Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 5646 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 377  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 36%  36%  [ 5 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 21%  21%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 7%  7%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 7%  7%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 21%  21%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 7%  7%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 0%  0%  [ 0 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 15.10.2021 9:23:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19555 príspevkov
to ze lekari sa boja viem z osobnych rozhovorov vratane toho ze ked aj nieco nahlasili tak to bolo bagatelizovane
druhy problem je ze samotne nahlasovanie je dost zlozite a podla odhadov (MUDR M Pijak) dokonca aj sociologickych studii sa nahlasuje len asi desatina pripadov
.
co sa tyka kriminalizacie zdravotnikov
tak o tom sa pise napriklad tu
https://www.postoj.sk/90303/vlada-chce-kritikov-vakcin-kriminalizovat-ide-tym-aj-proti-ockovanym
Citácia:
Pár dní nato Lengvarský pritvrdil. Na stretnutí s generálnym prokurátorom žiadal, aby boli stíhané aj prejavy „dezinformácií“ o očkovaní. Hoci na takéto stíhanie chýbajú zákony…
Je celkom zjavné, že vláda sa snaží časť spoločnosti zastrašiť. A umlčať. Hrozba stíhania má ukončiť aj verejné protesty, aj verejnú kritiku masového očkovania. Pretože zaklínadlo „šírenia dezinformácií“ sa dá použiť prakticky proti komukoľvek, kto sa snaží o kritiku vakcinácie.
Citácia:
Problémom je, že represívne trendy môžu nepriamo ohroziť aj slobodu výskumu. A otvorenú polemiku – odbornú aj verejnú – o bezpečnosti nových produktov génových inžinierov, ktorým sa hovorí vakcíny proti kovidu.
Vlastne, ono to nie je len hrozba. Už dávnejšie to je holá realita. Keď sme sa pýtali niektorých vedcov a lekárov, ktorí sú zdržanliví k novým očkovacím látkam, prečo to nepovedia nahlas, všetci reagovali rovnako. Majú strach. Majú strach z odvety a útokov médií. Alebo aj z postihov zo strany nadriadených a úradov.
Lekári ako Ivan Vorčák, ktorí aspoň občas zverejňujú kritické blogy, patria medzi svetlé (hoci nie veľmi viditeľné) výnimky.
Ak k tomu prirátame drsné slová ministra Lengvarského o trestnom stíhaní za „dezinformácie o očkovaní“, priestor pre otvorené polemiky a slobodný výskum bude ešte užší. Správy zo sveta sú predsa pri tejto téme jasné: za dezinformáciu sa majú považovať tvrdenia, ktoré spochybňujú bezpečnosť nových schválených vakcín (zhodou okolností tých vakcín, za ktoré výrobcovia odmietajú ručiť).

Jednoducho: otázka bezpečnosti masového očkovania má byť tabu.
-
uznavam ze predosly prispevok som napisal mozno velmi zjednodusene ale snad z tohto prispevku je uz jasne ze ako som to myslel
-
PS v Cechach kde je ovela otvorenejsia diskusia je aj viac zaockovanych,. podla mna to nie je nahoda ale priamy dosledok cenzury ktora zvysuje nedoveru obyvatelstva voci opatreniam vlady a odpor ludi
-
a hejtovanie kritikov vakciny sa stale stupnuje ...
su oznacovani za verejneho nepriatela cislo jeden, ktori brania tomu aby sme tu mali raj na zemi
tak ako kedysi boli nepriatelia kulaci a bolo ich treba "unictozit kak klas"
-

Poslať 15.10.2021 9:24:38   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22447 príspevkov
Michal, ja sa obavam jednej veci:
Ked Ta okolnosti prinutia a nakoniec sa das zaockovat, tak konkretne TY na mieste skolabujes a mozno aj zomries.
Pretoze sa na to uz rok mentalne PROGRAMUJES !

Poslať 15.10.2021 9:40:42   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
co sa tyka kriminalizacie zdravotnikov
tak o tom sa pise napriklad tu
https://www.postoj.sk/90303/vlada-chce-kritikov-vakcin-kriminalizovat-ide-tym-aj-proti-ockovanym
Takže si postol článok, podľa ktorého Lengvarský na stretnutí s generálnym prokurátorom žiadal, aby boli stíhané aj prejavy "dezinformácií" o očkovaní.
Presne povedal na tlačovke po stretnutí toto:
Citácia:
Dôležitou témou bol aj proti šíreniu nepráv a hoaxov. Po stretnutí to novinárom povedal Lengvarský. "Riešili sme, ako týchto ľudí vyhľadať, odhaliť a riešiť či už priestupkovo alebo trestným stíhaním," povedal minister
Je to síce zaujímavé, ale nevidím tam nič o tom, že by sa chystal zákon, zákon ktorý lekárom definitívne zapchá hubu a mat iný lekársky názor bude trestný čin.

Takže opakujem.
To tvoje tvrdenie:
misojogi píše:
lekari sa boja nahlasovat z obavy ze budu kriminalizovani (chysta sa zakon ktory im definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin
Dokáž svoje tvrdenie alebo sa ospravedlň za klamstvo.

Poslať 15.10.2021 9:41:09   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
Ked Ta okolnosti prinutia
nie okolnosti ale priamy natlak zo strany statu ci uz prikaz alebo sikan
nuz aspon sa predtym nadopujem vsetkym moznym aby som minimalizoval neziaduce ucinky napriklad pred Astrou sa osvedcilo dat si 12 hodin predtym injekciu Fraxiparinu a nasledne 3 mesiace uzivat Anopirin
takze z psychickych dosledkov neskolabujem urcite
ale som zvedavy ze ak nahodou budem mat vazne vedlajsie ucinky (ako maju niektori moji znami) ze ci mi stat da invalidny dochodok (ako odskodnenie za nasledky vakciny ak budem mat trvale poskodenie zdravia)
Zial idu zvesti ze vtedy nastupuju vyhovorky - podpisal si informovany suhlas tak co chces .... (je to experimentalna vakcina atd atd atd)

Poslať 15.10.2021 9:44:29   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 775 príspevkov
Ak sa náhodou ty dáš niekedy zaočkovať, tak do seba pred očkovaním a po očkovaní napcháš také kvantá chémie, že ti to poškodí zdravie... a potom budeš tvrdiť, že je to následok očkovania.

Mimochodom,

To tvoje tvrdenie:
misojogi píše:
lekari sa boja nahlasovat z obavy ze budu kriminalizovani (chysta sa zakon ktory im definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin

Poslať 15.10.2021 9:47:45   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
osobne rozhovory so zdravotnikmi nemam ako dokazat tu na fore
Citácia:
MZV Lengvardsky žiadal, aby boli stíhané aj prejavy "dezinformácií" o očkovaní.
napisal si ze
Citácia:
nevidím tam nič o tom, že by sa chystal zákon, zakon ktory lekárom definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin.
co sice formalne mas pravdu, ale kto bude rozhodovat o tom co je "dezinformacia" ? Presne to je to "diablovo kopytko" ktore zapcha lekarom hubu ak budu mat iny nazor na vakcinu alebo covidu alebo opatrenia
Staci ked ako dezinformacia bude oznaceny akykolvek opozicny nazor
Je ti verim ze ty osobne taky nie si a uvazujes velmi racionalne a vecne
ale kde mas zaruku ze to tak bude po schvaleni tohto zakona u nas na verejnosti?
-
ano este formalne som mal uviest ze sa samozrejme bavime o covide a vakcine atd
cize nepredpokladam ze uvedene zastrasovanie sa bude tykat napriklad liecenia zapalu slepeho creva alebo sedeho zakalu apod

Poslať 15.10.2021 9:48:58   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
este by som mal rozlisit:
Citácia:
boja sa nahlasovat vedlajsie ucinky vakciny
a
boja sa hovorit na verejnosti o vedlajsich ucinkoch vakciny a kritizovat opatrenia voci covidu
toto si mal na mysli?:

Poslať 15.10.2021 9:54:36   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
este by som mal rozlisit:
Citácia:
boja sa nahlasovat vedlajsie ucinky vakciny
a
boja sa hovorit na verejnosti o vedlajsich ucinkoch vakciny a kritizovat opatrenia voci covidu
toto si mal na mysli?:
Nie, toto som nemal na mysli.
Nemal som na mysli ani tvoje osobné rozhovory so zdravotníkmi.

Mal som konkrétne na mysli tvoj post, v ktorom píšeš, že sa chystá zákon, ktorý definitívne lekárom zapchá hubu a mať iný lekársky názor bude trestný čin.

misojogi píše:

A teraz si ešte napísal:
misojogi píše:
ale kde mas zaruku ze to tak bude po schvaleni tohto zakona u nas na verejnosti?
-
ano este formalne som mal uviest ze sa samozrejme bavime o covide a vakcine atd
cize nepredpokladam ze uvedene zastrasovanie sa bude tykat napriklad liecenia zapalu slepeho creva alebo sedeho zakalu apod

O akom návrhu zákona hovoríš? O akom schváení?

Poslať 15.10.2021 10:00:29   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22447 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ked Ta okolnosti prinutia
nie okolnosti ale priamy natlak zo strany statu ci uz prikaz alebo sikan
Vravel si, ze proti ockovaniu NIC NEMAS. :) A tie okolnosti mozu byt napriklad Tvoje onemocnenie.
misojogi píše:
nuz aspon sa predtym nadopujem vsetkym moznym aby som minimalizoval neziaduce ucinky napriklad pred Astrou sa osvedcilo dat si 12 hodin predtym injekciu Fraxiparinu a nasledne 3 mesiace uzivat Anopirin
takze z psychickych dosledkov neskolabujem urcite
A este je dobry aj Bromhexin s vodkou ... :lol: :lol: :lol:
Boze, Ty si teda ale kvalitne zmagoreny ...
misojogi píše:
ale som zvedavy ze ak nahodou budem mat vazne vedlajsie ucinky (ako maju niektori moji znami) ze ci mi stat da invalidny dochodok (ako odskodnenie za nasledky vakciny ak budem mat trvale poskodenie zdravia)
Zial idu zvesti ze vtedy nastupuju vyhovorky - podpisal si informovany suhlas tak co chces .... (je to experimentalna vakcina atd atd atd)
Nic nedostanes ! Co si cigan, ze myslis iba na invalidny dochodok ?
Budes zapocitany do "prijatelnych strat" ... :lol: :lol: :lol:

Poslať 15.10.2021 10:05:58   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
A este je dobry aj Bromhexin s vodkou ...
sledoval si co som napisal?
nic som o Bromhexine nehovoril (ale funguje lenze bez vodky na kasel a osvedcil sa aj pri covide - co dokladaju lekarske studie)
napisal som ze fraxiparin a anopirin
to mam info od jedneho lekara ktoremu sa to osvedcilo pri problemoch po vakcine AZ
vakcina AZ sposobuje prevazne tromboticke problemy a mimochodom vies na co sluzi Fraxiparin a Anopirin?

Poslať 15.10.2021 10:06:27   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19555 príspevkov
Citácia:
je to navrh SaS v NRSR, cislo musim vyhladat
-
nasiel som zatial len info o Belgicku, ale podobny zakon sa chysta aj u nas
https://www.trend.sk/spravy/belgicka-lekarska-komora-chce-trestat-lekarov-siriacich-konspiracie-ockovani

Poslať 15.10.2021 10:18:27   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
je to navrh SaS v NRSR, cislo musim vyhladat
-
nasiel som zatial len info o Belgicku, ale podobny zakon sa chysta aj u nas
https://www.trend.sk/spravy/belgicka-lekarska-komora-chce-trestat-lekarov-siriacich-konspiracie-ockovani
V poriadku; počkám si teda na link.
Vyhľadávať v návrhoch zákonov v NR SR môžeš tu: https://www.nrsr.sk/web/default.aspx?sid=zakony/sslp

Skutočne som zvedavý na ten zákon, ktorý definitívne lekárom zapchá hubu a mať iný lekársky názor bude trestný čin...

Poslať 15.10.2021 10:24:17   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 775 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A este je dobry aj Bromhexin s vodkou ...
sledoval si co som napisal?
nic som o Bromhexine nehovoril (ale funguje lenze bez vodky na kasel a osvedcil sa aj pri covide - co dokladaju lekarske studie)
to mam info od jedneho lekara ktoremu sa to osvedcilo pri problemoch po vakcine AZ
vakcina AZ sposobuje prevazne tromboticke problemy a mimochodom vies na co sluzi Fraxiparin a Anopirin?
Keď sa už bavíš s tymi zdravotníkmi, spýtaj sa ich aj na ich názor na kontraindikácie pri kombinácii väčšieho množstva rôznych liečív v rovnakom čase...

Vieš čo, ty sa asi fakt radšej nedaj očkovať a vydrž ten nátlak. Obávam sa, že po očkovaní (alebo aj pred ním) by si následne do seba začal naozaj pchať všetko možné aj nemožné, čo by ti v kombinácii fakt mohlo spôsobiť nejakú veľmi vzácnu reakciu, ktorá by mohla mať aj dosť vážne následky...

Poslať 15.10.2021 10:25:41   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22447 príspevkov
misojogi píše:
Tebe uz nacisto sibe ?
Takze pre Teba je "informacia" od JEDNEHO LEKARA o JEDNOM (alebo nanajvys zopar) PRIPADOCH relevantnejsia ako STATISTIKA s milionmi (a dnes uz miliardami) zaockovanych ?
Ty si proste SARLATAN ... :roll:
Pretoze ten fraxiparin a anopirin mozu TIEZ zopar zdravych ludi dostat do problemov !

Nepoužívajte Fraxiparine
· ak ste alergický na vápenatú soľ nadroparínu alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6)
· ak zvyknete neprimerane krvácať
· ak máte infekciu srdca
· ak u vás došlo k poklesu krvných doštičiek (čo sú krvné bunky dôležité pre zrážanie krvi) počas predchádzajúcej liečby s Fraxiparine
· ak ste prekonali cievnu mozgovú príhodu zapríčinenú krvácaním do mozgu
· ak máte ochorenie, pri ktorom by mohlo dôjsť ku krvácaniu, napríklad žalúdočný vred
· ak sa liečite na ochorenie srdca a máte ochorenie obličiek
· ak sa liečite na krvnú zrazeninu v pľúcach (pľúcna embólia) alebo v nohe (hlboká žilová trombóza) a máte ochorenie obličiek

Ak si myslíte, že sa vás niektoré z uvedeného týka, nepoužívajte Fraxiparine, pokým sa o tom neporadíte so svojím lekárom.

Upozornenia a opatrenia

Predtým, ako vám podajú Fraxiparine, obráťte sa na svojho lekára:

· ak máte riziko nekontrolovateľného krvácania (hemorágie) zahŕňajúce:
- žalúdočný vred
- poruchy krvácania
- nedávnu operáciu mozgu, miechy alebo oka
- vysoký krvný tlak
· ak máte ochorenie obličiek alebo pečene
· ak máte viac ako 65 rokov
· ak máte menej ako 18 rokov
· ak užívate iné lieky, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi.

Ak si myslíte, že sa vás niektoré z uvedeného môže týkať, poraďte sa o tom so svojím lekárom.

Zdravotné ťažkosti, na ktoré si musíte dávať pozor

Fraxiparine môže zhoršovať niektoré jestvujúce zdravotné ťažkosti alebo spôsobovať závažné vedľajšie účinky. Počas liečby s Fraxiparine si musíte dávať pozor na niektoré príznaky, aby sa znížilo riziko vzniku akýchkoľvek ťažkostí. Pozrite si Zdravotné ťažkosti, na ktoré si musíte dávať pozor v časti 4.

Počas liečby s Fraxiparine

Budete pod dôkladným lekárskym dohľadom, ak máte podstúpiť spinálnu anestéziu, alebo ak vám majú odobrať vzorku tekutiny z miesta v okolí chrbtice (vyšetrenie nazývané spinálna lumbálna punkcia), pretože Fraxiparine môže spôsobiť krvácanie do chrbtice v mieste vpichu.

Budete potrebovať pravidelné krvné vyšetrenia:

· Fraxiparine môže v zriedkavých prípadoch spôsobiť pokles počtu krvných doštičiek v krvi.

· Fraxiparine môže zvýšiť hladinu draslíka v krvi. Budete potrebovať krvné vyšetrenia, ak máte diabetes (cukrovku), závažné ochorenie obličiek, alebo ak užívate iné lieky, ktoré ovplyvňujú hladinu draslíka.

A este pikoska na zaver:

Injekčná striekačka s Fraxiparine môže obsahovať latex.
Ochranný kryt ihly môže obsahovať latex.
Ak ste alergický na latex, povedzte to svojmu lekárovi.

:lol: :lol: :lol:

Tak mi teraz povedz, aka je sanca, ze Fraxiparin ZABIJE (alebo zmrzaci) viac ludi ako vakcina ?
Ja si myslim, ze velka ... :x

Poslať 15.10.2021 10:33:05   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 775 príspevkov
Btw, ja som predošlý post myslel úplne vážne - Misojogi je už tak zmagorený z očkovania a rizík, ktoré po ňom hrozia, že by sa určite nemal dať očkovať. Lebo ak mu vážne nepoškodí zdravie nežiaducimi účinkami vakcína (FDA - 12,6 prípadov na jeden milión), veľmi pravdepodobne mu ho poškodí následné užívanie veľkého množstva rôznych liekov, kde je podľa príbalových letákov riziko už na úrovni 1:10 000 a menej, čiže cca 100-krát vyššie (a to neuvažujem o kontraindikáciách, kde sa to riziko ešte násobne zvyšuje).

[ Príspevkov: 5646 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 377  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť