopoly ako Microsoft, Google, Facebook, Apple sledujú, kontrolujú a ovládajú naše súkromie. Manipulujú nás. A navyše je od nich závislé prežitie akejkoľvek firmy.

Zašlo to tak ďaleko, že táto oligarchia si môže, obrazne povedané, kúpiť svet. Investuje do médií, do politických strán, do mimovládok. Cez siete nadácií financuje aktivistov a intelektuálov. A dozerá na to, aby klasická, poctivá ľavica – tá, ktorá bojovala proti moci súkromného kapitálu – neexistovala. A aby jej priestor obsadili neškodní a elitárski progresívci, ktorí skúmajú, či majú byť záchody pánske a dámske, alebo radšej „unisex“.

Jednoducho: vlastníci globálnych sietí môžu zlikvidovať firemnú konkurenciu, ktorá im prekáža v ovládnutí trhu (aj to urobili pri sieti Parler). Môžu potlačiť politickú opozíciu (aj to urobili; v kampani blokovali kritické správy o Bidenovcoch, najnovšie vypli amerického prezidenta). A môžu potláčať myšlienky a ideológie, ktoré by ich mohli ohrozovať (aj to už robia).

A ak sa proti tomu spoločnosť nepostaví, časom tu budeme mať to, čo niektorí autori nazývajú digital dictatorship. Digitálna diktatúra.
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.01.2021 11:15:04   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.tyzden.sk/nazory/70163/podivna-diskriminacia-knaza/
Citácia:
Podivná diskriminácia kňaza. Absurdné? Áno
.michal Oláh + .názory +
13. január 2021

„Ďakujeme za záujem o kúpu prevodovky na našom e-shope...Vzhľadom k tomu, že vedenie našej firmy sa rozhodlo nepodporovať žiadnu cirkevnú organizáciu, Vás informujeme o zrušení objednávky...neuzatvárame žiadne zmluvy ani vystavujeme faktúry organizáciám, ktoré sú spojené s cirkvou“.
Michal Oláh

absurdné? Áno. Pokiaľ nie dosť, dosaďte si za slovo „cirkvou“ slovné spojenie „židovskou obcou“ alebo „Rómami“. Túto hlúpu odpoveď dostal e-mailom pred niekoľkými dňami katolícky kňaz zo západného Slovenska po objednávke súčiastky do vykurovacieho kotla za 75 eur. Zaplatiť chcel zo služobného účtu, faktúra mala byť preto vystavená na farský úrad. Firma z Košického kraja, ktorej názov nechcel duchovný zverejňovať, bezdôvodne odmietla uzavrieť obchod s regionálnym predstaviteľom rímskokatolíckej cirkvi. Napriek tomu, že farár súčiastku potreboval na zabezpečenie jednej zo základných životných potrieb – tepla.
Prečítajte si aj: Každé dieťa prijímam a odovzdávam s láskou. Kto sú profirodičia? (Reportáž)

Problém by sme možno s prižmúrenými očami mohli hodiť za hlavu ako „nedorozumenie“, ak by sme neboli krajinou s dlhodobými problémami v oblasti diskriminácie. Len minulý rok nás Európska komisia proti rasizmu a intolerancii (ECRI) vo svojej monitorovacej správe o stave ľudských práv na Slovensku upozornila na problémy v oblastiach rasizmu, diskriminácie, xenofóbie, antisemitizmu a intolerancie.
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.01.2021 11:45:49   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20940 príspevkov
Je to nieco podobneho, ako ked Trump vyhlasil embargo na Huawei ... :D
Alebo OSN na Severnu Koreu ...
Alebo ked cukrar nechcel urobit svadobnu tortu homosexualom ...

Z ineho sudka:
https://domov.sme.sk/c/22575449/dobre-rano-dotacie-na-rodovu-rovnost-rozdali-cudne.html
Napiseme: Podivna diskriminacia ne-katolikov ?

Nemalo by sa to diat - ale deje sa ... :cry:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.01.2021 15:25:27   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Alebo ked cukrar nechcel urobit svadobnu tortu homosexualom ...
toto je mylna informacia
on nemal problem im predat tortu ale mal problem urobit tam homosexualnu vyzdobu (aku chceli) a odporucil ich na vedlajsi podnik

je to podobne ako ked stavebna firma nema problem hocikomu postavit bezny dom ale odmietne postavit dom v tvare pohlavneho organu, pretoze to povazuje za nechutne

tieto dva pripady treba rozlisovat
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.01.2021 0:32:08   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://dennikstandard.sk/23039/opak-nemecka-polsko-pripravuje-zakon-proti-cenzure-na-internete/
Citácia:
Bez slobody prejavu neexistuje demokracia

„Sloboda prejavu a právo na debatu je esenciou demokracie. Ak štát negarantuje slobodu v týchto oblastiach, tak neexistuje ani demokracia,“ argumentoval minister. Poľskí občania by podľa neho mali mať garanciu slobodného prejavu aj na sociálnych sieťach, tak ako to stanovuje ústava.

To si podľa Ziobra vyžaduje novú legislatívu, ktorá bude schopná vynútiť dodržiavanie poľských zákonov a slobôd na internete. Tá doteraz v krajine neexistovala, pričom podľa ministra mali hlavné slovo súkromné spoločnosti, ktoré sa mohli samovoľne rozhodnúť, koho a čo vymažú či zablokujú.

Minister argumentoval, že ak by aj občan skrz súdny proces dokázal, že jeho príspevky neporušovali zákon, nemá žiadnu garanciu, že sociálne siete vezmú takýto výsledok v úvahu. Špecifiká navrhovanej legislatívy bližšie vysvetlil zástupca ministra Kaleta.

Podľa návrhu zákona vznikne nezávislá Rada pre slobodu prejavu, ktorá bude tvorená piatimi osobami. Tie bude voliť poľský snem pomocou trojpätinovej väčšiny. Táto organizácia bude mať právomoc preskúmať sťažnosti užívateľov sociálnych sietí v prípade, ak bude ich účet zablokovaný alebo príspevky odstránené a odvolanie sa užívateľa nepomôže.
https://dennikstandard.sk/22235/spisovatelka-kritizuje-dosledky-zmien-pohlavia-spotify-rozhovor-s-nou-vymazal/
Fenomén kultúry vymazávania (cancel culture) sa stáva čoraz častejším javom na sociálnych sieťach a elektronických platformách prevádzkovaných veľkými technologickými spoločnosťami. Jeho obeťou sa stala aj nemecká spisovateľka, ktorá nesúhlasí s transrodovou agendou.

Birgit Kelleová je spisovateľka, ktorá píše pre viaceré médiá v Nemecku, Rakúsku aj Švajčiarsku a jej knihy patria v nemecky hovoriacich krajinách medzi bestsellery. Jej najnovšia kniha „Stále normálne? To môže byť rodové!“ (Noch Normal? Das lässt sich gendern!) vydaná vlani vzbudila pozornosť LGBTI komunity, konkrétne transrodových ľudí, ktorí sú ňou pobúrení.

Internetová platforma Spotify, na ktorej sa dá okrem hudby nájsť aj nevyčerpateľné množstvo audiokníh a podcastov, pristúpila voči Kelleovej k radikálnemu kroku. Vymazala rozhovor, v spisovateľka hovorila o svojom novom diele.

Autorka vec vzala osobne a v komentári na stránke European Conservative píše, že sloboda vravieť len veci, ktoré nikoho neurážajú, už nie je slobodou, ktorú stojí za to mať. Podľa Kelleovej je krok spoločnosti Spotify voči jej osobe typickým príkladom takzvanej cancel culture, teda kultúry vymazávania názorov, ktoré nekorešpondujú s chápaním sveta, aké majú prevádzkovatelia internetových platforiem a sociálnych sietí.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 2145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 139, 140, 141, 142, 143

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: