Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1431 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 92, 93, 94, 95, 96
Autor Správa
Poslať 05.03.2020 0:18:48   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.citizengo.org/sk/lf/171594-britska-sudkyna-nariadil-matke-potrat-proti-jej-voli
Citácia:
PODARILO SA! Britský odvolávací súd zrušil rozsudok, ktorý matke nariaďoval ísť na potrat!

Ďakujeme za Vašu angažovanosť v pomoci tejto rodine!

Rozhodnutie britského súdu, ktorý minulý týždeň nariadil mentálne postihnutej matke, ktorá je v 22. týždni tehotenstva, že musí aj proti svojej vôli podstúpiť potrat, spôsobil rozhorčenie po celom svete.

Potrat, ktorý úmyselne pripraví o život bezbranné, nevinné dieťa v lone matky, je barbarská praktika, ktorá nemá (resp. nemala by mať) miesto v žiadnej civilizovanej spoločnosti. Zákonom nariadený nútený potrat je však už naozaj nepredstaviteľná bezcitnosť a jedna z najhorších foriem násilia, o ktorej sme si mysleli, že sa môže stať len v totalitárnych režimoch, akým je napr. komunistická Čína.

Je šokujúce, že takýto druh krutosti a barbarstva bol ortieľom štátnej moci v Spojenom kráľovstve, a to navyše pod rúškom "najlepšieho záujmu" pre matku.

Tešíme sa však, že zvíťazil zdravý rozum, že matka a dieťatko sú zachránené. Chceme urobiť všetko preto, aby sme tejto rodine v neľahkej situácii pomohli, a to aj potom, keď sa dieťatko narodí.

Ďakujeme za podporu!

Britský súd nariadil matke, ktorá je v 22. týždni tehotenstva, že musí ísť aj proti svojej vôli na potrat. Matka, ktorá dieťatko chce, trpí stredným stupňom mentálneho postihnutia, a preto o nej rozhoduje tzv. Súd pre ochranu.

Sociálna pracovníčka tejto matky dôrazne odmieta názor lekárov, ktorí tvrdia, že potrat je v jej najlepšom záujme. Právny tím ženy protestoval, že takýto názor nie je ničím podložený.

Matka tehotnej ženy sa chce o vnúča postarať, keď sa narodí. Sudkyňa Lievenová, známa zástankyňa potratov, ktorá v roku 2017 povedala, že protipotratové zákony v Severnom Írsku boli podobné mučeniu, sa však nazdáva, že by bolo pre babku príliš náročné starať sa zároveň o svoju dcéru a aj o vnúča.

A preto vraj s ohľadom na to, "že by to žene mohlo spôsobiť traumu, ak by jej dieťa bolo odňaté zo starostlivosti," nariadila ukončenia života chceného dieťaťa, a to napriek tomu, že takéto konanie môže matke spôsobiť vážnu postpotratovú traumu.

Takýto drastický a nehorázny zásah zo strany štátu nie je možné tolerovať, preto, prosím, podpíšte túto petíciu Ministrovi zdravotníctva Veľkej Británie, Mattovi Hancockovi, aby v tomto prípade zasiahol a urobil všetko, čo je v jeho silách, aby zabránil tomuto hrubému prekročeniu právomoci štátu.

Nevieme, koľko času matka a jej dieťa majú, kým budú donútené k vykonaniu hrozného ortieľ,u prosíme podporte túto petíciu hneď teraz.

Bližšie informácie:

Postoy: https://www.postoj.sk/kratke-spravy-redakcie/2548

Catholic News Agency: https://www.catholicnewsagency.com/news/uk-court-orders-forced-abortion-for-disabled-woman-34728

Biskup John Keenan z Diecézy Paisley vyzýva na podporu petície: https://www.facebook.com/MarchForLifeUK/videos/vb.1464101100526640/2208789805883163/?type=2&theater

Potrat nikdy nie je v záujme ženy a už vôbec nie nenarodeného dieťa, vždy je lepšie riešenie ako potrat. Viac info tu: http://www.alexisporadna.sk/

Riziká spojené s potratom: http://nechcenetehotenstvo.sk/potrat-cena/#rizika
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.03.2020 18:56:16   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ad pedofil a ludske prava
zasa dalsi priklad ked prehrava zdravy rozum a vyhrava ideologia
https://danielprochazka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746601
Přestaňte už konečně s těmi řečmi o hodné paní ombudsmance
7. 03. 2020 16:52:27
co se statečně a obětavě bila za menšiny a jejich práva. Zrovna já mám totiž tu smůlu, že patřím k menšině, kterou paní Šabatová opakovaně chtěla o její práva připravit. Jsem pedofil a řeč je o chirurgických kastracích.
Pokud o této problematice nic nevíte, tak se pokusím stručně shrnout ty nejpodstatnější věci. Chirurgická kastrace u parafiliků se provádí pouze u pacientů, kteří dovršili věku 21 let, u kterých odborné vyšetření potvrdilo parafilní poruchu a vysokou míru pravděpodobnosti, že v budoucnu spáchají sexuálně motivovaný trestný čin, u kterých byly vyzkoušeny jiné léčebné metody a shledány jako nedostatečně účinné nebo nevhodné ze zdravotních důvodů. Chirurgická kastrace se provádí pouze na vlastní žádost (nikomu nelze kastraci nařídit), pacient musí být poučen o důsledcích tohoto zákroku, k žádosti musí přiložit kladné stanovisko odborný ošetřující lékař a musí ji chválit odborná komise ustanovená ministerstvem zdravotnictví.

Aby se předešlo situacím, že pacienti, kteří spáchali sexuálně motivovaný trestný čín, budou o chirurgickou kastraci žádat pod tlakem okolností, bylo přijato opatření, že o kastraci nelze žádat ve vazbě a během trestu odnětí svobody. Ze stejných důvodů pak u pacientů, kteří nedobrovolně absolvují ústavní léčbu, nebo pobývají v detenčním zařízení, musí jejich žádost navíc schválit soud.

A protože být sexuálním deviantem neznamená automaticky být delikventem, bylo rovněž přijato opatření, že o chirurgickou kastraci mohou žádat i osoby, které dosud žádný sexuálně motivovaný trestný čin nespáchali.

Pro úplnost pak ještě dodávám, že kastrace se provádí odstraněním pouze té části tkáně varlat, která je zodpovědná za produkci testosteronu, a že u pacientů, kteří se dopustili sexuálně motivovaného trestného činu, se ukázala jako nejúčinnější metoda pro zamezení recidivy. Tedy samozřejmě za předpokladu, že mezi metody pro zamezení recidivy nepočítáte Luger 9mm.

Navzdory přísným zákonným opatřením a navzdory tomu, že se u nás provádí cca jedna kastrace sexuální deviantů ročně, se Česká republika stala v minulých letech terčem kritiky ze strany Rady Evropy, která nás prostřednictvím komise pro mučení a nelidské zacházení vyzvala, abychom od této praxe odstoupili. K jejich požadavku se rovněž přidalo nemálo lidskoprávních aktivistů.

Paradoxem celé situace zůstává, že se u nás běžně a bez většího zájmu veřejnosti provádí kastrace v případech, kdy se jedná o zdraví a život ohrožující nemoc, například u pacientů s rakovinou varlat, kteří z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou podstoupit alternativní léčbu, například chemoterapii. A teď řečnická otázka: pokud pedofil není se svou sexualitou srovnaný, pokud vnitřně cítí, že to v něm bublá a že je spíše jen otázkou času, než něco provede, tak co jiného v takovém případě pedofilie je, než zdraví a život ohrožující nemoc?

Zdroj: https://danielprochazka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746601
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.03.2020 18:59:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://danielprochazka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744983
alebo fakt chore
https://www.lidovky.cz/svet/transgender-aktivistka-zadala-o-depilaci-penisu-salon-ji-odmitl-ted-si-stezuje-u-kanadskeho-soudu.A190723_163152_ln_zahranici_ele
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.03.2020 0:18:51   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/lgbti-aktivistka-hana-fabry-nech-slovensko-zmizne-mapy-sveta-aj-bohabojnym-narodom/2080659
Citácia:
LGBTI aktivistka sa dokonca sama priznala, že ju financuje aj americký miliardár George Soros:
https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/67235-hlada-sa-soros/
„Občas. V prípade, že napíšem dobrý projekt a nájdem k nemu v jeho nadácii vhodný grantový program. Mimochodom, bez Sorosa by sme na Slovensku nemali ešte donedávna jediný cent na financovanie mnohých ‘kontroverzných’ ľudskoprávnych tém,“ napísala Fábry.
Citácia:
Známa LGBTI aktivistka Hana Fábry sa pustila do všetkých Slovákov:
„Nikto nie je povinný žiť zlý život. Nota bene v neustálom a márnom boji s hovnom a zlom. Dala by som prednosť tomu, aby Slovensko zmizlo z mapy sveta aj s jeho bohabojným národom. A všetkých podporujem, čo chcú odísť – už aspoň 10 rokov. A pokračujem v tom.“
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.03.2020 9:23:32   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19159 príspevkov
misojogi píše:
A všetkých podporujem, čo chcú odísť – už aspoň 10 rokov. A pokračujem v tom.“
Vsak nech ide - dvere su otvorene ... :lol:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 21.03.2020 21:09:27   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.konzervativninoviny.cz/liberalove-proc-by-vas-meli-lidi-volit/
uvaha z Izraela
Citácia:
„Pokora je vzácná komodita mezi lidmi, kteří se považují za nositele morálního progresivismu,“ říká Mizrachi a dodává, že se to netýká jen Izraele, ale porážka liberální vize je nejvíce do očí bijící jev dnešní politiky. „Odpor vůči politice pramení také z odporu vůči komunitě, která ji obhajuje.“

Další věc, která liberály podle Mizrachiho znevýhodňuje, je skutečnost, že jsou univerzalisté. (Dělnická levice téměř vymizela i v Izraeli.) Uspořádání světa podle svých představ považují za neoddiskutovatelně dané a správné, nedokážou na sebe nahlédnout zvenčí jako na jednu z aspirujících ideologií, která si potřebuje lidi pro sebe získat, proto nikdy nevidí chybu na své straně. „Když se ptáte, proč lidé volí proti vlastním zájmům, lze tuto otázku obrátit: Proč si myslíte, že by měli volit právě podle vašich hodnot?“

Tím, že liberalismus nevnímají jako jednu sílu v boji o dominanci, nýbrž jako normativní systém, který ostatní ideologie potenciálně narušují, nechápou, že jejich názory může někdo vnímat jako násilné. Přitom relevantní část populace právě tak vnímá „odpor týkající se každého projevu náboženského nebo nacionalistického přesvědčení.“ To, že jiné politické či náboženské ideologie také hledají své místo na slunci, je vnímáno jako „pronikání džungle do osvícené zahrady“; jako něco neslýchaného.

„Humanrightismus“ po izraelsku

Mizrachi si všímá, že dnešní liberalismus není relativistický. Je to koherentní ideologie, která se nechce jen tak smířit s tím, že „každý má tu svou malou pravdu“, a hledat nejmenší společné jmenovatele. Přitom tohle je v izraelské společnosti nejdůležitější dělící linie: vnímání dobrého a špatného, toho, co představuje morální život. V tom je Netanjahu šikovný. Tváří se, že řeší existenční otázky státu, nikoliv lidí, což mu umožňuje mít ve vládě ministra, který je gay vychovávající děti z náhradního mateřství, a ministra, který se netají tím, že homosexualita je nemoc a on sám ji jako lékař prý léčil.

Dělící linie, jak si lidé představují stát, je sice méně důležitá, než morální nastavení jednotlivců při rozlišování dobra a zla, ale pořád dost výrazná a hlavně její význam narůstá. Středolevicoví voliči a politici kladou důraz na to, že Izrael má být především demokratický, západní stát jako každý jiný. Pravicoví voliči chtějí stát především židovský, a to i pokud by bylo nutné tento zájem nadřídit demokracii. Je to pro ně primární vodítko.

Odtud se bere i odpor k „humanrightismu“.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1431 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 92, 93, 94, 95, 96

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: