Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1771 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 119  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.08.2022 14:15:31   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 22029 príspevkov
Citácia:
vzorovu konstrukciu ("domcek") zvaral 2x dlhsie ako oni.
Tak vzal kladivo, raz tresol po ich "domceku" - a zostala iba kopa srotu. :lol:
Co sa im s jeho "domcekom", samozrejme, nepodarilo ...
rusi mali zvaracksy ustav na urovni, porovnatelnej s slovenskym VUZ co patri k svetovej spicke (patril)
ale obavam sa ze uroven ide dolu vodou nielen v Rusku ale aj u nas ......
slovensky zvarac uz nie je vo svete pojem ako kedysi v 90 rokoch
(teraz chce byt kazdy manazer v kravate a zarabat v style nedelat ale vydelat)

Poslať 03.08.2022 14:25:00   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23915 príspevkov
misojogi píše:
rusi mali zvaracksy ustav na urovni, porovnatelnej s slovenskym VUZ co patri k svetovej spicke (patril)
ale obavam sa ze uroven ide dolu vodou nielen v Rusku ale aj u nas ......
To by si nebol Ty, keby neprislo to obligatne "ALE" ... :lol:
Ja som nehovoril o zvaracskom ustave, ale o "zvaracoch-molodcoch" v ruskej fabrike.

Snad jedine, co maju Rusi na akej-takej urovni, je raketova technika.
Skoda len, ze ju vyuzivaju uz iba na NICENIE ...

Poslať 03.08.2022 14:34:20   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23915 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/jLdJzA7/kazdy-treti-slovak-nema-nazor-na-okupaciu-z-augusta-1968-ukazal-prieskum/

"Na otázku, ako hodnotia inváziu vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 do Československa a 20-ročnú ruskú okupáciu, odpovedalo 14 percent respondentov, že obsadenie a následnú normalizáciu vníma pozitívne. Zatiaľ čo každý piaty respondent nevedel na danú otázku odpovedať."

Co s takymto narodom ? :roll:

Poslať 03.08.2022 14:47:13   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Citácia:
kazdy-treti-slovak-nema-nazor-na-okupaciu-z-augusta-1968
ja na to nazor mam ale zasadne s nim nesuhlasim :-D DDDDDDDD

Poslať 03.08.2022 15:32:29   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23915 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
kazdy-treti-slovak-nema-nazor-na-okupaciu-z-augusta-1968
ja na to nazor mam ale zasadne s nim nesuhlasim :-D DDDDDDDD
Lenze z hladiska statu tu vobec nejde o niekoho "nazor", ale v istom zmysle o vlastizradu.
U tych piatich, co posielali tzv. pozyvaci list, to bola jasna vlastizrada.

To je ako ked nejaky prvak, co chce byt "boss" a nema na to, aby sa v triede presadil sam a poctivo, tak si pozve bandu deviatakov, ktora vsetkych prvakov zmlati a dosadi ho "za sefa".
A udrzuje ho tam zastrasovanim, pripadne aj fyzickymi represiami.

Presne to sa stalo u nas v 68.

Poslať 04.08.2022 9:58:01   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Citácia:
suhlasim
i ked na druhej strane rusi by prisli aj bez pozyvacieho listu to si povedzme otvorene
prisli lebo chceli ... bodka ....

Poslať 04.08.2022 10:46:54   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Zelenskyj presadzuje manželstvá homosexuálov.
a nie je to ruska propaganda ale uz oficialna realita

...
Normalne by si clovek pomyslel ze reci o LGBT charaktere ukrajinskej vlady su len ruska propaganda, zial realita je ina
namiesto riesenia tazkej situacie oni riesia duhove a teple ideologicke temy
pripomina to nacistov na jar 1945

https://dennikstandard.sk/233732/zelenskyj-presadzuje-manzelstva-homosexualov-a-robi-hrubu-chybu/

Zelenskyj presadzuje manželstvá homosexuálov. A robí hrubú chybu
Ukrajinský prezident je zatiahnutý do ďalšieho konfliktu – tentokrát národného. Požiadal vládu, aby sa zaoberala témou manželstiev homosexuálov. Je to chyba. V čase vojny s ruským agresorom celkom zbytočná a vysoko kontraproduktívna…

Tlak Západu na spojencov, aby prijali LGBTQ+ agendu, bol a je ukážkou „morálneho imperializmu“. Teda nanucovania západných spoločenských noriem kultúre, ktorej nie sú vlastné.

Táto agenda nie je liberálna. Nie je postavená na rešpektovaní slobody, na tolerancii, na úcte ku kultúre a tradícii iných… Je to progresívna agenda, postavená na pocite kultúrnej nadradenosti a zameraná na prevýchovu (ak treba, tak nátlakovú) tých druhých. Iných.

Dúhová ofenzíva celkom nutne vedie k hlbokým spoločenským konfliktom. V krajinách EÚ sme to považovali za istú formu luxusu a výstrednosti, ktorá síce prináša otravné spory, no neohrozuje prežitie a suverenitu národa.

Ukrajinská cesta

Ukrajina je celkom iný prípad. Osem rokov bojovala s východoukrajinskými separatistami (a na politickej úrovni s ruskými menšinami všeobecne). Od februára 2022 bojuje s Ruskom, ktoré ju vojensky napadlo. Navyše, Ukrajinci sú jedným z veľkých východných národov, ktoré sú v kultúrno-etickom kódexe silne konzervatívne a pomerne jednotné. Priamo v ústave majú manželstvo definované ako zväzok muža a ženy. Rešpektovať to museli aj proamerické vlády po euromajdane.

Ak dnes, v čase vojny, Ukrajina niečo potrebuje, tak to určite nie sú spoločenské konflikty o vlajku LGBTQ+. Naopak, Ukrajina potrebuje to, čo západní aktivisti považujú za hrozbu. Ukrajina potrebuje zjednocovanie na základoch nacionalizmu.

Chvála nacionalizmu

Priznávajú to aj liberálni intelektuáli, ako Fukuyama či Harrari. Nacionalizmus – na rozdiel od fašizmu – môže mať vysoko pozitívny prínos. Zjednocuje spoločnosť na národnom princípe. A mobilizuje jej sily. Práve nacionalisti (nie gender aktivisti) sú pripravení riskovať životy a zomierať v boji za národ. A za jeho slobodu.

Tento fakt si zrejme uvedomuje aj ukrajinské vedenie. Zelenskyj presadzuje po malej petičnej akcii manželstvá homosexuálov veľmi opatrne (takmer neutrálne, ako nesmelo položenú otázku). A zdôrazňuje, že zmeny nebudú možné počas vojny s Ruskom.

No napriek tomu dal túto tému na stôl. Priamo na vládnej úrovni a s vysvetlením, ako vec vníma „moderný svet“. Môžeme predpokladať, že to robí pod tlakom západných spojencov, od ktorých sú ukrajinskí lídri (priznajme si) celkom závislí.

Otázne je, do akej miery budú západní partneri tlačiť na podvolenie Ukrajiny.

Ak zneužijú vojnu a závislosť ukrajinskej vlády od západných zbraní na presadzovanie LGBTQ+ politiky, bude to vrcholne nemorálne a urážlivé pre veľkú časť Ukrajincov.

A zároveň to bude pre Ukrajinu politicky a vojensky škodlivé.

Dominancia a sféry vplyvu

Západ by tým potvrdil, že mu nejde len o pomoc slabšej napadnutej krajine či o spojenectvo na zásadách vzájomného rešpektu, ale o starú politiku sfér vplyvu. Západ by okrem vojenskej a politickej lojality vyžadoval aj spoločenskú a kultúrnu „prevýchovu“ Ukrajiny. Podľa západných (nadradených a predpísaných) vzorov. A proti vôli väčšiny spoločnosti a jej ústavnej tradícii.

V prípade genderovej a LGBTQ+ politiky už nejde len o presadzovanie elementárnych západných pravidiel, ako zastupiteľská demokracia, ochrana základných ľudských práv, rešpektovanie súkromného vlastníctva, podnikania a trhu… Ide o pokus vykoreniť spoločnosť, potlačiť jej historickú a kultúrnu identitu a nadiktovať jej cudzie vzorce správania a myslenia.

Navyše, táto politika morálneho imperializmu – a sfér vplyvu – by vlastne podčiarkla to, čo médiá ešte nedávno považovali len za Putinovu a Kirillovu propagandu. Keď Rusi tvrdili, že Ukrajincom sa bude nanucovať LGBTQ+ ideológia, Zelenskyj aj Západ ich vysmiali, že šíria hoaxy.

Dnes to nie je hoax, ale spis na stole vlády. Odoslaný z bunkra Zelenského.

....

komentar z diskusie
Citácia:
Iste, Ukrajina sa rozhodne sama. Asi rovnako ako sa určite dobrovoľne rozhodovala vláda v Afganistane, že na Kábulskej univerzite budú Gender a Women studies.

https://ku.edu.af/master%E2%80%99s-program-gender-and-women-studies
proste afgancom moslimom chceli nanutit LGBT ideolgiu na univerzite v Kabule necudujem sa u vobec ze ako Amici dopadli v tom afganistane

Poslať 04.08.2022 10:48:33   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1517 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
suhlasim
i ked na druhej strane rusi by prisli aj bez pozyvacieho listu to si povedzme otvorene
Proste Československo bolo v ich sfére vplyvu, podobne ako je teraz Ukrajina. Tak sa dá tá invázia v 1968 vlastne aj pochopiť a akceptovať, nie? ;)

Poslať 04.08.2022 10:53:28   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23915 príspevkov
jery1 píše:
misojogi píše:
Citácia:
suhlasim
Proste Československo bolo v ich sfére vplyvu, podobne ako je teraz Ukrajina. Tak sa dá tá invázia v 1968 vlastne aj pochopiť a akceptovať, nie? ;)
To je to typicke Michalovo "ALE" ...

Poslať 04.08.2022 11:00:05   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Citácia:
pochopit urcite, rusi konali naozaj logicky, robili si predsa len poriadok vo svojej gubernii
ale je to problem akceptovat a stotoznit sa s tym - s vynimkou najmladsej generacie ktore je zblbnuta ludmi ako Blaha a spol, som doteraz nepoznal cloveka ktory by s okupaciou suhlasil, vtedy sa otvorili oci aj mnohym zarytym komunistom
(je to cervene a trci to zo zeme co je to? zaryty komunista)
===
obdobny problem teraz mame s americkou zmluvou, uz nie sme sice gubernia ale stali sme sa zamorskou koloniou a je to o nieco lepsie ako predosly stav ..... az na to ALE ......

Poslať 04.08.2022 11:02:39   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Citácia:
Proste Československo bolo v ich sfére vplyvu,
pocas vojny sme boli vo sfere vplyvu nemeckej rise
predtym sme patrili francuzom (medzivojnova CSR mala ministertvo obrany riadene francuzmi)
---
tak to proste je, je to geopoliticka realita

Poslať 04.08.2022 11:25:06   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1517 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
pochopit urcite, rusi konali naozaj logicky, robili si predsa len poriadok vo svojej gubernii
ale je to problem akceptovat a stotoznit sa s tym - s vynimkou najmladsej generacie ktore je zblbnuta ludmi ako Blaha a spol, ......
A pokiaľ ide o ruskú agresiu na Ukrajine, tú dokážeš akceptovať?

Poslať 04.08.2022 12:18:34   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22029 príspevkov
Citácia:
pokial viem, vychodna cast Ukrajiny by bola celkom v pohode s tym keby patrili pod RF, na rozdiel od takych Estoncov alebo Lotysov Litvy apod ....
cize nejde o to ci to akceptujem ja, ale co na to samotni ukrajinci
mam dojem ze Ukrajina je v tomto rozdelena

Poslať 04.08.2022 12:47:17   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23915 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
pokial viem, vychodna cast Ukrajiny by bola celkom v pohode s tym keby patrili pod RF, na rozdiel od takych Estoncov alebo Lotysov Litvy apod ....
cize nejde o to ci to akceptujem ja, ale co na to samotni ukrajinci
mam dojem ze Ukrajina je v tomto rozdelena
Si na velkom omyle.
To su asi taki Ukrajinci, ako su u nas na juhu Madari.
Mas pocit, ze by si "akceptoval" ich "rozhodnutie", ze by to UZEMIE "radsej malo patrit Madarsku" ?
Ja teda nie ...

Ale rozhodne akceptujem ich volu, ze by radsej boli v Madarsku - odist mozu hocikedy ... :lol:

Poslať 04.08.2022 13:54:14   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 1061 príspevkov
Súhlasím do bodky. A ešte 2x podčiarkujem.

A teraz ten algoritmus aplikuj na Kosovčanov prosím.

[ Príspevkov: 1771 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 119  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť