Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1683 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 113  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.10.2020 9:37:23   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
Uspechy MUDR Zelenka proti Covid

https://www.snopes.com/fact-check/zelenko-669-coronavirus-patients/

Poslať 04.10.2020 10:46:00   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
https://diva.aktuality.sk/clanok/62007/slovenka-ktora-stratila-ocka-pre-koronavirus-zverejnila-svoj-pribeh-nakazil-sa-od-ludi-ktori-prisli-bez-rusok/?
Citácia:
Ocko sa nakazil v kostole...
Práve o tom je aj silný post Slovenky, ktorý popisuje smutné následky nezodpovedného konania Slovákov. A pritom stačilo tak málo, a jej ocko mohol žiť, a mnohí nakazení by dnes boli ešte stále zdraví. Zverejnila ho Michala Grešková v poste so svojou fotografiou a slovami: "Chcela som k svojej fotke napísať niečo veľmi krátke o rúškach, ale prišla mi jedna správa... a tá ma posadila..."

Prečítajte si príbeh, ktorý nesie posolstvo toho, aké následky môže mať dnešná nezodpovednosť:

"Som veľmi rada Miška, že vás vidím s rúškami. Ja som dnes totiž pochovala svojho otca, ktorého zabil COVID-19. Všetci doma sme boli chorí...

A všetkým ľuďom, ktorých poznám, chcem zanechať len jeden odkaz - noste rúška. Vôbec to nie je žiadna “chripôčka”, môj otec bol hudobník a nakazil sa v kostole pred dvomi týždňami v nedeľu (na odpustovú slávnosť, kde spieval v kostolnom zbore ) od rodiny, ktorá prišla zo zahraničia a ako jediní prišli bez rúšok a samozrejme karanténu neriešili...

V dedine už máme 78 ľudí nakazených, do týždňa bolo 21 v nemocnici, nakazení sú starí, mladí, deti.

Môj otec bol úplne zdravý človek plný života, nemal žiadne iné choroby, mal 72 rokov a predsa ho to zabilo.

Aj my ostatní z rodiny sme sa nakazili, od otca a poviem vám, 2 týždne v horúčkach. Chcem a budem sa snažiť odovzdať len jedno dôležité posolstvo, Nosme všetci rúška, nezodpovednosť... zabíja...

Neskôr som totiž zistila, že ochoreli všetci v zbore, iba tí, čo mali rúška nie. Stačilo rúško a karanténa po návrate zo zahraničia. Je to fakt to najmenej, čo môžeme urobiť pre seba a pre druhých, aby sme sa navzájom ochránili, a čo najskôr mohli vrátiť do bežného života. Vy máte soplík a niekto druhý...

Poslať 06.10.2020 10:39:12   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
https://www.postoj.sk/62633/orava-ukazuje-kde-zlyhava-stat-v-boji-s-koronou
Citácia:
V Námestove majú tiež podľa hygieničky zlé skúsenosti s cirkevnými udalosťami. Teda skôr s hostinami, ktoré po nich nasledujú. Hoci bola v okrese pozitívna aj prednostka úradu, kvôli čomu bola v preventívnej karanténe samotná Varmusová, v meste sa minulú sobotu uskutočnilo prvé sväté prijímanie troch tried (pôvodne malo ísť o štyri triedy, no jedna bola v čase slávnosti v karanténe). Problém však nie je v samotných ošmiach, no v stretnutiach po nich.

Keby išlo len o omše, nič dramatické sa nedeje, rúška sa ukazujú ako naozaj veľmi efektívne. Ale potom každý príde na oslavu domov a za dverami domu sa naše kompetencie končia. Nemáme šancu odsledovať, koľko ľudí tam prišlo a ako sa oslavovalo, no vieme si to predstaviť. Podobne ako na svadby, aj tu prídu krstní rodičia z Bratislavy, bratranci z Košíc, stretáva sa celá rodina, trochu sa popije a strácajú sa všetky zábrany.

Preto v prípade sobotňajšej birmovky v Hruštíne mal úrad spolupracovať aj s políciou, aby odkontrolovali, či sa na udalosti zúčastnilo naozaj len 50 ľudí, ako to povoľujú súčasné protiepidemické opatrenia. (Aktualizované 6.10. Sviatosť birmovania bola nakoniec tesne pred jej vysluhovaním zrušená).

Úrad podľa slov hygieničky Varmusovej dáva aj pokuty. Zatiaľ čo v prvej fáze to boli pokuty za rúška a porušenie pravidiel, teraz ak je človek pozitívny a nedodržiava karanténu, už ide o trestný čin ohrozenia verejného zdravia.

V čom sme však podľa nej vzorní, je sledovanie druhých ľudí. Hovorí, že od začiatku pandémie mali na úrade už približne 50 podnetov, keď sused nahlásil suseda porušujúceho karanténu. Niekedy to bolo podľa nej až neopodstatnené. Vníma to tak, že niektorí nahlásenie na hygiene pokladajú za ideálny spôsob, ako si so susedom vyriešiť spory.

Poslať 06.10.2020 11:06:32   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
To zlyhava stat ? :roll:
Asi iba v tom, ze ignorantov a hazarderov nepozatvara ... :lol:

Poslať 06.10.2020 16:37:08   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Krcmery o Korone
https://www.hlavnespravy.sk/odbornici-krcmery-a-sabaka-naznacili-kedy-by-sme-sa-mohli-dockat-konca-druhej-vlny-pandemie-koronavirusu/2311922

Poslať 07.10.2020 15:19:43   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Úmrtí „s covidem“ zkracuje život o léta, ne o týdny
Vyjdeme-li z celosvětových dat předkládaných Googlem, na covid-19 k polovině září zemřel necelý milion lidí. Čísla nejspíš budou podhodnocená, minimálně v rozvojových zemích (možná také někde výjimečně nadhodnocená, když některé zemřelé testují post mortem bez ohledu na příčinu smrti, což je ale v globálním měřítku nepodstatné). Řádový odhad počtu obětí z Google ale získáme: ať už se jedná o milion, nebo dva, je to číslo vyšší než počet obětí úmrtí spjatých s HIV (0,69 mil ročně) a zhruba srovnatelné ročními s úmrtími v dopravních nehodách (1,35 milionu).

Klíčovou otázkou pak je, o jakou část života přišli oni zemřelí. Jedná se, pravda, zejména o lidi, kteří nebyli úplně zdraví a často se už dožili úctyhodného věku. Jenže když už se člověk aspoň trochu úctyhodného věku dožije, zásadně stoupá pravděpodobnost, že se dožije let ještě úctyhodnějších. Bezpochyby existují pacienti, pro něž byla nákaza poslední kapkou, která by během pár týdnů přišla v jiné podobě – jenže takových bude minimum. Letmý pohled na strmý vzrůst úmrtnosti v zemích, které prošly krizí zdravotnictví, ukazuje, že v dalších týdnech a měsících nenásledoval žádný strmý pokles pod dlouhodobý průměr.

Zdroj: https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/420753-covid-a-statistika-verim-jen-citatum-ktere-jsem-si-sam-zfalsoval
Citácia:
Stručně a ošklivě: kdyby si virus vybíral jen oběti, které by stejně za pár týdnů zemřely, po těch pár týdnech by si vybil většinu klientů a (celková) mortalita by po nárůstu klesla pod obvyklou úroveň. Což se nestalo. (S trochou fantazie by bylo možné argumentovat, že k takovému poklesu skutečně došlo, nicméně je v datech maskovaný zvýšením mortality následkem onoho zanedbání preventivní zdravotní péče. V tom případě by se ale muselo ono zvýšení mortality po lockdownu projevit třeba u nás nebo v Maďarsku – což se rovněž nestalo.)
Citácia:
Průměrná oběť covidu tak zemřela o tucet let dřív, než činí odhady pro jejího statisticky průměrného vrstevníka. Průměrná oběť ale není průměrný člověk. Už samotný fakt, že se daný člověk nakazil, ukazuje, že mohl mít nějakou vlastnost, která zvyšuje i jiná rizika – třeba horší imunitu nebo hygienické návyky. Těžký průběh onemocnění, stejně jako rozvoj příznaků, taky nepostihuje lidi rovnoměrně a náhodně, ale spíš ty, kdo trpí nějakými dalšími problémy. (Skvělým příkladem by mohlo být kouření – kdyby italská data nenaznačovala, že jsou kuřáci možná nějakým způsobem přímo nebo nepřímo chráněni. Na argumentaci to ale nic nemění: úmrtí s koronavirem, stejně jako prakticky všechna jiná úmrtí, postihují častěji jedince, kteří jsou obecně méně zdraví.)
Citácia:
Kdybychom ale kvůli politické tragikomedii ztratili ochotu jednat racionálně i my sami, byli bychom úplně stejně pitomí. Anekdoty o tom, že virus své oběti atakuje až po půlnoci, kdy zavíráme hospody, nebo výhradně v těch ročnících, v nichž školy zavádějí roušky, možná znějí vtipně, ale míjejí podstatu věci, která je právě statistická. Je totiž docela jedno, jestli snížíme přenos ve dne nebo v noci, u Pepíků nebo u Marušek, ve školách nebo v hospodách. Pokud se někdo chlubí, že na něj si společnost nepřijde, a na ochranu z vysoka kašle, jednoduše tím svůj díl práce na společné ochraně svaluje na ostatní. Nic, co by nás bezprostředně ohrožovalo, ale nefér to je: asi jako předbíhat ve frontě nebo házet vajgly na zem.
Zdroj: https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/420753-covid-a-statistika-verim-jen-citatum-ktere-jsem-si-sam-zfalsoval

Poslať 08.10.2020 22:40:16   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
https://www.ta3.com/clanok/1194151/ako-sa-umiera-na-covid-19.html
Citácia:
Ako sa umiera na Covid-19
Koronavírus je téma, ktorá ovláda spoločnosť už sedem mesiacov. Sledujeme denné nárasty pozitívnych testov, čísla hospitalizovaných, počty pacientov na ventilátoroch. Koronavírus bol doteraz príčinou smrti u 57 osôb. Ako vyzerá telo obete Covidu, ktoré orgány sú zasiahnuté a ako sa rozlíši, či pacient zomrel na koronavírus alebo s koronavírusom? Rozprávali sme sa o tom s patológom Michalom Palkovičom.

Poslať 08.10.2020 22:55:17   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
https://www.postoj.sk/62850/bud-zomries-alebo-si-zdravy-a-vesely-tak-to-pri-covide-nefunguje
Citácia:
Nasledujúci deň si namerala mierne zvýšenú teplotu, pridala sa vyschnutá sliznica a drobné problémy s dýchaním. Teplota ani dýchavičnosť však neprišli a Silvia tak nespĺňala kritériá na testovanie.
„Zostala som doma a sledovala správy. Komunikovala som s kolegami a na základe toho som vedela, že sú oveľa vážnejšie chorí ľudia a testov nie je dosť. Svoje príznaky som tak považovala za bezpredmetné.“ Silvia sa usmeje. „Vravela som si – som mladá, vyležím.“ Nevyležala.
Dlhodobý Covid a následky dodnes
O týždeň neskôr sa Silvii dýchanie zhoršilo. Objavilo sa brnenie v prstoch, nepravidelné búšenie srdca a najmä enormná fyzická únava.
„Vyložiť sušičku a poskladať bielizeň bol pre mňa heroický výkon,“ rozpráva, ako svoj stav konzultovala s kolegami. „Pravidelne som telefonovala s kamarátmi infektológmi či kardiológom, no v tom čase by mi inú liečbu, ako som mala doma, ani nedali.“
Týždne ubiehali a na test sa v apríli dalo dostať jednoduchšie. „Ja som sa však nevládala ani obliecť, nieto ešte vycestovať,“ spomína, že by ju musel odviezť manžel, no deti by medzitým v domácnosti s „aktívnym vírusom“ nemal kto postrážiť.
„Stav sa mi začal konečne zlepšovať koncom apríla, teda šesť týždňov od prvých príznakov,“ rozpráva, ako jej bolo lepšie, no neuveriteľná únava zostávala. Silvii navyše aj pri minimálnom strese či nepohode začalo biť srdce. Brneli jej prsty, po dlhšej prechádzke aj celé stehná.
Citácia:
„Zdá sa, že dlhodobý Covid-19 („long covid“) je multisystémové ochorenie, často nastupuje po relatívne miernych úvodných príznakoch,“ uverejnila v texte, ktorý aj na základe svojich skúseností venovala pacientom, kolegom a celej odbornej obci. „Jeho prejavmi sú predovšetkým extrémna únava a dýchavičnosť a symptómy pretrvávajú viac ako 12 týždňov.“

Poslať 09.10.2020 14:54:54   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
https://www.osel.cz/11383-chripeckari-dosahli-sveho-cesko-se-nekontrolovane-promoruje.html

Poslať 09.10.2020 15:30:25   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
A my ideme s nejakým tým meškaním za nimi.

Poslať 10.10.2020 17:16:00   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
A my ideme s nejakým tým meškaním za nimi.
U nich sa uz sklonuje lock-down, lock-down, lock-down.
U nas zatial (na Orave) iba lock,lock,lok,lok,lok ... :lol:

Poslať 11.10.2020 12:48:52   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6373 príspevkov
Som zhrozený, čo teraz vystrája Sulík na facebooku a v médiách ako kritizuje pandemickú komisiu a potápa ju, aj v prvej vlne potápal opatrenia proti šíreniu koronavírusu, táto SaS je najväčšia katastrofa súčasnej koalície, to nech si ide podať ruky s Kotlebom, hrôza.

Poslať 11.10.2020 15:22:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

napísal 20216 príspevkov
nikto píše:
Som zhrozený, čo teraz vystrája Sulík na facebooku a v médiách ako kritizuje pandemickú komisiu a potápa ju, aj v prvej vlne potápal opatrenia proti šíreniu koronavírusu, táto SaS je najväčšia katastrofa súčasnej koalície, to nech si ide podať ruky s Kotlebom, hrôza.
V com ?
Ze sa SPYTAL "odbornikov", podla akych DAT idu prijimat nove opatrenia ?
(a zistilo sa, ze podla ZIADNYCH, lebo vsetko si iba cucaju z prsta!)

Ja ich tiez kritizujem, pretoze to nema so ziadnou koncepciou nic spolocneho.

Vraj MOZNO budu nutne aj opatrenia na hraniciach. :lol:
Tie mali byt ako PRVE, po prvej vlne vobec nemali prestat ! :evil:
(Taky Novy Zeland, alebo dokonca cela Australia su kompletne uzatvorene (pre bezhlave pobehovanie ludi, nie pre priemysel a obchod!) uz od prvej vlny)

A nie dodatocne (selektivne vymyslene) devastovanie hospodarstva ...

Idu by ocko pozatvarat, co im na mysel pride, ale ze zeleznice kludne vyhlasia, ze NEBUDU NIC DEZINFIKOVAT (ani vlaky, ani stanice), lebo "je to drahe" - to ich ponechava uplne chladnymi.

Poslať 11.10.2020 15:30:35   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6373 príspevkov
Prosím ťa legionar, nič mi tu verejne nepíš, nediskutujem s tebou, nerozprávam sa s tebou, takže sa nebudem vyjadrovať k tomu čo si napísal.

Poslať 11.10.2020 15:37:09   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
https://m.youtube.com/watch?v=wp7ZyOhPVBE

Áno, po prvej vlne sme sa verejne Bohu NEPOĎAKOVALI!

[ Príspevkov: 1683 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 113  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť