Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

[ Príspevkov: 183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
ked uz tak nasa Cirkev nerobi skoro nic
dovoluju si (podla Teba) aktivisti ktpri su proti LGBT ideologi aj proti vrazdeniu nenarodenych deti .....
je to rovnaky spor ako kedysi boj proti otroctvu: ty za za otrokarstvo a ja som za slobodu pre ciernych otrokov
..
Tebe nevadi vrazdenie nenarodenych deti lebo ich za deti a za ludi ani nepovazujes, kdezto ja to beriem ako otazku ludskosti a ochrany zivota bezbrannych
proste tak som to vyjadril bez obalu ideovy rozdiel medzi nami .....
...
Cirkev su predsa VSETCI VERIACI !
Alebo sa to "vysvetluje" vzdy iba tak, ako sa to hodi ? :evil:
Cirkev nie je ani strana, ani rasova skupina - je to nedemokraticky ideogicky spolok.
Navyse s otvorenymi protiludskymi sklonmi.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 22406 príspevkov
Citácia:
Alebo sa to "vysvetluje" vzdy iba tak, ako sa to hodi ?
praveze si treba vysvetlit ze ako to kto mysli lebo potom su nedorozumenia

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Alebo sa to "vysvetluje" vzdy iba tak, ako sa to hodi ?
praveze si treba vysvetlit ze ako to kto mysli lebo potom su nedorozumenia
Naozaj ?
Ako to kto mysli ? :D
Si moralny relativista ?
Podla CIRKVI je jej DEFINICIA uplne jasna.

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
https://www.postoj.sk/109254/netolerancia-vedie-veriacich-k-autocenzure-ukazala-studia
Citácia:
Jedným z najznepokojujúcejších a najtragickejších zistení tejto správy podľa ACI Stampa je, že ak sa spoločenské náklady na nasledovanie svojej viery a jej vyjadrovanie stanú príliš vysokými, ľudia sa nakoniec svojej viery vzdajú.

„Viera je ohrozená najmä u mladších a nevzdelaných ľudí,“ zdôraznila Madeleine Enzlbergerová, výkonná riaditeľka OIDAC Europe, organizácie, ktorá monitoruje diskrimináciu kresťanov v EÚ.

„Každý človek, s ktorým som robil rozhovor, si všimol zmenu klímy alebo zúženie názorového koridoru. Prekvapujúce bolo aj zistenie, že v nemeckom prípade sa ako najnepriateľskejšie prostredie ukazuje univerzita. A najväčšiu mieru autocenzúry som našla vo svojom výskume na akademickej pôde,“ uviedla ďalšia z troch autoriek Friederike Boellmannová.

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
https://www.postoj.sk/109254/netolerancia-vedie-veriacich-k-autocenzure-ukazala-studia
Citácia:
Jedným z najznepokojujúcejších a najtragickejších zistení tejto správy podľa ACI Stampa je, že ak sa spoločenské náklady na nasledovanie svojej viery a jej vyjadrovanie stanú príliš vysokými, ľudia sa nakoniec svojej viery vzdajú.

„Viera je ohrozená najmä u mladších a nevzdelaných ľudí,“ zdôraznila Madeleine Enzlbergerová, výkonná riaditeľka OIDAC Europe, organizácie, ktorá monitoruje diskrimináciu kresťanov v EÚ.

„Každý človek, s ktorým som robil rozhovor, si všimol zmenu klímy alebo zúženie názorového koridoru. Prekvapujúce bolo aj zistenie, že v nemeckom prípade sa ako najnepriateľskejšie prostredie ukazuje univerzita. A najväčšiu mieru autocenzúry som našla vo svojom výskume na akademickej pôde,“ uviedla ďalšia z troch autoriek Friederike Boellmannová.
Toto je taky vyskum, ako podme na medvede.
Autorku nenapadlo, ze na akademickej pode je autocenzura sposobena niecim uplne inym, nie nejakou "fiktivnou netoleranciou" ?

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
problem zastrasovania na univerzitnej pode naozaj existuje

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
problem zastrasovania na univerzitnej pode naozaj existuje
Zastrasovania akeho druhu mas na mysli ?
:)

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
rovnake ako za komunistov:
vyhadzovanie z prace, obmedzenie karierneho rastu, spolocenske znemoznenie, obcan druhej kategorie, osobne problemy, potahovacky s organmi atd atd atd
proste progresivizmus je nova totalita

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
rovnake ako za komunistov:
vyhadzovanie z prace, obmedzenie karierneho rastu, spolocenske znemoznenie, obcan druhej kategorie, osobne problemy, potahovacky s organmi atd atd atd
proste progresivizmus je nova totalita
Neuviedol si DOVODY ! :evil:
Iba stale placas o progresivizme ako o triednom nepriatelovi ...

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
Citácia:
odpovedal som ti na tuto otazku ze co sa deje
ake dovody chces pocut? oni si uz nejake najdu aj dodatocne
Dajte nam cloveka a my uz rozsudok vynesieme ako hovoril Dzerzinsky

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
odpovedal som ti na tuto otazku ze co sa deje
ake dovody chces pocut? oni si uz nejake najdu aj dodatocne
Dajte nam cloveka a my uz rozsudok vynesieme ako hovoril Dzerzinsky
Co je presne to, co Ti hovorim - Ty nepatras po podstate, staci Ti, "ze sa to deje".
Nehodnotis situaciu podla dovodov, ale cisto z hladiska Tvojho ideologickeho boja.

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
tak povedz ze ideme debatovat o niecom inom
dal si mi otazku a ja som odpovedal a ty mi zacnes vycitat ze som neodpovedal na inu nevyslovenu otazku
ja neviem citat Tvoje myslienky
====
OK podme teda dabotovat o dovodoch
podla mna dovody progresivizmu su ideologicke, chcu nasilim nanutit svoju ideologiu ludom, je to nieco ako sekta
pozri si na webe ze ako komunikuju, dokonca aj kotlebovci sa spravaju slusnejsie ako oni

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
tak povedz ze ideme debatovat o niecom inom
dal si mi otazku a ja som odpovedal a ty mi zacnes vycitat ze som neodpovedal na inu nevyslovenu otazku
ja neviem citat Tvoje myslienky
====
OK podme teda dabotovat o dovodoch
podla mna dovody progresivizmu su ideologicke, chcu nasilim nanutit svoju ideologiu ludom, je to nieco ako sekta
pozri si na webe ze ako komunikuju, dokonca aj kotlebovci sa spravaju slusnejsie ako oni
Si kompletny ?
Ja som sa Ta nepytal na dovody progresivizmu ! :evil:
Ja som sa Ta od zaciatku pytal na dovody, preco niekoho vyhodili z akademickej pody, ako si to tu tak dramaticky uviedol.
Tvoja "odpoved" bola, ze "progresivizmus".
Co nie je ZIADNA odpoved na otazku o DOVODE.
Tak sa trochu zamysli, ak mas cim, kym zacnes nieco pisat.

Obrázok užívateľa

napísal 22406 príspevkov
Citácia:
Ja som sa Ta od zaciatku pytal na dovody, preco niekoho vyhodili
už sudruzka ucitelka v prvej triede ZŠ nam hovorila ze mame hovorit celou vetou, inak nam nie je rozumiet
az teraz som konecne pochopil co si mal na mysli .... :: :potlesk:

napísal 24207 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ja som sa Ta od zaciatku pytal na dovody, preco niekoho vyhodili
už sudruzka ucitelka v prvej triede ZŠ nam hovorila ze mame hovorit celou vetou, inak nam nie je rozumiet
az teraz som konecne pochopil co si mal na mysli .... :: :potlesk:
Nam zas pani ucitelka vraveli, ze kto nerozumie jednoduchym a jasnym vetam, patri do pomocnej skoly ... :roll: :lol:

[ Príspevkov: 183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť