Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 5564 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 371  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 36%  36%  [ 5 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 21%  21%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 7%  7%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 7%  7%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 21%  21%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 7%  7%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 0%  0%  [ 0 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 16.10.2021 9:36:54   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22409 príspevkov
Coze Michal - nasiel si novy "zdroj" ? :lol:

Poslať 16.10.2021 13:35:15   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22409 príspevkov
Michal, ako vnimas tento "vyvoj" ?
https://svet.sme.sk/c/22764384/rusko-hlasi-viac-ako-tisic-obeti-prvykrat-od-zaciatku-pandemie.html?ref=trz

Brania sa ochoreniu na Covid "alternativne" ?

Poslať 16.10.2021 20:35:12   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 749 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Na doplnenie tohto absurdistanu doplňme, že momentálne prebieha na Slovensku totalitaristická petícia, ktorá chce docieliť, aby lekári pod hrozbou pozastavenia činnosti nešírili o covidových témach nepohodlné naratívy (samozrejme, v jednom vreci s „dezinformáciami“). Doteraz ju podpísalo vyše 1200 ľudí. ...
....
Citácia:
Vláda pripravila dokument s názvom „Koordinovaný mechanizmus odolnosti Slovenskej republiky voči informačným operáciám“. Momentálne je predložený do medzirezortného pripomienkového konania, teda ešte nebol schválený, možno však očakávať, že sa presadí bez významnejších zmien. V tomto článku sa bližšie pozrieme na jeho obsah a zhodnotíme ho.
To je zaujímavé, že beží nejaká petícia ohľadom zákazu šírenia nejakých naratívov, prípadne že vláda pripravila dokument ohľadom odolnosti Slovenska voči informačným operáciám.

Ty si ale svojho času tvrdil že sa chystá zákon, ktorý lekárom definitívne zavrie ústa.
Už si našiel návrh toho zákona v NR SR? (link na vyhľadávanie som ti posielal)

misojogi píše:
lekari sa boja nahlasovat z obavy ze budu kriminalizovani (chysta sa zakon ktory im definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin
Dokáž svoje tvrdenie alebo sa ospravedlň za klamstvo.

Poslať 16.10.2021 20:46:02   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22409 príspevkov
Velka sranda je aj to, ze zopar poslancov pripravilo zakon, ktory (po eventualnom schvaleni) bude DOSLOVA PSYCHICKY TERORIZOVAT ZENY - ale to sa uz Misovi PACI ! :evil:

Poslať 17.10.2021 8:27:09   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19488 príspevkov
Citácia:
zrejme este nie je v stadiu navrhu ale z linkov co som dal je zrejme ze sa sa chysta
musim uznat ze neviem presne v akom stadiu navrhu sa nachadza (mozno este je len podany na prerokovanie na koalicnu radu)
dal som dva linky ze sa o tom uvazuje a chysta ale v pamati mam aj dalsie clanky, podstatne vsak je ze uz samotna priprava zatvara lekarom usta,. maju strach povedat svoj odborny nazor aby neboli postihovany
neviem ako mam na verejnom fore dokazat sukromnu informaciu ktoru mi viaceri lekari povedali medzi styrmi ocami ze maju strach a niektori ze by najradsej vycestovali do zahranicia a na vsetko sa tu vykaslali
-
proste zastrasovanie funguje aj preventivne
-

Poslať 17.10.2021 8:35:03   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 749 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
zrejme este nie je v stadiu navrhu ale z linkov co som dal je zrejme ze sa sa chysta
musim uznat ze neviem presne v akom stadiu navrhu sa nachadza (mozno este je len podany na prerokovanie na koalicnu radu)-
Nie, ani z jedného linku nie je zrejmé, že sa zákon chystá.
prvý link hovorí o petícii, ktorá prebieha na Slovensku. Petícia môže byť spustená za čokoľvek, aj za plochú zem, alebo zmenu zimného času. To nehovorí nič o chystanom zákone.
Momentálne som na stránke peticie.com našiel, že beží petícia za zákaz potratov. oprávňuje ma to tvrdiť, že sa na Slovensku chystá plošný zákaz potratov? Nie, neoprávňuje; ak by som to tvrdil, tak by som klamal.
Ďalší link hovorí o príprave nelegislatívneho materiálu na vládu „Koordinovaný mechanizmus odolnosti Slovenskej republiky voči informačným operáciám“. Tento materiál tiež nič nehovorí o chystanom zákone, ktorý by mal "lekárom definitívne zavrieť hubu".
Mimochodom, ide o jeden rok starý dokument. ten asi ťažko môže byť dôkazom o chystanom zákone na konci roka 2021.
(ak by si to nevedel nájsť, celý materiál je tu: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/dokumenty/LP-2020-507 )

A nesnaž sa meniť tému a zahovárať - mňa vôbec nezaujímajú tvoje súkromné rozhovory s kýmkoľvek. ty si predsa netvrdil, že v súkromných rozhovoroch sa ti niekto sťažoval, že sa bojí vyjadriť, lebo sa bojí postihu.
Ty si tvrdil že sa u nás chystá zákon, ktorý lekárom definitívne zavrie hubu a mať iný lekársky názor bude trestný čin.

Kedy konečne dáš nejaký dôkaz svojho tvrdenia, prípadne sa ospravedlníš za klamstvo?
Dnes je nedeľa, predpokladám že pôjdeš do kostola, budeš sa tam modliť a tváriť sa, aký si správny kresťan-katolík. A zároveň nemáš problém vypisovať klamstvá o chystanom zákone, podľa ktorého mať iný lekársky názor bude trestný čin. Zdá sa ti to v poriadku?

Poslať 17.10.2021 10:02:24   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19488 príspevkov
dal som tu predsa rozhovor s Mudr Petrom Liptakom kde tvrdi ze
https://www.hlavnespravy.sk/rozhovor-s-mudr-petrom-liptakom-priekopnikom-vcasnej-liecby-covid-19-a-teraz-tercom-utokov-mz-sr-lengvarsky-sa-vyhraza-lekarom-novelou-trestneho-zakona/2716322
Citácia:
Dochádza totiž k zvláštnemu úkazu, že odlišný odborný názor lekára sa interpretuje ako neetické správanie zatialco skutočné neetické správanie sa lekárov, dokonca z titulu porušovania zákonov a základných pravidiel zhrnutých v Hippokratovej prísahe, ktorí odmietajú ošetrovať nezaočkovaných a neotestovaných pacientov, sa prehliada.
a hlavne sa tu pise
Citácia:
HS: Po apeloch na odbornú diskusiu o covidových opatreniach v médiách, do ktorej by sa mali zapojiť aj odborníci ako Vy, ktorí už rok apelujú na včasnú liečbu, prichádza do parlamentu návrh zákona, azda ako odpoveď na tieto apely…? Ide o návrh pokutovať lekárov za šírenie dezinformácií. Čo na to hovoríte?

PL: Myslím si, že celé je to hlúposť, lebo lekár ako medicínska autorita nemôže šíriť dezinformácie. Čo ja poviem, to je informácia od lekára s 35-ročnou praxou. Čo chce povedať Benčík, Cigániková a ostatní laici? Po plagiátoroch nastupujú neprofesionáli.

Oni sú predkladatelia tohto poslaneckého návrhu…
PL: A o tom čo je veda bude rozhodovať Benčík… Ako v stredoveku, budú nás riadiť, ako by boli našimi pánmi?
Citácia:
Ak niekto predsa príde s nejakou novou metódou, alebo vyvráti existujúce postupy, ako známy prípad Dr Semmelweisa v minulosti, tak mu hrozí pokuta, možno časom pritvrdia aj s väzením. Vlastne to asi už má v pláne minister Lengvarský, keď to chce stíhať v trestnom zákone. Toto nijako neprispeje k pokroku v medicíne, keď sa takto ide potláčať lekárske badanie a slobodný odborný diskurz. Ja to vidím ako zastrašenie lekárov a ako Vy?

PL: No ja to vidím dokonca ako prenasledovanie odborníkov, ako na to paradoxne upozorňuje práve aj minister Lengvarský a krízový štáb.
Citácia:
poslanci, čo obletujú Lengvarského, dali poslanecký návrh akože je tu objednávka zakročiť proti odborníkom, čo nie sú v línii s vládnymi odborníkmi. A teraz už minister zdravotníctva zverejnil zámer trestných sadzieb, ktorý diskutoval dokonca s generálnym prokurátorom
podobne pise aj Dag Danis
https://www.postoj.sk/90303/vlada-chce-kritikov-vakcin-kriminalizovat-ide-tym-aj-proti-ockovanym
Citácia:
Lengvarský pritvrdil. Na stretnutí s generálnym prokurátorom žiadal, aby boli stíhané aj prejavy „dezinformácií“ o očkovaní. Hoci na takéto stíhanie chýbajú zákony…

Je celkom zjavné, že vláda sa snaží časť spoločnosti zastrašiť. A umlčať. Hrozba stíhania má ukončiť aj verejné protesty, aj verejnú kritiku masového očkovania. Pretože zaklínadlo „šírenia dezinformácií“ sa dá použiť prakticky proti komukoľvek, kto sa snaží o kritiku vakcinácie.
Citácia:
Keď sme sa pýtali niektorých vedcov a lekárov, ktorí sú zdržanliví k novým očkovacím látkam, prečo to nepovedia nahlas, všetci reagovali rovnako. Majú strach. Majú strach z odvety a útokov médií. Alebo aj z postihov zo strany nadriadených a úradov.
a clankov a informacii na tuto bolo aj ovela viacej viacej ale neviem vsetky vyhladat

nie celkom chapem ze za co sa mam ospravedlnit
to by som bral ako primerane keby som si ja nieco vymyslel, ale nevymyslel som si ako vidis
cital som a nie jeden clanok
napriklad mam v pamati ze bol navrh SaS (a tusim aj Bencik) aby lekari ktori budu mat kriticke nazory dostali pokutu 500Euro ale neviem teraz najst ten clanok
ale ako vidis je tych informaci viacej (plus sukromne informacie od lekarov)
ak mas dovod si mysliet ze su to mylne informacie tak to podme spolu overit a vyvratit ich ale aj v realite vidims skor opat a vnimam tlak Lengvarskeho na zastrasovanie lekarov

perdpokladam ze mi vycitas myslienku ako celok a ze nebazirujes na detailoch ako su rozdiely medzi poslaneckym navrhom, navrhom na koalicnu radu, vyzvou poslancov, navrhom v prvom citani atd atd atd
priznam sa z takychto detailoch sa az tak presne nevyznam
ide o podstatu a tou je ze lekari su zastrasovani zo strany uradov alebo oficialnych autorit (poslancov ministrov atd)

chces mi tvrdit ze nie su zastrasovani a ze problem neexistuje?
ak je to cele len bublina tak to podme overit a upozornime na to ... aj samotnych lekarov

Poslať 17.10.2021 10:04:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19488 príspevkov
podla moznosti diskutujme v diskusnom vlakne
zial kazdy ma len dva prispevky (debilita nasho fora) takze by sa mi to tam uz nezmestilo :evil: :evil: :evil:
---
pozeram dozadu co si napisal
Citácia:
Takže si postol článok, podľa ktorého Lengvarský na stretnutí s generálnym prokurátorom žiadal, aby boli stíhané aj prejavy "dezinformácií" o očkovaní.
Presne povedal na tlačovke po stretnutí toto:
Citácia:
Dôležitou témou bol aj proti šíreniu nepráv a hoaxov. Po stretnutí to novinárom povedal Lengvarský. "Riešili sme, ako týchto ľudí vyhľadať, odhaliť a riešiť či už priestupkovo alebo trestným stíhaním," povedal minister
Je to síce zaujímavé, ale nevidím tam nič o tom, že by sa chystal zákon, zákon ktorý lekárom definitívne zapchá hubu a mat iný lekársky názor bude trestný čin.
Cize minister hovori ze lekarov s inym nazorom (ktorych on alebo niekto dalsi ucelovo oznaci za dezinformatorov ) treba riešiť či už priestupkovo alebo trestným stíhaním, (tj udelit im pokutu alebo dat podmienku ci basu)
a ty hovoris ze je to sice zaujimave ale ze to nie je ani zastrasovanie ani zavretie huby ?
rozumiem tomu dobre?
podotykam ze za dezinformatora byva u nas uz pomaly standardne oznacovany kazdy kto ma iny nazor ako ten oficialny na SME alebo DennikuN
sice s tym nesuhlasim ale to je asi tak vsetko co s tym mozem urobit

dal som sem aj informaciu o navrhu poslancov (neviem v akom je to stadiu) Ciganikovej Bencika a dalsich prevazne SAS aby lekari s inym nazorom (udajne dezinformatori) boli za vyslovenie svojho nazoru pokutovani 500 eurami (povodny zdroj neviem najst len sekundarne ze proti tomu protestuje napr Mudr P.Liptak) ale pamatam si ze som o tom cital
myslis si ze podobne navrhy nemaju za ciel zastrasit lekarov? ze neplnia svoj ucel zavretia ust?
.
Jery napisal
Citácia:
Nie, ani z jedného linku nie je zrejmé, že sa zákon chystá.
ano zrejme to nie je este v akutnom stadiu, este to nedospelo k tomu, ale hrozba to ju a uz samotna hrozba plni svoj ciel zastrasit lekarov aby "drzali hubu"
ktori chcu liecit a nie branit sa nezmyselnym trestnym stihaniam.
za uplne akutne by som povazoval keby to preslo prvym citanim
ale ze to nedospelo do tohto stadia este neznamena ze hrozba neexistuje, ze nie je realna
myslis si ze neustale vyjadrenia Lengvardskeho a poslancov ze takyto zakon chcu a chystaju nie je zastrasovanie a vyhrazanie a ze neplni svoj ciel? zavriet hubu lekarom?
o to mi ide ....
.

Poslať 17.10.2021 10:20:08   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 749 príspevkov
misojogi píše:
podla moznosti diskutujme v diskusnom vlakne
zial kazdy ma len dva prispevky (debilita nasho fora) takze by sa mi to tam uz nezmestilo :evil: :evil: :evil:
---
pozeram dozadu co si napisal
Citácia:
Takže si postol článok, podľa ktorého Lengvarský na stretnutí s generálnym prokurátorom žiadal, aby boli stíhané aj prejavy "dezinformácií" o očkovaní.
Presne povedal na tlačovke po stretnutí toto:
Citácia:
Dôležitou témou bol aj proti šíreniu nepráv a hoaxov. Po stretnutí to novinárom povedal Lengvarský. "Riešili sme, ako týchto ľudí vyhľadať, odhaliť a riešiť či už priestupkovo alebo trestným stíhaním," povedal minister
Je to síce zaujímavé, ale nevidím tam nič o tom, že by sa chystal zákon, zákon ktorý lekárom definitívne zapchá hubu a mat iný lekársky názor bude trestný čin.
Cize minister hovori ze lekarov s inym nazorom (ktorych on alebo niekto dalsi ucelovo oznaci za dezinformatorov ) treba riešiť či už priestupkovo alebo trestným stíhaním, (tj udelit im pokutu alebo dat podmienku ci basu)
.
Nie.
Minister hovorí, že treba bojovať proti šíreniu hoaxov a tých ľudí riešiť priestupkovo alebo trestným stíhaním.
nehovorí nič o tom, že by bolo treba prijať nový zákon, ktorý lekárom definitívne zavrie hubu a už vôbec nehovorí to, čo si ty napísal o riadok nižšie (že lekári s iným názorom sú dezinformátori a treba im dať podmienku alebo basu).

Znovu opakujem: pokús sa dokázať svoje tvrdenie že sa u nás chystá zákon, ktorý lekárom definitívne zavrie hubu a mať iný lekársky názor bude trestný čin, alebo sa ospravedlň za klamstvo.

Poslať 17.10.2021 10:25:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 749 príspevkov
misojogi píše:
dal som tu predsa rozhovor s Mudr Petrom Liptakom ...

perdpokladam ze mi vycitas myslienku ako celok a ze nebazirujes na detailoch ako su rozdiely medzi poslaneckym navrhom, navrhom na koalicnu radu, vyzvou poslancov, navrhom v prvom citani atd atd atd
Ale nie, mne bude úplne stačiť, ak mi dáš čokoľvek, z čoho by vyplývalo, že sa taký zákon chystá, napr. návrh zákona v NR SR, legislatívny zámer nejakého ministerstva, kľudne aj návrh na koaličnú radu, poslanecký návrh... Proste čokoľvek.
To, že Lipták tvrdí, že "sa chystá niečo" je na úrovni tvojho tvrdenia - bez dôkazov, len na základe "pocitu"...

Sám tam píšeš že
...prichádza do parlamentu návrh zákona, azda ako odpoveď na tieto apely…? Ide o návrh pokutovať lekárov za šírenie dezinformácií...
však daj už konečne link na ten návrh zákona, čo prichádza do parlamentu! Zatiaľ tu len vypisuješ o svojich pocitoch a dávaš nejaké citácie z rozhovorov, ktoré sú tiež len na základe pocitova autorov. Však už to konečne dokáž... alebo sa ospravedlň za klamstvo.

Znovu opakujem: pokús sa dokázať svoje tvrdenie že sa u nás chystá zákon, ktorý lekárom definitívne zavrie hubu a mať iný lekársky názor bude trestný čin, alebo sa ospravedlň za klamstvo.

Poslať 17.10.2021 10:40:34   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19488 príspevkov
Citácia:
Ale nie, mne bude úplne stačiť, ak mi dáš čokoľvek, z čoho by vyplývalo, že sa taký zákon chystá, napr. návrh zákona v NR SR, legislatívny zámer nejakého ministerstva, kľudne aj návrh na koaličnú radu, poslanecký návrh... Proste čokoľvek.
ak dobre rozumiem tak Lengvardskeho tvrdenia neberies vazne len preto lebo chce trestat a zastrasovat lekarov podla uz existujucich zakonov a nedava novy legislativny navrh?
Ak som ho spravne pochopil tak v pripade ze to nepojde podla existujucich zakonov (isiel sa radit so Zilinkom) tak pravdepodobne iniciuje novy zakon aleb vyhlasku apod (lebo mu ide o to aby lekari drzali hubu a boli ticho co je zrejme z jeho vyhlaseni)
-
alebo skusim este inak
si presvedceny ze problem zastrasovania lekarov je neexistujuci problem?
-
tak som nasiel informaciu o novom zakone
pozri diskusne vlakno kde je link aj citacia
dufam ze mi nebudes vycitat ak sa ukaze ze rozne media (minimalne tri rozne) sa synchronne mylia, teda ze to nebudes vycitat mne ale im
-
a tu je stvrty link
https://zemavek.sk/ciganikova-dostal-a-bencik-chcu-trestat-zdravotnikov-ktori-siria-nazory-v-rozpore-s-vedou/
Citácia:
Cigániková, Dostál a Benčík chcú trestať zdravotníkov, ktorí šíria „názory v rozpore s vedou“
25.09.2021 · AUTOR: Diana Dvorská

Zdravotníci aj zdravotnícke komory sa majú zdržať šírenia informácií a názorov, ktoré sú v rozpore s aktuálnymi poznatkami vedy o chorobách a ich liečbe, píše sa v návrhu zákona, ktorý má byť predložený na najbližšej koaličnej rade. Jeho súčasťou sú aj pokuty.

Pod návrhom, ktorý by doplnil zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, sú podpísaní poslanci Jana Bittó Cigániková, Ondrej Dostál a Ján Benčík, z poslaneckého klubu SaS. Predkladatelia v návrhu konštatujú, že zdravotnícki pracovníci v spoločnosti požívajú značnú autoritu, pokiaľ ide o šírenie informácií a názorov o chorobách. Preto by mali šíriť len vedecky overené informácie, a to pod hrozbou pokút.

„Cieľom návrhu zákona je legislatívne upraviť povinnosť zdravotníckeho pracovníka zdržať sa verejného šírenia informácií a názorov, ktoré sú v rozpore s aktuálnymi poznatkami vedy o chorobách, ich diagnostike a liečbe a sú spôsobilé negatívne ovplyvniť verejné zdravie alebo zdravie jednotlivcov,“ píše sa v dôvodovej správe.

Zmena zákona má umožniť príslušným zdravotníckym komorám ukladanie pokút zdravotníkom do výšky 663 eur. Komora môže zase dostať pokutu od ministerstva zdravotníctva za nečinnosť v takýchto prípadoch, a to až do 2 000 eur.

Poslanci v predkladanom návrhu tvrdia, že niektorí zdravotníci zneužívajú svoje postavanie aj na šírenie takých názorov, ktoré nie sú práve v súlade s vedecky preukázanými faktami.

„Nielen pandémia COVID-19 ukázala, že neraz toto svoje postavenie zneužívajú na šírenie informácií a názorov, ktoré sú v hrubom rozpore s aktuálnymi poznatkami vedy, čím ohrozujú verejné zdravie a zdravie jednotlivcov,“ píše sa v návrhu.

Podľa trojice predkladateľov nemôže byť sloboda prejavu zdravotníckeho pracovníka absolútna, ale mala by byť limitovaná odbornosťou.

Poslanci argumentujú tým, že práve vďaka odbornosti požívajú zvýšenú autoritu v spoločnosti a majú ako zdravotnícki pracovníci profesijnú zodpovednosť za verejné zdravie a zdravie jednotlivcov. Súčasné mechanizmy na zastavenie šírenia informácií a názorov, ktoré sú v rozpore s vedou, považujú poslanci za neefektívne.
a dalsi zdroj poslanci NRSR ktori protestuju
Citácia:
Uhrík: Totalitní fanatici z Hegerovej vlády chcú zarezať slobodu slova na Slovensku pokutovaním za kritické nazory

Bratislava 17. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Predseda politickej strany Republika a europoslanec Milan Uhrík varuje Slovákov pred zámermi tria Kolíková, Lengvarský a Mikas, ktorí plánujú zaviesť nové typy priestupkov proti ľuďom s iným názorom. Policajný prezident Hamran už natešený oznámil, že kriminálna polícia bude dostávať podnety na prešetrovanie „hoaxerov“ priamo zo Situačného centra Úradu vlády
Uhrík
Na snímke europoslanec Milan Uhrík

Úrad vlády bude dávať policajnej kriminálke inštrukcie, ktorých ľudí má naháňať za šírenie nepohodlných a kritických názorov. „V čom je toto odlišné od praktík fašistov či boľševikov, ktorí takisto zneužívali políciu proti ľuďom?“ pýta sa Milan Uhrík a odpovedá: „V ničom!“

Sloboda slova musí zostať zachovaná, myslí si Milan Uhrík. Ako sme sa už mnohokrát presvedčili, rozdiel medzi hoaxom a pravdou je niekedy len pár mesiacov. Podľa novej definície priestupkov chcú Kolíková, Lengvarský a Mikas umlčať vzrastajúcu kritiku zo strany občanov. Totalitné trio z Hegerovej vlády avizovalo, že oficiálne pôjde o nový priestupok, zmyslom ktorého bude ochrana zdravotníkov pred tzv. „hoaxmi“. Hegerová vláda ide opäť robiť to, čo jej ide najlepšie – „zatvárať huby“.

Policajný prezident Hamran už avizoval tvrdý boj proti hoaxom. Polícia bude môcť operatívne v priestupkovom konaní pokutovať napríklad tých, ktorí pred rokom šírili hoax, že Covid pasy nebudú slúžiť len na cestovanie do zahraničia, ale že sa bez nich časom človek nedostane ani do reštaurácie na Slovensku, čo je dnes smutná realita. Kriminálna polícia bude tiež môcť udeliť pokutu aj za názory ľudí, ktorí v minulosti vraj šírili „hoax“ o tom, že koronavírus vznikol v laboratóriu, čo dnes už uznávajú prakticky všetci experti. Pokutu by podľa novej právnej úpravy dostali aj „hoaxeri“, ktorí si pred pár mesiacmi dovolili predpokladať, že vakcíny môžu mať aj nejaké negatívne vedľajšie účinky.

Totalitní fanatici z Hegerovej vlády sa rozhodli, že slobodnú diskusiu definitívne pochovajú a slobodu slova na Slovensku zarežú. Namiesto vyvracania argumentov – policajný zásah. Namiesto diskusie – represia. Vládni politici absolútne nezvládajú koronakrízu, verejnú diskusiu umlčiavajú a odborníkov s inými názormi vyhnali z masmédií na sociálne siete. Teraz zúria, lebo nevedia ustáť tlak, ktorý svojou vlastnou aroganciou vyvolali a nevedia ustáť svoju vlastnú neschopnosť, svoje vlastné prešľapy, ktoré zvaľujú na nespokojných a frustrovaných občanov.

https://www.hlavnespravy.sk/uhrik-totalitni-fanatici-z-hegerovej-vlady-chcu-zarezat-slobodu-slova-na-slovensku-pokutovanim-za-kriticke-nazory/2718074

Poslať 17.10.2021 10:59:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22409 príspevkov
misojogi píše:
si presvedceny ze problem zastrasovania lekarov je neexistujuci problem?
Som presvedceny, ze tu existuje problem otvoreneho zastrasovania lekarov - navrhom zakona o "pomoci zenam" (=potlaceni interupcii) !!!
A ten zakon nie je iba "chimera" (ako ta Tvoja paranoia o Covide) - je uz v druhom citani !!!

Co nam povies k tomu ? :evil:

Poslať 17.10.2021 11:25:39   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22409 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/6hjtp5v/igor-matovic-kritizuje-strategiu-ockovania-tuto-ulohu-nezvladol-odkazal-ministrovi-zdravotnictva/

Nech mi bohovia odpustia, ale tohoto chlapa by som najradsej ... :evil: :evil: :evil:

Poslať 17.10.2021 13:02:49   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 749 príspevkov
misojogi píše:
tak som nasiel informaciu o novom zakone
pozri diskusne vlakno kde je link aj citacia
dufam ze mi nebudes vycitat ak sa ukaze ze rozne media (minimalne tri rozne) sa synchronne mylia, teda ze to nebudes vycitat mne ale im
Pozrel som.
Áno, to je to, čo som od teba chcel (a o čom som si myslel, že nie je); nejaký dôkaz toho, že podobný zákon by sa mal pripravovať.
Neviem síce posúdiť obsah (ten denník standard nezverejnil, iba píše, že "...Predkladatelia v návrhu, ktorý má redakcia k dispozícii, konštatujú, že ...")
Ale ak predpokladáme, že denník standard zverejnil pravdivé informácie, potom skutočne formulácia "...zákaz šírenia názorov, ktoré sú v rozpore s aktuálnymi poznatkami vedy o chorobách a ich liečbe..." je veľmi nešťastná a zneužiteľná.

A aby som nezabudol, ospravedlňujem sa ti, že som ťa v tejto veci obvinil z klamstva.

Poslať 17.10.2021 15:46:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19488 príspevkov
dakujem

[ Príspevkov: 5564 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334 ... 371  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia