Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 756 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor Správa
Poslať 05.12.2017 14:46:07   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dochádza k postupnému oslabovaniu hodnoty ľudského života?
Svetová medicínska asociácia schválila moderného nástupcu Hippokratovej prísahy. Ide o prvú revíziu za posledných 10 rokov a reflektuje zmenu v atmosfére lekárskej etiky.
https://www.postoj.sk/28830/svetova-medicinska-asociacia-revidovala-hippokratovu-prisahu
Citácia:
Osobný záväzok nepoškodiť pacientom bol teda naozaj vážnou vecou. Nebezpečenstvo, že sa medicína stane nepriateľom ľudstva namiesto toho, aby mu slúžila, sa však už v roku 2017 zrejme nepovažuje za tak naliehavé. Zmeny v kódexe sa v uplynulých 70 rokoch prijímali postupne (bolo celkovo šesť revízií) a posledná verzia kódexu s tohtoročnými zmenami odráža oproti roku 1948 byrokratickejší a právnickejší pohľad na medicínu.

Po prvé: „Ženevské vyhlásenie“ už nie je pomenované ako „prísaha“, ale ako „sľub“. Prísaha je slávnostným vyhlásením a často si berie za svedka Boha. Svetová medicínska asociácia to v čoraz viac sekularizovanej spoločnosti zjavne vníma tak, že aj jemné odvolanie sa na Boha a na Bohom dané zákony je anachronizmus.

Rovnako to platí aj pri prirodzenom zákone. Vo verzii z roku 1948 sa lekári zaviazali, že „ani pri hrozbách nepoužijem svoje medicínske znalosti proti zákonom ľudskosti“. „Zákony ľudskosti“ boli nahradené „ľudskými právami a občianskymi slobodami“. Inými slovami, myšlienka vrodeného povedomia o dobre a zle bola nahradená pozitívnym zákonom. Prinajmenšom to znamená, že dobro a zlo v niektorých prípadoch definuje vláda.
Citácia:
Najvýraznejšou zmenou je, že sa implicitne umožňuje potrat. V roku 1948 lekári vyhlásili, že „budem prechovávať najvyššiu úctu k ľudskému životu od momentu počatia“. Inými slovami: takmer univerzálny zákaz potratov plne podporovala medicínska profesia. V roku 2017 je to rozriedené do podoby „budem prechovávať najvyššiu úctu k ľudskému životu“. Keďže niektorí etici tvrdia, že embryo je síce život, ale nie ľudský život, ide o únikovú cestu pre potrat.

Existuje tlak voči Svetovej medicínskej asociácii, aby zmenila aj svoju pozíciu v otázkach súvisiacich s koncom života. Hoci sa v súčasnosti zdá, že je rozhodne proti, pri dnešnom tempe sa to môže zmeniť. Budú lekári raz sľubovať, že budú „zachovávať najvyššiu úctu k slobodne zvolenému autonómnemu ľudskému životu“?
Citácia:
Ďalšou dôležitou zmenou je dôraz na autonómiu pacienta. Do verzie 2017 bola vložená klauzula, ktorá hovorí: „Budem rešpektovať autonómiu a dôstojnosť svojho pacienta.“ Hoci to znie vznešene, priorita autonómie je zlovestná. Znamená to, že lekár musí urobiť všetko, o čo pacient požiada – či už ide o vykonanie potratu, poskytnutie zmeny pohlavia pre dospievajúcich, či pomoc k spáchaniu samovraždy?

Neobvyklý nový dodatok žiada lekárov, aby sa starali o vlastné zdravie: „Budem dbať o svoje vlastné zdravie, dobrý stav a schopnosti, aby som mohol poskytovať starostlivosť najvyššej úrovne.“ Pravdepodobne to má vylúčiť lekárov, ktorých vek predstihol ich medicínske znalosti. No tiež to naznačuje menší dôraz na medicínu ako na bratstvo či združenie pripravené zdieľať svoje poznatky. Verzia z roku 1948 vyhlásila, že „moji kolegovia budú mojimi bratmi“. Platí to stále aj v roku 2017? Aké dôsledky bude mať, ak lekári opustia vnímanie profesie ako stavu?

Súčasnú Ženevskú deklaráciu používajú lekári na celom svete. V mnohých krajinách je v skutočnosti súčasťou profesionálneho medicínskeho kódexu a v niektorých je právne záväzná. Iné krajiny ju nepoužívajú vôbec alebo si ju upravili. Revidovaný sľub sa možno stane globálnym etickým kódexom pre všetkých lekárov. Prezident Svetovej medicínskej asociácie dr. Yoshitake Yokokura z Japonska povedal:

„Život dnešných lekárov je úplne iný, ako bol v roku 1948, keď sa prijala pôvodná Ženevská deklarácia. Odvtedy sa Deklarácia stala základným dokumentom lekárskej etiky a modernou verziou 2500-ročnej Hippokratovej prísahy. Dúfame, že Deklaráciu, ktorú sme dnes schválili, budú používať všetci lekári na celom svete, aby sa posilnilo odhodlanie profesie udržiavať najvyšší štandard zdravotnej starostlivosti o pacientov.“
Citácia:
Ako si môžete prečítať nižšie, Ženevská deklarácia neotvára brány pre utilitaristický pohľad na zdravotnú starostlivosť. Ale v niektorých kľúčových bodoch, hlavne tých, ktoré sa týkajú hodnoty ľudského života, je veľmi nejasná.
-
Citácia:
Kompletný text verzie z roku 2017
:

Ako člen lekárskej profesie:
SLÁVNOSTNE SĽUBUJEM, že svoj život venujem službe ľudstvu;
ZDRAVIE A DOBRÝ STAV MOJICH PACIENTOV budú mojim prvoradým záujmom;
BUDEM REŠPEKTOVAŤ autonómiu a dôstojnosť svojich pacientov;
BUDEM PRECHOVÁVAŤ najvyššiu úctu k ľudskému životu;
NEDOVOLÍM zohľadňovanie veku, choroby alebo zdravotného postihnutia, viery, etnického pôvodu, pohlavia, národnosti, politickej príslušnosti, rasy, sexuálnej orientácie, spoločenského postavenia alebo akéhokoľvek iného faktoru, ktorý by zasahoval do mojej povinnosti voči môjmu pacientovi;
BUDEM REŠPEKTOVAŤ tajomstvá, ktoré mi budú zverené, aj po pacientovej smrti;
svoju profesiu BUDEM VYKONÁVAŤ svedomite, dôstojne a v súlade s dobrou lekárskou praxou;
BUDEM PODPOROVAŤ čestné a ušľachtilé tradície medicínskej profesie;
svojim učiteľom, kolegom a študentom BUDEM PREJAVOVAŤ úctu a vďačnosť, ktorá im prináleží;
svoje lekárske znalosti BUDEM ŠÍRIŤ pre dobro pacienta a na zlepšenie zdravotnej starostlivosti;
BUDEM DBAŤ o svoje vlastné zdravie, dobrý stav a schopnosti, aby som mohol poskytovať starostlivosť najvyššej úrovne;
NEPOUŽIJEM svoje lekárske znalosti na porušovanie ľudských práv a občianskych slobôd, dokonca ani pri hrozbách;
TOTO SĽUBUJEM slávnostne, slobodne a na svoju česť.
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.12.2017 9:09:28   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Kanadským školám zakázali účasť na tradičnej dlhoročnej charitatívnej akcii s odôvodnením, že ide o kresťanskú charitu. Kresťanstvo je podľa úradov extrémizmus

Newfoundland/Labrador 6. decembra 2017 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Školy v kanadskej provincii Newfoundland and Labrador, nachádzajúcej sa na severe krajiny, sa rozhodli ukončiť tradičnú charitatívnu zbierku, známu pod názvom Akcia Vianočné Dieťa (Operation Christmas Child) určenú pre deti v rozvojových krajinách a krajinách postihnutých rôznymi katastrofami.

Školy a farnosti počas tejto zbierky napĺňajú krabice od topánok hygienickými potrebami, školskými pomôckami, hračkami a knihami. Krabice sa posielajú deťom do rozvojových krajín, deťom v krajinách postihnutých vojnou alebo do krajín trpiacich hladomorom, epidémiami.

Pomoc je poskytovaná všetkým deťom bez ohľadu na náboženstvo, rasu alebo pohlavie. Organizátorom zbierky je Samaritan´s Purse (Samaritánova peňaženka), kresťanská charita vedená Franklinom Grahamom, synom známeho amerického evangelikálneho pastora Billy Grahama.

Bez ohľadu na to, že pomoc je určená všetkým potrebným deťom bez ohľadu na ich presvedčenie, alebo pôvod, školský dištrikt našiel neprekonateľnú prekážku v ďalšej spolupráci. Problémom je zjavne to, že sa jedná o kresťanskú charitu. Vedenie školského dištriktu, ktorý kontroluje 6 škôl v provincii, označilo túto charitatívnu organizáciu za “homofóbnu“ a za “nábožensky extrémistickú“, čo znamená, že je proti homosexuálnym manželstvám a trans-genderovým právam“. Ako ďalšie z extrémistických postojov uvádza spravodajstvo cbc.ca, kresťanské presvedčenie, že sexuálny život by sa mal odohrávať v rámci manželstva a manželstvo je spojenie medzi mužom a ženou.

Liberáli, ktorí sa neustále oháňajú toleraciou, ľudskými právami “nemôžu prekonať vlastný diskomfort a bigotnosť ohľadne evangelikálnych kresťanov, že uľahčujú utrpenie dieťaťa i keď len na jeden deň,” píše kanadská korešpondentka Sheila Gunn Reid.

V mene genderovej ideológie a LGBT, odmietneme možno malú, ale konkrétnu pomoc, pre konkrétne dieťa… Toľko k neustále proklamovanej tolerancii.
http://www.hlavnespravy.sk/kanadskym-skolam-zakazali-ucast-na-tradicnej-dlhorocnej-charitativnej-akcii-s-odovodnenim-ze-ide-o-krestansku-charitu-krestanstvo-je-podla-uradov-extremizmus/1231046
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.12.2017 16:50:52   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.hlavnespravy.sk/tajna-uloha-playboya-pri-rozklade-tradicnej-rodiny/1233132
Citácia:
Tajná úloha Playboya pri rozklade tradičnej rodiny

Svet 7. decembra 2017 (HSP/Lifesitenews/Foto:TASR-Peter Mayer)

Zatiaľ čo väčšinový vplyv Playboya na prevrátenie tradičnej sexuálnej morálky je všeobecne známy, menej známe je ako toto pornografické impérium poskytlo právne odborné znalosti a financovalo súdne prípady, ktoré zohrali kľúčovú úlohu pri rozbíjaní tradičnej rodiny muža a ženy.
Ilustračné foto

“Spoločnosť Playboy sa zaoberala nielen skúmaním, ale aj právnou podporou prvého prípadu starostlivosti o dieťa lesbickej matky, vyplýva to z listu zakladajúceho vydavateľa (27. októbra 2017) Archívov sexuálneho správania”, pripomína sociológ Mark Regnerus, autor, výskumník a docent sociológie na Texasskej univerzite v Austine.

V krátkej histórii poskytnutej čitateľom Archívov sexuálneho správania, oficiálnej publikácie pro-Kinseyiánskej Medzinárodnej akadémie sexuálneho výskumu (IASR), zakladajúci prezident a vydavateľ Richard Green spája nitky od Hugha Hefnera a jeho Playboya k ďalším kľúčovým obratom v sexuálnej revolúcii.
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.12.2017 17:35:46   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://blog.postoj.sk/29015/pravdu-do-rtvs
Nasi mainstream novinari tiez nepovedia celu pravdu :-(
v tomto pripade o LGBT referende v Australii
vysledky sice by nasvedcovali realite ktora tam nastala, ale ze nam to zatajili tiez nie je OK
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.12.2017 9:27:49   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zaujimavy pohlad Pjakina, len si to porovnajte s nasimi mediami:
https://www.hlavnespravy.sk/valerij-pjakin-v-usa-prebieha-vojna-na-zivot-na-smrt-medzi-statnou-globalnou-elitou/1235636
Citácia:
Proto tu také máme ty takzvané ruské nacisty. Také dědové mnohých z nich válčili na bojištích Velké vlastenecké války za nezávislost našeho státu, hájili své právo na existenci na této zemi. A teď jejich vnuci a pravnuci zastávají názor, že by bylo lépe, kdyby vyhrál Hitler. Je u nás takový jev? Je. A to je také plod našeho vzdělávání. U nás se z nějakého důvodu domnívají, že nedostane-li se někomu znalostí, vyroste z něj sociálně aktivní člověk. Že nebudeme-li dětem umožňovat, aby si nastudovali Mein Kampf, tak z nich vyrostou antifašisté.

A kdy u nás vyrostli tito nacisté? V sovětské době, když byla kniha Mein Kampf úplně zakázaná. A najednou přišla přestavba a objevili se tu mladí nacisté. A proč? Protože tam, kde chybí informace, vyrůstá bodláčí. Ke každé ideologii je zapotřebí do určité míry přistupovat jako k nemoci. Jestliže ve vztahu k takové ideologii budou lidé očkováni v potřebném věku, tak takový člověk… Jestliže je naučíme rozumět těmto ideologiím a chápat je, tak z nich budou vždy samostatní lidé. A potom také žádné takové ideologii nepodlehnou a nezotročí je.

A když se postaráme, aby měli absolutně prázdnou hlavu, a oni se potom při odmítání jednoho chytí toho druhého, tak než se z toho dostanou, napáchají plno škod. Jako tito školáci. Vzdělávací systém je třeba urychleně přehodnotit. Urychleně! Systém výchovy je třeba urychleně přehodnotit.

Oni lidem podstrkují jednoduchá řešení: „Tu banderovskou líheň je třeba rozehnat, je třeba…“ Co nám to navrhují? Ty samé recepty, které vedly k občanské válce na Ukrajině. To dělají z čistého srdce? Ne oni to dělají… I kdyby to ti lidé, co to píšou, dělali z čistého srdce, tak to opisují od toho jazyka, který si přeje, aby u nás došlo k občanské válce. My potřebujeme… Jestliže v obyčejné válce vyhrává ten, kdo má lepší a účinnější zbraně a kdo je lépe ovládá, tak v informační, studené válce vítězí ten, kdo má lepší a účinnější informace a kdo s nimi umí lépe zacházet.

V ideologickém boji je slovo tou zbraní. A v tomto ohledu je zapotřebí mít účinnější informace a lépe s nimi umět nakládat. Co ve vztahu k tomu řekl Vladimir Vladimirovič Putin?

„Vy byste pořád jen chtěli všechno zakazovat. Jenže je zapotřebí předvést nezpůsobilosti té či oné ideologie.“

Zákazy se zabývají pouze nepřátelské struktury, pouze agenti nepřátelských zahraničních rozvědek, protože tak neumožňují lidem, aby si vypracovali protijed. A zakázané ovoce je vždy nejsladší. A ilegální struktury se budou množit.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.12.2017 16:04:59   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
tyka sa vernosti boziemu slovu - dotycnemu pastorovi fandim a tlieskam
Citácia:
Moja súčasná pozícia je takáto: Ako občan a kresťan som prísahou viazaný poslúchať vládne orgány Austrálie. Moja najvyššia vernosť však patrí Ježišovi Kristovi, ktorého Boh ustanovil za Kráľa kráľov a Pána pánov verejným zmŕtvychvstaním, ktoré dosvedčili mnohí očití svedkovia. V prípadoch, ak zákony Austrálie odporujú zákonom Krista Kráľa, musím poslúchať Jeho.
https://svetkrestanstva.postoj.sk/29024/ako-australsky-pastor-reagoval-na-redefiniciu-manzelstva
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 756 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: