Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1045 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Správa
Poslať 27.09.2018 0:54:40   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Miklos pokracuje
Keď to príde k nám, budem kričať ako prvý

Ad: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru.

26. sep 2018 o 11:26 Ivan Mikloš Odoberať autora na email

Autor bol ministrom financií SR, pôsobí ako poradca ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana.

Tak som sa dozvedel, že strácam cit pre mieru. Je to možné, každému sa to môže stať, no nemyslím si, že sa mi to stalo v prípade môjho článku, na základe ktorého to o mne tvrdí Matúš Ritomský.
Prečítajte si tiež: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru

Názory na politickú korektnosť a na to, či je užitočná, alebo skôr nebezpečná, sú a budú rôzne, a to aj medzi zástancami slobody a liberálnej demokracie.

Nemal som a nemám ambíciu presvedčiť ľavicových liberálov o svojom postoji, na začiatok by však možno stačilo, keby som sa s pánom Ritomským zhodol na pravidlách a princípoch korektnej diskusie.

Je totiž nekorektné vložiť mi do úst (do pera) niečo, čo som nepovedal (nenapísal),a potom ma za to rozdupať na franforce.
Korektná diskusia

Presne to totiž Matúš Ritomský urobil, keď mi pripisuje názor, že „Čaputová a Štefunko nás ohrozujú rovnako ako Kotleba".

To som nikdy nepovedal ani nenapísal a ani si to nemyslím. Dokonca si viem predstaviť, že Zuzanu Čaputovú by som aj volil za prezidentku, aj keď Progresívne Slovensko voliť určite nebudem.

Mimochodom, v článku, na ktorý reaguje Matúš Ritomský, som ako o protagonistoch politickej korektnosti písal explicitne o „(väčšine) západných médií a celebrít“ a vôbec som nezmienil (a ani nemal na mysli) žiadne slovenské médiá, celebrity ani politické strany.

Nepísal som (zatiaľ) v tejto súvislosti o Slovensku, ale o svete, najmä o tom západnom. Sme totiž jeho súčasťou a mali by sme sa pozerať aj za vlastné humná.

Viackrát som už písal (tu a tu), že politickú korektnosť považujem za nebezpečný jav, ktorý sa síce u nás ešte (chvalabohu) neudomácnil, ale v USA a západnej Európe sa rozmohol v miere doteraz nevídanej, čo veľmi dobre ilustruje okrem iného aj prípad Sereninej karikatúry. Práve na to som sa snažil svojím článkom upozorniť.

Ak väčšina západných elít (vrátane väčšiny mainstreamových médií) považuje túto karikatúru za rasistickú a sexistickú, ale veľká väčšina obyčajných ľudí (napríklad 99,3 percenta českých respondentov) to tak nevidí, tak tu máme nielen problém, ale aj vysvetlenie (jednej z príčin) poklesu dôveryhodnosti štandardných médií a nárast vplyvu alternatívnych informačných zdrojov.

Takže áno, slobodu a liberálnu demokraciu neohrozujú len fašisti a komunisti, ale aj protagonisti politickej korektnosti.

Nič na tom nemení skutočnosť, že to robia (a to verím) s tými najlepšími úmyslami. Veď to poznáme, cesta do pekla býva často dláždená dobrými úmyslami.
Netolerantné univerzity

Intolerancia k iným ako „politicky korektným“ názorom dosiahla už takú mieru, že na väčšine amerických univerzít už iní ako ľavicovo liberálni rečníci nemôžu vystúpiť, pretože im to agresívni progresivisti jednoducho nedovolia.

Nehovorím pritom o vystúpení žiadnych extrémistov. Fareed Zakaria uvádza, že univerzity stiahli napríklad pozvánky pre Condoleezzu Riceovú alebo Charlesa Murraya a v iných prípadoch nedovolili študenti konzervatívnym hosťom prehovoriť alebo dokončiť svoje vystúpenia.

Zámerne uvádzam tento príklad univerzít, pretože Matúš Ritomský argumentuje, že „éra sociálnych sietí a anonymných trolov generuje neslušné prejavy medzi podporovateľmi táborov naprieč politickým spektrom“.

To je síce pravda, ale liahňou elít sú univerzity a ja neviem o žiadnom prípade, keď by napríklad na amerických univerzitách nedovolili študenti vystúpiť ľavicovým liberálom alebo akýmkoľvek protagonistom politickej korektnosti.
U nás zatiaľ nie

Takže na záver. Nikdy som netvrdil, že ľavicoví liberáli sú rovnakou hrozbou pre slobodu a liberálnu demokraciu ako fašisti alebo iní extrémisti.

Zároveň som presvedčený, že politická korektnosť, tak ako sa rozmohla v západnom svete, sa stáva hrozbou nielen pre slobodu (čo je už viditeľné), ale minimálne nepriamo aj pre liberálnu demokraciu (čo možno až také zrejmé a viditeľné ešte nie je).

Pritom platí, že medzi najsilnejších protagonistov politickej korektnosti patria ľavicoví liberáli. Znovu (pre istotu) dodávam, že tí slovenskí (zatiaľ) nie. Ak sa prejavia, ozvem sa.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20923103/ked-to-pride-k-nam-budem-kricat-ako-prvy.html#ixzz5SFOxIgdG

Poslať 27.09.2018 1:06:44   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Keplova
KOMENTÁR ZUZANY KEPPLOVEJ
Fico a Mikloš konečne našli spoločnú tému

Ale choďte s politickou korektnosťou! Čo naozaj ohrozuje slobodnú diskusiu.

26. sep 2018 o 17:01 Zuzana Kepplová Odoberať autora na email

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.(Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)
SME - Jozef Jakubčo

Vieme presný dátum, keď bola v Slovenskej republike oficiálne ukončená politická korektnosť.
Prečítajte si tiež: Nepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Udialo sa tak vyhlásením expremiéra Fica na sneme Smeru v decembri roku 2016. Vyzval vtedy, aby spolustraníci „nazývali veci správnymi a zrozumiteľnými slovami“, a dodal, že „dosť bolo tolerancie, predsa platia zákony“.

Takto bolo u nás odzvonené nešváru zo Západu dokonca ešte skôr, než stihol prísť!

Pripomeňme si kontext tohto Ficovho boja: v marci do parlamentu zasadli politické strany, ktoré sa v štvanici proti migrantom nerozptyľovali ani faktami ani základnou slušnosťou. A uspeli. Fico preto vyzval kolegov, aby odteraz hovorili, ako im huba narástla, pretože to politicky vynáša.

Pozornosť však preniesol z migrantov na domácu pôdu a tradične sa zastrájal, že „treba urobiť poriadky v osadách“. Akoby mu niekto dovtedy bránil okrem vlastnej neschopnosti.

Že sa vopred potrebujeme vyvarovať akejsi upiatej precitlivenosti na menšiny, je asi také urgentné ako Dankove zákony zamedzujúce islamizácii krajiny.

Nuž, ale verejnosť rada bojuje proti slameným panákom. Tak, ako sa v Česku stal boj s politickým islamom témou, ktorá rozhoduje aj komunálne voľby, na Slovensku sa darí brojeniu proti ľavicovým liberálom na amerických univerzitách.

To sú témy, ktoré Dobšinský – rozprávkar, nie moderátor – zachytil v príbehu o sekerníčkoch. Čiže rodine, ktorá oplakáva nešťastie, ktoré sa stane tak o dve generácie, ak vôbec.

Tak, ako sa v Česku stal boj s politickým islamom témou, ktorá rozhoduje aj komunálne voľby, na Slovensku sa darí brojeniu proti ľavicovým liberálom na amerických univerzitách.„

Pri toľkej ostražitosti nám však popod nos chodia hrozby priam hmatateľné.

Ak dnes ktosi kriví slobodu prejavu, sú to politici neochotní znášať kritiku. A preto hľadajú spôsob, ako skrotiť oponentov aj médiá.

K obmedzovaniu slobodnej debaty tiež smerujú úpenlivé výzvy aj hrozby peklom, aby sme, preboha, cirkvi neškodili a neprepierali pedofilné škandály. Lebo dobré meno inštitúcie je vraj dôležitejšie ako kauza jednotlivca.

Ďalej reč národniarov, že doping či Skripaľ sú len prejavmi rusofóbie, je tiež špecifickým domácim príkladom politickej korektnosti. Čiže nadštandardnej ochrany, ktorú by v jazykových prejavoch mal požívať mýtický garant slovanskej jednoty a sily.

Napríklad aj v dokumentoch ako bezpečnostná stratégia SR... Hlavne nemenovať a, božechráň, vyhosťovať!

Veď hej, pri riešení vlastných démonov by sme sa zapotili. Preto radšej na piesku cvičme – spolu s Ficom aj Miklošom - ofenzívu proti politickej korektnosti zo Západu.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20923541/na-barikadach-s-ficom-aj-miklosom.html#ixzz5SFS09NF5

Poslať 27.09.2018 8:15:36   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18252 príspevkov
Miso, to su co za "prispevky" ?
Robis tu z toho vetesnictvo ...

Poslať 27.09.2018 8:30:39   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
ze Miklos je proti politickej korektnosti ma prijemne prekvapilo
a navyse doteraz ho SME vzdy len velebilo ....

takze kauza stoji za pozornost ...

Poslať 27.09.2018 11:48:47   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18252 príspevkov
misojogi píše:
ze Miklos je proti politickej korektnosti ma prijemne prekvapilo
a navyse doteraz ho SME vzdy len velebilo ....
takze kauza stoji za pozornost ...
Ak ano, nevidel som v tom prispevku Tvoj komentar, nazor, zhodnotenie - nic.
Iba suche skopirovanie textu a link.
Myslis, ze my sme tu "kauzu" ( :) ) nezaregistrovali ?

Poslať 27.09.2018 21:12:13   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
nevidel som v tom prispevku Tvoj komentar, nazor, zhodnotenie - nic.
som pozitivne prekvapeny, aky nazor na vec ma Miklos, povazujem ho za rozumneho cloveka i ked podla mna prilis probruselsky na moj vkus, ale ako ekonom je spickovy.

Poslať 27.09.2018 21:16:44   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Iba suche skopirovanie textu a link.
povazujem tuto kauza za velmi dolezitu, podla mna je dobre branit sa vcas pred politickou korektnostiou ktoru povazujem za velke zlo, preto na to upozornujem aj ked viaceri to asi zaregistrovali tiez.
Najhorsie su na tom studenti na VS kde uz dnes existuje doslova vymyvanie mozgov, z toho co sa uz dnes deje na Slovensku a cechach ked pocujem takmi vlasy vstavaju dupkom .... taka Zuza Keplova zo SME je ziarivy priklad takehoto brainwashingu od utlej mladosti.
Podla mna treba bit na poplach, nieco take ako ked v dedine horelo tak sa zacalo zvonit aby ludia isli pomahat hasit lebo inak lahla popolom cela dedina.
Toto je obdobna situacia a najviac ma desi ze mnohi este stale nevidia ze je za 5 minut dvanast .

Poslať 03.10.2018 11:12:36   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Jan Kosturiak pise
Citácia:
Skús pracovať Eugen

Posted on 30. september 2018 by admin in Blogy // 0 Comments

Z internetu, televízie, rádia, zo všetkých strán sa nám prihovára Eugen (link na tento paškvil nedávam). Cestuje po Slovensku a ukazuje nám mosty, cesty a iné dobrodenia Európskej únie. Milý Eugen. Európska únia nevytvára peniaze, za ktoré sa na Slovensku stavia. Iba ich prerozdeľuje a to veľmi zlým spôsobom. Ty sám, aj tvoja reklama, ste toho dôkazom. Rozhadzujete peniaze, ktoré ľudia zaplatili na daniach na infantilné video. My, čo sme starší, si na podobné reklamy spomíname z obdobia komunizmu. Súdruhovia nám ukazovali, čo všetko pre nás robia na čele so Sovietskym zväzom a my sme si mysleli svoje. Okrem toho, že ste mohli za vyhodené peniaze radšej opraviť nejakú školu alebo postaviť ihrisko, ukazuješ mládeži zlý vzor. Bezstarostne si cestuješ za peniaze druhých a nič prospešné nerobíš. Skús pracovať Eugen. Založ si firmu a vymysli niečo užitočné. A potom nám pusti video a ukáž nám svoje výsledky. Alebo sa prihlás na brigádu do Emilových sadov a ukáž nám príbeh o tom, ako sa tam celý rok ľudia narobia, aby vypestovali jablká. A keď im Pán požehná veľkú úrodu, tak nepredajú, lebo jabĺk je všade dosť. Eugen, choď montovať súčiastky do áut, osem hodín v takte. Asi by si sa neusmieval tak, ako pri svojich potulkách po Slovensku za “európske” peniaze.

Prihlás sa na prácu opatrovateľa do domova sociálnych služieb a budeš prekvapený, koľko dostaneš na výplatu za svoju ťažkú prácu. Začni jazdiť na kamióne alebo autobuse, sadni si za pokladňu v supermarkete. Skrátka – rob a nerozprávaj nám svoje drísty o cestovaní po pamätníkoch Európskej únie na Slovensku. Keď už cestuješ, zastav sa za živnostníkmi, ktorí skrachovali pri stavebných projektoch slovenských oligarchov za európske peniaze. Navštív nemocnice a skontroluj predražené prístroje. Pozri sa na opravené školy a skontroluj spotrebu materiálu, práce a faktúry. Skús urobiť niečo užitočné Eugen, keď už ťa platia z našich daní. Vyskúšaj si predražené a nefunkčné informačné systémy, potemkinovské projekty, na ktorých zarábajú rôzne agentúry a darmožráči. Si mladý a vyzeráš zdravo Eugen. Nerob veci iba pre peniaze, aj keď je to lákavé. Si ešte mladý. Nepremrhaj svoj život a talent. Nájdi si miesto, kde môžeš byť užitočný a začni pracovať.
http://www.kosturiak.com/2018/09/30/skus-pracovat-eugen/

Poslať 12.10.2018 22:56:31   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Skvele video
https://youtu.be/xGWb0XWF_ag

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/uz-po-nej-idu-gymnazistka-livia-na-youtube-hovorila-o-ideologiach-multikulturalizmu-liberali-slniecka-jej-hrubo-nadavaju-snazia-sa-zistit-jej-totoznost/1548858

Poslať 16.10.2018 19:37:05   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
http://forum24.cz/probost-pitha-kazal-ze-neomarxiste-poslou-lidi-do-vyhlazovacich-taboru-a-podradi-je-pod-kocky-a-zaby/
http://manipulatori.cz/mons-pitha-a-jitka-chalankova-jako-siritele-hoaxu/

[ Príspevkov: 1045 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť