Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1045 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.01.2018 12:05:04   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Zeman: “Ja naozaj nevidím dôvod, prečo organizovať pochody Prahou a ukazovať tam nahú prdel,” povedal v súvislosti s každoročným pražským sprievodom gayov, lesieb a bisexuálov Prag Pride.
https://www.hlavnespravy.sk/zeman-odsudil-pochody-homosexualov-nevidim-dovod-organizovat-pochody-prahou-ukazovat-tam-nahu-prel/1267938
kto videl fotky z predoslych Prag Pride(daju sa vygooglit) tak vie o com Zeman hovori ...
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.01.2018 19:28:45   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zasa genderizmus ideologia
https://monikakozelova.blog.sme.sk/c/473155/podla-konferencie-biskupov-slovenska-je-zviera-vec.html?ref=tit
a
https://ekonomika.sme.sk/c/20733883/cesi-testovali-kolove-ktore-sa-predavaju-aj-unas-ako-dopadli.html
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.01.2018 19:49:22   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18252 príspevkov
misojogi píše:
Nerozumiem ... :roll:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.01.2018 20:51:55   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Legi sorry to je preklep ....
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.01.2018 17:33:41   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Kanadská vláda začala otvorene diskriminovať zamestnávateľov s konzervatívnymi a pro-life postojmi
321

Ottawa 20. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP)

Vláda kanadského premiéra Justina Trudeau zakázala zamestnávateľom, ktorí zastávajú konzervatívne a pro-life postoje, prístup ku grantom v rámci programu študentských letných brigád. Tento program poskytuje granty neziskovým organizáciám, malým podnikateľom a verejnému sektoru, ktoré vytvoria pracovné miesto pre študentov vo veku od 15 do 30 rokov
Na snímke kanadský premiér Justin Trudeau

Podľa nových zverejnených kritérií programu začínajúceho sa 19. decembra 2017, je zamestnávateľ, ktorý sa chce uchádzať o poskytnutie grantu, povinný deklarovať, že rešpektuje individuálne ľudské práva, vrátane „reprodukčných práv” (eufemizmus pre zabíjanie nenarodených detí) a práva “nebyť diskriminovaný na základe pohlavia, náboženstva, rasy, národnosti, farby pleti, mentálneho alebo fyzického postihnutia, sexuálnej orientácie, genderovej identity alebo vyjadrenia.“

Ako prvý zareagoval konzervatívny poslanec Brad Trost, ktorý uviedol: “Prakticky to znamená, že musíte súhlasiť s postojom Liberálnej strany v otázke potratov, homosexuálnych manželstiev, transgenderových práv…, ináč nebudete mať ako zamestnávateľ nárok uchádzať sa o grant.“

Trost dodáva: „To je nesprávne, je to diskriminácia. Kanaďania majú dovolené mať odlišné politické názory než súčasná vláda a nemali by byť odstrihnutí od financovania kvôli tomu, že nesúhlasia s vládou.“

„Ďalším problémom je to, že to automaticky vylúči náboženské organizácie, ktoré majú tradičný pohľad na nedotknuteľnosť ľudského života a sexuálnej morálky. Tie zahŕňajú milióny a milióny Kanaďanov,“ vysvetľuje Trost.

Jack Fonesca, senior stratég pre „Campaign Life Coalition“, uviedol: “Justin Trudeau čím ďalej tým viac premieňa Liberálnu stranu na nenávistnú skupinu voči kresťanom.“ Pripomína ďalší premiérov plán na zrušenie zákona, ktorý chránil bohoslužby pred výtržnosťami: „Teraz toto. Je jasné, že Trudeauovi liberáli nenávidia kresťanov.“

Doteraz bolo na jednotlivých poslancoch, aby zhodnotili a schvaľovali žiadosti vo svojom volebnom okrsku. Liberáli minulý rok deklarovali, že žiadny poslanec za Liberálnu stranu nesmie schváliť žiadosť v tomto programe pre pro-life skupiny. Ministerka práce Patty Hajdu odkázala, že mieni zmeniť program tak, aby sa žiadna pro-life organizácia v budúcnosti nemohla uchádzať o grant.

Pro-rodinní lídri varovali kresťanov, že budú čeliť vzrastajcemu politickému a ekonomickému tlaku prispôsobiť sa propotratovej a homosexuálnej ideológii, vrátane možnosti, že budú musieť podpísať prehlásenie, ktoré podporuje ľudské „práva“, ako je potrat a homosexualita.

Pre server Lifesitenews.com poskytol k tejto téme vyjadrenie Jack Fonesca: “Toto nie je žiadna menšia úprava pre federálny program. Toto je priekopnícky prvý krok na nevyhnutnej ceste k surovému totalitarizmu a otvorenému prenasledovaniu so sankciami štátu. Akonáhle vláda prijme túto protiústavnú, protikresťanskú politiku, ďalším krokom bude, že súkromný sektor to zoberie, ako povolenie robiť to isté. Možno najprv s dodávateľskými zmluvami. Nakoniec však budú zamestnanci súkromného sektora povinní podpísať také prehlásenie, ktoré v postate pre kresťanov znamená vzdať sa svojej viery.“
https://www.hlavnespravy.sk/kanadska-vlada-zacala-otvorene-diskriminovat-zamestnavatelov-s-tradicnimi-pro-life-postojmi/1281874
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.01.2018 11:22:25   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Historický prejav prezidenta Donalda Trumpa na pochode za život
162

Washington 21. januára 2018 (HSP/Foto: screenshot video)

Donald Trump sa stal historicky prvým prezidentom USA, ktorý sa naživo prihovoril ľuďom na protipotratovom pochode. Urobil tak počas každoročného Pochodu za život vo Washingtone, ktorý sa konal uplynulý piatok (19. januára) prostredníctvom satelitného prenosu a potvrdil tak svoje odhodlanie chrániť posvätnosť života
Na snímke americký prezident Donald Trump počas príhovoru účastníkom 45. Pochodu za život vo Washingtone

“Som veľmi poctený a hrdý na to, že som prvým prezidentom, ktorý stojí s vami a môže sa k vám prihovoriť na 45. pochode za život. Je to mimoriadne – 45. pochod za život.”, povedal v úvode svojho príhovoru.

“Dnes sa zišli desiatky tisíc rodín študentov a patriotov, jednoducho desiatky tisíc skvelých obyvateľov v našom hlavnom meste. Pochádzate z rôzneho prostredia, z rôznych miest, ale všetci ste sa tu zišli kvôli jednému krásnemu dôvodu: Budovať takú spoločnosť, kde je život oslavou, kde je chránený a ctený.

Pochod za život je hnutím, ktoré sa zrodilo z lásky. Milujete svoje rodiny, svojich blížnych, národ a milujete každé dieťa – narodené aj nenarodené, lebo veríte, že každý život je posvätný, každé dieťa je vzácnym darom od Boha.” (Aplauz)

Ďalej Trump pochválil prolife organizácie: “Chcem sa poďakovať každej jednej osobe, ktorá pracuje s veľkým srdcom a s neúnavnou oddanosťou na tom, aby rodičia mali patričnú starostlivosť a podporu, ktorú potrebujú na to, aby si vybrali život. Vďaka vám sa tak narodili desaťtisíce Američanov a dosiahli svoj plný, Bohom daný potenciál. Vďaka vám. Ste živými svedkami témy tohtoročného pochodu za život. A témou je: Láska zachraňuje životy,” pokračoval v prejave prezident USA.

Tohtoročný pochod za život korešponduje so smutným výročím – 45 rokov od procesu Roe vs. Wade, a na základe ktorého rozsudku zo dňa 22. januára 1973 bolo zabitých už približne 60 miliónov detí.

“Ako všetci viete, súdny proces Roe vs. Wade vyústil do tých najliberálnejších potratových zákonov vo svete. Napríklad USA sú jednou zo siedmich krajín, ktoré dovoľujú potraty v neskorých štádiách tehotenstva spolu s Čínou, Severnou Kóreou a inými. Práve teraz vo viacerých štátoch zákony umožňujú vytrhnutie dieťaťa z lona matky v deviatom mesiaci. A to je zlé. Musí sa to zmeniť,” poznamenal Trump.

“Američania sú čoraz viac prolife. Vidíme to stále. Veď len 12% Američanov podporuje potrat na požiadanie v akomkoľvek štádiu. Počas môjho úradu budeme vždy chrániť prvé právo Deklarácie nezávislosti, a to je právo na život.” (Aplauz)

Donald Trump je prvým prezidentom Spojených štátov, ktorý predniesol prejav priamo počas pochodu. Dvaja bývalí republikánski prezidenti Ronald Reagan v roku 1987 a George W. Bush v rokoch 2003 a 2004 vyjadrili podporu tomuto projektu telefonicky.

Hlavným motívom tohtoročného pochodu je “láska zachráni život”.

Organizácia Operation Rescue nedávno vymenovala Trumpa za “pro-life osobu roku 2017.”

Od prevzatia úradu Trump viackrát obvinil Mexico, že bráni v boji proti organizáciám, ktoré organizujú potraty Američanov v zahraničí. K ďalším krokom patrí podpis zákona, ktorý umožnil jednotlivým štátom obmedziť plánované rodičovstvo, vymenoval tiež niekoľko advokátov na ochranu životného poistenia a ukončil Obamov antikoncepčný a potratový program HHS.

Odvtedy, čo sa Trump ujal úradu, USA sa postavili za právo na život aj na pôde OSN. Trump odmietol, aby USA podporovali pro-potratové a pro-LGBT snahy v OSN a UNESCO.

Keď v novembri 2017 predstavil Národný mesiac adopcií, Trump povedal: “Žiadne dieťa v Amerike – narodené alebo nenarodené – nie je nežiaduce alebo nemilované.”

Odsúdil nútené potraty v Severnej Kórei, vymenoval konzervatívcu Neila Gorsucha do Najvyššieho súdu Spojených štátov amerických a aktívne podporoval boj s potratmi v organizácii Planned Parenthood.

“Trumpova administratíva sa profiluje tak, aby bola najproduktívnejšou v histórii,” povedal na margo pro-life aktivít pre agentúru LifeSiteNews David Daleiden, zakladateľ Centra pre medicínsky pokrok.
https://www.hlavnespravy.sk/historicky-prejav-prezidenta-donalda-trumpa-na-pochode-za-zivot/1282568
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.01.2018 16:47:45   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.postoj.sk/17796/pamaetate-sa-na-vyhradu-vo-svedomi
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.01.2018 17:39:50   Re: Gender ideológia
 

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
vo vacsine pripadov su tie tresty odovodnene... ak nie este male
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 0:19:31   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
su tie tresty odovodnene
preco si to myslis?
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 0:41:51   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Ohrozenie demokracie

Citácia:
České voľby dokazujú, ako sa spoločnosť mení. Už nehovoríme o názoroch, na ktoré má každý občan v demokracii právo, Dnes hovoríme o názoroch, ktoré sú povolené

Pred piatimi rokmi sa hercovi Martinovi Dejdarovi vyhrážal scenárista Jiří Stránský a režisér Hynek Bočan ukončením spolupráce za to, že volil inak. Neskôr sa síce ospravedlnil, ale „voda už bola vyliata“
https://www.lidovky.cz/skoncili-jsme-s-nim-vzkazuji-tvurci-zdivocele-zeme-stransky-a-bocan-dejdarovi-kvuli-zemanovi-ifv-/lide.aspx?c=A130118_184836_lide_jkz
https://www.lidovky.cz/pouzil-jsem-ve-vzteku-nespravna-slova-omluvil-se-stransky-dejdarovi-123-/lide.aspx?c=A130121_182841_lide_kim

Už pred piatimi rokmi začínala nenávistná atmosféra určitej skupiny ľudí, ktorí neboli ochotní akceptovať iný, navýsosť demokratický názor

Český prezident, rovnako ako náš slovenský, má obmedzené právomoci. Jeho zvolenie praktickú politiku nijako významne neovplyvní.

Ale je stále symbolom, prvým občanom štátu. Je to človek, ktorého názory sú vždy vypočuté, vždy pre ne dostane priestor. A preto skupina, ktorú označujeme ako „kaviareň“ (bratislavská, pražská apod.), požaduje zastúpenie v tejto funkcii svojim kandidátom.

Kaviareň chce človeka, ústami ktorého bude formulovať svoje predstavy o spoločnosti, o sociálno-inžinierskych víziách, o novom poriadku, novom človeku. Bez ohľadu na nálepky, ktorými sa jednotlivci tejto skupiny zaštiťujú, je to ľavicový koncept a mnohokrát je to fanatická, extrémistická ľavica. Ich programové ciele sa nijako nelíšia od iných extrémistických skupín.

Netreba sa nechať oklamať voľnotržnými heslami, ktoré sú často dôvodom pochybností či ide o ľavicový alebo pravicový koncept usporiadania spoločnosti

Vždy je nutné sledovať stopu postoja ku štátu ako takému. Aj tí, ktorí často obhajujú slobodu pri podnikaní, ale zároveň chcú presadzovať nadštandartné minoritné práva, v konečno dôsledku obhajujú silný štát. V spoločnosti, ktorá nemá kladný vzťah k násilným sociálno-kultúrnym zmenám, je nutné tieto zmeny vymáhať zákonom, donútiť ľudí na ich akceptáciu silou. Boj za slobodu v mene obrany a presadzovania menšinových práv, mieru slobody jednotlivca naopak prudko znižuje.

Súčasní dvaja kandidáti v Česku sú prakticky obaja ľavičiari. Len jeden je socialista starého razenia a druhý eurosocialista. Na rozdiel od vyzývateľa je súčasný prezident v otázkach sociálno-kultúrnych o niečo konzervatívnejší.

Vyznavač slobody a demokracie sa zrejme bude riadiť zásadou, že v demokracii sa striedajú legitímne rôzne predstavy o usporiadaní spoločnosti. Ale tieto by mali byť vždy postavené na rozumných základoch.

V demokracii je z dlhodobého hľadiska vždy jedno, ako dlho vládne politická sila obhajujúca viac štátu, alebo naopak menej štátu. Dôležité je, že existujú nástroje na zmenu a tieto sa skôr, alebo neskôr uplatnia. Lenže pokiaľ existuje niečo, čo by sa dalo nazvať konzervatívne jadro spoločnosti, zmeny sa nedotknú základov, na ktorých je postavená samotná spoločnosť. Po ľavičiarovi môže vždy nastúpiť pravičiar a naopak.

Eurosocialisti dnes nijako neprotestujú proti politike podporujúcej rozpad hodnôt, ktoré sú základom tejto civilizácie. Vytvárajú ideové vzduchoprázdno, ktoré ľudí vykoreňuje. Ľudia sú sociálne tvory a potrebujú vedomie príslušnosti. O tom je spoločne zdieľaná kultúra, jazyk, história a hodnoty.

Dnešná nomenklatúra tieto hodnoty naopak považuje za prekážku tvorby „homo europeansis“ človeka európskeho. Avšak ničenie základov násilným spôsobom bude ničiť aj krehkú nadstavbu tejto spoločnosti. Direktívne zavádzanie rôznych -izmov do kultúry, školstva a celej spoločnosti je priamou cestou k zavádzaniu totalitných metód. Eurosocializmus dneška nie je demokraciou, je jej protipólom.

Miloš Zeman je „kaviarňou“ nenávidený. Bez ohľadu na rôzne nálepky a nadávky, jedno sa mu uprieť nedá. Hoci ľavičiar, je demokrat do morku kostí. Uznáva demokratické princípy fungovania spoločnosti. Politiku robil a robí drsne, rečou hokejistov, hrá na telo. Ale keď prehrá, výsledky volieb rešpektuje a víťazovi prenechá priestor. Pretože tak demokracia funguje.

Skupina, ktorej zástupcom je Jiří Drahoš žiadne zastaralé koncepty demokracie neuznáva. Prípadná prehra je začiatok podvratného boja na zničenie „nespravodlivého“ výsledku. Oni vlastne prehrať ani nemôžu ako zástupcovia „lepšolidí„. Prehra znamená len to, že niekto zmanipuloval voľby, mysle ľudí ,alebo počasie. A keďže prehra vždy znamená v ich podaní podvod, cítia morálne oprávnenie ju odmietnuť.

Jediné, čo akceptujú je iba výhra. Bohužiaľ, znamená to aj bianko šek na totálnu likvidáciu akéhokoľvek odporu.

A je jedno, či hovoríme o Česku, Slovensku, alebo Nemecku. Scenár je stále ten istý. Všetci sú hlupáci, iba my sme lietadlá. Všetci musia byť zobrazení ako idioti, iba náš kandidát bude chránený pred akýmkoľvek negatívnym zobrazením.
https://slobodnyvyber.sk/komentar-cenzurny-pribeh-ceskych-volieb/
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 1:34:54   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
"Fake news" komentoval i papež. Označil je za hadí taktiku
Papež František.

24.01.2018 23:35
Sdílejte:

Papež František varoval před pokušením takzvaných "fake news", tedy falešných zpráv a dezinformací. Zmínil v této souvislosti biblický příběh o hadovi, který lživými argumenty zlákal Evu v ráji, aby ochutnala zakázané ovoce. Vyzval k potírání "hadí taktiky", kterou podle něj využívají ti, kteří se skrývají za přetvářkou, aby uštkli - a jed svůdných lží pronikl jako červ do srdce.

"Neexistuje nic takového jako neškodná dezinformace. Naopak uvěřit v lež může mít strašlivé následky. I zdánlivě nepatrné zkreslení pravdy hrozí nebezpečnými dopady," uvedl papež v poselství k svátku katolického patrona novinářů, svatého Františka Saleského.

Šíření falešných informací může podle papeže "sloužit k dosažení stanovených cílů, jako ovlivnit politické volby či ekonomické zisky", přičemž jejich účinnost zůstává spojena s jejich "maskováním a schopností vypadat věrohodně".

"Nejradikálnější protilátkou proti lži je nechat očistit se pravdou," zdůraznil papež a podle agentury AFP dodal, že pravdu od klamu lze rozpoznat podle jejich plodů: zda budí spory, rozdělují či vedou k rezignaci, anebo naopak vedou k vědomé a zralé reflexi, konstruktivnímu dialogu a plodné dynamice.

Papež v této souvislosti zdůraznil poslání novinářů jako "strážců zpráv" a vyzval k podpoře žurnalistiky "nepřátelské vůči nepravdám, efektním sloganům a vzrušujícím prohlášením". Takové, která se zapojuje do "hledání skutečných příčin konfliktů a naznačuje alternativní řešení místo eskalace povyku a verbálního násilí".
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/fake-news-komentoval-i-papez-oznacil-je-za-hadi-taktiku_464490.html
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 14:33:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Genderisti v EU zasa utocia
https://www.hlavnespravy.sk/skripek-eu-vyvaza-gender-ideologiu/1287916
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 14:45:23   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/v-nemecku-dalsi-navrh-zehnat-homosexualne-pary/1288136
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 18:28:16   Re: Gender ideológia
 

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
su tie tresty odovodnene
preco si to myslis?
nuz, ked prijdem do kvetinarstva a objednam si kvetinovu vyzdobu, tak chcem, aby mi ju kvetinarka bez vypytovania poskytla a je jedno, ci ju chcem na bal, ci na skolsky vecierok, ci na sobas, ci na oslavu jubilea a ci na maskarny bal. Ak robi kvety a ja organizujem maskarny bal, tak jej poviem, ako si to predstavujem a ocakavam, ze moje ocakavania naplni. Ak to nespravi, lebo ona "maskarne baly" nepodporuje (co mna nezaujima), tak ma to nastve a opravnene.
Ak je knihtlaciar katolik a ja si chcem vytlacit nejake budhisticke mudrosti, tak mna nezaujima jeho svetonazor. Ocakavam, ze vytlaci VSETKO! Ze nebude citat a ze mi nepovie, ze tlaci len to, co ma Nihil obstat. A ak tlaci aj veci, ktore nemaju Nihil obstat a Imprimatur, tak ostatne podla coho triedi? Na zaklade coho diskriminuje napr. moje budhisticke mudrosti? Alebo Harryho Pottera mi nevytlaci/neskopci?
Pokial ide o nejaky tanec... Moralka je velmi vrtkava vec, aj ta katolicka moralka. Kedysi bolo nemyslitelne, aby muz tancoval so zenou - aby sa jej akokolvek pri tanci dotkol. Dnes je to normalka. Kedysi tancovali spolu len muzi... podotykam hetero muzi. Robit nejake rosambo pre tanec, ktory ma aj tak svoje pravidla, je podla mna zbytocne.
Dalsie pripady si odtial uz dobre nepamatam. Neviem co vsetko presne sa povazuje za eutanaziu a co uz nie. Nedavno, tu na Slovensku bol pripad, ked otec po velkom trapeni uz odpojil synceka od pristrojov. Uz sa na to nemohol viac pozerat. Myslim, ze siel sediet. Ja osobne ho chapem. Kto take nieco nezazije, kto neopatruje cloveka, co pracuje k smrti, tak nechape tieto veci. Ten chlapcek uz vlastne sam od seba nezil. Vsetko zanho robili stroje. Odpojenie bola, ci nebola eutanazia? A hriech?
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.01.2018 20:08:00   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 348 príspevkov
Speedy píše:
Nedavno, tu na Slovensku bol pripad, ked otec po velkom trapeni uz odpojil synceka od pristrojov. Uz sa na to nemohol viac pozerat. Myslim, ze siel sediet. Ja osobne ho chapem. Kto take nieco nezazije, kto neopatruje cloveka, co pracuje k smrti, tak nechape tieto veci. Ten chlapcek uz vlastne sam od seba nezil. Vsetko zanho robili stroje. Odpojenie bola, ci nebola eutanazia? A hriech?
To eutanázia podľa mňa nebola...
Potom by sa aj to, keď Ján Pavol II. odmietol prevoz do nemocnice 3 dni pred smrťou mohlo označiť tiež ako eutanázia...
https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=8700
Citácia:
Na kongresu ?Pastorační péče o nemocné v pokročilém věku? vystoupil také předseda Papežské rady pro kulturu mons. Ravasi, který připomněl, že bývá překračována hranice mezi tím, co je v léčbě nutné a nezbytné. Eutanázii je třeba odsoudit, ale přílišná terapeutická péče pacientům také škodí. Nemocní, kteří podstupují příliš mnoho zákroků, které nevedou k vyléčení, jen aby byli udrženi při životě, jako by byli pokusnými králíky. ?Když se nemocný blíží ke konci svých dní, je třeba uchránit zbytečných operací a vyšetření, které zvyšují jeho utrpení. Je nutné chránit jeho život, ale také jeho důstojnost.? A připomenul minulého papeže Jana Pavla II., který odmítl nabídku na převoz do nemocnice, krátce před svou smrtí s plným vědomím toho, že by zákroky tam provedené nevedly k uzdravení.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1045 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: