Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1805 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 121  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.12.2019 13:09:27   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 758 príspevkov
misojogi píše:
ako druha moznost na adopciu je osamely jednotlivec a az na tretom mieste (ak vobec) je homopar
A čo ak je ten osamelý jednotlivec homosexuál a po úspešnej adpocii si nájde partnera/partnerku? Čo potom?

misojogi píše:
vrtava otazka:
moze si dieta adoptovat pedofil?
Samozrejme že môže.
Úplne rovnako, ako môže mať (a mnohí pedofili aj majú) vlastné deti.

Asi si sa chcel spýtať otázku inak - či si môže adoptovať dieťa osoba, ktorá bola odsúdená za zneužívanie detí.

Detailne nepoznám pravidlá pre adopcie, ale predpokladám, že zrejme nie, že tam bude nejaká vylučujúca podmienka na adopciu detí do rodín s rodičom, ktorý už bol odsúdený za násilný trestný čin.

Stále platí, čo som napísal pôvodne, že neexistuje žiadne právo mať dieťa, rovnako ako neexistuje právo mať rodičov.
Existuje iba právo pokúsiť sa o to, mať dieťa.

Poslať 19.12.2019 9:51:37   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15070 príspevkov
https://www.mojevideo.sk/video/31096/sexualna_vychova_pre_deti_9_12_na_kanadsky_sposob.html
veta za vsetky drobne (cas 0,48)
Citácia:
nase genitalie neurcuju ci sme muzi alebo zeny
--------------------------------------
na to sa da povedat len modifikovana veta klasika:
Chlapi vam teda musi riadne ***** Vam teda riadne ****, Vam uplne preskakuje, ty kokso, vy ste uplne mesuge ....
---
https://www.youtube.com/watch?v=3Y4lgKnmWSk
https://www.youtube.com/watch?v=2TPBpnZTfJQ
https://www.youtube.com/watch?v=OpxVs7UebyM
https://www.youtube.com/watch?v=JG0yqhzVuYA
proste samy gender :-(

Poslať 19.12.2019 10:04:33   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Citácia:
A čo ak je ten osamelý jednotlivec homosexuál a po úspešnej adpocii si nájde partnera/partnerku? Čo potom?
tak potom Houstone mame problem :-)
V kazdom pripade ten partner nebude mat rovnake prava voci dietatu ako ten kto si ho adoptoval a to je aj spravne pretoze homopary maju 10 krat mensiu zivostnost a trvanlivost ako hetero pary
Citácia:
Samozrejme že môže.Úplne rovnako, ako môže mať (a mnohí pedofili aj majú) vlastné deti.
Co si myslis ze ako sa takato predofilna vychova podpise na dietati?
Citácia:
či si môže adoptovať dieťa osoba, ktorá bola odsúdená za zneužívanie detí.
pokial viem ak ma trestny zaznam tohto druhu tak urcite nie (nastastie!)
Citácia:
neexistuje žiadne právo mať dieťa, rovnako ako neexistuje právo mať rodičov.
Existuje iba právo pokúsiť sa o to, mať dieťa.
asi slovo pravo chapeme v odlisnych odtienkoch a suvislostiach
mne islo skor o to ze ci ma prednost zaujem dietata alebo zaujem dospeleho
Typicky priklad je Barnevernet a odoberanie deti z rodin, aby sa mohli uspokojit poziadavky dospelych na dieta = vela napovie uz vyse 279 prehratych sudov Norska na EU sude pre ludske prava v Strasburgu prave z tohto dovodu - zneuzivanie Barnevernetu a neopravnene odoberanie deti - zdroje: Tomas Zdechovsky(poslanec EU) a Andrej Ruscak(pravnik zaoberajuci sa EU legislativou, roky zil v Norsku aktualne spat v CR)

Poslať 19.12.2019 12:39:11   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
uz im z toho gender na zapade hrabe
https://www.hlavnespravy.sk/necakana-reportaz-lekari-britanii-prelomili-mlcanie-liecbe-rodovo-zmatenych-deti/1993318
Citácia:
Počas minulého týždňa, televízia Sky News zverejnila reportáž Transgender Children: Crisis in Care. Opisuje v nej skúsenosti psychológov, ktorí majú výhrady voči praktikám pri „premene“ detí na preferované pohlavie. Tiež vykresľuje nový fenomén, keď počet rodovo zmätených detí, a to najmä dievčat, raketovo stúpa.
https://www.youtube.com/watch?v=qXvdrSkBFqw&t=601s
Citácia:
Sky News si posvietila na Centrum služieb pre rozvoj rodovej identity v Británii (GIDS), ktoré funguje v rámci Tavistock and Portman NHS Foundation Trust v Londýne. Odhalila, že za posledné tri roky dalo v tomto centre výpoveď až 35 detských psychológov. Reportéri kontaktovali 20 z nich avšak s rozhovorom o práci v centre GIDS súhlasilo iba 6 lekárov a iba jedna mala odvahu predstúpiť pred kameru a aj to s pozmeneným hlasom.

Televízia uvádza, že všetci šiesti psychológovia boli znepokojení z predpisovania hormónov deťom. Tiež zhodnotili, že pri práci pre centrum Tavistock nemali možnosť dostatočne preskúmať reálny psychologický pôvod ťažkostí pacientov, ktorí pokladali svoje prirodzene sa vyvíjajúce dospievajúce telo ako problém.

Viacerí tiež uviedli, že deti s rodovou dysfóriou v minulosti zažili traumu i priame zneužívanie.
Citácia:
Kelly Jay Keen Minshullová, tiež známa ako Posie Parkerová je v Británii známa ako zarytá oponentka popierania biologických rozdielov medzi mužmi a ženami. Pre LifeSiteNews uviedla, že verí, že upriamenie pozornosti médií na transgender „premeny“ prispeje k ich koncu.

„Verím, že podrobné skúmanie liečebných postupov pri ´premenách´ detí, ktoré trpia zmätkom pri vnímaní svojho tela, bude mať za následok ich koniec, napísala Keen-Minshullová. „Avšak nesmieme podceniť silu a tlak pro-trans lobby skupín, ktoré naopak požadujú jednoduchší prístup k liečebným i chirurgickým zákrokom.
Citácia:
V dokumente sa vyjadril aj interný lekár z GIDS, ktorý sa však rozhodol zostať v anonymite. Má pocit, že ani nesmie povedať rodičom, že ich dieťa nie je transgender. Hovorí, že ak by to urobil, okamžite by ho označili za „transfóbneho.“
Citácia:
Žena z Kanady, ktorá podstupuje opätovnú premenu na ženu, Dagny, zdôrazňuje práve tento aspekt. Prehovorila o svojej skúsenosti na Konferencii o rodovej teórii a deťoch, ktorá sa konala vo Vancouveri v máji tohto roku.

„Rovnako ako veľa ostatných tínedžerov som si začala najskôr nahovárať svoju trans identitu, kvôli dvom faktorom: Poprvé, mala som transgender kamarátky – dve z nich, obe staršie, ktoré sa zo ženy „premenili“ na muža, ako ja a po druhé, trávila som extrémne veľa času na sociálnych sieťach,“ odhaľuje Dagny.

„Do 15. rokov som nebola na sociálnych médiách príliš aktívna, ale za pár mesiacov po vytvorení účtu na Tumblr a po sledovaní viacerých LGBTQ blogov, som sa rozhodla, že som ne-binárna.“

Charlie Evansová z Británie, ktorá tiež podstupuje reverznú premenu späť na ženu, vedie skupinu „The Detransition Advocacy Network.“ Pomáha stovkám mladých ľudí, ktorí oľutovali hormonálnu terapiu či chirurgické procedúry, ktoré už podstúpili.
https://www.lifesitenews.com/news/ex-trans-man-wants-the-world-to-know-that-social-media-fuels-kids-decision-to-change-sex

Poslať 19.12.2019 20:12:32   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 758 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Samozrejme že môže.Úplne rovnako, ako môže mať (a mnohí pedofili aj majú) vlastné deti.
Co si myslis ze ako sa takato predofilna vychova podpise na dietati?
Aká je to "pedofilná výchova"?
Ja som len skonštatoval, že pedofil si môže adoptovať dieťa, prípadne môže mať aj vlastné deti,. Ty si myslíš, že nemôže?

Poslať 25.12.2019 16:00:34   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Citácia:
Ty si myslíš, že nemôže?
technicky moze ale je otazne ze ako sa to prejavi na tm dietati
ja by som mal aj obavy ze hoci aj nebude dieta zneuzivat tak aspon sposob jeho myslenia sa prejavi na tej vychove a to negativne

problem(dilema) vznikne ked pojde o jeho vlastne deti: dat ich ci nedat Barnevernetu, to je otazka hodna Hamleta!

Poslať 11.01.2020 15:21:02   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
znamy cesky sexuolog pise:
Citácia:
Radim Uzel: Člověk je od přírody muž, nebo žena. Nenechte si to vymluvit, ani Facebookem!
Vidíme, že sociální sítě rozšiřují tradiční představu o pohlaví občanů. Šílenství nebere konce. Milenci si možná začnou posílat formální elektronické souhlasy k legálnímu pohlavnímu aktu. Rodiče, aby se pomalu báli pohladit své vlastní děti. Zpovídáme sexuologa a gynekologa MUDr. Radima Uzla, CSc., proč se lidem vnucuje (digitální) samota, unisex…

https://ceskoaktualne.cz/2020/01/rozhovor/radim-uzel-clovek-je-od-prirody-muz-nebo-zena-nenechte-si-to-vymluvit-ani-facebookem/
Citácia:
Určující je zárodečná žláza — máte buď varlata, nebo vaječníky. Zde jsou karty zcela jednoznačně rozdány. Ale mohou být různé přírodní omyly, které mohou působit jako intersex, ale to pohlaví zůstává jakožto takové. Marná sláva, poněvadž neexistuje žádný 100% hermafrodit. Že by jedinec byl i muž, i žena? Je to buď to, nebo ono.

Jedno pohlaví zkrátka vždy převažuje.

Samozřejmě, že ano. V té orientaci taky. Pohlaví chromozomální a zárodečných žláz je jednoznačné, ale pak je tu orientace, ta může být různá. I homosexuálové, aby to bylo „složitější”, můžou občas lovit v heterosexuálních vodách, Aby působili zajímavě, začnou si říkat, že vlastně mají neurčité pohlaví, že potřebují třetí záchody, kam by chodili. Myslím, že tohle vše je jen jakési ozvláštnění. Pohlaví se ale dá sexuologicky diagnostikovat celkem jednoznačně. A orientace? Znám dost lesbických žen, které si po vychování dětí najdou kamarádku. Nakonec vždy udeří hodina pravdy…

S oním třetím pohlavím se dnes skoro žongluje politicky. Co více, o těhotné (gravidní) ženě se dříve říkalo zjemněle, že chová pod srdcem, že chodí s outěžkem, dnes se umělohmotně konstatuje, že je to těhotný člověk. Těhotnou ženu bychom snad mohli urazit, kdybychom o ní hovořili jako o těhotné…

To je extrémní názor. V poslední době mám dojem, že už to zase není tak ostré. Vzpomínám si na doby před 6-7 lety, kdy se přišlo s neurčitým pohlavím atd. Tyto výstřelky lékařská věda zavrhla, tedy to neurčité pohlaví včetně „těhotného člověka”. Je zcela jednoznačně těhotná žena. Muž nikdy ještě neotěhotněl, pokud je někdo těhotný, tak to musí být žena. O tom není nejmenšího sporu.
Citácia:
Existují sexkonvertní operace (sex reassignment surgery): když máte v USA hodně peněz, tak se můžete stát ženou ein, zwei, drei. To v Česku není možné, zatím. Za prachy se dá někdy udělat ledacos. Lékaři přeoperují třeba ženu na muže. Když pacient/-ka nemá třeba dost peněz, tak jí tu dělohu nechají. Vypadající jako muž pak porodí dítě a je z toho cirkusová senzace. Bulvární média na něco takového čekají — muž porodil dítě. Je to nesmysl, jde o zpackanou sexkonvertní operaci.

Do biologie proniká politika: nakolik by mohly mít pravdu konspirační teorie, dle kterých se karta pohlaví uplatňuje ve snaze ovládnout západní individuum, vyvázat jej z rodinných vazeb, ujařmit ho, udělat z něho poslušnou jednotku? Jednotku odevzdávající svůj hlas ve volbách a slepě nakupující v supermarketu?

Jakmile se do biologie začne míchat politika, soudím, že je to vždy špatně, mělo by to být tak, že černé — černé, bílé — bílé. Vždy si někdo přihřívá polívčičku na úkor všelijakých kvazi senzací. Zejména různé militantní feministky tím zcela vynikají. Taky jde o prachy. Hleďte, co jen peněz se investuje do gender studií. Je zajímavé, že tato studia studují hlavně ženy. Muži o to nějak moc nestojí. Občas čtu všelijaké názvy dizertačních prací na Fakultě genderových studií. Například „Sexuální orientace Hurvínka a Spejbla”, zabývají se tam, zda Krteček není náhodou Krtečka. Hrdina s lopatkou a zástěrkou by přece mohl být i paní Krtečkovou, to by byla dle nich snad škoda toho nevyužít! Umně do problému zamíchají ještě i jazykovědu, všechny ty pády a rody. Myslím, že jde o nesmysl. Rozumní lidé se těmto všem kvazi bojům a nesmyslným teoriím vždy vyhýbají. Ale je to lákavé pro lidi. Jakmile se někdo dozví, že kromě mužského a ženského je minimálně 5 dalších pohlaví, kdo by si to radostně nepřečetl, přitom je to úplná hovadina.

Poslať 19.01.2020 10:11:55   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Sexuálna výchova v Kanade, najprogresívnejšej krajine na svete. Je to výchova pre mladých vo veku 9-12 rokov. Odpovedzte si sami, či by ste chceli, aby vaše sieťa v 9-tich rokoch absolvovalo takúto tortúru.
https://www.youtube.com/watch?v=qqqOp3vjRbw&feature=youtu.be

Poslať 21.01.2020 16:26:37   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Citácia:
Diskusie nad Bibliou – 28.1.2020 – Vyhnanie z raja – čia to bola vina?
Pridané 20/01/2020
Časť ranej kresťanskej tradície vykresľuje ženu ako tú, ktorá sa nechala v rajskej záhrade zviesť na hriech. Aj preto je pre mnohých kresťanov dôraz na rovnosť mužov a žien dodnes neprijateľný. Aké sú dôvody náboženských a kultúrnych predstáv o subordinácii žien mužom? Kde pramenia predstavy o nečistote ženy? Ako sa s týmito otázkami vyrovnáva literatúra a teológia?

Evanjelický a. v. cirkevný zbor Bratislava Staré Mesto Vás pozýva na diskusiu o rodových stereotypoch, ktorá sa uskutoční v utorok, 28. januára 2020 o 18:00 hod. v zasadačke cirkevného zboru na Konventnej 11 v Bratislave.

Hostkami diskusie budú rodové expertky Jana Cviková a Jana Juráňová. Moderuje Ondrej Prostredník.

Jana Cviková je germanistka, literárna vedkyňa, prekladateľka, redaktorka.
Jana Juráňová je spisovateľka, prekladateľka, redaktorka.
Obe spolu zakladali feministický kultúrny časopis Aspekt a rovnomennú organizáciu, v ktorej pôsobia dodnes.
http://www.velkykostol.sk/2020/diskusie-nad-bibliou-28-1-2020-vyhnanie-z-raja-cia-to-bola-vina/

Poslať 25.01.2020 20:22:11   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
https://www.postoj.sk/50961/co-keby-sa-vysokoskolaci-naucili-aj-niektore-remeslo
Citácia:
Čo keby sa vysokoškoláci naučili aj niektoré remeslo?
Ovládanie remesla nie je žiadna podradná činnosť, naopak. Mohli by sme navyše lepšie rozumieť zmyslu toho, prečo študujeme.
Jeden môj priateľ raz poznamenal, že väčšina súčasných študentov je natoľko vzdialená od prírody, že by ich bolo treba s ňou najprv zoznámiť, aby vôbec dokázali pochopiť klasické učenie o prirodzenom zákone a o cnostiach.
Preto mám radikálny návrh. Každý študent by sa mal naučiť nejaké remeslo. Mohli by sa stať inštalatérmi, elektrikármi, murármi, poľnohospodármi, automechanikmi, tesármi či čímkoľvek iným. Hlavným cieľom by bolo uviesť študentov do činnosti, ktorá si vyžaduje disciplínu a majstrovstvo a kde sú výsledky konkrétne a zrejmé.

Ak nepripojíte správne svetlo, nazažne sa. Ak správne nepostavíte múr, spadne. Ak nezapojíte správne trubky, budú tiecť. Pri učení sa týmto remeslám nie je veľký priestor pre „kreatívny individualizmus“ či „egocentrickú tvrdohlavosť“. Ak sa to neurobí správne, nefunguje to.

A každý si veľmi rýchlo uvedomí, prečo sa majster považuje za „majstra“ a prečo ním ja, nováčik, nie som. Ako som povedal, toto by bol hlavný cieľ. Študenti sa naučia remeslo, aby pochopili, na čo sú normy a aby sme na základe rozvíjania zručnosti v nejakom remesle mohli ukázať rozvíjanie cností.

A pozrime sa, čo by sme mohli povedať rodičom. Vyškolíme vám syna či dcéru v najlepších tradíciách slobodných umení. Bojíte sa, že si možno nenájdu slušnú prácu a nebudú si vedieť na seba zarobiť? (To je dosť častá obava.) Tak viete čo? Aj keď nič iné nevyjde, vždy si môže zarobiť peniaze ako inštalatér, elektrikár, automechanik či krajčír. Vždy bude mať niečo v zálohe.
A povedzme si to otvorene, dobrý inštalatér či elektrikár si zarobí viac než väčšina týchto deciek v nudnej kancelárskej práci. A keď budú ďalej študovať, budú mať remeslo, ktoré môžu prevádzkovať na polovičný úväzok a reálne im zaplatí účty.

Ich poznatky z dejín a organickej chémie možno vyblednú a stav bádania o Shakespearovi a Freudovi sa určite zmení, no skúsenosť ukazuje, že nikdy nazabudnú, tak ako jazdiť na bicykli, zapojiť vypínač alebo postaviť stoličku. Technológia sa možno zmení, no s trochou času a školenia sa do toho zase dostanú.

Takže vzhľadom na zjavnú praktickosť tohto návrhu a potenciálny nárast prihlášok, prečo si asi nezíska veľký záujem? Problémom je, že si vyžaduje zmenu paradigmy v pohľade na vysokoškolské vzdelanie. Podľa súčasného zmýšľania, ktoré sa vyvíjalo za posledných asi 80 rokov, je vysoká škola pre administratívnych pracovníkov. Inštalatéri nechodia na vysokú školu – určite nie preto, aby sa tam vyučili remeslu. Sú to robotníci, čiže „pracujúca trieda“.

Chcel by som jasne povedať, že z kresťanského pohľadu je toto dnes, a vlastne aj vždy bol, úplný nezmysel. Starovekí Gréci sa možno pozerali na manuálnu prácu zhora, no kresťania nemôžu. Kristus pracoval väčšinu svojho života ako tesár. Benediktíni, františkáni a dominikáni, ktorí založili kresťanské vzdelávanie a prvé univerzity, všetci pracovali.
Okrem toho si inštalatéri zaslúžia vzdelanie v slobodných umeniach rovnako ako ktokoľvek iný. Niektoré z najlepších rozhovorov o viere a filozofii som mal s inštalatérmi, elektrikármi a rozličnými inými ľuďmi, ktorí mi prišli domov niečo opraviť. Sú to zaujímaví ľudia. Skúste sa porozprávať o probléme zla s policajtkou, na ktorú strieľali drogoví díleri. Má na vec zaujímavý pohľad, ktorý nenájdete u štandardného vysokoškolského študenta.
----

Poslať 27.01.2020 12:49:27   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
https://www.christianitas.sk/co-pride-po-transgenderovej-revolucii/
Citácia:
Sexuálnu revolúciu treba chápať ako proces, inak ju nepochopíme. Tí, ktorí ju propagujú, sa nikdy neuspokoja s tým, čo už dosiahli. Vždy sa budú usilovať posúvať hranice k ďalšej a ďalšej aberácii. Málokto si však kladie otázku, čo bude tou ďalšou sexuálnou hranicou.

Nikoho by nemalo šokovať, čo bude nasledovať. Nič nemožno vylúčiť. Samozrejme, okrem pohlavnej zdržanlivosti a cudnosti. Tie sú jednoznačne považované za ľudsky nemožné napriek tomu, že boli praktizované po celé storočia v dobách kresťanskej civilizácie.

Ako napreduje sexuálna revolúcia

Dve veci sú isté. Na nové správanie si zvykneme, lebo bude zavádzané postupne. Táto revolúcia napreduje iba do tej miery, do akej ju spoločnosť akceptuje. Darí sa jej tým, že likviduje odpor morálnych štruktúr, zvykov a praktík. Nakoniec pre každú novú fázu, ktorú dosiahne, zaistí ochranu zákona.

Keď jednu aberáciu spoločnosť akceptuje, každý si myslí, že proces už ďalej nebude pokračovať. Táto lož je však čoskoro demaskovaná, keď príde ďalšia fáza.

Poslať 27.01.2020 13:06:31   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19751 príspevkov
misojogi píše:
Samozrejme, okrem pohlavnej zdržanlivosti a cudnosti. Tie sú jednoznačne považované za ľudsky nemožné napriek tomu, že boli praktizované po celé storočia v dobách kresťanskej civilizácie.
Toto ma pobavilo ... :lol:
Je rozdiel medzi tym, co bolo NARIADOVANE (ci uz rovno zakonom, alebo tzv. 'spolocenskou moralkou') a tym, co bolo PRAKTIZOVANE.
Takze v tom vyroku, aby sa stal pravdivym, je potrebne nahradit slovo 'praktizovane' slovom 'nariadovane'.
misojogi píše:
... odpor morálnych štruktúr, zvykov a praktík.
Toto je pre mnohych dost strasidelny pojem. :o
Mozno PRAVE PRETO ta tzv. "sexualna revolucia" vobec vnikla ... ;)

Poslať 28.01.2020 1:24:26   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Legi, krestanstvo je narocne :-)

Poslať 29.01.2020 11:33:48   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 15070 príspevkov
Ad pedofilia
https://www.christianitas.sk/lavica-a-pedofilia-nebezpecne-suvislosti/
Citácia:
Fronty oslobodenia pedofilov

Mienkotvorné noviny ako „Le Monde“ a „Liberation“ v sedemdesiatych rokoch úporne bránili pedofilov. Dokonca požadovali dekriminalizáciu takýchto činov. Keď pred súdom vo Versailles prebiehal súdny proces s trojicou pedofilov a boli požadované pre nich tresty odňatia slobody, spisovateľ a publicista Gabriel Matzneff sa na stránkach „Liberation“ rozhorčoval nad takými „vysokými“ trestmi za „objatia a bozky“. Medzi 69-timi signatármi listu na obranu siete úchylných zvrhlíkov nájdeme okrem iného mená ako Louis Aragon, Francis Ponge, Roland Barthes, Simone de Beauvoir, Patrice Chéreau, Gilles Deleuze, André Glucksmann, Guy Hocquenghem, Bernard Kouchner, Jack Lang, Catherine Millet, Jean-Paul Sartre, René Schérer a Philippe Sollers – čiže intelektuálnu smotánku francúzskej ľavice. Pedofili vtedy dostali podmienečné tresty aj vďaka nátlaku týchto „intelektuálov“, hoci šlo o orgie a akty sodomie na deťoch vo veku 12 a 13 rokov. Signatári listu, ktorí ešte žijú, by určite na to najradšej zabudli.

V roku 1979 noviny „Liberation“ opäť zverejnili petíciu, tentoraz na podporu pedofila Gérarda Roussela, ktorého „zavreli za lásku“. Zvrhlík zneužíval dievčatá vo veku šesť až dvanásť rokov. Podľa autorov výzvy však bol „obeťou“. Pod petíciu sa podpísali esá ako Gabriel Matzneff, Tony Duvert, Georges Moustaki, Luc Rosenzweig, Guy Hocquenghem, René Schérez, Catherine Millet a… Pascal Bruckner. Posledný menovaný je spisovateľom a esejistom, ktorý spolupracuje s „Le Nouvel Observateur“ a „Le Monde“.

Na druhej strane „Liberation“ v mene revolúcie roku 1968 podporovalo morálny permisivizmus. Na stránkach novín bola pedofília opisovaná ako druh „oslobodenia“. Daniel Cohn-Bendit, politik nemeckých Zelených, v jednom z rozhovorov uviedol: „Vďaka svojim skúsenostiam s deťmi, hraniu si s nimi, emocionálnym a dokonca sexuálnym vzťahom, emocionálnemu sexu, pohladeniam a pod. som sa veľa naučil aj o sebe.

Plodom atmosféry tolerancie bola tragédia mnohých detí.

Ďalšie „dieťa roku 1968“, novinár a spisovateľ Jean-Luc Hennig, zosmiešňoval oponentov pedofílie. „Liberation“ sa dokonca stalo tribúnou „Frontu oslobodenia pedofilov“ (FLIP) založeného deviantmi. Všetko, čo napomáhalo „zničeniu buržoázneho morálneho poriadku a jeho spiatočníckych hodnôt, ako je spravodlivosť, rodina a kapitalizmus, bolo pre francúzsku ľavicu dobré a považovalo sa za správne.
Citácia:
Pedofilské sympatie ľavicových médií

„Liberation“ bránilo aj režiséra Romana Polanského, ktorý bol v Spojených štátoch odsúdený za drogy a za vzťah s trinásťročným dievčaťom. Uvádzalo argumenty pedofila Jacqua Dugua, ktorý tvrdil, že jedenásťročný chlapec sám „požiadal o sodomizáciu“. Muž bol zatknutý za sexuálne zneužívanie maloletých a obvinený aj z toho, že poskytoval deti iným zvrhlíkom. Využíval to, že bol juniorským trénerom basketbalu. Na stopu tejto pedofilnej siete narazili Američania. Keď policajti vpadli do domu zvrhlíka, práve organizoval „fotografické pornosedenie“ za účasti detí.

Na jeho obranu sa postavila homosexuálna i ľavicová tlač. Tvrdilo sa, že na neho útočí „krajná pravica“, argumentovalo sa, že deti boli spokojné so sexom, a sám Dugué uverejnil na stránkach novín chválu sodomie.

Na základe jeho prípadu sa v článkoch objavovali požiadavky, aby bola veková bariéra pre „sex“ s deťmi stanovená na štyri roky. Boli dokonca zverejňované literárne opisy sexuálneho obťažovania päťročných detí. Obhajcovia pedofílie sa sťažovali na prenasledovanie, „lynčovanie“ a „hon na čarodejnice“. Dokonca situáciu pedofilov porovnávali so situáciou Židov prenasledovaných počas druhej svetovej vojny.
Citácia:
Súvislosť pedofílie s homosexualitou

V roku 1981 gejovský časopis Gai Pied napísal, že „teplý“, ktorý odmieta pedofila, je „rovnaký“ ako „černoch, ktorý odsudzuje Žida“. „Filozof“ René Schérer v časopise prirovnával odmietnutie pedofilov zo strany spoločnosti s „konečným riešením“ židovskej otázky. Objavil sa dokonca termín „pedofóbia“ a kritici vzťahov s maloletými boli označovaní za „puritánov“, „reakcionárov“, ba dokonca za „fašistov“ a „nacistov“. Ukazuje sa, že niektoré schémy ľavice sa nemenia.

Myšlienka dekriminalizácie pedofílie však skrachovala. Dnes kruhy LGBT dôrazne protestujú proti spájaniu pedofílie s homosexualitou. Ťažko však zabudnúť, že pred necelým polstoročím „homosexuálni“ aktivisti takýto odpor nepociťovali a stáli v prvej línii frontu obhajoby pedofilov. „Homosexuálny front revolučnej akcie“ (FHAR) založený v roku 1971 požadoval uznanie „iných sexualít“ a taktiež akceptoval vzťahy s maloletými a s deťmi.

Počas prvého „prajdu LGBT“ vo Francúzsku v roku 1977 sa v parížskom kine „Olympic“ konali akcie týkajúce sa „sexuality detí“ a „sexu s deťmi“. Časopis „Gai Pied“, ktorý vznikol o dva roky neskôr, zase kritizoval „moralistickú židovsko-kresťanskú spoločnosť“ a jej tézu, že „dieťa je sväté!“. Časopis otvorene propagoval pedofíliu. Filozof Guy Hocquenghem, komunista a ďalšie „dieťa roku 1968“, ktorý sa ako pätnásťročný stal milencom svojho učiteľa, otvorene staval znak rovnosti medzi pedofíliou a homosexualitou. Väčšina ľavicových „intelektuálov“ sa s týmito názormi plne stotožňovala.
[url]Zdroj: Valeurs Actuelles a Amaury Brelet[/url]

Poslať 30.01.2020 20:09:25   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4331 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/caputova-prefikane-vymyslela-pravnicku-klucku-preco-neodmietne-istanbulsky-dohovor-parlament-ho-sice-2-krat-odmietol-no-najprv-predlozit-vlada-az-mal-hlasovat-parlament/2033592

Kto sa má v tých právnych kľučkách rozumieť? Podľa mňa topiaci sa aj slamky chytá.

[ Príspevkov: 1805 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 121  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť