Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 2238 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 150  Ďalší
Autor Správa
Poslať 16.11.2020 3:37:02   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16052 príspevkov
vitamin D treba uzivat spolu s vitaminom K2
https://www.generica.sk/produkt/vitamin-k2-30-cps/

Poslať 16.11.2020 9:38:45   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6743 príspevkov
Včera tiež nejaký protest v BA, do pár tisíc ľudí, pritom je zákaz zhromažďovania. Do kelu, toto je gaunerský štát, tak načo sú zákony, keď ich nikto nedodržiava? Načo? A ja sa čudujem odkiaľ berie Fico hlasy, aby páchal zločiny. Od zločincov voličov. Všade kde sa človek pozrie kopec zlodejov a porušovateľov zákonov, ach Slovensko je gaunerská diera a na jej čelo patrí Pellegrini a Fico, to sú ľudia a spolu s Dankom a Harabinom, ktorých si tento národ zaslúži.

Včera idem po ulici a počítam, každý desiaty človek mal len rúško/ku na tvári, ostatní ani ich nehlo, policajti okolo idú a nikoho nenapomenuli ani nepokutovali. Nuž tak takto sa rozširuje koronavírus, keď takto na verejnosti porušujú zákony, nenosia rúška, tak je jasné, že to nerobia ani v práci. A kde sa potom berie toľko prípadov. Nuž starí ľudia umrú a zaslúžene, vychovali si to, čo na nich arogantne kašle a zabije ich.

Poslať 16.11.2020 10:23:00   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4504 príspevkov
V Petržalke a v MHD sa rúška nosia. Možno v meste cez víkend ľudia zblbli. Treba zopár z nich dať pokutu a ostatní sa rýchlo naštartujú.

Poslať 16.11.2020 10:54:01   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20566 príspevkov
Sme spat na "ceskej ceste".
https://domov.sme.sk/c/22534449/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-16-11-2020.html
(>28% pozitivnych testov.)

Este, ze to "klesa" ... :roll: :D
(Keby sme urobili poctivych 12000 testov, ako by sa patrilo, tak mame vyse 3000 pozitivnych?)

Stale vravim, ze mame sledovat aj triedu testovanych ludi.
Ci ide o priznakovych, bezpriznakovych, kvoli 'papieru', alebo z rizikovej oblasti atd.

Lebo potom sa tie % nedaju "len tak nasobit" ... :D

Poslať 16.11.2020 11:04:04   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6743 príspevkov
Tak treba povedať, že v tomto sme naozaj na českej ceste, ale spolu s Čechmi, im to výrazne kleslo tiež kvôli tomu, že denne robia o cca 10 000 testov menej než pred týždňom a tiež majú stále vysokú pozitivitu, bez toho by im to len klesalo miernejšie.

Poslať 16.11.2020 11:06:50   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20566 príspevkov
Toto je, dufam, neskodny vtip na sucasnost:
https://chromozom.gulas.sme.sk/124875/nova-doba-jezis-zoomuje.html
:D

Aby sme tu nepisali iba tie smutne spravy ...

Poslať 16.11.2020 13:30:49   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 577 príspevkov
nikto píše:
Včera tiež nejaký protest v BA, do pár tisíc ľudí, pritom je zákaz zhromažďovania. Do kelu, toto je gaunerský štát, tak načo sú zákony, keď ich nikto nedodržiava? Načo? A ja sa čudujem odkiaľ berie Fico hlasy, aby páchal zločiny. Od zločincov voličov. Všade kde sa človek pozrie kopec zlodejov a porušovateľov zákonov, ach Slovensko je gaunerská diera a na jej čelo patrí Pellegrini a Fico, to sú ľudia a spolu s Dankom a Harabinom, ktorých si tento národ zaslúži
Znôška nezmyslov na jednej kope.
1. Zákaz zhromažďovať sa viac ako 6 osôb nie je zákon, ale opatrenie vlády.
Právo zhromažďovať sa patrí k základným ľudským právam a slobodám. Je zakotvené v ústavách jednotlivých štátov, u nás napr. v článku 28 Ústavy Slovenskej republiky. Ide o právo občana zúčastňovať sa zhromaždenia najmä na verejných priestranstvách, právo vyjadrovať svoj názor na nich, právo akceptovať ním prezentovaný názor ostatnými. V tomto konkrétnom prípade si konkuruje Opatrenie vlády s Ústavou Slovenskej republiky, resp. Opatrenie vlády s Chartou základných ľudských práv. Úloha pre právnikov. Pre teba sú takéto konštrukty asi príliš náročné, tebe je vec jasná hneď. Gaunerský štát.

2. To nie je gaunerský štát, ale moja vlasť. Hypoteticky, o gaunerskom štáte bolo možné snáď špekulovať, keď hlavou štátu bola osoba, ktorej bolo vznesené obvinenie. Mimochodom, doposiaľ platné.

3. Zločin je úmyselný trestný čin, za ktorý trestný zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou trestnej sadzby prevyšujúcou päť rokov. O zločin ide aj vtedy, ak v prísnejšej skutkovej podstate prečinu spáchaného úmyselne je ustanovená horná hranica trestnej sadzby prevyšujúca päť rokov. Neviem čo máš konkrétne na mysli. Zjavne to nevieš ani ty. Že idú na zhromaždenie ? Že nenosia rúška ? Ktovie. Momentálne je u nás dokonca až obzvlášť závažným zločinom so sadzbou 10 r - 15r aj krádež horaliek v obchode, či kukurice z poľa.
Ale neprekvapuje ma, že slušnoľudia považujú za zločin aj uplatnenie volebného práva(mimochodom jeden z výdobytkov 17. novembra) v rozpore s predstavami liberálnych teliatok, slušnoľudí, resp. inej hávede.

4. Žiaľ, národ si nezaslúži tebou menovaných politikov, ale toho pacienta, čo teraz šikanuje a terorizuje túto krajinu v súvislosti s COVID19. Nech si to užijú a vypijú sebou vyvolený kalich horkosti až do dna. Média a mimovládky dostali národ tam kde chceli. Niekedy je liečba šokom tá najúčinnejšia.

Poslať 16.11.2020 13:32:24   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 577 príspevkov
legionar píše:
Este, ze to "klesa" ... :roll: :D
(Keby sme urobili poctivych 12000 testov, ako by sa patrilo, tak mame vyse 3000 pozitivnych?)
Ale veď vinník je jasný. Sulík a Cigániková. Kdesi som počul, že majú kopať hroby.

Poslať 16.11.2020 13:59:22   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6743 príspevkov
Vlkodlak píše:
nikto píše:
...Slovensko je gaunerská diera a na jej čelo patrí Pellegrini a Fico, to sú ľudia a spolu s Dankom a Harabinom, ktorých si tento národ zaslúži....
...
4. Žiaľ, národ si nezaslúži tebou menovaných politikov, ale toho pacienta, čo teraz šikanuje a terorizuje túto krajinu v súvislosti s COVID19. Nech si to užijú a vypijú sebou vyvolený kalich horkosti až do dna...
Tvoje slová vypovedajú o tebe najviac, viac nemám ani potrebu dodávať ;)

Poslať 16.11.2020 14:02:27   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 577 príspevkov
Som zločinec detto ?

Poslať 16.11.2020 14:07:33   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4504 príspevkov
Čitálni:
Citácia:
.Čl. 11
Spoločné ustanovenia
(1)Rozhodnutia o vypovedaní vojny a o uzavretí mieru, o vyhlásení vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu a o ich skončení a o obmedzení základných práv a slobôd a uložení povinností, ako aj uznesenia Parlamentnej rady, Bezpečnostnej rady a bezpečnostných rád krajov a bezpečnostných rád okresov sa bezodkladne vyhlasujú v tlači a vo vysielaní rozhlasu a televízie a ich vydanie sa oznamuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/227/20160102

Citácia:
.(3) V čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v tomto rozsahu:
h)obmedziť alebo zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať alebo zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním,
Nie je tam, že to má byť zákonom. Má to byť rozhodnutie zverejnené v Zbierke zákonov SR. KTO je oprávnený prijať rozhodnutie sa explicitne nepíše. Ale z komentárov k zákonu by sa dalo vydedukovať myslim, že ten kto vyhlasuje núdzový stav, t.j.vláda. Mohlo by to vyplývať aj z formulãcie predchádzajúcich odsekov.
Citácia:
. (1)Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.
(2)Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.
Nechápem, ako by sa dali takéto obmedzenia ukladať individuálnymi rozhodnutiami. Tie by sa mali následne zverejňovať v Zbierke zákonov? A čo GDPR? Koľko zbierok by muselo vyjsť, aby obmedzenie postihlo všetkých:-)? Rámcovo to musí určiť niekto z ústavných orgánov a následne ak to zákon ukladá, vydať individuálne rozhodnutia. To si myslim, že bol zamysel. Preto sa nepíše asi KTO v ústavnom texte.

Poslať 16.11.2020 14:27:01   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6743 príspevkov
Vlkodlak píše:
Som zločinec detto ?
Myslím že skôr ...ec. Ale tie písmenká namiesto ktorých sú tie tri bodky, by mohli byť aj bez toho -ec a bolo by to isté. Čo to je? Inak toto je len rečnícka otázka ;)

Poslať 16.11.2020 14:35:16   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20566 príspevkov
Tu ma napadla jedna perfektna hlaska z SG-1:
"Ne, ze by vase zbrane byli neucinne, jenom na nej nepusobi." (Baal) :lol:

Tu by sa to dalo prerozpravat nasledovne:
Ustavne pravo zhromazdovania nebolo porusene, akurat sa na verejnosti nesmie stretnut viac ako 6 ludi sucasne.
:lol:

Poslať 16.11.2020 14:53:43   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 577 príspevkov
legionar píše:
Tu by sa to dalo prerozpravat nasledovne:
Ustavne pravo zhromazdovania nebolo porusene, akurat sa na verejnosti nesmie stretnut viac ako 6 ludi sucasne.
:lol:
Ak by to bolo v opačnom garde, teliatka by povedali, že je to vo verejnom záujme, odkaz Martiny a Janka, či Duch 17. novembra. :D

Nešiel som na tamtie, nepôjdem ani na tieto. To len aby ma zasa niekto neobviňoval. Teda dúfam, že nepôjdem, pretože ak zamestnávateľ zavelí ...

Poslať 16.11.2020 14:55:37   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4504 príspevkov
Každý tu šermuje ústavou, ale veď ústavný zákon o bezpečnosti má rovnakú právnu silu ako ústava.

A čo hovorí ústava, že

Citácia:
. čl.28
(1)Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.
(2)Podmienky výkonu tohto práva ustanoví zákon v prípadoch zhromažďovania na verejných miestach, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, ochranu verejného poriadku, zdravia a mravnosti, majetku alebo pre bezpečnosť štátu. Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať povolením orgánu verejnej správy.
Ústavný zákon o bezpečnosti je koniec koncov tiež zákon.

[ Príspevkov: 2238 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 150  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť