Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

[ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1360 príspevkov
romanh píše:
viem komu som uveril
2Tim 1,7-12
Prís 3,34
Samozrejme Ježiš nabádal ku copy + paste-ovaniu biblie. :roll: Zaujímalo by ma koľko ľudí sa stalo vďaka tvojim copy + paste evanjelizáciam kresťanom. Komu si uveril. Jehovistom? Či nejakej inej zvláštnej sekte?

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
l1ve_D píše:
Samozrejme Ježiš nabádal ku copy + paste-ovaniu biblie. :roll:
Jezis povedal
Mt 10,7 Choďte a hlásajte: "Priblížilo sa nebeské kráľovstvo."

A Pavol povedal
Flp 1,18 Čo na tom?! Len nech sa akýmkoľvek spôsobom, či už pod dajakou zámienkou, alebo úprimne zvestuje Kristus. A ja sa tomu teším a budem sa tešiť,

Pavol sa tesil, ale ty sa netesis.

l1ve_D píše:
Zaujímalo by ma koľko ľudí sa stalo vďaka tvojim copy + paste evanjelizáciam kresťanom.
Modlim sa aby sa ti otvorili oci a mohol si tak byt medzi nimi.

l1ve_D píše:
Komu si uveril. Jehovistom? Či nejakej inej zvláštnej sekte?
Keby si poznal Krista a jeho Slovo ani by ta to nenapadlo sa opytat. Pretoze by si vedel, odkial je toto Slovo.

Ak to chces uprimne vediet, ja patrim Kristovi - tomu ukrizovanemu.
1Kor 2,2
Rozhodol som sa, že nechcem medzi vami vedieť nič iné, iba Ježiša Krista, a to ukrižovaného.

Takto:

Gal 5,24
Tí, čo patria Kristovi Ježišovi, ukrižovali telo s vášňami a žiadosťami.

a spoznal som
Kol 1,26
tajomstvo, ktoré bolo od vekov a pokolení skryté, ale teraz sa zjavilo jeho svätým.

To co som zadarmo dostal, to zadarmo davam
Mt 10,8
Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste; malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

a to aj zvestujem
Kol 1,28
My ho zvestujeme, pričom napomíname každého človeka a učíme každého človeka vo všetkej múdrosti, aby sme každého človeka priviedli k dokonalosti v Kristovi.

preto

Mk 4,23
Kto má uši na počúvanie, nech počúva!

vyvolení to dosiahli; ostatní oslepli

Rim 11,7-8
7 Čo teda? Izrael nedosiahol, o čo sa usiluje, ale vyvolení dosiahli; ostatní oslepli,
8 ako je napísané: "Boh im dal ducha tvrdého spánku, oči, aby nevideli, a uši, aby nepočuli, až do dnešného dňa."

nevidia

2Kor 3,15-16
15 A tak až do dnešného dňa leží na ich srdci závoj, keď čítajú Mojžiša.
16 Keď sa však obráti k Pánovi, závoj spadne

Raz to pochopis.

Lk 11,10
Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.

Boh uz urobil svoj tah. Dal svojho syna. Teraz si na tahu ty aby si ho hladal a nasiel.

Ž 27,8
V srdci mi znejú tvoje slová: "Hľadajte moju tvár!" Pane, ja hľadám tvoju tvár.

Jn 8,31-32
31 Židom, ktorí mu uverili, Ježiš povedal: "Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi,
32 poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí."

Najskor vsak musis vediet z coho ta vyslobodi.
Ž 32,1
Blažený, komu sa odpustila neprávosť a je oslobodený od hriechu.

Jn 8,34
Ježiš im povedal: "Veru, veru, hovorím vám: Každý, kto pácha hriech, je otrok.

Rim 6,16
Neviete, že komu sa dávate za otrokov a poslúchate ho, ste otrokmi toho, koho poslúchate: či hriechu na smrť, alebo poslušnosti pre spravodlivosť?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
zbytočne sem pastuješ spústu citátov. Veriaci ich poznajú a neveriacich nezaujímajú a ani ich nečítajú. Akurát tým uspokojuješ svoje ego. Si ako tí farizeji o ktorých Ježiš povedal: " myslia si že pre mnohé hovorenie budú spasení". A ďalej: "vaša reč nech je áno, áno a nie, nie, čo je viac je od diabla" Drž sa toho. Menej rečí a viacej skutkov. Tvoje prílišné hovorenie odrádza hladajúcich od Pána a ich blúdenie budeš mať na svedomí.

napísal 3656 príspevkov
misionar3 píše:
zbytočne sem pastuješ spústu citátov. Veriaci ich poznajú a neveriacich nezaujímajú a ani ich nečítajú. Akurát tým uspokojuješ svoje ego. Si ako tí farizeji o ktorých Ježiš povedal: " myslia si že pre mnohé hovorenie budú spasení". A ďalej: "vaša reč nech je áno, áno a nie, nie, čo je viac je od diabla" Drž sa toho. Menej rečí a viacej skutkov. Tvoje prílišné hovorenie odrádza hladajúcich od Pána a ich blúdenie budeš mať na svedomí.
naozaj ?

2Tim 3,16-17
16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti,
17 aby bol Boží človek dokonalý a pripravený na každé dobré dielo.

misionar3 píše:
Veriaci ich poznajú a neveriacich nezaujímajú a ani ich nečítajú.
By si sa cudoval...

misionar3 píše:
Si ako tí farizeji o ktorých Ježiš povedal: " myslia si že pre mnohé hovorenie budú spasení".
Jezis tu hovoril o modlitbe, nie o hlasani, co farizeji ani nerobili - vidis sam, ze ked nemas kontext Pisma, tak potom pouzivas slova, ktore su vytrhnute z povodneho vyznamu a aplikujes ich tam kde netreba.
Avsak co by si si mohol od farizejov zobrat priklad, tak ti aspon poznali Pisma a mali k nim uctu a lasku.
Inak zaujmalo by ma, ci to iste hovoris aj svojmu fararovi v kostole.

misionar3 píše:
A ďalej: "vaša reč nech je áno, áno a nie, nie, čo je viac je od diabla"
Ano, moje slovo je stale ano - a preto aj tie citaty - aby sme nehovorili to co tam nie je.
Jezis povedal

Mt 5,18-19
18 Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.
19 Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v Nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.

Preto je dolezite, aby ked sa rozpravame o tom co kto v biblii povedal, aby sme v pravde (ano - je ano) zachovali vsetky slova, ktore su povedane - tak ako su a neprekrucali si ich podla svojej vlastnej lubovole.

Ako saduceji, mylili sa, lebo nepoznali Pismo ani Boziu moc.
Mt 22,29 Ježiš im povedal: "Mýlite sa, lebo nepoznáte Písmo ani Božiu moc.

Obrázok užívateľa

napísal 1360 príspevkov
misionar3 píše:
:palec: :palec: :palec:

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
:palec: :palec: :palec:
:roll: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :loool: :ehmmm: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

napísal 3656 príspevkov
ako deti v skolke
:lol:

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
romanh píše:
ako deti v skolke
Ak nebudete ako deti nevojdete do kralovstva nebeskeho :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
romanh píše:
ako deti v skolke
ze :-)
Tiez sa ti to paci ? :srdiecko: :objatie: :kamarati:

napísal 3656 príspevkov
nie, nepaci sa mi to.
Ale kazdy raz dospeje. Pan je trpezlivy...
Ef 4,13 kým nedospejeme všetci k jednote viery a poznania Božieho Syna, k zrelosti muža, k miere plného Kristovho veku,
Preto sme tu.

Obrázok užívateľa

napísal 1360 príspevkov
romanh píše:
nie, nepaci sa mi to.
Ale kazdy raz dospeje. Pan je trpezlivy...
Ef 4,13 kým nedospejeme všetci k jednote viery a poznania Božieho Syna, k zrelosti muža, k miere plného Kristovho veku,
Preto sme tu.
Toľko sebareflexie som nečakal u teba. ;)

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Biskup Laun: Odkedy sa oslavuje rozvod?
http://www.hlavnespravy.sk/biskup-laun-odkedy-sa-oslavuje-rozvod/1199048

Salzburg 7. novembra 2017 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Jens Meyer)

“Milí evanjelickí priatelia, odpustite mi, že som bol vzhľadom na vaše oslavy a nálady jubilea iba smutný. To by som vám chcel vysvetliť a dúfam, že sa môj smútok dokonca naučíte zdieľať,” píše v úvode svojho komentára biskup Andreas Laun.
Ilustračné foto

“Titulok novín Kronenzeitung v Salzburgu veľký a hrubý znel: „Salzburg slávi veľkú slávnosť“ – 500 rokov „po reformácii M. Luthera“. Ja som neoslavoval a nechápem ani svojich katolíckych spolubratov, biskupov a kňazov, ktorí mali na príslušných bohoslužbách dokonca slávnostné príhovory.

Pri takých správach sa pýtam: Odkedy sa oslavuje rozvod? Ešte k tomu taký, ktorý priniesol do sveta oveľa viac biedy ako rozvod muža a ženy aj s ich deťmi. Rozvod, ktorý spôsobil Luther, aj keď to nechcel, viedol k hrôzostrašným náboženským vojnám.

A nechápem ani, prečo v Salzburgu sa na oboch stranách už znova hovorí o vyháňaní protestantov, hoci sa to už dávno vydiskutovalo a vtedy platila v celej Európe hlúpa a zlá veta: Knieža určuje náboženstvo poddaných. Tým chcem povedať, že vtedajší arcibiskup urobil to, čo sa robilo všade aj z oboch strán viac či menej tvrdo. To to nerobí lepším, ale tento objasnený bod by sa konečne mohol nechať tak. A tu mi napadá jeden protiklad: V dohodnutom dokumente k tejto spomienke sa uvádza, že túžime po jednote – ale súčasne oslavujeme s veľkou pompou oddelenie?

Ak chceme jednotu – nemali by sme potom zahádzať priepasti a nie otvárať nové zaujímaním postojov, ktoré katolíckej viere radikálne odporujú? Postoje, ktoré lichotia verejnej mienke, ale Biblii oslavovanej ako absolútne meradlo odporujú?

A musím to vysloviť, ja som z tej údajnej pálčivej túžby po jednote pocítil zatiaľ len málo. Podivuhodnosťou je aj tá – ako sa tvrdí – túžba po spoločnej Eucharistii. Keď pomyslíme, ako negatívne a opovržlivo Luther hovoril o katolíckej omši, nechápem, ako sa dá súčasne po nej túžiť bez toho, že by sa jasne vyslovilo, že sa treba od Luthera odlúčiť.

A vôbec, v tom spravodajstve som vlastne nepočul takmer nič o neľudských postojoch Luthera proti povstaleckým sedliakom, ktorí mali svoje dôvody – a ani nič o jeho zlovoľných a ordinárnych výrokoch proti židom, ktoré ešte aj nacisti mohli využiť pre svoju protižidovskú propagandu. Nebolo by toto výročie aj príležitosťou vysloviť jasné slová aj k týmto „druhým“ stránkam Luthera?

Aj tvrdenie, že protestanti sú pevnejší vo viere som čítal, ale kto toto hovorí, nevie nič o dnešnej situácii evanjelických kresťanov, keď dokonca ani niektorí biskupi a pastori neveria v základný obsah Biblie a napríklad tvrdia, že Ježiš bol Jozefov syn a v hrobe spráchnivel ako všetci mŕtvi.

A bolo by aj rozumné neprezentovať neustále publiku historicky ako mýtus dokázanú tézu o pribití Lutherových téz na bránu kostola.

Nejasné tiež zostáva, ako istý prominentný rečník mohol tvrdiť, že za „právny štát a individuálnu ľudskú dôstojnosť“ vďačíme Lutherovi. Prirodzene, že taký čas spomienky nie je vedecké sympózium a je správne oceniť isté body, v ktorých mal Luther pravdu a v čom robil dobro. Ale napriek tomu by sa nemalo Luthera proti všetkej historickej pravde prezentovať ako svätca, dobrodinca sveta a svedka viery, ktorú súčasne zničil.

Po 500 rokoch protestu by už bolo na čase nechať protest na pokoji, pozrieť sa na minulosť triezvymi očami a skutočne sa zbližovať bez toho, aby sa neustále druhej strane predkladali staré účty a sporilo sa, kto vtedy spáchal menej bezprávia. To by bolo dobré, pretože dnes – už zasa – je mnohé v Katolíckej cirkvi v kríze a ani v luteránskom spoločenstve to naozaj nevyzerá lepšie ako vtedy, mohlo by sa povedať, keď bolo medzi kresťanmi mnoho nešvárov, ktoré bolo možné prisúdiť jednej či druhej strane, pretože toto rozlišovanie ešte neexistovalo.

Dnes by sme mali všetci žiť poháňaní vášnivou, pavlovskou túžbou po jednote, pretože Ježiš nezaložil cirkvi vo väčšom počte a jemu „zmierená rôznosť“ nestačí – ON postavil svoju jedinú Cirkev na Petrovej skale.

Vzhľadom na ľudskosť tohto muža a aj jeho nástupcov, ktorého Ježiš nazval napriek tomu Peter, mohli by sme povedať: Iba Ježišovi sa mohlo podariť na takej lámavej „skale“ postaviť nezničiteľnú Cirkev. Na nás je, aby sme v tejto Cirkvi boli jedno príp. znova sa stali jedno a ako zjednotení vydávali svedectvo svetu. Ako veľmi naše rozdelenie tomuto svedectvu škodilo a ďalej škodí, je dodnes dôvodom k plaču, nie k oslave.”

[ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v kresťanskom svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť