Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1049 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 70  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.11.2017 1:03:30   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
To je o vnútornom postoji.
ono by sa to takto malo to dieta naucit cez tie body
aspon tak som to pochopil ja
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.11.2017 1:15:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Rozprávky ničia v deťoch výchovu k rodovej rovnosti; zahoďte ich
https://slobodnyvyber.sk/independent-rozpravky-nicia-v-detoch-vychovu-k-rodovej-rovnosti-zahodte-ich/
Citácia:
Čo majú spoločné Snehulienka, Šípková Ruženka a Popoluška? Okrem krásy ich spája jedno: každú zachránil pred životom v biede alebo večným spánkom hrdinský princ. Zvyčajne je táto postava princa oslavou zaniknutej maskulinity doplnená o egoistickú predstavu „pravej lásky“, vysvetľuje profesor. To je podľa neho urážlivé ako pre ženy, tak aj pre mužov.
Citácia:
Manželstvo je konečnou odmenou

V súčasnej kultúre a spoločnosti sa vek pre manželstvo neustále zvyšuje, navyše existuje celý rad ľudí, ktorí o svadbu vôbec nestoja. V rozprávkach sa ale objavuje ono slávne vzali sa a žili šťastne až do smrti. Takýto záver je až takmer stredoveký.

Malá morská víla, Popoluška a Šípková Ruženka – všetky tieto rozprávky vyvrcholili veľkou svadbou a oslavou myšlienky manželstva. Táto idea sa objavila dokonca aj v moderných rozprávkach, ako je Shrek alebo Hviezdny prach.
Citácia:
Nedostatok rasovej / fyzickej / sexuálnej rozmanitosti

Disneyovské princezné sú krásne, štíhle a najčastejšie biele.

Aj keď existujú niektoré výnimky (Mulan, Pocahontas a princezná Jasmine), biela pleť má najvyššie zastúpenie.

Rovnako problematické sú aj nereálne telesné proporcie princezien, ktoré stanovili vychrtlá Belle a Ariel diktujúce trend v animovanom svete rozprávok.

Pre dieťa, ktoré sa s týmito príbehy stretáva prvýkrát, môžu byť také estetické normy nesmierne škodlivé, pretože vzbudzujú predstavu, že krása a šťastie sú synonymom štíhlosti,

Ak sa vo vzácnom prípade objaví plus-size postava v jednej z Disneyho tradičných prerábok klasických rozprávok Grimmovcov, sú to buď typické antagonistické alebo benevolentné materské postavy – spomeňte si na Usrsulu z Malej morskej víly a na pani Pottsovú z Kráska a zviera.

A naviac, tieto postavy sú takmer vždy heterosexuálne.

Niektorí oslavovali nedávne natočenie Krása a zviera s homosexuálnym charakterom (LeFou – hrá ho Još Gad). Ale skutočnosť, že to bola skôr jednoduchá narážka než veľká, príbeh poháňajúca postava, bola zo strany LGBTQ aktivistov považovaná za chabý pokus o sexuálnu rozmanitosť.
Citácia:
Ďalším spoločným rysom, ktoré spája Snehulienku, Belle (Kráska a Zviera) a Popolušku, je ich starostlivosť o domácnosť.

Jediný spôsob, ako môže Belle zachrániť svojho chudobného otca pred Zvieraťom, je, že sa stane jeho slúžkou. Popoluška je spojená so životom plným drhnutie podlahy, zatiaľ čo Snehulienka sa musí postarať o sedem mužských trpaslíkov – jedného z nich volajú nechutne “Kýchač”
Citácia:
Jednoduché vyhľadávanie v Google pre “rozprávkových darebákov” [fairytale villains] prináša množstvo sadistických ženských “zloduchov“: diabolská nevlastná matka Cinderelly, jej “škaredé sestry”, Ursula, zlá čarodejníčka západu.

Tieto ženy sú nepriateľské voči sebe navzájom a popierajú akýkoľvek pojem sesterstva.

Predstavujú to, čo literárna vedkyňa Ruth Bottigheimer vo svojej knihe Grimms ‘ Bad Girls and Bold Boys nazvala “zjavnou podprahovou snahou kriminalizovať ženy” .
Aj keď môžu byť rozprávky skvelé pre rozvíjanie predstavivosti u detí, rodičia musia byť opatrní vo svojom spôsobe rozprávania týchto príbehov, aby sa vyhli podpore zastaraných ideológií, ktoré tieto príbehy aj naďalej podporujú.
http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/fairy-tales-children-stop-reading-parents-body-image-gender-roles-women-girls-sexism-a8067641.html

Oni su na tom zapade vazne chori .... az to bolí ... normalne im švitorí v hlave :oops: :evil: :cry: :(
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.11.2017 14:16:07   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Matka dvoch detí tvrdí, že Šípková Ruženka by mala byť na základných školách zakázaná, pretože príbeh obsahuje problematické témy “sexuálneho správania a súhlasu“.

Sarah Hallová z Newcastlu uviedla, že ju znepokojuje bozkávanie bez súhlasu v klasickej rozprávke, keď princ prebúdza spiacu princeznú bozkom na pery.

“Myslím, že v príbehu o Šípkovej Ruženke je to špecifická záležitosť týkajúca sa sexuálneho správania a súhlasu,” povedala pre Sun.

“Ak školách vidíme stále takéto príbehy, nikdy nezmeníme hlboko zakorenené postoje k sexuálnemu správaniu. Všetky tieto veci sa vyvíjajú a v tom je rozdiel.”
https://slobodnyvyber.sk/evening-standard-sipkova-ruzenka-mala-byt-zakazana-pretoze-princ-sa-dopustil-sexualneho-nasilia-nevyziadanym-bozkom/
Obrázok

Vaclav Klaus a VOSR
Obrázok
velmi dobra esej a analyza
https://slobodnyvyber.sk/vaclav-klaus-sovietsky-komunizmus-skoncil-ale-kde-je-sloboda/
Citácia:
Aké sú hlavné prvky dnešného vývoja?

Vidím ich v presune moci od volených zástupcov smerom k nikým nevolenej byrokracii,

Vidím ich v exponenciálnom náraste regulácií a kontrol ľudských aktivít, čo je niečo, kvôli čomu sme robili naše zamatové revolúcie. Sme svedkami zavádzania regulácií a štátnych zásahov aj do intímnych, veľmi osobných sfér našich životov, nie iba do ekonomickej sféry, ako tomu bývalo predtým.

Vidím ich v nahradzovaní slobody právami. Ideológia práv – ja ju nazývam humanrightizmus – už takmer dosiahla štatútu občianskeho náboženstva.

Vidím ich v triumfálnom ťažení feminizmu a genderismu, multikulturalizmu, politickej korektnosti a ďalších podobných “izmov” a doktrín.

Citácia:
Korene súčasného intelektuálneho poblúznenia nachádzam už vo francúzskej revolúcii (či medzi francúzskymi mysliteľmi, ktorí ju inšpirovali).

Z doby francúzskej revolúcie sme zdedili myšlienku pokroku (ktorý sa stal politickou tézou, o ktorej sa nediskutuje), myšlienku progresivizmu a celkom nedávno vzniknutú myšlienku nadnárodného progresivizmu (ktorý nemilosrdne analyzuje vo svojich textoch John Fonte [5] ). Žijeme v ére uctievanie rádoby pokroku, rovnosti, spravodlivosti a prázdneho moralizmu, v ére pohŕdanie voľbami a výsledky referend, v ére falošnej solidarity a zbožňovania všetkého globálneho, všetkých “multi” alebo “supra“. To nás doviedlo až k súčasnej ľavicovej postmodernej intelektuálnej monokultúre. Smerujeme k post-západnému poriadku.

Západ vstúpil do kritickej fázy svojho postupného relatívneho úpadku. Bolo by chybou zameriavať našu pozornosť na vonkajších nepriateľov, nech je to Rusko, islam či posledné izolované ostrovčeky komunizmu. Západ je napádaný hlavne zvnútra – našimi intelektuálmi, našimi univerzitami, našimi masmédiami, našimi politicky korektnými politikmi, nami samými, nedostatkom našej vôle, nedostatkom nášho odhodlania, nedostatkom našej odvahy. Tento proces postupuje zdola nahor, nie je vnucovaný a zavádzaný zhora.
.
--
Hore
 Profil  
 
Poslať 27.11.2017 12:17:36   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Prelomová štúdia dánskych psychiatrov: Hormonálna antikoncepcia tlačí ženy k samovraždám
Citácia:
Pred pár dňami publikovala vedecká obec v časopise American Journal of Psychiatry prelomovú štúdiu, ktorá zásadne mení pohľad na zdravie žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu. Jej názov znie “Spojitosť hormonálnej antikoncepcie s pokusmi o samovraždu a so samovraždami”
https://ajp.psychiatryonline.org/doi/full/10.1176/appi.ajp.2017.17060616
Citácia:
Štúdiu lekári vykonávali pozorovaním týchto žien od roku 1996 až do roku 2013. Porovnávanie následne uskutočnili so ženami, ktoré hormonálnu antikoncepciu nikdy neužili.

Sledovali tak približne pol milióna žien v priemere 8,3 roka (3,9 osôb ročne). Priemerný vek sledovaných žien bol 21 rokov. Ukázalo sa, že za toto obdobie došlo k 6 999 pokusom o samovraždu a k 71 dokonaným samovraždám. Prvé nutkania k samovraždám sa objavili už po dvoch mesiacoch užívania antikocnepcie. Nárast rizika samovrážd sa objavil u žien, ktoré užívajú kombinovanú hormonálnu antikoncepciu orálne, ako aj čisto progestínové produkty, či už vaginálne alebo cez kožu. Najvyššie riziko samovrážd bolo pozorované u dievčat adolescentiek.

Táto štúdia sa stáva prelomovou a mohla by čoskoro prekričať už takmer pol storočia starú propagandu, ktorá presvedčila milióny žien, že tabletka ich “oslobodí”. Skutočnosťou je, že zničila nespočetné životy
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 11:40:49   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Škola bola nútená odstrániť slová matka a otec zo svojich pravidiel pre vstup dieťaťa. Podľa úradníkov by tieto pravidlá obmedzovali homosexuálov.

Nariadenie prišlo potom, ako sa jeden rodič sťažoval, že pojmy diskriminujú odlúčených, nevlastných alebo homosexuálnych rodičov.

Peter Goringe z Úradu školského dohľadu súhlasil, že slová boli v rozpore s kódexom pre prijímanie a nariadil, aby základná katolícka škola Ducha Svätého vo Wandsworthe, na juhu Londýna, zmenila svoje prihlasovacie formuláre.

Stovky škôl, ktoré spravuje Služba pre katolícke vzdelávanie už na žiadostiach nahradili matku a otca pojmami Rodič 1 a Rodič 2.

Pán Goringe povedal: „Keďže neexistuje žiadne objasnenie pojmu rodič, používanie slov ‘matka a otec’ by mohlo podľa upozornenia odporcu znamenať, že škola zužuje svoju definíciu.“
https://slobodnyvyber.sk/fasizmus-politickej-korektnosti-urady-nariadili-katolickej-skole-odstranit-slova-otec-matka/
zdroj
https://www.express.co.uk/news/uk/879664/catholic-school-london-ban-mother-father-words-admission-forms-politically-correct-fascism
---
---
---
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 11:53:29   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1581 príspevkov
Fakt "krása". :roll: To je čistá cesta do pekla. Asi treba znovu aby niektoré civilizácie padli ľudovo povedané na hubu a pozviechali sa lebo tá pohodlnosť čo tu je dnes už začala deformovať.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 12:07:41   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
Táto štúdia sa stáva prelomovou a mohla by čoskoro prekričať už takmer pol storočia starú propagandu, ktorá presvedčila milióny žien, že tabletka ich “oslobodí”. Skutočnosťou je, že zničila nespočetné životy
Mišo, dúfam že si uvedomuješ, že takto popísaný záver je jednoducho povedané lož (ak tymi "zmarenými životmi" myslíš tie ženy, čo spáchali samovraždu).
Predpokladám že ovládaš aspoň základné princípy štatistických zisťovaní a porovnávaní. A že jednoducho vyvodiť takýto záver je v rozpore so všetkým, čo v štatistike platí.
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 16:14:17   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
chces tym povedat ze percento 7 000 voci 500 000 je tak male ze nepresahuje statisticku chybu ?
asi treba priratat aj tie zeny ktore mali subjektivne obtiaze po nasadeni hormonalnej antikoncepcie
(ten udaj v clanku nie je)
samozrejme predpokladam ze v referencnej skupine je pocet samovrazd nula
(inak treba hodnotit porovnanim s referencnou skupinou)

zrejme zavisi aj od spracovania dat
napriklad ak sa problemy prejavili takmer vo vsetkych pripadoch cca 2 mesiace po tom ako zacali brat antikoncepciu tak to uz sa da uvazovat o urcitom vplyve
stale ale ostava ze to bolo opacne a sice ze antikoncepciu zacali brat kvoli nejakym inym problemom ktore potom viedli k samovrazde.
Chcelo by to precitat si uvedenu studiu aj v suvislostiach

neuvazoval som az tak do hlbky, ale vedel som z lekarskych kruhov ze uzivat akekolvek hormony je vazna a rizikova vec
(vacsina lekarov ju odmieta brat)
preto aj samotnu hormonalnu antikoncepciu povazujem za rizikovu
a teda ked som narazil na tuto studiu nemal som potrebu konfrontovat ju hlbsie a zamyslat sa nad nou viac
mame teraz moznost o tom podiskutovat ... :-)
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 18:42:37   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
Vidím, že zrejme naozaj nerozumieš, v čom je chyba v tvojej úvahe.

Skúsim to tak, že ti dám podobný príklad a naschvál vo vyhodnotení urobím rovnakú chybu, ako ty.

Počet samovrážd v katolíckom Poľsku za rok 2012 predstavoval 16,6 osoby na 100 000 obyvateľov.
V rovnakom období počet samovrážd v moslimskej Saudskej Arábii predstavoval len 2,8 osoby na 100 000 obyvateľov.

Táto štúdia sa stáva prelomovou a mohla by čoskoro prekričať už takmer dvetisíc rokov starú propagandu, ktorá presvedčila milióny ľudí, že katolícka viera v Krista ich “oslobodí”. Skutočnosťou je, že katolícka viera zničila nespočetné životy.

---------------------

Už rozumieš, v čom si vo vyhodnotení urobil chybu?
Referenčná skupiny "ženy užívajúce HAK" a referenčná skupina "ženy neužívajúce HAK" nie sú totožné skupiny.

Tvoje vyhodnotenie by platilo, ak by si vedel dokázať, že bez užívania hormonálnej antikoncepcie by tie ženy samovraždu nespáchali.
Jednoducho, tie vzorky (užívajúce HAK / neužívajúce HAK) nie sú rovnocenné skupiny, ktoré by sa dali porovnávať.
Výsledky štúdie by sa dali interpretovať aj tak, že ženy, ktoré majú psychické problémy a spáchajú samovraždu sú náchylnejšie užívať HAK. Ale nemáš dôkaz, že ak by si im užívanie HAK zakázal, tak by samovraždu nespáchali.

Dôkaz o príčinnej súvislosti "užívanie HAK" => "samovražda" by napríklad bol, ak by si mal nejaké územie, kde by HAK bola zakázaná a následne po povolení HAK by sa zvýšil počet samovrážd v skupine žien 15-40 rokov, pričom väčšina tých, čo by samovraždu spáchali boli ženy, užívajúce HAK.

--------------------

Zober si napríklad Slovensko. Boom v propagácii a užívaní HAK (nové rôzne druhy, častejšie predpisovanie...) bol po prevrate po roku 1989. Ak by platila tvoja úvaha, v skupine žien by zhruba v rokoch 1990,1991 a neskôr mal štatisticky významne vzrásť počet samovrážd.
Skutočnosť máš tu: http://img.topky.sk/900px/1413673.png/graf-vyvoj-samovrazdy-Slovensko.png
po r. 1990 tam skôr môžeš sledovať mierny pokles. Môžem to interpretovať tak, že bez užívania HAK sú ženy náchylnejšie k samovraždám?

--------------------
Podobne: podľa tohto článku https://www.webnoviny.sk/myslite-vopred-interrupcia-alebo-antikoncepcia/ v Nemecku užíva HAK 30-40% žien 15-40y, na Slovensku len 15%.
Ak platí to, čo si napísal ty, malo by to byť vidno aj pri porovnaní počtu samovrážd Slovensko/Nemecko. Počet samovrážd na 100 000 osôb je Slovensko 10,1 a Nemecko 9,2 https://viralne.pluska.sk/pocet-samovrazd-na-mape-europy/

--------------------

Neobhajujem HAK, myslím že nie je zdraviu prospešná (obdobne ako napr. fajčenie, pitie alkoholu, obezita... proste je to ďalší z rizikových faktorov, pri ktorom treba zvážiť prínosy a škody pre organizmus), ale tvoja implikácia z toho výskumu "užívanie HAk" => "viac samovrážd" je nezmysel a vyplýva z chybnej interpretácie výsledku štatistického zisťovania.
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 22:00:01   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
jery
bola to citacia, cize nie moja uvaha, ale v zasade som sa s nou stotoznoval

rozmyslam preco obe skupiny nie su rovnake
predpokladal som totiz ze ak ide o tu istu kulturu povedzme v ramci jedneho naroda (a teda mentality) ze staci zobrat dostatocne reprezentativnu vzorku(vo vzorke su zastupene v spravnom pomere vsetky skupiny obyvatelstva) a teda by mali byt obe skupiny rovnake
Pokial viem napriklad lieky sa testuju prave takto (dve skupiny pacientov a jedna z nich dostava placebo a druha skutocny liek)
a rovnakost je v tom ze maju rovnaku chorobu ktoru chceme liecit
ano samovrazda moze mat rozne priciny a je tazsie zabezpecit rovnaku startovaciu ciaru

Citácia:
ženy, ktoré majú psychické problémy a spáchajú samovraždu sú náchylnejšie užívať HAK.
ano tento faktor by mohol skreslit ten vyskum ako som aj naznacil v predoslej odpovedi

Citácia:
v Nemecku užíva HAK 30-40% žien 15-40y, na Slovensku len 15%.
Počet samovrážd na 100 000 osôb je Slovensko 10,1 a Nemecko 9,2
toto je argument na zamyslenie
i ked samozrejme nie je 100% pretoze ide odlisne skupiny obyvatelov (v nemecku sa predsa len inak zije ako u nas) ale kulturne sme si relativne dost blizki

Citácia:
Neobhajujem HAK, myslím že nie je zdraviu prospešná
kamoska chcela zacat pouzivat HAK ale ked si precitala na letaku mozne komplikacie tak to vratila spat do lekarne. aj lekari co poznam nemaju k HAK pozitivny vztah

Citácia:
implikácia z toho výskumu "užívanie HAk" => "viac samovrážd" je nezmysel a vyplýva z chybnej interpretácie výsledku štatistického zisťovania.
asi by to chcelo kvalitativnu analyzu vacsieho poctu ludi
ak velke percento zien po nasadeni HAK vykazuje subjektivne obtiaze, tak je vazne podozrenie na pricinu

asi by to chcelo pozriet si povodne znenie zaverov studie a nie len skresleny novinovy clanok
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.11.2017 22:38:27   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
predpokladal som totiz ze ak ide o tu istu kulturu povedzme v ramci jedneho naroda (a teda mentality) ze staci zobrat dostatocne reprezentativnu vzorku(vo vzorke su zastupene v spravnom pomere vsetky skupiny obyvatelstva) a teda by mali byt obe skupiny rovnake
Pokial viem napriklad lieky sa testuju prave takto (dve skupiny pacientov a jedna z nich dostava placebo a druha skutocny liek)
a rovnakost je v tom ze maju rovnaku chorobu ktoru chceme liecit
Fakt nerozumieš že tie skupiny nie sú rovnaké? :)

To, čo popisuješ ty (testovanie liekov atd) naozaj funguje na dvoch zhruba rovnakých skupinách - tieto dve skupiny vyberú vedci, ktorí liek testujú a v rámci možnosti sú obe skupiny navzájom kompatibilné. Všetky osoby v oboch skupinách majú chorobu zhruba v rovnakom štádiu.
Takže základná podmienka, aby platili tvoje závery je - aby ženy v oboch skupinách (užívajúce HAK, aj "čisté") mali rovnaký sklon k psychickým poruchám a samovraždám. A toto jednoducho nevieš dokázať, že platí (na rozdiel od toho výskumu nových liekov).

Pri tom tvojom výskume nik nevyberal dve podobné skupiny s rovnakým sklonom k psychickým poruchám - pochop, že nikto nezobral HAK a neprišiel za pár stovkami žien s tým, že "vy budete teraz 2 roky užívať HAK a vy ju dva roky užívať nebudete". Oni už pozorovali dve skupiny žien, ktoré už vznikli ešte pred začiatkom výskumu.
Tie dve skupiny vznikli nezávisle na požiadavke výskumníkov - proste časť žien si z nejakého dôvodu vybrala HAK a časť nie. A stačí ak existuje vzťah medzi voľbou používať HAK a vyšším sklonom k psychózam, depresiám a podobne - a už máš tvoj záver totálne nabúraný.

Naschvál som použil ten príklad s katolíckym Poľskom a moslimskou Saudskou Arábiou, kde je do očí bijúce, že som zámerne ignoroval akékoľvek iné rozdiely v oboch skupinách, a sústredil som sa iba na náboženstvo a z tohoto jedného rozdielu som odvodil závery, ktoré sú zrejme chybné.
Pochop. že tvoje tvrdenie "...ze staci zobrat dostatocne reprezentativnu vzorku(vo vzorke su zastupene v spravnom pomere vsetky skupiny obyvatelstva) a teda by mali byt obe skupiny rovnake..." v tom tvojom prípade neplatí.

Minimálne - budú v oboch skupinách rovnomerne zastúpené katolíčky?
- ak nebudú - nie je existencia katolíckej viery určitým "brzdiacim" elementom v prípade, ak chce spáchať samovraždu?

(toto je len jeden príklad o rozdieloch v oboch skupinách. A je možné, že vo vzťahu k možnej samovražde existuje X ďalších prvkov, nezávislých od užívania HAK).

ty proste tvrdíš, že "užívanie HAK" => "väčšia pravdepodobnosť samovraždy"
ja ťa upozorňujem, že kľudne môže platiť (zjednodušene):
"existencia faktorov X1, X2, X3..." => "väčšia pravdepodobnosť samovraždy" AND "existencia faktorov X1, X2, X3..." => "pravdepodobnejšie užívanie HAK"

a minimálne príklad Nemecko/Slovensko, resp. Slovensko pred r. 1989 / Slovensko po r. 1989 naznačuje, že asi tvoj zjednodušený pohľad nie je správny.

PS: ten citovaný článok bude asi z Hlavných správ, nie? :) Tie sú známe tým, že perfektne dokážu ohýbať fakty tak, aby vyhovovali ich videniu sveta.
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.11.2017 11:36:42   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
tie skupiny nie sú rovnaké?
ale ved uznavam ze nie je jasne ci su rovnake(podla vsetkeho skor nie) a mali by byt ak chceme robit vyskum
Citácia:
ty proste tvrdíš, že "užívanie HAK" => "väčšia pravdepodobnosť samovraždy"
ja to netvrdim ale citujem a mal som dojem ze uz v predoslom prispevku som uznal ze toto tvrdenie neplati ale asi som to nenapisal dostatocne zretelne
Ano s najvacsou pravdepodobnostou skupiny nie su rovnake (neviem ako to vyberali vyskumnici ale podla vsetkeho toto asi zanedbali)
ano z daneho vyskumu nevyplyva ze HAK vedie k samovrazde (nevylucujem kvalitativnu analyzu ktora by mohol nieco ukazat alebo aspon naznacit)
zvysok su moje uvahy nad tym ...

ja ti neoponujem ale v zasade suhlasim. len este premyslam nad tym vsetkym
chcelo by to povodnu studiu, teda zdroj a nielen novinove clanky, pripadne ich preklady (predpokladam ze HS to prevzali z nejakych bulvarnych novin)

Citácia:
kľudne môže platiť (zjednodušene):
"existencia faktorov X1, X2, X3..." => "väčšia pravdepodobnosť samovraždy" AND "existencia faktorov X1, X2, X3..." => "pravdepodobnejšie užívanie HAK"
myslim ze samovrazda je sposobena viacerymi faktormi medzi ktore HAK moze a nemusi patrit
moj odhad je ze ano (aspon v niektorych pripadoch) ale zo studie nie je jasny dokaz (je mozne ze original to ma, ale z toho co bolo zverejnene to vyzera ze spravili metodicku chybu pri vyhodnocovani)
a samozrejme moze byt ako ako pises ty a sice ze nejde o pricinnu suvislost ale o rovnake faktory

------
moj odhad a nazor na vec
Citácia:
ak zena ma hormonalne problemy uziva HAK pretoze musi z lekarskych dovodov tak tam nepredpokladam problem pretoze je to smer k zdraviu (doplname latky na normalny stav ktore telo normalne vyraba ale pre problemy obmedzilo vyrobu)

ak zena nema problemy a uziva HAK tak tam si myslim (ale zrejme to zatial nie je dokazane) ze urcite riziko zdravotnych problemov je vratane samovrazdy

samovrazda je samozrejme multipricinna vec ale HAK moze byt jeden z faktorov (hormony ovplyvnuju emocny stav a teda aj labilitu psychiky - ich nadbytok v tele nemusi urobit dobre organizmu)
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.11.2017 14:33:45   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
Ano s najvacsou pravdepodobnostou skupiny nie su rovnake (neviem ako to vyberali vyskumnici ale podla vsetkeho toto asi zanedbali)
Asi nezanedbali; v takomto prípade nevytvoríš dve rovnaké skupiny. Neviem si celkom predstaviť, ako donútiť napr 500 žien, spĺňajúcich kritéiá pre zaradenie do testovanej vzorky, aby niekoľko rokov na účely výskumu brali HAK :)
Proste pracovali s tým, čo mali k dipozícii, len pri popise výsledku bolo treba zohľadniť fakt o nerovnakých porovnávaných skupinách.

misojogi píše:
ak zena nema problemy a uziva HAK tak tam si myslim (ale zrejme to zatial nie je dokazane) ze urcite riziko zdravotnych problemov je vratane samovrazdy
Mišo, všimol si si hore môj príklad so Slovenskom do roku 1989 a po roku 1989? Tam je podmienka rovnakej testovacej vzorky splnená - boli to tie isté ženy spred roka 89 ktorým sa po prevrate otvoril prístup k celému spektru HAK (a aj spotreba HAK v týchto rokoch výrazne rástla). Čiže mali by (s nejakým ročným, dvojročným oneskorením) rovnako rásť aj samovraždy v skupine žien Slovenska. Ale skutočnosť bola opačná. Čo hovoríš na toto?

A len otázočka na koniec - áno, HAK nie je dobrá vec pre organizmus (rovnako ako nie je dobrá vec fajčenie, obezita, požívanie alkoholu... napríklad ...a ktoré vedú aj k závažným zdravotným problémom). Prečo tak výrazne bojujete práve proti HAK a nie proti všetkým týmto neduhom?
Resp. inak - predpokladám, že katolíčka HAK brať nebude (nie ani kvôli zdravotným, ale skôr kvôli ideologickým dôvodom). Je problém, ak sa iná žena rozhodne dobrovoľne HAK užívať? O negatívnych účinkoch HAK sa vo všeobecnosti vie (rovnako ako sa vie o negatívnych účinkoch fajčenia, obezity, požívanie alkoholu...), tak je to na zvážení tej ženy. Rovnako ako sa niekto rozhodne neprestať fajčiť a riskovať zvýšené riziko rakoviny pľúc, rovnako to platí aj pri HAK.
Mám totiž dojem, že ten boj voči HAK z vašej strany nemá v sebe dôvody zdravotné (to by ste totiž rovnako bojovali proti fajčeniu, obezite, požívaniu alkoholu... kde sú tie riziká minimálne rovnaké), ale že to sú skôr dôvody ideologické.
Hore
 Profil  
 
Poslať 01.12.2017 23:49:43   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
všimol si si hore môj príklad so Slovenskom do roku 1989 a po roku 1989? Tam je podmienka rovnakej testovacej vzorky splnená - boli to tie isté ženy spred roka 89 ktorým sa po prevrate otvoril prístup k celému spektru HAK (a aj spotreba HAK v týchto rokoch výrazne rástla). Čiže mali by (s nejakým ročným, dvojročným oneskorením) rovnako rásť aj samovraždy v skupine žien Slovenska. Ale skutočnosť bola opačná. Čo hovoríš na toto?
Asi je problem splnit uplnu zhodu skupin
totizto aj zeny pred 1989 a po roku 1989 nie su tie iste - Nezna revolucia nas vsetkych dost zmenila
(aj mna vratane)
inak by to bol dobry argument
ako som povedal suhlasim v tom ze samovrazda maval mnozstvo roznych pricin a teda HAK nemusi byt vyrazne vplyv na samovrazednost zien a neda sa jednoducho preukazat (chcelo by to aj kvalitativnu analyzu - ktora mozno v povodnom dokumente je a mozno nie - neviem)

.
Citácia:
Prečo tak výrazne bojujete práve proti HAK a nie proti všetkým týmto neduhom?
samozrejme uznavam ze vsetky uvedene neduhy su zle
preco HAK je vyrazne horsi ako ostatne? (lebo nie je to len zdravotny problem ale aj ideovy problem)
Podla mna preto lebo narusa chapanie sexu v spolocnosti - ma ideologicke pozadie - podla mna je za tym marxizmus - ktory hlasal tzv. oslobodenie zeny od manzelstva a od deti (uz v slov. ale aj inej literature 19 storocia su o tom zmienky - napr pamatam si poviedku Gejzu Vamosa na tuto temu)
RKC vsetky druhy ATK chape ako chybne a dovod je pomerne jasny - ATK odnima sexu jeho zakladny primarny vlastny ucel - rozmnozovanie - tak sa sex stava bezucelnym spotrebnym tovarom v chapani spolocnosti a ludi
Velmi pekne to vystihol V.Frankl, ktory zivot chape ako zmysluplny a ak zmysel zivota chyba nastava zameranie na slast(Freud) alebo moc(Adler)
Pri sexe to vidno velmi jasne - ak chyba zameranie na ucel ostava uz len zameranie na slast, ktora sa stava primarnou a teda jedinym ucelom sexu - sex sa stava bezucelnym a samoucelnym. Clovek sa stava bezcielnym.
(opat plati ze clovek samozrejme ma vela vrstiev osobnosti takze je to urcite zjednodusenie, ale myslim si ze trend som vystihol).
.
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.12.2017 1:12:24   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
pekny clanok k teme HAK
https://www.postoj.sk/28729/oslobodenie-od-antikoncepcie
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1049 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 70  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: