Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 704 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
Autor Správa
Poslať 07.10.2017 20:22:05   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1296 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
Mal si otca... Spomínaš si na jeho slová? Na jeho rady počas života? Na jeho názory? Na to ako ste išli ja neviem na ryby/do posilovne/školy/hrať futbal atď? Spomínaš si keď si sa s ním rozprával o dievčatách? O sexe? O láske? O masturbácii o polúcii? A pod.
Len sa tolko nelutuj.
Mal som otca - ale NIC z toho, co vravis som s nim NIKDY nezazil. :)
A bol to milujuci a obetavy otec, dobry ako chlieb !!!
Proste si neidealizuj nieco, co si nepoznal, a myslis si, ze ini poznali.
Nic idealneho na tomto svete neexistuje ...
Ja si to neidealizujem. Vidím aký si ty ako výsledok jeho výchovy a keď si opísal jeho aký bol je zaujímavé, že ty sa správaš tak ako sa má správať muž aspoň tu na fóre neviem či aj v živote a aj podľa dlhodobého prispievania tu si ovplyvnený aj ním. Takže zjavne zaúradoval aj on v tvojom prípade. Neidealizujem si to. Len som ti dal pár príkladov čo mne chýbalo čo mal každý môj kamoš v živote a ja nie. Zatiaľ čo ja som nevedel ako byť muž a tým som často bol mimo kolektívu. Oni boli v kolektívoch prirodzene a patria niekam. Ja nie. Čo už. Zatiaľ čo oni sa naučili žiť v tomto systéme ja nie. Neviem sa zaradiť medzi ľudí tak ako ostatní. Už som to dávno vzdal. Je to tým, že nie som ako muž nech robím čokoľvek. Neviem ti to opísať ale mne to chýba stále. Často sa zamýšľam nad tým a pozorujem iných ako byť tým čo som nemal nikdy poriadny vzor. Nedá sa ti to opísať človeku čo niečo mal a nikdy nezažil čo to je nemať v kritickej fáze vývoja. A nie neľutujem sa. Nejde o mňa ale chápem ako to človeka poznačí čo ty nemáš ako spoznať.
misojogi píše:
Citácia:
vobec nezalezi na pohlavi, ale na tom, AKI SU TO LUDIA.
predovsetkym zalezi aki su o ludia ale zalezi aj na to pohlavi
Citácia:
Len sa tolko nelutuj.
Mal som otca - ale NIC z toho, co vravis som s nim NIKDY nezazil. :)
A bol to milujuci a obetavy otec, dobry ako chlieb !!!
nelutuje sa ale ma to zidealizovane, kazdy otec je iny
ale je prirodzene ze tuzil mat otca, je chybou mu to vycitat
je jasne z zivot niekedy prinesie ze clovek nema otca , ale je zle ked sa to deje zamerne pod vplyvom propagandy LGBT
a to je jadro kritiky

pomoze potom tzv. nahradna otcovska postava, cize nejaky iny muz ktory doplni co chyba ako sa to stalo aj v tomto prripade
zial propaganda tvrdi nieco ine a sice ze otec vobec nie je potrebny, ze dve matky ho plne nahradia a ze staci materialne zabezpecenie z ich strany
a to je velky omyl
Neľutujem sa to máš pravdu. A neidealizujem si to. Spoznal som veľa otcov mojich kamarátov a našli sa aj extrémne prípady. Ale prečo si mám predstavovať to zlé ak mi niečo chýba dobré? Veď vždy sa dá všetko predstaviť si najhoršie. A k zvyšku čo tvrdíš súhlasím na 100%. Každé dieťa chce oboch rodičov rôznych pohlaví. To je zakorenené v deťoch. Tisíce rokov evolúcie nevykoreníš za jednu pomýlenú generáciu.

Poslať 07.10.2017 22:20:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10918 príspevkov
Citácia:
Každé dieťa chce oboch rodičov rôznych pohlaví. To je zakorenené v deťoch. Tisíce rokov evolúcie nevykoreníš za jednu pomýlenú generáciu.
:palec: :potlesk: :objatie:

Poslať 08.10.2017 0:04:28   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
certovo kopytko v detailoch
Citácia:
Násilie voči ženám je brutálna forma diskriminácie, ktorá sa deje v každej spoločnosti a v krajine EÚ. Podľa posledných údajov http://www.coe.int/en/web/portal/-/eu-signs-council-of-europe-convention-to-stop-violence-against-women:

Jedna z troch žien v EÚ sa stala obeťou fyzického a / alebo sexuálneho násilia od veku 15 rokov;
Jedna z 20 žien bola znásilnená;
Polovica (55%) žien zažila sexuálne obťažovanie;
Jedna z troch žien zažila psychologické zneužívanie partnerom;
Jedna z troch žien zažila fyzické alebo sexuálne násilie dospelými počas detstva.

Tak tvrdé argumenty sa ťažko vyvracajú, najmä ak sa spájajú s dnes bežnými floskulami, ako: vy nie ste proti násiliu?, alebo ešte tvrdšie, vy podporujete násilie na ženách, alebo dokonca Putin podporil domáce násilie voči ženám tým, že ho dekriminalizoval. Lenže do krásneho obalu boja proti násiliu na ženách sa pribalili aj „drobnosti“ ktoré by mali tiež budiť pozornosť.
https://blog.postoj.sk/27365/istanbulska-dohoda-po-prijati-eu-ako-dalej
Citácia:
Odmietnutie služieb sexuálneho a reprodukčného zdravia a práv, vrátane bezpečného a legálneho potratu, je formou násilia voči ženám a dievčatám
, hovorí text. Poslanci EP zdôrazňujú, že ženy a dievčatá musia mať kontrolu nad svojimi telami.
Citácia:
„Ratifikácia Istanbulského dohovoru je rozhodujúca, ale nepostačuje. Žiadam záväzný právny akt, ktorý by zabezpečil aby sa opatrenia Istanbulskej konvencie stali súčasťou právneho systému členských štátov.“
Citácia:
ID zasahuje do veľmi intímnych oblastí, ktoré sú v kompetencii suverénnych krajín. EÚ je postavené pred oveľa delikátnejší problém. Pokiaľ EÚ pozostáva z suverénnych krajín, tak zasahovanie do vnútra je predsa ako tak obmedzené. Aj tak sa tvrdí, že okolo 60 – 80% legislatívy členských krajín má spoločný pôvod. Ak sa presadí federálna forma, tak sa bude zrejme otvárať aj Lisabonská zmluva z roku 2003, teda z obdobia, keď EÚ malo len 15 členských krajín. Z tohto dôvodu bude vytváraný tlak na členské krajiny, ako to naznačujú sústavné snahy modernistov prinášajúcich stále nové a novšie ľudské práva, ktoré nie sú zakotvené napr. v Charte ľudských práv prijatej Generálnym zhromaždením OSN v roku 1948.
Cize zas Brusel hlada sposob ako znasilnit clenske krajiny - je mi z toho zle!!! :evil: :cry:

Poslať 08.10.2017 10:02:30   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 17969 príspevkov
l1ve_D píše:
Každé dieťa chce oboch rodičov rôznych pohlaví. To je zakorenené v deťoch. Tisíce rokov evolúcie nevykoreníš za jednu pomýlenú generáciu.
Naozaj ?
Je zaujimave, ako vsetci zabudaju, ze Homo sapiens v nam podobnej forme zije na Zemi uz minimalne desiatky tisic rokov, a za tie tisice rokov ludska spolocnost presla roznymi "modelmi" spoluzitia.
Ludia maju tendenciu "vidiet" iba 1-2 generacie dozadu a za "normalne" vacsinou povazuju stav z tej predoslej generacie. :)

Ak sa naozaj chces odvolavat na evoluciu, sam dokazes, ze nemas pravdu.
Momentalne je to tak, lebo je to tak. Bodka.

Ale v minulosti to tak nebolo a nikde nie je napisane, ze aj v buducnosti to tak bude.
A to, z hladiska evolucie, plati uplne o vsetkom. :)

Poslať 08.10.2017 22:34:23   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
Citácia:
uz minimalne desiatky tisic rokov, a za tie tisice rokov ludska spolocnost presla roznymi "modelmi" spoluzitia.
je otazne ze nakolko to bol vtedy uz clovek a tak isto ze nakolko sa rozne modely naozaj osvedcili
osobne si myslim ze pretrvalo to co sa osvedcilo, cize klasicka rodina, ktora aj vychadza zo zdraveho rozumu (Otec-Matka a deti)

Poslať 09.10.2017 8:42:54   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3761 príspevkov
nech boli modely spolužitia akékoľvek, ale nikdy nebolo možné aby dve ženy alebo dvaja muži tvorili rodinu a splodili deti.

Poslať 09.10.2017 11:37:59   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
misionar3 píše:
nech boli modely spolužitia akékoľvek, ale nikdy nebolo možné aby dve ženy alebo dvaja muži tvorili rodinu a splodili deti.
vraj kedysi tlupa fungovala ako liga vo futbale "kazdy s kazdym" a tak nikto nevedel kto je jeho dieta a kto nie ...
ale to moze byt aj len vymysel a hypoteza a navyse: to ma byt ako nas vzor? "Grupak" ma byt model noveho spoluzitia?

Poslať 09.10.2017 11:39:21   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
https://www.postoj.sk/27400/detom-ulahcujeme-cestu-k-neuspechu
dobrych ucitelov je malo ...
Citácia:
Je oveľa viac nekritických rodičov, ktorí by za dieťa spravili všetko a všetko vnímajú cez jeho pohľad. Často im robia úlohy alebo až neprimerane pomáhajú. Ak rodič siedmaka povie, že sa učil s dieťaťom, tak to dieťa už sotva niekedy naučíte samostatnej práci. Podobne, ak máte problematické dieťa a rodič spolupracuje s učiteľom, dá sa naozaj spraviť veľa, ak má desať-jedenásť rokov. Ale keď rodič pätnásťročného žiaka sa pri každom probléme postaví na stranu žiaka a potom sa k nám chodí „vypravdovať“, tak tomu dieťaťu škodí. Ak im ponúkneme, aby šli do konfrontácie aj s druhou stranou, to odmietnu, ich dieťa je nedotknuteľné. Ako potom chcú fungovať v živote? A nám kážu o demokracii.
o demokracii "kazu" rozni slnieckari :evil:

Poslať 10.10.2017 9:34:07   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
aj heteropartneri vedia utyrat dieta na smrt, avska v pripade homopartnerov castokrat politicka korektnost brani pripad riesit dokial sa neprevali nieco taketo extremne
http://www.hlavnespravy.sk/brit-na-smrt-utyral-dievcatko-ktore-si-s-partnerom-adoptoval/1165998
Citácia:
Matthew Scully-Hicks mal spolu s partnerom dievčatko v starostlivosti už v septembri roku 2015, teda od jej desiatich mesiacov a od začiatku sa usiloval o jej adopcii. Dva týždne potom, čo bol proces adopcie dokončený, Elsie zomrela.

Nariadená pitva preukázala, že Scully-Hicks dievča v čase, keď bol jeho partner v práci, týral opakovane. Už skôr jej privodil krvácanie do mozgu, zlomil jej tiež niekoľko rebier a členok. V januári bola dokonca Elsie hospitalizovaná so zranením na hlave, lekári ale uverili tomu, že spadla zo schodov a po štyroch hodinách ju prepustili.

Poslať 10.10.2017 13:50:11   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 17969 príspevkov
misojogi píše:
aj heteropartneri vedia utyrat dieta na smrt, avska v pripade homopartnerov castokrat politicka korektnost brani pripad riesit dokial sa neprevali nieco taketo extremne
http://www.hlavnespravy.sk/brit-na-smrt-utyral-dievcatko-ktore-si-s-partnerom-adoptoval/1165998
Citácia:
Matthew Scully-Hicks mal spolu s partnerom dievčatko v starostlivosti už v septembri roku 2015, teda od jej desiatich mesiacov a od začiatku sa usiloval o jej adopcii. Dva týždne potom, čo bol proces adopcie dokončený, Elsie zomrela.

Nariadená pitva preukázala, že Scully-Hicks dievča v čase, keď bol jeho partner v práci, týral opakovane. Už skôr jej privodil krvácanie do mozgu, zlomil jej tiež niekoľko rebier a členok. V januári bola dokonca Elsie hospitalizovaná so zranením na hlave, lekári ale uverili tomu, že spadla zo schodov a po štyroch hodinách ju prepustili.
V oboch pripadoch to treba riesit rovnako - vinnika rozstvrtit ! :evil:
Pomaly ...

Poslať 11.10.2017 0:55:50   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
Citácia:
vinnika rozstvrtit !
dve tehly by nestacili ?

Poslať 12.10.2017 10:38:40   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov

Poslať 12.10.2017 11:11:46   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
https://www.postoj.sk/27430/ked-veriaci-pochybuju-ci-ma-zmysel-volit-krestansku-stranu

Citácia:
„Pretože ich vedenia sú neochvejne presvedčené, že naša príslušnosť k EÚ nemá rozumnú alternatívu. Takže ak sa spor o kvóty vyhrotí, padnú zvolení odporcovia kvót radi za obeť záujmom EÚ,“ píše Fuchs.
Tvrdí, že nie je šanca, aby bruselské elity v tejto otázke zmenili názor. Dôvodom je to, že najmenej štvrťstoročie sú už fanaticky oddané ideológii multikulturalizmu a politickej korektnosti. „Medzi našimi kresťanskými politikmi sú určite poctiví, zdatní úradníci, ale, bohužiaľ, bez potrebného rozhľadu. Po šialenosti s migračnou krízou síce už aj oni sem-tam niečo ceknú proti multikulturalizmu či politickej korektnosti, ale do ideologických súvislostí si ich dať nevedia. Nikto im neprezradil, že ide o varianty totalitnej ideológie neomarxizmu, ktorá vzišla z programovej nenávisti voči tradičnému Západu, a preto vyhlásila kresťanským hodnotám nezmieriteľný boj,“ myslí si Fuchs.

„Naši kresťanskí politici by sa mali učiť u Poliakov a u Orbána. Tieto voľby totiž nie sú len ďalšími v rade. Možno sa v nich nezvratne rozhoduje o našom osude, okrem iného aj o slobode vierovyznania. Zodpovedná voľba kresťanov preto nemôže byť prounijná, to znamená promoslimská, a teda protikresťanská. Oveľa pravdivejšie hodnotia naše bytie v EÚ Robejškovi Realisté, Machovi Svobodní či Okamura – teda politici (pokiaľ viem) nie kresťanskí. Že by aj tu platilo, že prví budú poslední...?“ končí svoj text Fuchs.

Poslať 17.10.2017 10:08:24   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 10918 príspevkov
Citácia:
8 mužských rád od grófa z 18. storočia, ktoré sú aktuálne aj dnes
4

Svet 17. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Prvotriedne odporúčania, ktorá sa aj dnes hodia vám i vašim synom
Ilustračné foto

4. gróf Chesterfieldský, ktorý sa narodil v Londýne v roku 1694, v priebehu mnohých rokov písal listy svojmu synovi, ktoré neskôr boli zverejnené. V listoch synovi Chesterfield radí potomkovi, ako sa najlepšie dvoriť ženám, ako chodiť na toaletu, ako si čistiť nechty a poučuje ho vo všetkých ostatných oblastiach života. Tieto rady sú aktuálne aj dnes.

O nechtoch

“Je potrebné, aby špičky tvojich nechtov boli hladké, čisté a bez čiernych lemov, ktoré zvyčajne majú jednoduchí ľudia. Špičky nechtov musia byť zaoblené, čoho ľahko dosiahneš, keď si ich budeš opatrne odstrihávať; vždy keď si budeš upravovať ruky, čistí si kožtičku okolo nechtov.”

O tanci

“Podľa tradície sa môže stať, že mladý človek bude musieť tancovať, preto si pamätaj, že sa musíš naučiť dobre tancovať. A ani keď bude niečo vyzerať smiešne, nesmieš pri tom smiešne vyzerať ty. ”

O ústach

“Ak sa človek nestará o svoje ústa, môže za to potom draho zaplatiť … Preto chcem, aby si si ráno hneď po prebudení štyri až päť minút čistil zuby mäkkou kefkou a použil na to teplú vodu, potom si päťkrát až šesťkrát vypláchni ústa.”

O mäse a hydine

“Nemôžem ukončiť rozhovor, aby som ti nepovedal, ako je dôležité dobre narezať mäso a hydinu; hoci je to maličkosť, každý z nás to musíme robiť dvakrát denne, a keď to človek nevie, je pre neho dokonca taká maličkosť problémom.”

O sebadôvere

“Nič tak nezhadzuje mladého človeka a netlačí ho do zlej spoločnosti, či už je to mužská alebo ženská spoločnosť, ako bojazlivosť a nedostatok sebadôvery. Ak si sám myslí, že sa nezapáči dáme, môže si byť istý, že to tak aj bude.”

O ušiach a nose

“Dôkladne si ráno čistí uši a snaž sa dobre vysmrkať vždy, keď sa k tomu naskytne dobrá príležitosť, ale nikdy sa potom nepozeraj na vreckovku.”

O diamantových prackách

“Som veľmi rád, že si dostal diamantovýé pracky v poriadku. Chcem len, aby si ich nemal krivo na svojich črieviciach, a aby ich pančuchy nezakrývali. Mrzelo by ma, že by si zo seba urobil úžasného šviháka, ale je pravda, že je lepšie byť švihák ako lajdák. ”

O prirodzených potrebách

“Poznal som jedného človeka, ktorý si tak vážil svojho času, že nechcel strácať ani tie minútky, ktoré musel venovať prirodzeným potrebám … Preto si vždy kúpil nejaké lacné vydanie kníhy, vytrhol z nej dve stránky a bral si ich so sebou na záchod, kde si ich najprv prečítal a potom ich obetoval. Tým ušetril veľa času a radím ti, aby si nasledoval jeho príklad … Akúkoľvek knihu, akú týmto spôsobom prečítaš, si dobre zapamätáš. ”
http://www.hlavnespravy.sk/8-muzskych-rad-od-grofa-z-18-storocia-ktore-su-aktualne-aj-dnes/1174718

[ Príspevkov: 704 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť