Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1520 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.10.2019 15:02:22   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Zatímco tu píšu, tak se 4 483 lidí podepsalo pod manifest, ve kterém se zavazují, že kvůli „klimatické krizi“ nebudou mít žádné děti. „Žádná budoucnost, žádné děti“, prohlašuje tato platforma pocházející z Kanady.

4,483 je číslo dokazující západní šílenství. Tato nihilistická ideologie přehřála příliš mnoho mozků.

„Kultura, která nemá důvod své existence, se obrací k falešné prorokyni, protože ta pro ni znamená víru, která byla ztracena,“ píše Dominic Green v Divákovi.

„To je důvod proč „kult svaté Gréty“ (rozuměj Gréty Thunbergové) tolik přitahuje konvertity bohatých tříd západní Evropy a Severní Ameriky. Americké znečištění a emise uhlíku klesají už po desetiletí a většina světového znečištění a emise uhlíku pochází z Indie a Číny, ale základny jejího mučednictví jsou ve Stockholmu, Londýně a New Yorku.
http://israel.cz/lang_cs/aktualita/3/13262/
Citácia:
Na druhé straně propasti je pak zázrak zvaný „Izrael“, který právě překročil 9 milionů lidí. A fakt, že když se Izrael v roce 1948 zrodil, bylo v zemi 700 000 Židů. V minulosti se Západ s Izraelem navzájem vnímali jako součást stejného proudu civilizace.

Tím už dnes nejsou. Už nestojí ve stejné řadě. Západ byl unesen skupinami nebezpečných feministek, zelených fanatiků a postrodinných ideologů.

Ale i na Západě můžeme stále obdivovat tento model odporu a odvahy, hranic a identity, plodnosti a víry – tedy Izraele. Ve světě, který chce svůj konec, je židovský stát posledním státem západní civilizace.
Hore
 Profil  
 
Poslať 16.10.2019 21:23:11   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Alexander Tomský. Rozvrat Západu alebo prečo sa zástancovia rôznych ideológií tak nenávidia
Väčšina inteligencie prepadla viere v multikultúrnu spoločnosť, v ideológiu rasových identít a porušila krehkú rovnováhu multietnickej spoločnosti jedného národa.

11. okt 2019 o 17:59 novinky.cz

Alexander Tomský.

"V poslednom čase sa objavuje veľké množstvo kníh, esejí a článkov, ktoré sa snažia vysvetliť hlboký rozkol západnej spoločnosti najmä v Amerike, kde kultúrna vojna prebieha s nevídanou zúrivosťou," píše Alexander Tomský a vo svojom komentári Rozvrat Západu uverejnenom na spravodajskom serveri novinky.cz sa zamýšľa nad tým, prečo je to tak.

"Výrazne to ukázali posledné prezidentské voľby. Voliči oboch všeobecne neobľúbených kandidátov, Trumpa či Clintonovej hlasovali predovšetkým z nenávisti k tomu druhému.

"Nikdy v dejinách nestáli proti sebe tak nenávidení kandidáti" (Ben Shapiro). "A čo horšie, mnohí voliči oboch táborov "pociťujú tieseň a frustráciu", ak majú hovoriť s politickým oponentom.

Podľa prieskumu Pew Research sa to hlavne týka demokratov (47 percent) a podstatne menej republikánov (13 percent), ktorí však vyhrali.

V spoločnosti mizne dôvera v demokraciu a inštitúcie (školy, banky, cirkvi, médiá, zdravotníctvo alebo Kongres), susedia sa prestávajú navštevovať. Šíria sa sprisahanecké teórie, vypäté subjektívne názory, pocity nahrádzajú fakty.

Komentátori ponúkajú rôzne vysvetlenia, ale väčšinou len opisujú niektoré javy. Nick Cohen z Británie upozorňuje, že sa dnes politický názor odporcu považuje za doklad osobnej zloby a skazenosti: "Keby boli oponenti poctiví, museli by predsa so mnou súhlasiť."

Extrémna pravica aj ľavica holdujú sprisahaneckým teóriám a zamorujú verejný priestor. Obe strany majú svoju verziu. Elita sa sprisahali proti ľuďom a brexitu, ľud sa nechal oblbnúť demagógiou a sľubmi nacionalistov.

Mnohí vidia príčinu politického a sociálneho rozvratu v ekonomickej nerovnosti a rozdiele v príjmoch spôsobenom globálnou ekonomikou, ak jedno percento občanov vlastný kapitál zodpovedajúci majetku všetkých ostatných. Poukazujú na odlišnú životnú úroveň tzv. "Bielych a modrých golierov".

Je iste pravda, že jedno percento najbohatších zarobilo na globalizácii tak ako Amazon alebo Google a presun výroby do chudobných krajín nejakú manuálnu prácu zlikvidoval, ale nezamestnanosť v USA je iba 4-percentná a pomerné rozvrstvenie príjmov sa nijako zásadne od 70. rokov nezmenilo.

Ani svetová hospodárska kríza (1929) nerozdelila Američanov tak ako dnes a ekonomika od úverovej krízy už desať rokov rastie. Cyklické výkyvy nikdy nezastavili dlhodobý rast príjmov všetkých vrstiev spoločnosti. Rozkol spoločnosti nespôsobili peňaženky.

Jonah Goldberg v "samovraždy Západu" považuje osvietenstvo, čiže vieru v rozum, vedu a pokrok, za neprirodzené a tvrdí, že sa ozývajú potlačené kmeňové pudy. To však tiež nič nevysvetľuje. Ak sa ľudskej prirodzenosti protiví liberalizmus, kapitalizmus, humanizmus a veda, čo spôsobilo rozkvet liberálnej civilizácie?

A čo je ešte závažnejšie, nehovorí, aké mocné sily sa ju dnes usilujú zničiť a prečo sa neobjavili počas posledných dvoch storočí?

Niektorí obviňujú sociálne siete, anonymné nenávistné výpady, bubliny rovnako zmýšľajúcich, nedostatok fyzického kontaktu s oponentmi, ale výskum Stanforde ukázal, že "politická polarizácia sa týka hlavne skupín, ktoré sociálne siete takmer nevyužívajú" a prechádza naprieč demografickou stratifikáciou, bez ohľadu na čas strávený na sieťach.

V Amerike sa za zástupný jav politických konfliktov považuje rasizmus.

Američania nepochybne zdedili komplex z minulosti, ešte nedávno zápasili o segregačné zákony, ktoré prežili otroctva do polovice 20. storočia. Vtedy odmietalo zmiešané manželstvá 96 percent, dnes už len 28 percent ľudí.

Rasová znášanlivosť sa zdarne vyvíjala a nič nenasvedčovalo, že sa spoločnosť prepadne do krvavých a brutálnych rasových bitiek a slovných kmeňových vojen.

Vysvetlenie je prosté. Väčšina inteligencie prepadla viere v multikultúrnu spoločnosť, v ideológiu rasových identít a porušila krehkú rovnováhu multietnickej spoločnosti jedného národa.

To ona vyvoláva rasistickú reakciu.

Nepleťme si príčiny s následkami.

Alexander Tomský je politológ, prekladateľ a pedagóg. Dlhé roky žil vo Veľkej Británii. Po novembrovej revolúcii sa vrátil späť do Česka a venoval sa prekladateľstva a publicistike.

Čítajte viac: https://www.konzervativnyweb.sk/c/22234079/rozvrat-zapadu-alebo-preco-sa-zastancovia-roznych-ideologii-tak-nenavidia.html#ixzz62Xw2JfvP
https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-rozvrat-zapadu-alexander-tomsky-40299504
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.10.2019 5:55:45   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
skvela pesnicka aj k teme genderizmu
https://www.youtube.com/watch?v=H6F_krv2BPk
Když jsem si na Novinkách.cz či na iDnes přečetla, že Nohavica se v první sloce obul do rozrůstající komunity homosexuálů a ve druhé kritizoval kandidáty na prezidenta, musela jsem dát za pravdu Zemanovi - čeští novináři jsou vážně idioti...
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.11.2019 15:31:03   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Ideológia LGBT je pliaga
https://www.christianitas.sk/kardinal-duka-v-rozhovore-ideologia-lgbt-je-pliaga/

Citácia:
Aby som sa vrátil k otázke, musím povedať, že taký krok nie je iba úplným znehodnotením z hľadiska biologickej vierohodnosti, ale aj útokom na podstatu našej kultúry. Útokom nielen na naše svedomie, ale aj na to, čo robí človeka človekom. Chcete vyčiarknuť slovo „matka“? Matka, materská láska sú najvyššími pojmami, ktorým každý rozumie a nepotrebuje na to vysoké vzdelanie. Veď toto sú skutočnosti, na ktorých stojí umenie - literatúra, výtvarné umenie, hudba, a v tom všetkom je prítomná téma materskej a otcovskej lásky. A my tam teraz vložíme „lásku 1“ a „lásku 2“?

Do akej miery LGBT ideológia nahradila komunistickú ideológiu? Do akej miery tu možno hovoriť o neomarxistickej ideológii? Aké dopady by mohlo mať jej prípadné víťazstvo?

Najprv musíme pripustiť, že sme indoktrinovaní marxizmom. Máme dočinenia s nešťastím západnej spoločnosti, ale čiastočne aj našej mladej generácie.

Základným princípom marxizmu je boj, triedny boj. Marxistické postoje sú tu jasne viditeľné. Marx použil schému hegeliánskej dialektickej schémy téza-antitéza-syntéza. Pavol VI. v encyklike Humanae vitae bol prvý, kto tomuto problému venoval pozornosť. Antonio Gramsci - keď som bol vo väzení, čítal som jeho zápisky z väzenia - tvrdil: robotníkom sa vedie dobre, nepôjdu na barikády; triedny boj už nie je pre nás nástrojom na dosiahnutie moci.

Preto prijal alternatívne riešenie: žena verzus muž. Muž je brutálny, je utláčateľ a žena je obeť. Myslím, že sa mu to podarilo. Kým predtým komunisti chceli dosiahnuť marxisticky chápaný spoločenský mier zrušením tried, teraz liberáli požadujú zrušenie pohlavných rozdielov. Podľa nich predsa nemôžu existovať iba dve pohlavia, treba ich rozkúskovať. A čím ich bude viac, tým väčšia bude jednota spoločnosti a spoločenský mier.

Nasleduje ďalší moment - vieme, že v „Komunistickom manifeste“ je rodina nástrojom vykorisťovania a anachronizmom. Keď sledujeme ďalší vývoj marxizmu, vidíme, že v Sovietskom zväze Lenin zrušil sobáše a zaviedol tzv. partnerstvá, ktoré stačilo dať registrovať a neskôr prípadne zrušiť. Po uliciach sa začalo túlať veľké množstvo opustených detí. Kde skončili?

V táboroch súdruha Makarenka. Táto ideológia ovplyvnila aj naše komunistické elity v medzivojnovom období so všetkými dôsledkami, akými bol napríklad skupinový sex atď. Došlo k úpadku spoločnosti, na čo zareagoval Stalin, ktorý začal klásť dôraz na rodinu a materstvo.

Preto neteoretizujeme, keď venujeme pozornosť marxisticko-komunistickým koreňom. Môžeme sa taktiež zamerať na dôsledky tohto hnutia. Veď aj národný socializmus má svoje korene v tej istej ideológii. Z nej vyplynula snaha o „čistú rasu“ atď. Ako sa zaobchádzalo s deťmi, ktoré sa stali majetkom štátu?

V Českej republike sme mali päťročnú materskú dovolenku a (znovu počúvame požiadavku, aby sa matka mohla čo najskôr vrátiť do práce). Deti majú byť znovu dávané do stredísk dennej starostlivosti. Negujú sa tým všetky odborné štúdie, ktoré dokazujú, že to nie je dobré.

Ideológie nie sú mŕtve, prešli iba určitou premenou a sú tu stále prítomné.
Citácia:
Ján Pavol II. spomínal totalitné tendencie skryté v liberalizme a v ďalších fázach postoja k LGBT až po prenasledovanie náboženstva. Ako tento proces zastaviť?

Demokracia je iba jedna. Nie je liberálna, socialistická či kapitalistická. Ani kresťanská. Českým kresťanským demokratom vytrvalo odporúčam knihu kardinála Journeta „Kresťanské požiadavky v politike“. Nech kresťania zakladajú politické strany, ale musia si uvedomiť, že kresťanská strana nie je to isté ako Cirkev. Strana pracuje inými metódami. Demokracia je záležitosťou účasti čo najširšieho okruhu zodpovedných slobodných ľudí na organizácii spoločnosti.

Demokracia - dnešná, nie aténska, kde boli aj otroci - by mala byť pre každého, ale môžeme si položiť otázku, či ten, kto vôbec nerešpektuje spoločnosť, má právo podieľať sa na spoločnej správe vecí verejných. To môže byť predmetom na diskusiu.

Problém liberálnej demokracie spočíva v tom, že za demokratov považujú iba seba, a všetkých nás označujú za extrémnu pravicu, totalitaristov atď. Na jednej strane sa v určitom zmysle riadia postmodernou filozofiou, ktorá hovorí, že pravda neexistuje. Na druhej strane však sú presvedčení, že pravda je iba na ich strane.

Boj proti ideologizácii života je možný, ak si udržíme skutočnú demokraciu. Sme presvedčení, že demokracia by mala zahŕňať celú spoločnosť, napriek tomu je to politický systém, nie nástroj, ktorý by sa mal aplikovať v školstve, armáde a medicíne. Myslím si, že za chirurga, ktorý nám bude operovať srdce, si nevyberieme vrátnika.
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.11.2019 15:42:29   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Kňazstvo žien alebo o nepísanom spojenectve feministiek a „popredných teológov“
https://www.christianitas.sk/knazstvo-zien-alebo-o-nepisanom-spojenectve-feministiek-a-poprednych-teologov/
Citácia:
Feministky a ostatní ľavicoví ideológovia často zdôrazňujú, že katolícka cirkev ženy nenávidí a chce, aby boli zotročené, okrem iného aj preto, lebo primálo miesta je im venované vo Svätom písme... Zaujímalo by ma, akú Bibliu čítajú, ktoré evanjeliá skúmajú, či akým spôsobom prichádzajú k týmto záverom. Rozmýšľam, ale neviem na to nájsť odpoveď...

Feministická ideológia je založená na predpoklade, že spravodlivosť a absolútna rovnosť je jedno a to isté. Nestačí tu hovoriť o duchovnej rovnosti, ktorú Cirkev vždy učila, o rovnosti pred Bohom. Nie! Feminizmus je jedným z variantov neomarxizmu a vníma sociálnu realitu ako výsledok boja medzi pohlaviami.

Rovnako ako v Marxových očiach bol svet rozdelený na buržoáziu (dominantnú) a robotnícku triedu (utláčanú), aj v očiach feministiek máme mužov (zvyčajne bielych a heterosexuálnych), ktorí sú dominantní a ženy (najlepšie lesbičky), ktoré sú utláčané. Tak, ako bola pre Marxa ideálom beztriedna spoločnosť, pre feministky je to bezpohlavná spoločnosť. Alebo inak povedané: taká spoločnosť, v ktorej si človek ľubovoľne zvolí pohlavie, a v ktorej nebude mať pohlavie osobitnú hodnotu.
Citácia:
Všetky (vlastne všetci, pretože existuje aj značná skupina mužských feministov) sa domnievajú, že úplná rovnosť musí zabezpečiť ženám, rovnako ako mužom, aj možnosť kňazského svätenia. Z ich hľadiska, z hľadiska tejto chorej ideológie, je to úplne logické: Ak Cirkev uznáva iba kňazstvo mužov, znamená to, že bráni ženám, aby mali účasť na vláde v Cirkvi. V Cirkvi sú vláda a kňazstvo úzko spojené: sviatosti môže vysluhovať iba kňaz, iba kňaz sa môže stať biskupom a neskôr pápežom. Iba kňaz prijíma rozhodnutia, riadi a spravuje. Každý, kto si myslí, že Cirkev je politickou inštitúciou a vyznáva extrémne rovnostárstvo, musí dospieť k záveru, že tak, ako ste povedali, „Katolícka cirkev nenávidí ženy a chce, aby vždy zostali zotročené“. Dôkazom je svätenie výlučne mužov, takže dokiaľ Cirkev neakceptuje kňazstvo žien a neuzná, že pápežom sa môže stať aj žena, dovtedy zostane pre neho miestom útlaku.

To je predsa absurdné!

Prečo? Na tom predsa nie je nič nelogické – pokiaľ vychádzame z absurdného predpokladu. Svet je usporiadaním síl, miestom konfliktu medzi utláčateľmi a utláčanými – a z toho vyplývajú dôsledky.

Presne tak uvažoval aj Karl Marx: viera, že nie to je pravdivé, čo vidíme a opisujeme, ale skrytý triedny boj, že ho vidia iba iniciovaní gnostici (t. j. komunisti), predvoj proletariátu, že tento boj formuje zvyklosti, zákon, náboženstvo, viedlo k presvedčeniu, že toto konečné víťazstvo beztriednej spoločnosti prinesie slobodu od nadvlády jedných nad druhými. Stačí namiesto spoločenských tried dosadiť pohlavie a výsledok bude podobný. A správna interpretácia javu umožňuje považovať takýto obraz za pravdivý: Cirkev nepovoľuje udeľovať kňazskú vysviacku ženám, čo znamená, že ich tým zbavuje podielu na moci. Cirkev hovorí o Bohu Otcovi a Božom Synovi: a prečo nie o Bohu Matke a Božej Dcére?

Pravdepodobne by ste odpovedali, že Cirkev vysväcuje iba mužov, pretože tak hovorí Tradícia, pretože Kristus si vybral dvanásť apoštolov spomedzi mužov, pretože kňaz je druhým Kristom a Kristus bol muž, pretože Kristus oslovoval Boha ako Otca – až na to, že všetky tieto argumenty budú feministky považovať za bezvýznamné: Buď za prejav nedostatočného osvietenia alebo za úmyselný vedomý pokus zachovať status quo. Podľa nich vychádzať treba vždy zo súčasnej potreby radikálnej rovnosti, totálnej rovnosti a autokreácie.
Citácia:
To, čo hovoríte, je najlepším dôkazom toho, že všetky druhy ľavicovej ideologickej zaslepenosti sú si podobné, nie?

Okrem toho treba spomenúť ešte jednu vec. Feministky sú rozhodnými zástankyňami práva na potrat. Najradikálnejšie z nich dokonca zastávajú názor, že právo zabíjať nenarodené deti je dôkazom nezávislosti a rovnoprávnosti žien. Je to hrozné, ale je to pravda. Pozrite sa, ako ideológia dokáže pomútiť hlavy. Niektorí si môžu myslieť, že až do deviateho mesiaca života dieťa v lone matky nie je dieťa, nie je ľudská bytosť, iní si myslia, že z ľudstva sú vylúčení všetci, ktorí patria k nesprávnej rase, ďalší si mysleli, že slobodno zničiť porazenú spoločenskú triedu.

Cirkev je stále proti potratom. Toto je ďalší dôkaz o jeho patriarchalizme: neumožňuje ženám stať sa kňažkami, neakceptuje zabíjanie detí v lone matiek.

Mimochodom, v posledných rokoch pozorujeme radikalizáciu boja feministiek za právo zabíjať počaté deti...

V tomto ohľade je naša doba skutočne barbarská.

Pripomínam, že v rokoch 2018 a 2019 ďalšie štáty USA schválili právo na potrat až do deviateho mesiaca tehotenstva! Až do okamihu narodenia sa s dieťaťom, ktoré už od siedmeho mesiaca môže prežiť za pomoci medicíny dokonca aj mimo lona matky, zaobchádza ako s náhodným zhlukom buniek.

Takéto požiadavky čoraz častejšie predkladajú feministky v Európe. Nikdy predtým feminizmus v takom rozsahu nepodporoval infanticídu.

Naozaj je ťažké si predstaviť, pod akým vplyvom sú títo ľudia. Ako možno byť taký slepý a považovať osem- či deväťmesačné dieťa za predmet? Dieťa je, samozrejme, človekom už od počatia, ale v prípade detí vo veku sedem, osem alebo deväť mesiacov je to už viditeľné.

Tu neexistuje nijaké ospravedlnenie! Vďaka pokroku v medicíne, o tom niet už ani pochýb. Môžu žiť mimo tela matky. A čo? Chorú ideológiu to nezastaví.
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.11.2019 12:48:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
https://svetkrestanstva.postoj.sk/48394/protestantska-teologia-ako-sluzka-sekularizacie-a-progresivneho-etatizmu
Citácia:
Ozvena Lutherovej teologickej metódy o bezvýhradnej podriadenosti vrchnosti rezonuje v protestantskom prostredí dodnes a presahuje aj do politiky. Jedna z jej dnešných podôb sa prejavuje v tom, že súčasným progresívnym či liberálnym politickým elitám postačuje na podporu zo strany protestantského mainstreamu predstieranie záujmu o kresťanstvo, resp. osvojenie si zlomku kresťanskej rétoriky, aby mohli byť kvalifikovaní ako „kresťanskí“.

Na základe toho potom masmediálni protestantskí teológovia ochotne obhajujú a „pokresťančujú“ akúkoľvek agendu, ktorá z tohto prostredia vychádza.

Ak sa to v prípade zatrpknutého protestantského teológa vylúčeného aj z vlastných radov spojí s komplexom z katolicizmu, pokus o rigidný etatizmus v podobe štátom kontrolovaného náboženstva je na svete aj na Slovensku.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.11.2019 18:00:55   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/peticia-krestanske-organizacie-ziadaju-verejne-rokovania-vyboru-genderovych-dokumentoch/1947737

trocha konspiracie
https://diskuter.wordpress.com/2019/10/16/prednaska-dr-richarda-daya-z-roku-1969-o-pripravovanom-novom-svetovom-poriadku-2-cast-populacna-kontrola/
https://diskuter.wordpress.com/2019/10/28/prednaska-dr-richarda-daya-z-roku-1969-o-pripravovanom-novom-svetovom-poriadku-8-cast-sport-filmy-hudba/
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.11.2019 22:46:39   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/argumentovat-pri-teme-adopcii-deti-homosexualnymi-parmi-preco-povedat-nie-aj-pri-detoch-detskych-domovov/1950232
Citácia:
„Pre toho, kto sa chce oprieť o zdravý, kresťanský argument, je odpoveďou ich hlboké zranenie práve v oblasti vytvárania vzťahu, ktorý zvykneme nazývať láska. No kým v našom význame je láska vytváranie vzťahu s cieľom darovania svojej identity (v zmysle istoty vlastnej totožnosti, súladu, uvedomenia si vlastnej hodnoty) druhému ja s cieľom obohatiť ho komplementárne (vzájomne doplňujúco), láska v homosexuálnom chápaní je vytváraním vzťahu s cieľom uzdravovania vlastnej zranenej identity, vnútorného nesúladu, a to tým, že ju prijímam od druhého ja. Veľmi schematicky vyjadrené: prvá láska je o sebadarovaní, druhá o sebanaplnení.

Pre zdravú a kvalitnú výchovu dieťaťa má toto rozlišovanie nesmierny význam. Dospelý človek musí byť schopný sebadarovania v komplementárnom význame. Inak si manželský vzťah a rodinu nedokáže založiť,“ tvrdí otec Marko Rozkoš a pokračuje.

„Ak však človek od detstva okolo seba vníma paradigmu (vzor) vzťahu (nesprávne nazývaného láskou), kde zranená ženskosť sa napĺňa znovu len ženskosťou a zranená mužskosť, znovu len mužskosťou nikdy nebude vedieť vytvárať vzťah sebadarovania vlastnej mužskosti ženskému ja a opačne,“ vysvetlil.
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.11.2019 12:23:11   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
americky psycholog Paul Cameron a jeho prednasky na Slovensku
https://www.hlavnespravy.sk/prostrednik-kritizuje-psychologa-camerona-homosexualita-nie-hriech-homofobia-ano-progresivec-opat-ignoruje-jeden-podstatny-fakt/1950512
https://www.facebook.com/www.hlavnespravy.sk/videos/554892065321745/
rozhovor s Cameronom
https://www.christianitas.sk/dr-paul-cameron-vyhodte-lgbt-propagandu-zo-skol-rozhovor-s-americkym-psychologom/?
Hore
 Profil  
 
Poslať 16.11.2019 11:31:13   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.eurorespekt.sk/spolocnost-ma-chranit-deti-nie-pedofilov-rozhovor-s-dlhorocnym-sudnym-znalcom-mudr-patrikom-fialom/
Citácia:
Na Slovensku sa je najčastejšie pedofília spájaná s rodinným prostredím a rodinnými priateľmi …

Sexuálne zneužívanie zo strany člena rodiny sa deje formou incestu a môže viesť k vážnejším a dlhodobejším psychologickým traumám, najmä v prípade rodičovského incestu. Globálny výskyt sexuálneho zneužívania detí sa odhaduje na 19,7% u žien a 7,9% u mužov. Väčšina páchateľov sexuálneho zneužívania je oboznámená so svojimi obeťami, približne 30% sú príbuzní dieťaťa, najčastejšie bratia, otcovia, strýkovia alebo bratranci, približne 60% tvoria ďalší známi, napríklad „priatelia“ rodiny, opatrovatelia detí alebo susedia, cudzinci sú páchateľmi približne v 10% prípadov sexuálneho zneužívania detí.

V súčasnosti mienkotvorné médiá systematicky podsúvajú čitateľom názor, že skúsenosť s pedofilným správaním, prípadne pedofilné správanie nezanechá na dieťati psychickú traumu, či poškodenie duševného zdravia a dokonca pedofilov vykresľujú obete, ktoré nemôžu prejaviť náklonnosť objektu svojej lásky. Čo však v skutočnosti prináša náklonnosť pedofila ?

Viaceré štúdie zistili, že 50 až 80% sexuálne zneužívaných detí vykazuje poškodenie psychickej sféry, ktoré sa prejavuje aj neskôr v ich dospelom veku. Riziko psychickej ujmy je podstatne väčšie, ak je násilníkom príbuzný, ak zneužívanie zahŕňa pohlavný styk alebo pokus o pohlavný styk, alebo ak sa použijú hrozby alebo sila. Je dokázané, že zneužívanie detí a to najmä chronické, ktoré u nich začalo v ranom veku, súvisí s výskytom rozštiepenia ich psychiky so stratou normálnej integrácie medzi spomienkami na minulosť, pocitom identity a ovládaním pohybov tela.
Citácia:
V súčasnosti sme čoraz častejšie konfrontovaní s prevalením rôznych pedofilných škandálov. Ako má postupovať rodič v prípade, zistenia, že jeho dieťa bolo zneužité pedofilom?

Potvrdzuje sa, že veľmi významnou zostáva aj situácia okolo prezradenia alebo odhalenia zneužívania u dieťaťa. U detí, ktorým sa dostalo po odhalení porozumenie a správne formulované podporné odpovede, mali menšie prejavy príznakov traumy ako u detí, ktoré podporu nedostali a museli sa nejakým spôsobom so situáciou vyrovnať samé. Deti po odhalení sexuálneho zneužívania potrebujú mať k dispozícii jednoznačne zdroje na podporu a znižovanie stresu. Rodičia alebo ošetrovatelia by mali po odhalení zneužívania dieťaťa minimalizovať traumu a jej účinky tým, že nebudú nadmerne, dlho a dôkladne s dieťaťom rozoberať odhalenú situáciu, nepomáha tomu ani nadmerná medializácia, prípadne vyšetrovanie orgánmi činnými v trestnom konaní. Najdôležitejšie je účinne ochrániť a upokojiť dieťa. Príliš dlhé zameranie sa na problém pedofílie má negatívny vplyv. Ide o zložité situácie a nájsť optimálne riešenie je niekedy dosť ťažké. Škodlivé je aj keď rodič alebo ošetrovateľ učí dieťa, aby maskovalo svoje problémy.
Citácia:
V slovenskom právnom systéme je pedofília klasifikovaná ako zločin. Trestný zákon pedofíliu v § 201 kvalifikuje ako sexuálne zneužívanie, pričom je absolútne irelevantné, či došlo k jeho spáchaniu s tzv. „ súhlasom dieťaťa“, nakoľko sa jedná o dominanciu páchateľa voči dieťaťu, ktorý má iný hodnotový svet, pocity, vnímanie sveta. Z lekárskeho hľadiska je vôbec možné akceptovať názory, podľa ktorých je pedofília skôr inakosť ako sexuálna deviácia?

Považovať pedofíliu ako niečo normálne alebo ako niečo zvláštne, ale pritom za prípustné, je najhoršia zvrátenosť. Pochopiteľne, že grécky význam samotného názvu pedofília znamená „priateľská láska“ alebo „priateľstvo“ k deťom. To je len pôvodný význam slova pedofília, ako sa podstata problému symbolicky označila ako patologická a zvrátená náklonnosť k deťom so všetkými zhubnými následkami. Podľa významu slova je pedofilom aj rodič – otec a matka s láskou a s prirodzenou priateľskou náklonnosťou voči svojmu dieťaťu, rovnako ako samotný pedofil. Opačne, ak je podľa chápania priateľskej lásky voči dieťaťu pedofil „neškodný“, nepotrebovali by sme pedofíliu ako kategóriu duševnej poruchy zdravia.
Citácia:
Môže spoločnosť nemôže tolerovať populisticky nastavené prejavy, ktoré smerujú minimálne k zmierneniu chápania pohnútok pedofila?

Obhajovať pedofíliu, tak ako sa o to dnes pokúšajú rôzni deformovaní jedinci a skupiny, je zdravému rozumu jednoducho nepochopiteľné. Táto zvrátenosť, ktorá sa snaží pod rúškom programov, či cieľov rôznych skupín až politických strán podchytiť podvedomie občanov ide vo svojej zákernosti až tak ďaleko, že sa uchyľuje k prekrúcaniu základných noriem a pod dojmom progresie a dobra pre spoločnosť sa snaží pod zástavou sociálneho hnutia ospravedlňovať choré (lebo všetko, čo je choré je zlé) a čeliť sociálnemu vylúčeniu pedofílie.

Nepovažujete propagáciu pedofílie mienkotvornými médiami ako devastáciu morálneho nastavenia spoločnosti?

Apelácia na porozumenie s pedofíliou je prostá manipulácia s verejnou mienkou ohrozujúca základné morálne hodnoty spoločnosti a snaží sa deformovať základné mentálne fungovanie Slovenska. Všetci si prajeme zmenu aj keď každý z nás po svojom, ale zdá sa, že to nestačí a ukazuje sa, že potrebujeme až dimenzionálnu zmenu, keď obhajujeme pedofíliu a iné podobné abnormality?
Citácia:
Nepolemizujme o deviantoch, ale chráňme naše deti. Neberme deťom nevinnosť, nedovoľme narušovať ich práva a najmä sa netvárme, že pedofília nie je diagnóza a vážny kriminálny delikt, ktorý bez kontroly môže byť príčinou celoživotných tráum a tragédií.
Slušná spoločnosť má chrániť dieťa, nie potenciálnych útočníkov
Hore
 Profil  
 
Poslať 16.11.2019 19:14:23   Re: Gender ideológia
 

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 571 príspevkov
misojogi píše:
https://www.eurorespekt.sk/spolocnost-ma-chranit-deti-nie-pedofilov-rozhovor-s-dlhorocnym-sudnym-znalcom-mudr-patrikom-fialom/
Citácia:
V súčasnosti mienkotvorné médiá systematicky podsúvajú čitateľom názor, že skúsenosť s pedofilným správaním, prípadne pedofilné správanie nezanechá na dieťati psychickú traumu, či poškodenie duševného zdravia ...
Môžem poprosiť nejaký odkaz (link) na mienkotvorné médium, ktoré tvrdilo, že pedofilné správanie nezanechá na dieťati psychickú traumu?

misojogi píše:
najmä sa netvárme, že pedofília nie je diagnóza a vážny kriminálny delikt
Pedofília je diagnóza, ale pedofília určite nie je kriminálny delikt.
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.11.2019 17:50:06   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
nuz asi by to bolo dobre napisat autorovi clanku a rozhovoru pripadne dotycnemu lekarovi
ako si spravne podotkol tak pedofilia je diagnoza a az pedofilne spravanie je kriminalny cin a zial tieto dva pojmy dotycny lekar nerozlisil a mylne nahradil jeden druhym
Citácia:
systematicky podsúvajú čitateľom názor, že skúsenosť s pedofilným správaním, prípadne pedofilné správanie nezanechá na dieťati psychickú traumu, či poškodenie duševného zdravia a dokonca pedofilov vykresľujú obete, ktoré nemôžu prejaviť náklonnosť objektu svojej lásky.
je to nazor novinara ktory robil rozhovor, ja som vsak videl nejaky film kde ucitelka mala naklonnost voci ziakovi a on ked vyrastol tak si ju zobral za zenu. Zdalo sa mi to cudne. zial nazov filmu si uz nepamatam.
Podobny pribeh vsak ma francuzky prezident Macron.
Nazory ze pedofilne spravania je OK, su stranke ceskych pedofilov (CPK ceska pedofilni komunita)
nepozeral som sa tam dnes ale minule ked sme sa o tom bavili tak sa tam dalo najst vselico cudne ....
napr ze pedofil ma dieta naozaj rad,ze pedofilia je vzacnym darom pre dotycneho ze pedofil ma byt na seba hrdy atd ...
aky konkretny link mal na mysli samotny novinar co robil rozhovor tak to by sa bolo treba jeho opytat, skusime mu napisat ?
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.11.2019 21:20:00   Re: Gender ideológia
 

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 571 príspevkov
misojogi píše:
aky konkretny link mal na mysli samotny novinar co robil rozhovor tak to by sa bolo treba jeho opytat, skusime mu napisat ?
Čiže to mienkotvorné médium je webová stránka českých pedofilov, prípadne film, ktorého názov si zabudol?
A ak nie som spokojný s tvojou odpoveďou, mám napísať nejakému autorovi, lebo veď "ty to sem len kopíruješ a za text nezodpovedáš"?

Tak ak už sem kopíruješ veci, snáď by si mohol aj preverovať, či nekopíruješ nezmysly.

Zrejme zase nerozumieš, skúsim na príklade:

Skopírujem sem (bez akéhokoľvek môjho komentára) text článku z nejakej stránky, v ktorom bude uvedené, že oficiálne katolícke kruhy podporujú pedofilné správanie kňazov, že farári sú len spolok pedofilov v sutane a znásiľňujú deti s tichým súhlasom pápeža.
A keď sa budeš dožadovať nejakých dôkazov, tak ti odpoviem, že článok som len skopíroval, že zrejme autor má dôkazy, a ak neveríš tak "skúsime mu napísať"?
A videl som aj film (názov si nepamätám) a tam bol jeden farár čo obťažoval deti.

Páči sa ti, ak to budem robiť takto?
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2019 2:46:35   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14226 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
clanok som sem dal kvoli inemu
necakal som ze sa chytis prave uvedenych slov ...
domnievam sa ze autor (novinar) ich povedal kvoli tomu co bolo na jesen na SME (seria clankov o pedofilii)
problem bol v tom ze uvedene clanky boli na hrane a dali sa vysvetlovat aj tak aj tak (ake sme mali vtedy debatu tu na tomto fore ...)
len som sa nechcel vracat k vtedajsej debate ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2019 10:13:01   Re: Gender ideológia
 

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 571 príspevkov
misojogi píše:
clanok som sem dal kvoli inemu
necakal som ze sa chytis prave uvedenych slov ...
Ak sem dáš článok, ktorý začína slovami ...V súčasnosti mienkotvorné médiá systematicky podsúvajú čitateľom názor, že skúsenosť s pedofilným správaním, prípadne pedofilné správanie nezanechá na dieťati psychickú traumu, či poškodenie duševného zdravia... tak si skutočne očakával, že nikto s tým tvrdením nebude polemizovať?
Ak sem ja nakopírujem článok o boji proti sexuálnemu zneužívaniu detí, ktorý sa bude začínať slovami ...V súčasnosti predstavitelia katolíckej cirkvi systematicky ututlávajú zneužívania detí kňazmi... tak ti príde toto tvrdenie v poriadku? Prípadne sa budem čudovať že prečo si sa chytil práve uvedených slov, veď zvyšok článku je v poriadku a dôležitý je ten a nie nejaká úvodná veta?
misojogi píše:
autor (novinar) ich povedal kvoli tomu co bolo na jesen na SME (seria clankov o pedofilii)
problem bol v tom ze uvedene clanky boli na hrane a dali sa vysvetlovat aj tak aj tak
Tak konečne niečo konkrétne.
Dáš teda link na článok z jesenného SME, ktorý sa dá vysvetliť tak, že SME podsúva názor, že skúsenosti s pedofilným správaním nezanechajú na dieťati psychickú traumu?
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1520 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: