Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1683 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 113  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.10.2020 17:08:55   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
Si podávajú Sulika na tlačovke, ale asi oprávnene (však ho poznáme). Dobry prejav mal Krajniak...

Inak som hrdá na to, ako sa v kostoloch v Blave zvládali opatrenia.

Poslať 11.10.2020 17:56:23   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Si podávajú Sulika na tlačovke, ale asi oprávnene (však ho poznáme). Dobry prejav mal Krajniak...
Treba priznat, ze Sulik nikdy nejakym velkym diplomatom nebol. :D
Mozno uz teraz lutuje, ze si nezahryzol do jazyka. :D

Ale zda sa mi, ze iba medzi riadkami vyjadril nazor, ze pandemicka komisia ide "bajocko" prehodit "Cierneho Petra" z rezortu zdravotnictva do rezortu hospodarstva - a to ma "na krku" on ... :lol:
To je asi cela jeho dilema.

Problem je, ze vsetky tie opatrenia budu/su na dve veci, pokial ich dodrzanie nebude/nie je dosledne vymahane SILOU.
Zatial je to este len o "straseni buducou katastrofou".
Ja viem, ze exponenciala je exponenciala !
Ale viem aj, co za ludia tu ziju ... :roll:

Neexistuje jednoznacne spravne "riesenie".

Poslať 11.10.2020 19:52:42   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
Od 15.10. ohlasujú zákaz bohoslužieb. Ako som v kostole každý deň, viem, čo to znamená pre tých, čo tým žijú. Ale ten zákaz bol zrelý už od 1. 10. len bolo neúnosné, aby boli otvorené krčmy a všetko veselo žilo iba veriaci bez sv. omše. Pre nich je to ako každodenný chlieb, ako základná potravina. Dúfam, že bude prístup k sviatosti am. Inak v kostoloch v Blave to zvládali fakt dobre.

Poslať 11.10.2020 20:03:49   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
Citácia:
.Problem je, ze vsetky tie opatrenia budu/su na dve veci, pokial ich dodrzanie nebude/nie je dosledne vymahane SILOU.
Alebo presvedčiť inak. Masívnou kampaňou. Neviem či to zvládnu.

Mame novu vládu, za ľudí, ktorá ešte nie je pripravená použiť silu.

Obávam sa aj celkovo, že demokracia ako taká sa ukáže ako neefektívne forma vlády časom.

Citácia:
.Ja viem, ze exponenciala je exponenciala !
Ale viem aj, co za ludia tu ziju
Nie je to jednoduché pre ľudí čo žijú z podnikania. Ale logika a rozum nepustia. Nemusím padnúť na hubu, aby som pochopila ze treba sa teraz obmedziť. Nie na furt, teraz.

Poslať 11.10.2020 20:24:01   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Nie je to jednoduché pre ľudí čo žijú z podnikania. Ale logika a rozum nepustia. Nemusím padnúť na hubu, aby som pochopila ze treba sa teraz obmedziť. Nie na furt, teraz.
Ty si uvedomela teta. :D

Ale kolko bolo reci, ked obmedzili napr. tie omse, ze ? Este aj KBS sa ozvala. ;)
O sporte, koncertoch, krcmach a pod. ani nehovorim ...

Mne to pripada, ze dnesni ludia uz nevedia "vydrzat sami so sebou a svojimi myslienkami".
Stale potrebuju nejake kontakty, vzruchy, "zazitky" a neviem co este.
Meditacia v samote sa uz nenosi ... :D

Poslať 11.10.2020 23:34:55   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
KBS sa musela ozvať, aj v súvislosti podľa mňa s tým, že účasť na sv. omši ma inú cenu ako návšteva krčmy. Nie sme tretia kategória občanov.

Citácia:
.Mne to pripada, ze dnesni ludia uz nevedia "vydrzat sami so sebou a svojimi myslienkami"..
Stale potrebuju nejake kontakty, vzruchy, "zazitky" a neviem co este.
Meditacia v samote sa uz nenosi ...
Nezelam si to v podobe lock downu a zákazu vychádzania. Možno by sa dalo motivovať ľudí tak, že kde sa dodržiavajú opatrenia a klesajú počty infikovaných, tam povoliť viac. A naopak.

Poslať 12.10.2020 9:36:43   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6373 príspevkov
Ten Sulík je megaidiot, toto nechápem, čo za človeka si zobrali do koalície. Však to je klon Kotlebu v zmysle popierania koronavírusu, útočí na pandemickú komisiu, nepočúva vedeckú odbornú obec, ide si za svojou hlavou, len on vie ako to je, nie odborníci, len on je lietadlo, hoci o epidemiológii nič nevie a neštudoval ju. Toto je paródia na zodpovednosť, čo on stvára :(

Poslať 12.10.2020 12:47:08   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
Megaidiot je ten, co si nevidi dalej od nosa !
Az ti odbornici na pandemiu (a vsetci ostatni) nebudu mat co zrat, pridu za Sulikom a budu mu nadavat, preco hospodarstvo kolabuje a nemame peniaze na lieky, ani na lekarov.
Lekarom a sestrickam to s radostou NARIADIA, aby robili aj zadarmo - ale tym liekom asi sotva.
Keby aspon zatlacili na zeleznice, aby vlaky a stanice ASPON dezinfikovali, tak by sme sa mohli bavit o nejakej "koncepcii boja proti hnusobe".
Australia a Novy Zeland su zatvorene kompletne uz od 1. vlny.
My tu zatvarame vsetko mozne podla toho, ako sa pandemicka komisia vyspi, ALE hranice su otvorene ako korzo (=kludne si moze cela svadba z Oravy odist do Polska na curbes a priniest odtial 67 infikovanych) ...
To je co za "koncepciu" ?!
(TO su tie DATA, na zaklade ktorych sa maju prijimat opatrenia, nie podla stavu fitness centier v Juznej Korei !)

Poslať 12.10.2020 14:44:20   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6373 príspevkov
Už mi dochádza trpezlivosť s tebou legionar, žiadal som ťa, aby si na mňa nereagoval, nemám záujem s tebou viesť diskusiu. Nevypisuj mi, nemám záujem viesť diskusie s narušenými ľuďmi, grafomanmi, závislými egomaniakmi, nemám záujem o diskusiu s tebou, daj mi konečne pokoj. Svoje komplexy, musurbátorské, že na všetko reagovať musurbuješ, si lieč doma v súkromí a daj pokoj cudzím ľuďom, ktorí sa s tebou nechcú rozprávať. To si vážne tak duševne narušený, že to nechápeš? :o

Poslať 12.10.2020 14:48:15   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
Netusim, preco sa tu nikto vyjadruje ku mne. :)
Citoval som ho snad ? :roll:
Pokial niekomu vadi reakcia ina ako sa mu paci, ma slobodnu moznost ma ignorovat. (alebo odist niekam inam :) )
Ale nie nadavat niekomu do megaidiotov !

Poslať 12.10.2020 15:33:44   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6373 príspevkov
Tvoje klamstvá a divadielka ma nebavia legionar, čítal si môj príspevok, reagoval naň, aj si to potvrdil teraz druhým, len si formálne nedal citáciu, tak tu neklam, že na mňa nereaguješ. A dávam ti ešte raz otázku. To si vážne tak duševne chorý narušený človek, že nechápeš, že sa s tebou nechcem baviť? To si vážne tak postihnutý, že nechápeš, že nechcem s tebou diskutovať? Čo za porucha ťa núti písať ľuďom, ktorí sa s tebou nechcú baviť, čo za porucha ťa núti na nich stále reagovať? Dôjde ti to dakedy do gebule?

Poslať 12.10.2020 16:32:23   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
nikto píše:
Tvoje klamstvá a divadielka ma nebavia legionar, čítal si môj príspevok, reagoval naň, aj si to potvrdil teraz druhým, len si formálne nedal citáciu, tak tu neklam, že na mňa nereaguješ. A dávam ti ešte raz otázku. To si vážne tak duševne chorý narušený človek, že nechápeš, že sa s tebou nechcem baviť? To si vážne tak postihnutý, že nechápeš, že nechcem s tebou diskutovať? Čo za porucha ťa núti písať ľuďom, ktorí sa s tebou nechcú baviť, čo za porucha ťa núti na nich stále reagovať? Dôjde ti to dakedy do gebule?
A ty kedy pochopis, ze mi je suma-fuk, co tu vypisujes proti mne ? :roll:
Ja budem reagovat na co ja chcem.
Ak si si nevsimol, tak ja nereagujem NA TEBA, ale na to, co pises ! (napr. ten megaidiot!)
Na rozdiel od Teba, pretoze Ty zasadne reagujes NA MNA a nie na to, co pisem. :lol:

Takze si to trochu v hlave zrovnaj. (Ako vidis, ja nepisem "v gebuli" :D ) ...

Poslať 12.10.2020 18:00:36   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
Nadávky sem tiež nepatria.

Poslať 12.10.2020 18:03:37   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 6373 príspevkov
Diabol sem nepatrí, satan = nepriateľ = opozícia voči Bohu, a napriek tomu ho tu stále vidím.

Poslať 12.10.2020 18:35:10   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
nikto píše:
Diabol sem nepatrí, satan = nepriateľ = opozícia voči Bohu, a napriek tomu ho tu stále vidím.
Tak si to zrkadlo niecim zakry - nebude Ta to tak "znepokojovat" ... :lol:

[ Príspevkov: 1683 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 113  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť