Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 275 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Správa
Poslať 17.11.2020 11:36:23   Re: Potraty na Slovensku a vo svete
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16051 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Aj sexuálna revolúcia mala neblahé vplyvy a priniesla nedobré ovocie.
je paradoxom ze priniesla menej deti a menej sexu, namiesto toho su rozne chore nahrady ako napriklad porno a daleko zvratenejsie veci o ktorych radsej nebudem ani hovorit
Robil sa vyskum na univerzite v Salt Lake v Utahu cca 10 000 parov co je naozaj dost
a zistilo sa ze krestanske pary maju vyrazne viac sexu(cca o 30-50% viacej krat tyzdenne), stabilnejsie manzelstva ako neveriace pary
cize sexualna revolucia paradoxne nici to co slubuje ako ciel ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2020 13:02:19   Re: Potraty na Slovensku a vo svete
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16051 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dnešná najodpornejšia storočnica v histórii

Prednedávnom ma môj dobrý priateľ poprosil o recenziu svojej knihy o potratoch. Nezhody rôznych internetových zdrojov v dátumoch jedného z najdôležitejších dokumentov ma donútili použiť schopnosti z mojej bývalej profesie vyšetrovateľa. A tak som zvláštnym riadením osudu mal príležitosť prečítať si v originále storočnú ruskú vyhlášku, ktorá prvá na svete legalizovala potraty. Ostal som šokovaný. Pseudoargumenty potratárov sa za tých sto rokov vôbec nezmenili.

18. novembra 1920 publikovali ľudové komisariáty ochrany zdravia a spravodlivosti spoločnú vyhlášku č. 471. Vyhláška spomína zákonodarstvá všetkých ostatných krajín, ktoré si zvolili zlú cestu zákazov potratov, zatiaľ čo nová krvavá diktatúra proletariátu sa chválila iným, a to celkom novým „moderným“ prístupom k tomuto „zlu“.

Ani krvaví ruskí boľševici sa nechválili, že potraty sú dobré. V tom by si mohli podať ruku aj s našou pani prezidentkou.

Ako prvé sa však musí zmeniť jazyk, akým sa o zabíjaní detí hovorí. Už sa nehovorí o zabití nevinného dieťaťa, to nie je vo vyhláške spomenuté ani raz. Ba ani o „ukončení“ tehotenstva. Vyhláška hovorí o tzv. „prerušení“ tehotenstva, či „operácii“. Podobnosť s naším zákonom o prerušení tehotenstva nie je čisto náhodná.

Základom je ako vždy emócia. Krvaví boľševici (ktorí v tom istom čase posielali na smrť, či do gulagov množstvo kňazov, biskupov a vlastne každého nepriateľa) tvrdili, že chcú pomáhať ženám. Veď preto má vyhláška názov „o ochrane zdravia žien“. Priamo tam sú uvedené ich argumenty:

Tajné potraty sú drahé a doktori ich využívajú na svoje obohacovanie.

Stále viac a viac žien sa uchyľuje k potratu.

4 % žien pri potrate zomierajú a 50 % z nich má zdravotné následky.

Keď sa odstránia pozostatky starej morálky a zlepší sa ekonomická situácia potraty vymiznú.


Riešením sa malo stať zavedenie bezplatných potratov v sovietskych nemocniciach, ktoré podľa ich tvrdenia zabezpečia maximálnu neškodnosť potratu a úplnú prístupnosť pre ženy.

S dôsledkami pre nenarodené deti, pre otcov týchto detí, lehotami na potrat, či lekármi a ich svedomím sa ľudoví komisári Semaško a Kurskij, podpísaní pod vyhláškou, netrápili. Za všetkým stála marxistická ideológia so svojou nenávisťou k rodine ako patriarchálnemu prežitku, v ktorej muž ako „kapitalista“ zotročuje ženu predstavujúcu v rodine „proletariát“. Bolo ju treba oslobodiť! Od detí a od rodiny.

Argument pre naivných oslávil už svoju storočnicu: „Nezakazujme potraty, zlepšujme ekonomickú situáciu a nebude toľko potratov!“ Stále tá istá diabolská stratégia, ktorá hrá na city a hľadá ospravedlnenie pre vraždu nevinného. Na dieťa sa pozerá ako na ekonomickú záťaž a nie ako na najväčší dar pre rodinu. Ekonomická situácia je po sto rokoch násobne lepšia, napriek tomu aj v najbohatšom Nemecku je to najčastejší oficiálne uvádzaný dôvod na zabitie dieťaťa.

Potraty (rovnako ako každé iné zákonom podporované zlá) prekonali všetky dovtedajšie hranice okrajového javu v spoločnosti. Po legislatívnom schválení sa počty zabitých nenarodených detí z desaťtisíc potratov v roku 1921 z roka na rok násobia. V roku 1940 dosiahli pol milióna. Potom prišiel v Sovietskom zväze na istý čas zákaz. Po opätovnom legislatívnom schválení v roku 1954 Rusi začínali odznova na 300.000 potratoch ročne. Tento počet stúpal závratným tempom a za tri roky stúpol na viac ako jedenásťnásobok. Úplný vrchol dosiahol v roku 1965, keď bolo zabitých viac ako 5,4 milióna nenarodených detí. Každý rok sa však až do zmeny režimu pohyboval medzi 4 až 5 miliónmi zabitých detí.

Zdravotné fyzické, či psychické následky potratov týchto „maximálne neškodných“ potratov nieslo čoraz viac žien a presiakli skoro do celej sovietskej populácie. Ťažko nájdete v Rusku rodinu, ktorá počas generácii neprežila skúsenosť zabitia vlastného dieťaťa potratom. A iné krajiny ich v tomto besnom vraždení nasledovali.

V Spojených štátoch amerických prišlo od zavedenia potratov v roku 1973 rozhodnutím Najvyššieho súdu USA Roe v. Wade o život 61 miliónov 628 tisíc 584 nenarodených detí. Rusko od roku 1920 prišlo o desivých 218 miliónov 810 tisíc 30 nenarodených bábätiek. V Číne legalizácia potratov od roku 1956 viedla k smrti neuveriteľných 425 miliónov 634 tisíc 804 nenarodených detí.

Niet odpornejšej a odsúdeniahodnejšej storočnice ako je tá dnešná. Sto rokov vraždenia úplne nevinných detí práve tými, ktorí ich mali milovať. „Či zabudne žena na svoje nemluvňa a nemá zľutovania nad plodom svojho lona? I keby ona zabudla, ja nezabudnem na teba.“, hovorí Boh prorokovi. Čas na pokánie sa nám kráti!

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD.
Predseda Aliancie za rodinu
https://blog.hlavnespravy.sk/24530/dnesna-najodpornejsia-storocnica-v-historii/
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.11.2020 11:45:18   Re: Potraty na Slovensku a vo svete
 

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20566 príspevkov
https://svet.sme.sk/c/22541533/nezatkli-ma-ani-v-iraku-hovori-fotoreporterka-polskych-protestov.html

Poliaci pri moci sa proste utrhli z retaze.
Povedal by som, ze ultrakatolici ...
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.11.2020 13:39:18   Re: Potraty na Slovensku a vo svete
 

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 137 príspevkov
by ma zaujímalo či všetci tí bojovníci za interrupciu ju zažili a bol to pre nich úžasnýzážitok. alebo ide len sui generis o boj za slobodu v nejakej podobe.
_________________
Christos voskrese! Voistinu voskrese!
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2020 10:49:48   Re: Potraty na Slovensku a vo svete
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16051 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Hlava katolíckej cirkvi prirovnala lekárov podieľajúcich sa na interrupciách ku vrahom.
Pápež František napísal vlastnoručný list argentínskej poslankyni Victorii Morales Gorleriovej, v ktorom podporil boj proti uzákoneniu umelých potratov vo svojej rodnej krajine.
„Problém umelého potratu nie je v princípe otázkou náboženskou, ale otázkou ľudskej etiky, ešte pred akýmkoľvek náboženským vyznaním,“ napísal pápež v liste datovanom 22. novembra. Reagoval ním na predchádzajúcu výzvu združenia žien „Mujeres de las villas“, ktoré ho vyzvali, aby ich podporil v zápase proti aktuálnemu návrhu zákona o legalizácii interrupcií.
„Premáha nás chladná hrôza pri pomyslení na to, že tento návrh zákona je zacielený na pestovanie idey, že umelý potrat je ďalšou z možností v palete antikoncepčných metód a že jej hlavnými adresátmi sú chudobné dievčatá,“ uviedol pápež a dodal: „Je dobré položiť si dve otázky: na to, aby sme vyriešili problém, je správne odstrániť ľudský život? A je správne najať si vraha?“
Pápež František opakovane odsúdil vykonávanie potratov aj v minulosti, pričom použil podobné slová ako dnes: umelý potrat označil za vraždu a lekárov, ktorí ho vykonávajú, prirovnal ku vrahom.
„Vražda detí... s cieľom spokojného života sa likviduje nevinný. V minulom storočí sa celý svet pohoršoval nad tým, čo robili nacisti. Dnes robíme to isté, iba v bielych rukavičkách,“ vyhlásil pápež počas stretnutia so zástupcami talianskeho Fóra rodinných asociácií v roku 2018.
V Argentíne sa má počas nasledujúceho víkendu konať viacero protestov a modlitebných iniciatív proti návrhu zákona. K účasti na nich vyzývali aj miestni biskupi.
https://www.postoj.sk/66540/papez-podporil-argentincanky-ktore-bojuju-proti-legalizacii-potratov
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 275 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: