Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 2557 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 171  Ďalší
Autor Správa
Poslať 26.06.2020 12:05:49   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Patrick Deneen vo svojej knihe ,,Why liberalism failed” tvrdí, že slobodné umenia - liberal arts, boli nútene ustúpiť v prospech ,,užitočných” vied:

"Liberalizmus podkopáva vzdelávanie tým, že nahrádza definíciu slobody, ako kontroly nad samým sebou, definíciou slobodoy, ako autonómie a absencie akýchkoľvek obmedzení.(svojvola) V konečnom dôsledku však liberalizmus ničí liberálne vzdelávanie, pretože stojí na predpoklade, že sme sa už narodili slobodní, namiesto predpokladu, že byť slobodnými sa musíme naučiť.
https://blog.postoj.sk/41033/na-cirkevnych-skolach-by-vyhrala-caputova
Citácia:
Liberalizmus považuje minulosť za kroniku útlaku a neslobody a vyvracia legitímnosť humanitných vied, ako zdroja vzdelania. Humanitné vedy nám nemajú čo ,,užitočné” ponúknuť.

Klasické chápanie slobodných umení, zamerané na vychovanie slobodného človeka, sa nahrádza vzdelaním s dôrazom na vychovanie autonómneho, ,,súkromného” človeka. Vzdelanie vhodné pre ,,res publicu” - vec verejnú, spoločnú, je nahrádzané vzdelaním vhodným pre ,,res idioticu” - pre ,,súkromnú”, obmedzenú a izolovanú osobu.”
Citácia:
V skratke, ak chceme zvrátiť škodlivý liberalizmus, musíme obnoviť liberálne vzdelávanie, ktorého hlavným cieľom nie je výchova fach-idiotov, ale najmä hľadanie pravdy a výchova k slobode, cnostiam a integrite.
Hore
 Profil  
 
Poslať 26.06.2020 12:54:21   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
to je chora zena:
https://www.hlavnespravy.sk/eurokomisarka-helena-dalliova-varuje-pred-narastom-hnuti-za-tradicnu-rodinu-za-diskriminaciu-mensin-podla-nej-moze-aj-koronavirus-europska-komisia-koncom-roka-predstavi-strategiu-podporujucu-lgbtq/2210722
Citácia:
Eurokomisárka Helena Dalliová varuje pred nárastom hnutí za tradičnú rodinu. Za diskrimináciu menšín podľa nej môže aj koronavírus. Európska komisia koncom roka predstaví stratégiu podporujúcu LGBTQ + ľudí
Citácia:
Sťažujú sa, že homosexuáli kvôli koronavírusu nemôžu organizovať dúhové pochody a musia byť doma v izolácii, kde ich ostrakizujú aj samotní rodinní príslušníci.
Eurokomisárka preto žiada okamžité akčné plány na zlepšenie „práv“ LGBTQ+ ľudí. Podľa Dallioej by sme za práva pre menšiny a proti diskrimnácii mali bojovať s rovnakým nasadením ako v boji proti koronavírusu.
a tu je pokracovanie
https://www.hlavnespravy.sk/eurokomisia-upozornila-rastucu-diskriminaciu-moslimov-europe/2202840
Citácia:
Eurokomisárka pre rovnosť Helena Dalliová, ktorá otvárala videokonferenciu, pri tejto príležitosti upozornila, že moslimská komunita v Európe čelí rastúcej diskriminácii v mnohých oblastiach života, a to z dôvodu svojho náboženstva, ale často aj v spojení s inými dôvodmi, ako je etnický pôvod či pohlavie.
Citácia:
Presný počet moslimov v Európe nie je známy. Podľa štúdie spoločnosti Pew Research z roku 2010 bol celkový počet moslimov v Európe (okrem Turecka) približne 44 miliónov osôb, z toho 19 miliónov v 28-člennej EÚ, čo je 3,8 percenta z celkového počtu obyvateľov Únie. Údaje Pew Research z roku 2017 hovorili o 25,7 milióna moslimov žijúcich v EÚ, Nórsku a Švajčiarsku, čo bolo 4,9 percenta celkovej populácie EÚ a dvoch krajín schengenského priestoru.
Hore
 Profil  
 
Poslať 27.06.2020 17:21:54   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://ciernalabut.sk/7559/co-robi-chlapca-muzom-zucastnil-som-sa-kurzu-muzskosti-ja-feminista/
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.06.2020 14:12:10   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
na vymyvanie mozgov treba ist vedecky
Z každej školy však máte len jednu triedu, viac by ste kapacitne nestíhali. Ako ich vyberáte? Čo ak vidíte extrémisticky naladených študentov vo viacerých ročníkoch tej istej školy?

Triedy vyberajú samotní učitelia a učiteľky. Spolupracujeme s tými, ktorí učia občiansku náuku, dejepis či etiku. Oni najlepšie vedia, ktorá trieda je problémová, s ktorou treba pracovať. Niektoré triedy sú zapojené aj dva roky po sebe, no nie nutne preto, že by šlo o problémových žiakov a žiačky, ale preto, že sa s nimi výborne pracuje a ďalším rokom v programe im dávame akúsi nadstavbu našich bežných aktivít.

Poďme teda do triedy. Na začiatku prídete a musíte zistiť, ako sú hodnotovo a postojovo nastavení jednotliví študenti. Až podľa toho môžete vyberať vhodné témy workshopov. Ako to robíte?

S výskumom nám pomáha Pedagogická fakulta UMB. Poradila nám takzvaný asociačný experiment. Vytvorili sme zoznam slov, medzi nimi vždy šesť citlivých – napríklad Róm, Žid, gej, moslim, rasista a podobne. Ostatné slová sú neutrálne, napríklad dom, strom, stena.

Študenti potom po jednom hovoria to, čo im pri každom slove napadne ako prvé. Meriame aj ich reakčný čas, teda ako dlho im trvá, kým vyslovia svoju asociáciu. Následne to vyhodnocujeme. Ak študentom pri slove moslim ako prvé naskakujú asociácie typu terorista, výbušniny či bomba, vie nám to napovedať, na čo sa v triede zamerať.

Čo zvyknú povedať pri slove gej?

Tam sú odpovede obvykle asi takéto – človek, muž, kamarát, spolužiak, normálny a podobne.

A pri slove Róm?

Človek, osada, zlodej, dávky, zneužívanie systému a podobne.

Žid?

Tam som bola mimoriadne prekvapená, lebo mnohí nevedeli, kto to je. Pýtali sa ma na to aj na základných, aj na stredných školách. Niekde sa asi stala chyba, ak sa to dozvedajú až od nás. U tých, čo ten pojem poznali, boli najčastejšími asociáciami človek, náboženstvo, hudba, klobúk či jarmulka. Negatívnych asociácií bolo minimum.

https://dennikn.sk/1721255/uci-ziakov-kritickemu-mysleniu-hovori-s-nimi-o-gejoch-romoch-zidoch-aj-kotlebovi-neraz-netusia-ako-diskutovat/
diskusia
Citácia:
Ján Kabzan
„Kritické myslenie“ len v rámci vágne vymedzených mantinelov. Problém je, že podaktorí sa snažia vtesnať do tzv. kritického myslenia svoje videnie sveta, lenže práve ono si s kritickým – teda nie čiernobielym – pohľadom na svet protirečí. Prejavom kritického myslenia nie je ignorovanie či bagatelizácia očividných a reálnych problémov spoločnosti, ani strašenie neexistujúcimi hrozbami, ani zamieňanie príčin s následkami.
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.06.2020 15:44:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Prolife aktivistka: V Anglicku a na Západe by nás už diskutovať do škôl nepustili. Oceňujem, že tu je to stále možné
https://dennikn.sk/1188358/prolife-aktivistka-v-anglicku-a-na-zapade-by-nas-uz-diskutovat-do-skol-nepustili-ocenujem-ze-tu-je-to-stale-mozne/
Citácia:
Pochopila som, že výchovu detí vnímam inak, ako ju vnímajú Angličania v komunite, kde som žila. Ťažko sa mi to vysvetľuje, ale skúsim to – Angličania v Brightone sú pri deťoch na môj vkus príliš paranoidní.

Všetko musí byť bezpečné, deti nesmú ísť samy do školy ani v prípade, že je za rohom. Čo keby ich niekto uniesol, čo keby ich prešlo auto?
Najskôr som videla zmysel v tom, že ostanem a budem vo svojej komunite robiť osvetu, ale nedalo sa to.

Liberálny konsenzus je v tamojšej komunite taký silný, že konzervatívny človek tam má problém fungovať. Jeho hlas nie je vypočutý, ale už v zárodku vypudený, nechcený. A ja som jednoducho za manželstvo, proti interrupciám, proti pornografii.

Keď sa Anglicko rozhodovalo o tom, či uznať manželstvá pre ľudí rovnakého pohlavia, raz som v spoločnosti mojich priateľov vyjadrila svoj osobný názor, že podľa mňa patrí status manželstva len mužovi a žene a že to je najlepšia voľba aj pre deti.

Hoci všetci vedeli, že mám množstvo priateľov medzi homosexuálmi, zobrali to tak, akoby som niekoho chcela vraždiť, akoby som bola najhoršia na svete. To už nehovorím, za čo ma mali, keď som povedala, že interrupciu nepovažujem za dobrý nápad. Celé zle. Podľa mňa by bola vhodnejšia normálna diskusia.

Keď som ešte do toho priznala, že som veriaca, že verím v Boha, tak ma rovno ľutovali, že som celá pomýlená. Na Slovensku ešte existuje šanca, aby obe názorové strany diskutovali, ale v Brightone sa to už nesmie.

Citácia:
Nepletiem do toho cirkev, Bibliu ani Božie prikázania, to by mi študenti zhodili zo stola, navyše také veci nech sa riešia na hodinách náboženstva s tými, ktorí majú záujem. Nechodím tam moralizovať a dávať príkazy, ako správne žiť. To, ako to robím, má celkom úspech na sekulárnych aj cirkevných školách.

Snažím sa, aby moja debata so študentmi plynula skôr na sekulárnej báze. Napríklad interrupcie podľa mňa vôbec nie sú vecou náboženstva, ale otázkou ľudského práva na život. Aj najväčší ateista dokáže pochopiť, že právo na život je dôležité aj pre nenarodené deti. A ešte raz, študentov nementorujem k tomu, čo je správne podľa mňa, vediem ich len k tomu, aby sa nad tými témami zamýšľali a dopracovali sa k vlastnému názoru.
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.06.2020 12:24:14   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
autorka Haryho Pottera pise
https://www.postoj.sk/57372/preco-rowlingova-nechce-mlcat-o-rodovej-identite
Chce, aby boli trans-ženy v bezpečí, no zároveň nechce, aby spoločnosť vystavila dievčatá a ženy väčšiemu nebezpečenstvu. „Keď dvere toaliet a prezliekarní doširoka otvoríme akémukoľvek mužovi, ktorý verí alebo cíti, že je žena – a, ako som povedala, certifikát o potvrdení pohlavia dnes možno dostať bez toho, aby ste podstúpili operáciu či hormonálnu liečbu - potom otvárame dvere ktorémukoľvek mužovi, ktorý chce vojsť. To je jednoduchá pravda.“

Rowlingová ďalej spomína na situáciu, keď sa jedného rána dočítala, že škótska vláda pokračuje v plánoch na uznanie rodovej príslušnosti. V skutočnosti to podľa nej znamená, že jediné, čo muž potrebuje na to, aby sa „stal ženou“, je povedať, že je žena. Zvyšok dňa strávila myšlienkami, v ktorých sa jej dookola prehrávali spomienky na sexuálny útok, ktorý zažila po dvadsiatke. Bolo pre ňu ťažké potlačiť hnev a sklamanie z toho, ako vláda nedbalo hazarduje s bezpečnosťou žien a dievčat.
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.06.2020 15:02:01   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
velmi dobra uvaha o mysleni zapadnej civilizacie
https://blog.postoj.sk/57347/zapas-o-dusu-zapadnej-civilizacie
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 1:24:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
prečo by si nemohol mať sex s milovaným mužom?
Citácia:
Moje skúsenosti so slovenskou gay komunitou, ktorej som vždy nastavoval zrkadlo, hovoria, že hŕba mužov zanedbáva svoj vnútorný rast – niektorí preto, že rezignujú, iní preto, že nevládzu a ďalší preto, že im to takto vyhovuje. Heterosexuálneho muža núti dospieť minimálne manželstvo, rodina, hoci sa to nie vždy podarí. Homosexuálnemu mužovi často nahráva ilúzia neobmedzenej slobody s možnosťou naplno využívať svoj stav, nahráva mu kolektívne myslenie, ktoré podporuje hnev, vzdor, osobnú nedotknuteľnosť, lebo..., práve on najviac trpí, je najviac nepochopený a najviac on si zaslúži všetko pochopenie sveta a život podľa svojich predstáv, na ktorý nikto nesmie mať svoj názor.
https://blog.postoj.sk/57442/ak-masturbujes-preco-by-si-nemohol-mat-sex-s-milovanym-muzom
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 7:30:22   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21752 príspevkov
misojogi píše:
prečo by si nemohol mať sex s milovaným mužom?
Citácia:
Moje skúsenosti so slovenskou gay komunitou, ktorej som vždy nastavoval zrkadlo, hovoria, že hŕba mužov zanedbáva svoj vnútorný rast – niektorí preto, že rezignujú, iní preto, že nevládzu a ďalší preto, že im to takto vyhovuje. Heterosexuálneho muža núti dospieť minimálne manželstvo, rodina, hoci sa to nie vždy podarí. Homosexuálnemu mužovi často nahráva ilúzia neobmedzenej slobody s možnosťou naplno využívať svoj stav, nahráva mu kolektívne myslenie, ktoré podporuje hnev, vzdor, osobnú nedotknuteľnosť, lebo..., práve on najviac trpí, je najviac nepochopený a najviac on si zaslúži všetko pochopenie sveta a život podľa svojich predstáv, na ktorý nikto nesmie mať svoj názor.
https://blog.postoj.sk/57442/ak-masturbujes-preco-by-si-nemohol-mat-sex-s-milovanym-muzom
A niekoho taketo myslienky naramne vzrusuju, ze ?
Az tak, ze o tom musi neustale premyslat - a pisat ... :D
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 12:24:46   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
A niekoho taketo myslienky naramne vzrusuju, ze ?
Az tak, ze o tom musi neustale premyslat - a pisat ... :D
dotycny je gej a preto o tom pise ....
je to protivaha slnieckarskeho pisania na tuto temu ....
pise co si mysli a ako to vidi on ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 12:58:06   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21752 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A niekoho taketo myslienky naramne vzrusuju, ze ?
Az tak, ze o tom musi neustale premyslat - a pisat ... :D
dotycny je gej a preto o tom pise ....
je to protivaha slnieckarskeho pisania na tuto temu ....
pise co si mysli a ako to vidi on ....
Ja som hovoril o Tebe ... :roll:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 16:08:53   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ale ja nie som na chlapov :oops: aspon som si to na sebe doteraz nevsimol ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 16:15:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18258 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://deliandiver.org/2017/01/lidska-prava-celosvetove-sekularni-nabozenstvi.html

Lidská práva: celosvětové sekulární náboženství

Human Rights
Autor: Alain de Benoist

Lidskoprávní ideologie je univerzalistická v tom smyslu, že vždy a všude prosazuje sebe samu naprosto bez přihlédnutí k tradici a kontextu. Subjektivistické je pak její vymezení práv jako subjektivních vlastností abstraktního jednotlivce.

Čas od času si někteří z nás kladou otázku, co Evropa vlastně přinesla světu, co je pro ni nejtypičtější? Nejlepší odpověď zní asi následovně: pojem objektivity. Právě z ní vyplývá vše ostatní: idea jednotlivce a jeho svobody, obecné blaho odlišné od jednotlivých zájmů, spravedlnost coby nalézání pravdy (tedy opak pomsty), vědecká etika a úcta k empirickým datům, filozofické myšlení oproštěné od víry a dodávající mysliteli sílu sám přemýšlet o světě a zpochybňovat pravdu, duch zdrženlivosti a možnost sebekritiky, schopnost vést dialog a dokonce i pojem pravdy samotný.

Univerzalismus však je překroucením objektivity: zatímco cesta k ní vede od konkrétního, univerzalismus se ji pokouší definovat ze svévolně stanovené abstrakce. Namísto vyvozování etiky z určitého bytí, postupuje zcela obráceně.

Univerzalismus není založen na objektivním přístupu k věcem, ale na metodě jednotící abstrakce, z níž má vyplynout poznání povahy věcí. Jedná se o zrcadlově převrácený obraz omylu metafyziky subjektivity, která zužuje dobro na to, co je dobré pro mě nebo pro nás, a správné podle soudu vlastního svědomí. Evropská tradice člověka vždy ujišťovala o nezbytnosti s vlastní bezprostřední subjektivitou zápasit. Podle Heideggera jsou celé moderní dějiny příběhem odkrývání metafyziky subjektivity.

Subjektivita nevyhnutelně vede k relativismu (všechno je oprávněné) a touto cestou dospívá až rovnostářskému univerzalistickému závěru (každý je důležitý). Relativismus pak nelze „překonat“ jinak než vlastním úsudkem: můj názor by měl zvítězit jednoduše proto, že je můj. Jedním tahem tak dochází k likvidaci pojmů spravedlnosti i obecného blaha.

Ideologie lidských práv v sobě tyto dva omyly spojuje: je univerzalistická v tom smyslu, že vždy a všude prosazuje sebe samu naprosto bez přihlédnutí k tradici a kontextu. Subjektivistické je pak její vymezení práv jako subjektivních znaků abstraktního jednotlivce.

„Intronizaci lidských práv musíme bezpochyby označit za nejzásadnější ideologickou a politickou skutečnost posledních dvaceti let,“ píše Marcel Gauchet. A dodává, že lidská práva se stala „ideologickým těžištěm“ všeho, čeho se v současnosti účastníme. Mají našlápnuto v nejbližší budoucnosti nahradit na pozici naprostého hegemona různé politické a společenské diskurzy, v minulosti formulované z dnes už vyvrácených nebo vyčerpaných perspektiv (tradice, národ, pokrok, revoluce) a stát se jediným zbývajícím kompasem v éře dezorientace či morálním minimem chaotického světa. Tvoří „morální obzor naší doby,“ říká Robert Badinter. Měla by se stát „základním kamenem každé společnosti,“ tvrdí Koffi Annan. Nesou v sobě „zárodek skutečné světové vlády,“ prohlašuje Jean Daniel.

Jsou však mnohem víc: na základě názorů vyhlášených za „zřejmé“ (formulaci „Pokládáme za samozřejmé pravdy“ nacházíme už v Deklaraci nezávislosti Spojených států amerických z července 1776) lidská práva sama sebe pasují do pozice nového Desatera. Coby nový základní kámen řádu lidstva jako by nabývala posvátného charakteru. Lidská práva se tedy etablovala coby „vyznání celého lidstva“ (Nadine Gordimerová) a „celosvětové sekulární náboženství“ (Elie Wiesel). Régis Debray o nich mluví jako o „zatím posledním z našich občanských náboženství, duši světa postrádajícího duši.“

Jedním z důkazů na podporu tohoto výkladu budiž jejich dogmatický charakter: ideologii lidských práv je nepřípustná. Proto se dnes jeví podobně nemístná, svatokrádežná a pohoršující jako kdysi pochybnosti o Boží existenci. Stejně jako kterékoliv jiné náboženství se lidskoprávní ideologie pokouší vydávat svá dogmata za natolik absolutní, že pochybovat o nich by mohl chtít snad jen někdo nesmírně hloupý, nečestný nebo zlomyslný. Vylíčením lidských práv jako „lidských“ práv, jako práv „všeobecných“ je mluvčí automaticky vyjímá coby předmět možné kritiky – tedy z práva na jejich zpochybnění – a zároveň své odpůrce nepřímo vykazuje mimo kategorii lidství: nelze totiž odporovat někomu, kdo mluví za celé lidstvo a zároveň sám zůstat člověkem. A konečně, stejně jako kdysi věřící pokládali za svou povinnost všemi prostředky obracet „nevěřící“ a bezbožníky na víru, i vyznavači lidskoprávního vyznání sami sebe vnímají jako vykonavatele vyššího poslání zakotvit tyto své principy na celé planetě. Ideologie lidských práv, teoreticky vycházející ze zásady tolerance, se tak odhaluje coby nositel té nejkrajnější možné nesnášenlivosti, nejabsolutnějšího vyloučení. Deklarace lidských práv nejsou ani tak vyhlášeními lásky jako vyhlášením války!

Diskuse o lidských právech dnes však neusiluje jen o obsazení pozice náhradní ideologie v prostoru uprázdněném zhroucením „velkých narativů.“ Snahou vnutit dílčí morální normy všem ostatním národům světa se Západ pokouší znovu nabýt ztracené dobrého svědomí, opětovně se stát modelem pro zbytek světa a coby „barbary“ odsoudit všechny, kteří by snad jeho model odmítali. V dějinách se „právy“ velice často stávalo to, co se tak vládci dominantní ideologie rozhodli označit. Ruku v ruce s tržní expanzí se lidskoprávní diskuse stala ideologickým brněním globalizace. V prvé řadě jde o nástroj nadvlády a přesně za to bychom ji také měli považovat.

Proti tyranii a útlaku by lidé měli mít možnost vystoupit všude a vždy. Protestovat proti lidskoprávní ideologii tak pochopitelně neznamená obhajobu despotismu – spíše jde o snahu upozorňovat na její nedostatky a tím ji napravit. Znamená to klást si otázky o platnosti základních tezí této teorie, o nomologickém statusu těchto práv a o možnostech manipulace, jimž mohou být vystavena. Znamená to tedy přicházet s vlastním řešením.

Svoboda je základní ctností, samotnou podstatou pravdy, a proto bychom ji měli ochránit před zkostnatělostí univerzalismu a subjektivity. Halasné proklamace lidských práv ve stále odlidštěnější společnosti, kde jsou zpředměťňováni i lidé samotní a kde komercializace společenských vztahů vytváří nové a nové podoby odcizení, nejspíše nebudou nijak náhodné. Vyjádřit úctu a solidaritu k lidem lze mnoha způsoby. Otázku svobod nelze vyřešit zákonem či morálně, jde především o otázku politickou, kterou je tedy třeba řešit politicky.

Úvaha Alaina de Benoist Human Rights: The Worldwide Secular Religion vyšla na stránkách Right On 14. července 2016.

Jedná se o úryvek z knihy Alaina de Benoist Au-delà des droits de l’homme : Pour défendre les libertés. Anglicky vydalo nakladatelství Arktos: Beyond Human Rights (Arktos, 2011).
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 18:32:32   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4767 príspevkov
Citácia:
.A niekoho taketo myslienky naramne vzrusuju, ze ?
Az tak, ze o tom musi neustale premyslat - a pisat ... :D
Legi, nepáčia sa mi Tvoje statusy. Prečo by nemohol písať o spojitosti týchto vecí. Podľa mňa misojogi triafa do čierneho.
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2020 19:00:07   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21752 príspevkov
teta píše:
Citácia:
.A niekoho taketo myslienky naramne vzrusuju, ze ?
Az tak, ze o tom musi neustale premyslat - a pisat ... :D
Legi, nepáčia sa mi Tvoje statusy. Prečo by nemohol písať o spojitosti týchto vecí. Podľa mňa misojogi triafa do čierneho.
Ale ved moze. :D
Presne tak, ako ja mozem konstatovat, ze je tym doslova posadnuty.
Spocitaj si originalne prispevky (nie odpovede) na danu temu.
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 2557 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 171  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: