Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 15 ] 
Autor Správa
Poslať 16.06.2014 13:11:46   čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Odhliadnuc od toho, ze fast food nie je nic pre male deti, toto bolo od personalu hnusne.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/339425-zjizvene-trilete-devce-muselo-opustit-kfc-protoze-desilo-zakazniky.html

Poslať 16.06.2014 18:47:27   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
pekne - odložil by som si to, ak by niekto vykrikoval o diskriminácii
(asi naozaj rád porovnávam, ale ak by toto spravili iným...)
psie kusnutie sa ťažko hojí a jazvy sú dosť zlé...
ale pripomenulo mi to http://www.historylearningsite.co.uk/guinea_pig_club.htm
http://www.sanquis.cz/index2.php?linkID=art3656
http://www.valka.cz/clanek_11820.html

Poslať 17.06.2014 14:31:53   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
http://zpravy.idnes.cz/norsko-zebraci-zakon-0ry-/zahranicni.aspx?c=A140617_125624_zahranicni_aha
Aj tu je to coraz horsie, staci jedna prechadzka centrom mesta. . .a v nedelu zvlast pred kostolmi, niekedy je problem pomedzi nich prejst.
"Hluchonemi" Rumuni su speci kategoria. . .

Poslať 17.06.2014 14:46:33   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
sa dalo čakať...
každý je jaký fajný, kým sa to nedeje u neho na dvore...
http://andrejruscak.blog.idnes.cz/c/361760/O-Romech-v-Norsku-aneb-problematicke-souziti-i-na-Severu.html
http://zpravy.idnes.cz/romove-norsko-imigrace-07x-/zahranicni.aspx?c=A130503_193841_zahranicni_pul
a potom sa čudujú...poniektorí...

Poslať 17.06.2014 21:10:40   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
frederix píše:
Odhliadnuc od toho, ze fast food nie je nic pre male deti, toto bolo od personalu hnusne.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/339425-zjizvene-trilete-devce-muselo-opustit-kfc-protoze-desilo-zakazniky.html
...pokracovanie pribehu...
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/339590-kfc-venuje-penize-holcicce-kterou-kvuli-jizvam-v-obliceji-vykazali-z-restaurace.html

Poslať 18.06.2014 0:13:44   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Vespa píše:
frederix píše:
psie kusnutie sa ťažko hojí a jazvy sú dosť zlé...
ja bych všechny ty pitbuly a podobné zvery zakázal... bo nie je toto ani prvý ani posledný krát čo sa také stalo... :(

Poslať 18.06.2014 0:18:38   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 21:45:12
napísal 648 príspevkov
Tie zvierata za to nemozu, aj ked to znie ako klise, je to o majiteloch, je to o ludoch. Ako vo vsetkom ostatnom...

Poslať 18.06.2014 0:22:20   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
...suhlas, je to o ludoch...ale v prvom rade v tom pribehu ide o cosi uuuplne ine, nez su psy...

Poslať 20.06.2014 20:21:06   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
http://zpravy.idnes.cz/clanek-miroslava-mitlohnera-pobouril-radu-postizenych-pi6-/domaci.aspx?c=A140619_132234_domaci_pvc
http://hradec.idnes.cz/rozhovor-s-vedcem-miroslavem-mitlohnerem-fij-/hradec-zpravy.aspx?c=A140620_2075379_hradec-zpravy_kvi
8-O

Poslať 21.06.2014 8:16:39   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
rád by som upozornil, že eugenika (vrátane zabíjania a sterilizácie "nevhodných") nebola len záležitosťou nacizmu, ako si niekto môže myslieť, ale aj to bolo súčasťou "vedeckého pokroku" v 20 - 30 rokoch 20 storočia na viacerých miestach.

Poslať 21.06.2014 9:07:58   Re: čo vy na to?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
Vespa píše:
rád by som upozornil, že eugenika (vrátane zabíjania a sterilizácie "nevhodných") nebola len záležitosťou nacizmu, ako si niekto môže myslieť, ale aj to bolo súčasťou "vedeckého pokroku" v 20 - 30 rokoch 20 storočia na viacerých miestach.
Je to stare ako ludstvo samo.
Napr. Sparta.
Ale aj v SZ s radostou pobili vsetkych nevhodnych zajatcov.
V Beziers "nevhodnych" tiez pobili, dokonca aj v kostole.
Pocas morov vraj ludia zvykli zatlct na zamorenom dome vsetky dvere a okna a potom ho zapalit.
A ked dostanes gangrenu, tiez si radsej tu nohu das odrezat, len aby si prezil.
Takze nie je to zase az take jednoduche a jednoznacne, ako sa to niekomu javi.

Poslať 21.06.2014 10:13:55   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
anux píše:
v prvom rade v tom pribehu ide o cosi uuuplne ine, nez su psy...
tak iste, bolo tam viacero vecí. Tá prvá je trochu trapasnou dilematickou situáciou: na jednej strane je tu totiž nevinné dieťa nešťastne ublížené od psov, ktorého je všetkým ľúto - na druhej strane, všetko má svoj čas a priestor: poľutovať dieťa, prípadne sa mu snažiť pomôcť, to chce svoj priestor a čas - zatiaľ čo konzumácia potravy chce zasa iný priestor a čas...

Ľudia so slabším žalúdkom tiež za to nemôžu, že pohľad na dohryzeného človeka im spôsobí nevoľnosť...

Avšak tí rodičia mali toto vedieť, a tí sú tými, ktorí si mohli vybrať, či pôjdu tam, kde sa stravuje verejnosť...

Kto bol teda menej ohľaduplný? Každý by mal totiž brať ohľad aj na ostatných...

Ten, kto má nejaké zranenia, na ktoré keď sa pozrú ľudia so slabším žalúdkom - a hlavne pri jedení, kedy aj silné žalúdky majú problém - tak ak by mal brať ohľad na ostatných, tak by sa vyhýbal tomu, aby verejne ukazoval svoje zranenie: a hlavne pri jedle...

Takže z tohto hľadiska mi to vychádza tak, že pochybili tí rodičia, že tam vôbec išili... - už ani nehovoriac o tom, že tí rodičia pochybili dvojnásobne: už tým, že chodia do takých šmejdov ako KFC a ešte k tomu s deťmi...

A teraz tí rodičia, ktorí boli jednoznačne tými, ktorí dvojnásobne pochybili a tým to celé vyvolali, ešte dostanú odškodné...

A zdôrazňujem, že nechcem, aby toto znelo nejako necitlivo voči tomu dieťaťu, je mi ho ľúto, ale tí rodičia mali mať viac rozumu...

anux píše:
Spero píše:
Tie zvierata za to nemozu, aj ked to znie ako klise, je to o majiteloch, je to o ludoch. Ako vo vsetkom ostatnom...
...suhlas, je to o ludoch...
isteže je to o ľuďoch, veď ten zákaz by bol pre ľudí: nie zvieraťu vieš prikázať: "nebuď". Samozrejme, ideálne by bolo zakázať ľudskú hlúposť, a tým by sa vyriešilo všetko (tento prípad hneď niekoľkonásobne): lenže to by bolo pri ľuďoch ekvivalené tomu, ako prikazovať psovi "nebuď"...

Ale samozrejme, nemusia sa úplne zakázať, len poriadnejšie sprísniť tie opatrenia. Lebo psi, ktorí hryzú, sú až príliš častá vec. Aj mňa už raz nejaký na ulici pohrýzol. Našťastie to bol len malý pes, ktorý ma uryzol len do nohy. Ale aj tak.

Poslať 21.06.2014 10:35:09   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
Je to stare ako ludstvo samo. Napr. Sparta. ... ked dostanes gangrenu, tiez si radsej tu nohu das odrezat, len aby si prezil. Takze nie je to zase az take jednoduche a jednoznacne, ako sa to niekomu javi.
ten príklad s chorobou, kedy si radšej odrežeš nohu, aby si prežil, to je mierne iné, keďže tam odrezaním chrániš svoje prežitie, a keby si ju neodrezal, tak ona by aj tak zahynula tiež, no takto môžeš zachrániť aspoň seba: takže tam nie je žiadna dilema, či nejednoznačnosť, že koho je možné zachrániť a koho nie.

Avšak ľudia s horšími génmi nielenže nemusia ohrozovať prežitie ostatných, ale aj keby - ak by ozaj už bolo tak málo potravy, že by nestačila pre všetkých, a teda kto by prežil, tak len na úkor toho, že niekto iný neprežije - tak by šlo už len o prípad, že niekto prežije, niekto nie: kde stále je dilema rozhodnúť, kto by to mal byť, keďže horšie gény ešte nemusia byť dôvod na nehodnosť života.

Správna/morálna eugenika by mala spočívať nie v zabíjaní druhých, ale v kultivovaní svojho druhu prirodzeným výberom: že ľudia s "lepšími génmi" - totiž lepšími genetickými predispozíciami k lepším schopnostiam k napomáhaniu spoločenskému dobru - sa budú snažiť vychovávať viac potomkov.

A paradoxne práve v tomto dnešná spoločnosť zlyháva na plnej čiare... Že práve tí, ktorí by boli pre spoločnosť najschopnejší, mávajú v priemere najmenej detí. A namiesto toho, aby pozitívne rozmýľali, ako mať viac detí, tak radšej idú rozmýšľať nad tým, ako nejaké iné deti zabíjať...

Poslať 21.06.2014 10:46:25   Re: čo vy na to?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
minix) píše:
ten príklad s chorobou, kedy si radšej odrežeš nohu, aby si prežil, to je mierne iné, keďže tam odrezaním chrániš svoje prežitie, a keby si ju neodrezal, tak ona by aj tak zahynula tiež, no takto môžeš zachrániť aspoň seba: takže tam nie je žiadna dilema, či nejednoznačnosť, že koho je možné zachrániť a koho nie.
To je prave ten rozdiel pohladov.
Ja sa pozeram na ludstvo ako na JEDEN organizmus, Ty si silny individualista. :)
Ta Tvoja "moralna eugenika" jednoducho nevedie k uspechu, pretoze zlo sa siri vzdy rychlejsie a efektivnejsie ako dobro.
Analogia s gangrenou - rodenie dalsich "dobrych" buniek znamena iba to, ze gangrena pohlti aj tie nove dobre bunky.
Niekedy to proste "po dobrom" nejde ...

Poslať 21.06.2014 10:53:36   Re: čo vy na to?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
A ked dostanes gangrenu, tiez si radsej tu nohu das odrezat, len aby si prezil.
Takze nie je to zase az take jednoduche a jednoznacne, ako sa to niekomu javi.
myslím, že je veľký rozdiel prežitie v extrémnych situáciách, ako nastaviť extrém ako niečo normálne.
zaujímavé je, že sa vracajú veci, ktoré sa skúšali a ukázali sa ako veľmi nebezpečná ulička (ak nie slepá)
"ale nie, my sme múdrejší, my nespravíme také chyby, ako naši starí rodičia"
Akoby si človek nepamätal, že toto už skúšal - a vraj racionalizmus...to sa nedá bez historickej pamäte - ak teda pripustíme, že človek si sám vie vymyslieť riešenie.
to ma zaujíma, čo by sa tým chcelo dosiahnuť - nejaký ideál, pre ktorý to robíme - konečný cieľ...
to mi chýba v týchto snahách.
minix) píše:

A paradoxne práve v tomto dnešná spoločnosť zlyháva na plnej čiare... Že práve tí, ktorí by boli pre spoločnosť najschopnejší, mávajú v priemere najmenej detí. A namiesto toho, aby pozitívne rozmýľali, ako mať viac detí, tak radšej idú rozmýšľať nad tým, ako nejaké iné deti zabíjať...
"chcem sa mať lepšie, a žiť v lepšej spoločnosti, ale sám preto nič nespravím, len budem iných nútiť..."
Čím ďalej tým viac si uvedomujem, že slovo SUBSIDIARITA sa stáva skúšobným kameňom kadejakých nápadov (ba aj tí, ktorí sa nazývajú liberálmi na tento princíp radi zabúdajú)

[ Príspevkov: 15 ] 

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť