Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 995 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 63, 64, 65, 66, 67
Autor Správa
Poslať 31.05.2018 18:39:58   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18182 príspevkov
Aromantik polyamor = Casanova. :)
Naco vymyslaju nove nazvy, ked to tu uz davno bolo ? :)
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.06.2018 14:16:20   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zaujimava uvaha
Ako sa pozerať na potrat v prípadoch znásilnenia?
https://www.hlavnespravy.sk/cast-5-ako-sa-pozerat-na-potrat-v-pripadoch-znasilnenia/1420627
Citácia:
Potratoví aktivisti často vyťahujú skutky znásilnenia, pretože tieto prípady vyvolávajú zaslúžený súcit voči ženám. Avšak, ich časté odvolávanie sa na túto ťažkú situáciu zanecháva falošný dojem, že tehotenstvo po znásilnení je bežné. Výskum spoločnosti Guttmacher Institute z roku 2004 na vzorke 1 160 žien ukazuje, že tehotenstvo po znásilnení či inceste tvorí 1.5% potratov. [ii] Iné štúdie dokázali, že tehotenstvá po znásilnení sú ešte zriedkavejšie, približne v jednom z tisíc prípadov. [iii]
Citácia:
Potrestajme Vinníka, nie Nevinného

Znásilenie nikdy nie je chybou dieťaťa. Prečo má byť Osoba A zabitá, pretože Osoba B znásilnila mamu Osoby A? Ak by váš otec spáchal zločin, mali by ste ísť do väzenia namiesto neho? Ak by ste dnes zistili, že vás biologický otec znásilnil vašu mamu, dokázali by ste priznať, že už viac nemáte právo žiť?

Paralela Násilia

Môžeme pozorovať paralelu medzi násilným útokom na nevinnú ženu, ktorý sa deje pri znásilnení a násilným útokom na nevinné dieťa, ktorý sa deje pri potrate. Obe činy sú vykonané na nevinnej osobe. Násilie potratu nie je riešením násilia znásilnenia.

Udelenie trestu smrti nevinnému dieťaťu sexuálneho násilníka nespôsobí žiadnu ujmu tomuto násilníkovi, a neprinesie žiadne dobro pre ženu. To, že vytvoríme ďalšiu obeť, neodčiní bolesť prvej obete.
Citácia:
Ženy si často myslia, že dieťa počaté takým odporným činom ako znásilnenie alebo incest bude stálou pripomienkou ich bolesti. Naopak, nevinnosť dieťaťa má často uzdravujúci dopad. Žena tiež môže dať dieťa inej rodine na adopciu – pre niekoho, kto nemôže mať dieťa je aj adoptované dieťa veľký dar.
Citácia:
Čo v situácii, keď je ohrozený život ženy?

Zatiaľ čo bol lekár Dr. C. Everett Koop hlavným lekárom zdravotnej služby USA, uviedol, že za jeho tridsaťosemročného pôsobenia ako pediatrického chirurga, nikdy nezažil jedinú situáciu, v ktorej nenarodené dieťa by muselo byť zabité preto, aby to zachránilo život jeho matky.

Dr. John Crown, onkológ, ktorý liečil tehotné pacientky s rakovinou napísal na Twiteri, že nikdy nemal prípad, aby bol potrat nevyhnutný na to, aby zachránil život matky. [vi] Píše:

„To, čo hovorím väčšine svojich pacientiek je, „Viem, že to znie ako tá najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať, ale je vysoká šanca, že budete nakoniec počuť dve dobré správy: vy budete vylieč
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.06.2018 14:20:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Počuli ste o tom,že 9.6.2018 sa má definitívne v EÚ podpísať Istanbulský dohovor?
Má niekto takú informáciu?Ostalo o tom divné hrobové ticho.
http://www.protiproud.cz/politika/3808-istanbulska-umluva-co-skutecne-obsahuje-a-znamena-frontalni-utok-na-vztahy-a-normalitu-k-likvidaci-obvineneho-netreba-dukazu-gender-zaklinadlo-naseho-veku-budou-deti-odebirany-ve-velkem-evropske-hodnoty-znamenaji-zmar-a-bezmoc.htm
--
Komplet
Časť 7: „Ak bude potrat nelegálny, ženy budú umierať pri nelegálnych potratoch“ Naozaj?
https://www.hlavnespravy.sk/cast-7-potrat-nelegalny-zeny-budu-umierat-pri-nelegalnych-potratoch-naozaj/1435434
https://www.hlavnespravy.sk/cast-6-kazde-dieta-by-malo-byt-chcene-tvrdia-potratovi-aktivisti-cize-nechcene-dieta-by-malo-byt-mrtve/1428174
https://www.hlavnespravy.sk/cast-5-ako-sa-pozerat-na-potrat-v-pripadoch-znasilnenia/1420627
https://www.hlavnespravy.sk/cast-4-zena-ma-pravo-na-potrat-pretoze-je-jej-telo-naozaj/1412558
https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-3-cast/1406612
https://www.hlavnespravy.sk/preco-obhajovat-pro-life/1399594 2 cast
https://www.hlavnespravy.sk/preco-ako-obhajovat-pro-life-cast-1-preco-hovorit-o-potratoch/1394004

Citácia:
“Dostupnosť interrupcie zmenila postoje mužov k neplánovanému rodičovstvu, keďže je rozšírený názor, že dieťa má iba matku. ľudia už nevnímajú, že obaja rodičia majú zodpovednosť za toto dieťa.”

Pro-life aktivisti chápu, že potraty neposilňujú postavenie žien, ale naopak dávajú silu mužom – právomoc konať nezodpovedne.
https://www.hlavnespravy.sk/preco-su-zeny-viac-pro-life-orientovane-nez-muzi/1314834
Dovoľte mi, aby som sa Vám predstavil. Volám sa Jozef Novák a som poslanec NR SR. Okrem toho som hlboko veriaci kresťan - katolík. O chvíľu sa mi naskytne príležitosť hlasovať o sprísnení podmienok potratov na Slovensku. Môj postoj je jasný:

Ako zástanca PRO-LIFE považujem život človeka za nedotknuteľný a to od počatia. Z toho mi je jasné, že potrat je zabitie nevinnej ľudskej bytosti (áno, aj tej, ktorá sa počala po znásilnení, aj tej, ktorá je telesne alebo duševne postihnutá). Ja, ako človek a aj ako kresťanský poslanec chcem chrániť nenarodené deti pred zabíjaním. Je mi jasné, že nespasím celý svet. Ideálne by bolo, keby boli zakázané všetky takéto zabitia. Reálne mi je jasné, že to nejde, na to momentálne nie je politická vôľa. Ale zahlasujem za každý zákon, ktorý zabíjanie nevinných ľudských bytostí sprísni. Áno, som si vedomý, že tento zákon predkladá Kotleba. Je mi jasné, že im nejde o ochranu života, ale o politiku. Ale to nevadí. Už Tomáš Akvinský hovoril o tom, že pravda je pravdou sama o sebe, bez ohľadu na to, kto ju prináša. Spochybníme guľatosť zeme len kvôli tomu, že Kotleba tvrdí to isté ako my? Je mi jasné, že ma liberálni novinári označia za fašistu. Je mi jasné, že ma tak označia aj politickí marxisti a neomarxisti v rôznych stranách. Dokonca mi je jasné, že tento môj postoj môžu zneužiť aj moji politickí kolegovia, ktorí by tiež raz boli radi poslancami namiesto mňa. Je mi jasné, že ma odvrhnú aj niektorí kresťanskí voliči, ktorí nevedia narábať s abstraktnými pojmami ako korelácia, kauzalita, logické vyplývanie a tiež spochybnia moje hlasovanie s Kotlebom. Hlasovanie za tento zákon môže byť môj politický koniec, môže to byť posledný zákon za ktorý zahlasujem, prípadne posledné obdobie, ktoré budem v politike. Áno viem o tom všetkom. Napriek tomu idem do toho. Aj keby ten zákon mal platiť len jediný mesiac a potom ho zrušia nevadí. Keď sa týmto zákonom zachráni čo i len jediný človek, rád kvôli tomu obetujem svoj vlastný politický život. Čo je viac, moja politická kariéra, alebo ľudský život? A nakoniec, veď keď nebudem poslancom ja, bude ním niekto iný, prozreteľnosť sa o to postará. Možno práve jeden z tých, ktorý by bol potratený nebyť toho zákona, raz odhlasuje úplný zákaz potratov. A čo bude s mojím životom ďalej? Hlasovanie s fašistami mi určite bude pripomínané aj v mojom politickom dôchodku, pri rôznych príležitostiach. Riskujem, že bude ohrozená moja povesť, ktorú som si celý život budoval. Ale keď je v hre ľudský život, moja povesť musí ísť bokom. Kľudne ma opľujte, pošpiňte a poohovárajte, ja to budem znášať.

Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj (politický) život za svojich priateľov.

https://blog.postoj.sk/33534/krestansky-poslanec-ktory-ma-gule-fikcia
Hore
 Profil  
 
Poslať 04.06.2018 2:15:19   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ENCYKLIKA O POTRATOCH
https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/evangelium-vitae

alebo otec Cajka
https://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/news---noviny/potratovy-zakon
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.06.2018 0:33:26   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Antikoncepcia
Citácia:
rozhodol sa vtedajší najrenomovanejší teológ USA, jezuita otec John Ford, vypracovať vlastnú správu a doručil ju pápežovi Pavlovi VI cez kardinála Ottavianiho. Táto správa dostala označenie „Správa menšiny.“ Encyklika Humanae Vitae z veľkej časti reflektuje na túto správu. Okrem teologického zdôvodnenia prečo odmietnuť antikoncepciu, bolo v nej obsiahnuté aj praktické zdôvodnenie jej následkov. Rodiny budú slabšie, počet rozvodov, potratov a slobodných matiek bude narastať. Žena bude oslabená viac ako kedykoľvek predtým. Je priam úsmevné pozorovať debatu liberálnych kresťanov v politike, ako deklarujú ochranu života vo svojom programe bez toho, aby povedali, čo pre život v politike sa zaväzujú konkrétne urobiť. Vieme, že budú hľadať podporu, presadzovať dôstojnosť života od počatia. Len silná rodina je základ. Na inšpiráciu. V USA protestant Donald Trump, tretíkrát ženatý, ktorý nikdy nemal žiadnu „konzistentnú minulosť ochrany života“, prijal pred dvoma týždňami rozhodnutie, že kliniky, ktoré získavajú finančné dotácie od federálnej vlády, nemôžu tieto zdroje používať na propagáciu antikoncepcie ako alternatívy pre reprodukčný život. Školy, ktoré získavajú finančné dotácie od štátu, môžu vyučovať iba jednu formu sexuálnej výchovy – pohlavnú zdržanlivosť. Aj takto to vypadá, keď Boh využije služby hriešnika. Liberálni kresťanskí demokrati však považujú antikoncepciu za “menšie zlo”, ako potrat. Preto sa tešia, že počet potratov na Slovensku klesá, ideme podľa nich správnym smerom, len aby oni nemuseli urobiť nič. Áno klesajú na Slovensku potraty, pretože rastie počet tichých potratov použitím tabletiek “po” a použitím antikoncepcie. Potrat a antikoncepčná politika je genocída národa. Toto je skutočnosť, na ktorej sa nemení nič ani potom, čo si hodnotová politika oficiálne zobrala na Slovensku prázdniny.
https://blog.postoj.sk/33785/ked-je-antikoncepcia-krutejsia-ako-potrat
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 995 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 63, 64, 65, 66, 67

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: