Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 239 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.04.2014 11:13:43   Re: Kam smeruje Ukrajina?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
live_D píše:
Keďže je tam teraz najviac Rusov tak patrí im imho.
Takze nasleduju Karlove Vary ? :roll:
A juzne Slovensko patri Madarom ? :evil:

Poslať 03.04.2014 11:19:25   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Mimo toho to tvoje s rokom 1968 je síce pekné ale už Rusko nieje komunistický štát. Alebo majú nás slovákov považovať za nacistov dodnes za kolaboráciu s Hitlerom?
RF nie je komunisticky stat, ale ma podobne chutky ako za socializmu. A co sa tyka slovakov, spravili sme historicku sebareflexiu za to,ze sme kolaborovali s Hitlerom? Nespravili.Kolaborovali sme s Hitlerom? Kolaborovali. To su historicke fakty a dodnes sme sa s tym nevysporiadali naopak je snaha to obdobie glorifikovat sposobm,ze nam bolo vlastne dobre.
Takže ak máme v štáte nackov môžem za to ja? :roll: Akú sebareflexiu by som ja mal robiť? Myslím si, že žiadnu lebo môj starý otec bojoval proti nim. http://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A9_n%C3%A1rodn%C3%A9_povstanie Tam bojoval môj starý otec dodnes mám jeho medajlu mám ti ju sem snáď oskenovať? :roll: Ak máš potrebu sa ospravedlňovať za minulosť prosím ale ja s Tisom nemám nič spoločné a ani neviem o nikom z mojej rodiny.

Poslať 03.04.2014 11:29:35   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
legionar píše:
live_D píše:
Keďže je tam teraz najviac Rusov tak patrí im imho.
Takze nasleduju Karlove Vary ? :roll:
A juzne Slovensko patri Madarom ? :evil:
Možno to tak raz bude. Aj keď s oddelením južného SR by som nesúhlasil avšak ak sa tak stane nemám tomu ako zabránit.

Poslať 03.04.2014 11:38:52   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1628 príspevkov
Citácia:
Takže ak máme v štáte nackov môžem za to ja? :roll: Akú sebareflexiu by som ja mal robiť? Myslím si, že žiadnu lebo môj starý otec bojoval proti nim. http://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A9_n%C3%A1rodn%C3%A9_povstanie Tam bojoval môj starý otec dodnes mám jeho medajlu mám ti ju sem snáď oskenovať? :roll: Ak máš potrebu sa ospravedlňovať za minulosť prosím ale ja s Tisom nemám nič spoločné a ani neviem o nikom z mojej rodin
1. Historicku sebareflexiu musi spravit stat, musia to spravit historici,ze ano stali sme na nespravnej strane, lutujeme toho a ze sme sa z toho poucili. Oficialne sme boli vo vojnovom stave proti spojencom, to ze niektori ludia vratane mojej babky brata bojovali proti Nemcom je irelevnatne.
2. Problem nacizmu respektive neonacizmu na slovensku je stale aktualny.

Poslať 03.04.2014 13:11:18   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 389 príspevkov
live_D píše:
Takže keď to porovnáme USA bojuje v bojoch ktoré ho vôbec nemajú zaujímať a v suverejných štátoch aj zabíjalo. Naproti tomu RF bojovalo od roku 2000 do 2010 v Gruzínsku a čečensku (čo je oblasťou RF). Čo sú v podstate na jeho hranici. Tak kto je teda agresor a kto sa bráni? Podľa mňa je agresorom stále USA a Rusko sa bráni.
Ono to nie je ani tak mierumilovnosťou Ruska a agresivitou USA ako tým, že USA sú dnoducho silnešie. Hospodársky i vojensky.
Amerika má vlastné pravidlá a tie sú nastavené tak, ako to práve USA vyhovuje.
Príklad. Rusko napadlo Ukrajinu a USA hovorí o sankciach. Ale keď Izrael vojenskou akciou zabral územie Syrii v šesťesiatých rokoch, USA sankcie nezaviedli, ba práve naopak, stali sa významný dodávateľom vojenskej techniky pre Izrael.
Alebo, keď Severná Kórea odpálila jadrovú nálož, čelila sankciam, ale to že Izrael vlasní jadrové zbrane je verejným tajomstvom ale sankciam nečelí žiadným.
Alebo ak arabskí islamisti vraždili v Kosove Srbov, boli to povstalci ale tí istí bojovníci potom bojovali proti USA v Iraku a Afganistane, už boli teroristi.

Pravidla určujú silní. Slabí hovoria o práve, o sankciach o znepokojeniach a podobné taľafatky.

Ale v histórii to bolo stále tak. Počnúc "pax romanum", cez "právo na životný priestor", či po právo na preventívny úder.

Silní určujú pravidlá i kritéria posudzovania situácii.

Poslať 03.04.2014 13:18:16   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
Vlkodlak píše:
live_D píše:
Takže keď to porovnáme USA bojuje v bojoch ktoré ho vôbec nemajú zaujímať a v suverejných štátoch aj zabíjalo. Naproti tomu RF bojovalo od roku 2000 do 2010 v Gruzínsku a čečensku (čo je oblasťou RF). Čo sú v podstate na jeho hranici. Tak kto je teda agresor a kto sa bráni? Podľa mňa je agresorom stále USA a Rusko sa bráni.
Ono to nie je ani tak mierumilovnosťou Ruska a agresivitou USA ako tým, že USA sú dnoducho silnešie. Hospodársky i vojensky.
Amerika má vlastné pravidlá a tie sú nastavené tak, ako to práve USA vyhovuje.
Príklad. Rusko napadlo Ukrajinu a USA hovorí o sankciach. Ale keď Izrael vojenskou akciou zabral územie Syrii v šesťesiatých rokoch, USA sankcie nezaviedli, ba práve naopak, stali sa významný dodávateľom vojenskej techniky pre Izrael.
Alebo, keď Severná Kórea odpálila jadrovú nálož, čelila sankciam, ale to že Izrael vlasní jadrové zbrane je verejným tajomstvom ale sankciam nečelí žiadným.
Alebo ak arabskí islamisti vraždili v Kosove Srbov, boli to povstalci ale tí istí bojovníci potom bojovali proti USA v Iraku a Afganistane, už boli teroristi.

Pravidla určujú silní. Slabí hovoria o práve, o sankciach o znepokojeniach a podobné taľafatky.

Ale v histórii to bolo stále tak. Počnúc "pax romanum", cez "právo na životný priestor", či po právo na preventívny úder.

Silní určujú pravidlá i kritéria posudzovania situácii.
Dokedy budú pravidlá určovať silní a nie logika+empíria dovtedy bude na svete v podstate bezprávie a spoločnosť sa sama zničí. "Krásna" perspektíva.

Poslať 03.04.2014 19:38:57   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
live_D píše:
Dokedy budú pravidlá určovať silní a nie logika+empíria dovtedy bude na svete v podstate bezprávie a spoločnosť sa sama zničí. "Krásna" perspektíva.
nuž, stal sa Mníchov, Viedenská arbitráž, prišli sme o Podkarpatskú, poznáme Kosovo...
načim sa naučiť slovíčko "tebaurčenie"
btw - logicky dobre znel aj fašizmus a komunizmus...
ale liberálny kapitalizmus je slobodnejší, teda odolnejší vôči omylom...
nakoniec aj Rusko sa správa racionálne - podľa svojho uhla pohľadu isto.
navyše má moc svoju vôlu presadiť.

Poslať 13.04.2014 8:42:52   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 389 príspevkov
Zaujímavé
https://www.youtube.com/watch?v=1TnvbFt4BoI
https://www.youtube.com/watch?v=WaHc2XkkolE

Poslať 29.04.2014 0:15:35   Re: Kam smeruje Ukrajina?

od 04.03.2014 11:02:00
napísal 108 príspevkov
tiez zaujimave

Kód:
http://www.hlavnespravy.sk/namornictvo-usa-planovalo-v-sevastopole-zakladnu-svojich-vojsk/256025

http://www.kroky.eu/2014/04/26/usa-planovali-budovat-na-kryme-svoju-vojensku-zakladnu/

kaslite na zdroj chvilu, zaujimava informacia ... :D

Poslať 03.05.2014 12:11:54   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
V Odese som bola. 37 obetí je trochu veľa.
http://aktualne.atlas.sk/online-ukrajina-sa-zobudila-do-krvaveho-rana-nepokoje-v-odese-si-vyziadali-37-obeti/zahranicie/europa/?utm_source=spravy01&utm_medium=atlas&utm_campaign=hp

Poslať 03.05.2014 17:50:50   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 21:45:12
napísal 648 príspevkov
N

Poslať 03.05.2014 22:09:02   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
Spero píše:
Nemyslel som si ze sa dozijem vojny
...vsetci sme sa dozili uz niekolkych vojen...90te roky Juhoslavia, Irak, neskor Afganistan...ale toto je "za humnami", asi preto to prezivame bytostnejsie...

Poslať 07.05.2014 21:08:55   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
„Drahí bratia a sestry, pozývam vás zveriť Panne Márii situáciu na Ukrajine, kde neutíchajú napätia. Situácia je vážna. Prosím spolu s vami za obete týchto dní, vyprosujúc od Pána, aby vlial do všetkých sŕdc zmierlivé a bratské cítenie."

http://sk.radiovaticana.va/news/2014/05/04/v%C3%BDzva_k_modlitbe_za_ukrajinu_a_afganistan/slo-796363
http://www.ke-arcidieceza.sk/vyzva-k-modlitbe-za-ukrajinu-a-afganistan-od-papeza-frantiska/

Poslať 08.06.2014 22:10:07   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
Podněcování vzteku a vylhaná propaganda volají k Božímu soudu

Ukrajina. Metropolita Hilarion z ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu se distancoval od ozbrojených konfliktů na východě země. „Nemůžeme žehnat těm, kdo překračují přikázání, které káže nezabíjet.“

Jako odpověď na boje mezi proruskými oddíly a vládními vojsky v doněcké a luhanské oblasti vyhlásila pravoslavná církev ruského patriarchátu týden postu za mír. Metropolita Doněcku a Mariupolu Hilarion vybídl věřící k intenzívní modlitbě a postu. „Církev nemá právo podporovat žádnou ze stran konfliktu této bratrovražedné války,“ řekl v poselství své komunitě. „Kdo překračuje Boží přikázání a uchyluje se k ozbrojené konfrontaci, podněcování vzteku, vylhané propagandě a krutosti odsuzuje sebe sama k Božímu soudu.“

http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=20350

strašné, čo sa deje :cry:

Poslať 14.06.2014 18:46:35   Re: Kam smeruje Ukrajina?

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
http://www.sme.sk/c/7236917/separatisti-zostrelili-na-ukrajine-lietadlo-zahynulo-49-vojakov.html?ref=njct

Niečo mi to pripomína. Podobnosť čisto náhodná.

[ Príspevkov: 239 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť