Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1080 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Ďalší
Autor Správa
Poslať 31.05.2018 18:39:58   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18642 príspevkov
Aromantik polyamor = Casanova. :)
Naco vymyslaju nove nazvy, ked to tu uz davno bolo ? :)
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.06.2018 14:16:20   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zaujimava uvaha
Ako sa pozerať na potrat v prípadoch znásilnenia?
https://www.hlavnespravy.sk/cast-5-ako-sa-pozerat-na-potrat-v-pripadoch-znasilnenia/1420627
Citácia:
Potratoví aktivisti často vyťahujú skutky znásilnenia, pretože tieto prípady vyvolávajú zaslúžený súcit voči ženám. Avšak, ich časté odvolávanie sa na túto ťažkú situáciu zanecháva falošný dojem, že tehotenstvo po znásilnení je bežné. Výskum spoločnosti Guttmacher Institute z roku 2004 na vzorke 1 160 žien ukazuje, že tehotenstvo po znásilnení či inceste tvorí 1.5% potratov. [ii] Iné štúdie dokázali, že tehotenstvá po znásilnení sú ešte zriedkavejšie, približne v jednom z tisíc prípadov. [iii]
Citácia:
Potrestajme Vinníka, nie Nevinného

Znásilenie nikdy nie je chybou dieťaťa. Prečo má byť Osoba A zabitá, pretože Osoba B znásilnila mamu Osoby A? Ak by váš otec spáchal zločin, mali by ste ísť do väzenia namiesto neho? Ak by ste dnes zistili, že vás biologický otec znásilnil vašu mamu, dokázali by ste priznať, že už viac nemáte právo žiť?

Paralela Násilia

Môžeme pozorovať paralelu medzi násilným útokom na nevinnú ženu, ktorý sa deje pri znásilnení a násilným útokom na nevinné dieťa, ktorý sa deje pri potrate. Obe činy sú vykonané na nevinnej osobe. Násilie potratu nie je riešením násilia znásilnenia.

Udelenie trestu smrti nevinnému dieťaťu sexuálneho násilníka nespôsobí žiadnu ujmu tomuto násilníkovi, a neprinesie žiadne dobro pre ženu. To, že vytvoríme ďalšiu obeť, neodčiní bolesť prvej obete.
Citácia:
Ženy si často myslia, že dieťa počaté takým odporným činom ako znásilnenie alebo incest bude stálou pripomienkou ich bolesti. Naopak, nevinnosť dieťaťa má často uzdravujúci dopad. Žena tiež môže dať dieťa inej rodine na adopciu – pre niekoho, kto nemôže mať dieťa je aj adoptované dieťa veľký dar.
Citácia:
Čo v situácii, keď je ohrozený život ženy?

Zatiaľ čo bol lekár Dr. C. Everett Koop hlavným lekárom zdravotnej služby USA, uviedol, že za jeho tridsaťosemročného pôsobenia ako pediatrického chirurga, nikdy nezažil jedinú situáciu, v ktorej nenarodené dieťa by muselo byť zabité preto, aby to zachránilo život jeho matky.

Dr. John Crown, onkológ, ktorý liečil tehotné pacientky s rakovinou napísal na Twiteri, že nikdy nemal prípad, aby bol potrat nevyhnutný na to, aby zachránil život matky. [vi] Píše:

„To, čo hovorím väčšine svojich pacientiek je, „Viem, že to znie ako tá najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať, ale je vysoká šanca, že budete nakoniec počuť dve dobré správy: vy budete vylieč
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.06.2018 14:20:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Počuli ste o tom,že 9.6.2018 sa má definitívne v EÚ podpísať Istanbulský dohovor?
Má niekto takú informáciu?Ostalo o tom divné hrobové ticho.
http://www.protiproud.cz/politika/3808-istanbulska-umluva-co-skutecne-obsahuje-a-znamena-frontalni-utok-na-vztahy-a-normalitu-k-likvidaci-obvineneho-netreba-dukazu-gender-zaklinadlo-naseho-veku-budou-deti-odebirany-ve-velkem-evropske-hodnoty-znamenaji-zmar-a-bezmoc.htm
--
Komplet

https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-cast-11-ale-v-biblii-sa-o-potratoch-nehovori-naozaj/1463624
https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-cast-10-oponovanie-potratom-je-iba-nabozensky-pohlad-na-vec-naozaj-aj-keby-boh-neexistoval-plod-existuje/1456326
https://www.hlavnespravy.sk/cast-9-osobne-som-proti-potratom-ale-zena-ma-aj-tak-pravo-rozhodnut-sa-sama-naozaj/1449598
https://www.hlavnespravy.sk/cast-8-potrebujeme-potraty-pretoze-svet-je-preludneny-naozaj-preco-ako-obhajovat-pro-life/1442000
Časť 7: „Ak bude potrat nelegálny, ženy budú umierať pri nelegálnych potratoch“ Naozaj?
https://www.hlavnespravy.sk/cast-7-potrat-nelegalny-zeny-budu-umierat-pri-nelegalnych-potratoch-naozaj/1435434
https://www.hlavnespravy.sk/cast-6-kazde-dieta-by-malo-byt-chcene-tvrdia-potratovi-aktivisti-cize-nechcene-dieta-by-malo-byt-mrtve/1428174
https://www.hlavnespravy.sk/cast-5-ako-sa-pozerat-na-potrat-v-pripadoch-znasilnenia/1420627
https://www.hlavnespravy.sk/cast-4-zena-ma-pravo-na-potrat-pretoze-je-jej-telo-naozaj/1412558
https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-3-cast/1406612
https://www.hlavnespravy.sk/preco-obhajovat-pro-life/1399594 2 cast
https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-cast-1-preco-hovorit-o-potratoch/1394004

Citácia:
“Dostupnosť interrupcie zmenila postoje mužov k neplánovanému rodičovstvu, keďže je rozšírený názor, že dieťa má iba matku. ľudia už nevnímajú, že obaja rodičia majú zodpovednosť za toto dieťa.”

Pro-life aktivisti chápu, že potraty neposilňujú postavenie žien, ale naopak dávajú silu mužom – právomoc konať nezodpovedne.
https://www.hlavnespravy.sk/preco-su-zeny-viac-pro-life-orientovane-nez-muzi/1314834
Dovoľte mi, aby som sa Vám predstavil. Volám sa Jozef Novák a som poslanec NR SR. Okrem toho som hlboko veriaci kresťan - katolík. O chvíľu sa mi naskytne príležitosť hlasovať o sprísnení podmienok potratov na Slovensku. Môj postoj je jasný:

Ako zástanca PRO-LIFE považujem život človeka za nedotknuteľný a to od počatia. Z toho mi je jasné, že potrat je zabitie nevinnej ľudskej bytosti (áno, aj tej, ktorá sa počala po znásilnení, aj tej, ktorá je telesne alebo duševne postihnutá). Ja, ako človek a aj ako kresťanský poslanec chcem chrániť nenarodené deti pred zabíjaním. Je mi jasné, že nespasím celý svet. Ideálne by bolo, keby boli zakázané všetky takéto zabitia. Reálne mi je jasné, že to nejde, na to momentálne nie je politická vôľa. Ale zahlasujem za každý zákon, ktorý zabíjanie nevinných ľudských bytostí sprísni. Áno, som si vedomý, že tento zákon predkladá Kotleba. Je mi jasné, že im nejde o ochranu života, ale o politiku. Ale to nevadí. Už Tomáš Akvinský hovoril o tom, že pravda je pravdou sama o sebe, bez ohľadu na to, kto ju prináša. Spochybníme guľatosť zeme len kvôli tomu, že Kotleba tvrdí to isté ako my? Je mi jasné, že ma liberálni novinári označia za fašistu. Je mi jasné, že ma tak označia aj politickí marxisti a neomarxisti v rôznych stranách. Dokonca mi je jasné, že tento môj postoj môžu zneužiť aj moji politickí kolegovia, ktorí by tiež raz boli radi poslancami namiesto mňa. Je mi jasné, že ma odvrhnú aj niektorí kresťanskí voliči, ktorí nevedia narábať s abstraktnými pojmami ako korelácia, kauzalita, logické vyplývanie a tiež spochybnia moje hlasovanie s Kotlebom. Hlasovanie za tento zákon môže byť môj politický koniec, môže to byť posledný zákon za ktorý zahlasujem, prípadne posledné obdobie, ktoré budem v politike. Áno viem o tom všetkom. Napriek tomu idem do toho. Aj keby ten zákon mal platiť len jediný mesiac a potom ho zrušia nevadí. Keď sa týmto zákonom zachráni čo i len jediný človek, rád kvôli tomu obetujem svoj vlastný politický život. Čo je viac, moja politická kariéra, alebo ľudský život? A nakoniec, veď keď nebudem poslancom ja, bude ním niekto iný, prozreteľnosť sa o to postará. Možno práve jeden z tých, ktorý by bol potratený nebyť toho zákona, raz odhlasuje úplný zákaz potratov. A čo bude s mojím životom ďalej? Hlasovanie s fašistami mi určite bude pripomínané aj v mojom politickom dôchodku, pri rôznych príležitostiach. Riskujem, že bude ohrozená moja povesť, ktorú som si celý život budoval. Ale keď je v hre ľudský život, moja povesť musí ísť bokom. Kľudne ma opľujte, pošpiňte a poohovárajte, ja to budem znášať.

Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj (politický) život za svojich priateľov.

https://blog.postoj.sk/33534/krestansky-poslanec-ktory-ma-gule-fikcia
Hore
 Profil  
 
Poslať 04.06.2018 2:15:19   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ENCYKLIKA O POTRATOCH
https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/evangelium-vitae

alebo otec Cajka
https://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/news---noviny/potratovy-zakon
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.06.2018 0:33:26   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Antikoncepcia
Citácia:
rozhodol sa vtedajší najrenomovanejší teológ USA, jezuita otec John Ford, vypracovať vlastnú správu a doručil ju pápežovi Pavlovi VI cez kardinála Ottavianiho. Táto správa dostala označenie „Správa menšiny.“ Encyklika Humanae Vitae z veľkej časti reflektuje na túto správu. Okrem teologického zdôvodnenia prečo odmietnuť antikoncepciu, bolo v nej obsiahnuté aj praktické zdôvodnenie jej následkov. Rodiny budú slabšie, počet rozvodov, potratov a slobodných matiek bude narastať. Žena bude oslabená viac ako kedykoľvek predtým. Je priam úsmevné pozorovať debatu liberálnych kresťanov v politike, ako deklarujú ochranu života vo svojom programe bez toho, aby povedali, čo pre život v politike sa zaväzujú konkrétne urobiť. Vieme, že budú hľadať podporu, presadzovať dôstojnosť života od počatia. Len silná rodina je základ. Na inšpiráciu. V USA protestant Donald Trump, tretíkrát ženatý, ktorý nikdy nemal žiadnu „konzistentnú minulosť ochrany života“, prijal pred dvoma týždňami rozhodnutie, že kliniky, ktoré získavajú finančné dotácie od federálnej vlády, nemôžu tieto zdroje používať na propagáciu antikoncepcie ako alternatívy pre reprodukčný život. Školy, ktoré získavajú finančné dotácie od štátu, môžu vyučovať iba jednu formu sexuálnej výchovy – pohlavnú zdržanlivosť. Aj takto to vypadá, keď Boh využije služby hriešnika. Liberálni kresťanskí demokrati však považujú antikoncepciu za “menšie zlo”, ako potrat. Preto sa tešia, že počet potratov na Slovensku klesá, ideme podľa nich správnym smerom, len aby oni nemuseli urobiť nič. Áno klesajú na Slovensku potraty, pretože rastie počet tichých potratov použitím tabletiek “po” a použitím antikoncepcie. Potrat a antikoncepčná politika je genocída národa. Toto je skutočnosť, na ktorej sa nemení nič ani potom, čo si hodnotová politika oficiálne zobrala na Slovensku prázdniny.
https://blog.postoj.sk/33785/ked-je-antikoncepcia-krutejsia-ako-potrat
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.06.2018 8:25:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Pes je bytosť. Treba teraz zaň platiť do fondu opráv

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/20852520/pes-je-bytost-treba-aj-zan-platit-do-fondu-oprav.html#ixzz5IqkYQmoX
Citácia:
veterinárni inšpektori budú mať väčšie právomoci, napríklad vstúpiť na pozemok majiteľa, ak majú podozrenie, že zvieraťu niekto ubližuje.
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.06.2018 12:23:56   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
tak sa clovek dozvie, kto zabil Henryho Acorda z Filipin
bol to extremista typu LSNS (hoci nie ich clen)

pozrite si clanok
Citácia:
Poslanci prijali vyhlásenie, v ktorom odsúdili extrémizmus.
https://domov.sme.sk/c/20853643/narodna-rada-parlamet-poslanci-rokovanie-extremizmus-schodza.html
Národná rada vyjadruje hlboké znepokojenie nad rastúcimi prejavmi extrémizmu, neznášanlivosti a nenávisti v našej spoločnosti.
Tieto prejavy vyvrcholili v poslednom období vo viacerých násilných prípadoch. Je smutné, že často boli vedené voči slabším, starším, ženám, cudzincom alebo inak odlišným ľuďom.
Takýto text vyhlásenia prijali poslanci na návrh predsedníčky Zahraničného výboru Kataríny Cséfalvayovej (Most-Híd).

Podľa Ďuriš Nicholsonovej je odmietanie inakosti na pôde parlamentu pre inú orientáciu či farbu pleti len záležitosťou predstaviteľov ĽSNS.

"Táto diskusia je viac ako potrebná. Vy tu prestaňte blúzniť o tom, ako Róm niekoho zavraždil. Áno, treba to odsúdiť, ale ja vám ku každému Rómovi dám snehobieleho človeka, ktorý urobil to isté," uviedla.
Mazurek v reakcii povedal, že Ďuris Nicholsonová preukázala pokrytectvo.
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.06.2018 10:39:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
nejake uvahy o femnizme
https://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/486393/femi-naci-alebo-sexmisia-2020.html?ref=tit
Citácia:
Sexizmus sa stal veľmi populárnym slovom v ústach novodobých sufražetiek a verejných činiteľov, ktorí si to nechcú rozhádzať so ženskou časťou voličskej základne. Dokonca aj ženy, ktoré sa ozvali, že sa to v niektorých smeroch už preháňa boli inými kritizované a odsudzované. Ultrafeminizmus akoby sa stal meradlom politickej korektnosti dneška. Bez ohľadu na zdravý rozum, či normálnosť. Ale zas je to pre militantné feministické hnutia najlepší spôsob ako získavať finančné príspevky a vplyv vo verejnosti.

Formula jedna zrušila takzvané grid-girls, ktoré zvykli stáť na štarte s číslami pretekárov, že vraj je to sexizmus. Samotné grid-girls sa proti tomu vyslovili.

Britské aukčné siene zrušili modelky, ktoré pri aukciách držia dražené predmety, aby sa dokázalo, že "sex nepredáva". Žeby naozaj?

Vo Francúzsku schválili zákon, podľa ktorého je trestné zahvízdať obdivne na okoloidúcu ženu, prípadne jej dať kompliment.

V jednej anglickej škole majú chlapci zakázané nosiť v horúčave k školskej uniforme nosiť krátke nohavice. Miesto toho majú nosiť sukne.

Anglická obchodná sieť ASDA bola obvinená so sexizmu, pretože predáva mikiny s nápisom "Chlapci budú vždy chlapcami," iná sieť, pretože predávala tričká pre chlapcov s nápisom "Malý chlapec, veľké myšlienky" a pre dievčatá "Malé dievča, veľký úsmev". Museli ich stiahnuť z obehu. https://www.thesun.co.uk/living/4104363/these-are-the-most-sexist-kids-clothes-in-britain-and-they-were-all-for-sale-on-the-high-street/ . Nič nebráni Tescu, aby predávalo tričká s nápisom "Silné dievčatá vládnu."
Citácia:
Feministky v UK sa už prestali dobýjať do tradičných pánskych klubov? Viem si ich živo predstaviť ako sedia pri bare, v jednej ruke whiskey, v druhej cigara a pomedzi dym dôstojne preráža femi-wit pri komentovaní kriketu alebo politkiky. Vždy si ich takto predstavujem.
Kladiem im otázku: "To ste už úplne potratili zdravý rozum? Nemáte zmysel pre zdravú mieru?"
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.06.2018 10:48:55   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
nieco o Sorosovi
Citácia:
nedalo mi aby som si nezískal nejaké informácia o tejto Nadácii a pánovi G.S.

Tento pán je, alebo bol, rozhodne bezohľadným finančným špekulantom, ktorý zbohatol len preto, že takým bol. Rovnako ako všetci, ktorí v posledným päťdesiatich rokoch zbohatli na finančných, či komoditných trhoch. Na rozdiel od toho pána, ktorý robí hanbu svojej funkcii vo veľkom dome s bielymi múrmi, vypracoval sa sám.

Neprekážalo mu to však, aby vo svojich prácach nekritizoval trhový fundamentalizmus, skostnatenú byrokraciu Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky, NATO a podobne. Odmietal sebecký postoj USA, ktoré sa rady zapájajú do medzinárodných organizácií, aby vzápätí porušovali ich pravidlá, ktoré sa rady miešajú do vnútorných záležitostí iných krajín, ale nie sú pripravené podriadiť sa pravidlám, ktoré vyžadujú od iných,...
https://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/480773/otvorit-sa-otvorenej-spolocnosti.html
Citácia:
Sorosov koncept otvorenej spoločnosti je založený na uznaní faktu, že naše poznanie sveta je vo svojej podstate nedokonalé. Ak uznáme našu omylnosť, môžeme získať lepšie pochopenie reality bez dosiahnutia dokonalej znalosti. Konaním na takomto základe môžeme vytvoriť spoločnosť, ktorá je otvorená nikdy nekončiacemu vylepšovaniu. Otvorená spoločnosť je nedokonalá, ale jej zásluhou je to, že zaisťuje slobodu myslenia a prejavu a poskytuje priestor pre experimentovanie a kreativitu.

Otvorená spoločnosť zastáva slobodu, demokraciu, vládu zákona, ľudské práva, sociálnu spravodlivosť a spoločenskú zodpovednosť ako univerzálnu ideu. Soros musel konštatovať, že západná spoločnosť bola viac než ľahostajná k takejto univerzálnej myšlienke, že v podstate kašľala na to, aby ju využila ako pomoc pri plynulom prechode bývalých komunistických krajín k demokracii. Priznal, že sa nechal oklamať propagandou Studenej vojny. Všetky tie reči o slobode a demokracii neboli ničím iným, len propagandou... Musel uznať, že univerzálne myšlienky môžu byť nebezpečné, hlavne ak sa dovedú do logických záverov.

Uznanie vlastnej omylnosti robí spoločnosť otvorenou, no nestačí to na udržanie spoločnosti pohromade. Ešte niečo je treba pridať - nejaké zdieľané hodnoty, starosť o druhých.

Ako individuality sme neúplní; potrebujeme patriť k spoločnosti. Bez ohľadu, či sa nám to páči, či nie, ekonomika sa stala globálnou a preto potrebujeme globálnu spoločnosť. Nemôžeme mať spoločnosť bez toho, aby sme uznali, že niektoré spoločné záujmy majú mať prednosť pred osobnými záujmami jednotlivcov, no naša omylnosť nám bráni poznať, čo sú tie spoločné záujmy. Preto potrebujeme pravidlá, podľa ktorých sa môžeme dohodnúť na tom, čo je tým spoločným záujmom a ako ho môžeme najlepšie dosiahnuť. To nás vedie k medzinárodným zákonom a inštitúciám. Nevedie nás to ku globálnemu štátu, ale k záveru, že národná suverenita sa musí podriadiť medzinárodnému spoločnému dobru. Vedie nás to tiež k princípu podriadenosti: uznajúc aké komplikované je rozhodnúť o spoločnom dobre, rozhodnutia by mali byť prijímané na čo najnižšej úrovni. Príslušnosť k takejto spoločnosti, či komunite by mala byť dobrovoľná.
Citácia:
Dnešná globalizovaná spoločnosť nikdy nemôže uspokojiť potrebu "zakorenených" jednotlivcov niekam patriť. Globálna spoločnosť musí vždy ostať niečím abstraktným, univerzálnou ideou. Musí rešpektovať práva jednotlivcov niekam patriť. Musí si byť vedomá svojich obmedzení. Ako univerzálna myšlienka by mohla byť nebezpečná, ak by bola dovedená príliš ďaleko. Riešenie na globálnej úrovni nemôže byť rovnaké ako na nižšej úrovni, teda vytvorenie štátu. Globálny štát by predstavoval pre slobodu väčšiu hrozbu, než individuálny štát.
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.06.2018 18:22:31   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Potraty

Citácia:
Na výrub stromu aj na vlastnom pozemku, potrebujete povolenie zo
životného prostredia. A zaplatíte 10 €. Na potrat nepotrebujete nič. Ani
súhlas potencionálneho otca.
Zdá sa mi to akési choré ... také milé neomarxistické.
Citácia:
Organizácie bojujúce proti vraždeniu nenarodených detí ProLife v USA pochopili, že je lepšie zachrániť v prvom kroku 99% vraždených detí z roztopaše a v druhom kroku ochrániť aj to posledné 1%. Je to síce kruté konštatovanie, no organizácie podporujúce vraždenie detí stavajú svoju satanistickú argumentáciu práve na fakte, že nie je povinnosťou ženy donosiť dieťa ktoré bolo splodené znásilnením, prípadne ktorému je diagnostikovaná genetická porucha. Teda pre 1% sa vraždí 100%! Len vďaka nabúraniu tejto zvrátenej stratégie diablov sa v USA misky váh preklapajú z polohy prochoice=za potraty na stranu Prolife = za život. Dotiahnuť to posledné 1% už nebude problém ak zachránime aj v SR 99% vraždených z roztopaše! Tento prístup odobrili aj pápeži
https://www.hlavnespravy.sk/navrh-na-obmedzenie-interrupcii-je-opat-v-plene-lsns-skusa-znova/1443498

Citácia:
O obmedzení interrupcií od ĽSNS sa napokon v septembri rokovať nebude

Návrh, ktorý opätovne predložili poslanci ĽSNS, sa napokon na septembrovú schôdzu pléna nedostane. V pondelok o tom rozhodol predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) s odvolaním sa na závery Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Ten skonštatoval, že návrh novely zákona o umelom prerušení tehotenstva nebol poslancami ĽSNS podaný v súlade s rokovacím poriadkom. Novela bola na programe júnovej schôdze, snemovňa však na návrh Juraja Blanára (Smer-SD) rozhodla, že o zákone ďalej rokovať nebude, o návrhu ako takom sa teda nehlasovalo. Podľa ústavnoprávneho výboru je to však rovnaká situácia, ako keby parlament novelu hlasovaním odmietol posunúť do ďalšieho legislatívneho procesu, a teda opätovne možno návrh predložiť až po uplynutí šiestich mesiacov, čiže najskôr v decembri.
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.06.2018 18:40:11   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
"Nackovia" sa snazia zivot chranit, kym ti "slusni" zavrazdia bez mihnutia oka..

V akom svete to zijeme? Vsetko je hore nohami...
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.06.2018 19:19:52   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18642 príspevkov
Citácia:
... že nie je povinnosťou ženy donosiť dieťa ktoré bolo splodené znásilnením, prípadne ktorému je diagnostikovaná genetická porucha.
O tom snad niekto dokaze aj pochybovat ?
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.06.2018 20:17:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Jedovaté býlí
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/06/25/jedovate-byli/#more-953340
Citácia:
vzdělávání by mělo sloužit i jiným cílům. Třeba kultivaci člověka. Ale to není cílem korporací. Proto mluví o svobodě individua. Atomizací společnosti vytvořit množinu individuí. Znáte to – u nás Václav Klaus (jako epigon Margaret Thatcherové) řekl: (Jan Keller v článku Těžká volba; 11.10.2002)

že nic jako společnost neexistuje, že existují jenom individua, kteří mají každý svou individuální představu o životě a kteří se mohou (ale nemusí) v různých chvílích a za různým účelem spolčovat.

Je zajímavé, že ani Václav Klaus si neuvědomil, že popřením socializačních tendencí popírá i samu inteligenci. Hypotéza sociálního původu inteligence se pokouší vysvětlit, z jakého důvodu došlo u některých skupin savců k tak významnému rozvoji mozku a především kůry mozkové. Neobvykle výkonné mozky primátů se vyvinuly jako důsledek potřeby zpracovávat složitá data, týkající se především rozmanitých sociálních vztahů tolik charakteristických právě pro tuto skupinu živočichů a jsou tedy adaptací na život ve velkých a komplexních societách.
Citácia:
Zvykli jsme si i na ta nejpodivuhodnější práva a svobody, ale jednu věc přímo ji nesnášíme – názorovou diverzitu.

Barbara Lefebvre, francouzská středoškolská učitelka napsala knížku Generace „Mám na to právo“ o své zkušenosti s generací studentů a rodičů, kteří věří, že jejich individuální práva převažují nad obecným zájmem. Mnozí rodiče si stěžují, že škola je místem institucionálního násilí, které popírá identitu jednotlivce. Jenže to je normální úlohou školy. Nejméně její první tři stupně, přece neslouží individualizaci žáka, naopak je socializačním nástrojem výuky žáka a budoucího občana.

Z mýtů, které zaseli ve společnosti Ronald Reagan a Margaret Thatcherová a samozřejmě i jejich epigoni vzešlo jedovaté býlí domnělých individuálních práv, které vedly celkem logicky ke krizi autority. Když dáte ve škole přednost individualitám typu „JÁ,“ když jediná věc, která se počítá, je uspokojení JEJICH přání, vytváříte extrémně násilný vztah k druhým. Jestliže žák narušuje proces výuky, dopouští se, ač je to paradoxní, prohřešku proti své svobodě. Ta je totiž nedílně spojená s odpovědnosti, kterou svým vystoupením odmítá. Zneužije svou svobodu a následně nechce nést odpovědnost.

A když ho v takovém činu podpoří i rodiče, tak si marně stěžují na školu. Pracují na tom, aby jejich potomek nechápal vztah „něco za něco.“ Takže spratka z něj dělají oni. Je to podobné jako ve sportu. I týmový kolega je rivalem jednotlivcova úspěchu. Po utkání si sice se soupeři stisknou ruce, ale kdyby v tom někdo hledal projev uznání, tak se zklame. Formalismus z toho číší na dálku. Individualismus prostě dělá z druhých pouhé předměty. Je semeništěm obtěžování, sexismu a šikany. Vytváří ve třídě podmínky ke vzniku jedinců, kteří prosazují „své“ zákony.

Podmínky vedoucí nakonec až ke vzniku gangů. Můžeme se sice ptát, jestli může mít individualismus také své dobré stránky. Můžeme, ale jak už jsem napsal jinde, svoboda jedinců bez kázně, morálky a bez ctností, jakožto kolektivních atributů obecně, je ještě mnohem větší tragédií než tolerance agresivní hlouposti. „Ohýbaj ma, mamko, zakiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano, nezohneš ma, mamo…“ říká známé a prověřené sty lety, slovenské rčení. Vzdali jsme se moudrosti předků, na rozdíl od sluhů korporací.
Citácia:
Je velmi výmluvné, že síly, které zvaly žáky, studenty a občany do ulic, aby vyjevili své politické mínění(!), jsou z většiny totožné s těmi silami, které potom brojí proti přijetí zákona o celostátním referendu. Udělat z lidí tupý nástroj k emotivnímu, bezmyšlenkovitému a zbrklému rozbití zvoleného cíle – to ano, to jde i když by skutečně stálo za rozbor, kdo to financuje.
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.07.2018 22:34:00   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
NOEMI
Citácia:
Vážení křesťanští přátelé!

V posledních týdnech vrcholí v naší zemi a na naší politické scéně boj o to,
zda bude, či nebude v naší zemi uzákoněno homosexuální „manželství“.
Dne 22. 6. 2018 Babišova vláda, dokonce ještě několik dní před svým
jmenováním, oznámila, že bude usilovat o schválení homosexuálních
manželství a bude se snažit protlačit tento zákon poslaneckou sněmovnou
a senátem.

JDE O MNOHEM ZÁVAŽNĚJŠÍ BITVU, NEŽ BY SE MOHLO ZDÁT!!!

Bůh jasně deklaruje ve svém Slově, že praktikování homosexuality
považuje za ohavnost a zvrácenost. Bible dále hovoří o těžkých
Božích soudech, které v historii dopadly na CELÁ MĚSTA A NÁRODY,
ve kterých bylo značně rozšířeno praktikování homosexuality.
Podle mnoha indicií je zřejmé, že v dnešní době je „území“ Sodomy a
Gomory totožné se zeměmi, ve kterých bylo uzákoněno
homosexuální manželství a adopce dětí homosexuálními páry.

Dokud homosexuálové páchají svůj hřích jen doma soukromě, je to jen
jejich hřích před Bohem. Nikdo je nepronásleduje a nešikanuje,
žádný člověk jim v tom nebrání.
Bůh tyto lidi miluje tak jako každého člověka a stejně jako
každému, i homosexuálům nabízí odpuštění hříchů, uzdravení
a vysvobození z každé moci temnoty.
Avšak jakmile homosexuálové začnou vyžadovat od celé společnosti,
aby jim pro praktikování homosexuality udělila zvláštní práva – jakmile
chtějí uzákonit homosexuální „manželství“ a adopci dětí homosexuálními
páry – tak je zle, protože tím okamžikem vstupujeme do Sodomy!
A tak ti (poslanci a další), kdo dnes prosazují legalizaci homosexuálních
manželství, tím táhnou CELOU SPOLEČNOST do Sodomy, a to se všemi
důsledky s tím spojenými: na zvrácenou Sodomu totiž přicházejí
těžké Boží soudy…

Mnohé západoevropské země, oklamány sekulárním humanismem,
tento svůj boj už prohrály, když uzákonily homosexuální manželství.
Také Spojené státy tento boj prohrály už před třemi lety, když uzákonily
homosexuální manželství ve všech 50 státech USA.
Podobně Argentina, Brazílie, Jihoafrická republika, Kanada, Austrálie a
další země. Tyto země se tak ocitly v teritoriu Sodomy a ať se
nám to líbí nebo ne, nyní bohužel mohou očekávat těžký Boží soud.
Bůh varoval lidstvo předem před touto zvráceností a předem také sdělil,
jaké to bude mít důsledky.

Pro mnohé křesťany je to možná šokující zjištění, ale přichází
doba, kdy každý křesťan se bude muset sám za sebe rozhodnout,
zda poslechne zákon člověka a lidské výmysly, nebo Slovo Boha.

V naší zemi jsou tisíce, statisíce křesťanů, kteří se nehodlají smířit s tím,
aby sodomská zvrácenost byla v naší zemi legalizována a
nazvána „manželstvím“.
A proto vytrvejme v této bitvě!
Nasaďme všechno své úsilí do modlitebního zápasu za tuto věc
v těchto klíčových týdnech a měsících!
Nedovolme, aby se Satanovi podařilo prosadit v naší zemi tuto zvrácenost
a nazvat ji „manželstvím“, nedopusťme, aby se i naše země stala novodobou
Sodomou.
Žijeme v časech i mnoha dalších zvráceností a hříchů,
v časech, kdy Boží spravedlivé soudy začínají dopadat na mnohé národy.
Avšak lze ochránit některé národy od těch nejtěžších Božích soudů – a to tím,
když zachováme tradiční rodinné hodnoty a odmítneme, aby sodomská
zvrácenost byla v naší zemi legalizována a nazvána „manželstvím“.

– Nazvání této sodomské zvrhlosti „manželstvím“ je napliváním
do tváře každému křesťanovi, který nepřestal věřit Pravdě.
– Nazvání této sodomské zvrhlosti „manželstvím“ je napliváním
do tváře samotnému Bohu, Pánu Ježíši Kristu!
– Ti, kdo souhlasí s uzákoněním homosexuálních manželství,
vyjadřují své pohrdání Slovem Božím a Boží Pravdou a sami se tak
na této zkáze podílejí.

Připojme se k zemím, jako je Maďarsko, Polsko, Litva a Slovensko,
které učinily zásadní a životně důležité rozhodnutí ochránit rodinné hodnoty
a uznávat manželství jen jako svazek muže a ženy.

Tento modlitební zápas trvá v naší zemi již několik let…
Nyní tento zápas vrcholí.
VYTRVEJME V BOJI A NEVZDEJME TO – A ZÍSKÁME
V TÉTO BITVĚ VÍTĚZSTVÍ PRO NÁŠ NÁROD!
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.07.2018 0:19:48   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12397 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
pekny clanok o romoch, ale neviem kam ho dat, tak davam sem
https://svetkrestanstva.postoj.sk/34512/knaz-medzi-romami-brali-ma-ako-samana-a-carodejnika
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1080 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 72  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: