Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

[ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12581 príspevkov
https://www.postoj.sk/26317/kolko-sa-skladame-na-organizatorov-duhoveho-pride

dufam ze to davam spravne
staci si porovnat kolko dostavaju LGBT organizacie (na jedneho cloveka) a kolko dostavaju cirkvi
je to neporovnatelne vyssia suma

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
misojogi píše:

staci si porovnat kolko dostavaju LGBT organizacie (na jedneho cloveka) a kolko dostavaju cirkvi
Ako chapes to "na jedneho cloveka" ? :)

Obrázok užívateľa

napísal 12581 príspevkov
Citácia:
Ako chapes to "na jedneho cloveka" ? :)
da sa to brat aj na jedneho organizatora alebo duchovneho
ale da sa to brat aj na jedneho cloveka ktoremu je venovana starostlivost (klienta LGBT centra versus krestana ktoryx chodi do kostola)
tak ci onak mas prepocty neporovnatelne
LGBT udavaju cca 153 klientov(v clanku) (a aktivistov moze byt do 10-20) a celkove LGBT moze byt cca 2000 na Slovensku (ti aktivni co chodia na Pride raz do roka)
zatialco krestanov je duchovnych cca 3000 v RKC a aktivnych krestanov(co chodia kazdu nedelu na bohosluzby) cca 20% obyvatelstva (cca 1 milion)
krestanov co pridu raz do roka do kostola je daleko viac (az do 60% obyvatelstva)

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:

Myslím, že nemôžeš porovnávať sumu z rozpočtu, čo dostáva cirkev s číslami z toho článku (príspevky zo ŠR na tie gay neziskovky).
Ak by si chcel byť fair, mal by si k sume, čo dostávajú cirkvi tiež prirátať príspevky zo ŠR na cirkevné neziskovky, účelové dotácie na rôzne akcie, a podobne.

Obrázok užívateľa

napísal 12581 príspevkov
Citácia:
Ak by si chcel byť fair, mal by si k sume, čo dostávajú cirkvi tiež prirátať príspevky zo ŠR
tam vznika aj problem co este zaratat a co uz nie
asi by to nebolo jednoduche vycislit ale suhlasim ze asi by to bolo presnejsie
problem by bolo naozaj najst ekvivalent jedneho aj druheho

co ale vidim ako problem je neefektivne pouzitie tychto penazi, verejne sa spomina ze napriklad neziskovka Petra W dostala velke peniaze a dokopy nic za ne neurobila (co neviem ani potvrdit ani vyvratit, No mam indicie od jedneho cloveka, ktory robil v pribuznej organizacii ze naozaj to vsetko nemusi byt v poriadku - ze to moze byt ryza pre tych ludi bez vysledneho efektu pre potrebnych)
Ano samozrejme to moze byt tak vsade ....

napísal 18702 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ak by si chcel byť fair, mal by si k sume, čo dostávajú cirkvi tiež prirátať príspevky zo ŠR
tam vznika aj problem co este zaratat a co uz nie
asi by to nebolo jednoduche vycislit ale suhlasim ze asi by to bolo presnejsie
problem by bolo naozaj najst ekvivalent jedneho aj druheho

co ale vidim ako problem je neefektivne pouzitie tychto penazi, verejne sa spomina ze napriklad neziskovka Petra W dostala velke peniaze a dokopy nic za ne neurobila (co neviem ani potvrdit ani vyvratit, No mam indicie od jedneho cloveka, ktory robil v pribuznej organizacii ze naozaj to vsetko nemusi byt v poriadku - ze to moze byt ryza pre tych ludi bez vysledneho efektu pre potrebnych)
Ano samozrejme to moze byt tak vsade ....
Cize riesenie je - vsetko zatrhnut a basta. :)

Obrázok užívateľa

napísal 12581 príspevkov
Citácia:
a vies ze ani nie?
vzdy sa najde percento ludi co to zneuziju a preto by sa nemali zatrhovat aj dobre veci

napísal 18702 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
a vies ze ani nie?
vzdy sa najde percento ludi co to zneuziju a preto by sa nemali zatrhovat aj dobre veci
Ked nikto nic nedostane, tak nikto nic ani nemoze "zneuzit" ...

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
Najlepšie by bolo, ak by štát zabezpečoval bezpečnosť pre občanov, právnu istotu a zvyšok by bolo na dobrovoľnom rozhodnutí občana... na čo prispieva a na čo nie... Ak sme na katolíckom fóre, tak napríklad - príspevky na cirkev len od ich členov na báze dobrovoľnosti (niečo ako súčasná cirkevná daň v Nemecku napríklad), rovnako šport, rovnako kultúra... rovnako gay neziskovky.. :)
Ale to je sci-fi predstava, je mi to jasné.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
jery píše:
Najlepšie by bolo, ak by štát zabezpečoval bezpečnosť pre občanov, právnu istotu a zvyšok by bolo na dobrovoľnom rozhodnutí občana... na čo prispieva a na čo nie... Ak sme na katolíckom fóre, tak napríklad - príspevky na cirkev len od ich členov na báze dobrovoľnosti (niečo ako súčasná cirkevná daň v Nemecku napríklad), rovnako šport, rovnako kultúra... rovnako gay neziskovky.. :)
Ale to je sci-fi predstava, je mi to jasné.
Toto tvrdím aj ja. 100% súhlas. :palec: I keď ja by som to rozšíril tak, že celkovo by si dane delil na aký rezort pôjdu. Myslím všetky dane čo platíme.

Obrázok užívateľa

napísal 12581 príspevkov
Citácia:
SaS je podľa poslankyne Národnej rady SR Renáty Kaščákovej presvedčená,
že je potrebné zrealizovať koncept, v ktorom by významne narástlo samofinancovanie cirkví prostredníctvom jej vlastných aktivít vrátane zbierkovej činnosti.
https://www.postoj.sk/45160/podla-sas-je-potrebna-zasadna-odluka-cirkvi-do-statu
cize krestania platte dane ale budete mat z nich menej (viac budete davat z vlastneho)
co takto
zrealizovať koncept, v ktorom by významne narástlo samofinancovanie
divadiel,
pride pochodov,
skolstva
sportu atd adt atd

vsimli ste si ako pindali LGBT organizacie ked sa im len o troska mali znizit prispevky?

[ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť