Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Správa
Poslať 18.05.2017 23:43:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10467 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
aj tak jednoznacne najlepsi vyrok, samozrejme z kruhov samozvanej slovenskej intelektualnej "elity", aspirujuci priam na samoudelenie "Anti homo-sapiens roka", je tento:

"Atentáty z Nice, Paríža a iných európskych miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity. Obete psychopatov vnímame aj ako symbolických hrdinov a hrdinky, ktoré zahynuli kvôli nášmu životnému štýlu a ľahkosti existencie, ktorú pestujeme aj v reakcii na to, že žiaden iný kontinent nemal toľko obetí náboženského a politického násilia, ako my."

M.Havran, FB status, 2016
Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz4hT8sorYg
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.05.2017 0:22:52   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11015 príspevkov
misojogi píše:
aj tak jednoznacne najlepsi vyrok, samozrejme z kruhov samozvanej slovenskej intelektualnej "elity", aspirujuci priam na samoudelenie "Anti homo-sapiens roka", je tento: "Atentáty z Nice, Paríža a iných európskych miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity."
takú nejakú cenu za ten výrok Havran aj dostal: http://www.napalete.sk/anketu-o-najabsurdnejsi-vyrok-roka-2016-vyhral-michal-havran/

misojogi píše:
Citácia:
Pokiaľ viem, na prítomnosť HIV sa darovaná krv kontroluje vždy.
tak potom OK. neviem ale ci tam nie je nahodou nejaka inkubacna doba ked HIV uz je pritomny ale len v malom mnozstve lebo sa nestihol rozmnozit ....
práve. tie testy nie sú 100%, iba znižujú riziko. Treba to preto súčasne kombinovať aj s inými opatreniami znižujúcimi to riziko. A to je práve aj vyfiltrovanie rizikových skupín darcov. Na tom nie je nič homofóbne, je to čisto záležitosť štatistickej skutočnosti, že hoci je gajov v celkovej populácii málo, už medzi HIV pozitívnymi mužni sú väčšinou, čo znamená, že sú mnohonásobne rizikovejší než bežná populácia. Ergo etc.
_________________
Už nemať žiadnej vlastnej prosby z lásky k slobode. Veď stačí nám žiť iba o chlebe a o vode a spávať bez podušky na bukovej lavici, len nech tí druhí majú šťastie, radosť na líci. (Janko Silan)
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.05.2017 8:51:01   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 58 príspevkov
Didymos píše:
misojogi píše:
Citácia:
Pokiaľ viem, na prítomnosť HIV sa darovaná krv kontroluje vždy.
tak potom OK. neviem ale ci tam nie je nahodou nejaka inkubacna doba ked HIV uz je pritomny ale len v malom mnozstve lebo sa nestihol rozmnozit ....
práve. tie testy nie sú 100%, iba znižujú riziko.
Vieš o tomto dať niečo bližšie? (že test krvi na HIV nie je 100%... lebo pokiaľ viem, tie testy presné sú).
Asi narážaš na tzv. "diagnostické okno", ale tieto testy nie sú 30eurové testy z lekárne...
Ak by fakt testy boli robené s tým, že 100% nie sú, a však ten zvyšok zachytí náš dotazník... sa čudujem, že jediný prípad prenosu HIV krvou pri transfúzii bol ten nešťastný chalan z východu, čo dostal krv ešte v čase, keď sa testy na HIV nerobili.

Citácia:
Treba to preto súčasne kombinovať aj s inými opatreniami znižujúcimi to riziko. A to je práve aj vyfiltrovanie rizikových skupín darcov.
Ako presne zabráni jedna kolónka v dotazníku homosexuálovi darovať krv, ak je rozhodnutý ju darovať? Veď ju nezaškrtne.

To mi pripomína, ako pri ESTA (vstup do USA) treba odpovedať na otázku, či sa momentálne snažíte zapojiť do teroristickej činnosti alebo do genocídy. :) Tiež by ma zaujímalo, koľkí na tú otázku v dotazníku odpovedali kladne.
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.05.2017 16:01:41   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10467 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Otvoreny list

Desiatky mŕtvych mladých v Manchestri: “Úbohé deti spoločnosti, ktorá nerozozná už viac Zlo”

Manchester 23. mája 2017 (HSP/lnbq/Foto: TASR/AP-Rui Vieira)

Prinášame vám “list” arcibiskupa deťom, ktoré sa stali obeťami nielen teroristického útoku, ale v prvom rade obeťami vlastnej spoločnosti, ktorá ich po celý ich krátky život ochudobňovala o skutočné hodnoty a pravdu zamlčiavala
Manchester: Tínedžerku objímajú dospelé osoby počas odchodu z hotela Park Inn v centre Manchesteru v utorok 23. mája 2017 po výbuchu, ku ktorému došlo na záver pondelňajšieho koncertu americkej popovej speváčky Ariany Grande v Manchesteri.

Drahé deti,

dovolím si vás tak nazvať, aj keď som vás osobne nepoznal. Ale po dlhých hodinách nočnej mory, ktorá nasledovala po ohlásení tohto hrozného atentátu, počas ktorého mnohé z vás prišli o život a mnohí ste ostali zranení, sa cítim byť k vám blízko špeciálnym spôsobom.

Prišli ste na svet častokrát aj ako nechcené deti a nikto vám neposkytol ani “adekvátny zmysel života” (ako hovorieval veľký Bernanos o generácii dospelých pred ním). Vrhli vás do spoločnosti s dvoma veľkými princípmi: že si môžete robiť, čo chcete, lebo každá vaša túžba je právom; a že je dôležité vlastniť čo najviac pozemských dobier.

Vyrastali s pocitom, že musíte mať všetko. A keď ste mali nejaký existenčný problém (ako sa kedysi hovorievalo), tak ste to oznámili rodičom, vašim dospelým a už bola pripravená nejaká psychologička, ktorá mala vyriešiť váš problém. Len jedno vám zabudli povedať. Že existuje Zlo. Zlo, ktoré je reálnou osobou, a nie len nejakou silou, či energiou. Je to osoba. Táto osoba sa k vám priplazila aj počas vášho koncertu. Priniesla so sebou tieň hroznej smrti, to ktorého vás chytila.

Deti moje, takto ste umreli, takmer bez dôvodov, pre ktoré ste žili. Netrápte sa, síce vám nepomohli žiť, ale urobia vám pompézny pohreb, počas ktorého zaznejú tie najúžasnejšie laicistické rétoriky zo strán všetkých možných autorít prítomných. Pravdepodobne sa zídu aj náboženské autority, ktoré povstanú, no bohužiaľ, pravdepodobne budú ticho… Prirodzene, vaše pohreby budú na otvorenom priestranstve, aj pre tých veriacich. Lebo dnes jediným chrámom je príroda…

Robbespierre by sa smial, pretože ani on nedošiel do takejto fantázie. V kostoloch sa nebudú robiť pohreby, pretože, ako trefne hovorí kardinál Sarah, v katolíckych kostoloch sa už slávia iba pohreby Boha… Nezabudnú na chodníky pohádzať vaše plyšové hračky, vaše spomienky na detstvo. Potom sa všetko uloží do rétoriky, ktorá už aj tak nemá čo povedať k týmto tragédiám, pretože nemá ani čo povedať o živote…

Dúfam, že aspoň niektorí z týchto “guru” – politických, kultúrnych a náboženských – sa v tejto situácii zdržia slov a nebudú prispievať do diskusie zvyčajnými formulkami o tom, že “to nie je náboženská vojna”, že “náboženstvo je vo svojej podstate otvorené dialógu a porozumeniu”. Nuž, ja len dúfam, že nastane aspoň chvíľka ticha kvôli rešpektu. Rešpektu predovšetkým voči vášmu životu, ktorý skosila nenávisť démona, ale aj rešpektu voči pravde. Pretože dospelí by mali mať predovšetkým rešpekt voči pravde. Môžu sa rozhodnúť, že jej nebudú “slúžiť”, ale musia mať voči nej rešpekt.

Ja som už len starý biskup, ktorý ešte verí v Boha, v Krista a v Cirkev, a odslúžim za vás všetkých svätú omšu v deň vášho pohrebu dúfajúc, že sa stretnete s láskavou tvárou Matky, ktorá si vás mocne pritúli a uchlácholí po tomto premrhanom živote. Premrhanom nie vašou vinou, ale vinou vašich dospelých.

Biskup Luigi Negri
http://www.hlavnespravy.sk/desiatky-mrtvych-mladych-v-manchestri-ubohe-deti-spolocnosti-ktora-nerozozna-uz-viac-zlo/1012684
.
.
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120425026
www.rozmer.sk/sk/articles/print/1227
www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16846
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.05.2017 23:32:41   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10467 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://neviditelnypes.lidovky.cz/finance-jak-se-babka-pujde-past-de1-/p_ekonomika.aspx?c=A150530_150027_p_ekonomika_wag
alebo
http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=463947

Citácia:
přišel s návrhem zákazu hotovosti „ve všech vyspělých zemích“.
Prý se jedná o přežitek. Prý jediní, kdo z existence hotovosti těží, jsou kriminálníci, mafie a podvodníci. A hned z toho bylo haló.
Touto optikou se návrh na zrušení hotovostních peněz zdá být velice pokrokový. Ostatně není pochyb, že jednoho dne se děti ve škole budou učit, jak kdysi hotovostní peníze vypadaly, a bankovky jim budeme ukazovat ve vitrínách podobně, jako dnes ukazujeme dukáty. Jednou peníze budou jen elektronické. Technologie k tomu máme už dnes. A ekonom či politik, který s tímhle návrhem přijde jako první, vejde do dějin a vyslouží si neotřelý zářez ve slovníku. To už za trochu té snahy prosadit zákaz peněz stojí, ne?

Až na to, že tahle úvaha má pár háčků.

Ano, hotovostní peníze mohou sloužit k praní špinavých peněz. Jenomže mezi námi, peníze přes hotovost pere jen primitiv. Ke skutečnému praní špíny tu přeci slouží úplně jiné a daleko elegantnější nástroje. Máme tu bitcoiny, akcie na doručitele, kmenové listy u společností s ručením omezeným, lichtenštejnské nadace a další a další. To právě tady schováte obří majetky, přesunete je od stolu na druhou stranu planety a už nikdy nikdo je nedohledá. Zkrátka na tenhle argument o praní špinavých peněz může skočit jen naivka, nebo nepraktický akademik.
Sotva ale podezírat politiky, z nichž mnohým se zákaz hotovosti taky náramně líbí, z naivity či nepraktického teoretizování. Těm se totiž líbí na zákazu peněz něco úplně jiného, ale nahlas nevyřčeného: Jde o to, že státy neumí vybrat daně. U nás kvůli tomu vymýšlíme po vzoru (jistě vrcholně vyspělého) Chorvatska elektronickou evidenci plateb. Kdyby ale byly všechny platby automaticky jen elektronické, nebylo by třeba nic podobného budovat. Už by nebylo možné vyhnout se dani (tedy pokud byste neplatili přímo na bahamský účet prodavače). To by panečku najednou bylo peněz na všechny ty pofiderní a veskrze podezřelé projekty placené z našich daní typu Agentura pro sociální začleňování!
Jenomže zrušení hotovosti by přineslo dnes netušené problémy.

Hloupý je i argument, že „hotovost ztratila smysl“. Jak „ztratila smysl“? Podle průzkumu u nás totiž hotovost preferuje 98 % obchodníků a 89 % zákazníků. To je ztraceně pádný argument, proč dál používat mince a bankovky. Získala někdy nějaká strana ve volbách demokraticky 98 nebo 89 % hlasů? Je to snad slabá preference? Já ostatně obchodníky chápu. Pokud máte jako obchodník marži 5 % a karetní společnost si od vás chce vzít třeba 3 nebo 4 %, povinné karty jsou pro vás likvidační. Na karty můžete jet jen tam, kde jsou buď vysoké marže, nebo kde dostanete od karetní společnosti dobré podmínky.

Zrovna tak plytký je argument, že hotovost je „přežitkem z minulosti“. Ano, jistě, jednoho dne hotovostní peníze zaniknou, o tom nemám nejmenších pochyb. V tomto smyslu už zastaralou technologií jsou. Jenomže podívejte se na kinofilmy nebo videokazety. Dají se ještě vůbec někde koupit videokazety? Možná obtížně. Skoro nikdo je nechce. A přece je nikdo nezakázal. Zmizely samy. Zmizely, protože lidé sami došli k tomu, že jiná technologie je pro ně užitečnější. A došli k tomu v ten pravý čas. A zrovna tak jednoho dne budou pryč hotovostní peníze. Lidé k tomu sami dojdou. Nebo, chcete-li, trh k tomu dojde. A nikdo je nebude muset zakazovat. Tak proč zase uvažujeme o násilí? Protože administrativní zákaz násilný je.
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.05.2017 13:19:55   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10467 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
pripomienky k dokumentu Učiace sa Slovensko, ktoré napísal Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc.
Dovolím si tu uviesť zopár citátov:

„Za posledných 25 rokov bolo 18 ministrov školstva a s tým 18 reforiem. Táto posledná je už 19-ta. Je všeobecne známe (pozri PISA výsledky), že celé školstvo je zdevastované. Na ZŠ sú zredukované osnovy z matematiky, fyziky a chémie o 50 %. Nastal totálny úpadok vzdelania najmä v prírodných a technických vedách. Základná a stredná škola idú prudko dolu, neúnosne nadmerných 36 vysokých škôl a univerzít (podľa Thálesovej paradigmy vzdelávania mnohé len de jure, nie de facto) si stráži svoju autonómiu, vajatá a neplní svoju základnú funkciu dohľadu nad našou kultúrou.“

„Diagnóza celého dnešného slovenského školstva znie – celé školstvo je v stave krízy. Úpadok vzdelania je však celoeurópsky i celosvetový problém. Školstvo je nástrojom súčasnej globalizovanej politickej moci a tá s podporou molocha sociálneho inžinierstva (anticivilizačne dementne deviantného produktu humanitných disciplín) je aj zdrojom globálnej krízy ľudstva.“

„Temer všetci experti na vzdelanie sú rousseauovci, to znamená, že sú presvedčení o tom, že novorodenci, batoľatá a malé deti sú báječné, rozsiahle kompetentné, mnohostranne nadané, vysoko talentované a kreatívne bytosti, ktoré sú korumpované, lámané a ničené antikvárnym systémom vzdelania. Experti na vzdelanie pestujú kult okolo pojmov ako sú jedinečnosť, talent, nadanie, a originalita. Každému dieťaťu pripisujú temer genialitu.“

„Návrh rieši len niektoré čiastkové problémy, iné prehlbuje a prináša rôzne individuálne názory, často nekonzistentné. Predložený návrh má v stanovení diagnózy značné deficity, je redundantný i povrchný, obsahuje veľa „vaty“ i neodôvodnených tvrdení, je často nekonzistentný.“

„Spoločnosť by mala začať diskusiu o kvalite školstva. Už Aristoteles požadoval dobre usporiadané školstvo za prvoradú úlohu štátu. (...) Nemožno predpokladať, že plytké mainscreamové tzv. mainstreamové médiá súkromných vlastníkov často s protislovenským zameraním a nedovzdelanými redaktormi budú ochotné a schopné sprostredkovávať takúto diskusiu. Existuje však štátna tzv. verejnoprávna RTVS, ktorá by zo zákona mala poskytnúť dostatočný mediálny priestor aj pre tabuizované témy, obzvlášť keď im platíme pravidelne poplatky.“

Toľko citáty. Myslím, treba sa nad slovami pána Dudáša zamyslieť.
http://www.priestornet.com/2017/05/uciace-sa-slovensko-pomylena-koncepcia.html

Citácia:
Prečítal som si aj viaceré komentáre a podnety, ktoré ľudia poslali autorom (http://www.uciacesaslovensko.minedu.sk/).
Aj tam vidno, že mnohí učitelia sú už rozladení aj unavení z neustálych zmien, ktoré zväčša nevedú k dobrému.

Najlepšou reformou by asi bolo prestať s reformami, stabilizovať systém – potom sa vrátiť k osvedčenému a potrebné zmeny robiť len postupne a uvážlivo.
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.05.2017 13:23:00   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 10467 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
V chudobe sa vraj ťažko vytvárajú dobré podmienky pre deti. Nuž, ak pracujúci otec dostane z nízkeho príjmu max. 65%, tak to si viem živo predstaviť, že to rodine na psychickej pohodne nepridá. Otec pracuje, žena aj deti vidia, že sa snaží a napriek tomu ….

A to žiaľ moderný liberálny veľký štát vyberaním výpalného od chudobných rodín, čo sa snažia zabezpečiť svoju rodinu len začína. Aktuálnou vychytávnkou je „inkluzívne“ vzdelávanie. Keď sa šikovnejšie deti z chudobných rodín používajú na sociálny experiment, ktorý spočíva v tom, že sa do jednej triedy namiešajú deti s vééééľmi odlišnými schopnosťami. Ako keby ste v štúdiu cudzieho jazyka museli chodiť vždy do začiatočníkov, pretože extra trieda pre pokročilých je „diskriminačná“.

Nemám nič proti tomu, aby sa štát (hoci aj za moje prostriedky) špeciálne venoval deťom zo znevýhodneného prostredia. Aj keď pri tom počte ochrancov znevýhodnených, prečo to nerobia oni a za prostriedky buď vlastné, alebo získané dobrovoľnými príspevkami? OK, používajte na páchanie dobra moje prostriedky. Ale deti z chudobných rodín, ktoré si nemôžu dovoliť svoje deti voziť do vzdialenejších škôl, tie nechajte na pokoji. Prečo kvôli svojim sociálnym víziám beriete chudobným rodičom možnosť zvoliť pre svoje deti školu podľa ich gusta?

Kam ste schopní v budovaní väčšieho štátu v oblasti „ochrany“ detí z chudobných rodín zájsť? Dočkáme sa juvenilnej justície (sociálky) nórskeho typu? Úradníci, motivovaní ku „páchaniu dobra“, ktorí budú číhať na štátom ochudobnené rodiny, či náhodou nejakou pôžičkou nespadnú pod prah, ktorý bude znamenať „záchranu“ ich detí odobratím biologickým rodičom? Alebo nebodaj svoje deti dajú na náboženstvo a budú ich vodiť do kostola a dostanú nálepku šíriteľov bludov?

Áno, absolventov sociálnej práce a podobných odborov pribúda poriadnym tempom. A treba pre nich dobré miestečká, lebo inak tú liberálnu demokraciu nevybudujete. A tak „ochrana“ cudzích detí je vítaná príležitosť.

Veľký štát podporuje čo najväčšie percento vysokoškolsky vzdelaných občanov. Keďže gausova krivka nepustí, nemáme viac inžinierov, fyzikov, lekárov, pilotov. Zato máme plno politológov, absolventov sociálnej práce a podobných „mäkkých“ odborov. Keďže prerozdeľovanie v dnešnom modernom štáte dosahuje historických maxím, najcennejšia je schopnosť si získať dobré „teplé“ miestečko. Momentálne letí ľudskoprávny biznis. Akurát vhodných absolventov je dnes skutočne veľa, konkurencia vysoká. Skutočne má štát podporovať tento typ biznisu?
https://www.menejstatu.sk/menej-statu-viac-skutocnej-solidarity/
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: