Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1148 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.04.2018 12:33:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
Mňa zaujalo toto:
Misojogi píše:
LGBTI tvrdi, ze homosexualita je vrodena, ale zaroven tvrdi, ze kazdy si moze vybrat pohlavie podla toho ako sa citi, nezda sa Vam, ze si to logicky odporuje??
Nevidím v tom rozpor skôr mi tam príde v tej vete zamlčaná časť. Vrodená je aj rakovina. A nie každý ju má a prejaví sa. V tej vete to je imho myslené tak, že predispozícia na homosexualitu a homosexuálne správanie je vrodená u niektorých ľudí. Ale je na človeku či si vyberie, že pôjde tým smerom. Poznám z okolia minimálne dve mladé ženy čo sa vnímajú ako bisexuálne. Pričom obe sa rozhodli, že budú mať chlapa a svoju druhú časť nechajú tak. Nepotláčajú tieto svoje sklony nemajú problém o tom povedať len jednoducho si povedali, že to chcú takto.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.04.2018 13:17:38   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Ľudské práva zvieratám?

Niekto sa nad týmto nadpisom možno pousmeje, aký to nezmysel. Ale nemýľme sa. A čítajme pozorne, tento smútočný inzerát vyšiel v lokálnom mesačníku v lete 2008: „Dňa 5.6. uplynul smutný rok, čo nás opustil Cyril von Schwarze Tahl. Venujte mu veselú spomienku...“

Pre upresnenie, Cyril nebol šľachtic, ktorému vrátili po roku 1989 titul, ale pes. A „jeho rodina“ ten „veselý“ inzerát myslela iste vážne. A aj takzvaní ochrancovia zvierat celkom vážne požadujú pre všetky zvieratá v podstate ľudské práva. Skutočné orgie absurdností však spustili povestní americkí právnici, ktorí by sa na módnej vlne ochrany zvierat tiež radi zviezli a hlavne pekne zarobili. Musia sa oháňať, Američania tvoria len päť percent pozemšťanov, ale sedemdesiat percent všetkých právnikov sveta sú tiež Američania. Vznikajú advokátske kancelárie s takouto špecializáciou, odhodlané angažovať sa napríklad v komplikovaných sporoch s federálnymi úradmi pri určovaní štandardu, ako zaobchádzať so slonmi v cirkuse. Vznikol dokonca odborný časopis Animal Law, založený Stephenom W. Wiseom, ktorý zastupoval pred súdom delfína. V roku 2004 vplyvná organizácia American Bar Association vytvorila výbor zaoberajúci sa problematikou práv zvierat, ktorým tak dodala ďalší punc legitimity. Pole je to široké. V 27 štátoch USA sa totiž priestupky proti zvieratám povýšili na zločin, za ktorý hrozí páchateľom pokuta až 100 tisíc dolárov. Podľa reportáže Ota Ulča v Lidových novinách už prebehli "pojednávania vo veci krutosti voči korytnačkám". Na súde svedčil veterinár v úlohe znalca a oprávnenosť žaloby potvrdzoval "zrýchleným tepom a dýchaním dotyčného tvora". K precedensu došlo tiež v súdnom spore ohľadne šimpanza menom Barney, hoci ten musel byť medzičasom utratený. Utiekol totiž z klietky a ohrozoval návštevníkov zoologickej záhrady. Pôvodnú žalobu s ohľadom na Federal Animal Welfare Act podal istý návštevník, ktorému prišlo dotyčnej opice ľúto, pretože bola v klietke sama bez druha či družky, čím údajne trpela…

Justiční zoofilovia predpovedajú, že do desiatich rokov dôjde k úspešnému povýšeniu zvierat na plnoprávnych účastníkov súdnych sporov. V tri roky sa vlečúcom spore na Panenských ostrovoch advokát presadzoval právo svojho mandanta, ktorým bol had! Ako si ten had toho advokáta vybral ostáva záhadou a tiež jeho vyjadrenia pred súdom museli byť veľmi originálne.

The New York Times informovali 3.9.2006 o štvorročnej súdnej bitve dvoch nájomníkov, ktorí si z newyorského Centrálneho parku priniesli do bytu tri zranené holuby. Tie vypiplali, čím sa stali súčasťou domácnosti, ale nový vlastník domu sa ich chcel zbaviť. Obhajkyňa Maddy Tarnofsky však nakoniec zvíťazila.

Vďaka anglickému Wild Mammals Protection Act na ochranu divožijúcich cicavcov bol lovec Alex Smeddon obžalovaný z toho, že počas lovu na líšku doháňal korisť koňom tak, že jej spôsobil „nežiadúce utrpenie“. Ale v Anglicku existuje aj Dangerous Dog Act (Zákon o nebezpečných psoch), vďaka ktorému môžu byť súdení nielen krutí majitelia psov, ale na druhej strane aj samotné psy! Trojročný kríženec boxera a kólie menom Woofie sa tak kvôli hlasitému štekaniu dostal až pred Apelačný súd v Edinburghu. Normálny súd ho totiž odsúdil na utratenie. Sťažnosť podal 33-ročný poštár, ktorému Woofieho štekanie liezlo na nervy. Týmto prípadom sa však nezaoberali len ctihodní sudcovia, ale aj nectihodná Brigitte Bardotová ako obrankyňa „odsúdeného“.

A to ešte nie je všetko. Americký profesor G.L. Francione vyvolal súdny spor v mene goríl, pre ktoré žiada, aby boli považované za osoby s ústavne zaručenými právami. Znelo by to smiešne a v praxi aj neužitočne, pretože takíto klienti neplatia a ani si ziskuchtivého právnika nemajú ako najať. Ale celkom inak sa javí tento problém vo chvíli, keď sa vyššieuvedené paragrafy použijú napríklad proti veterinárom za údajné zanedbanie, či dokonca chybné liečenie „pacienta“. Súdny proces by mohol zničiť veterinárovu prax a preto mnohí iste radi v tichosti zaplatia prehorlivým advokátom, ktorým predsa tak veľmi záleží na úbohých zvieratkách.

Časopis Time (3.12.2004) opísal žalobu majiteľa psa, ktorý mu po krátkom pobyte na veterinárskej klinike dodýchal. Súd v Kalifornii ohodnotil cenu zosnulého miláčika obnosom desať dolárov a porota priznala náhradu škody vo výške 39 000 dolárov. Proces sa vlečie roky a ešte nie je na konci, hoci súdne výlohy už presiahli 300 000 dolárov.

Žalobcom sa už v mnohých prípadoch podarilo anulovať prekážku púhej trhovej hodnoty zvieraťa. A pri takzvanej citovej ujme už ide o iné sumy. V máji 2006 porota v štáte Oregon postihla previnilca zaplatiť 56 400 dolárov za úmyselné zrazenie psa. V auguste 2006 v susednom štáte Washington odvolací súd rozhodol v prospech bývalej majiteľky kocúra Maxa, mučeného a utrateného tromi násilníkmi, s ohľadom na jej emocionálnu stratu.

Už 25 štátov USA schválilo zákony, oprávňujúce zriaďovanie tzv. trust (opatrovníctva) k doživotnému materiálnemu zabezpečeniu domáceho miláčika. Advokátka Frances Carlisle sa na Manhattane špecializuje na takúto agendu v prospech psov, mačiek, vtákov a dokonca aj korytnačiek, povestných ich rekordnou životnosťou. Jeden z jej klientov už zložil životnú poistku vo výške 300 000 USD v prospech svojich psov, kým iný im odkázal svoj dom v štáte New York. Rovnako ako v bežných dedických záležitostiach, opomenuté príbuzenstvo sa vzpiera a dochádza k dlhodobým dramatickým treniciam, sporom a hlavne výdajom na radosť inkasujúcich advokátskych supov.

Začiatkom roku 2002 sa Nemecko stalo prvým štátom, kde majú zvieratá ústavou zaručené právo na ochranu dôstojnosti. Švajčiarsko pozmenilo právnu klasifikáciu zvierat z „vecí“ na „bytosti“. Veľká Británia, Austrália, Nemecko i Holandsko prijali zákon, ktorý vraví, že zvieratá majú svoju vnútornú hodnotu, sú to cítiaci tvorovia, ktorí si zaslúžia morálnu starostlivosť zo strany ľudí.

Právnické alter-ego

Príroda takéto právne eskamotáže samozrejme nepozná. To len my zvieratám prisudzujeme dodatočne (nám a nášmu chápaniu prispôsobené) ľudské aspekty správania. Je to falošná, umelá, účelovo vytvorená personifikácia nemých tvorov. Je nespochybniteľné, že najmä pre starých a osamelých ľudí majú domáce zvieratá obrovský význam ako psychická podpora. Ale nekritickými milovníkmi zvierat sú často aj ľudia, ktorí majú problémy v komunikácii s inými ľuďmi. Zvieratá im neodporujú, neberú im ich fixné ideje, nekonfrontujú ich názory s realitou. A práve takíto sfanatizovaní jedinci sa spätne rozhodujú ovplyvňovať realitu nás všetkých podľa svojho zjednodušeného videnia sveta. Niektorí sa môžu zdať ako posadnutí svätým poslaním a teda neškodní, ale tak ako to poznáme z komunizmu, aj tie najlepšie úmysly sa v mašinérii vysokoštrukturovanej spoločnosti menia na pravý opak. Zviera sa môže stať nástrojom pomsty a láskavý zákon prostriedkom pre jej vykonanie.

Cez takéto zákony sme opäť bližšie túžbe Veľkého brata mať nás tiež pod neustálou kontrolou. A už nacisti vedeli, že sebeabsurdnejšie zákony, pokiaľ sa presadzujú štátnou autoritou, skôr či neskôr nájdu realizáciu vďaka iniciatíve určitých ľudí. Môžeme si uviesť súčasný príklad. Istý môj priateľ, výtvarník, sa ujal takmer bezdomoveckého básnika s vierou, že mu tým dáva novú šancu do života. Lenže básnik bol alkoholik a ich súžitie čoskoro dospelo do kritického bodu - buď prestane piť alebo bude musieť odísť z výtvarníkovho domu. Básnik zvolil to druhé, ale v nestráženej chvíli so sebou zobral aj priateľovho psa. Ten ho poznal a tak sa nevzpieral. Skončili v útulku, kde ho alkoholický básnik odovzdal s tým, že psa zachránil pre týraním. Veľmi rafinované, veď ako dokážete, že to nie je pravda, keď hlavný svedok nevie prehovoriť? Tento prípad skončil šťastne, ale pri troche právnej šikovnosti sa aj váš sused môže postaviť na „obranu“ vášho miláčika a nechať vám tohto nemého tvora úradne odobrať. A dokonca vás aj dostať do väzenia, pretože vďaka dnešným zákonom na ochranu zvierat, ony sú chránené lepšie, než ich majitelia.

Nemôžeme sa tomu ani čudovať

To, že vás vlastný miláčik môže tyranizovať znie priam neuveriteľne - a predsa sa to stalo. V kanadskom meste Dartmouth v provincii Nové Škótsko domáca mačka vyhnala z domu celú rodinu! Ide o prípad z mája 2002, kedy podľa agentúry Reuters siamská mačka Cocoa začala terorizovať svojich pánov. Najskôr rozdriapala čalúnenie nábytku a záclony, potom zničila ich šaty a obuv. Príčinou je zlosti bolo len to, že sa hlava rodiny rozhodla zabrániť Cocoe v jej umeleckom raste, keď behala po klávesnici otvoreného klavíra. Utrápení majitelia nenašli iné riešenie, než ujsť z vlastného domu a zavolať políciu. Aj tej trvalo dvadsať minút kým zúrivú mačku dostali do klietky a tým zneškodnili. Poviete si, veď to je celkom absurdné. Nemohli domáci jednoducho zobrať metlu a vyprášiť teroristu z vlastného domu? No, podľa najnovších zákonov, nie! Ak by to urobili a ublížili by jej, najbližší sused môže zavolať tú istú políciu a tá má za povinnosť zatknúť obete mačacej tyranie tentoraz pre týranie zvierat. To nie je žart, to je fakt. Akonáhle sme prijali myšlienkovú konštrukciu, že zviera je právne na úrovni človeka, ten proti nemu nemá inú obranu, než komplikovanú inštitucionálnu pomoc. Sám si nepomôže. V okamihu, keď sme nejasne definované etické kritériá nadradili prísnym právnym formuláciám dokazovania pravdy, pustili sme sa na šikmú plochu mnohých omylov a dokonca aj tragédií.

Gustáv Murín
https://www.cez-okno.net/clanok/ludske-prava-zvieratam
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.04.2018 16:04:01   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18529-udo-ulfkotte-koupeni-novinai

https://www.databazeknih.cz/autori/udo-ulfkotte-3763

https://uloz.to/!QipEg9wN6zSr/koupeni-novinari-aneb-kdyz-novinari-pracuji-jako-propagandiste-pdf
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.04.2018 16:19:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.aktuality.sk/clanok/203481/komentar-fascinacia-vabivou-mocou-zla/
------------------
https://www.hlavnespravy.sk/lieky-proti-bolesti-zmenili-u-brita-jeho-naklonnost-zo-zien-na-muzov/1376438
Homo lobby organizácie si riadne protirečia:

- na jednej strane tvrdia, že homosexualita je vrodená a nie je ju možné zmeniť.

- na druhej strane tvrdia, že sexuálna orientácia je "fluid", t.j. plynulo tekutá a môže sa meniť podľa nálady.

Realita môže byť výrazne komplikovanejšia ale nie spôsobom, akým by si homo aktivisti želali:

Príčiny homosexuality môžu byť rôzne:

1) geneticky podmienená homosexualita (zopár špecifických chromozomálnych chorôb naozaj existuje, u ktorých je zvýšené riziko výskytu sexuálnych porúch u dieťaťa, resp. iné nepríjemnosti, napríklad masívne ochlpenie žien). Obvykle sa tieto prípady riešia už počas tehotenstva potratom.

2) geneticky nepodmienená, ale vrodená porucha v dôsledku vplyvov počas tehotenstva. To môžu byť najrôznejšie toxické chemikálie (napríklad plasty, pesticídy), ťažké kovy, stres počas tehotenstva atď. Vývoj dieťaťa je poškodený počas tehotenstva a v dospelosti mu nesprávne fungujú hormóny.

3) vplyv hormonálne toxických látok v detstve a v dobe dospievania. Typické príklady sú Bisfenol A nachádzajúci sa v plastoch. Taktiež pesticíd DDT dokázateľne spôsoboval vznik homosexuality u zvierat. Iné látky, ako napríklad čistiaci prostriedok Triclozan spôsobujú vznik transsexuality.

4) zaujímavé je, že homosexuáli a lesby hlásia cca 10x vyšší počet zážitkov zneužívania z detstva, než heterosexuáli. Presné číslo sa mi nechce hľadať, ale až okolo 40% gayov priznalo, že boli v detstve sexuálne (homosexuálne) zneužití. Taktiež 20% lesbičiek priznáva sexuálne zneužitie v detstve. U heterosexuálnych ľudí sú percentá zneužitia z detstva 5% (muži) a 1% ženy.
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.04.2018 8:48:09   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/ideologia-gender-podkopava-uz-aj-cirkev/1366674

Citácia:
Ideológia gender podkopáva už aj Cirkev
28

Viedeň 10. apríla 2018 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Visar Kryeziu)

Požiadavka Druhého vatikánskeho koncilu uvedená v dokumente Gaudium et Spes v bode 29 “prekonať každú diskrimináciu spoločenského či sexuálneho druhu” sa v cirkevných spoločenstvách niekedy odôvodňuje citátom z Listu Galaťanom 3,28 a keďže tam ide o rovnosť, genderisti to zneužili a dávajú to teraz do súvisu s ideológiou gender a na jej propagáciu prostredníctvom letákov, ktoré rozdávajú ľuďom
Srbsko Kosovo homosexuáli pochod dúhový pride

„Konečne v zmysle genderu a moderné! Veď aj v genderi ide o rovnosť a antidiskrimináciu – či nie?“ V Nemecku sa už šíria takéto úvahy a aktivity pomocou “náučných” letákov. Konzervatívni veriaci preto vyzývajú, aby si ľudia čítali List Galaťanov celý a predišli tak manipulácii.

List Galaťanom ako biblické odôvodnenie genderizmu

V Liste Galaťanom 3,15-28 nejde o spoločenskú, či sexuálnu diskrimináciu, ale o oslobodenie pokrstených pohanov zo židovského zákona (obriezka, stravovacie predpisy atď.) Spor, ktorý sv. Pavol apoštol musel viesť so všetkou tvrdosťou s kresťanmi zo židovstva.

Úplne falošné interpretácie vznikajú vždy tým, že sa nejaký verš vytrhne zo súvislosti a potom sa svojvoľne vykladá. Aj popis pojmov gender, gender mainstreaming, sex sa v šírených letákoch na základe uvedených príkladov prejavuje ako naivné zľahčovanie, keď ideológia genderu vystupuje proti spoločenskej a sexuálnej diskriminácii, sledujú sa však úplne iné ciele.
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.04.2018 13:05:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Debilizace školstvi pokračuje
Citácia:

Všecko ide podle planu. Multykulturně socialistycke učitelky, kere uči podle svatych zasad Frankfurtske školy, cpu do našich děcek multykulturně levicovy jed. A vy to ani netušite. Myslite si, že se vaše děcka uči ve škole čist, psat a počitat. Misto teho jim horem dolem cpu do hlav debility typu feminyzmus, socializmus a laska k bruseli.

Ty nebohe děcka za to obvykle nemožu. Je to na rodičach. Kery magor by poslal svoje děcko na jakysik stupidni obor, kery v životě nebude mět jakekoliv uplatněni?

A možu za to samozřejmě učitelky infikovane jakymsik divnym multykulturnim jedem. Take učitelky nuti děcka robit to, co nema smysl a bude jim v životě na hovno. A naopak zabraňuju jim poznat to, co v životě smysl ma. Tuž řekněte, jestli - pokud nejste zkorumpovani bruselskyma grantama - byste svoje děcko poslali do učeni oboru na Unyverzitě Karla, kere ma tento popis:

Tématické okruhy:
1. Termín „écriture féminine“ a jeho relevance. Genderová charakteristika klasického kánonu.
2. Gender a narace.
3. Genderové stereotypizace.
4. Klasifikace ženských literárních hrdinek: přadlena, tanečnice, čarodějnice.
5. Žena jako metafora. Mýtus ženství v době zrodu (obrody) národních literatur.
6. Subverze genderových stereotypů v období modernismu. Genderová fluidita v literatuře.
7. Moderní detabuizace homosexuality.
8. Hierarchii na základě pohlaví explicitně nahrazuje hierarchie moci.
9. Sakralizace a demystifikace mateřství

Ale třeba už mate pokřiveny charakter sledovanim českych televizi a pokřivene svědomi přijimanim brusleskych grantu a pošlete nebohe děcko studovat take fantasmagoryje. Pak se ale nemožete divit, že se z vašeho děcka stane podivny, feminyzovany objekt, kery je přesvěčeny o tym, že tytul, kery obdržel za duležitu studyju na tema Gender fuck, ho opravňuje k vysokemu platu v jakemsik nesmyslnem uřadě. Třeba neboha děvucha, kera za podobne fantasmagoryje ma tytul bakalařka, je tady. Přeju ji smysluplne uplatněni ve společnosti.

Ja, a pokud si myslite, že genderfak je jakesik sproste slovo, tak si to kura nastudujte, vy chytraci, třeba tady.

Ladislav Větvička, šef Mordoru, feminysta a veduci projektu Gendrfak, brusel

PS: Pro rodiče, keři by si chtěli ze svojima děckama povidat na tema Transformace intymity jako současti modernyzačnich procesu, je přihlaška ke studyju tady.
Více zde: https://ladislavvetvicka.webnode.cz/news/debilizace-skolstvi-pokracuje-gender-fuck/
na povodnom zdroji su funkcne aj odkazy
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.04.2018 12:52:38   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Čo hrozí budúcnosti Slovenska po prevrate?

Slovensko 7. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Zdá sa, že v najbližších dňoch sa rozhodne o podobe vlády SR, či už rekonštrukciou alebo aj predčasnými voľbami. Tie sú bežnou súčasťou politického života napr. v susednom Česku, kde nie raz mali aj úradnícku vládu. Napokon aj talianske voľby v nedeľu boli v podstate predčasné. Nikto však v súvislosti s nimi nehovorí o štátnom prevrate.
Ilustračné foto

Tí, ktorí sa ho obávajú, žijú v strachu z toho, že vláda opozície by ohrozila Slovensko v týchto troch aspektoch: 1. pustila by tu moslimov, 2. dala by väčší priestor genderistom, 3. neustála by tlak Washingtonu ani Bruselu

Pozrime sa však na to, ako sa to darilo doterajšej vláde:

1. Dokonca Parlamentne listy /a teda nie len mainstream/ minulý rok písali o tom, ako sa opozícia pustila do Fica, že sklopil uši voči Bruselu a prestal bojovať za Slovensko. Európska komisia totiž začala konanie proti ostatným trom krajinám V4, ktoré odmietajú imigrantov, ale nie voči Slovensku. Sulík, ktorí otvorene tak v slovenských ako i nemeckých médiách vehementne bojuje proti prijímaniu imigrantov, vysvetľuje aj prečo. “Po prvé Komisia pohrozila krátením eurofondov a to by pre Roberta Fica, ktorý osobne berie úplatky z dotácií určených pre uhoľné bane, bol existenčný problém. Z čoho by živil oligarchov, ktorí sú nacucnutí cez stranu Smer na štátny rozpočet? Po druhé Robert Fico sa hrabe do akejsi prvej ligy EÚ, ktorej prínos nepomenoval, ale náklady už poznáme,“ povedal Richard Sulík, pričom zdôraznil, že keby bola jeho strana vo vláde, tak by bola zásadne proti prijímaniu migrantov. OĽANO poukázalo tiež na to, že Eurokomisár pre migráciu Avramopulos svojím rozhodnutím de facto Slovensko a Rakúsko pochválil. Na dvojtvárnosť Fica poukázal aj Boris Kollár a Milan Uhrík zdôraznil, že súhlas s kvótami je podmienkou vstupu do jadra, kam ma Fico ambíciu viesť SR.

2. Ako odolával Fico a jeho vláda doteraz genderistom? Nijako. Tak ako ich financuje Sorosova Open Society Fund, americká ambasáda podobne štedro a výlučne /bez toho, aby mimovládky opačného tábora dostali aspoň odrobinky/ dostávali aj od Ficovho Úradu vlády, Ministerstva kultúry či Vtáčnikovho bratislavského magistrátu. Napriek negatívnej verejnej mienke voči gender ideológii, Ficova vláda nemala problém podniknúť tieto aktivistické kroky: založiť Výbor pre práva LGBTI osôb pod vedením bývalého ministra spravodlivosti Borca /Smer/, schváliť Celoštátnu stratégiu pre ochranu ľudských práv postavenú práve na genderistických právach pod vedením ministra zahraničných vecí Lajčáka /Smer/, niekoľko novelizácií Antidiskriminačného zákona a schválenie Borcovho civilného sporového poriadku s klauzulami nadpráv pre homoaktivistov, kopec Akčných plánov oLGBTI právach,o intolerancii, sexuálnom a reprodukčnom zdraví a pod., ale aj homofóbiou motivované násilné činy v Trestnom zákone, či extrémizmus, pod ktorým sa môže skrývať čokoľvek sú z dielne smeráckych vlád. Europoslanci Smeru pravidelne hlasujú za pro-homosexuálne návrhy v Bruseli a ich minister zahraničných vecí Kubiš v roku 2008 podporil záväzný Dohovor o adopcii dieťaťa v Rade Európy zaväzujúci 40 krajín Európy pristúpiť k adopcii detí homosexuálnymi pármi. O ich podpore legálnych potratov zbytočne hovoriť. Čo prolife iniciatíva, to odpor Smeru. Potratovú tabletku však aj v rozpore s potratovým zákonom nemali problém zaregistrovať. To, že podporili návrh KDH o výlučnosti manželstva muža a ženy nemá dosah na nič, nebráni im to v budúcnosti zaviesť registrované partnerstvá, adopcie či Istanbulský dohovor. Právnik Patrik Daniška poukázal na Ficovu pascu ohľadom Instanbulského dohovoru, ktorý liberáli v iných krajinách chcú nechať posúdiť Ústavnému súdu, aby ten povedal, že ten nie je v rozpore s ústavou.

3. Ak niekto sa dokázal doteraz postaviť Sorosovi a svetovej elite, tak to bol Sulík, keď principiálne odmietol hlasovať za euroval, aj za cenu pádu vlády. Euroval poskytol peniaze Grécku, ktoré nebolo schopné vyplatiť najbohatšie banky sveta, ktoré naivne nakúpili jeho dlhopisy. Teraz sa v Bruseli domáhali vyplatenia od gréckej vlády po tom, čo sa im predtým podarilo presvedčiť Washington, aby ich zachránili americkí daňovníci. Smer dvakrát hlasoval za euroval – rozšírenie dočasného v 2011, keď SR poskytla záruky do výšky 7,73 mld eur /za 60 rokov sa toľko vyberie na dani z príjmu živnostníkov/ a v roku 2014 za trvalý euroval, ktorý poslal 659 mil eur Grékom a ostatným krachujúcim krajinám /Írsko, Španielsko/ a zaviazal nás garantovať ďalšie dlhy do výšky 5,7mld eur. Na schválenie trvalého eurovalu stačila podpora 90% krajín. Podiel SR bol len 0,8%, teda účasť Slovenska bola úplne nepotrebná. V akých iných oblastiach a kedy odporoval Smer Bruselu? Aj keď išlo o základňu NATO v SR, Fico sa verejne bušoval proti tomu. No potichu odobril prvé kroky, aby sa tu salámovou taktikou vybudovala. Už od minulého roku je vo Vajnoroch pracovisko NFIU styčného tímu NATO, ktoré má koordinovať prípravu základne. Vybudovala ho SBS-ka blízka Smeru.

Pre tých, ktorí fungujú na emóciach, argumenty asi nepomôžu. Tým posledným z mojej strany je poukázanie na korupciu. Ak by sa jej dopustili Sulík, Kollár či Matovič, už by sedeli v base. Nikdy im nič nebolo dokázané, hoci niektorí boli mocou maximálne na hrane zákona zastrašovaní. Ani súčasným vládnym politikom zatiaľ nič nebolo dokázané, zato do očí bijúcich faktov a podozrení z korupcie sú plné média každý týždeň. Tie však polícia pod ich palcom nikdy nemôže objektívne vyšetriť. Zlodeji tu a teraz nie sú problémom, ale len potenciálni znásilňovači z Afriky?

Ďalší veľký rozdiel medzi socialistickým Smerom, ktorý nemá problém so zadlžovaním a stále väčším prerozdeľovaním prostriedkov daňovníkov je, že práve takýto rozšírený štát je živnou pôdou pre korupciu. A ak niekto v politike toto dobre chápe, tak sú to niektorí opoziční politici, ktorí chcú umenšiť štát, lebo len tak sa umenší korupcia. Preto Sulík nemá problém povedať na plné ústa, že v Bruseli je treba zrušiť eurofondy, lebo okrem toho, že sú to násilne vybrané peniaze od európskych daňových poplatníkov, sú obrovským zdrojom korupcie a všade majú ďaleko od efektívneho využitia. A hoci sa v téme právnej ochrany života so Sulíkom rozchádzam, viem, že o potrebe menej štátu a menej Bruselu je presvedčený a nehrá na dve strany, ako je to v prípade bývalých komunistov.

Opozičná vláda by však nemohla byť výlučne sociálne liberálna, pre vládnutie by potrebovala aj konzervatívcov. A taká vláda tu už bola a tiež si netrúfla pretlačiť civilné partnerstvá, či iné genderizmy. Takúto vládu sme tu už dnes mohli mať, ak by sa vtedy opozičné strany nezľakli vraj fašistických kotlebovcov viac ako reálne skorumpovaných ficovcov.

Jana Ray-Tutková
https://www.hlavnespravy.sk/co-hrozi-buducnosti-slovenska-po-prevrate/1334994
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.04.2018 12:53:06   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Ján Pavol II.: Za vernosť pravde o manželstve budú musieť kňazi zaplatiť vysokú cenu

Vatikán 18. apríla 2018 (HSP/kath.net/LSN/jg/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Pápež Ján Pavol II. v r. 1984 predpovedal, že kňazi a celá Cirkev zaplatia „vysokú cenu“, keď budú stáť verne pri tradične odovzdávanej náuke o manželstve a plodení detí.
Na snímke pápež Ján Pavol II.

V príhovore ku kňazom, ktorí sa zúčastnili seminára „Zodpovedné plodenie detí“ v marci 1984, pápež povedal, že je veľmi vážnou chybou prezentovať katolícke manželstvo ako „ideál“, ktorý potrebuje prispôsobenie sa „konkrétnym možnostiam človeka“ a zdôraznil: „Aj muži a ženy dneška sú v stave chápať náuku Cirkvi.“

Ján Pavol II. pripomenul kňazom aj rozhovor Krista s učeníkmi o rozvode manželstva. „Na začiatku“ nebolo nijakého rozvodu, ako povedal v súvislosti s odsekom Evanjelia sv. Matúša 19,8. „Pôvodný plán Stvoriteľa nepredpokladal nijaký rozvod. Náuka Cirkvi nie je ničím iným ako tým, čo už Boh vpísal do sŕdc ľudí,“ zdôraznil Ján Pavol II. a pokračoval:

„Aj vy, ktorí pôsobíte ako kňazi v mene Krista, musíte manželom ukazovať, že to, čo Cirkev učí o zodpovednom plodení, nie je ničím iným ako pôvodným plánom, ktorý Stvoriteľ pevne vložil do ľudskej povahy muža a ženy, ktorí spolu vstúpia do manželstva, ktoré Vykupiteľ znova utvoril,“ povedal Ján Pavol II. „Náuka ´Humanae vitae´ a ´Familiaris consortio´ je obrana celej pravdy manželskej lásky, pretože vyjadruje podstatné požiadavky tejto lásky.“

„Vernosť kňazov a Cirkvi pravde o manželstve a z toho vyplývajúcim morálnym normám, ako to učí ´Humanae vitae´ a ´Familiaris consortio´, má často vysokú cenu! Posmievajú sa im, vyčítajú im nedorozumenia, tvrdosť srdca a ešte mnohé iné. To je osud každého svedka pravdy!“ povedal Jána Pavol II.

https://www.hlavnespravy.sk/jan-pavol-ii-za-vernost-pravde-o-manzelstve-budu-musiet-knazi-zaplatit-vysoku-cenu/1376294
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.04.2018 19:41:06   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/najzvratenejsia-obrana-liberalov-pajac-penty/1350428
Citácia:
Havran sa tiež snaží zosmiešniť predstavu, že by farebné revolúcie organizoval Soros a využíva na to klasický spôsob liberálov – však si len predstavte, ako by nejaký starý dedulo z New Yorku riadil svet. Ide o klasickú fintu, ktorej sa v teórii demagógie hovori “slamený panák”. Najskôr terč svojej kritiky pretvorím v karikatúru a potom sa tej karikatúre vysmievam. Lacné a detinské. Ale k Havranovi to patrí. On vôbec nerieši, že nejde o osobu Sorosa, ani o žiadne utajené konšpirácie, sprisahania, Foxa Muldera či reptiliánov. Ak sa niekto pýta po stope Sorosa, tak sa pýta na jeho financie, ktoré Soros dáva do liberálnych mimovládnych organizácií, ktoré šíria jeho svetonázor a pomáhajú napĺňať jeho záujmy. A to robia celkom otvorene – to nie je žiadna špekulácia.

Ak sa aktivisti z týchto liberálnych mimovládok s oduševnením zapájajú do farebných revolúcií, ako to bolo v Gruzínsku či Macedónsku, potom je na mieste otázka, do akej miery za tým stojí ich donor. Žiadne tajné sprisahania ani reptiliáni. Ale normálni chaloši a baby, ktorí žijú z grantíkov Nadácie otvorenej spoločnosti a robia to, čo sa im povie. Alebo žijú z honorárikov od Penty. Ako Havran. Bavíme sa o tejto sorte ľudí, nie o žiadnych reptiliánoch. Nepochybujem, že všetci títo oduševnení liberáli s flaušovými sačkami, štýlovými šálikmi a s brýlkami s tučným rámom, ako nosí hysterická Lucka, to všetko robia s presvedčením – ale zase, povedzme si úprimne, aj bubáky sa zídu, že áno. A mediálna podpora, letáky, transparenty a reklama na organizáciu protestov, to sa nevyrobí len z ideálov

Zosmiešňovať otázky, do akej miery sa do farebných revolúcií zapájajú domáce či zahraničné finančné skupiny, je osobitne pikantné, ak nositelia tohto zosmiešňovania dennodenne píšu, ako Putin organizuje hybridnú vojnu v Európe. Takisto by sa dalo napísať niekoľko výsmešných článočkov, ako sme boli navštíviť Putina v Kremli a ako všade pobehovali ruskí agenti, tam Chmelár, tu Čarnogurský a pálili sme americké vlajočky a spriadali sprisahania, ako sa zbaviť Havrana a tak. Jasné, aj tak sa dá.
Citácia:
A tu nastáva najklasickejšia, ale zároveň aj najzvrátenejšia obrana Sorosa zo strany liberálov. Vraj ten, kto kritizuje Sorosa, ho musí zákonite kritizovať za to, že je Žid. Panenka Mária, maj zľutovanie! Čo má, prepánajána, etnický pôvod finančného predátora, ktorý zneužíva svoje peniaze na vyvolávanie kríz, spoločné s tým, že reálne financuje liberálne mimovládky po celom svete? Keď Havran píše o “židoch”, ako v jeho paródii sedia na Piatej avenue, zneužíva tým rasizmus takým obludným spôsobom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Miňo Mazurek. V tomto sú si s Havranom veľmi podobní. Hovoriť o rase v situácii, kedy o nej nikto iný nehovorí – to je dosť úbohé. Je to asi zhruba rovnaká forma obrany, ako keby nikto z nás nemohol kritizovať diktátora Mugabeho zo Zimbabwe, pretože by nás mohli označiť za rasistu – však Mugabe je Afričan a má inú farbu pleti. Tak predsa nemôže byť zlý! A Soros má židovský pôvod – tak pozor, nekritizovať, budete označený za antisemitu! A tombolovú cenu za najväčšieho antisemitu potom vyhráva Bibi Netanjahu, izraelský premiér, ktorý Sorosa takisto kritizuje. A samozrejme, aj nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman, ktorý Sorosa kritizuje. Aj on je asi podľa liberálnych písalkov antisemita a nechutný rasista – čo na tom, že aj on je židovského pôvodu. Cítite tú absurditu?

Ak kritizuješ Sorosa, musíš nenávidieť židov. Čo na tom, že si obdivovateľ Marxa či Fromma, filozofov židovského pôvodu. To je jedno, podľa Havrana si ako Kotleba, pretože si si dovolil spýtať sa na úlohu Nadácie otvorenej spoločnosti pri organizácii protestov. Fantastické. Prepáčte, ale takto zneužívať rasizmus dokážu iba rasisti. Ak niekto má potrebu umelo a zbytočne upozorňovať na niekoho etnický pôvod, nemá od reálnych náckov až tak ďaleko, ako by chcel. A to je aj prípad Havrana
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.04.2018 19:41:49   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
A tu nastáva najklasickejšia, ale zároveň aj najzvrátenejšia obrana Sorosa zo strany liberálov. Vraj ten, kto kritizuje Sorosa, ho musí zákonite kritizovať za to, že je Žid. Panenka Mária, maj zľutovanie! Čo má, prepánajána, etnický pôvod finančného predátora, ktorý zneužíva svoje peniaze na vyvolávanie kríz, spoločné s tým, že reálne financuje liberálne mimovládky po celom svete? Keď Havran píše o “židoch”, ako v jeho paródii sedia na Piatej avenue, zneužíva tým rasizmus takým obludným spôsobom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Miňo Mazurek. V tomto sú si s Havranom veľmi podobní. Hovoriť o rase v situácii, kedy o nej nikto iný nehovorí – to je dosť úbohé. Je to asi zhruba rovnaká forma obrany, ako keby nikto z nás nemohol kritizovať diktátora Mugabeho zo Zimbabwe, pretože by nás mohli označiť za rasistu – však Mugabe je Afričan a má inú farbu pleti. Tak predsa nemôže byť zlý! A Soros má židovský pôvod – tak pozor, nekritizovať, budete označený za antisemitu! A tombolovú cenu za najväčšieho antisemitu potom vyhráva Bibi Netanjahu, izraelský premiér, ktorý Sorosa takisto kritizuje. A samozrejme, aj nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman, ktorý Sorosa kritizuje. Aj on je asi podľa liberálnych písalkov antisemita a nechutný rasista – čo na tom, že aj on je židovského pôvodu. Cítite tú absurditu?

Ak kritizuješ Sorosa, musíš nenávidieť židov. Čo na tom, že si obdivovateľ Marxa či Fromma, filozofov židovského pôvodu. To je jedno, podľa Havrana si ako Kotleba, pretože si si dovolil spýtať sa na úlohu Nadácie otvorenej spoločnosti pri organizácii protestov. Fantastické. Prepáčte, ale takto zneužívať rasizmus dokážu iba rasisti. Ak niekto má potrebu umelo a zbytočne upozorňovať na niekoho etnický pôvod, nemá od reálnych náckov až tak ďaleko, ako by chcel. A to je aj prípad Havrana
Hore
 Profil  
 
Poslať 26.04.2018 13:38:15   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Mimochodom, je to klasická salámová metóda v zavádzaní eutanázií:

1) najprv povolili eutanázie iba smrteľne chorým ľuďom v záverečnom štádiu choroby

2) potom povolili eutanázie dôchodcom

3) potom povolili eutanázie ľuďom s trvalými zdravotnými problémami (ochrnutý, nevidiaci ...). Neskôr k tomu pridali dobrovoľné eutanázie pre ľudí s depresiami

4) potom pridali eutanázie zdravotne postihnutých detí, so súhlasom rodičov. Najnovšie už máme eutanázie detí proti vôli rodičov

5) ďalší krok bude eutanázia mentálne postihnutých ľudí. Keďže nebudú mať príbuzných, tak o ich "vôli zomrieť" rozhodne štátna komisia.

6) a potom už je len krôčik k likvidovaniu politických oponentov. Označia ich najprv za psychicky chorých, zavrú ich na psychiatriu a následne nejaká komisia rozhodne, že im tak skráti utrpenie...

Len pre zaujímavosť. Hoci sa program eugeniky najčastejšie spomína v súvislosti s nacistami, tak vznikol v 19. storočí v Británii a Briti boli dlhú dobu jeho veľkí obhajcovia a propagátori...
https://www.hlavnespravy.sk/preco-potrebuje-nemocnica-alder-hey-alfieho-mrtveho-pred-dovrsenim-jeho-2-narodenin/1385874
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.05.2018 1:18:19   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Istanbulská úmluva je zbytečný nesmysl propagující gender ideologii!

Citácia:
Ještě, než budu pokračovat, řeknu, že samozřejmě jsem proti jakémukoliv násilí na ženách, protože pokud s textem Úmluvy někdo nesouhlasí (natož muž a lidovec), hned je brán za násilníka a demagogicky mu je podsouváno, jak chce, aby ženy byly mláceny, obřezávány a podobné absurdity, jak předváděla například bývalá ministryně Marksová při podepisování textu. Byli to ale přitom právě lidovci, kdo přišel s českým zákonem proti násilí – konkrétně už v roce 2004 spolupracoval Jan Kasal s Bílým kruhem bezpečí na tom, aby byl zákon č. 135/2006 Sb. Na ochranu před domácím násilím přijat.

Tím se i dostávám k prvnímu důvodu, proč jsem proti ratifikaci Úmluvy. Pro Českou republiku je smlouva vyloženě nadbytečná. Potřebné zákony na potírání domácího násilí už tu dávno máme a v této oblasti se udělalo mnoho dobrého. Téma dávno není tabu, ženy vědí, kam se mohou obrátit o pomoc a reálně ji také dostávají.

Neříkám, že vše je dokonalé, ale rozhodně to nevyřeší ratifikace Úmluvy, kterou bychom jednoduše museli akceptovat celou od A do Z bez možnosti diskuze o sporných částech. Ve vyhodnoceních plnění bychom se pak museli vyjadřovat ke každé z oblastí a nejde to obejít tím, že už to teď nějak plníme. Je potřeba vykazovat pokrok!

Istanbulská úmluva přináší jediné – další podporu gender neziskovek a indoktrinaci na školách

Druhým důvodem mého odmítání Istanbulské úmluvy je, že násilí prezentuje jako typicky mužskou záležitost, jakoby absolutně neexistovalo násilí žen na mužích. Dokument České televize Z lásky nenávist 2 přitom dokázpal, že i ženy mohou být agresory a naopak tu potřebují specifické zastání muži. To by Úmluva neřešila, jen by chtěla, aby byly ideálně zcela smazány i ty nejpřirozenější rozdíly mezi muži a ženami.

V tomto bodě je Úmluva velmi snadno zneužitelná a navíc podmiňuje odvod nemalých finančních prostředků ze státního rozpočtu do genderového neziskového sektoru. A kdyby jen to, Rada Evropy (a raději znovu upozorňuji, že to není instituce EU, ale nezávislá organizace principiálně podobná spíše OSN) v textu chce i zasahovat do vzdělávacího systému, protože genderově stereotypní chování jde prý odstranit jedině tak, že budeme dětem nejdéle od mateřinek vtloukat do hlavy, že mezi muži a ženami nejsou rozdíly..

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=660411
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.05.2018 1:19:45   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Bude se vyhazovat za výroky o existenci dvou pohlaví!?
29. 03. 2018 8:29:12
K tomu, abyste měli obavy o budoucnost svého studia, může i ve svobodné zemi, jako jsou USA, stačit málo. Myslíte si, že když plníte studijní povinnosti a chováte se v souladu s platnými zákony, nemusíte se obávat žádného postihu?

To jste na omylu. Na Indiana University v Pensylvánii letos hrozilo studentu jménem Lake Ingle vyloučení z výuky za to, že během diskuse projevoval názory považované za politicky nekorektní. Co udělal? Prohlásil, že existují jen dvě pohlaví a zpochybňoval tak postoje vyučující profesorky Alison Downie v otázkách týkajících se genderu.

Ve středu 28. února se v rámci výuky pouštělo TED Talk video, kde mluvila transgenderová žena jménem Paula Stone Williams, která když byla ještě muž, působila jako pastor. Po skončení videa měla následovat diskuse o tématech, jako je „mansplaining“ (složenina anglických slov „muž“ a „vysvětlovat“, podrobnější vysvětlení naleznete např. zde), mužská privilegia a sexismus.

Na začátku bylo dovoleno diskutovat pouze dívkám. Protože ve vyučovací místnosti zavládlo nadlouho ticho, přihlásil se Lake Ingle a řekl, že nerovnost příjmů mezi muži a ženami je mýtus. Také si dovolil tvrdit, že existují pouze dvě biologická pohlaví.

A to spustilo obrovský skandál. Ingleovi bylo den poté znemožněno účastnit se výuky a žádalo se po něm, aby podepsal dokument, kde se tvrdilo, že student měl mít „neuctivé námitky k profesorčině struktuře diskuze během vyučování“. Studentovi údajně řekli, že se může vrátit zpátky do výuky jen pokud se omluví před celou vyučovací třídou! Jenže dalším studentům se postup vyučující a školy nelíbil a informovali o něm média. Po celém světě tak vznikly protesty podle postupu školy a řada osobností ho označilo za skandální.

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656263
Citácia:
Happy end nic nemění na tom, že určitě nejen mně genderové šílenství leze krkem. Student z toho zatím vyvázl dobře a může dostudovat. Já se ale ptám, kde to pak končí? Dočkáme se toho, že za výroky, které pronesl Lake Ingle, bude jednou hrozit rovnou vyhazov ze školy? Mám takový pocit, že něco podobného už jsme (nejen) u nás v Česku měli v době v době vlády bolševika.

Falešná politická korektnost nikomu a ničemu nepomůže. Existují jen dvě pohlaví a nikdo na tom nemůže nic změnit. A tvrdit, že to je postoj ultrakonzervativců, mi přijde úsměvně absurdní, protože se rozhodně za žádného ultrakonzervativce nepovažuji, podobně jako miliony lidí, kteří reagovaly na kauzu Lake Ingle. Proč? Protože z abnormality prostě nejde dělat něco normálního!

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656263
Citácia:
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.05.2018 12:31:32   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Sociologický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) preto pri príležitosti Dňa matiek zverejnil názory verejnosti, ktoré ukazujú hodnotu materstva v niektorých spoločenských súvislostiach.

Celkový trend
Z výskumu vyplýva, že rastie počet tých, ktorí schvaľujú, ak chce žena dieťa, ale chce ho vychovávať sama a žiť bez muža. S týmto postojom súhlasilo 37,6 percenta respondentov.

"Nárast schvaľovania spomínaného správania spadá do celkového trendu, v ktorom slabne požiadavka ukotviť rolu matky v manželstve. Opäť narástol podiel tých, ktorí si myslia, že manželstvo je zastaraná inštitúcia (21,2 percenta), hoci stále prevažuje opačný názor (77,7 percenta)," uviedla Mária Suríková zo Sociologického ústavu SAV.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20824393/matka-bez-muza-podla-sav-pocet-tych-ktori-to-schvaluju-rastie.html#ixzz5FNPKlIhw
Inak povedane
necham si urobit decko, chlapa poslem dokelu a vychovavam ho sama a este aj mi dotycny plati ...
v podstate desiva filozofia, ktora v poslednej dobe stupa ... mne je z toho zle ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.05.2018 12:34:38   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12579 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
z diskusie
Citácia:
Je to veľký rozdiel
Keď žena otehotnie s mužom, ktorého nemá rada a je to nezodpovedný človek, tak je lepšie, ak sa zaňho nevydáva. Nepovažujem za rozumné uvažovanie, že sa niekto "musí" vydávať alebo ženiť. Nemusí.

Na druhej strane považujem za nezodpovednú politiku nášho štátu, ktorý dáva výhody nevydatým matkám pred vydatými, a tak ekonomicky "tlačí" mladých, aby sa nesobášili ale vychovávali deti bez manželstva. Aby matka neprišla o výhody.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz5FNQLVyD3
Citácia:
Žena, ktorá sa nechá oplodnit iba preto ze, jej bijú hodiny a chce hračku menom dieťa ne zasluhuje žiadne sympatie. Absolútne ignoruje to ze bude dieťa celý život poznačené a traumatizovane.
Ako keby nestačilo x slobodných matiek, ktorým to s otcami deti neklapalo a išli každý inou cestou.
Výchova otec-mama je najúčinnejší model a nikto lepší nevymyslel a ne vymysli a môžu sa marxisticke chlpaté feministky hádzať o zem koľko chcú.Nebavime sa o legislativno-spolocrnskom rámci. Ci to musí byť na papieri manželstvo...
Robiť si dieťa s vedomím že nebude žiť s otcom je neskutočný egoizmus.
Zvrátené.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz5FNRAP4UR
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1148 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: