Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1673 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.08.2022 9:48:57   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23789 príspevkov
misojogi píše:
predpokladam ze Legi zasa zahlasi ze Rusi tam nemaju co hladat
a debata bude vybavena - vsjo jasno zacem bukvy
Presne tak ! :evil:
Rusi tam nemaju co robit.
Keby tam neboli, tak NIKTO ziadne zbrane v obyvanych oblastiach nemusi pouzivat, aby BRANIL SVOJU KRAJINU pred okupantami.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/korsa-horlivka-bombardovani-pohreb-kacurova-putin-valka.A220804_144007_zahranicni_ibar
Citácia:
Diverzní akce podnikala se svou jednotkou v převlečení za ukrajinské vojáky, aby mohla svádět tato zvěrstva na Kyjev.
Michal, a co povies na toto ? :lol:
Dufam, ze sa strasne rozhorcis a spochybnis VSETKY konflikty od roku 2014 na vychode Ukrajiny.
Podla Tvojej "logiky" by si mal ... :lol:

Poslať 05.08.2022 10:48:18   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21894 príspevkov
Citácia:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/358173-americki-poslanci-zakazali-vycvik-ukrajinskych-radikalov/

najnovšie rozhodnutie americkej Snemovne reprezentantov.

Kongresmani schválili dodatok z dielne Johna Conyersa. V zdôvodnení kongresman o. i. charakterizoval ukrajinský dobrovoľnícky prápor Azov ako nacistický, čo bolo už dlho verejným tajomstvom. Radšej neskoro ako nikdy, zhodujú sa viacerí pozorovatelia v súvislosti s rozhodnutím kongresmanov.

Dodatok konkrétne znamená zákaz vojenského výcviku príslušníkov Azova americkými inštruktormi. Pritom ešte nedávno minister vnútra Avakov vyhlasoval, že prápor Azov asi s tisíckou príslušníkov bude jedným z prvých, ktorý navštívia inštruktori z Pentagonu. Aj tam sa však pravdepodobne presvedčili, ako to konštatoval aj časopis Policy Magazine, že členmi práporu sú „otvorení neonacisti a fašisti“. V noci na piatok schválený dodatok zároveň blokuje aj dodávky mobilných protilietadlových rakiet na Ukrajinu.

„Ďakujem snemovni, že jednohlasne schválila moje návrhy, ktoré garantujú, že naši vojaci nebudú cvičiť neonacistov z práporu Azov,“ povedal po hlasovaní kongresman Conyers. Zároveň upozornil na skúsenosti USA z účasti na konfliktoch v zahraničí a ich následky. Konkrétne pred rokmi v Afganistane.

„Ako ukázala naša aktívna vojenská podpora v čase ruského vpádu do Afganistanu a zvyšky našich zbraní aj inde, môžu mať destabilizujúce následky a v konečnom dôsledku môžu ohroziť naše národné záujmy,“ cituje slová amerického politika portál Forbes.

Poslať 05.08.2022 10:49:15   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21894 príspevkov
Citácia:
nesklamal si a uspesne si sa zasa vyhol argumentacii a uvazovaniu
gratulujem len tak dalej .....
---------------
Zelensky robi to iste
Citácia:
https://diskusia.dennikstandard.sk/comment-234365/

To len mne sa zdá že Zelenskyj to nepoprel a len kritizuje AI že s tým prišla?
AI potvrdzuje skutocnost na UA. Ruska armada je vojensky omnoho silnejsia ako ua armada. Rusi chcu minimalizovat straty civilistov, co je logicke nakolko ukrajincov povazuje za svojich ludi a nechcu a nemozu sa k nim spravat ako amici k iracanom. Ukrajinske vedenie je si týchto skutocnosti vedome a preto „logicky“ zvolilo taktiku stiahnut armadu do miest a kryt sa civilistami a civilnou infrastrukturov. Ziskavaju tak 2 obrovske vyhody, znizuju tak rusom vyhodu vojenskej prevahy a ked rusi opatuju palbu a nicia tak civilnu ifrastrukturu a zaroven umieraju civilisti tak UA vedenie ziskava neskutocne silny propagandisticky nastroj ktory robi z rusov „orkov“ a im umoznuje ziskavat zadarmo zbrane od „sucitneho“ zapadu. To ze za tuto ua taktika platia obyčajní ukroji zivotmi je vedeniu uplne jedno.
A to este pridu ine bombicky zachvilu, AI uz aj vysetruje a zbiera dokazy o tom, ako ukrajinska nacisticka a fasisticka armada branila civilistom opustit mesta, v ktorych bojovala.
a zbrojovky na sucitnom zapade si veselo mastia bruska za peniaze americkych a europskych poplatnikov . o ukrajinsky lud asi ani nikdy neslo .
Citácia:
https://dennikstandard.sk/234365/rozmiestnovanie-ukrajinskych-vojakov-medzi-civilistami-zelenskyj-obvinil-amnesty-ze-ospravedlnuje-rusky-terorizmus/
Rozmiestňovanie ukrajinských vojakov medzi civilistami: Zelenskyj obvinil Amnesty, že ospravedlňuje ruský terorizmus

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok večer odsúdil ľudskoprávnu organizáciu Amnesty International za to, že ospravedlňuje „teroristické“ činy Ruska. Reagoval tak na správu AI, podľa ktorej Kyjev ohrozuje civilistov umiestňovaním vojakov bojujúcich proti ruskej invázii v obytných oblastiach. Informuje o tomm agentúra AFP.

AI sa pokúsila „amnestovať tento teroristický štát a presunúť zodpovednosť z agresora na obeť“, uviedol Zelenskyj vo svojom pravidelnom videopríhovore.

„Neexistuje žiadna okolnosť, ani len hypoteticky, na základe ktorej by sa akýkoľvek ruský útok voči Ukrajine stal oprávneným. Agresia proti nášmu štátu je nevyprovokovaná, invazívna a teroristická,“ dodal.

AI vo štvrtkovej správe uviedla, že ukrajinská armáda porušuje medzinárodné humanitárne právo a ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach. Podľa generálnej tajomníčky AI Agnes Callamardovej túto taktiku neospravedlňujú ani nevyberané útoky ruských síl.

Obytné štvrte, kde si ukrajinskí vojaci urobili základne, sú podľa AI niekoľko kilometrov od frontových línií, pričom existovali aj alternatívne riešenia bez ohrozenia civilistov. Vojaci navyše nevyzvali obyvateľov na evakuáciu napriek tomu, že začali útočiť na ruské sily, ktoré paľbu opätovali.

Správu AI vo štvrtok kritizovali aj ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak zdôraznil, že ukrajinské ozbrojené sily podnikajú všetky opatrenia na presun civilistov do bezpečnejších oblastí.

(tasr)
uz ma stve ten chlap .... ;)

Poslať 05.08.2022 11:29:05   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 1034 príspevkov
Keď som o tom písal niekedy tuším už v marci, bol som troll. Nepomohlo ani keď som pridal fotky.

„To, že sa ukrajinská armáda bráni, ju nezbavuje povinnosti dodržiavať medzinárodné humanitárne právo,“ uviedla vo vyhlásení riaditeľka organizácie Agnès Callamardová. „Ukrajinská vláda by mala bezodkladne zabezpečiť, aby rozmiestňovala svoje sily mimo obývaných oblastí alebo evakuovala civilistov z oblastí, kde armáda pôsobí,“ dodala.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/636000-ai-ukrajinska-armada-ohrozuje-civilistov-umiestnovanim-zbrani-do-obytnych-oblasti/

Klapky dole z očí priatelia.

Poslať 05.08.2022 11:38:35   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23789 príspevkov
Vlkodlak píše:
Keď som o tom písal niekedy tuším už v marci, bol som troll. Nepomohlo ani keď som pridal fotky.

„To, že sa ukrajinská armáda bráni, ju nezbavuje povinnosti dodržiavať medzinárodné humanitárne právo,“ uviedla vo vyhlásení riaditeľka organizácie Agnès Callamardová. „Ukrajinská vláda by mala bezodkladne zabezpečiť, aby rozmiestňovala svoje sily mimo obývaných oblastí alebo evakuovala civilistov z oblastí, kde armáda pôsobí,“ dodala.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/636000-ai-ukrajinska-armada-ohrozuje-civilistov-umiestnovanim-zbrani-do-obytnych-oblasti/

Klapky dole z očí priatelia.
To nie su klapky, to je VOJNA ! :evil:
A vojna "nema ziadne pravidla". (resp. ludia si myslia, ze ma, ale NIKDY sa nedodrzuju)

Rusi tam nie su na priatelskom vojenskom cviceni.
A civilne objekty "veselo" nicia bez ohladu na to, ci su tam "rozmiestnene nejake zbrane", alebo nie.

Poslať 05.08.2022 12:54:08   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 1034 príspevkov
Trocha zahováraš.
Písal som vtedy o cynizme Ukrajinského režimu. Na jednej strane ho chápem, na druhej strane je to neľudské ...
Ukrajina potrebuje čím viac obrázkov z civilnými obeťami, roztrhaným deťmi, mrtvými ľudmi na zastávke a pod.
Ukrajina prehráva. Potrebuje pôsobiť na svet, na city ľudí, a skrze toho na ich leadrov. Aby získala podporu.
Preto zbrane v civilných štvrtiach, preto zbrane civilistom. Preto potom následne média plnia obrázky mŕtvych a zmrzačených civilistov.
Účel svätí prostriedky.

Poslať 05.08.2022 13:29:15   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23789 príspevkov
Vlkodlak píše:
Trocha zahováraš.
Písal som vtedy o cynizme Ukrajinského režimu. Na jednej strane ho chápem, na druhej strane je to neľudské ...
Ukrajina potrebuje čím viac obrázkov z civilnými obeťami, roztrhaným deťmi, mrtvými ľudmi na zastávke a pod.
Ukrajina prehráva. Potrebuje pôsobiť na svet, na city ľudí, a skrze toho na ich leadrov. Aby získala podporu.
Preto zbrane v civilných štvrtiach, preto zbrane civilistom. Preto potom následne média plnia obrázky mŕtvych a zmrzačených civilistov.
Účel svätí prostriedky.
O cynizme nejakeho rezimu sa da hovorit vtedy, ked rezim naverbuje za tazke prachy "obycajnych ludi" a posle ich nepripravenych a nevybavenych vrazdit do cudzieho statu kvoli SVOJIM ZAUJMOM (ktore sa nerovnaju zaujmom tych ludi!).
CYNIZMUS je tiez tliachat o "cynizme ukrajinskeho rezimu" v sucasnom boji Ukrajiny o hole prezitie!

Poslať 05.08.2022 13:39:14   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23789 príspevkov
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-plyn-nord-stream-zemni-plyn-eu-finsko.A220805_130242_eko-zahranicni_vajo

Kazdy sposob je dobry, kde ide o "zaujmy".
Neverim, ze ho "musia spalovat" kvoli technickym problemom.

Poslať 05.08.2022 13:40:24   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1483 príspevkov
Ukrajina veľmi pravdepodobne bojuje o holé prežitie, ale je otázne, či zverstvá agresora voči civilistom dávajú brániacemu sa morálne právo správať sa voči civilistom obdobne.
Tá správa AI je v mnohých smeroch minimálne na zamyslenie sa...

Poslať 05.08.2022 13:42:43   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21894 príspevkov
Citácia:
toto ale nespochybnujem ja viem ze mas pravdu, ja len konstatujem ze tuto pravdivu vetu pouzivas ako zamienku aby sa vyhol argumentacii
si predstav ze na vsetko by som ja odpovedal vetou Trava je zelena a nebo je modre
bola by to cista pravda ale z hladiska diskusie by nas to neposunulo ani o milimeter

Poslať 05.08.2022 13:43:49   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21894 príspevkov
jery1 píše:
Ukrajina veľmi pravdepodobne bojuje o holé prežitie, ale je otázne, či zverstvá agresora voči civilistom dávajú brániacemu sa morálne právo správať sa voči civilistom obdobne.
ano je za tym zufalstvo, ale zaroven to vyvolava otazku ze koho vlastne ukrajinski vojaci chrania, tych civilistov asi nie
Pripominam ze tato otazka tu uz bola ked sa hovorilo o prapore Azov v Azovstale v Mariupole
Peta Prochadzkova (ceska novinarka specializovana na byvale ZSSR) vtedy napisala ze bez civilistov tamojsi Azov vojaci nebudu chraneni a ze ich rusi pozabijaju
bol to len jej nazor, ale zjavne nie je osamotena a teraz prisla sprava AI ktora ma ovela vacsiu vahu ....

Poslať 05.08.2022 13:55:58   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 1483 príspevkov
misojogi píše:
jery1 píše:
ano je za tym zufalstvo, ale zaroven to vyvolava otazku ze koho vlastne ukrajinski vojaci chrania, tych civilistov asi nie.
Úplne rovnakou logikou môžeš povedať, keď Rusi útočili na Luhansk a Donecko a ničili aj civilné budovy, že koho to vlastne chceli "zachrániť spod ukrajinského útlaku, tých civilov asi nie".

Pojem "collateral damage" používajú vo vojenských konfliktoch všetky strany, a úmrtia civilistov nemajú nieč spoločné s tým, koho kto báni a koho nie.
Moja úvaha skôr smerovala k tomu, že ak sa ideme tváriť (západ + Ukrajina), že sme morálne viac ako Rusi, útoky agresora na civilistov sú stále nepostačujúcim ospravedlnením úmyselného ohrozenia civilov z druhej strany. To je celé, nesnaž sa za tým hľadať nič iné.

Poslať 05.08.2022 13:57:29   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 1034 príspevkov
Niekedy sa tomu hovorí aj živé štíty ...

Poslať 05.08.2022 15:35:46   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23789 príspevkov
Karel Capek: Matka
Samo Chalupka: Mor ho! (Michal, Ty to tu s oblubou citujes, hoci obsah a posolstvo toho vobec nechapes)

Rozpravate tu o tych civilistoch sposobom, ktory ich uraza !
Armada tam bojuje zo vsetkych sil, robi co vie.
A ma stale podporu tych civilistov, aj ked AI a ini koumaci ich akoze chcu "chranit" - a postavit proti vlastnej armade !
V obrannej vojne sa civilisti nemozu tvarit, ze ich sa to netyka.
A oni sa tak ani netvaria !!! :evil:

To mohli rovno na zaciatku usporiadat referendum s jedinou otazkou: Vzdame sa agresorovi ? Ano - Nie.
Zatial to vychadza tak, ze stale vravia "Nie".
Aj ti civilisti ...

Poslať 05.08.2022 15:44:02   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 1483 príspevkov
Tie zovšeobecňujúce patetické kecy nemusím ani pri Misojogim, ani pri nikom inom.
Myslím že medzi tými civilistami sú aj ľudia ako ty, ktorí s nadšením idú obetovať svoje životy a životy svojich blízkych na oltár vlasti, a sú tam aj ľudia, ktorí by sa radšej vzdali Rusom, a sú tam aj ľudia, ktorí už na tú vojnu kašlú a ide im len o to, aby prežili oni a ich blízki...
A veľmi pravdepodobne väčšina z nich Rusov, za to, čo im spôsobili, z celého srdca nenávidí (a bude nenávidieť ešte niekoľko generácií).

[ Príspevkov: 1673 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Vlkodlak a 1 hosť