Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 999 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 67  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.05.2017 23:43:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
aj tak jednoznacne najlepsi vyrok, samozrejme z kruhov samozvanej slovenskej intelektualnej "elity", aspirujuci priam na samoudelenie "Anti homo-sapiens roka", je tento:

"Atentáty z Nice, Paríža a iných európskych miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity. Obete psychopatov vnímame aj ako symbolických hrdinov a hrdinky, ktoré zahynuli kvôli nášmu životnému štýlu a ľahkosti existencie, ktorú pestujeme aj v reakcii na to, že žiaden iný kontinent nemal toľko obetí náboženského a politického násilia, ako my."

M.Havran, FB status, 2016
Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz4hT8sorYg
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.05.2017 0:22:52   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
misojogi píše:
aj tak jednoznacne najlepsi vyrok, samozrejme z kruhov samozvanej slovenskej intelektualnej "elity", aspirujuci priam na samoudelenie "Anti homo-sapiens roka", je tento: "Atentáty z Nice, Paríža a iných európskych miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity."
takú nejakú cenu za ten výrok Havran aj dostal: http://www.napalete.sk/anketu-o-najabsurdnejsi-vyrok-roka-2016-vyhral-michal-havran/

misojogi píše:
Citácia:
Pokiaľ viem, na prítomnosť HIV sa darovaná krv kontroluje vždy.
tak potom OK. neviem ale ci tam nie je nahodou nejaka inkubacna doba ked HIV uz je pritomny ale len v malom mnozstve lebo sa nestihol rozmnozit ....
práve. tie testy nie sú 100%, iba znižujú riziko. Treba to preto súčasne kombinovať aj s inými opatreniami znižujúcimi to riziko. A to je práve aj vyfiltrovanie rizikových skupín darcov. Na tom nie je nič homofóbne, je to čisto záležitosť štatistickej skutočnosti, že hoci je gajov v celkovej populácii málo, už medzi HIV pozitívnymi mužni sú väčšinou, čo znamená, že sú mnohonásobne rizikovejší než bežná populácia. Ergo etc.
_________________
Už nemať žiadnej vlastnej prosby z lásky k slobode. Veď stačí nám žiť iba o chlebe a o vode a spávať bez podušky na bukovej lavici, len nech tí druhí majú šťastie, radosť na líci. (Janko Silan)
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.05.2017 8:51:01   Re: Gender ideológia
 

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 323 príspevkov
Didymos píše:
misojogi píše:
Citácia:
Pokiaľ viem, na prítomnosť HIV sa darovaná krv kontroluje vždy.
tak potom OK. neviem ale ci tam nie je nahodou nejaka inkubacna doba ked HIV uz je pritomny ale len v malom mnozstve lebo sa nestihol rozmnozit ....
práve. tie testy nie sú 100%, iba znižujú riziko.
Vieš o tomto dať niečo bližšie? (že test krvi na HIV nie je 100%... lebo pokiaľ viem, tie testy presné sú).
Asi narážaš na tzv. "diagnostické okno", ale tieto testy nie sú 30eurové testy z lekárne...
Ak by fakt testy boli robené s tým, že 100% nie sú, a však ten zvyšok zachytí náš dotazník... sa čudujem, že jediný prípad prenosu HIV krvou pri transfúzii bol ten nešťastný chalan z východu, čo dostal krv ešte v čase, keď sa testy na HIV nerobili.

Citácia:
Treba to preto súčasne kombinovať aj s inými opatreniami znižujúcimi to riziko. A to je práve aj vyfiltrovanie rizikových skupín darcov.
Ako presne zabráni jedna kolónka v dotazníku homosexuálovi darovať krv, ak je rozhodnutý ju darovať? Veď ju nezaškrtne.

To mi pripomína, ako pri ESTA (vstup do USA) treba odpovedať na otázku, či sa momentálne snažíte zapojiť do teroristickej činnosti alebo do genocídy. :) Tiež by ma zaujímalo, koľkí na tú otázku v dotazníku odpovedali kladne.
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.05.2017 16:01:41   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Otvoreny list

Desiatky mŕtvych mladých v Manchestri: “Úbohé deti spoločnosti, ktorá nerozozná už viac Zlo”

Manchester 23. mája 2017 (HSP/lnbq/Foto: TASR/AP-Rui Vieira)

Prinášame vám “list” arcibiskupa deťom, ktoré sa stali obeťami nielen teroristického útoku, ale v prvom rade obeťami vlastnej spoločnosti, ktorá ich po celý ich krátky život ochudobňovala o skutočné hodnoty a pravdu zamlčiavala
Manchester: Tínedžerku objímajú dospelé osoby počas odchodu z hotela Park Inn v centre Manchesteru v utorok 23. mája 2017 po výbuchu, ku ktorému došlo na záver pondelňajšieho koncertu americkej popovej speváčky Ariany Grande v Manchesteri.

Drahé deti,

dovolím si vás tak nazvať, aj keď som vás osobne nepoznal. Ale po dlhých hodinách nočnej mory, ktorá nasledovala po ohlásení tohto hrozného atentátu, počas ktorého mnohé z vás prišli o život a mnohí ste ostali zranení, sa cítim byť k vám blízko špeciálnym spôsobom.

Prišli ste na svet častokrát aj ako nechcené deti a nikto vám neposkytol ani “adekvátny zmysel života” (ako hovorieval veľký Bernanos o generácii dospelých pred ním). Vrhli vás do spoločnosti s dvoma veľkými princípmi: že si môžete robiť, čo chcete, lebo každá vaša túžba je právom; a že je dôležité vlastniť čo najviac pozemských dobier.

Vyrastali s pocitom, že musíte mať všetko. A keď ste mali nejaký existenčný problém (ako sa kedysi hovorievalo), tak ste to oznámili rodičom, vašim dospelým a už bola pripravená nejaká psychologička, ktorá mala vyriešiť váš problém. Len jedno vám zabudli povedať. Že existuje Zlo. Zlo, ktoré je reálnou osobou, a nie len nejakou silou, či energiou. Je to osoba. Táto osoba sa k vám priplazila aj počas vášho koncertu. Priniesla so sebou tieň hroznej smrti, to ktorého vás chytila.

Deti moje, takto ste umreli, takmer bez dôvodov, pre ktoré ste žili. Netrápte sa, síce vám nepomohli žiť, ale urobia vám pompézny pohreb, počas ktorého zaznejú tie najúžasnejšie laicistické rétoriky zo strán všetkých možných autorít prítomných. Pravdepodobne sa zídu aj náboženské autority, ktoré povstanú, no bohužiaľ, pravdepodobne budú ticho… Prirodzene, vaše pohreby budú na otvorenom priestranstve, aj pre tých veriacich. Lebo dnes jediným chrámom je príroda…

Robbespierre by sa smial, pretože ani on nedošiel do takejto fantázie. V kostoloch sa nebudú robiť pohreby, pretože, ako trefne hovorí kardinál Sarah, v katolíckych kostoloch sa už slávia iba pohreby Boha… Nezabudnú na chodníky pohádzať vaše plyšové hračky, vaše spomienky na detstvo. Potom sa všetko uloží do rétoriky, ktorá už aj tak nemá čo povedať k týmto tragédiám, pretože nemá ani čo povedať o živote…

Dúfam, že aspoň niektorí z týchto “guru” – politických, kultúrnych a náboženských – sa v tejto situácii zdržia slov a nebudú prispievať do diskusie zvyčajnými formulkami o tom, že “to nie je náboženská vojna”, že “náboženstvo je vo svojej podstate otvorené dialógu a porozumeniu”. Nuž, ja len dúfam, že nastane aspoň chvíľka ticha kvôli rešpektu. Rešpektu predovšetkým voči vášmu životu, ktorý skosila nenávisť démona, ale aj rešpektu voči pravde. Pretože dospelí by mali mať predovšetkým rešpekt voči pravde. Môžu sa rozhodnúť, že jej nebudú “slúžiť”, ale musia mať voči nej rešpekt.

Ja som už len starý biskup, ktorý ešte verí v Boha, v Krista a v Cirkev, a odslúžim za vás všetkých svätú omšu v deň vášho pohrebu dúfajúc, že sa stretnete s láskavou tvárou Matky, ktorá si vás mocne pritúli a uchlácholí po tomto premrhanom živote. Premrhanom nie vašou vinou, ale vinou vašich dospelých.

Biskup Luigi Negri
http://www.hlavnespravy.sk/desiatky-mrtvych-mladych-v-manchestri-ubohe-deti-spolocnosti-ktora-nerozozna-uz-viac-zlo/1012684
.
.
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120425026
www.rozmer.sk/sk/articles/print/1227
www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16846
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.05.2017 23:32:41   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://neviditelnypes.lidovky.cz/finance-jak-se-babka-pujde-past-de1-/p_ekonomika.aspx?c=A150530_150027_p_ekonomika_wag
alebo
http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=463947

Citácia:
přišel s návrhem zákazu hotovosti „ve všech vyspělých zemích“.
Prý se jedná o přežitek. Prý jediní, kdo z existence hotovosti těží, jsou kriminálníci, mafie a podvodníci. A hned z toho bylo haló.
Touto optikou se návrh na zrušení hotovostních peněz zdá být velice pokrokový. Ostatně není pochyb, že jednoho dne se děti ve škole budou učit, jak kdysi hotovostní peníze vypadaly, a bankovky jim budeme ukazovat ve vitrínách podobně, jako dnes ukazujeme dukáty. Jednou peníze budou jen elektronické. Technologie k tomu máme už dnes. A ekonom či politik, který s tímhle návrhem přijde jako první, vejde do dějin a vyslouží si neotřelý zářez ve slovníku. To už za trochu té snahy prosadit zákaz peněz stojí, ne?

Až na to, že tahle úvaha má pár háčků.

Ano, hotovostní peníze mohou sloužit k praní špinavých peněz. Jenomže mezi námi, peníze přes hotovost pere jen primitiv. Ke skutečnému praní špíny tu přeci slouží úplně jiné a daleko elegantnější nástroje. Máme tu bitcoiny, akcie na doručitele, kmenové listy u společností s ručením omezeným, lichtenštejnské nadace a další a další. To právě tady schováte obří majetky, přesunete je od stolu na druhou stranu planety a už nikdy nikdo je nedohledá. Zkrátka na tenhle argument o praní špinavých peněz může skočit jen naivka, nebo nepraktický akademik.
Sotva ale podezírat politiky, z nichž mnohým se zákaz hotovosti taky náramně líbí, z naivity či nepraktického teoretizování. Těm se totiž líbí na zákazu peněz něco úplně jiného, ale nahlas nevyřčeného: Jde o to, že státy neumí vybrat daně. U nás kvůli tomu vymýšlíme po vzoru (jistě vrcholně vyspělého) Chorvatska elektronickou evidenci plateb. Kdyby ale byly všechny platby automaticky jen elektronické, nebylo by třeba nic podobného budovat. Už by nebylo možné vyhnout se dani (tedy pokud byste neplatili přímo na bahamský účet prodavače). To by panečku najednou bylo peněz na všechny ty pofiderní a veskrze podezřelé projekty placené z našich daní typu Agentura pro sociální začleňování!
Jenomže zrušení hotovosti by přineslo dnes netušené problémy.

Hloupý je i argument, že „hotovost ztratila smysl“. Jak „ztratila smysl“? Podle průzkumu u nás totiž hotovost preferuje 98 % obchodníků a 89 % zákazníků. To je ztraceně pádný argument, proč dál používat mince a bankovky. Získala někdy nějaká strana ve volbách demokraticky 98 nebo 89 % hlasů? Je to snad slabá preference? Já ostatně obchodníky chápu. Pokud máte jako obchodník marži 5 % a karetní společnost si od vás chce vzít třeba 3 nebo 4 %, povinné karty jsou pro vás likvidační. Na karty můžete jet jen tam, kde jsou buď vysoké marže, nebo kde dostanete od karetní společnosti dobré podmínky.

Zrovna tak plytký je argument, že hotovost je „přežitkem z minulosti“. Ano, jistě, jednoho dne hotovostní peníze zaniknou, o tom nemám nejmenších pochyb. V tomto smyslu už zastaralou technologií jsou. Jenomže podívejte se na kinofilmy nebo videokazety. Dají se ještě vůbec někde koupit videokazety? Možná obtížně. Skoro nikdo je nechce. A přece je nikdo nezakázal. Zmizely samy. Zmizely, protože lidé sami došli k tomu, že jiná technologie je pro ně užitečnější. A došli k tomu v ten pravý čas. A zrovna tak jednoho dne budou pryč hotovostní peníze. Lidé k tomu sami dojdou. Nebo, chcete-li, trh k tomu dojde. A nikdo je nebude muset zakazovat. Tak proč zase uvažujeme o násilí? Protože administrativní zákaz násilný je.
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.05.2017 13:19:55   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
pripomienky k dokumentu Učiace sa Slovensko, ktoré napísal Doc. Ing. Ján Dudáš, DrSc.
Dovolím si tu uviesť zopár citátov:

„Za posledných 25 rokov bolo 18 ministrov školstva a s tým 18 reforiem. Táto posledná je už 19-ta. Je všeobecne známe (pozri PISA výsledky), že celé školstvo je zdevastované. Na ZŠ sú zredukované osnovy z matematiky, fyziky a chémie o 50 %. Nastal totálny úpadok vzdelania najmä v prírodných a technických vedách. Základná a stredná škola idú prudko dolu, neúnosne nadmerných 36 vysokých škôl a univerzít (podľa Thálesovej paradigmy vzdelávania mnohé len de jure, nie de facto) si stráži svoju autonómiu, vajatá a neplní svoju základnú funkciu dohľadu nad našou kultúrou.“

„Diagnóza celého dnešného slovenského školstva znie – celé školstvo je v stave krízy. Úpadok vzdelania je však celoeurópsky i celosvetový problém. Školstvo je nástrojom súčasnej globalizovanej politickej moci a tá s podporou molocha sociálneho inžinierstva (anticivilizačne dementne deviantného produktu humanitných disciplín) je aj zdrojom globálnej krízy ľudstva.“

„Temer všetci experti na vzdelanie sú rousseauovci, to znamená, že sú presvedčení o tom, že novorodenci, batoľatá a malé deti sú báječné, rozsiahle kompetentné, mnohostranne nadané, vysoko talentované a kreatívne bytosti, ktoré sú korumpované, lámané a ničené antikvárnym systémom vzdelania. Experti na vzdelanie pestujú kult okolo pojmov ako sú jedinečnosť, talent, nadanie, a originalita. Každému dieťaťu pripisujú temer genialitu.“

„Návrh rieši len niektoré čiastkové problémy, iné prehlbuje a prináša rôzne individuálne názory, často nekonzistentné. Predložený návrh má v stanovení diagnózy značné deficity, je redundantný i povrchný, obsahuje veľa „vaty“ i neodôvodnených tvrdení, je často nekonzistentný.“

„Spoločnosť by mala začať diskusiu o kvalite školstva. Už Aristoteles požadoval dobre usporiadané školstvo za prvoradú úlohu štátu. (...) Nemožno predpokladať, že plytké mainscreamové tzv. mainstreamové médiá súkromných vlastníkov často s protislovenským zameraním a nedovzdelanými redaktormi budú ochotné a schopné sprostredkovávať takúto diskusiu. Existuje však štátna tzv. verejnoprávna RTVS, ktorá by zo zákona mala poskytnúť dostatočný mediálny priestor aj pre tabuizované témy, obzvlášť keď im platíme pravidelne poplatky.“

Toľko citáty. Myslím, treba sa nad slovami pána Dudáša zamyslieť.
http://www.priestornet.com/2017/05/uciace-sa-slovensko-pomylena-koncepcia.html

Citácia:
Prečítal som si aj viaceré komentáre a podnety, ktoré ľudia poslali autorom (http://www.uciacesaslovensko.minedu.sk/).
Aj tam vidno, že mnohí učitelia sú už rozladení aj unavení z neustálych zmien, ktoré zväčša nevedú k dobrému.

Najlepšou reformou by asi bolo prestať s reformami, stabilizovať systém – potom sa vrátiť k osvedčenému a potrebné zmeny robiť len postupne a uvážlivo.
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.05.2017 13:23:00   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
V chudobe sa vraj ťažko vytvárajú dobré podmienky pre deti. Nuž, ak pracujúci otec dostane z nízkeho príjmu max. 65%, tak to si viem živo predstaviť, že to rodine na psychickej pohodne nepridá. Otec pracuje, žena aj deti vidia, že sa snaží a napriek tomu ….

A to žiaľ moderný liberálny veľký štát vyberaním výpalného od chudobných rodín, čo sa snažia zabezpečiť svoju rodinu len začína. Aktuálnou vychytávnkou je „inkluzívne“ vzdelávanie. Keď sa šikovnejšie deti z chudobných rodín používajú na sociálny experiment, ktorý spočíva v tom, že sa do jednej triedy namiešajú deti s vééééľmi odlišnými schopnosťami. Ako keby ste v štúdiu cudzieho jazyka museli chodiť vždy do začiatočníkov, pretože extra trieda pre pokročilých je „diskriminačná“.

Nemám nič proti tomu, aby sa štát (hoci aj za moje prostriedky) špeciálne venoval deťom zo znevýhodneného prostredia. Aj keď pri tom počte ochrancov znevýhodnených, prečo to nerobia oni a za prostriedky buď vlastné, alebo získané dobrovoľnými príspevkami? OK, používajte na páchanie dobra moje prostriedky. Ale deti z chudobných rodín, ktoré si nemôžu dovoliť svoje deti voziť do vzdialenejších škôl, tie nechajte na pokoji. Prečo kvôli svojim sociálnym víziám beriete chudobným rodičom možnosť zvoliť pre svoje deti školu podľa ich gusta?

Kam ste schopní v budovaní väčšieho štátu v oblasti „ochrany“ detí z chudobných rodín zájsť? Dočkáme sa juvenilnej justície (sociálky) nórskeho typu? Úradníci, motivovaní ku „páchaniu dobra“, ktorí budú číhať na štátom ochudobnené rodiny, či náhodou nejakou pôžičkou nespadnú pod prah, ktorý bude znamenať „záchranu“ ich detí odobratím biologickým rodičom? Alebo nebodaj svoje deti dajú na náboženstvo a budú ich vodiť do kostola a dostanú nálepku šíriteľov bludov?

Áno, absolventov sociálnej práce a podobných odborov pribúda poriadnym tempom. A treba pre nich dobré miestečká, lebo inak tú liberálnu demokraciu nevybudujete. A tak „ochrana“ cudzích detí je vítaná príležitosť.

Veľký štát podporuje čo najväčšie percento vysokoškolsky vzdelaných občanov. Keďže gausova krivka nepustí, nemáme viac inžinierov, fyzikov, lekárov, pilotov. Zato máme plno politológov, absolventov sociálnej práce a podobných „mäkkých“ odborov. Keďže prerozdeľovanie v dnešnom modernom štáte dosahuje historických maxím, najcennejšia je schopnosť si získať dobré „teplé“ miestečko. Momentálne letí ľudskoprávny biznis. Akurát vhodných absolventov je dnes skutočne veľa, konkurencia vysoká. Skutočne má štát podporovať tento typ biznisu?
https://www.menejstatu.sk/menej-statu-viac-skutocnej-solidarity/
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.06.2017 15:20:37   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.hlavnespravy.sk/totalita-v-kanade-vlada-bude-moct-odoberat-deti-rodicom-nesuhlasiacim-s-genderovou-ideologiou/1024048
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.06.2017 13:00:04   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
V Kanadě mohou úřady odebírat děti rodičům, kteří nesouhlasí s genderovou ideologií
6. 06. 2017 12:02:04
Citácia:
Západním světem se šíří rakovina duhové totality. Jejím cílem je rozbít přirozenou rodinu, aby nakonec všemocný stát určoval, co je či není rodina a kdo může či nemůže mít a vychovávat děti.

V rámci této ideologie ztrácí přirozené rodičovství ústřední roli při výchově dětí a mění se na pouhou jednu z možných forem pečovatelství. Dítě již nepatří svým rodičům, ale spíše státu, kdy státní úředník se stává střežitelem a ochráncem „práv dítěte“. Ve jménu „ochrany práv dítě“ pak stát může odnímat děti i rodičům s nepohodlnými názory. Příkladem je nový zákon ve státě Ontario v Kanadě.

Před několika dny Ontario schválilo zákon, který dává státním úředníkům právo odnímat děti rodičům, kteří kritizují nebo se staví proti neomarxistické ideologii pohlavní identity (LGBT) (1). Zákon stanoví, že pokud rodiče plně neschvalují rozhodnutí dítěte o jeho pohlavní (genderové) či jiné identitě, pak toto dítě „...může být vyjmuto z tohoto prostředí a umístěno do prostředí, kde není utlačováno.“

V původním znění zákona to byli rodiče, kdo měli právo „...usměrňovat vzdělávání a náboženskou výchovu dítěte“ (1, 2). Nyní mohou výchovu a vzdělávání dítěte ovlivňovat pouze v souhlasu s přesvědčením a identitou dítěte. Rozhodující pro výchovu je tedy názor dítěte, ne rodičů. Pokud rodič s názory dítěte nesouhlasí a snaží se ho usměrnit, pak dítě utlačují a dítě může být umístěno do jiného prostředí. Ve stejném duchu byly v Kanadě odebrány náhradním křesťanským rodičům děti jen proto, že odmítli dětem lhát, že symbol velikonoc, zajíc Easter Bunny, je skutečný (3).

Koneční cíl je jediný: zničení přirozené vazby rodič-dítě, přirozené autority a vůdčí role rodičů a prosazení neomarxistické ideologie a totalitního státu. Zvrácené je pojetí, kdy úředníci mohou z malicherných a často ideologicky motivovaných důvodů dítě vytrhnout z přirozené rodiny a pak ho mechanicky přemisťovat z prostředí A, do prostředí B, a pak klidně do prostředí C či D. Prý v jeho zájmu.

Je alarmující, že i naše vláda umožňuje u nás působení zájmových skupin, které v převleku za „ochránce lidských práv“ usilují o rozbití přirozené rodiny. Sorosovým neziskovkám šířícím neomarxistické zvrácenosti jsou vypláceny stamiliónové dotace (4, 5, 6). Paradoxně, volbou politiků, kteří toto umožňují, fakticky souhlasíme s tím, aby byly naše peníze posílány na vydržování armády aktivistů bojujících každodenně za likvidaci naší národní kultury.

Pokud budeme tak volit i nadále, nemůžeme se divit, že výsledkem bude růst plíživé duhové totality. Inspirací je Maďarsko. Maďaři si zvolili za premiéra V. Orbána - národně orientovaného politika, který jde Sorosovi po „krku“ se stejnou vervou, jako jde on Maďarům. Paradoxně, průzkumy volebních preferencí u nás vede osoba, která Sorose z ČR rozhodně vyhánět nebude a navíc věří, že se Sorosovou univerzitou v Praze „bude líp“ (7, 8).
Zdroj: http://stanislavjahoda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=607920
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.06.2017 15:16:20   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
WASHINGTON TIMES: Rasa nie je sociálny konštrukt
6.4.2017 Madison Gesiotto 1 Comment USA

Beloška Rachel Dolezalová tvrdí, že je „trans-čierna“ a že rasa nie je nič viac než sociálny konštrukt, ktorý si každý môže vybrať.

Mysleli ste si, že ste už počuli všetko? Zamyslite sa znova. Podľa všetkého sme problematiku rodovej identity vyriešili a teraz prechádzame na otázky rasovej identity. Toto je to pravé. Mohli by ste byť potenciálne „transrasa?“ Podľa Rachel Dolezalovej, rozhodne.

Teraz, pre tých z vás, ktorí si nepamätáte Dolezalovú, bola to beloška s blond vlasmi, modrými očami, ktorá samú seba po celé roky predstavovala ako černošku. Ako predsedkyňa pobočky Národnej asociácie pre zvýhodňovánie farebných ľudí (NAACP) v Spokane vo Washingtone Dolezalová stúpala na rebríčku NAACP až kým jej v roku 2015 nepoškodilo odhalenie jej bielych rodičov, že je prirodzená biela žena. Krátko nato odstúpila ako prezidentka pobočky NAACP a všetci sme sa vrátili žiť svoje normálne životy.

Avšak Dolezalová je späť, keď vo svojej novej knihe tvrdí, že je „trans-čierna“ a že rasa nie je nič viac než sociálny konštrukt, ktorý si každý môže vybrať. Podľa Dolezalovej ak sa zajtra prebudím s pocitom, že som vo vnútri Číňan, potom som „trans-čínsky“ a mal by som byť uznaný za Číňana.
Rodičia Rachel Dolezalovej

Buď je táto žena úplne šialená a potrebuje duševnú pomoc alebo je neustále klamúca podvodníčka, ktorý sa smeje, ako ľahko zarobila peniaze na hlupákoch, ktorí jej veria [con artist who is laughing all the way to the bank]. Tak, či onak, moderátori CNN a MSNBC to skutočne berú vážne a poskytujú jej vysielací čas, aby o tom diskutovala.

Don Lemon sa dokonca pokúsil dokazovať pri debate s Montell Williamsom, že Dolezalová by mohla byť „trans-čierna„, pretože jej bieli rodičia si adoptovali čierne deti, ona sa vydala za černocha a údajne mala ako dieťa čiernu Raggedy Ann bábiku [Raggedy Ann je postava kníh pre deti v USA – označuje handrovú bábiku Ann].

Argumentácia, ktorá sa tu používa, je mimoriadne hlúpa. Ako dieťa som mala bábiku Mulan, ale som stále Talianka. Netúžila som po tom, aby som vyrástla a mohla byť Mulan. Rovnako ako Montel Williams, ani ja tomu proste neverím. Neverím v „trans-čiernych“ a mám dosť rozumu, aby som vedela, že rasa nie je len sociálny konštrukt. Celá myšlienka existencie „transrasovosti“ je úprimne dosť urážlivá a úplne mimo zdravého rozumu.

Sklapnite, Dolezalová . Už sme počuli dosť.

P.S. Si biela.

http://www.kvonline.sk/washington-times-rasa-nie-je-socialny-konstrukt/
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.06.2017 16:10:11   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.kvonline.sk/vieme-prvi-a-vcas-madarsko-schvalilo-zakon-o-kontrole-mimovladok-financovanych-z-cudziny-fidesz-tvrdi-ze-sorosa-treba-upratat/
Hore
 Profil  
 
Poslať 21.06.2017 9:56:43   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Istanbulsky dohovor je ukazkovym prikladom ako pracuje LGBT lobby prikryta neomarxistickou liberalnou elitou.
K dobrym a riesenie si zasluhujucim veciam ako je tyranie zien vsunu uchylnu teoriu rodovej rovnosti a clenskym statom nanutia prijat to ako celok.

Presne tak ako ked chce niekto otravit psa. Do lakavej klobasky zabali jed a pes si sice mysli, ze zerie dobrotku ale nakoniec ho to stoji zivot.

Takymto sposobom pracuje klamar a podvodnik. Nesnazi sa sa svoje zvrhlosti presadit priamo ale pod ruskom dobra presadzuje zlo.
https://www.postoj.sk/24820/kto-zitnanskej-posvaeti-istanbulsky-dohovor
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.06.2017 22:00:12   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11709 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.hlavnespravy.sk/europsky-sud-pre-ludske-prava-oznacil-rusky-zakon-zakazujuci-propagaciu-homosexuality-u-neplnoletych-deti-za-diskriminacny-vystavil-pokutu/1046334
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.06.2017 20:21:47   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3689 príspevkov
Katastrofa. ESĽP zašiel ďaleko! Hoci som ten zákon nečítala, to ako sa to popisuje v článku, sa mi javí, že súdne rozhodnutie nie je v poriadku, teda s kostolným poriadkom určite. Hnus, že súd nechráni oprávnené záujmy rodiny, ale zvrátenosť, s prepáčením - lebo niektorí za svoje ťažkosti naozaj nemôžu. Ježiš, Mária, Jozef, ochraňujte rodinu a hlavne deti! Skúsim to rozhodnutie nájsť a dám k dispozícii.
Hore
 Profil  
 
Poslať 24.06.2017 23:11:01   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3689 príspevkov
Tu sú napadnuté ruské predpisy:

RELEVANT DOMESTIC LAW AND PRACTICE

26. The Russian Constitution guarantees equality of rights and freedoms to everyone, irrespective of, in particular, sex, social status or employment position (Article 19). It also guarantees the right to freedom of thought and expression, as well as freedom to freely seek, receive, transfer and spread information by any legal means (Article 29). It provides that rights and freedoms may be restricted by federal laws for the protection of constitutional principles, public morals, health and the rights and lawful interests of others, and to ensure the defence and security of the State (Article 55).
27. Law no. 172-22-OZ of the Archangelsk Oblast of 3 June 2003 “On Administrative Offences” provides:
Section 2.13 Public activities aimed at the promotion of homosexuality among minors

“1. Public activities aimed at promoting homosexuality among minors – shall be punishable by an administrative fine for private citizens ranging from 1,500 to 2,000 roubles; for officials – from 2,000 to 5,000 roubles; for legal entities – from 10,000 to 20,000 roubles.

2. The activities referred to in point 1 of the present section, where repeated within one year, shall be punishable by the imposition of an administrative fine, ranging from 2,000 to 5,000 roubles for private individuals; from 5,000 to 10,000 roubles for officials; and from 20,000 to 25,000 roubles for legal entities.

(additional section included on the basis of Oblast Law no. 386-26-OZ of 21 November 2011).”

28. Law no. 41-OZ of the Ryazan Oblast of 3 April 2006 “On Protection of the Morality of Children in the Ryazan Oblast” provides:
Section 4. Prohibition of public activities aimed at the promotion of homosexuality among minors

“Public activities aimed at promoting homosexuality (buggery and lesbianism) shall not be permitted.”

29. Law no. 182-OZ of the Ryazan Oblast of 4 December 2008 “On Administrative Offences” provides:
Section 3.10 Public activities aimed at the promotion of homosexuality (buggery and lesbianism) among minors

“Public activities aimed at the promoting homosexuality (buggery and lesbianism) among minors shall be punished by an administrative fine ranging from 1,500 to 2,000 roubles for private citizens; from 2,000 to 4,000 roubles for officials; and from 10,000 to 20,000 roubles for legal entities.”

30. Law no. 113-9-OZ of the Archangelsk Oblast of 15 December 2009 “On separate measures for the protection of the morality and health of children in the Archangelsk Oblast” provides:
Section 10. Measures to preclude public activities aimed at the promotion of homosexuality among minors
(introduced by Law no. 336-24-OZ of the Archangelsk Oblast of 30 September 2011)

“Public activities that are aimed at promoting homosexuality among minors shall be inadmissible.”

31. Law no. 273-70 of St Petersburg of 31 May 2010 “On Administrative Offences in St Petersburg” provides:
Section 7-1. Public activities aimed at the promotion of buggery, lesbianism, bisexuality and/or transgenderism among minors
(section introduced from 30 March 2012 by Law no. 108-18 of St Petersburg of 7 March 2012)

“Public activities aimed at promoting buggery, lesbianism, bisexuality and/or transgenderism among minors shall be punishable by an administrative fine of 5,000 roubles for private citizens; 15,000 roubles for officials; and from 250,000‑500,000 roubles for legal entities.

Marginal note: For the purposes of the present section, public activities aimed at promoting buggery, lesbianism, bisexuality and/or transgenderism are to be understood as activities for the targeted and unchecked dissemination, in a generally accessible manner, of information capable of harming the health, morals and spiritual development of minors, and of creating in them a distorted image of the social equivalence of traditional and non-traditional marital relations.”

32. Federal Law no. 436-F3 of 29 December 2010 “On the Protection of Children from Information that is Harmful to their Health and Development”:
Section 5. Forms of information harmful to children’s health and (or) development

“...

2. Information prohibited for dissemination to children shall include information:

(1) inciting children to carry out actions which pose a threat to their lives and (or) their health, including harming their own health, suicide;

(2) capable of arousing in children a desire to use narcotic products, psychotropic and (or) intoxicating substances, tobacco products, alcohol and alcohol-based products, beer and beer-based beverages, to participate in gambling, to engage in prostitution, vagrancy or begging;

(3) justifying or defending the acceptability of violence and (or) cruelty or inciting to commit violent actions against people or animals, with the exception of the cases stipulated in this Federal Law;

(4) negating family values, promoting non-traditional sexual relationships and creating disrespect for parents and (or) other family members...

(as worded in Federal Law no. 135-FZ of 29 June 2013).”

Section 16. Additional requirements concerning the circulation of informational products that are forbidden to children

“3. Informational products that are forbidden to children may not be distributed within educational institutions, establishments for children’s health, health resorts, sports associations, children’s cultural associations and recreational and health associations for children, or at a distance of less than 100m from the territory of such organisations.”

33. Federal Law no. 124-FZ of 24 July 1998 “On the Main Guarantees of the Rights of the Child in the Russian Federation” provides:
Section 14. Protection of the child from information, propaganda and activism that is harmful to his or her health, morals and spiritual development

“1. The Governmental authorities of the Russian Federation shall take measures to protect the child from information, propaganda and activism that is detrimental to his or her health and moral and spiritual development, including from national, class-based or social intolerance; advertising for alcoholic and tobacco products; [material] promoting social, racial, national and religious inequality; information of a pornographic nature; information promoting non-traditional sexual relationships; and from the dissemination of printed, audio- and video-materials that promote violence and cruelty, addiction to narcotics or drugs, [or] anti-social behaviour...”

(in the wording of Federal Laws no. 252-FZ of 21 July 2013, no. 135-FZ of 29 June 2013).”

34. Code of Administrative Offences of the Russian Federation provides:
Article 6.21 Promotion of non-traditional sexual relations among minors
(introduced by Federal Law no. 135-FZ of 29 June 2013)

“1. The promoting of non-traditional sexual relationships among minors, expressed in the dissemination of information aimed at creating in minors a non-traditional sexual orientation, promoting the attractiveness of non-traditional sexual relationships, creating a distorted image of the social equivalence of traditional and non-traditional sexual relationships, or imposing information about non-traditional sexual relationships, arousing interest in such relationships, if these activities do not contain acts punishable under criminal law,

- shall be subject to the imposition of an administrative fine, ranging from 4,000 to 5,000 roubles for citizens; from 40,000 to 50,000 roubles for officials; and, for legal entities, a fine ranging from 800,000 to 1,000,000 roubles or an administrative suspension of their activities for up to 90 days.”


Tu je celé rozhodnutie:

http://hudoc.echr.coe.int/eng#{"languageisocode":["ENG"],"documentcollectionid2":["JUDGMENTS"],"itemid":["001-174422"]}
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 999 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 67  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: